Najgorsze wynalazki świata, grrr! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-25, 19:54   #151
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

moi znajomi mają pokój w kształcie trapezu (jeden z dwóch w mieszkaniu....) - zaplanować jego urządzenie było nielada wyczynem....
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:11   #152
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

W mojej byłej szkole w łazienkach były 4 kabiny po jednej stronie i trzy pierwsze były całkowicie normalne, a czwarta łączyła się ze ścianą od drugiej strony i ktoś wybudował tylko połowę ścianki. Mało tego, było tam szerokie okno i wszystko było widać. Zastanawiam się kto to wymyślił. Przez tę połowę ścianki można było w sumie bez problemu się przecisnąć.

Ktoś już wcześniej wspominał o prysznicach bez zasłonek i odpływem, który był w drugim końcu łazienki. Nie można nic postawić na podłodze.

Mieszkam na stancji, gdzie drzwi od łazienki (która jest w sumie wydzieloną częścią kuchni) są takimi drzwiami jak w szafie przesuwanej. Nie można ich zamknąć i wszystko dokładnie słychać.
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:21   #153
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Mieszkam na stancji, gdzie drzwi od łazienki (która jest w sumie wydzieloną częścią kuchni) są takimi drzwiami jak w szafie przesuwanej. Nie można ich zamknąć i wszystko dokładnie słychać.
A tam słychać
Jak mieszkałam w bloku, to drzwi do łazienki były nie dość, że tuż obok wejścia do mieszkania, zaraz "po lewej", to były na dodatek całe przeszklone, z góry na dół
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:21   #154
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
nic nadzwyczajnego-w większości starszych mieszkań nie ma dodatkowej rury odpływowej przeznaczonej do pralki
kiedyś byłam tak zaspana że nastawilam pranie,napuściłam wody do wanny relaksuje sie i odpływam-o rzeczywistości przywołał mie zalew brudnych mydlin z pralki
Wiem, że to rzecz występująca u sporej ilości osób ale jak dla mnie jest to poprostu durne (czy kretyńskie jak tutuł wątku głosi). Czyszczenie tej wanny, a 'niedajboże' kąpiel w trakcie wylewania tych popłuczyn to masakra. Przy remoncie lazienki wylew wody fachowiec umieścił nam pod wanną i odrazu życie staje się piękniejsze
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:32   #155
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
A tam słychać
Jak mieszkałam w bloku, to drzwi do łazienki były nie dość, że tuż obok wejścia do mieszkania, zaraz "po lewej", to były na dodatek całe przeszklone, z góry na dół
Zawsze byłam przekonana, że szklane drzwi montuje się w sklepach albo przy wejściu na taras, a w łazience.

Przypomniało mi się jeszcze - na stancji mam słuchawkę prysznicową, która ma hmm "zaczep" (takie coś, do czego się ją wsadza nie wiem, jak to nazwać) na wysokości powyżej kabiny prysznicowej. Nie mam nawet szansy, żeby ją zaczepić, bo jestem za niska, a to jest z 20cm od sufitu .
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:34   #156
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Skoro o prysznicach mowa - nie wkurzaja was prysznice, ze sluchawka zamontowana na sztywno tak, ze nie idzie wziac prysznica bez mycia/zmoczenia wlosow?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:39   #157
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

oglądałam kiedyś kawalerkę na wynajem, wszystko pięknie, gdyby nie to, że w kuchni znajdowała się obok zlewu...wanna nawet nie miała żadnej zasłonki, co więcej WC był tak "duży", że ledwo mieścił się w nim sedes i żeby się w nim zmieścić trzebaby było siadać na niego bokiem, bo inaczej nie było miejsca na nogi. No i chyba dodawać nie muszę, że za rolę umywalki służył owy zlew obok wanny. Takie dwa w jednym- myjesz zęby i zmywasz naczynia

moja koleżanka w swoim domu miała dwa pokoje w tak jakby pół piwnicy- okna były częściowo pod ziemią, także gdy ktoś stał przy oknie widać było tylko jego stopy

odpływ z pralki do wanny sama przerabiałam kiedyś u siebie, mama nastawiała pralkę i trzeba było pilnować momentu gdy następowało wylewanie wody, bo czasami wąż odskakiwał co równało się zalaniem łazienki.

