Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 18:35   #4441
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Siedzę myślę i nie wierzę, dokładnie w środę zaczął nam się 20 tydzień, dokładnie wtedy była pierwsza super nocka, dziś druga, dziecko inne - mega zaciesza, nie nudzi się szybko zabawkami, wydluzyla sobie przerwy miedzy karmieniami, teraz padła po 2,5h zabawy od jedzenia, normalnie przy 2h była już mega maruda

Jak poDczytywalam w ciąży wątki to nie wierzyłam w skoki rozwojowe, ale naprawdę tak z kalendarzem w ręku policzył am, zaczęła 14 tydzień była pierwsza pobudka nocna, potem coraz gorzej, jakies histerie male przy zasypianiu, skończyła 19 była pierwsza super przespanej nocka, z mala pobudka na 2 łyki mleka.
Siedzę i się dziwuje
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 19:07   #4442
Lunnas
Raczkowanie
 
Avatar Lunnas
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez dariuska89 Pokaż wiadomość

Lunnas gdzie masz praktyki?
W Geofizyce

Było coś o mówieniu Maluszków i "Nie" u nas pojawia się już od bardzo dawna ale właściwie nic po za tym i "Gyyy" nie mówi. Któraś z was pisała że jej Maluszek mówi "tatata" zazdroszczę u nas mały chyba woli rozwijać się ruchowo a mowę sobie odpuszcza

Powoli was nadrabiam, jednak jeszcze nie jestem na bierząco, wybaczcie My nadal chorujemy. Mały nas pozarażał i teraz i ja i TŻ też kaszlemy i umieramy.
Wiktorek strasznie kaszle, ale to pewnie przez ten lek wykrztuśny. Mam nadzieję że ten jeden antybiotyk wystarczy. Mały w nocy budzi się co 20 min i jest naprawdę ciężko.. Ale jak tylko w końcu będziemy zdrowi to obiecuję że już na nic nie będę narzekać i będę bardziej wszystko doceniać
A na inhalacje znaleźliśmy sposób Ogląda kreskówkę i wtedy jak zahipnotyzowany nawet się nie ruszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 26.02.2015r 382smal.jpg (34,1 KB, 46 załadowań)
__________________
Czekamy na naszego Skarba - 20.05.2018r.
Wiktorek jest już z nami od 30.09
Lunnas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 19:17   #4443
Putkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 138
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Czytam Dziewczyzny że się wybieracie na basen, a Daszna to nawet już zamieniła zamiar w czyn. Ja się wstrzymam. Już tak niewiele brakuje do wiosny. Poczekam więc na ładniejszą pogodę i koniec okresu zwiększonej zachorowalności. Tym bardziej że u nas w okolicy i jakiś wirus grypowy (grypopodobny?) i jakiś sraczkowy nieźle atakują.
Putkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 19:36   #4444
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Lunnas super sie Wiktorek inhaluje
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 19:38   #4445
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

moje dziecko zasnęło ale nie wiem na jak długo... Położyłam się z nim do łóżka włączyłam szumisia i szybko zasnął.
Lunnas, Dariuska zdrówka dla was wszystkich życzę.
coffee my chyba weszliśmy w kolejny skok bo od dwóch dni dziecko jest marudne, słabo ostatnio sypia, mało je. Ten trwa 4 tygodnie i później większa przerwa jest.
Moja waga stoi w miejscu, kilogram mam na plusie, jem sporo bo cały czas jestem głodna, ale za to mało piję.
Też chcę nagrać jak podaję pierwszy posiłek małemu. Przyznam się ze bardzo to mnie stresuje, nie wiem czy dać najpierw gluten czy papki. Mamy, które nie mają swoich warzywek będziecie kupować dania w słoiczkach? Bo z tego co słyszałam to lepiej podać dziecku obiadek ze sloiczka niż kupić warzywo z nieznanego źródła.
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 20:15   #4446
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dobry wieczór ! Oli padł przed 20- dziś spacerowaliśmy prawie 4 godziny. Weszłam tylko do baru na obiad i do galerii po ocet balsamiczny i się obudził tam, przewinęłam, nakarmiłam, i dalej spacer, bosko ! Endomondo wskazało 360 spalonych kcal !
Nowa, Gosiak, te 4 godziny wczoraj to tak: zasnął o 20, pobudka o 22 na cyca i później 1:30. Później pobudki co godzinę. Ale ja nadal wierzę, że jakoś to będzie

