Nutella, Danonki i woda z mózgu. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 15:55   #151
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość

A co do mleka to uważam, że nie ma co przesadzać, jakbyśmy tak każdy produkt rozpatrywali pod kątem składu i czy akurat ma jakiś związek, mogący negatywnie wpływać, to byśmy nic nie jedli Z wszystkim trzeba z umiarem i rozsądkiem.
Wiecie np., że ziemniaki jak i niedojrzałe, nierozwinięte do końca pomidory mogą być trujące? Cała naziemna część oraz bulwy jeśli są zzieleniałe i porośnięte już, zawierają solaninę, która powoduje zatrucia pokarmowe i jest rakotwórcza (!)
Co do mleka się zgadzam, o ziemniakach i pomidorach wiem.
Jak ktos chce dostac wysokiej temperatury to wystarczy zjeść surowego ziemniora...


Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
a mnie mama nigdy mlekiem krowim nie karmiła, odrzucało mnie od niego, po prostu nie mogłam na nie patrzeć już jako pięciolatka.
zero trądziku, a niska jestem bo to rodzinne
A ja mleko bardzo lubię i przetwory mleczne także .
Cerę mam idealną wręcz i mi się z wiekiem nie pogarsza
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 16:39   #152
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Luba, z mlekiem to jest tak, że każdy ma indywidualną wrażliwość - jedni mogą pić ile tylko zapragną, innym wystarczy mleko dodane do kawy. Fajnie masz, że Ci nie szkodzi, ale to nie znaczy, że wszyscy tak mają.
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 16:48   #153
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Bez przesady, nie demonizujcie tak mleka. Kiedyś było podstawą pożywienia, babcia mi opowiadała że czasem była taka bieda, że do jedzenia miała tylko chleb popijany mlekiem. I jakoś nikt od niego nie chorował, i ludzie byli ogólnie zdrowsi. A koty to już nic innego nie dostawały - tylko mleko i mysz jak sobie złapie moj kotek uwielbia mleko, i nie ma żadnych biegunek. No ale wiadomo, jak się człowiek (czy zwierze) od czegoś odzwyczai to potem są rewolucje żołądkowe.
Jak ludzie byli zdrowsi, to czemu długość życia dopiero w ostatnich czasach tak zdecydowanie się wydłużyła?

Wiele zdrowsi nie byli, tak samo umierali na nowotwory, tyle, że wtedy nazywano wszystko jakimiś "suchotami". A śmiertelnosć wśród dzieci była olbrzymia.

Niektórzy ludzie lubią mówić, że babcia na wsi, to i smalec jadła, na smalcu smażyła, i tłustą świnkę wszamała, a cholesterol idealny. Tyle że babcia po takiej dietce to cały dzień na polu buraki gracowała, a nie siedziała z tyłkiem przed komputerem czy telewizorem.


Dzisiaj byłam na obiedzie w Greenway, TŻ wielce oburzony, bo nic mu tam nie podpasowało. W końcu wziął naleśnika, ale mu nie smakował - bo naleśnik z pełnego ziarna, śmietana też nie taka ze sprayu. Zapewne jutro na niedzielnym obiedzie pożali się mamusi, jak to źle mu zrobiłam, i mamusia w ramach solidarności poleje kopę ziemniaczków tłuszczykiem, dorzuci dwa kawałki panierowanego mięsa i warzywo w bułce tartej. Ja mogę gadać, gadać i gadać, a brzuszek i tak rośnie...Nerwy już mnie na to biorą no
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:07   #154
marlena_m
Rozeznanie
 
Avatar marlena_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 556
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Podane są te kultury? Jaki gatunek i szczep? Najczęściej jest to zwykły chwyt marketingowy i jogurt zawiera te same bakterie co każde inne jogurty bez chwytliwej nazwy probiotycznej.

Mam pytanie , bo widzę,że znasz się na temacie
kupiłam dziś właśnie taki Naturalny jogurt probiotyczny firmy "Jana" i skład jest taki: mleko pasteryzowane, mleko w proszku, żywe kultury mleczarskie Bifidobacterium i L.acidophilus.
To jest dodatkowy jakiś szczep czy normalny??? Nawet jeśli nie dodatkowy to smakuje mi on bardzo i będę go podjadać,ale ciekawa jestem czy to trik reklamowy czy nie.