u mojego kolegi do łazienki wchodzi się przez kuchnię (kiedyś myślałam, że jest tam po prostu spiżarnia), łazienka jest niestety na tyle mała, że posiada on wannę niewiele większą od szerokości brodzika w prysznicu- do dziś nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak on się tam myje (opcja stania jak pod prysznicem nie wchodzi w grę, bo jest skos w tym miejscu).
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 20:40   #158
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Teraz (dzięki Tobie ) doznałam olśnienia - przecież mogę skrócić to od strony końcówki od komputera.
Jakoś cały czas sugerowałam się brakiem drugiej końcówki... Czyli chyba czasami jest tak, jak mówi moja siostra: " w tym wypadku kolor włosów nie jest przypadkiem..."
Ale i tak nie mam stosownego urządzenia...
rozbrajasz mnie
Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Skoro o prysznicach mowa - nie wkurzaja was prysznice, ze sluchawka zamontowana na sztywno tak, ze nie idzie wziac prysznica bez mycia/zmoczenia wlosow?
Ja w dodatku jestem niska, więc tym bardziej mnie to denerwuje, bo trudno tej wody uniknąć i mam szopę na głowie, grrr... Prysznic biorę 2x dziennie, a włosy myję nad wanną.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:05   #159
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
z normalna zarowa w srodku
Martwi mnie, że normalne żarowki niedługo przestaną być dostępne.
Cytat:
Zawsze byłam przekonana, że szklane drzwi montuje się w sklepach albo przy wejściu na taras, a w łazience.
Nie przejmuj się, niedawno widziałam w jednym serialu taką scenkę, młoda blondyneczka wpada do łazienki i wymiotuje i najazd kamerą na szklane drzwi z takiego jakby szarego szkła, nieprzezroczystego, za to wszystko było przez nie widać na zasadzie;-) zarysu sylwetki. Gdyby ktoś naprawdę strzelił sobie takie drzwi do łazienki, to korzystającym musiałoby być bardzo przyjemnie, żeby każdy mógł ich tak centralnie oglądać, jak na sraczyku siedzą.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:05   #160
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
- przeszkolone i przedziurkowane drzwi do łazienki, która jest ł
No jak ktos ma junkers w lazience, szczegolnie jakis stary i do tego srednia wentylacje to nie jest to do konca glupie z tymu dziurkami na dole
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:10   #161
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
U mojej babci też jest coś takiego, ale poza tym jest jeszcze normalny balkon.

Co do suszenia prania, to bez przesady Teraz nie używa się już tak sznurków, a raczej suszarek, ale też się je zwykle latem stawia na balkonie z tymi majtkami, co się suszą
Jutro muszę się wypytać babci jak jest z tym praniem, bo coś mi się obiło o uszy o zakazie suszenia bielizny

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Wiem, że to rzecz występująca u sporej ilości osób ale jak dla mnie jest to poprostu durne (czy kretyńskie jak tutuł wątku głosi). Czyszczenie tej wanny, a 'niedajboże' kąpiel w trakcie wylewania tych popłuczyn to masakra. Przy remoncie lazienki wylew wody fachowiec umieścił nam pod wanną i odrazu życie staje się piękniejsze
Nie każdy ma świeżo postawiony domek, kiedyś szczytem luksusu była pralka Frania i wąż w wannie był najmniejszym problemem... No ale faktycznie, warto pokomibnować przy remoncie. Co do czyszczenia wanny to ja nie widzę problemu Woda z proszkiem sprawia, że brud nigdy nie osadza się na wannie, a jakby się uprzeć i szukać plusów, to wysoka temperatura dezynfekuje
Odnośnie naszej pralki, gniazdko mamy tak wysoko, że kabel z pralki, która stoi pod gniazdkiem i tak nie sięga do gniazdka (brakuje jakieś 5 cm i ze względu na ten mały odcinek musimy używać przedłużacza ). Kurczę, niby szara codzienność, a dopiero teraz patrząc z boku widzę jak kolorowo mamy z tą pralką
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 21:15   #162
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość


Tak w ogóle, to bloki z wielkiej płyty kryją w sobie dużo niespodzianek - mój sąsiad burząc ścianę, znalazł w niej zamurowane: gumiaki i konserwy.
A
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:16   #163
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
Santos, a te hotele sypialniane, nie wiem jak to się nazywa, takie miejsca gdzie wynajmuje się łóżko żeby się kimnąć. 'Łóżka'- wnęki, poukładane jedno pod drugim wzdłuż jednej ściany. Wiesz o co mi chodzi? Jak to się nazywa?
A moze hotele kapsulowe?
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:36   #164
activ61
Raczkowanie
 
Avatar activ61
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 244
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
nr 9 tron w sam raz dla megalomana

pozwolę sobie napisać o mojej zmorze w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu - korytarz w kształcie litery L której krótszej części (pomiędzy kuchnią a łazienką) znajduje się szafa wnękowa w której aby było coś widać należy oświecić światło w dłuższej części, w kuchni i łazience oraz otworzyć do kuchni. Nadmieniam, że jednoczesna próba otwarcia drzwi do szafy i łazienki zawsze kończy się kolizją
tez tak mam w domu, tylko w tej wnęce postawiliśmy lodówkę żeby w kuchni było więcej miejsca bo jest niewielka

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Odpływ wody z pralki do ... wanny.
ja widziałam u znajomej węża na czas prania wsadzanego do sedesu

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
miala też balkon-WYBIEG DLA MRÓWEK - duże okno balkonowe,a za nim tylko poręcz balkonowa
u mnie w mieście pełno bloków z takimi balkonami, jak byłam mała to też mi sie taki marzył

Dodam od siebie:
-bloki bez balkonów, ludzie muszą suszyć pranie na sznurkach obok bloku
-wysoko montowane sedesy, tak że jak siadałam to zwisały mi nogi, może za duża nie jestem ale też nie jakaś calineczka, to samo z lustrami do których trzeba stawać na palcach, w mojej byłej szkole konserwator zawiesił wszystkie lusterka w ubikacjach "pod siebie" a powiedzmy sobie szczerze ile dziewczyn ma 1,90?
__________________
Mężczyzna nie musi być piękny,
Wystarczy, że wdzięczny ma gest,
Gdy głos ma milusi, być piękny nie musi,
Chociaż wcale nie szkodzi, gdy jest
activ61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:37   #165
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość


Nie każdy ma świeżo postawiony domek, kiedyś szczytem luksusu była pralka Frania i wąż w wannie był najmniejszym problemem... No ale faktycznie, warto pokomibnować przy remoncie. Co do czyszczenia wanny to ja nie widzę problemu Woda z proszkiem sprawia, że brud nigdy nie osadza się na wannie, a jakby się uprzeć i szukać plusów, to wysoka temperatura dezynfekuje
A po cholere ja czyścić po każdym praniu jak w innych przypadkach nie trzeba. Dla mnie ten wylew jest durny i tyle.