Magsik
, ja w ciągu dnia jak lulam to nawet nie odkładam Jak wychodze na spacer, to nie ma mnie tak długo, że takie drzemki ma tylko dwie, rano i koło 17. A, że trwają krótko, to wole mieć na rękach, żeby pospał chociaż chwilę. Ale muszę się tego oduczyć i odkładać. A jak inaczej, to nie mam pomysłu. Może jakby odkladała takiego w pół śpiącego do łóżeczka to w końcu by zasnął sam, ale nie wiem. Dziś rano zasnął szybko bez wstawania i bujania. Oby tak dalej
Widze podobnie chłopaki wstają, u nas też pobudka o 7 i nie ma leżenia. Eh

Ale macie fajnie z tą wagą. U mnie +2 sprzed ciąży. Nie mogę się opanować przed słodkim. Jak ładnie jem w ciągu dnia, śniadanie, drugie itp to na wieczór jak dopadne coś to nie można mnie odkleić

Isgaard, obcinasz paznokietki na kwadrat? Bo ja tak, wszyscy tak radzili, bo nie będą wrastać, ale Oli też jak się czasem draśnie tym ostrym końcem to wygląda jak podrapany przez kota
Nie mogę znaleźć Twoich postów dot tego zdjęcia, tak możesz Maksa sadzać ?

Daszna,
zazdroszcze ! Mała nurkowała ? Oczy otwarte, nie bała się ?
Jaki w końcu może być ten basen, zwyczajnie chlorowany czy ozonowany ?

Elianka,
słodziak Czarko Bez chustowania brakowało mu Twojej bliskości No i trzymam kciuki za powodzenie z mlekiem !

Lunnas biedulek Wiktorek, ciężko dziecku przetłumaczyć, że inhalacja potrzebna a co dopiero takiemu małemu...

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
moje dziecko zasnęło ale nie wiem na jak długo... Położyłam się z nim do łóżka włączyłam szumisia i szybko zasnął.
Lunnas, Dariuska zdrówka dla was wszystkich życzę.
coffee my chyba weszliśmy w kolejny skok bo od dwóch dni dziecko jest marudne, słabo ostatnio sypia, mało je. Ten trwa 4 tygodnie i później większa przerwa jest.
Moja waga stoi w miejscu, kilogram mam na plusie, jem sporo bo cały czas jestem głodna, ale za to mało piję.
Też chcę nagrać jak podaję pierwszy posiłek małemu. Przyznam się ze bardzo to mnie stresuje, nie wiem czy dać najpierw gluten czy papki. Mamy, które nie mają swoich warzywek będziecie kupować dania w słoiczkach? Bo z tego co słyszałam to lepiej podać dziecku obiadek ze sloiczka niż kupić warzywo z nieznanego źródła.
Zgadzam się...Ja na wiosnę na pewno coś zasadzę w ogródku, będę kupować mięsko w dobrych sklepach, ale dietę chcę rozszerzać od kwietnia. Dziś już kupiłam 2 słoiczki- dynię samą, bo ciężko znaleźć, zazwyczaj jest z ziemniakiem. I kupiłam gerbera. Ale stawiam też na Bobovitę i Hipp. Patrze na etykiety- jak jest skrobia modyfikowana, nie ruszam
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 20:36   #4447
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

o pur widzisz to i ja dynię muszę kupić, bo marchewkę. i jabłuszko mam swoje w słoiczkach. W sobotę wybieram się do rossmana to może tam kupię.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

kładę się spać może zasnę, Dobrej nocki dla wszystkich
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 20:48   #4448
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja mam własne warzywa ale nie wszystkie kupiłam dynie i pasternak. Tak samo np wolę później kupić królika w słoiczku niż odbierać krolicza nogę
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 20:48   #4449
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja myślałam nad robieniem papek z mrożonek ale sama nie wiem Co o tym sądzicie?
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 21:04   #4450
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pur nie wiem. Chyba ozonowany. U nas na basenie jest wydzielone pomieszczenie z cieplutka woda. Chloru nie czułam. Oczy otwarte i nurala. Za 3 razem trochę płakała bo lyknela wody. Ogólnie super. A jak potem padła jak kawka 😁

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Ja chcę rozszerzac po 6mz. Kupiłam 2 sloiczki hippa się Ale tu są jakieś dzikie smaki. Jak mam jabłko to jest z mango np. 😛 będę musiała w pl się zaopatrzyć albo wysepic od babci 😉 pierwsze kaszki czy słoiki?

