dostam zaproszenie do USA i co dalej??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 11:58   #1
MARTULEE 31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3

dostam zaproszenie do USA i co dalej???


witam kochane wizazanki!!!mam prośbe-dostam zaproszenie od mojej kuzyneczki do USA dla mnie mężai 2letniej córeczki..!mam zamiar jechac w następnym tyg do ambasady w Krakowie i co jest mi potrzebne??slyszalam ze potrzebna jest jakas wypelniona ankieta,tylko niewiem z kąd ją wziać -podobno gdzieś na necie mozna znaleźć ale nieznam specjalnie angielskiego wiec mam z tym maly problem!acha,ma cie jakies wypróbowane sposoby ażeby dali nam te wizy,co mamy mówić??chcielibysmy pojechac raczej na wakacje na 2m-ce!ja niepracuje no i nasz skarbuś rónież-musi nas TŻ utrzymyac
__________________
...uwielbiam jeść...
MARTULEE 31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:40   #2
Nefretete1001
Raczkowanie
 
Avatar Nefretete1001
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
GG do Nefretete1001
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

z tegho co wiem to nalezy wypełnic taka wizę oto link do strony
https://evisaforms.state.gov/ds156.asp?lang=5
__________________
Zapraszam na mojego bloga z moją skromna twórczością
http://nefretete1001.blox.pl/html
Nefretete1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:24   #3
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Zadzwon do konsulatu (Krakow lub Warszawa) na infolinie, bedziesz musiala sie umowic na rozmowe z konsulem.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 14:08   #4
G R Z E S Z N I K 25
Raczkowanie
 
Avatar G R Z E S Z N I K 25
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

niemoge Ci niestety narazie nic doradzić lecz za niedługo bedzie czekał mnie podobny problem!moze inne wizażanki coś więcej doradzą moze mają jakies doświadczenia z konsulatami...
__________________



...kobiety przychodzą i odchodzą, mięśnie zostają !!
G R Z E S Z N I K 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 08:23   #5
Leela
Przyczajenie
 
Avatar Leela
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Ja nie bawilam sie w samodzielne umawianie etc. poszlam do biura lotu w ktorym za niewielka oplata wypelniaja takie dokumenty. pani wypelnila moj wniosek, zadzwonila do konsulatu i umowila mnie na rozmowe. maialm przynajmniej pewnosc, ze wszystko zostalo zrobione prawidlowo na rozmowe czekalam cos kolo dwoch miesiecy. bylo to przed wakacjami. najwieksze natezenie w konsulacie jest wlasnie przed wakacjami i bozym anrodzeniem. najdluzej sie czeka na rozmowe
Leela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 08:32   #6
khem
Raczkowanie
 
Avatar khem
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 313
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Cytat:
Napisane przez Leela
Ja nie bawilam sie w samodzielne umawianie etc. poszlam do biura lotu w ktorym za niewielka oplata wypelniaja takie dokumenty. pani wypelnila moj wniosek, zadzwonila do konsulatu i umowila mnie na rozmowe. maialm przynajmniej pewnosc, ze wszystko zostalo zrobione prawidlowo na rozmowe czekalam cos kolo dwoch miesiecy. bylo to przed wakacjami. najwieksze natezenie w konsulacie jest wlasnie przed wakacjami i bozym anrodzeniem. najdluzej sie czeka na rozmowe
Ja sama wypełniałam dokumenty, bo co to za trudnośc napisać własne dane Poza tym jak coś nie tak się napisze to zatrzymują tuż na wejściu do konsulatu i sie idzie do pobliskiej kafejki. Co do numeru telefonu, to znajduje sie on na TEJ stronie. Dzwoniąc trzeba mieć przy sobie paszport. Na wizytę czeka się od kilku dni do nawet ponad miesiaca - zależy jaki okres roku (natężenie jest przed wakacjami i świętami).
khem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 23:01   #7
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Cytat:
Napisane przez MARTULEE 31
witam kochane wizazanki!!!mam prośbe-dostam zaproszenie od mojej kuzyneczki do USA dla mnie mężai 2letniej córeczki..!mam zamiar jechac w następnym tyg do ambasady w Krakowie i co jest mi potrzebne??slyszalam ze potrzebna jest jakas wypelniona ankieta,tylko niewiem z kąd ją wziać -podobno gdzieś na necie mozna znaleźć ale nieznam specjalnie angielskiego wiec mam z tym maly problem!acha,ma cie jakies wypróbowane sposoby ażeby dali nam te wizy,co mamy mówić??chcielibysmy pojechac raczej na wakacje na 2m-ce!ja niepracuje no i nasz skarbuś rónież-musi nas TŻ utrzymyac
W konsulacie nalezy "udowodnic" ze masz wystarczajace powody by wrocic do kraju-wiec nalezy ze soba wziac jak najwiecej dokumentow-wyciagi z bankow, zaswiadczenie z pracy/studiow, itp. Moze sie okazac, ze o nic nie poprosza , ale lepiej byc przygotowanym. No i oczywiscie w konsulacie mowice ze jedziecie pozwiedzac, do rodziny czy cos takiego-w zadnym wypadku do pracy. Tak samo jak nie nalezy mowic, ze "w pracy malo placa, a zasilki takie niskie,i tak ciazko prace znalezc , itp"
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 23:39   #8
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Poszukaj tutaj