A co do kiblo-pryszniców to widziałam coś takiego w Polsce, gdy chciałam wynająć mieszkanie. Dla mnie tragedia, rozumiem brak miejsca, ale w tym domu byly 2 calkiem spore pokoje i zmniejszenie jednego by zmieścić jakąś małą kabine prysznicową nie było by większym problemem. Nie chciałabym się myć pod czymś takim
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:01   #166
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
A po cholere ja czyścić po każdym praniu jak w innych przypadkach nie trzeba. Dla mnie ten wylew jest durny i tyle.
Nie czyszczę po każdym praniu (nie jest brudna, jak już pisałam). Myję po każdej kąpieli Nie wiem czemu tak się irytujesz. Co Twoim zdaniem w tej chwili mam zrobić, skoro mam "kretyńską" łazienkę? Wziąć teraz młotek i powędrować w stronę pralki i własnoręcznie przekuć sobie odpływ? Będę robić remont lub ściągnę w końcu jakiegoś majstra, to się tym zajmie. Nikt nie robi sobie takiego odpływu, bo mu się tak podoba jak wąż wisi w wannie, tylko widocznie nie ma innej opcji lub jest to tymczasowe rozwiązanie.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2010-10-25 o 22:03
Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:16   #167
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Jutro muszę się wypytać babci jak jest z tym praniem, bo coś mi się obiło o uszy o zakazie suszenia bielizny
Ja znalazłam tylko jakiś artykuł dotyczący Olsztyna, gdzie wprowadzono jakieś uregulowania dotyczące mieszkań i osiedli, ale akurat suszenia bielizny nie zabronili Chociaż to rozważali

"Szczególną uwagę radni zwrócili na estetykę gminnych kamienic. Zakazali montowania do ścian budynków suszarek na ubrania. W projekcie był też punkt zwracający uwagę na to, że bieliznę można suszyć na balkonie tylko w taki sposób, by nie szpecić budynku. Na to jednak radni się nie zgodzili. - Zaproponowaliśmy usunięcie tego zapisu, bo to jest sprawa bardzo subiektywna."


Cytat:
Napisane przez activ61 Pokaż wiadomość

Dodam od siebie:
-bloki bez balkonów, ludzie muszą suszyć pranie na sznurkach obok bloku
Muszą?
A zimą też suszą koło bloku?
Bo pewnie wtedy suszą w domu, więc w sumie latem też mogą w domu na suszarce
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:32   #168
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość

Muszą?
A zimą też suszą koło bloku?
Bo pewnie wtedy suszą w domu, więc w sumie latem też mogą w domu na suszarce
Subiektywnie uważam, że pranie z dworza, takie przetrzepane wiatrem to jednak inne pranie, niż takie z domu
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:38   #169
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Subiektywnie uważam, że pranie z dworza, takie przetrzepane wiatrem to jednak inne pranie, niż takie z domu
z DWORU ;-)

Pewnie tak, ale nie nalezy przedkladac swoich preferencji dot. prania nad komfort innych. Najczesciej to pranie wisi, na i tak marnych, drabinkach dla dzieci.... Albo trzepaku. I jak tu wytrzepac dywan?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 22:43   #170
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
z DWORU ;-)

Pewnie tak, ale nie nalezy przedkladac swoich preferencji dot. prania nad komfort innych. Najczesciej to pranie wisi, na i tak marnych, drabinkach dla dzieci.... Albo trzepaku. I jak tu wytrzepac dywan?

Ja akurat miałam na myśli balkony mieszkań
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:43   #171
activ61
Raczkowanie
 
Avatar activ61
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 244
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

no dobra, dobra, w sumie to nie muszą ale chyba troszke żal jak na polu ładna pogoda a tu w malutkim mieszkaniu suszarke musisz rozkładać, więc suszą koło bl

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
z DWORU ;-)

Pewnie tak, ale nie nalezy przedkladac swoich preferencji dot. prania nad komfort innych. Najczesciej to pranie wisi, na i tak marnych, drabinkach dla dzieci.... Albo trzepaku. I jak tu wytrzepac dywan?
właśnie że są słupki ze sznurkami przeznaczonymi specjalnie do suszenia prania
__________________
Mężczyzna nie musi być piękny,
Wystarczy, że wdzięczny ma gest,
Gdy głos ma milusi, być piękny nie musi,
Chociaż wcale nie szkodzi, gdy jest

Edytowane przez activ61
Czas edycji: 2010-10-25 o 22:49
activ61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:10   #172
Midnight Summer Dream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 73
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
nic nadzwyczajnego-w większości starszych mieszkań nie ma dodatkowej rury odpływowej przeznaczonej do pralki
kiedyś byłam tak zaspana że nastawilam pranie,napuściłam wody do wanny relaksuje sie i odpływam-o rzeczywistości przywołał mie zalew brudnych mydlin z pralki
Ja z kolei kiedyś zalałam mieszkanie, bo poprzedniego wieczora na czas kąpieli wyjęłam rurę z wanny, potem zapomniałam włożyć z powrotem. Włączyłam pranie, potem sobie usiadłam do kompa popracować i .... otrzeźwił mnie dzwonek sąsiadki z dołu, która przyleciała przerażona, że jej się po ścianie leje...