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Coffee pocieszylas mnie. My mamy 19 tydzień i czekam na koniec skoku. I tak jest kochana patrząc na to co było na początku... Ale wiesz że zaraz kolejny skok? 😛 to jest błędne koło 😁
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 21:19   #4451
Katrina2000
Raczkowanie
 
Avatar Katrina2000
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 379
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
moje dziecko zasnęło ale nie wiem na jak długo... Położyłam się z nim do łóżka włączyłam szumisia i szybko zasnął.
Lunnas, Dariuska zdrówka dla was wszystkich życzę.
coffee my chyba weszliśmy w kolejny skok bo od dwóch dni dziecko jest marudne, słabo ostatnio sypia, mało je. Ten trwa 4 tygodnie i później większa przerwa jest.
Moja waga stoi w miejscu, kilogram mam na plusie, jem sporo bo cały czas jestem głodna, ale za to mało piję.
Też chcę nagrać jak podaję pierwszy posiłek małemu. Przyznam się ze bardzo to mnie stresuje, nie wiem czy dać najpierw gluten czy papki. Mamy, które nie mają swoich warzywek będziecie kupować dania w słoiczkach? Bo z tego co słyszałam to lepiej podać dziecku obiadek ze sloiczka niż kupić warzywo z nieznanego źródła.
My się w weekend wybieramy na bio targ po warzywka ekologiczne i też mamy zamiar w weekend podac pierwszą marchewkę.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Siedzę myślę i nie wierzę, dokładnie w środę zaczął nam się 20 tydzień, dokładnie wtedy była pierwsza super nocka, dziś druga, dziecko inne - mega zaciesza, nie nudzi się szybko zabawkami, wydluzyla sobie przerwy miedzy karmieniami, teraz padła po 2,5h zabawy od jedzenia, normalnie przy 2h była już mega maruda

Jak poDczytywalam w ciąży wątki to nie wierzyłam w skoki rozwojowe, ale naprawdę tak z kalendarzem w ręku policzył am, zaczęła 14 tydzień była pierwsza pobudka nocna, potem coraz gorzej, jakies histerie male przy zasypianiu, skończyła 19 była pierwsza super przespanej nocka, z mala pobudka na 2 łyki mleka.
Siedzę i się dziwuje
Jakbym czytała o sobie !
__________________
Już z nami jest Wikuś 04.10.2014r.
Katrina2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 21:27   #4452
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Ja myślałam nad robieniem papek z mrożonek ale sama nie wiem Co o tym sądzicie?
Ja powiem tak - jestem ogólnie sceptycznie nastawiona do tych mega super bio słoików. Już dawno wyrosłam z wiary, że to co mówi producent to świnto prowdo. wystarczy poczytać skład niektórych słoików (skrobia!) albo co gorsza - kaszek.

Ergo - będę w miarę możliwości gotowała sama. Mrożonki są dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o warzywa sezonowe - brokuły, kalafiory itd. Jeśli chodzi o korzeniowe , takie które się dobrze przechowują to będę kupowała normalnie w warzywniaku (to czego nie dostane od teściowej) tylko się upewnię, że wyhodowano je w Polsce, najlepiej gdzieś w okolicy. Czyli marketowe hiszpańskie ziemniaczki - NIE, uwalona ziemią irga z bazaru - TAK. Zresztą i tak najszybciej jak to możliwe przejdziemy na jedzonko w kawałkach
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2015-02-26 o 21:28
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 21:48   #4453
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
moje dziecko zasnęło ale nie wiem na jak długo... Położyłam się z nim do łóżka włączyłam szumisia i szybko zasnął.
Lunnas, Dariuska zdrówka dla was wszystkich życzę.
coffee my chyba weszliśmy w kolejny skok bo od dwóch dni dziecko jest marudne, słabo ostatnio sypia, mało je. Ten trwa 4 tygodnie i później większa przerwa jest.
Moja waga stoi w miejscu, kilogram mam na plusie, jem sporo bo cały czas jestem głodna, ale za to mało piję.
Też chcę nagrać jak podaję pierwszy posiłek małemu. Przyznam się ze bardzo to mnie stresuje, nie wiem czy dać najpierw gluten czy papki. Mamy, które nie mają swoich warzywek będziecie kupować dania w słoiczkach? Bo z tego co słyszałam to lepiej podać dziecku obiadek ze sloiczka niż kupić warzywo z nieznanego źródła.
Ja mam trochę po robionych a resztę kupie w sloiczkach bo wydaje mi się ze jednak przepisy co do jedzenia dla dzieci są ostrzejsze i częściej sprawdzane niż do marketów, z mięskami tez się babrac nie będę tylko kupie obiadek, ale rybę juz kupie sama - mam niedaleko super sklep. kiedyś czytalam na jakimś blogu ze da się kupić sloiczki i kaszki bez syfu tylko trzeba poszukać, poza tym chce żeby jadła na zmianę moje i słoikowe obiadki, żeby się nie okazało ze chcemy gdzieś jechać z nią a nie możemy bo sloiczka nie zje, a ostatnio mój mąż się napalil ze we wrześniu jedziemy na wakacje, chociaz zarzekal się ze nie

