Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-08, 07:25   #1
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575

Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)


Drugą część naszego cudownego wątku uważam za rozpoczętą

Tytuł wątku stworzony przez smieszka250

Zapraszam Wszystkich, którzy mają cel i chcą rozpocząć oszczędzanie

A tu link do części pierwszej: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=383668 Nasza historia rozpoczęła się 23.11.2009

Poniżej zamieszczam porady dotyczące oszczędzania -> jeżeli znacie inne sposoby, piszcie

Edytowane przez CoffeeWithMilk
Czas edycji: 2010-05-08 o 13:22
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 07:26   #2
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

8 sposobów na rozpoczęcie oszczędzania od zaraz
Załącznik 3091130
Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak dużo pieniędzy zaoszczędzić możemy w naszym budżecie domowym pracując nad naszymi codziennymi nawykami. Przedstawiamy 8 prostych sposobów na codzienne oszczędności.

Nie chodź na zakupy.
Jeśli nie idziesz do sklepu, aby kupić konkretną rzecz, to nie idź. Jeśli pójdziesz, to tym samym podejmujesz decyzję, że wydasz swoje pieniądze na coś, co prawie lub w ogóle nie jest Ci do niczego potrzebne. Dlaczego? Każdy sklep, to jeden wielki marketing, w którym wszystko zostało ustawione, pokazane tylko i wyłącznie pod jednym kątem: abyś kupował. Nikogo nie obchodzi, czy kupujesz coś, co jest Ci potrzebne, czy nie.

Idąc dalej tym samym tropem: absolutnie konieczne jest, abyś unikał traktowania chodzenia na zakupy, jako jakikolwiek rodzaj rozrywki. Jeśli jednak tak traktujesz zakupy, to wracasz do punktu wyjścia (patrz akapit powyżej).

Wydawaj mniej, niż zarabiasz.
Wskazówka ta, to tak oklepany frazes, powtarzany na tysiące różnych sposobów, a jednak w dalszym ciągu tak dużo osób postępuje wbrew niemu. Dlaczego? Wszelakie wynalazki w stylu kart kredytowych, kredytów i pożyczek konsumpcyjnych mają za zadanie dać Ci poczucie, że dysponujesz praktycznie nieograniczonym zasobem gotówki, która – w dodatku – nie jest Twoja, tak że bez wielkich wewnętrznych perswazji możesz te pieniądze wydać na co tylko chcesz. To prościutka droga do finansowych tarapatów. Jeśli tego nie chcesz, to przestrzegaj prostej zasady: zawsze kupuj za gotówkę i to swoją gotówkę.

Zadbaj oto, co już masz.
Chodzi tutaj nie tylko o posiadane przez Ciebie przedmioty, ale także o samego siebie. Jeśli dbasz oto co masz, poprzez robienie naprawdę drobnych rzeczy, jak np. odkurzanie domu, zmiana oleju w samochodzie, itp. - tym samym przedłużasz żywotność tych wszystkich rzeczy, a to oznacza brak konieczności ich wymiany i/lub kupna nowego przedmiotu, czyli oszczędzanie.

Używaj to co masz, jak długo tylko możesz.
Nie wymieniaj jakiegoś przedmiotu na nowy, tylko dlatego, że tak chcesz, albo że tak mówią w reklamie, itp. Wymień dopiero wtedy, kiedy będziesz miał ku temu prawdziwy powód. A więc, zajeździj swój samochód na śmierć. Dopiero wtedy, kiedy nie będzie opłacało się go naprawić, wymień samochód. Nie kupuj zbyt często nowych ubrań, tylko dlatego, że ci się podobają.

Zrób to sam.
Jeśli masz jakąś drobną naprawę do zrobienia, to nie wzywaj od razu tzw. „fachowca”, ale spróbuj to zrobić samodzielnie. Prawdopodobnie, za którymś razem uda Ci się tą rzecz naprawić samodzielnie za ułamek tej ceny, którą musiałbyś opłacić fachowca. Jeśli jednak nie dajesz rady, to wtedy dopiero wezwij fachowca.

