Dolegliwości związane z miesiączką - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-21, 12:36   #1
asiulaxxx
Przyczajenie
 
Avatar asiulaxxx
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dolny ŚLĄSK
Wiadomości: 14
GG do asiulaxxx
Arrow

Dolegliwości związane z miesiączką - wątek zbiorczy


Moja córka (14 lat) miesiączkuje od dwóch lat.Na początku wszystko przebiegało normalnie, ale od około 7 miesięcy bardzo nasiliły się bóle związane z miesiączką .W dniu , którym dostaje okres ma bardzo silne bóle brzucha promieniujące w okolice nóg,jadłowstręt, bole głowy i wymioty. Objawy zwykle ustepują na drugi dzień, ale zdarzyło się iż po wysiłku fizycznym (ćwiczenia na wychowaniu fizycznym!!!)wszystkie dolegliwości wróciły z taką samą siłą jak pierwszego dnia.Bardzo martwi mnie to,że moje dziecko tak cierpi a ja nie wiem nawet do jakiego lekarza mogę się udać z tym problemem.Najgorsze jest,iż nauczycielka WF-u nie uznaje zwolnień typu ,,niedyspozycja".
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

P.S.
Czy przyczyną tych dolegliwości może być wyrostek robaczkowy ??
asiulaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 13:53   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bolesne miesiączki

myslę ,że powinnas udac się z córka do ginekologa ktory wypisze jakies srodki zmniejszajace ból i wypisze lekarskie zwolnienie na Wf.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 14:33   #3
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: bolesne miesiączki

Znam z autopsii ten problem..Długi czas cierpiałam z tego powodu a i nauczyciel w-f po dłuższym czasie patrzył na mnie jak na lawiranta:/Konieczna będzie wizyta u ginekologa,silne leki na receptę(przeciwbólowe) mi niestety NIE(!)pomogły,lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i po drugim okresie ich brania wszelkie bóle zupełnie minęły(!)Wiem,ze ma to zwiazek z tyłozgięciem macicy..A co do nauczyciela w-f:prosze z nim indywidualnie porozmawiać(!)Być moze nie zdaje sobie sprawy,ze córka ma"taki okres"i myśli,że to tylko preteksty!
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 11:56   #4
elfka1986
Przyczajenie
 
Avatar elfka1986
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do elfka1986
Dolegliwości związane z miesiączką - wątek zbiorczy

mam duzy problem...
od 2 miesiecy biore nowe tabletki antykoncepcyjne Triguilar(3-fazowe) przepisane ze względu na bolesne miesiączki (wczesniej bralam rigevidon, w czasie okresu cierpiałąm na duze bóle). Nowe tabletki miały złagodzic lub kompletnie zlikwidować bóle. Przy 1 opakowaniu miesiączka przebiegła dobrze,ból był słaby,silniejszy w 1 dniu,a kiedy juz był szybko mijal. Teraz po 2 opakowaniu znów mam miesiączke..i boli mnie brzuchto dopiero 1 dzień a mnie boli brzuch dosyć mocno...Co mam zrobić?Przeczekać? nie wiem czemu przy 1 opakowaniu brzuch bolał mniej a teraz boli bardziej...Lekarz przepisal mi te tabletki tylko ze względu na złagodzenie tych dolegliwości. Co mam teraz zrobić? iść i znów zmienic tabletki? wolałabym jednak tego nie robić, choć tabletki kosztują mnie 30zł miesięcznie wiec oczekuje od nich dobroczynnego działania. Może mam przeczekać,moze tabletki zaczną dzialac dopiero po jakiś 2-3 miesiącach?
prosze o szybką odpowiedz
elfka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 12:02   #5
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

nie ma sensu tak zmieniac co i rusz tabletek...to wcale nie jest takie dobre dla organizmu
pigulki antykoncepcyjne moga, ale wcale nie musza wplywac na bole przy miesiaczce...

pociesze cie, ja tez biore triquilar spory kawalek czasu i mam podobnie do ciebie..raz wogole nieczuje ze zbliza mi sie okres by za 3 cykle czuc bol jajnikow...
wiec ja bym brala juz te trojfazowki i nie zmieniala na inne tabletki na twoim mijscu...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 12:07   #6
elfka1986
Przyczajenie
 
