Niemcy III :) - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 11:57   #3331
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
o,a jest tam moze podana data otwarcia? zreszta zerkne zaraz sama
napisali na profilu Primark Frankfurt: Primark kommt an die Schadowstraße in Düsseldorf (daty nie widzę )
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 12:38   #3332
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
napisali na profilu Primark Frankfurt: Primark kommt an die Schadowstraße in Düsseldorf (daty nie widzę )
dzieki
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 16:04   #3333
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

hej

u nas przepiekna pogoda nadal dzieci szaleja z babcia na plazy a ja ciezko pracuje i wyrabiam nadgodzinny, bo wszyscy urlopy maja ale dzisiaj byly pustki

ja ostatnio nawet czasu nie mam na zakupy... ostatnio to tylko owoce kupuje na okrago
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 17:00   #3334
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
ja byłam teraz na A 1.1 i teraz po kolei (tak nam nauczycielka mówiła) powinnam iść na A 1.2, potem na A 2 (nawet nie wiedziałam, że jest A 1.3) i B1 itd... Widzę co szkoła to obyczaj
Ja obecnie uczę się języka w szkole (dokładnie tydzień) i robimy wraz z grupą B1 przez 6miesięcy..Dodam że nigdy nie uczyłam się niemieckiego
Jak załapałyście o co dokładnie biega z 'die', 'der', 'das'? Jest na to jakaś zasada czy trzeba wkuwać?

Dziewczyny czy macie godne polecenia strony gdzie można szukać ofert pracy?
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 17:23   #3335
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Niemcy III :)

Hej Dziewczyny

Noszę się z zamiarem emigracji do Niemiec. Ogólnie mam bardzo dużo obaw i wątpliwości, ale poza rodziną nic mnie w Polsce nie trzyma

Mam niemieckie pochodzenie, mój TŻ nie, ale myślimy o ślubie. Na początku chcielibyśmy się zaczepić w jakiejś fabryce np. BMW, a później wynająć swoje mieszkanie itp. Orientowałam się w temacie zarobków, wynajmu mieszkania, rachunków, kosztów żywności , ubezpieczeń OC, nie do końca jeszcze ogarniam temat ubezpieczenia zdrowotnego, kosztów przerejestrowania samochodu i posługiwania się polskim prawem jazdy Język niemiecki na razie potrafimy bardzo słabo, ale uczymy się, zresztą bez języka pewnie nie dostaniemy pracy. Później jeśli w ogóle "zadomowilibyśmy się" i podszlifowalibyśmy język szukalibyśmy innej pracy, np. mój TŻ w Polsce trenuje młodzież w piłkę nożną i chciałby iść w tym kierunku.

Przeraża mnie np. załatwianie spraw w urzędach i to, że podobno Polacy mogą mieć problem z wynajęciem mieszkania.

Jak myślicie warto porywać się na to? Jak widzicie ze swojej perspektywy wyjazd do Niemiec bez pomocy rodziny czy znajomych tam mieszkających?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 17:37   #3336
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

madziulka ja jestem 18lat w Niemczech i jeszcze nie ogarniam tego der, die das od strony gramatycznej..mowie na wyczucie ale na poczatku tez mialam z tym problemy

iwona prawie kazda z nas tu zaczynala bez rodziny i znajomych..wiadomo ze na poczatku jest ciezko..mi na przyklad dalej brakuje rodziny, babci na miejscu

a probem z wynajeciem mieszkania maja czasami i niemcy, zelezy gdzie chcesz wynajac, w jakiej dzielnicy itd..ale na poczatek musisz miec prace zeby sie zameldowac..szukaj pracy z Polski..moja kuzynka slabo znala niemiecki a prace wlasnie w jakies fabryce znalazla..dosyc szybko wyjechala a teraz uczy sie niemieckiego i tez jest sama bo ja jej nic nie pomagalam, wszystko zalatwila sobie z Polski, wiec chyba sie da..a czy warto to przekonasz sie za kilka miesiecy, lat dopiero..zalezy co da Ciebie jest wazne w zyciu...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 17:41   #3337
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez madziulka_ Pokaż wiadomość
Ja obecnie uczę się języka w szkole (dokładnie tydzień) i robimy wraz z grupą B1 przez 6miesięcy..Dodam że nigdy nie uczyłam się niemieckiego
Jak załapałyście o co dokładnie biega z 'die', 'der', 'das'? Jest na to jakaś zasada czy trzeba wkuwać?