Z absurdów zaobserwowanych i doświadczonych:
- kaloryfer w łazience tuż pod sufitem (w ogóle po co kaloryfer w łazience 2 x 3 metry?)
- spłuczka ukryta w .... zamykanej szafce (poprzednia właścicielka mojego mieszkania tak sobie wymyśliła). Każdemu, kto chce skorzystać z toalety, muszę tłumaczyć, gdzie się spłukuje. Nie mówiąc o tym, że twórca szafki nie przewidział najwidoczniej, że spłuczka będzie kiedyś musiała zostać wymieniona - co się niedawno hydraulik naszarpał, by ją wyjąć.....
- pewien rodzaj baterii do zlewozmywaka z kranem umiejscowionym bardzo nisko nad zlewem - do tradycyjnego czajnika jeszcze da się wody nalać, ale do bezprzewodowego to już trzeba nalewać kubkiem
- rozkład niektórych mieszkań - ogrooooomny, szeroki korytarz i kilka maleńkich pokoików-klitek; nie można było zrobić większych pokoi kosztem korytarza, w którym i tak mało się przebywa?

Edytowane przez Midnight Summer Dream
Czas edycji: 2010-10-25 o 23:12
Midnight Summer Dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:23   #173
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cos na co ja ostatnio zwrocilam uwage: wynajmuje teraz mieszkanie i wlaczniki do swiatla sa na wysokosci hmm pasa mniej wiecej. Przyjechalam do mamy, macam sciane coby swiatlo zapali a wlacznika nie ma.. Dopiero po chwili przypomnialam sobie ze w tych mieszkaniach zostalo to zaprojektowane tak zeby wlaczac swiatlo nosem ( wlacznik jest na wysokosci nosa). Kiedys jak tam mieszkalam to wydawalo mi sie to normalne, a teraz sie odzwyczailam:p
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:37   #174
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Midnight Summer Dream Pokaż wiadomość

Z absurdów zaobserwowanych i doświadczonych:
- kaloryfer w łazience tuż pod sufitem (w ogóle po co kaloryfer w łazience 2 x 3 metry?)
Jak to, po co?
Uwierz, nie chciej nie mieć grzejnika w łazience
A to że jest wysoko, to może praktyczne rozwiązanie, ze względu na ciasnotę. Sama tak mam i wygląda ok, bo jest w takiej jakby wnęce, nie wiem jak to wyjaśnić.