Avatar elfka1986
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do elfka1986
Dot.: Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

skoro mam bolesne miesiączki i tak to czy te tabletki nie są zle dobrane? zresztą, zauważylam ze tydzien przed okresem miałam bardzo silne skurcze w okolicy dołu brzucha...czy powinnam sie obawiać? szczerze mowiąc 1 raz czuje coś takiego.A jak oceniasz te tabletki? wiem ze mogą działać inaczej na każdą kobiete...ja oprócz tych 2 dolegliwości nie zauwazyłam u siebie zadnych innych skutkow ubocznych. Czytałam w internecie ze ponoc 3fazowe tabletki są mniej skuteczne niż inne...Co o tym sądzisz?
elfka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 14:07   #7
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

nie uwazam ze sa mniej skuteczne... j trojfazowe biore juz ponad rok i jestem z nich zadowolona- nie plamie, nie mam skokow humoru ani innych skutkow ubocznych...
przeswiadczenie ze sa mniej skuteczne wzielo sie stad, ze w tojfazowkach masz 21 tabletek podzielonych na fazy i trzeba je brac zgodnie z faza i tak jak kaza strzalki...to jest tylko roznica od jednofazowych- gdzie czy wezmiesz z poczatku blista czy z konca nie m znaczenia...w trojfazowkach takich pomylek robic nie wolno bo antykoncepcje zachwiejesz- stad przeswiadczenie ze mniej skuteczne- wynika z pomylek samych kobiet...

tabletki trojfazowe sa tak samo skuteczne jak jednofzowe...a o tyle lepsze ze zachowuja naturalny cykl kobiety- dzieki 3 fazom

watpie by tabletki byly zle dobrane, jak by tak bylo bys plamila lub miala inne skutki uboczne...ja ci radze przeczekac..sadze ze z czasem cykle stana sie plynne i nie bedzie cie tak bolec przed okresem..w koncu bierzesz dopiro 2 opakowanie...a do 3 cykli roznie moze sie dziac...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 15:12   #8
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

niestety,ale tabletki nie musza wcale redukowac boli miesiaczkowych,choc zwykle je redukuja.hamuja owulacje,a miesiaczki po cyklach bezowulacyjnych sa zwykle lagodne.sa jednak jeszcze inne przyczyny bolu,chociazby budowa macicy.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:39   #9
margo22
Raczkowanie
 
Avatar margo22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

a ja przed tabletkami miałam bardzo bolesne miesiączki. Teraz biorę harmonet i jestem bardzo zadowolona-ból się nie pojawia w żaden dzień krawawienia, które na dodatek skróciło się z tygodnia do 4 dni
margo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:33   #10
hannah_7
Raczkowanie
 
Avatar hannah_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

kilka lat temu brałam microgynon, na bolesne miesiączki zadziałał świetnie, ale było mi po nim niedobrze , może taka już Twoja "uroda", że tabletki nie pomagają, bo nie sądzę, żeby były źle dobrane
hannah_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 21:23   #11
HalinkaMAJA
Przyczajenie
 
Avatar HalinkaMAJA
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 5
Question Dolegliwości podczas miesiączki

podczas okresu ale nie każdego odczuwam straszliwe bóle na które nie działają nawet tabletki rozkurczowe czy p0rzeciwbólowe. Słyszałam że tabletki anty zmniejszają tą dokuczliwość natomiast mi nie pomogły. Jak można zmniejszyć ten ból??
HalinkaMAJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 09:06   #12
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

ciepły termofor, ćwiczenia rozluźniające
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 09:47   #13
kasiam
Raczkowanie
 
Avatar kasiam
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 120
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Cytat:
Napisane przez mamba
ciepły termofor, ćwiczenia rozluźniające
no nie do końca - czasami ćwiczenia rozluźniające pomagają, ale jeśli ćwiczy się je nie w czasie miesiączki, a przez cały miesiąc.
ja przez lata cierpiałam na okropne bóle, teraz one złagodniały na tyle, że pomagają mi tabletki przeciwbólowe.

przez pewien czas pomagało mi zażywanie jednocześnie maksymalnej dawki środków rozkurczowych i przeciwbólowych. spróbuj może tego. efekty mogą być nieprzyjemne (może pojawić się wrażenie, że jesteś "zaćpana"), ale kiedy pytałam farmaceutów w aptece, to odpowiadali mi, że takie pomieszanie leków jest dopuszczalne.

jedynym sprawdzonym, szybkim i skutecznym środkiem na bóle miesiączkowe jest dla mnie... seks . oczywiście nie wszystkim pewnie pomoże, a i nie wszyscy będą w stanie współżyć w tym czasie. jednak efekt rozluźnienia jest naprawdę niesamowity.