http://www.ewiza.com/
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 23:45   #9
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Ja Poszlam do biura LOT i za chyba 40 zl albo wiecej (nie pamietam) Wypelnili mi to wszystko i mialam od razu ustalona date rozmowy. Dostalam druczki z nr. konta na ktore wplaca sie kase za spotkanie (100$ chyba) i z:
drukiem
zaproszeniem
paszportem
zaswiadczeniami o stanie zdrowia (chyba tez bylo potrzebne, z reszta sama nie pamietam)
zaswiadczeniem ze szkoly(jezeli sie ktos uczy)/pracy (chyba tez o dochodach)
i nerwosolem (bo mozna sie wkurzyc tak dlugo trzeba czekac).
Niektorzy brali fotki ze soba zeby udowodnic ze sie jedzie do znajomych (sama nie wiem po co be tego nie sprawdzali)
Sterczy sie pod konsulatem kilka godzin.
Zalatwialam to wszystko w kwietniu rozmowe mialam na poczatku czerwca. W Kraku Czekalam na ulicy chyba 2-3 godz pod konsulatem (jeszcze do dzis wspominam ten zielony slup i koszmarny tlum. Stal koles i sprawdzal ankiety i kazal poprawiac i tak (ja np. nie mialam podanego nr. tel. do szkoly i o to sie doczepili) Potem stal drugi i wywolywal osoby z danej godziny,Jak juz wywolali, stoi sie 30 min pod slupem w grupce, gdzie wczesniej dostaje sie numerek), potem znowu pod drzwi i tam znowu 15 min. Potem wejscie do srodka i czekanie w kolejce do jednego okienka (zadaja pytania), potem do drugiego(rozmowa z konsulem) i wiza(jak nie oddadza paszportu) albo odmowa (jak oddadza paszport od razu) Jezeli sie dostaje wize to trzeba pojsc wypelnic formularz zeby odeslali paszport.
Bez problemu dostaja wize ludzie ktorzy sie ucza Ja tak mialam.
Wiecej nie przychodzi mi do glowy

Najlepiej zrobil moj wujek, ktory ma obywatelstwo USA. Nie chciali dac wizy jego tacie (mojemu dziadkowi). Byl akurat w Polsce i pojechal z dziadkiem do konsulatu i wszedl jakby nigdy nic i po 20 min. wyszedl z paszportem z wiza w srodku podbita na 10 lat. Szkoda ze obywateli Polski traktuja inaczej
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 04:30   #10
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

Cytat:
Napisane przez Nefretete1001
z tegho co wiem to nalezy wypełnic taka wizę oto link do strony
https://evisaforms.state.gov/ds156.asp?lang=5


wejdz dokladnie na te stronke,przeczytaj wszystko uwaznie i wypelnij.Bron Boze nie plac nikomu za pomoc,bo jest to najprostsza aplikacja jaka mozna sobie wyobrazic,nie trzeba byc specjalnie inteligentnym,zeby wypelnic to poprawnie.Znajomoscia jezyka nie musisz sie martwic,poniewaz w ambasadzie nikt o to nie pyta,wszystko odbywa sie po polsku
w ramach doksztalcenia sie i zapoznania z cala procedura polecam te oto lekture
http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,1.h...oup=alt.pl.usa
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 06:10   #11
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

nie ma zadnego problemu aby wypelnic wniosek. Najlepiej wejdz na strone ambasady i wypelni online..wtedy szybciej bedziesz miala wizyte i wtedy stoi sie w innej, nie tak dlugiej kolejce jak ta dla osob ktore wysylaja podania normalna droga. To ktore wypelniasz online musisz wydrukowac.
Wiadomo, trzeba zabrac ze soba wszystko co mozliwe a co udowadnia, ze masz silne wiezi z Polska czyli:
- jesli masz dom, to dowod ze jest wasz
- jezeli masz samochod, to dowod ze Twoj
- wyciag z konta
- zaswiadczenie, ze pracujesz

A tak naprawde to wiekszosc zalezy od szczescia.

I tez uwazam, ze nie ma co wydawac a raczej wyrzucac pieniedzy w bloto.. bo to jest proste do wypelnienia. a po co marnowac pieniadze.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 11:08   #12
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dostam zaproszenie do USA i co dalej???

jesli masz juz zaproszenie to dalsze kroki to:
- w zaleznosci od tego gdzie mieszkasz to dzwonisz do konsula albo z wawy lub z kraka i umawiasz sie na rozmowe, teraz nie trzeba dlugo czekac na termin wiec zadzwonic mozesz jak juz zbierzesz wszystkie papiery
- pobierasz ze strony http://poland.usembassy.gov/poland-pl/forms_pl.html odpowiedni formularz i go wypelniasz a pozniej za pomoca programu Acrobar Reader go otwierasz (to sie juz samo robi, musisz miec tylko ten program), drukujesz na drukarce laserowej(!!)
- w zaleznosci od tego czy pracujesz czy sie uczysz, zbierasz odpowiednie dokumenty, chodzi o to aby wykazac ze jesli wyjedziesz do USA, to ze pozniej wrocisz do PL, musisz wykazac ze masz po co wracac
- zdjecie 5x5 cm

Co do formularzu to wydaje mi sie ze lepiej wypelnic samemu, bo np. biuro podrozy Orbis za wypelnienie liczy sobie 30 zl

to chyba tyle najwazniejszych informacji
reszta informacji na stronie http://poland.usembassy.gov/poland-pl/index.html

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.