Mamy LIPCOWE 2019 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-01, 20:49   #871
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Teściowa znowu mi truje, żeby dać małemu jabłuszko albo marchewkę, gdzie już kilka razy wyraźnie powiedziałam, że chcę jeszcze zaczekać! Czas znowu ograniczyć kontakty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:11   #872
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Jak truje to przynajmniej się interesuje moja teściowa widziała małą 3 razy...



A z rodziny kompletnie nikt nie robi uwag. Mama grzecznie wyłącza tv jak mała jest u niej.



Okazało się że mojej siostry syn urodzi się bez 1 nerki. Niby to pewne. Czytałam że właściwie nie wpływa to na życie. Jedno mnie zdziwiło w zaleceniach napisali że powinno się szybko nauczyć robić na nocnik. Najlepiej do skończenia 1,5 roku przez dziecko. Jak to niby możliwe?
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:28   #873
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Jak truje to przynajmniej się interesuje moja teściowa widziała małą 3 razy...



A z rodziny kompletnie nikt nie robi uwag. Mama grzecznie wyłącza tv jak mała jest u niej.



Okazało się że mojej siostry syn urodzi się bez 1 nerki. Niby to pewne. Czytałam że właściwie nie wpływa to na życie. Jedno mnie zdziwiło w zaleceniach napisali że powinno się szybko nauczyć robić na nocnik. Najlepiej do skończenia 1,5 roku przez dziecko. Jak to niby możliwe?
Biedny maluszek.

Robienie do nocnika jest mozliwe na tak wczesnym etapie, tylko, ze jest to trudniejsze. Wiekszosc z nas robila na nocnik po skonczeniu roku (wiadomo, ze wpadki sie zdarzaly), bo tetra byla uciazliwa i bylismy czesciej wysadzani. Teraz ludziom sie nie chce, bo nie musza prac, wiec czekaja az dziecko samo sie odpieluchuje. W pampersie mokro nie przeszkadza, wiec maluchy nosza pieluchy do 2-3 roku zycia.
Jest cos takiego jak naturalna higiena niemowlat. Nawet kilkumiesieczniaka mozna przytrzymac nad toaleta czy umywalka, zeby sie wysikal, jesli sie go bacznie obserwuje i wie, kiedy bedzie sikal.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 14:19   #874
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Biedny maluszek i współczuję rodzicom. Dopiero jak zostałam mamą zrozumiałam co to strach o swoje dziecko i że nie ma nic gorszego niż choroba dziecka....

Też właśnie słyszałam, że kiedyś bardzo szybko dzieci zaczynały siadać na nocnik...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:48   #875
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Straszne jest to, że takie maluszki rodzą się już chore i współczuję dla mamy, bo nie potrafię sobie wyobrazić co przeżywa. Tu na szczęście nie zagraża to dla jego życia i oby nic więcej się nie wydarzyło. I oby urodził się zdrowy i poród przeszedł bez problemowo
Kupiłam tyle ozdób świątecznych, że tż jak to zobaczy chyba mnie za drzwi z nimi wywali a, że w tym roku pierwsze święta w nowym domu zupełnie nic nie miałam. No po prostu uwielbiam ten świąteczny klimat
Robicie sesje świąteczną dla maluchów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:11   #876
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

ja tez odkad mam mala to widok chorych dzieci rani mi serce,
trzymam kciuki za maluszka,trzeba sie pocieszac,ze z jedna nerka mozna normalnie zyc i moze nie odczuje...


Patti ja tez nakupilam cudeniek na pierwsza choinke w nowym mieszkaniu





Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Jak truje to przynajmniej się interesuje moja teściowa widziała małą 3 razy...


to i tak wiecej niz moja
a Wasi rodzice czesto odwiedzaja Was i maluchy?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:31   #877
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Mamy kolegę który ma 1 nerke od urodzenia i mówi że żyje całkowicie normalnie łącznie ze sportem i alkoholem. Wiadomo siostra załamana, ale z drugiej strony mogło być gorzej.

Też mnie zaczęła ruszać krzywda dzieci. Wcześniej w filmach jak krzywdzili dzieci to z tz nic... A teraz przeżyć nie możemy :p



Moja mama staje naprawdę na wysokości zadania. Od urodzenia widzi małą przynajmniej 1 w tygodniu, a czasami nawet 2. Bardzo poprawił mi się z nią kontakt, bo nie byłyśmy jakoś szczególnie blisko. Widzę że szczerze się cieszy z kontaktu z małą, a dla małej jest jedyną osobą poza mną i tz bliską której się zupełnie nie boi.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 18:58   #878
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Nas też moja mama bardzo wspiera, szczególnie na początku była bardzo pomocna i tak jak kev piszę, naprawdę widzę po niej że bardzo lubi małego, wręcz uwielbia. Niestety niestroni również od "złotych rad", co mnie mega irytuje i często się o to sprzeczamy.

