Niemcy III :) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-07, 16:10   #4951
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
kochana to musisz jeszcze ze dwa etaty pociagnac, a najlepiej trzy to sie moze wyrobisz do tej ich komunii z jakims godnym prezentem
ile one maja lat?
Taaa bo 1 konkretny to mało przy wymaganiach mamusi

W tym roku 6 skończą. Na całe szczęście komunia o rok w Pl jest przesunięta z tego co słyszałam... może zdarze odłożyć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 16:30   #4952
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Taaa bo 1 konkretny to mało przy wymaganiach mamusi

W tym roku 6 skończą. Na całe szczęście komunia o rok w Pl jest przesunięta z tego co słyszałam... może zdarze odłożyć
no już czas najwyższy by zacząć odkładać co wiochy nie zrobisz zbyt tanim prezentem
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 16:33   #4953
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
no już czas najwyższy by zacząć odkładać co wiochy nie zrobisz zbyt tanim prezentem
Śię śmiejcie ze mnie

Chyba znowu prezent poślę pocztą
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 17:01   #4954
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy III :)

sie wcale nie smiejemy, tylko Ci dobrze radzimy, bo tu lada szelest komunia, chcemy zebys godnie swa role chrzestnej matki spelnila
a moze sie uda cos z wyprzedazy wyczesac?
tak powaznie mowiac to nie wiem co sie porobilo z tym swiatem, dzieciaki na komunie takie prezenty dostaja, ze sie mozg lasuje
ja dostalam rower i bylam przeszczesliwa i z tej radosci podczas pierwszej jazdy troszku mi sie spsul, kierownica wykrzywiona, rower w naprawie musial byc
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 17:34   #4955
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
sie wcale nie smiejemy, tylko Ci dobrze radzimy, bo tu lada szelest komunia, chcemy zebys godnie swa role chrzestnej matki spelnila
a moze sie uda cos z wyprzedazy wyczesac?
tak powaznie mowiac to nie wiem co sie porobilo z tym swiatem, dzieciaki na komunie takie prezenty dostaja, ze sie mozg lasuje
ja dostalam rower i bylam przeszczesliwa i z tej radosci podczas pierwszej jazdy troszku mi sie spsul, kierownica wykrzywiona, rower w naprawie musial byc
ja to dostałam rower damkę od babci i byłam przeszczęśliwa, od chrzestnej zegarek z białym paseczkiem, a od chrzestnego encyklopedie PWN 3tomową... i to wszystko było takie woooow.
Babcia to mi niechcący sprawiła taki prezent, że dzieki temu pare lat później wygrałam rok po roku 2 rowery górskie i radiomagnetofon.

A ja aż się boję co ich mamunia wymyśli W końcu teraz moda na quady, laptopy itd... i wyjdzie na to, że dziecko lapka dostanie, a matka chrzestna będzie na starym ledwo dyszącym lapku funkcjonować
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 17:50   #4956
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy III :)

Cześć Dziewczyny
Dawno tutaj zaglądałam, witam wszystkie nowe udzielające się
Udało mi się na parę dni pojechać do Polski, oczywiście nie udało się odwiedzić wszystkich bo kilka dni na załatwienie spraw i spędzenie czasu z najbliższą rodziną nie daje szansy na to aby odwiedzić dalszą rodzinę..Która się sfochowała lekko

Teraz mobilizuje się do ćwiczeń na nowo, bo przez okres świąteczny i poświąteczny było ciężkooo
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 18:53   #4957
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Dzięki
Faktycznie kuzynka przesadziła i wiem o tym dlatego wciąż sobie ze spokojem wmawialam, że mogę a nie muszę. A że za tymi małymi przepadam to poprostu chciałam.
Ja bym inaczej to zrobiła. , wytlumaczylabym dziewczynkom ale ja tu matka nie jestem wiec to nie było moje zadanie. Miałabym do słuchania bo kiedyś z 3 lata temu jak mieszkalam w pl, miałam akcje ze zamówiłam dla nich kuchenkę na allegro. Co sie okazalo miesiac Czasu po swietach dostarczono i to z moja interwencja. A ona z kolei myślała ze po prostu kłamie i nic im nie kupowalam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
No oczywiscie matka czyli kuzynka powinna tak dzieciom powiedziec



Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Oj, narzekanie to coś na co już mam alergię
Ale jeszcze zaczyna sie "najazd" - jak tylko cos powiemy niezbyt pozytywnego (np ze nie mozemy znaleźć mieszkania), to sie zaczyna jacy niemcy są glupi, leniwi , nietolerancyjni (taa, polacy są taaacy tolerancyjni) i jak to ich nienawidzą (choc osobiście nie byli w de nigdy (albo od 20 ostatnich lat) i nie znają ani jednego Niemca).
A jeszcze nie mogę zbyt długo w pl przez meża rodzine, brak normalnej opieki zdrowotnej (tym razem cale swieta przeleżalam w łożku z gorączką i nawet apteka dyżurna była zamknieta, na pogotowie już nie jechałam po zeszłorocznych przygodach (przesiedziałam wtedy 8h oczekując na lekarza, który i tak nie zszedł)). Nie jest tak ze w PL nie ma plusów- po prostu pisze czego tam nie lubie

Własnie sporo czytałam, ze te oleje sprzedawane na każdym rogu wcale nie sa najlepszej jakości, na dodatek mieszane z innymi olejami


Daj znac jak u Ciebie sie sprawdzi Ja tez dziś pojadę po jedną (o ile będą)
Cieszę sie ze ci podpasowała- ja teraz znów do niej wracam, bo ta druga, co ma szczoteczke jak tusz, nie sprawdziła sie u mnie
Kokosowy z Alnatury jest nierafinowany

Nie tylko w Dm- Alnatura ma też swoje sklepy (taki noralny Bio Markt) i tam wybór jedzenia olejów i kosmetyków naturalnych jest o wiele bogatszy
Mam taka kuzenke, ktora tez tak niemcow nienawidzy ze strach, a byla tutaj raptem raz i gowno rozumiala bo nie zna jezyka Byla ze swoim narzeczonym odwiedzic jego kolege.
Alnatura to BIo markt pisalam wyzej, ale w Düsseldorfie tego martku nie ma jets zwykly markt co sie zwie Bio Markt.



Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
ten lniany to faktycznie w smaku dosc nieciekawy ale z drugiej strony lepszy niz wodka wiec z dwojga zlego jakos te 2 lyzki przelkne i spokoj
nienawidze smaku i zapachu wodki wiec lniany przy tym to pikus

argan mam na glowie, wyniki eksperymentu w wieczornym odcinku
bede tez nakladac na cialo po kapieli
zapach bardzo mi sie podoba i smak tez spoko
hihihi ale sie usmiala, faktycznie pikus hihihih



Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
jak tak sobie myślę to kuzynka pewnie kieruje się tym, że mój TŻ zmienił auto na 3 letnie bmw i to ją razi... bo ona roklekotanym audi jeździ które jej ostatnio odmówiło posłuszeństwa... Tylko, że to auto TŻ to jego auto, a nie MOJE a poza tym między Bogiem a prawda to raty wzięte więc się dziewczynie coś pomyliło AŻ sie boję komuni bliźniaczek Co ja im wtedy bd miałą kupić? Samochód czy dom?
Ja tam mojej chrzesnicy i chrzesniakowi meza nie kupuje bog wie czego. Sami wrocili 4 lata temu, po dobrych 11 latach z DE i wiedza co i jak i nie ma gadania. Moze oczekuja, ale wiedza jak jest z kasa i nie gadaja. Ja jesli juz to zaloze ksiazeczke oszczednosciowa i wsadze na nia po 100€ i reszte niech rodzice wkladaja, albo niech sam procent leci. zadnych telewizorow, rowerow za 1000-2000zl , wiezy HIF itp nie bede kupowac.
To uwazam za bardzo rozsadny prezent, niech zbieraja na przyszle studia dla dzieci, albo na samodzielne mieszkanie. Na co ta kasa pozniej pojdzie to nie moj pikus, ale uwazam to za bardzo rozsadny prezent. A jesli np bedzie taka gadka, ze chca kupic rower bo dzieciak musi do szkoly i rowery drogie to moge te pieniadze dac do reki i niech reszte rodzice doloza. To tez uwazam za ok, te 100€ to dobre 400zl, wiec spoko pieniadz, a rower nie musi miec 20 przerzutek i kosztowac 1300zl.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 19:02   #4958
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja tam mojej chrzesnicy i chrzesniakowi meza nie kupuje bog wie czego. Sami wrocili 4 lata temu, po dobrych 11 latach z DE i wiedza co i jak i nie ma gadania. Moze oczekuja, ale wiedza jak jest z kasa i nie gadaja. Ja jesli juz to zaloze ksiazeczke oszczednosciowa i wsadze na nia po 100€ i reszte niech rodzice wkladaja, albo niech sam procent leci. zadnych telewizorow, rowerow za 1000-2000zl , wiezy HIF itp nie bede kupowac.
To uwazam za bardzo rozsadny prezent, niech zbieraja na przyszle studia dla dzieci, albo na samodzielne mieszkanie. Na co ta kasa pozniej pojdzie to nie moj pikus, ale uwazam to za bardzo rozsadny prezent. A jesli np bedzie taka gadka, ze chca kupic rower bo dzieciak musi do szkoly i rowery drogie to moge te pieniadze dac do reki i niech reszte rodzice doloza. To tez uwazam za ok, te 100€ to dobre 400zl, wiec spoko pieniadz, a rower nie musi miec 20 przerzutek i kosztowac 1300zl.
bardzo rozsadne podejście do tematu
...i chyba sama tak zrobie, ale do np komuni jeszcze troche czasu zostało, po drodze jeszcze pare innych uroczystości typu urodziny 6, 7, 8...a ona dziewczynom robi taaakie urodziny, ze prawie jak 18nastka
no i jeszcze zobaczymy jak kuzynka bedzie sie dalej zachowywać
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 19:20   #4959
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

A to niech robi, jej problem nie twoj ;o) ty rob tak jak uwazasz za sluszne, nie zastaw sie a postaw sie. Jak sie jej nie podoba, to jej problem.
ja mojej chrzesnicy w grudniu na urodziny kupilam szalik z Monster High ale taki cienki na wiosne, do tego wzielam spinki do wlosow i taki zeszyt co to moze rewie mody tym lalkom robic, byly juz szablony a ona musi malowac jakie ciuchy tam chce. Jak sie okazalo to najbardziej spodobal sie jej szlik. bluzki nie wzielam bo maly juz bluzke ma. Wydalam na to cos kolo 16€ i wystarczy. Fakt ze ja jeszcze nie slyszalam od mojej szwagierkie ze to czy tamto.

szalik znalazlam
http://www.ernstings-family.de/mode/...860029,,1.html

reszty juz na stronce nie ma

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-01-07 o 19:23
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 19:53   #4960
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

o ten szal to fajny
moja chrzesniaczka- 5latka też szaleje za monster i fajny pomysł dla niej mieć taki szal
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 20:10   #4961
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Czarnulka jaki ladny avatarek

z tymi prezentami to swiat oszalal...duzo znajomych dzieci (5-6letnie) podostawlo tablety a ja fajne gry planszowe nakupowalam dzieciom i popoludniu sobie siedzimy razem i gramy no ale ja jestem uparta pod tym wzgledem...my nawet tv nie mamy..dzieci czasami ogladna jakas bajke na dvd albo youtubie...w tym wieku to dzieci powinn na dworze siedziec, albo jakies fajne kreatwne rzeczy robic..ale czesto rodzicom wgodnie jest po prostu wlaczc bajke czy gre i juz spokoj..Ja wiem ze jak dzieci z Abdelem siedza a ja pracuje to dluzej ogladaja bajki bo on chce dospac albo w spokoju sobie cost tam sam na iphonie poczytac czy ogladnac a ja wredna matka jestem..chrzesniakow nie mam ale jakbym miala to tez bym dla nich kupowala jak dla moich dzieci