Dziewczyny czy macie godne polecenia strony gdzie można szukać ofert pracy?
na tej stronce jest nawet dobrze opisane używanie der, die,
http://niemiecki.crib.pl/niemiecki/r...yku-niemieckim

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2013-07-23 o 17:43
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 17:56   #3338
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez madziulka_ Pokaż wiadomość
Ja obecnie uczę się języka w szkole (dokładnie tydzień) i robimy wraz z grupą B1 przez 6miesięcy..Dodam że nigdy nie uczyłam się niemieckiego
Jak załapałyście o co dokładnie biega z 'die', 'der', 'das'? Jest na to jakaś zasada czy trzeba wkuwać?

Dziewczyny czy macie godne polecenia strony gdzie można szukać ofert pracy?

Mnie nauczycielka na kursie powiedziala i w ksiazce pisalo, ze wszystkie NOmen konczace sie na -ung i -keit sa rodzaju zenskiego, wszystkie Nomen konczace sie na -chen i -lein sa rodzaju nijakiego. Wiekszosc Nomen konczace sie na -e sa rodzaju zenskiego, reszte trzeba wykuc na pamiec.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-07-23 o 18:08
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 19:38   #3339
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

ale jest duzo innych koncowek ktore pasuja do kazdej grupy i albo uczymy sie ich na pamiec albo na wyczucie na przyklad Kultur, Nation, Freundschaft to przyklady rodzaju zenskiego ja na przyklad jezyka zywego nie moge wykluwac tak na pamiec, datego nie uczylam sie tak i we wszystkich testach malo robilam bledow gramatycznych, bo z czasem ma sie wyczucie do jezyka i sowek
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:32   #3340
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Niemcy III :)

Dzisiaj odwiedziłam primark jak byłam na zakupach, kupiłam tylko dwie pary lzwyklych eginsów szt/4 euro, jakoś nic konkretnego co by mi się spodobało nie rzuciło mi się w oczy.
Duzo jakis koszul, kamizelek, szortów ala jeans wyprzedawanych jest. Oczywiscie full ludzi biegajacych po sklepach w związku z przeceną

Dzisiaj 'rozmawialam' () z moim nauczycielem z kursu i pytalam o to czy po moim A1 musze isc na A1.1 potem A1.2 i A1.3 a on, ze tak jak najbardziej powinno sie tak isc.... Ten VHS probuje chyba na kase naciągnąć. Juz wiem, ze normalnie zapisuję się na A2 po tym A1, które już mnie denerwuje bo ile można wałkować przedstawianie się itp.
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 17:14   #3341
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

O jak o leginsach mowa to sie podpytam. Przydaly by mi sie leginsy ale bawelniane na te upaly do dluzszych tunik/sukienek. Mam cos z Aldi i dlugie do kostki( nosze w zime pod spodnie jak mi tylek marznie) i 3/4 czy tam 7/8 dlugosci i takie byl walsnie na lato chciala, zeby konczyly sie w okolo polowie lydki. mam czarne i chyba jedna granatowe pare. Poza tym jak widze w sklepach ta sa dlugie do kostek i sa biale, czarne . te kolory kroluja. Juz nawet myslalam ze kupie sobie biale jak spotkam z tych krotszych, jak by co to sobie ufarbuje, ale dla jednej pary leginsow to nie bede placila ok 7€ za Simplicol plus Salz, co innego dzinsy czy inny ciuch gdzie materialu jest wiecej. Czy ktos wie, gdzie ja tanio kupie bawelniane ostatecznie wymieszane z modalem czy viskosa leginsy w dlugosci do polowy lydki w innych kolorach niz biel i czern? Chetnie kupila bym taupe, jakies niebieskie bo granatowe mam, zimny braz tez moze byc ale jak dorwe taupe to juz bedzie ok, moze szmaragdowa, mietowa zielen, albo jasniejsze w kolorze mint. Fuksja, albo czerwone . Czy wogole ktos produkuje leginsy ktore nie sa jak rajstopy tylko normalna nieprzezroczysta dzianina w innych kolorach niz biel i czern? Czy cos takiego wogole istnieje? Czy jestem skazana na kupno bialych i musze sobie sama je przefarbowac na odpowiedni kolor?
Kto kolwiek widzial, kto kolwiek wie... ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 19:09   #3342
asik527
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Soest
Wiadomości: 115
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O jak o leginsach mowa to sie podpytam. Przydaly by mi sie leginsy ale bawelniane na te upaly do dluzszych tunik/sukienek. Mam cos z Aldi i dlugie do kostki( nosze w zime pod spodnie jak mi tylek marznie) i 3/4 czy tam 7/8 dlugosci i takie byl walsnie na lato chciala, zeby konczyly sie w okolo polowie lydki. mam czarne i chyba jedna granatowe pare. Poza tym jak widze w sklepach ta sa dlugie do kostek i sa biale, czarne . te kolory kroluja. Juz nawet myslalam ze kupie sobie biale jak spotkam z tych krotszych, jak by co to sobie ufarbuje, ale dla jednej pary leginsow to nie bede placila ok 7€ za Simplicol plus Salz, co innego dzinsy czy inny ciuch gdzie materialu jest wiecej. Czy ktos wie, gdzie ja tanio kupie bawelniane ostatecznie wymieszane z modalem czy viskosa leginsy w dlugosci do polowy lydki w innych kolorach niz biel i czern? Chetnie kupila bym taupe, jakies niebieskie bo granatowe mam, zimny braz tez moze byc ale jak dorwe taupe to juz bedzie ok, moze szmaragdowa, mietowa zielen, albo jasniejsze w kolorze mint. Fuksja, albo czerwone . Czy wogole ktos produkuje leginsy ktore nie sa jak rajstopy tylko normalna nieprzezroczysta dzianina w innych kolorach niz biel i czern? Czy cos takiego wogole istnieje? Czy jestem skazana na kupno bialych i musze sobie sama je przefarbowac na odpowiedni kolor?
Kto kolwiek widzial, kto kolwiek wie... ;o)
jak pracowałam w tally weijl w PL to tam mieli i długie i 3/4 w różnych kolorach pewnie bedą mieli bo to u nich standard