życzę Ci udanej walki z bólem
kasiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:22   #14
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Mam to samo. Bóle miewam tak mocne, że wybudzam się w nocy i nie jestem w stanie zasnąć bez zażycia czegoś przeciwbólowego. Zawsze występują wpierwszym lub drugim dniu, albo tuż przed. Lekarze natomiast mnie olewają i żaden konkretnie się tym nie przejął
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:26   #15
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Cytat:
Napisane przez HalinkaMAJA
podczas okresu ale nie każdego odczuwam straszliwe bóle na które nie działają nawet tabletki rozkurczowe czy p0rzeciwbólowe. Słyszałam że tabletki anty zmniejszają tą dokuczliwość natomiast mi nie pomogły. Jak można zmniejszyć ten ból??
Ja biorę tabletkę przeciwbólową jak tylko brzuch zaczyna mnie boleć i mam spokój, kiedy wezmę tabletkę już jak mnie brzuch boli od dłuższego czasu to mi nie pomaga-tj pomaga, ale po kilku godzinach
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:44   #16
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Cytat:
Napisane przez kasiam
no nie do końca - czasami ćwiczenia rozluźniające pomagają, ale jeśli ćwiczy się je nie w czasie miesiączki, a przez cały miesiąc.
a ja ćwiczę w czasie miesiączki i bardzo mi to pomaga. Nie jest to oczywście aerobik, ale odpowiednie ćwieczenia rozluźniające, oddechowe itp.
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:47   #17
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Cytat:
Napisane przez kasiam
no nie do końca - czasami ćwiczenia rozluźniające pomagają, ale jeśli ćwiczy się je nie w czasie miesiączki, a przez cały miesiąc.
a ja ćwiczę w czasie miesiączki i bardzo mi to pomaga. Nie jest to oczywście aerobik, ale odpowiednie ćwieczenia rozluźniające, oddechowe itp.
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:59   #18
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

by mężćzyxni mieli miesiączkę- ten problem byłby juz dawno rozwiązany
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:05   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Pytanie do autorki wątku - pytasz ginekologa na tym forum, czy raczej wizażanki o ich sposoby??
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 16:06   #20
bloody_spirit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
GG do bloody_spirit
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

mi takze nie pomaga doslownie nic a o sexie to nawet nie ma mowy bo w te dni .. - bieda temu kto sie do mnie zblizy natomiast najlepszym dla mnie jedynym sposobem jest goraca aromatyczna kapiel a na noc (sposob z kazahstanu ) rozgnieciony czosnek przylozyc do wewnetrznej strony nadgarstka i obwiazac bandazem. Mam nadzieje ze pomoze - mi tylko to pomaga pozdrawiam
bloody_spirit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 16:33   #21
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Ja też niestety mam ten problem, oprócz bólu, u mnie pojawiają się też nudności i omdlenia... Dobrą tabletką, która mi pomaga jest Vegantalgin - połączenie środka przeciwbólowego z rozkurczającym. Można jeszcze, 3 dni przed brać Apap, codziennie po jednej czy dwie tabletki. Też powinno pomóc.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 20:12   #22
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Dziewczyny!!!!Skoro te"bóle"okresowe ustapiły po ćwiczeniach to znaczy,ze nie były tak straszliwe jak mojeMi nie pomagał ani gorący termofor,ani picie ziól,ani regularne ćwiczenia...ani sexLekarz ginekolog stwierdził,ze osobą które maja silne tyłozgiecie macicy moze pomoc jedynie urodzenie dzieckalub...tabletk i antykoncepcyjne(!)Dziewcz yny nawet nie macie pojęcia jakie było moje zaskoczenie po drugim m-cu brania tabletek-nie poczułam,ze dostałam okres,żadnego(!)bólu,krwa wienie mniejsze(3dni)i tak jest do dziśPOLECAM!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 20:42   #23
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Mnie dzisiaj tak bolalo ze 2 razy az sie poplakalam z bolu Myslalam ze zemdleje. Dawalam sobie cieple oklady to jeszcze gorzej bylo, nie moglam sie ruszyc. Wzielam 2 tabletki VEGANTALGIN-H i nic nie daly, potem jeszcze 2 (nie wiem czy nie za szybko bo po 2 a nie po 8 godzinach ale jakos teraz zyje, chociaz dalej boli. Nic nie pomaga...

cos znalazlam na ten temat:
http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl.php?id=1282
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:39   #24
magda548
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 36
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

ja mam dokladnie to samo... czase nawet mdleje... popros ginekologa o recepte na lek ktory niedawno pojawil sie w aptekach jest on w saszetkach i tabletkach ja kupuje 6saszetek po ok.15zl przy silnym bolu bierze sie 1 saszetke i rozpuszcza w 0,5litra wody niegazowanej POMAGA !! lek jest naprawde wspanialy jednak niepowinno sie go brac za czesto poniewaz jest to jeden z najmocniejszych lekow. Nazywa sie AULIN!
magda548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 10:52   #25
aurelia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Lightbulb 1 dniowy okres??