Założycielka wątku zamierzenie lub nie wpłynie na nasze wybory - przynajmniej moje. Zjadłam taki jogurt naturalny chyba 2 raz w życiu , bo zawsze jadłam owocowe- cukrowe ,ale jak tak czytam i czytam to postanowiłam co nieco zmienić, bo przyznam,że cukier "troszkę" mnie prześladuje. Jestem lekko uzależniona,ale będę walczyć.

Edytowane przez marlena_m
Czas edycji: 2010-07-31 o 17:09
marlena_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:18   #155
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Shilpa Pokaż wiadomość
Luba, z mlekiem to jest tak, że każdy ma indywidualną wrażliwość - jedni mogą pić ile tylko zapragną, innym wystarczy mleko dodane do kawy. Fajnie masz, że Ci nie szkodzi, ale to nie znaczy, że wszyscy tak mają.
A czy ja powiedziałam, że wszyscy? Odpowiedziałam tylko muszyniance.
Jedni mają tak a inni inaczej i o ile też się naczytałam o mleku tego i owego, to jakoś na mnie źle nie działa i tym samym domniemywam, że może akurat jestem taka jednostką która może je pić spokojnie.

Jeszcze o czym innym. To te zdrowe warzywka czy owocki... przecież pomaga się im dojrzewać i to nie tylko nawozami. Ja się naprawdę bardzo często zastanawiam czy one takie zdrowe są, no słowo daję. I czy ja sobie jakiego raka nie wyhoduję jedząc te przyspieszane, zatechłe i jakies takies belejakie owocki. no bo wszytskiego w ogródku nie mam i chocby nie wiem co, to wy pewnie tez nie macie. No i nie na okrągło, przychodzi przeciez taki czas, kiedy to się idzie do sklepu po jabłuszko a nie zabiera z ogródka lub od ciotki/babci/tesciowej. Taka zima np. albo przednówek I wpinkalamy te argentina jabłuszka czy inne kiwi, co to wiadomo, że szmat drogi przebyły. A banany? Te to normalnie mi się jawią jako zło wcielone
Jakis czas temu przeczytałam we Wproście jakis artykuł o żywności (włos się jeżył swoja drogą), było tam tez o przyspieszaniu dojrzewania. Ja juz nie chcę siac paniki, bo dokładnie nie pamiętam (wyparłam z pamięci ) ale tam pisali w formie domysłów czy tez plotek, że aby przyspieszyc dojrzewanie pomidorów wstrzykuje się im jakies świństwa.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-07-31 o 17:26
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:35   #156
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Dla mnie absolutnym hitem w tej kwestii jest cudowna, wspaniała, wynoszona na piedestały, będąca niekwestionowanym autorytetem we wszystkich dziedzinach dotyczących dzieci Superniania reklamująca Superprodukt, po którym dzieci cudownie i zdrowo rosną - Ramę Taaak kochanie, wcinaj pyszne, zdrowe tłuszcze trans, Superniania wie najlepiej
Mnie to tez rozwala
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:46   #157
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez marlena_m Pokaż wiadomość
Mam pytanie , bo widzę,że znasz się na temacie