Zastanów się dwa razy zanim coś kupisz.
Samo kupno jakiegoś przedmiotu, to jednorazowy wydatek (jeśli płacisz za całość gotówką), ale to nie koniec wydatków w ogóle. W grę wchodzą wszelkiego rodzaju przeglądy, konserwacja, ewentualne naprawy, itp. - które kosztują realne pieniądze. Często bardziej opłaca się kupić droższy model jakiegoś przedmiotu, niż tańszy, gdyż ten tańszy jest wykonany z gorszej jakości materiałów, częściej się psuje, itp.
Trudno jest to wszystko ocenić i wyliczyć przy zakupie, ale tutaj nie chodzi o to, aby wyliczyć wszystko co do ostatniego grosza, ale żeby się nad tym wszystkim porządnie zastanowić.

Nie kupuj od razu.
Chcesz sobie kupić jakiś przedmiot, który naprawdę jest ci potrzebny. W porządku, ale nie wchodź do pierwszego lepszego sklepu i nie kupuj go od razu. Poświęć czas, aby sprawdzić w różnych sklepach ceny, serwis, gwarancje, itp. Im więcej sklepów odwiedzisz, tym lepiej. Następnie wybierz najlepszą ofertę dla siebie i dopiero wtedy kup sobie ten przedmiot.

Kupuj używane.
Dlaczego? Bo używane jest tańsze, niż nowe, a jakość praktycznie, jak nowego przedmiotu. Dotyczy to zwłaszcza: samochodów, ubrań, książek, zabawek, itp.


Oszczędzanie pieniędzy metodą słoikową

Załącznik 3091123

Nie denerwują Was drobne, które po pewnym czasie kumulują się w Waszych portfelach? Mnie bardzo. Na szczęście udało mi się wymyślić sposób na właściwe ich spożytkowanie – codziennie wieczorem opróżniam swój portfel z bilonu (wszystko od złotówek włącznie w dół) i wrzucam go do słoika po kawie. Portfel robi się lżejszy, a co kilka miesięcy, gdy się zapełni, otrzymuję niewielki zastrzyk konkretnej gotówki.

Praktykuję oszczędzanie metodą słoikową już od pięciu lat i uważam, że jest to doskonały sposób oszczędzenia dla studentów, ale nie tylko. Dzięki temu przy stosunkowo niewielkich środkach na każdy miesiąc, do okresu wakacji udaje mi się odłożyć średnio 250-300 złotych. Cały proces odbywa się o wiele szybciej, gdy w oszczędzaniu w ten sposób uczestniczą wszyscy domownicy (w końcu we wspólnym celu odkładają tylko drobniaki) oraz gdy (uwaga, to jest wersja hard-core) podczas dokonywania opłat zawsze staramy się nie płacić drobnymi, tylko najbliższą pełną kwotą, np. zakupy kosztują 25,50 pln, więc płacę 30 złotych i dostaję trochę świeżych drobniaków do umieszczenia w słoiku na koniec dnia.

Jako że poruszanie się ze słoikiem z drobniakami jest nieco kłopotliwe zachęcam do zamienienia ich na banknoty. Osobiście odwiedzam sklepy i pytam, czy nie potrzebują drobnych – w większości wypadków tym sposobem cały słoik mam zamieniony w pół godziny. Odradzam natomiast wymienianie pieniędzy w bankach, ponieważ od tej czynności z niewiadomych przyczyn potrącana jest prowizja (przynajmniej w BZWBK). Podobno można spróbować wpłacić je na swoje konto – bank ma wtedy obowiązek przyjąć wpłatę w tej postaci, ale przyznam szczerze, że jeszcze tego nie próbowałem.

Pieniądze uzyskane w ten sposób można wykorzystać na wiele sposobów. Osobiście zawsze stanowiły dla mnie “zastrzyk” na wakacyjne wyjazdy, ale równie dobrze można je umieścić na lokacie lub zakupić jednostki funduszy inwestycyjnych i pozostawić, żeby na siebie zarabiały. Mogą również stanowić tzw. fundusz awaryjny, na niespodziewane wydatki.