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Ja myślałam nad robieniem papek z mrożonek ale sama nie wiem Co o tym sądzicie?
Ja mrożony szpinak, groszek tez zamierzam, owoce tez mam pomrozone do kaszek

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
Pur nie wiem. Chyba ozonowany. U nas na basenie jest wydzielone pomieszczenie z cieplutka woda. Chloru nie czułam. Oczy otwarte i nurala. Za 3 razem trochę płakała bo lyknela wody. Ogólnie super. A jak potem padła jak kawka ��

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Ja chcę rozszerzac po 6mz. Kupiłam 2 sloiczki hippa się Ale tu są jakieś dzikie smaki. Jak mam jabłko to jest z mango np. �� będę musiała w pl się zaopatrzyć albo wysepic od babci �� pierwsze kaszki czy słoiki?

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Coffee pocieszylas mnie. My mamy 19 tydzień i czekam na koniec skoku. I tak jest kochana patrząc na to co było na początku... Ale wiesz że zaraz kolejny skok? �� to jest błędne koło ��
Wiem...ale cieszę się i tymi 3 tygodniami przerwy, ten kolejny krótszy na szczęście ale ponoc właśnie są najgorsze cyrk i ze snem, takze odpoczywam ile wlezie. Potem dłuższa przerwa będzie

Lunnas, zdrowka dla Was, musicie być wykonczeni, przytulam mocno!
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016


Edytowane przez CoffeeMonster
Czas edycji: 2015-02-26 o 21:49
CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 06:37   #4454
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzień dobry! Moje dziecko już drugi dzień z rzędu zasnęło na noc o 17.00 i wstało o 5.00

Musze go jakoś przestawić. Dziś przyjeżdżają moi rodzice, to go wymiętoszą przez weekend może się zmęczy
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 06:41   #4455
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

u nas noc masakra chwilami budzil sie 3 razy w ciągu godziny nie wiedzieć czemu...I tylko cyc pomogł. No i o 7 pobudka. To już chyba norma
Co do słoiczków to ja też zamierzam sama podać. Co jak co ale królika nie ugotuje i nie rozporcjuje. Wiec będzie ze sloiczka. A I reszta tez czasem.
Milego dnia wszystkim! !
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 08:17   #4456
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U nas pobudka o 12 4 i 7. Teraz śniadanko. Miłego dnia 😊
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 08:38   #4457
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
U nas pobudka o 12 4 i 7. Teraz śniadanko. Miłego dnia 😊
Piękna nocka
Mlody drzemie. Uwaga nie na rekach! Obcielam mu paznokcie na spiocha i do lezaczka. Śpiewanie kolysanek na rekach pomaga. Krzyczał kolo 1,5 minuty. Ja sie maluje i kolo 11 na spacer. Milego dnia!
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 08:47   #4458
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja chyba przechwalilam, nocka taka sobie, maz mnie wkurzył bo siedział do 2 w nocy nad jakaś gra i mnie wybudzil potem, a wiecie jak to jest przy przeziębieniu zasnąć, kaszel dusi, katar leci, w międzyczasie pewnie hałasy mała Obudziły to leciałam smoczka podać, standardowa pobudka o 4, potem o 6 znowu chciała smoka i 8 20 pobudka. Zasypiala i o tej 4 bez mleka ale ja byłam tak zmęczona i złe się czułam ze dałam za wygraną, nie dałabym rady jej pół godziny bujać, oczywiście śniadanie nie zjedzone przez to.
Dzisiaj jak mi mąż będzie chciał siedzieć w nocy to mu powiem niech sam sobie wstaje, albo niech się kładzie o 12, bo ja potrzebuje się wyleczyć i wypocząć, a spałam najdłużej dziś ciagiem 2h.

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
U nas pobudka o 12 4 i 7. Teraz śniadanko. Miłego dnia 😊
Fajnie

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Piękna nocka
Mlody drzemie. Uwaga nie na rekach! Obcielam mu paznokcie na spiocha i do lezaczka. Śpiewanie kolysanek na rekach pomaga. Krzyczał kolo 1,5 minuty. Ja sie maluje i kolo 11 na spacer. Milego dnia!
Super, próbujesz odkładać do lozeczka czy na rękach zasypia?
U nas dziś taka pizgawka ze daruje my sobie spacer.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 08:53   #4459
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pur współczuję nocki
U nas tak w miarę, jak zasnęła o 20 to pierwsze karmienie o 1.30 (wcześniej o 23 musiałam przerzucić na drugi boczek i wsadzić smoczek), potem o 4 i o 5.30. Pobudka o 7.20.
Dziewczyny czy jeśli dziecko maca sobie uszka i wsadza tam paluszki to znaczy, że je sobie tylko bada czy to ząbki?