witam ja też miałam straszne bóle podczas miesiączki + obfite krwawienie. Raz nawet zemdlałam z bólu. Nie pomagałomi nic, ani tabletki łykane garściami, ani ciepłe okłady. Wybrałam się więc do ginekologa, który przepisał mi tabletki anty. Od tego czasu ból się zmniejszył, dni okresu skróciły się o połowę no i dodatkowo mam zabezpieczenie.Brałam Minulet, ale bóle znowu się zwiększyły. Zrobiłam sobie miesięczną przerwę, ponieważ tak zalecił mi lekarz i zmieniłam tabletki na cilest. Po pierwszym opakowaniu dostałam okres....A raczej jakieś plamienie,które trwało 1 dzień... Martwię się tym, bo wcześniej tak nie miałam i to chyba raczej nie jest normalne...Czy mogę być w ciąży??Wybieram się do lekarza, ale dopiero w przyszłym tygodniu.Dlatego chciałabym prosić doktora o małą pomoc.Wiem, że diagnozy nie da się postawić przez internt, ale może coś na uspokojenie nerwów...Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
__________________



aurelia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:27   #26
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Właściwie temat już został wyczerpany.
Zwracam uwagę na szczególnie korzystne działanie ciepła!
Gorąca kąpiel, termofor, poduszka elektryczna (nie mylić z krzesłem) .

Do każdego koktajlu przeciwbólowego - tabletka aspiryny - działa silnie przeciwprostaglandynowo, a prostaglandyny, wiadomo mogą znacznie nasilać skurcze macicy.

W ostateczności C2H5OH, to nie żart, tylko z tym drinkiem nie należy przesadzić; kobiety szybciej (podobno) niż mężczyźni popadają w alkoholizm!

Działanie alkoholu jest tu wielokierunkowe, oprocz działania przeciwbólowego - hamowanie wydzielania oxytocyny z przysadki mózgowej.
Kolejna uwaga - w połączeniu z aspiryną znaczne prawdopodobieństwo szkodliwgo działania na błonę śluzową żołądka, niekiedy grozi wystąpieniem krwawienia z żołądka!

W.K.

P.S. Stosowanie rady dotyczącej stosowania alkoholu - tylko na własne ryzyko.
Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualny uszczerbek zdrowia
któregokolwiek czytelnika forum lub innej osoby stosującej się do porad zamieszczonych w niniejszym mailu!!!
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:53   #27
aurelia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

up, up, up
__________________



aurelia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:36   #28
KatarzynaJ
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaJ
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Michelin
Wiadomości: 168
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Do każdego koktajlu przeciwbólowego - tabletka aspiryny - działa silnie przeciwprostaglandynowo, a prostaglandyny, wiadomo mogą znacznie nasilać skurcze macicy.

Warto spróbować z tą aspiryną, mam tu cytat wpisu z innego forum na ten temat:

.."Kochane dziewczyny!
Pisze o tym jeszcze raz, bo nie chcialabym, zeby ktoras z Was przeoczyla! Moj gin polecil mi, zebym 5 dni przed koncem cyklu, codziennie brala jedna
aspiryne, ktora rozpuszcza cos tam w moim organizmie... (cholera, nie
pamietam za bardzo co, ale niewazne, grunt, ze dziala). Dzisiaj dostalam
okresu i po raz pierwszy od 10-ciu lat nic a nic mnie nie boli. Po prostu
nic. Jestem w takim szoku, ze nie moge w to uwierzyc.
A bole okresowe, wierzcie mi, mialam straszliwe..."

Oczywiście nie mogą tego zastosować uczulone na salicylany.
KatarzynaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:40   #29
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: Straszliwy bol podczas okresu - jak można go zmniejszyć??

mnie też strasznie bolało przed okresem i w czasie i nic mi nie pomagało żadne tabletki nawet te najsilniejsze.

A co pomogło ..... ćwiczenia rozciągające. Zaczęłam się gimnastykować właśnie w ten sposób wcześniej jazda na rowerze, biegi czy inne nie pomogły.

Tak więc proponuje się porozciągać ze 3 razy w tygodniu i być może problem zniknie tak jak u mnie

pozdrawiam
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 18:13   #30
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
dziwne bole

zawsze mialam bardzo bolace miesiaczki(nie moglam normalnei zyc ,neimialam sily na nic,moglam nie jesc i nei pic), ogolnie czesto boli mnie w okolicy jajnikow, bylam u 2ginekologow i nic nie wykryli, jzu sama neiwiem co mzoe byc powodem tych boli. zazywam tabletki antykoncepcyjne i na ajkis czas bole zniknely ale po kilko miesiacach znwo sie pojawily.
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-29 21:33:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.