Edytowane przez CoffeeWithMilk
Czas edycji: 2010-05-08 o 12:17
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 07:26   #3
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

5 prostych sposobów oszczędzania

1. Zmniejsz koszty transportu
W czasach drogiego paliwa dojazd do pracy czy szkoły stanowi spory problem i dobrze się zastanówmy jak ograniczyć koszty. Często wystarczy znaleźć jednego znajomego, aby zaoszczędzić na przykład 100 zł miesięcznie dzieląc się wydatkami. Niektórym wydaje się taka kwota niewielka i nie warta zachodu, a jednak ci sami ludzie długo studiują tabelki z oprocentowaniami lokat, aby znaleźć w końcu taki bank, który płaci im 8% rocznie za 10 000 zł uciułanych zaskórniaków. Mimo wewnętrznej radości szczęśliwców z mądrej inwestycji, w rzeczywistości daje ona miesięcznie raptem 54 zł netto odsetek.
Jeśli mamy możliwość, po prostu chodźmy jak najwięcej na piechotę lub korzystajmy z roweru, a dlaczego? O tym w następnym punkcie.

2. Zacznij dbać o kondycję i sprawność fizyczną
Wskazówka brzmi dziwnie, ale proszę zauważyć, że nasze zdrowie to jedno z najważniejszych, czasem zapomnianych i zaniedbanych aktywów. Kiedy chorujemy, nasze zarobki kurczą się i w dodatku musimy wydawać pieniądze na leczenie. Oczywiście jeśli ktoś uzna, że najlepiej relaksuje się wyłącznie na przykład grając w golfa, to w Polsce taka forma rekreacji jest akurat bardzo droga i poświęcenie się jej raczej nie przyniesie nam oszczędności. Przy okazji warto nieco ograniczyć korzystanie z takich używek jak alkohol i papierosy, które ciągle drożeją. W zamian zyskamy także przy tańszej polisie ubezpieczeniowej na życie. Zdrowsi płacą niższe składki.

3. Zrezygnuj z kosztownych rozrywek
Wiele osób jest przykutych do telewizora lub komputera. Ci pierwsi często mają wykupiony „supermegapakiet” programów telewizyjnych i z tego powodu czują się niejako zobligowani do ich oglądania. Czy naprawdę warto wydawać na to tyle pieniędzy? Może lepiej obejrzeć jakiś wartościowy film na DVD czy przeczytać książkę? Podobnie może być z prenumeratą drogiego czasopisma. W erze internetu człowiek nie jest w stanie przyswoić sobie ułamka informacji, które bombardują go non-stop ze wszystkich stron. Każdy pewnie znajdzie jakąś ekstrawagancką rozrywkę, na którą wydaje zdecydowanie za wiele. Nie chodzi o to, żeby się umartwiać i siedzieć przy świecach z wyłączonymi kaloryferami, ale aby poczynić przynajmniej jakieś drobne kroki na początek.

4. Gotuj i jedz w domu
Coraz więcej osób żyje w szybkim tempie i są one wręcz zmuszone do korzystania z barów szybkiej obsługi czy restauracji, ale z zasady dla dobra naszej kieszeni i żołądka powinniśmy starać się jak najwięcej potraw przygotowywać sami. Nie chodzi tylko o ryzyko zatrucia się czy ogólnie niską wartość dietetyczną posiłków poza domem, ale jedząc razem w domu zyskujemy także czas na rozmowę z rodziną. Gotując samodzielnie nie tylko wiemy co jemy, ale oszczędzamy wymierne kwoty pieniędzy. Niektórzy kiedy widzą zadowolone miny domowników znajdują w tym prawdziwą przyjemność i wcale nie przymuszają się do kuchennej krzątaniny. Oczywiście nie znaczy to, że mamy stać się pustelnikami i zupełnie przestać wychodzić do restauracji, ale przynajmniej zmniejszyć częstotliwość wizyt.