a co do de die das to naczycielka na kursie też nam dawała jakąs zasadę na jakie litery się konczą(coś jak Monika tłumaczyla) zobacze może ja mam to jakoś jasniej napisane ;p chociaż sama mówię na czuja ;p

Edytowane przez asik527
Czas edycji: 2013-07-24 o 19:11
asik527 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 12:57   #3343
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

ja w kwietniu przed wyjazdem do Marokka kupowalam leginsy w h&m i miei przerozne kolory
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 13:31   #3344
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

ogorek nie zartuj? Ja tam widze dlugie, ale to moze tylko online i trzeba stacjonarnie obejrzec.
http://www.hm.com/de/subdepartment/L...#Nr=4294960513

asik, a co to za sklep? Nie znam. Pewnie w moim miescie w PL go nie ma, bo skoro H&M; C&A itp nie ma to i tego pewnie nie ma, a w Opolu to ja wpadam do centrum i tez lece do tych co mam w DE , ale i tak nie zawsze bo tam to ja w pierwszej kolejnosci lece do Inglota( po co mam 3-4 razy drozej tutaj placic), a Tchibo , H&M to tak czasami sobie wejde, tylko ze ceny w zlotowkach mnie odstraszaja. jakos latwiej wydaje mi sie 20€ niz 80zl

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-07-25 o 13:33
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 16:32   #3345
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
na tej stronce jest nawet dobrze opisane używanie der, die,
http://niemiecki.crib.pl/niemiecki/r...yku-niemieckim
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mnie nauczycielka na kursie powiedziala i w ksiazce pisalo, ze wszystkie NOmen konczace sie na -ung i -keit sa rodzaju zenskiego, wszystkie Nomen konczace sie na -chen i -lein sa rodzaju nijakiego. Wiekszosc Nomen konczace sie na -e sa rodzaju zenskiego, reszte trzeba wykuc na pamiec.
Cytat:
Napisane przez asik527 Pokaż wiadomość
jak pracowałam w tally weijl w PL to tam mieli i długie i 3/4 w różnych kolorach pewnie bedą mieli bo to u nich standard

a co do de die das to naczycielka na kursie też nam dawała jakąs zasadę na jakie litery się konczą(coś jak Monika tłumaczyla) zobacze może ja mam to jakoś jasniej napisane ;p chociaż sama mówię na czuja ;p
Dzięki dziewczęta
Asik jeśli masz to jakoś jasno napisane z chęcią bym się dowiedziała