Cytat:
Napisane przez Akashka Pokaż wiadomość
Cos na co ja ostatnio zwrocilam uwage: wynajmuje teraz mieszkanie i wlaczniki do swiatla sa na wysokosci hmm pasa mniej wiecej. Przyjechalam do mamy, macam sciane coby swiatlo zapali a wlacznika nie ma.. Dopiero po chwili przypomnialam sobie ze w tych mieszkaniach zostalo to zaprojektowane tak zeby wlaczac swiatlo nosem ( wlacznik jest na wysokosci nosa). Kiedys jak tam mieszkalam to wydawalo mi sie to normalne, a teraz sie odzwyczailam:p
Też tak miałam w bloku i też miałam problem, żeby z powrotem przestawić się na wysokość domową, tj. 130-140.
W bloku mieliśmy dosłownie na wysokości pasa co mnie strasznie denerwowało, ale potem generalnie się przyzwyczaiłam i czasem nawet pojawiała się myśl, że jest to wygodne , ponieważ idąc wystarczyło tylko wystawić rękę w bok i światło było
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:39   #175
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Jak już pisałam wcześniej, u moich rodziców są kaloryfery pod sufitem. Uwierzcie mi, kaloryfer w łazience 2x2m, na zimnym parterze jest niezbędny, nawet pod sufitem. Ale energetycznie to kiepskie rozwiązanie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:54   #176
Midnight Summer Dream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 73
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Jak to, po co?
Uwierz, nie chciej nie mieć grzejnika w łazience
A to że jest wysoko, to może praktyczne rozwiązanie, ze względu na ciasnotę. Sama tak mam i wygląda ok, bo jest w takiej jakby wnęce, nie wiem jak to wyjaśnić.
Tak się składa, że się nie przydaje, bo nigdy go nie odkręcam Mieszkanie jest małe, a łazienka mikroskopijna, wystarczą dwa duże inne kaloryfery. Ale u mnie jest ogólnie ciepło - środkowe mieszkanie na najwyższym piętrze, sąsiedzi grzeją od dołu i z boków
Midnight Summer Dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 00:04   #177
kamawe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Spotkałam się również z klapami sedesowymi, które są za zamontowane tak,że nie da się ich oprzeć o ścianę, więc klapa co chwilę opada na plecy temu, który akurat załatwia swoje potrzeby.[/QUOTE]

Ale jakie wyzwanie dla panów
kamawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 00:09   #178
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Generalnie to coś jest na rzeczy z tymi łazienkami
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 00:13   #179
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Martwi mnie, że normalne żarowki niedługo przestaną być dostępne.
Nie przejmuj się, niedawno widziałam w jednym serialu taką scenkę, młoda blondyneczka wpada do łazienki i wymiotuje i najazd kamerą na szklane drzwi z takiego jakby szarego szkła, nieprzezroczystego, za to wszystko było przez nie widać na zasadzie;-) zarysu sylwetki. Gdyby ktoś naprawdę strzelił sobie takie drzwi do łazienki, to korzystającym musiałoby być bardzo przyjemnie, żeby każdy mógł ich tak centralnie oglądać, jak na sraczyku siedzą.
"na wspólnej" - też widziałam tą scenę. drzwi beznadziejne... myślę że takie cuda to tylko w filmach występują. nie wierze że ktokolwiek chciałby mieć u siebie takie rozwiązanie. . . coś na styl "ala akwarium" ...

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Skoro o prysznicach mowa - nie wkurzaja was prysznice, ze sluchawka zamontowana na sztywno tak, ze nie idzie wziac prysznica bez mycia/zmoczenia wlosow?
a ja się nie zgodzę... strasznie wkurzają mnie te "ruchome" słuchawki prysznicowe. nie raz się zdarzy że takowa spadnie (a to była nie do końca zamocowana, a to się mocowanie wyrobiło...) często spadając strąci szampony żele itp stojące na półeczce prysznicowej. a nawet jak nie spadnie to od tego ciągłego zdejmowania i zakładania mocowanie jest wyrobione i np. nie daje się tej słuchawki ustawić tak jakby się chciało. dlatego u siebie będę miała właśnie taka nieruchomą słuchawkę.

o ile się nie mylę to takie nieruchome są dość powszechne w usa. na filmach kobitki radzą sobie z niemoczeniem włosów zakładając foliowe czepki .
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 00:22   #180
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

wałkując temat odpływu wody z pralek, pozwolę nie zgodzić się z poglądem, że woda z proszkiem nie pozostawia brudu. Przecież ta wypływająca woda nigdy nie jest czysta, a po ciemnym praniu to już w ogóle... u mojego tżta niestety jest takie "wannowe" rozwiązanie i cała wanna jest w zaciekach, takich nie do zmycia (w sumie nie próbowałam myć, są one dziełem współlokatorów tżta więc...)

nie znoszę pryszniców z zasłonką zamiast normalnych szklanych drzwi! klei się do ciała, brudzi, no i woda wypływa...
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 12:54:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.