Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-09, 19:55   #1
deedee_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2

Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?


Hej
Chciałam ściągnąć sobie trochę angielskich książek, dostępne niestety tylko jako torrenty, ale wszyscy mnie straszą, że to nielegalne, będę płacić wysokie kary, do 5 lat więzienia, ogólnie masakra. Jak to z tym jest? Może można to jakoś obejść, np. jakaś strona gdzie się tylko pobiera przez wklejenie linku, a nie udostępnia jak w programie?
Może któraś z was korzysta i się wypowie jakie jest prawdopodobieństwo, że mogą mnie spotkać jakieś nieprzyjemności odnośnie korzystania z torrentów.
PS: jak któraś może polecić jakieś strony z angielskimi książkami to też będę wdzięczna ^^ Może jest jakiś odpowiednik polskiego chomikuj? Bo na razie znalazłam tylko: bookzz.org

Edytowane przez deedee_1
Czas edycji: 2015-03-09 o 19:57
deedee_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:27   #2
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Może po prostu napisz, jakich książek szukasz.
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 23:45   #3
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Osobiście nie ściągam z torrentów, chomików, .... ale wydaje mi się, że to kolejna martwa ustawa. Coś jak ta antyaborcyjna- grożą wysokie wyroki i utrata prawa wykonywania zawodu przez lekarza a jednak podziemie aborcyjne działa i ma się świetnie.

Gdyby zaczęli sadzać za ściąganie z torrentów to siedziałaby połowa populacji tego kraju.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 23:55   #4
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

To nawet nie chodzi o to, że siedziałaby połowa kraju. Chyba prokuratura nie jest gotowa na proces, w którym ma udowodnić, że udostępnienie fragmentu jest kradzieżą. Poza tym, gdzie miała miejsce kradzież? Ściągasz fragmentarycznie od wielu osób plik, który w pierwszej kolejności umieszczony został na serwerze w jakimś fantastycznym państwie, które nie chroni praw autorskich.
Nie słyszałam o ściganiu tych, którzy tylko ściągają filmy, a nie wrzucając niczego na serwer.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 00:40   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Ściąganie nie jest nielegalne. Nielegalne jest UDOSTĘPNIANIE.

W momencie stosowania P2P (czyli m.in. torrent) jest się jednocześnie ściągającym i udostępniającym. Wówczas jak najbardziej jest to do wykrycia, o czym świadczą pozwy pewnego polskiego dystrybutora filmowego przeciwko piratom. Problem w tym, że trzeba wykazać ile straciło się pieniędzy z powodu takiego piractwa - w przypadku jakiś niszowych podręczników kwota ta może być zbyt niska, by śledzenie internautów było opłacalne.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 07:03   #6
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

autorko ja ostatnio znalazłam freedisc.pl - jest tam sporo książek
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 15:24   #7
deedee_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Aha, czyli raczej mogę pobierać bez większej obawy? Tak jak pisałam, nie chodzi mi o filmy ani nic takiego, od czasu do czasu będę tego używać tylko do pobierania książek, ale to wszystko.
deedee_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 16:12   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

bierz pod uwagę, że ktoś się wysilił, poświecił swoją wiedzę i czas, aby te książki napisać i to był jego zawód, z którego żyje.


Jeśli okradanie innego człowieka nie obciąża ci sumienia, to mała szansa, że ktoś się przyczepi.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 17:01   #9
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Też miałam problem z zagranicznymi wersjami książek. Po prostu ciężko je dostać chyba, że się kupuje przez neta. Czasami coś można dostać w empiku ale wybór ograniczony.

Cytat:
Napisane przez deedee_1 Pokaż wiadomość
Aha, czyli raczej mogę pobierać bez większej obawy? Tak jak pisałam, nie chodzi mi o filmy ani nic takiego, od czasu do czasu będę tego używać tylko do pobierania książek, ale to wszystko.
Jeśli mowa o przestępstwie to ściąganie książek, audiobooków itp może być większym przestępstwem niż ściąganie filmów. Z tego co się orientuję to można legalnie ściągać filmy które miały premierę w Polsce bo to tak samo jak byś je chciała sobie nagrać. Nie wolno przed premierą. tak samo rozpowszechnione utwory muzyczne. Nie wolno udostępniać ale jak ściągasz przez programy p2p to równocześnie udostępniasz. Co do książek też niby można korzystać z rozpowszechnionego utworu tylko w przypadku muzyki czy filmu wiem co to znaczy rozpowszechniony utwór a w przypadku książek to nie mam pojęcia.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 06:05   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Jak masz wyłączone wysyłanie to chyba mozna legalnie.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 07:41   #11
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak masz wyłączone wysyłanie to chyba mozna legalnie.


Wysłane przez tapatalk
Nie we wszystkich programach da się wyłączyć całkowicie, z tymi co sie spotkałam to można jedynie ograniczyć do minimum.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 15:48   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Nie wiem mowie jak jest haha


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 06:34   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
bierz pod uwagę, że ktoś się wysilił, poświecił swoją wiedzę i czas, aby te książki napisać i to był jego zawód, z którego żyje.


Jeśli okradanie innego człowieka nie obciąża ci sumienia, to mała szansa, że ktoś się przyczepi.
Tego człowieka przede wszystkim okradają nawet nie wydawnictwa ale część księgarni, które pobierają takie wysokie marże, że większości społeczeństwa na taką ksiązkę nie stać a Autor dostaje za swoją pracę jakieś grosze, bo lwia cześć zysków mu umyka. Ale to temat na inny wątek.

Jednak nie odmówię Ci pewnej słuszności i między innymi dlatego nie ściągam z torrentów i innych tego typu wynalazków. Ksiązki/audiobooki/ebooki można często zamówić w wydawnictwie, bez marży pośredników. Audiobooki Trylogii Husyckiej i "Sezon Burz" nabyłam bezpośrednio w Fonopolis. Teraz się czaję na "Krew Efów". Kocham wersje papierowe( ebooków nie udało mi się polubić) ale mistrzowsko opracowane audiobooki w formie słuchowiska pozwalają mi odkryć je na nowo. No i przynajmniej się nie nudzę, gdy walczę z włosami. Słucham sobie
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 12:50   #14
joanna933011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Sciąganie torrentów- jakie konsekwencje?

Kochana ja już dawno się o to obiawiałam. Popytałam ludzi i polecono mi stronkę filefox.pl
Tam możesz ściągać torrenty bez obaw (adres IP jest anonimowy)
Znajdziesz wiele ciekawych filmówPozdrawiam ciepło
joanna933011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-21 13:50:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.