5. Negocjuj ceny
Kryzys ma swoją jasną stronę. Powiedzenie „klient nasz pan” nabiera wtedy wyjątkowego blasku i oznacza zdecydowanie więcej okazji do uzyskania korzystnych zniżek. Rzecz jasna nie chodzi o targowanie się przy zakupach podstawowych produktów spożywczych, ale raczej o przedmioty o istotnej wartości wliczając w to samochody i mieszkania. Za każdym razem dobrze sprawdzić ceny na przykład w porównywarkach internetowych. Spowolnienie na rynku hipotecznym może nam pozwolić na korzystne zniżki u deweloperów, ale trzeba o nie wyraźnie zapytać. Podobnie powinniśmy negocjować z dealarami samochodowymi. W ten sposób potencjalnie mamy szansę zyskać całkiem pokaźne sumy.

Edytowane przez CoffeeWithMilk
Czas edycji: 2010-05-08 o 12:28
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 07:27   #4
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Oto osiem praktycznych porad oszczędnościowych:

Najpierw oszczędzanie, potem przyjemności.
Doskonałe podejście dla osób, które nie są w stanie trzymać ścisłej dyscypliny finansowej i tracą nerwy na prowadzeniu budżetu – jeżeli najpierw zaoszczędzisz, nigdy nie zabraknie Ci na ten cel pieniędzy.

Naucz się inwestować.
Samo oszczędzanie niewiele da, ponieważ wartość nabywcza odłożonych pieniędzy maleje z dnia na dzień z powodu inflacji. Staraj się poznawać możliwości inwestycyjne, by pomnażać oszczędności zgodnie ze swoją tolerancją na ryzyko.

Stosuj wymianę.
Jeżeli coś jest Ci zbędne, możesz spróbować wymienić tę rzecz na coś przydatnego. Ostatnio popularny jest tzw. swapping ciuchów – wymieniasz się tymi, w których już nie chodzisz, na te, z których nie korzysta inna osoba. Podobnie jest z tzw. dziad-giełdą, która nie skupia się wyłącznie na ciuchach.

Zostań minimalistą.
Jest to wspaniała filozofia życiowa, za którą nie tylko idą niemałe oszczędności, ale również więcej spokoju i zdrowia, więcej wspaniałych doświadczeń i ogólnie więcej tego, co sprawia Ci prawdziwą przyjemność.

Najpierw Twoja emerytura, potem edukacja dzieci.
Może brzmię teraz jak wyrodny ojciec, ale uważam, że o wiele istotniejsze jest zapewnienie sobie godnego życia na starość, niż pompowanie pieniędzy w edukację dziecka. Pomóc trzeba, owszem, ale okres na studiach to ten etap w życiu, kiedy młody czy młoda będą w stanie zahaczyć się do jakiejś pracy i dołożyć własną cegiełkę do wykształcenia. Dodatkowo, jest duża szansa, że skorzysta na tym ich CV.

Sprawdź paragon zanim odejdziesz od kasy.
Wprawdzie nie są to sytuacje nagminne, ale zdarza się, że kupowany towar zostaje zeskanowany więcej razy. Po co płacić za coś, czego się nie włożyło do koszyka?

Nie bierz kredytu na urlop.
Banki do tego zachęcają, ale wyobraź sobie, jak przygnębiające będzie spłacanie takiego kredytu za rok, gdy znowu będziesz mógł jechać na odpoczynek.

Zagraj w grę giełdową.
Wiadomo, że oszczędności są między innymi po to, żeby je inwestować i pomnażać. Jeżeli jednak nie masz doświadczenia w inwestowaniu, zawsze możesz za darmo poćwiczyć na wirtualnej giełdzie za wirtualne pieniądze. Zero ryzyka utraty kapitału, a będziesz mógł się przekonać, czy samodzielne inwestowanie jest dla Ciebie czy nie.

Edytowane przez CoffeeWithMilk
Czas edycji: 2010-05-08 o 12:34
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 07:28   #5
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 07:29   #6
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 08:27   #7
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Witam Was w części drugiej
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 08:44   #8
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Melduję się.