Co do legginsów to Moniko zajrzyj do H&M, tam zawsze mają spory wybór takich podstawowych części odzieży na dziale Basic
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 18:07   #3346
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Moni bylam dzis w h&m i zerklam na legi,kolorowe u mnie tylko dlugie za to w tally weijl byly faktycznie 3/4 w roznych kolorach

na ebay jest tez sporo
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 18:37   #3347
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Teraz to nie wiem czy maja, ale w kwietniu byly takie na 3/4 byly zielone, fioletowe, szare..czarne tez oczwiscie..ja kupilam sobie takie szare...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 19:12   #3348
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Moni bylam dzis w h&m i zerklam na legi,kolorowe u mnie tylko dlugie za to w tally weijl byly faktycznie 3/4 w roznych kolorach

na ebay jest tez sporo
A co to za sklep tej tally weijl, nigdy tej nazwy nie slyszalam i nie widzialam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 20:27   #3349
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A co to za sklep tej tally weijl, nigdy tej nazwy nie slyszalam i nie widzialam.
cos w stylu pimkie itp jest na altstadt, przed zara
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2013-07-27 o 22:40
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 20:11   #3350
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Przed Zara? To jak sie kiedys wybiore do miasta to sie tam udac musze, ale czy to tego lata jeszcze bedzie to nie wiem.

Dzis pojechalam z rodzina na Bilk i odebralam moj zegarek. Mowilam ci ze sie to rozowe zloto przebarwia? No przebarwil sie, juz nie byl taki rozowy/czerwonozloty, a ze mam ten branzoletke i ona tez juz zaczela sie na kantach te metalowe elementy scierac to mi chlop odrazu dzis tez wymienil na nowa, bo mial na sklepie. ja to mam normalnie pecha. jak skusze sie na jakas drozsza firme to sie okazuje ze gorszych bubli nie ma, ze taniochy lepsze. Pytalam sie chlopa co bedzie jak znow cos sie z tym kolorem dziac bedzie, przeciez wiecznie wymieniac mi nie bedzie bo kiedys gwarancja sie skonczy i zostane z drogimi bublami. Przyznal mi racje i powiedzial ze wymienimy na cos innego, a ja glupia mialam nadzieje ze kase dostane nazad heheheh. Doszlam do wniosku ze w takim razie wymienie moje fossilowe zdobycze na te w kolorze srebra. Z tym kolorem to sie chyba nic dziac nie powinno, skoro taniochom sie nic nie dzieje to i tym drozszych chyba tez nie wpowinno, albo? jak myslisz? Ja to mam normalnie pecha. tak mi sie ten kolor rozowego zlota podoba i pasuje do mojego typu urody. No, ale nie jecze, czekam czy sie te kolejne egzemplarze zaczna scierac i odbarwiac.

Bylam tez u YR i zlikwidowalam moja karte. Wiesz juz ze sklep na Schadowstr. jest zlikwidowany? Mamy juz tylko YR w Bilk Arcadach, a tam jechac do mi zdecydowanie nie po drodze, z chlopem raz na ruski rok moge sie wlasnym autem wybrac, ale sama kombinowac przesiadac sie w niewiadomo co... to jak bede cos od nich chciala to wole online zamowic.

Za to weszlam tez do H&M i upolowalam 2 luzniejsze bluzki z nadrukami i nawet sie sobie podobam w tych bluzkach. No wkoncu nadruki w ktorych wygladam jak czlowiek a nie jak idiotka spod mlyna ;o) leginsy tez byly ale wlasnie wszystko do kostek. W domu obejrzalam sobie oferte online i co widze? takich luzniejszych bluzek w normalnej cenie i na przecenie jest wiecej. Szkoda ze na Bilku byly ale te na ramiaczkach z duzym podkrojem pod pacha ze stanik by wylazil, a ja chcialam krotki rekawek i za duzo to nie znalazlam. tylko te moje dwie, ale dobre i to. Ja to teraz jak takie tropiki nastaly to dopasowanych rzeczy nosic nie moge, jeszcze bardziej mi goraco i dusze sie.

Dziewczyny jak by ktoras chciala mieszkanko na poddaszu to odradzam, bardzoe odradzam, no chyba ze wam wysokie temperatury nie przeszkadzaja. ja niskocisnieniowiec i mnie upaly mecza, wolelabym miec mieszakanie w suterenie.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-07-27 o 20:14
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 08:19   #3351
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

mnie wczoraj w pracy goraczka wykanczala...na koniec w ogole nie moglam sie skoncentrowac i pracowalam jak mucha w smoe my nie mamy klimatyzacji tam i mialam klopoty z krazeniem

w domu mamy wentyator bo inaczej nie da sie wysiedziec...w kuchni to sauna jest...

dzisiaj jedziemy na plaze tzn...moje dzieci caly tydzien spedzily czas na plaz, ja tylko raz dojechalam do nich po pracy, a dzisiaj jedziemy wszyscy

Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2013-07-28 o 08:23
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 08:39   #3352
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Oj to pewnie malo pilas. Problemy z koncentracja i wogole krazenie to sie ma w te upaly jak sie malo pije. Ja ogolem to jestem malo pijaca, ale teraz oprozniam butelke wody za butelka i miete tez sobie parze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 09:18   #3353
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

ja duzo pije ogolnie, ale w pracy nie zawsze jest czas...ja przy kasie mam 1l butelke i do pierwszej przerwy wypijam cala a potem do drugiej nastepna...i jeszcze jak zeszlam to musialam jeszcze sie napic..powietrze jest masakryczne tam, szczegolnie jak sie musi gadac jeszcze...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 18:09   #3354
asik527
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Soest
Wiadomości: 115
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez madziulka_ Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczęta
Asik jeśli masz to jakoś jasno napisane z chęcią bym się dowiedziała
zobaczę jutro po pracy, jak sie dokopię do tego zeszytu bo mąż mi "porządki" robił

Tally Weijl to taki sklep z różowym króliczkiem, tam zawsze mają leginsy i latem zawsze mają 3/4. nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale w dortmundzie w galerii przy hauptbahnhof jest ten sklep
asik527 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 21:12   #3355
mamiiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Niemcy III :)

Witajcie ,
Jeszcze nie jestem emigrantką ale jeśli wszystko dobrze pójdzie to pod koniec tego roku nią zostanę.
Tak po krótce to przeprowadzam się do Aachen wraz z moim 9 letnim dzieckiem. W związku z tym chciałabym was drogie panie zapytać o to jak wygląda szkoła w niemczech? Jakie przedmioty są w czwartej klasie? Jak wygląda sprawa świetlicy, tzn wyczytałam na forum, że jest do godz 16 i jest płatna ale mniej więcej jaki to koszt? Czy też są jakieś składki na komitet rodzicielski, ubezpieczenie itp tak jak w polskiej szkole? Jak wyglądają zebrania z rodzicami? Jak wygląda kwestia podręczników? Jak wygląda kwestia przerw pomiędzy lekcjami, jakaś przerwa na drugie śniadanie itp. Generalnie jak wygląda taki przeciętny dzień szkolny dziecka w czwartej klasie .
Będę ogromnie wdzięczna za takie informacje albo jakąś wskazówkę gdzie szukać odpowiedzi.

Edytowane przez mamiiya
Czas edycji: 2013-07-28 o 21:24
mamiiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-29, 15:26   #3356
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez asik527 Pokaż wiadomość
zobaczę jutro po pracy, jak sie dokopię do tego zeszytu bo mąż mi "porządki" robił

Tally Weijl to taki sklep z różowym króliczkiem, tam zawsze mają leginsy i latem zawsze mają 3/4. nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale w dortmundzie w galerii przy hauptbahnhof jest ten sklep
a to chyba kojarze, jest cos takiego jak sie na Alt Stadt idzie tak jak majka pisala. ja tam nawet nigdy nie weszlam bo mi ten sklep wygladal na taki dla malolat, a w takich to wiadomo jaka rozmiarowka, ja sie w nic nie zmieszcze. No to jak jestem przy rozmarowce, to jak to u nich jest? 42 i 44 maja, czy konczy sie u nich na 40-tce?

3/4 to bede zaraz pod kolano to za krotnie ja potrzebuje 7/8 do polowy lydki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 07:55   #3357
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

dobry
jak tam samopoczucia? ma ktoras na zbyciu deszczowe chmury? jak tak to ja poprosze o kilka bo sie rozplywam.

cos samby dawno nie bylo....
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 08:27   #3358
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

u nas troche chmurek jest, ale nie wiem cz sa deszczowe choc w nocy padalo i jest czym oddychac dzisiaj ja mam wolny dzien, ale nie dane mi bylo pospac

mam nadzieje, ze Samba nie wyladowala w szpitalu...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 08:30   #3359
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
u nas troche chmurek jest, ale nie wiem cz sa deszczowe choc w nocy padalo i jest czym oddychac dzisiaj ja mam wolny dzien, ale nie dane mi bylo pospac

mam nadzieje, ze Samba nie wyladowala w szpitalu...
z tego co wiem, to leżała (jak nie leży jeszcze) dłuży czas w szpitalu
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 09:30   #3360
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
u nas troche chmurek jest, ale nie wiem cz sa deszczowe choc w nocy padalo i jest czym oddychac dzisiaj ja mam wolny dzien, ale nie dane mi bylo pospac

mam nadzieje, ze Samba nie wyladowala w szpitalu...
u nas w nocy tez popadalo ale z rana taki gorac ze nie ma czym oddychac
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
z tego co wiem, to leżała (jak nie leży jeszcze) dłuży czas w szpitalu
mam nadzieje ze wszystko u niej dobrze
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.