kupiłam dziś właśnie taki Naturalny jogurt probiotyczny firmy "Jana" i skład jest taki: mleko pasteryzowane, mleko w proszku, żywe kultury mleczarskie Bifidobacterium i L.acidophilus.
To jest dodatkowy jakiś szczep czy normalny??? Nawet jeśli nie dodatkowy to smakuje mi on bardzo i będę go podjadać,ale ciekawa jestem czy to trik reklamowy czy nie.
Bifidobacterium to rodzaj, wiele gatunków/szczepów są probiotyczne, tak samo Lactobacillus acidophilus -niektóre szczepy są probiotykami. Przypuszczam, że jednak dodali te probiotyczne szczepy a konkretnych oznaczeń szczepów może nie wolno pisać (patenty itp). Ogólnie prawdziwie probiotyczny szczep musi mieć udowodnione naukowo swe właściwości, inaczej nie ma się prawa mówić, że jest probiotykiem i jogurtów bez takich szczepów nazywać probiotycznymi, ale niestety w praktyce różnie bywa. Na prawie profesor nam tłumaczył, że w Polsce opłaca się oszukiwać klientow na opakowaniach pisząc nieprawdziwe rzeczy, gdyż kary za to są znacznie niższe niż zyski, więc firmy wolą pościemniać i zapłacić karę niz napsiać prawdę... Chore nie?
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jeszcze o czym innym. To te zdrowe warzywka czy owocki... przecież pomaga się im dojrzewać i to nie tylko nawozami. Ja się naprawdę bardzo często zastanawiam czy one takie zdrowe są, no słowo daję. I czy ja sobie jakiego raka nie wyhoduję jedząc te przyspieszane, zatechłe i jakies takies belejakie owocki. no bo wszytskiego w ogródku nie mam i chocby nie wiem co, to wy pewnie tez nie macie. No i nie na okrągło, przychodzi przeciez taki czas, kiedy to się idzie do sklepu po jabłuszko a nie zabiera z ogródka lub od ciotki/babci/tesciowej. Taka zima np. albo przednówek I wpinkalamy te argentina jabłuszka czy inne kiwi, co to wiadomo, że szmat drogi przebyły. A banany? Te to normalnie mi się jawią jako zło wcielone
Jakis czas temu przeczytałam we Wproście jakis artykuł o żywności (włos się jeżył swoja drogą), było tam tez o przyspieszaniu dojrzewania. Ja juz nie chcę siac paniki, bo dokładnie nie pamiętam (wyparłam z pamięci ) ale tam pisali w formie domysłów czy tez plotek, że aby przyspieszyc dojrzewanie pomidorów wstrzykuje się im jakies świństwa.
Wiem, że ogólnie aby przyspieszyć dojrzewanie stosuje się etylen (jest normalnym roślinnym hormonem), ale to nie jest w żaden sposób szkodliwe.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 17:51   #158
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
A zauważyłyście może jaki skład mają herbatki dla dzieci (Hipp)? Bo ja się przeraziłam, jak zobaczyłam że głównym składnikiem jest cukier. Jakoś bym nie spojrzała na skład, gdyby nie to, że się jej napiłam i była tak słodka, że nie mogłam jej przełknąć (smakowała jak woda z cukrem).
No i w składzie mamy:
cukier, glukoza, wyciąg z hibiskusa 1,5%, zagęszczony sok malinowy 1,5%, wyciąg z dzikiej róży 1,5%, naturalny aromat, regulator kwasowości- kwas cytrynowy.
samo zdrowie