Isgaard próbowałam raz sadzać tak Olę, pozycja super ale niestety nie wiedzieć czemu moje dziecko myśli, że zaraz będzie cycuś i jest bardzo niespokojna
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 09:06   #4460
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

hey hey
U mnie brzydko i mglisto ale i tak pójdziemy na spacer.
Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Moje dziecko już drugi dzień z rzędu zasnęło na noc o 17.00 i wstało o 5.00

Musze go jakoś przestawić. Dziś przyjeżdżają moi rodzice, to go wymiętoszą przez weekend może się zmęczy
od 17 ej do 5ej to 12 godzin Ci spał wow, wystarczy jak 2 godziny go przestawisz i już będzie super. Codziennie o tej godzinie zasypia?
Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
u nas noc masakra chwilami budzil sie 3 razy w ciągu godziny nie wiedzieć czemu...I tylko cyc pomogł. No i o 7 pobudka. To już chyba norma
Co do słoiczków to ja też zamierzam sama podać. Co jak co ale królika nie ugotuje i nie rozporcjuje. Wiec będzie ze sloiczka. A I reszta tez czasem.
Milego dnia wszystkim! !
Mi to mama pewnie królika rozpracuje jakbym miała sama to zrobić to na pewno dałabym słoiczek. Ale słoiczki też będę podawać żeby dziecko nie robiło później problemów jak gdzieś jedziemy.
Ogólnie to nie jestem za słoiczkami ale przecież nie dam mu markietowego warzywa. U mnie nie ma takich targów z ekologiczną żywnością ani sklepów. Tak jak pisze elianka będę się upewniać czy kupuję polskie produkty.
Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
U nas pobudka o 12 4 i 7. Teraz śniadanko. Miłego dnia 😊
No to pięknie pospaliście
U nas dzisiaj nie było aż takiej tragedii jedna przerwa była 3 godzinna, teraz śpimy już pół godziny i mam nadzieję, że jeszcze pośpi. Włączyłam w drugim pokoju tv żeby nie spał w ciszy, wcześniej sypiał zawsze przy tv ale jak mieliśmy problem z jego usypianiem to zmieniło się na grobową ciszę żeby tylko dziecko spało i się nie budziło. Od dziś to zmieniam.
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:08   #4461
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Coffe! Wspolczuje chorobska i nieprzespanej nocy. Choroba plus nieywspanie okropny stan..I baty dla meza!!
Na razie usypiam na rekach...Te pare dni bede tak a pozniej w lozeczku. Niech on sie ode mnie w jakis sposób odzwyczaja... Pospal w lezaczku 25 minut. Czyli lacznie jakies 35. Takie ma drzemki. Wystarczą mu wiec i ja jestem zadowolona. Nie wyciagam go z lezaczka i zaczail w koncu ze jak zlapie pieska i pociagnie ro ten gra. I tak juz od paru minut. Trzyma i nie puszcza Az sie poplakalam,nowa umiejetnosc nabyta. Alez jestem z niego dumna.
Hormony mi buzuja,wzruszam sie szybko ostatnio...

Kasiag fajna nocka az zazdroszczę. Ola bada usta czy uszka? Jesli usta to Oli yez tak bads. Ciezko powiedziec czy to zeby...Jak ma dziasla rozpulchnione to moze...
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:22   #4462
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Coffe! Wspolczuje chorobska i nieprzespanej nocy. Choroba plus nieywspanie okropny stan..I baty dla meza!!
Na razie usypiam na rekach...Te pare dni bede tak a pozniej w lozeczku. Niech on sie ode mnie w jakis sposób odzwyczaja... Pospal w lezaczku 25 minut. Czyli lacznie jakies 35. Takie ma drzemki. Wystarczą mu wiec i ja jestem zadowolona. Nie wyciagam go z lezaczka i zaczail w koncu ze jak zlapie pieska i pociagnie ro ten gra. I tak juz od paru minut. Trzyma i nie puszcza Az sie poplakalam,nowa umiejetnosc nabyta. Alez jestem z niego dumna.
Hormony mi buzuja,wzruszam sie szybko ostatnio...

Kasiag fajna nocka az zazdroszczę. Ola bada usta czy uszka? Jesli usta to Oli yez tak bads. Ciezko powiedziec czy to zeby...Jak ma dziasla rozpulchnione to moze...
No juz mu zapowiedziałam ze nie będę tego tolerować, jakby mała Spale całe nocki jak wcześniej to spoko niech się kładzie kiedy chce, ale tak to sorry ale jak nie jedno to drugie mnie budzi, 12 to nie jest super wcześnie, może się położyć ze mną
wbrew pozorom nie czuje się tragicznie wiec jakoś dam rade, mała padła a mi się nie chce iść spac

My ostatnio przeżywamy nowe zafascynowanowanie mata, przewraca się na brzuszek i odkrywa elementy pod sobą, ciągnie za te wystajace, dotyka obrazków super

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
hey hey
U mnie brzydko i mglisto ale i tak pójdziemy na spacer.


od 17 ej do 5ej to 12 godzin Ci spał wow, wystarczy jak 2 godziny go przestawisz i już będzie super. Codziennie o tej godzinie zasypia?