Mam nadzieję, że nic nei wydam dzisiaj.
Przy okazji dziś sprzedałam kopertówkę na all + 32zł, no i do tego korki 25zł czyli razem 57zł do przodu
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:05   #9
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Melduję się i ja
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:06   #10
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Coffe no nie super skarbonka

co do tabletek ja biore od około 10 dni vitapil czy pomoże zobaczymy
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:18   #11
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Witam w II części

Dzisiaj pewnie nic nie wydam, bo nie ruszam się z domu, ale wczoraj 50 zł na tusz i kosmetyczkę, 60 zł spozywka i 50 zł za przeróbki ciuchów u krawca. Za to sprzedałam spodenki na all za 40 zł

Chodzą za mną takie delikatne bransoletki na rzemyczku i szukam na necie, czuję, że się skuszę.
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 09:30   #12
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

witam dziewczyny . ja w sumie mialam isc do sklepu ale chyba sobie odpuszcze jeszcze tak pilnie nie trzeba

coffe super skarbonka ja chce taka ))
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:31   #13
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

witam w drugiej części
ja dzisiaj idę na zakupy z mamą więc raczej nie powinnam nic wydać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:41   #14
giovinezza
Zadomowienie
 
Avatar giovinezza
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
GG do giovinezza
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

I jest wypłata więc szaleństwo się zaczyna

Wczoraj kupiłam buty do biegania więc -250 zł mam nadzieję, że wszystko będzie pasować idealnie zapłaciłam rachunek 79 zł za tel naciągłam ponad normę dziś szykuje się kino lub basen i wieczorny grill więc kasy pójdzie, może jeszcze jakieś zakupy z TŻ zobaczymy jak to będzie

Jeszcze o aptekę muszę zahaczyć to już na dzień dzisiejszy wiem, że mi pieniędzy nie starczy
__________________
!



giovinezza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 11:10   #15
moniula01
Wtajemniczenie
 
Avatar moniula01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: TrĂłjmiasto
Wiadomości: 2 064
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

ooo super topic - ja dzisiaj sie wybieram na zakupki - juz sie nie moge doczekac jak sobie kuoie cos nowego
__________________
moniula01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 11:29   #16
Zuza229
Zakorzenienie
 
Avatar Zuza229
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 178
GG do Zuza229
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Wczoraj wydałam prawie 150zł
I tak naprawdę nie kupiłam nic.. bielizna, szampon, zel, balsam i naprawa lapka
__________________
Studentka



Mój Kochany

10 luty 2010 rok "Bo mam Ciebie.."
Zuza229 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 11:45   #17
niedowaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 29
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Witam w II części wątku Czy u Was też dzisiaj jest taka piękna pogoda? Na razie obserwuję ją przez okno i widzę w końcu słońce bez chmurek więc chyba się skuszę i wyjdę w końcu z mojej ciemni Muszę wyjść chociażby po pieczywko bo nie mam już co jeść, ale oczywiście dlatego że staram się nie mieć żadnych pieniędzy w portfelu to muszę iść do bankomatu więc pewnie znajdą się i inne wydatki;/
Tak teraz myślę o tych moich zakupach na all i zaczynam wątpić, bo na początku mi się coś podoba a potem przestaje i już znowu tak mam a jeszcze wczoraj wieczorem tak dla śmiechu wylicytowałam inną, mniejszą paczkę to już w ogóle chyba doła załapię;|
Macie linki i powiedzcie mi szczerze co myślicie
http://allegro.pl/item1021971614_pak..._c_a_atmo.html

http://allegro.pl/item1023305149_mar...roz_34_36.html

Pozdrawiam i życzę miłego i słonecznego weekendu

Edytowane przez niedowaga
Czas edycji: 2010-05-08 o 11:46
niedowaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 11:56   #18
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cytat:
Napisane przez niedowaga Pokaż wiadomość
Witam w II części wątku Czy u Was też dzisiaj jest taka piękna pogoda? Na razie obserwuję ją przez okno i widzę w końcu słońce bez chmurek więc chyba się skuszę i wyjdę w końcu z mojej ciemni Muszę wyjść chociażby po pieczywko bo nie mam już co jeść, ale oczywiście dlatego że staram się nie mieć żadnych pieniędzy w portfelu to muszę iść do bankomatu więc pewnie znajdą się i inne wydatki;/
Tak teraz myślę o tych moich zakupach na all i zaczynam wątpić, bo na początku mi się coś podoba a potem przestaje i już znowu tak mam a jeszcze wczoraj wieczorem tak dla śmiechu wylicytowałam inną, mniejszą paczkę to już w ogóle chyba doła załapię;|
Macie linki i powiedzcie mi szczerze co myślicie
http://allegro.pl/item1021971614_pak..._c_a_atmo.html

