Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 20:34   #31
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

ja stosuję tak:

zalewam 10 orzechów 1,5 l wody (akurat tyle co z butelki po mineralnej) i zostawiam na noc do naciągnięcia. Potem gotuję na małym gazie średniego palnika aż wypłyną na powierzchnię. Gdy wywar ostygnie przelewam go do butelki po mineralnej i dodaję trochę soku z cytryny.
Technika jest tutaj b.ważna Przed umyciem dokładnie rozczesuję włosy. Zaczynam polewać przy skórze głowy na suche włosy, palcami unosząc pasma - pilnując, żeby skalp był dokładnie zmoczony. Na końcu polewam jeszcze włosy tak ogólnie Spinam je i zaczynam zabiegi higieniczne na ciele Spłukuję dopiero po umyciu się.
Na razie robiłam 3 podejścia - robią puszystość, połysk, rozplątują, ale najbardziej mi podpasiło uczucie świeżości po nich.
Jakieś dłuższe watki na ten temat istnieją na The Long Hair Community np. tutaj http://forums.longhaircommunity.com/...e&articleid=95

Edytowane przez tiare
Czas edycji: 2009-08-07 o 21:13
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 22:06   #32
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

na razie orzeszki skończyły mi się i właśnie dzisiaj zamieniłam je na wywar z korzenia mydlnicy. Na razie moge powiedzieć, że znacznie szybciej usuwa on łój.
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 15:00   #33
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

tez powaznie zastanawiam sie nad orzeszkami ale wiem ze moga miec problemy z dopieraniem bialych rzeczy lub po czasie te rzeczy moga szarzec, ale ponoc mozna dodac sode/proszek do pieczenia... i teraz pytanie: gdzie tego dodac? do woreczka z orzechami czy to szufladki w miejsce dla proszku do prania?

i to samo sie tyczy olejkow zapachowych [jezeli chcemy aby pranie nam pachnialo].... gdzie olejek dajemy?

ja sie chyab zdecyduje tez ze wzgledu ze moje dzieci maja lekko alergiczna skore i czesto im cos wyskakuje... wiec mysle ze taka kapiel chociaz raz w tyg w roztworze z orzechow bylaby jak najbardziej wskazana
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:15   #34
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
tez powaznie zastanawiam sie nad orzeszkami ale wiem ze moga miec problemy z dopieraniem bialych rzeczy lub po czasie te rzeczy moga szarzec, ale ponoc mozna dodac sode/proszek do pieczenia... i teraz pytanie: gdzie tego dodac? do woreczka z orzechami czy to szufladki w miejsce dla proszku do prania?
Agee ja do białych mocno zabrudzonych rzeczy dodaję łyżkę sody oczyszczonej do szufladki pralki, tam gdzie normalnie wlewa się wybielacz ew.wsypuje się proszek a orzechy w woreczku do bębna z ciuchami.

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
i to samo sie tyczy olejkow zapachowych [jezeli chcemy aby pranie nam pachnialo].... gdzie olejek dajemy?
Zależy jaki olejek i jak duże pranie, bo wiadomo można prać 2-3 a czasem 5 kg ciuchów Ja średnio dodaję około 10-15 kropli do kratki w pralce, tam gdzie wlewa się płyn do płukania tkanin.

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
ja sie chyab zdecyduje tez ze wzgledu ze moje dzieci maja lekko alergiczna skore i czesto im cos wyskakuje... wiec mysle ze taka kapiel chociaz raz w tyg w roztworze z orzechow bylaby jak najbardziej wskazana
Zdecydowanie Mają właściwości bakterio- i grzybobójcze
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:51   #35
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

A dziewczyny czy te orzeszki jako ze sa "naturalnym deteregenetem" wysuszaja wlosy? Bo w sumie zalezy mi na tym,aby tego nie robily. Szukam szamponu, ktory bylby dla mnie odpowiedni. Niestety te drogeryjne zawieraja pelno silikonow i wlosy sie pusza, a te dla dzieci bez SLSu strasznie podrazniaja mi skore glowy i wysuszaja wlosy. Dlatego jakby ktos mogl napisac czu zaywazyl u siebie efekt lekkiego wysuszenia?
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 13:55   #36
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

Moja mama myła orzeszkami włosy na początku 2-3 razy w tygodniu do odtłuszczenia mieszków, bo naprawdę bardzo jej się przetłuszczały. Teraz jak się unormowało, to rzadziej.

Jej raczej nie przesusza włosów samych w sobie, wyglądają jak wyglądały, ale ona zawsze używa odżywek bądź masek.

Powiem jej o tym korzeniu mydelnicy, może kiedyś przetestuje jak problem powróci
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 10:09   #37
Steilar
Przyczajenie
 
Avatar Steilar
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 22
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

Zainteresowały mnie te orzechy. Jestem ciekawa czy któraś z was stosowała je przez dłuższy okres czasu i jakie były tego efekty. Czy stan włosów się poprawił, pogorszył czy nie zmienił?
Steilar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 09:20   #38
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

Moja mama stosuje je już jakiś czas i twierdzi, że najlepsze efekty byly na samym poczatku, ale wciąż myje nimi włosy raz na tydzien (?). Czasem myje tym twarz.

Ona ma wrażliwa skorę głowy i nic jej nie swędzi. Uciążliwe jest dla niej mycie, bo to się w ogole nie pieni i pasma włosów stoją na sztorc Ale ku jej zdziwieniu nie ma problemów z rozszczesaniem, a wlosy ladnie się błyszczą.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:26   #39
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

zmartwiłam się, że się słabo ten płyn pieni bo już sie przymierzałam do zakupu orzechów. Ale może macie doświadczenie z koncentratem gotowym, można takowy zakupić w necie, może on lepiej myje?
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:33   #40
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

Moj TZ wynalazl na internecie orzechy piorace, kupil wielka paczke i oboje jestesmy bardzo zadowoleni. Uzywam ich do prania. Pranie jest czysciutkie, lepiej niz po proszkach itp.

Jak mi sie uda w tym tygodniu sprobuje zrobic taki szamponik, mam tea tree oil i argan oil wiec zrobie jakas miksture Dam znac co wyszlo .
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 13:34   #41
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Pielęgnacja włosów indyjskimi orzechami piorącymi.

TESTY NA ZWIERZĘTACH :
Muszę dodać, że orzechy nadają się także do mycia kocich futerek jako szampon (mam persy). Futerko staje się delikatne i miękkie, nie splątuje się i nie przesusza. W tym przypadku też wypróbuję na swoich włosach, bo się bałam. Mam suche - mogę myć co 2 tygodnie.
__________________
MÓJ BLOG O LALKACH
BLOG ROBÓTKOWY

Moje topiki na Wizażu:
SZYDEŁKOWE DLA LALEK BARBIE I TONNER

Należę do Polskiego (zamkniętego) Forum Lalek DollPlaza


Konsultantka AVON od 2000 roku do dziś
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.