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewciaaaaa Pokaż wiadomość
ja mam takie pytanie do producentów. po jaką cholere dodajecie do jogurtów/serków ŻELATYNĘ???

moim zdaniem lepiej zjesc jogurt naturalny ( bez żelatyny , w danone naturalnym jest takowa . paranoja normalnie) zmieszać go z owocami
Nie wiem. A ja nie jadam zelatyny i polowa jogurtow mi odpada.
W sumie z jogurtow jem juz jedynie naturalne, kefiry i czasami jogobelle pieczone jablko light. Reszta mi juz zupelnie nie podchodzi.
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 18:01   #159
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Siedzę przed komputerem i zajadam się Gratka czytając wasze posty. Z ciekawości zerknęłam na skład (przyznam, ze rzadko to robię) i czytam; (...) żelatyna wieprzowa. Wkliknęłam w google; "Naturalna substancja białkowa pozyskiwana z kości i chrząstek zwierzęcych"
Wrr.. Nie jestem żądną wege, ale odrzuca mnie to. Myślałam, że wege mogą jeść jogurty.
Nigdy więcej Danio!
__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 18:06   #160
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

To do dzisiaj nie wiedzialas z czego jest zelatyna i ze pelno jej wszedzie?

Chociaz do dzisiaj pamietam oburzenie w domu ( z ja wiem 10 lat temu albo wiecej) jak sie wszyscy dowiedzieli z czego jest zelatyna
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 18:13   #161
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
To do dzisiaj nie wiedzialas z czego jest zelatyna i ze pelno jej wszedzie?
Nigdy nie interesowałam się specjalnie "składnikami pokarmu". Kiedyś o ucho mi się obiło, ale nigdy nie słyszałam by był w jogurtach.
A pomyśleć, że czasami potrafiłam zjeść cztery Gratki dziennie
__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 18:18   #162
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

A zwierzęca podpuszczka jest w serach i bywa w piwie - też w sumie nie dla wege..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 18:19   #163
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Żelatyna i kaszanka to takie najbardziej znane "szokujące" rzeczy
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:01   #164
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
kaszanka
a ja lubię bardzo
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:12   #165
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Ja wręcz uwielbiam
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:14   #166
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
a ja lubię bardzo
Ja z kolei nie tknę A co do żelatyny to przyznam, że używam dość sporo zastanawiam się szczerze mówiąc od jakiegoś czasu nad przejściem na agar, tylko muszę sobie znaleźć jakieś jego łatwo dostępne źródło

BTW któraś tutaj pytała o to czy zdrowe są zupki i deserki dla dzieci (Gerberki) - wpadł mi w łapkę dzisiaj "Bukiet warzyw ze złotym kurczakiem", pełny skład z opakowania:
marchew 29%, ziemniaki 20%, woda, pomidory 10,9%, mięso z kurczaka 10%, sok jabłkowy, skrobia pszenna bezglutenowa, olej kukurydziany, natka pietruszki, cebula 0,5%
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2010-07-31 o 19:19
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:14   #167
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

A ja jakoś nie przepadam :P A co sądzicie ogółem o takich parówkach typu "jedynka" - też mają złą opinię u was?
__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:17   #168
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ja wręcz uwielbiam
i wbrew pozorom skład mnie nie zniechęca

''wyrób wędliniarski z kaszy i krwi oraz podrobów: wątroba, płuca, skórki wieprzowe, tłuszcz. Podstawowe przyprawy to: cebula, pieprz, majeranek. Kaszankę w warunkach domowych wytwarza się głównie przy okazji świniobicia, kiedy jest dostępna świeża krew.''







z kapustą i ziemniakami
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:22   #169
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez NicNieMusisz Pokaż wiadomość
A ja jakoś nie przepadam :P A co sądzicie ogółem o takich parówkach typu "jedynka" - też mają złą opinię u was?
Nigdy nie przepadałam za parówkami zbytnio, swojego czasu taką ugotowaną się raz za jakiś czas niby zjadło, ale np. wciąć taką surową parówkę to od zawsze było dla mnie nie do pomyślenia i w życiu jej tak nie jadłam
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 19:28   #170
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Parówka niee, niekoniecznie
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:37   #171
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

ja parówki lubię jeśc, surowe najbardziej, ale
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:58   #172
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

ja tam znam opinię, że ''żelatyna'', a konkretnie taka ''swoja'' (;-)), w znaczeniu świnkowa;-), nie; w galaretach, z chrząstek itd., to dobra rzecz. Że sam kolagen, dobre na stawy, młodość;-) (rączki po przyrządzaniu takowej jak jedwab ;-)). Ja tam nie wiem, oczywiście, mozna znaleźć info, że kolagen w pokarmie sie nie przyswoi (no skoro nie warto kupować wody z jego dodatkiem ;-)), no ale to w koncu jesteśmy tym co jemy czy nie. W każdym razie może jednak nie warto patrzeć tak bardzo wilkiem na zimne nózki.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:07   #173
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Jesli chodzi o sery i podpuszczke to wiekszosc serow (szczegolnie tych tanszych) ma raczej mikrobiologiczna. Wiecej informacji na spolecznosciach na watku wege

To jakbym chciala lykac kolagen do zachowania mlodosci to kazde tabletki sa zrobione z czegos zwierzecego? Czy jest jakies syntetyczne dzialajace cudo?