Dzisiaj miały miał pobieraną krew z żyły, płakał, ale mimo wszystko uważam, że był bardzo dzielny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 23:22   #879
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

a Wy mieszkacie w tych samych miastach?


ja jestem szczegolnie ciekawa jak to jest z tymi,ktore mieszkaja w innych miastach,czy dziadkom chce sie ruszyc
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 08:02   #880
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moja teściowa mieszka dwa domy dalej a widziała mała dwa razy.....
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 08:20   #881
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

To u nas Artura widzieli raz. Moi rodzice to inna bajka bo razem mieszkaliśmy. Teraz dzieli nas 30km, a tato w ciągu 3 dni był u nas 2 razy a mama raz. Wczoraj dzwonili czy nie chce wpaść na noc bo pusto w domu

Biedny maluszek, zdrowka dla niego

Nie mam ani dla jednego ani dla drugiego żadnych prezentów od Mikołaja. Muszę coś ogarnąć.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 11:32   #882
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moi rodzice mieszkają 5 km od nas a teściowie 20 km więc żadna odległość. Widzimy się często, raz w tygodniu to taki standard.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:05   #883
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Mojego z uwagi na odleglosc, zadne z dziadkow nie widzialo, pomijajac zdjecia oczywiscie.

Malemu nic na mikolaja nie kupuje a pod choinke dostanie zabawke z Lamaze. Pewnie rodzina cos przyniesie a ja nie widze sensu w kupowaniu wiekszych prezentow dla takiego malucha, ktory nic z tego nie rozumie. Starsza na tym skorzysta.

Na swieta nie mam jeszcze nic naszykowane, oprocz prezentow dla dzieci. Mam nadzieje, ze uda mi sie w tym tygodniu pomyc okna i wyprac firany. W przyszlym tygodniu planuje zrobic uszka i pierogi.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:28   #884
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moja mama mieszka 5 km ode mnie i często idę do niej spacerkiem z wózkiem. Akurat z 2 h się widzimy i wracam. Nie lubię długich wizyt



Jeju i tak szybko za święta się zabrałas! Ja jeszcze kompletnie o tym nie myślę. Jedyne co to zastanawiałam się co z wigilia, bo zwykle zaczyna się ok. 18, a my małą o 18. 30 kąpiemy i o 19 śpi

Nie chodzi mi o rytuał bo wiadomo że to możemy odpuścić, ale ona od 18 już jest mega marudna i nie ma opcji żeby wytrzymała chociaż do 20.

Teraz nie wiemy co robić. Jechać wcześniej i zwinąć się o 18,czy próbować małą uśpić u babci. Jeszcze nigdy nie kladlismy ją na wieczorne spanie poza domem no o musielibyśmy ją wybudzic ok 20 jak byśmy wracali.

Brzmi jakbym była jakaś przewrażliwiona :p
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:45   #885
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moj chodzi spac kolo 23, wiec z wigilia nie bedzie problemu.

Za przygotowania musze sie zabrac szybciej, bo maly zrobil sie strasznie absorbujacy, maz w pracy od rana do wieczora a jak ma wolne, to wole zeby odpoczywal niz mi zrzedzil nad uchem jak to mu ciezko, ze tyle pracuje i jeszcze w domu obowiazki. Wszystko musze sama ogarnac, wiec to 21 dni, ktore pozostaly, wydaje sie malo.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 14:09   #886
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja mam wysprzątana łazienkę i kotłownie na błysk od góry do dołu łącznie z kaflami. Blaty montują mi 20 grudnia i w tym roku chyba po prostu upiekę bananowca, a coś po prostu zamówię gotowego typu krokiety czy coś mąż będzie marudził że gotowe ale no zawsze może sam zrobić
Kolejne 3 dni to w planach pomycie codziennie po jednym oknie, mam duże okna a to ich pierwsze mycie od momentu wstawienia, tynki, gładzie, malowanie. Niby były zabezpieczone ale jednak jest co szorować
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤

Edytowane przez marttb
Czas edycji: 2019-12-04 o 14:10
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 15:34   #887
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja w tym roku sukces bo z 16 prezentów zostały mi jeszcze tylko dwa do kupienia🙂