Mi to mama pewnie królika rozpracuje jakbym miała sama to zrobić to na pewno dałabym słoiczek. Ale słoiczki też będę podawać żeby dziecko nie robiło później problemów jak gdzieś jedziemy.
Ogólnie to nie jestem za słoiczkami ale przecież nie dam mu markietowego warzywa. U mnie nie ma takich targów z ekologiczną żywnością ani sklepów. Tak jak pisze elianka będę się upewniać czy kupuję polskie produkty.

No to pięknie pospaliście
U nas dzisiaj nie było aż takiej tragedii jedna przerwa była 3 godzinna, teraz śpimy już pół godziny i mam nadzieję, że jeszcze pośpi. Włączyłam w drugim pokoju tv żeby nie spał w ciszy, wcześniej sypiał zawsze przy tv ale jak mieliśmy problem z jego usypianiem to zmieniło się na grobową ciszę żeby tylko dziecko spało i się nie budziło. Od dziś to zmieniam.
Ja mam to samo podejście do słoiczków, boję się że jak zacznę gotować to mi potem ich nie tknie i będziemy uziemieni na jakieś 2 lata w domu
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:23   #4463
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Kasia moja przybspaniu czesto za uszko sir ciagnie ale trzyma sobie raczke.

Pur mam podobnie

My wstalysmy o 9-40 nocka z kokoszeniem i cycem ale na spiocha bonie pamietam godzin nawet
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:42   #4464
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Coffee zdrówka!
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:53   #4465
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Ja mam to samo podejście do słoiczków, boję się że jak zacznę gotować to mi potem ich nie tknie i będziemy uziemieni na jakieś 2 lata w domu
Coffe nie przesadzasz czasem? Przecież dziecko je te papki/słoiczki ile czasu - trzy miesiące, cztery? Potem przecież już dostanie normalne jedzenie. Poza tym nawet jeśli tak by się zdarzyło, ze dziecko nie chciałoby słoiczków kupnych ( co najlepiej świadczyłoby o ich walorach smakowych) to co za problem swoje jedzenie wsadzić w słoiczek i zapasteryzować na wyjazd? W ogóle to Ci zdrowia życzę

Ja dziś latam na szmacie bo rodzice moi przyjeżdżają do nas na weekend i trzeba się pokazać jako "perfekcyjna pani domu"

PS. ja tam nie mam nic do słoiczków, żeby nie było. Tylko średnio wierze w te ich mega -super- wyczesane właściwości to raz, a dwa- lubię gotować i mam swoje źródło eko jedzenia wiec szkoda mi kasy. Wiadomo królik, perliczka czy karczochy.. czy tez wyjazd. Ale co do zasady słoiczki u nas nie są w planach
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2015-02-27 o 09:57
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 10:06   #4466
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Coffe nie przesadzasz czasem? Przecież dziecko je te papki/słoiczki ile czasu - trzy miesiące, cztery? Potem przecież już dostanie normalne jedzenie. Poza tym nawet jeśli tak by się zdarzyło, ze dziecko nie chciałoby słoiczków kupnych ( co najlepiej świadczyłoby o ich walorach smakowych) to co za problem swoje jedzenie wsadzić w słoiczek i zapasteryzować na wyjazd? W ogóle to Ci zdrowia życzę

Ja dziś latam na szmacie bo rodzice moi przyjeżdżają do nas na weekend i trzeba się pokazać jako "perfekcyjna pani domu"
Myślałam że dłużej się sloiczki daje, poważnie 3-4 miesiące?
Z wyjazdem to i tak wiesz masa rzeczy dla dziecka się bierze, do tego jeszcze jedzenie na tydz brać, wlasnie chodzilo o to zeby jedzenia nie brac, tylko zakupic i wolalbym sie nie dowiedziec na miejscu ze jesc nie bedzie; hmmm ale przemyśle kwestie, bo nie patrzyłam od tej strony.
Chociaż ja tam jedzenia sloikowego nie demonizuje, nie są to pulpety z biedry, ktoś tam nad tym pracował i dostosowal dla dziecia, jak czegoś nie dostane z wiadomego źródła to wolę jednak słoiczek dać, poza tym przyda mi się ich potem parę na własne przetwory dla niej