Edytowane przez lotta6
Czas edycji: 2010-07-31 o 20:10
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:13   #174
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość

Chociaz do dzisiaj pamietam oburzenie w domu ( z ja wiem 10 lat temu albo wiecej) jak sie wszyscy dowiedzieli z czego jest zelatyna
Ale jak to? To nie robiliście nigdy zimnych nóżek czy ryby w galarecie? Tak po domowemu, znaczy.
Nie, no wierzyć mi się nie chce, że np. i rodzice się zdziwili.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
To jakbym chciala lykac kolagen do zachowania mlodosci to kazde tabletki sa zrobione z czegos zwierzecego? Czy jest jakies syntetyczne dzialajace cudo?
Ten zwierzęcy podobniez najlepszy. A ten ze skór ryb to nawet dość drogi.
I nie do łykania ale do smarowania. Znam pare osob które sobie chwalą i to bardzo, podobnież działa.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:15   #175
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

W galarecie to się na święta robi takie galaretki z mięsem, marchewką czy groszkiem w opakowaniach od śmietany czy jogurtu
Nazywa to się jakoś pięknie i malowniczo "zylc".

Nie jadam
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:17   #176
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

u mnie na to się mówi galart podają to z octem.Również nie jadam :P
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:19   #177
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ale jak to? To nie robiliście nigdy zimnych nóżek czy ryby w galarecie? Tak po domowemu, znaczy.
Nie, no wierzyć mi się nie chce, że np. i rodzice się zdziwili.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------



Ten zwierzęcy podobniez najlepszy. A ten ze skór ryb to nawet dość drogi.
I nie do łykania ale do smarowania. Znam pare osob które sobie chwalą i to bardzo, podobnież działa.

A moze sypali nawet nie wiedzac co A nie da sie zrobic galarety bez zelatyny? az babcie chyba zapytam jak robi.

Z ryb tez tak srednio bym chciala :P
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:22   #178
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

a tam. moja mama robi takie, że byście jadły z pocałowaniem. mięsiwka w tym fura, nie jakiś smętny plasterek marchwi i 3 cm pustego żółtawego ;-), no i ten, czy obiecujący? ;-), kolagen w ilościach hurtowych. ja normalnie galaret też nie tykam, szczególnie jak mi ryba łypie ziarkiem pieprzu w miejscu oka. ale te mamowe to nie ma co gadać. ;-)

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Znam pare osob które sobie chwalą i to bardzo, podobnież działa.
podobnież bardzo owszem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-07-31 o 20:24
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:28   #179
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
u mnie na to się mówi galart podają to z octem.Również nie jadam :P
U nas się to bardzo odkrywczo nazywa "galaretka" Też tego nie tykam

Lotta galaretkę da się zrobić z agarem zamiast żelatyny, ale raczej nie podejrzewam, żeby Twoi rodzice go używali - prędzej naprawdę żelatyna
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:33   #180
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
A moze sypali nawet nie wiedzac co A nie da sie zrobic galarety bez zelatyny? az babcie chyba zapytam jak robi.

Z ryb tez tak srednio bym chciala :P
No własnie taką domową galaretę robi się nie dosypując żelatyny, bo żelatyna robi się sama.
Kiedyś, za czasów, które już minęły robiło sie tylko taką galaretę. Wygotowywało się te chrząstki i nózki. Do dzis w porządnych przepisach nie ma nic o dosypywaniu żelatyny do takich wyrobów.
Jak taka galaretę sie robiło, to człowiek widział przecież, że to gęstnieje wszystko, żelatynka sie wytwarza jak miło i dlatego dziwi mnie, ze ktos mógłby tego nie skojarzyć z żelatyną skepową i nie wiedziec skąd się ona bierze.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a tam. moja mama robi takie, że byście jadły z pocałowaniem. mięsiwka w tym fura, nie jakiś smętny plasterek marchwi i 3 cm pustego żółtawego ;-), no i ten, czy obiecujący? ;-), kolagen w ilościach hurtowych. ja normalnie galaret też nie tykam, szczególnie jak mi ryba łypie ziarkiem pieprzu w miejscu oka. ale te mamowe to nie ma co gadać. ;-)
własnie


Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
podobnież bardzo owszem.
Się mam zamiar skusić, bo wiadomix jak to jest. Koleżanka miała to ja tez muszę I sprawdzę
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-07-31 o 20:35
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 14:31:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.