Kev, mam ten sam problem z Wigilią. Mała najpóźniej 19:30 śpi a od 18 już jest marudna. boję się zaburzyć jej rytm i kłaść spać poza domem. odkąd się urodziła jest kąpiel, mleko, sen. Bez kąpieli wybudza się po max 40 min tak jakby wiedziała że czegoś brakowało i to nie ten sen nocny tylko drzemka, nie wiem czy rozumiecie o co chodzi🙂

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Co do odwiedzin to tesciowe widza mala ze dwa razy w tyg a moja mama praktycznie codziennie i cieszy mnie to bardzo bo mala ja uwielbia🙂

Jutro 3 dawka szczepienia 6w1 i rota. Znowu stres.
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 15:57   #888
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja staram się systematycznie sprzątać, no ale okna muszę pomyć, nie dość że duże to jeszcze pies je liże
No i jak zwykle nie mam ani jednego prezentu ani pomysłu na nie.. i pewnie będzie przedświąteczna gorączka..
Franek zasypia najwcześniej o 20 a najpóźniej o 21 więc się nie martwię wigilią, a nie kąpiemy się codziennie więc też problemu nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 17:39   #889
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

U nas jedyna rutyna, to godzina snu. Nie ma codziennej kapieli itd. Corke tak samo wychowywalam i nigdy nie mialam problemow, jesli akurat musielismy nocowac poza domem, czy trzeba bylo dluzej posiedziec w swieta lub urodziny.

Z jedzeniem nie bede cudowac w tym roku. Zrobie 2-3 ciasta, barszcz z uszkami, salatke z majonezem, jajka faszerowane i rybe po grecku. Dokupie jakies sledzie w smietanie czy koreczki sledziowe i wystarczy.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 18:43   #890
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Dziewczyny u nas ten sam problem, mały o 19 zasypia, ale od 18 jest straszną marudą i przez to godzinę stajemy na głowie, żeby go zabawiać, więc nie wiem jak to będzie...

Ja jakoś nie mam głowy do świąt w tym roku zawsze dużo wcześniej kupowałam ozdoby świąteczne itd, a teraz nawet nie mam ochoty na nie patrzeć w sklepach. Porządki świąteczne, typu mycie okien i generalne porządki też sobie odpuszczam, bez tego święta też się odbędą zrobię jakieś ciasto i jakieś sledzie, może jeszcze jakaś sałatka, żeby nie iść z niczym na wigilię i tyle no ale prezenty niestety jakoś muszę ogarnąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 19:07   #891
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Teraz ceny prezentów poszybowały do góry. Mi się udało kupić na black week allegro w całkiem dobrych cenach kilka rzeczy. W tym 3 miesięczny zapas pampersów. Dopiero przestałam małą kisic w rozm. 2



Ja w święta chyba spróbuję małą położyć spać w pokoju obok i najwyżej na powrót do domu wybudzę. Mam nadzieję że nie rozwalę jej tym nocki i jak dojedziemy do domu to normalnie zaśnie na resztę nocy.



Jak wyglądają wasze dnie? U nas mega rutyna. Mała budzi się o 8 i do 9 sama leży w sypialni, później biorę ja na godzinkę ma mate, szykujemy się do wyjścia i o 10. 30 wychodzimy na spacer. Mała po ok. 8 minutach zasypia itd. Mogłabym tak opisać cały dzień
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 19:59   #892
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moje dnie też są nudne jak flaki z olejem. Teraz jak jestem sama z dziećmi już u nas w domu to czuje się jak w zamkniętej złotej klatce. Nikogo tu nie znam, całe dnie z dziećmi a jak śpią to sprzątam. Gdyby była jakaś wiosna chociaż, a tu w taką porę w nowym miejscu, nawet nie ma jak kogoś poznać.

Dla mnie wszelkie takie ponad normę dni jak święta, sylwestry to udręka. Nawet jak mam uspac dziecko w innym pokoju, to zawsze robi się to gorzej, ciężej, gorszy sen. W tym roku na szczęście jedną wigilia 👍
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 21:21   #893
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

U nas ostatnio rutyny kompletnie brak, mąż ma urlop, wykorzystujemy to i załatwiamy wszystkie zaległości i wszędzie targamy ze sobą małego. Większość dnia nie ma nas w domu, więc ostatnio drzemki mały ma tylko w samochodzie. Dużo też chodzimy po lekarzach z małym.

Wyniki krwi ok, ale żelazo niskie i dostał do suplementowania.