http://allegro.pl/item1023305149_mar...roz_34_36.html

Pozdrawiam i życzę miłego i słonecznego weekendu
Ten pierwszy SUPER
A drugi mi się nie podoba

A co do pogody, to u mnie na pomorzu 7 stopni i ponuro, nie ma słoneczka Ale nie pada

-3zł na toto lotka - 8mln moje
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:12   #19
Prinzessinnen
Raczkowanie
 
Avatar Prinzessinnen
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Rzeszów ;]
Wiadomości: 423
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

ponownie witam

jestem zła i niezadowolona ze swojej wypłaty ponieważ dostałam prawie 200 zł mniej niż się spodziewałam więc po opłaceniu czesnego ze szkoły, raty za laptopa i kupieniu 2 par spodni ( zakup był konieczny i nie wydałam majątku) zostało mi w portfelu ,hm... z jakieś 3 zł i dwa bilety mpk. Ale ja to sobie wyjaśnie z kierownikiem , bo miałam w planie pokupić kilka rzeczy i co nieco odłożyć !
__________________
Kim do cholery jesteśmy, żeby rościć sobie prawo do oceniania innych? Nawet jeśli wiodą najnudniejszy żywot na tym padole i piją wino z dolnej półki, mogą przecież uważać, że ich życie jest najlepsze na świecie.
Venila Kostis

Prinzessinnen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 12:14   #20
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Dołączam się do oszczędzających
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:18   #21
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cytat:
Napisane przez niedowaga Pokaż wiadomość
Witam w II części wątku Czy u Was też dzisiaj jest taka piękna pogoda? Na razie obserwuję ją przez okno i widzę w końcu słońce bez chmurek więc chyba się skuszę i wyjdę w końcu z mojej ciemni Muszę wyjść chociażby po pieczywko bo nie mam już co jeść, ale oczywiście dlatego że staram się nie mieć żadnych pieniędzy w portfelu to muszę iść do bankomatu więc pewnie znajdą się i inne wydatki;/
Tak teraz myślę o tych moich zakupach na all i zaczynam wątpić, bo na początku mi się coś podoba a potem przestaje i już znowu tak mam a jeszcze wczoraj wieczorem tak dla śmiechu wylicytowałam inną, mniejszą paczkę to już w ogóle chyba doła załapię;|
Macie linki i powiedzcie mi szczerze co myślicie
http://allegro.pl/item1021971614_pak..._c_a_atmo.html

http://allegro.pl/item1023305149_mar...roz_34_36.html

Pozdrawiam i życzę miłego i słonecznego weekendu
pierwsza paka jest super
a ja dzisiaj nic nie wydałam i nie wydam ale od poniediałku się zacznie
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:24   #22
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cytat:
Napisane przez Prinzessinnen Pokaż wiadomość
ponownie witam

jestem zła i niezadowolona ze swojej wypłaty ponieważ dostałam prawie 200 zł mniej niż się spodziewałam więc po opłaceniu czesnego ze szkoły, raty za laptopa i kupieniu 2 par spodni ( zakup był konieczny i nie wydałam majątku) zostało mi w portfelu ,hm... z jakieś 3 zł i dwa bilety mpk. Ale ja to sobie wyjaśnie z kierownikiem , bo miałam w planie pokupić kilka rzeczy i co nieco odłożyć !
Koniecznie z nim pogadaj, co on sobie myśli

Cytat:
Dołączam się do oszczędzających
Witaj

Powiedz Nam coś o sobie i na co chcesz oszczędzić
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:29   #23
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cześć Kochane