Nie uwierzę ze lepiej jej zrobi jak ugotuje brokuła ze sklepu jak dam gotowego, a czas zaoszczedzony, no chyba ze wszyscy tego brokułami jesc będziemy...no nic, zdurnialam teraz i sama nie wiem o co mi chodzi, wybaczcie chyba pora wziąć leki
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 10:22   #4467
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Myślałam że dłużej się sloiczki daje, poważnie 3-4 miesiące?
Z wyjazdem to i tak wiesz masa rzeczy dla dziecka się bierze, do tego jeszcze jedzenie na tydz brać, wlasnie chodzilo o to zeby jedzenia nie brac, tylko zakupic i wolalbym sie nie dowiedziec na miejscu ze jesc nie bedzie; hmmm ale przemyśle kwestie, bo nie patrzyłam od tej strony.
Chociaż ja tam jedzenia sloikowego nie demonizuje, nie są to pulpety z biedry, ktoś tam nad tym pracował i dostosowal dla dziecia, jak czegoś nie dostane z wiadomego źródła to wolę jednak słoiczek dać, poza tym przyda mi się ich potem parę na własne przetwory dla niej

Nie uwierzę ze lepiej jej zrobi jak ugotuje brokuła ze sklepu jak dam gotowego, a czas zaoszczedzony, no chyba ze wszyscy tego brokułami jesc będziemy...no nic, zdurnialam teraz i sama nie wiem o co mi chodzi, wybaczcie chyba pora wziąć leki
No a ile- przecież wedle wytycznych WHO dajesz dziecku na mm gładkie puree w 5 miesiącu, dajesz 5 i 6 miesiąc. Dzieci na kp zaczynają w 7 miesiącu. nie ma przeszkód, żeby dziecko w tym wieku już dostawało jedzenie w kawałkach. Nawet jeśli nie decydujesz się na BLW to w 8 miesiącu najpóźniej dziecko już dostaje jedzenie "z grudkami" a roczniak już powinien jeść to co reszta rodziny zakładając że to co je reszta rodziny nadaje się do jedzenia). Czyli to pół roku słoików w opcji maksymalnej, zakładając że po papkach przesiadasz się na wynalazki typu "makaronik do re mi"

Ja też nie demonizuje, ale tez nie gloryfikuje. To oczywista wygoda i sama będę używać, , ale w to specjalne dopracowaniem to naprawdę nie wierzę. No bo na moją logikę - skoro kaszki z cukrem, mleko modyfikowane z cukrem, danonki, paróweczki, biszkopciki lubisie i ociekające cukrem płatki śniadaniowe, czy zaprawiony maltodekstryną i kwasem cytrynowym Sinlac są tez rekomendowane i w ogóle "dopasowane do potrzeb dzieci" to ja dziękuje. Nie wątpię, że w słoiczku z napisem "brokuł" ten brokuł faktycznie się znajduje. Skład jest prawdopodobnie taki jak podany na opakowaniu. Ale w te "specjalne, wybrane, ekologiczne uprawy" to naprawdę ciężko mi uwierzyć.

Najprawdopodobniejsza opcja jest taka, że rolnicy mający kontrakt z takim Gerberem czy innym Nestle mają w kontraktach zapisane jakich pestycydów mogą użyć a jakich nie. To są olbrzymie korporacje, produkujące na masowa skalę.

edit: to trochę podobna sytuacja jak z jedzenie "wyprodukowano dla Biedronki". Ten sam producent, to samo opakowanie, ten sam skład tylko etykieta i cena inna. Ale niektórzy i tak wolą uwierzyć, że taka Mlekovita czy Dax Cosmetics maja dla Biedry oddzielne linie produkcyjne...
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2015-02-27 o 10:35
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 10:37   #4468
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

witajcie mamusie
troszke mnie nie bylo bo maż zabrał laptopa w delegacjie. podczytywalam Was na komórce, ale nie miałam kiedy pisać.
Teraz mam chwileczke i weszłam na komputer stacjonarny.
U nas przeziebienie mineło.
Bylismy w czwartek na kontroli. Troszke jeszcze w nosku mamy zalegajacy katarek. Mała dostała syropek. pilam go jak bylam w ciazy. Mała nie chce go pić bo jest obrzydliwy. Krzywi się przy tym okropnie i wszystko wypluwa.
Poszłam do lekarza tez bo pojawiła na się na klatce piersiowej zaczerwienienie/szorstka skóra. jest okrągłe, wyglada jak pieczątka z poczty hihih Lekarka zauważyła tez troszke na bródce na boku po lewek i prawej stronie . i diagnoza.... oczywiscie co!!nietolerancja na laktoze! i niech Pani zrezygnuje z mleka itp i dała mazidła. Szczerze,to mam wątpliowści co do diagnozy. Może się mylę. Mleka nie bede pila. ostatnio polubilam owsianke, trudno zrezygnuje. najbardziej mi zal serków wiejskich.
A do kawy co mozna? chyba w biedronce jest mleka bez laktozy, takie moge pic??