Smutno mi się dzisiaj zrobiło, jak przeglądałam na telefonie wszystkie zdjęcia synka od narodzin. Ten czas tak szybko mija, niedługo będzie miał 5 miesięcy, a nim się obejrzę, będzie szedł z plecakiem do szkoły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 21:58   #894
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

U nas tez rutyna az boli ale mowie sobie ze jak od wrzesnia wroce do pracy to bede za tym tesknic wiec korzystam. Mała wstaje koło 8, zazwyczaj przed 9 po zabawach i tuleniu w łozku wstajemy. ona idzie na matę a ja ogarniam siebie, kawę i sypialnię. Potem jemy, ubieramy się i wychodzimy max 10:30/11 na 2 godziny na spacer. wracamy to jemy, znowu mata i jakieś czytanie/oglądanie książeczek, gotowanie obiadu jedną reką i o 16 wraca tż a ja wychodzę na dwie godziny do pracy🙂 czasem mam dość tej przewidywalności ale tak szybko czas mija ze staram sie cieszyc kazda chwila.
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 06:53   #895
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Wczoraj zrobiłam bardzo głupią rzecz poszłam spać bez stanika i bez wkładek, rano można było dosłownie wyciskać mleko z piżamy

Jak u Was noce? Bo u nas dalej kiepsko, pobudki co dwie godziny, czyli wychodzi z 4, 5 karmień. Nie ma dłuższego bloku snu...już powoli wymiękam i myślę, że niedługo skończy się odkładanie do łóżeczka i mały wyląduje z nami w łóżku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 07:46   #896
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Sovianka ja już nie odkładam, chyba, że mi się wierci w łóżku to nie wytrzymam i go włożę do łóżeczka, po czym jest jeszcze gorzej i kończy się jak zwykle u nas w łóżku. Noce są tragiczne, po karmieniu jak odkładam to wygina się, krzyczy, jak na kolke.. i muszę go bujać z pół godziny, żeby normalnie z powrotem przysnął. I tak ze 3 razy... czasami się rozbudzi to potem 2 godziny usypiam. Coś robię źle, że jego sen jest tak kiepski, tylko nie wiem co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 08:24   #897
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moja to je w nocy co 1,5-2 h... A w dzień to może mieć długie przerwy i się wcale nie domaga cycka. Ostatnio mi się po 4 h przypomniało że jej nie karmilam i pewnie z godzinę by jeszcze wytrzymała.

Coraz lżejszy sen ma, nawet nie myślę o odkładaniu jej, bo chyba byśmy nie spali wcale wtedy. I tak ciągle muszę jej chwytać nóżki czy rączkę żeby się nie wybudzala. Dzisiaj nawet to nie pomogło i o 1 obudziła się z krzykiem. Tz nosił ja pół h a później spał z nią na kanapie bo bal się ją ruszać żeby przenieść...

Az dziwne bo w ciągu dnia jest super i żadnych problemów z nią nie ma.

Jutro kończymy 5 miesiąc i czuję że wejdziemy w kolejny skok rozwojowy i gorsze noce są tego zapowiedzią.



Macie już rozplanowane rozszerzanie diety? Ja nie mogę się zabrać do planowania...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 08:25   #898
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja też zachodzę w głowę co może być nie tak... dzisiaj spróbuję go w dzień karmić do oporu, jak najczęściej przystawiać, bo ostatnio jest tak, że w nocy wypada więcej karmień niż w dzień. W nocy się najada, a później w dzień nie zbyt chętny do jedzenia. Spróbuję odwrócić to kolejność ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 08:31   #899
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Sov zmartwie cię ale już tego próbowałam... Karmilam ja w dzień co 2 h w tym wieczorem po kąpieli mega długo, później jeszcze z 2 cycka i po 2 h na śpiocha znowu i nic to nie zmieniało z nocnymi karmieniami...



Teraz przybiera 200 g tygodniowo na wadze. A dopiero co się martwiłam że nie przybiera...



Pocieszam się tym że już prawie pół roku karmienia za nami i ani się obejrzymy i będziemy odstawiać dzieci od cyckow.

Mi teraz pomaga przyjmowanie wszystkiego co robi mała i nie rozkminianie że mnie to wkurza, że coś nie tak. Widocznie tak ma być i tyle
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 08:46   #900
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

My wczoraj skończyliśmy 5 miesięcy i rodzinna Franka twierdzi, że do 7 miesiące noce takie mogą być, dzieci w tym okresie śnią i wybudzają się z krzykiem. Ile w tym prawdy, nie mam pojęcia.
Ja nie mam jeszcze zaplanowanego rozszerzania, jakoś wygodnie mi z cyckiem a jak ma dojść do jeszcze gotowania dla małego to jestem przerażona, że nie wyrobie z niczym.. ale na pierwsze 3 dni myślę, że pójdzie uparowana marchewka z kropelką oliwy, potem kolejne pojedyńczo warzywka, jak nie wystąpi reakcja uczuleniowa to będę mu mieszać, i tak dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-22 12:03:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.