Melduję się i ja w swojej zasmarkanej osobie

Bardzo się cieszę że przypadła Wam do gustu moja paczuszka. Monii to uff moje szczęście, że nie widziałaś jej wcześniej ja sama myślałam, że nie wygram bo licytowałam jak było już poniżej minuty i myślałam że zaraz polecą oferty jeszcze biorąc pod uwagę ile ta aukcja miała wyświetleń. Jest boska jak dla mnie! Tylko na przesyłkę trochę poczekam, bo dziewczyna mi napisała że kurier nie jedzie do Polski (wczoraj nie wyjechał) ze względu na zbyt małą ilość paczek i pojedzie zapewne w przyszły piątek, a jeśli nie ona dopłaci i wyśle innym kurierem. Także muszę się uzbroić w cierpliwość co niestety nie jest moją mocną stroną.

Joy wydaliśmy z małżem wczoraj na spożywkę, chemię i pieluchy dla córy. U nas to niestety taki standard zakupowy... ale jak kupowaliśmy słoiczki w czasach jak córcia była mniejsza (dodam, że słoiczki tylko owocowe i czasem jakieś jogurty i kaszki) to wychodziło nam ponad 1000 zł za jedne zakupy.

W tym miechu nie wydaję nic chociaż pewnie by się coś jeszcze przydało ale po moich ostatnich wydatkach muszę włączyć węża w kieszeni

Dziś jeszcze nabyłam podkład z Lirene, lubię za prawie 19 zł, dezodorant Garniera za 7,59 zł w promocji i tabletki Cirrus na katar 13,60 zł finito
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:32   #24
joyeuxe
Wtajemniczenie
 
Avatar joyeuxe
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 862
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Hejka, u mnie dziś 60 zł. Dużo nakupiłam(w tym niepotrzebnych rzeczy), zdrapkę dostałam, ale nic nie wygrałam buuu
joyeuxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:49   #25
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Się cholera naprodukowałam i komp się zawiesił i znikneło
Jeszcze raz, w skrócie...

Witam w nowym wątku!

( mój tytuł, och ach )

Cytat:
Napisane przez giovinezza Pokaż wiadomość
Wczoraj kupiłam buty do biegania więc -250 zł mam nadzieję, że wszystko będzie pasować idealnie
Pokaż Też chciałam sobie kupić, ale jak narazie za skapa jestem na taki wydatek

Cytat:
Napisane przez CoffeeWithMilk Pokaż wiadomość
Ten pierwszy SUPER
A drugi mi się nie podoba

A co do pogody, to u mnie na pomorzu 7 stopni i ponuro, nie ma słoneczka Ale nie pada

-3zł na toto lotka - 8mln moje
Co do pak, to mam takie samo zdanie
U mnie cieplutko, prawie 20stopni, aż pojechałam do miasta na zakupy
Pamiętaj, żeby się podzielić tymi milionami


Dzisiaj wydałam
30gr na jabłko
6.69 na eyeliner (no i po co? i tak się nie umiem malować )
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 13:10   #26
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Witam w nowym wątku
wczorajsze zakupy:
ser żółty 3,79e
kiełbasa paczka (jutro idę na grilla) 8,78e
chleb 1,55e
lizak 0,50e
ketchup 1,90e
jednorazówka 0,22e

wczoraj w sklepie widziałam śliczną bluzeczkę jak będę ładnie w niej wyglądać to chyba ją kupię...
agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 13:22   #27
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
6.69 na eyeliner (no i po co? i tak się nie umiem malować )
zawsze można nauczyć się
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 13:24   #28
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
zawsze można nauczyć się
Ja eyelinerem też nie umiem
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 13:27   #29
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Muszę się wreszcie zabrać za wystawienie mojej paki ciuchów na allegro! A jeszcze nie uprałam wszystkich ciuszków..
No nic, biorę się do roboty.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 13:38   #30
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Bacik w akcji :D - wątek dbających o portfele! Oszczędzania cz.II :)

Cytat:
Napisane przez CoffeeWithMilk Pokaż wiadomość
Ja eyelinerem też nie umiem
ja też nie ale uczę się
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.