Ostatnio chyba mialysmy skok rozwojowy. Bo bardzo marudna była, w dzień nie mogła sama zasnać mimo, że była zmeczona. Spała malutko w dzień, po 30minut. Od wczoraj dziecko odmienione o 100%. Sama odrazu zasypia w dzień ( własnie zasneła), i spi dłużej. Wczoraj 3 h a pozniej 2h.
Od wczoraj pojawiły się nowe umiejetnosci. Leżać na brzuszku, obraca się o 180 stopni. Wczesniej tego nie umiala. Robi tez mini mostek. podnosi bioderka
Dopiero ostatnio doczytalam, że dziecko przenoszone o tydzien zaczyna skoki tydzien wczesniej.

nowa podczytałam, że Ty tez zrezygnowałas z nabiału i pijesz mleczko sojowe. do kawy je mozna??

Widze, że jedzonko na tapecie. Część warzyw dostane od tesciowej, kurczaczka indyczka tez. A reszte zobaczymy.

Kochane zdrowka tym co są chore.
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 10:40   #4469
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
No a ile- przecież wedle wytycznych WHO dajesz dziecku na mm gładkie puree w 5 miesiącu, dajesz 5 i 6 miesiąc. Dzieci na kp zaczynają w 7 miesiącu. nie ma przeszkód, żeby dziecko w tym wieku już dostawało jedzenie w kawałkach. Nawet jeśli nie decydujesz się na BLW to w 8 miesiącu najpóźniej dziecko już dostaje jedzenie "z grudkami" a roczniak już powinien jeść to co reszta rodziny zakładając że to co je reszta rodziny nadaje się do jedzenia). Czyli to pół roku słoików w opcji maksymalnej, zakładając że po papkach przesiadasz się na wynalazki typu "makaronik do re mi"

Ja też nie demonizuje, ale tez nie gloryfikuje. To oczywista wygoda i sama będę używać, , ale w to specjalne dopracowaniem to naprawdę nie wierzę. No bo na moją logikę - skoro kaszki z cukrem, mleko modyfikowane z cukrem, danonki, paróweczki, biszkopciki lubisie i ociekające cukrem płatki śniadaniowe, czy zaprawiony maltodekstryną i kwasem cytrynowym Sinlac są tez rekomendowane i w ogóle "dopasowane do potrzeb dzieci" to ja dziękuje. Nie wątpię, że w słoiczku z napisem "brokuł" ten brokuł faktycznie się znajduje. Skład jest prawdopodobnie taki jak podany na opakowaniu. Ale w te "specjalne, wybrane, ekologiczne uprawy" to naprawdę ciężko mi uwierzyć.

Najprawdopodobniejsza opcja jest taka, że rolnicy mający kontrakt z takim Gerberem czy innym Nestle mają w kontraktach zapisane jakich pestycydów mogą użyć a jakich nie. To są olbrzymie korporacje, produkujące na masowa skalę.

edit: to trochę podobna sytuacja jak z jedzenie "wyprodukowano dla Biedronki". Ten sam producent, to samo opakowanie, ten sam skład tylko etykieta i cena inna. Ale niektórzy i tak wolą uwierzyć, że taka Mlekovita czy Dax Cosmetics maja dla Biedry oddzielne linie produkcyjne...
Wiesz co...ja się w temat rozszerzania diety nie zagłębiałam aż tak, wiem ze teraz ma popróbować warzywek, potem owoce, potem pewnie mięsko jakieś - będę czytac dopiero, jemy raczej zdrowo wiec nie ma problemu

Gotować lubię, taka zupkę czy obiadek przecież i tak się robi raz na 2-3 dni, można dla nas Obiad zrobić na bazie tych samych produktów i po problemie, rodzice tzta mają gospodarstwo rolne wiec duuza ilość warzyw i owoców, jaja, sery, mięso, masło, mleko, make itp dostajemy

Ale tak wierze ze jednak ten brokuł zasloiczkowanY dla dziecka będzie na początek lepszy niż ten kupiony w Lidlu, może naiwnie ale jednak, a co mam swoje to dam swoje
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016


Edytowane przez CoffeeMonster
Czas edycji: 2015-02-27 o 10:43
CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 10:49   #4470
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

spał mi 1,5 h teraz leży i bawi się książeczką, która cąły czas mu wypada i trzeba mu podawać
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.