tonia dokladnie na tych ich targach oni nie kupuja olejow bo nie wiadomo co jest i tylko z pewnch zrodel kupuja..Ja wszystkie kosmetczne rzeczy ktore chce to wslam siostre mojego A. i ona kupuje ostatnio dzwonila i mowila ze znalazla jakis kosmetyk ktory ja chcialam ale wtedy nie moglismy znalezc..a ona teraz znalazla i juz kupila i czeka na mnie i pytala sie keidy przyjade
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 20:24   #4962
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

ogorekpazurek, dziękuje

Co do tabletów to racja...7letnia kuzynka TŻ jest bardziej oblatana na tablecie niż ja. A wiem, bo widziałąm jakie cuda wianki w święta ona wyprawiała z tabletem
Tablet dostała jej matka, a na to ona się rozpłakała, że to prezent miał być dla niej i ona już nagle nie chce Monster tylko tablet
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 08:23   #4963
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy III :)

7 latka i tablet... Siostrzeniec męża 5 latek już z iPadem jeździ,co prawda nie swoim, a ojca ale mimo wszystko, co to nie ma już innych zabaw dla dzieci tylko jakieś durne gierki ? Ale ich sprawa jak wychowują dzieci.
Technika idzie do przodu,a my jak te dinozaury, zwłaszcza ogórek
Zrobiłam sobie domowy rytuał hammam, nasmarowalam sie savon noir, potem zdzieranie rękawica i na koniec specjalne masło do ciała z tej samej serii co mydło. Powiem wam, ze skory zdałam masakrycznie dużo, od razu lżejsza sie czuje teraz jestem gladziutka
Ponoć raz na miesiąc takie coś można robić. Zobaczę jak to będzie z moim zapałem
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 09:35   #4964
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość

Zrobiłam sobie domowy rytuał hammam, nasmarowalam sie savon noir, potem zdzieranie rękawica i na koniec specjalne masło do ciała z tej samej serii co mydło. Powiem wam, ze skory zdałam masakrycznie dużo, od razu lżejsza sie czuje teraz jestem gladziutka
Ponoć raz na miesiąc takie coś można robić. Zobaczę jak to będzie z moim zapałem
Czarne mydło jest bardzo fajne i po nim skóra jest taka nawilżona.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 10:04   #4965
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
7 latka i tablet... Siostrzeniec męża 5 latek już z iPadem jeździ,co prawda nie swoim, a ojca ale mimo wszystko, co to nie ma już innych zabaw dla dzieci tylko jakieś durne gierki ? Ale ich sprawa jak wychowują dzieci.
Technika idzie do przodu,a my jak te dinozaury, zwłaszcza ogórek
Zrobiłam sobie domowy rytuał hammam, nasmarowalam sie savon noir, potem zdzieranie rękawica i na koniec specjalne masło do ciała z tej samej serii co mydło. Powiem wam, ze skory zdałam masakrycznie dużo, od razu lżejsza sie czuje teraz jestem gladziutka
Ponoć raz na miesiąc takie coś można robić. Zobaczę jak to będzie z moim zapałem
Jak masz taki zapal jak ja , to ci krzyzyk na droge stawiam hihihihi. Zdecydowanie czesciej uzywalam tego mydla do geby ;o)

A Smartfony to uzywacie? Jesli tak to zadne z was dinozaury, tylko ja nim jestem. Bronie sie przed tym telefonem nogami i rekami, a jeszcze internet w telefonie? O co to to nie, wystarczy ze reszta populacji jadac U-Bahna siedzi i suwa paluchami po telefonach, ja tak nie kcem i koniec ! ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:02   #4966
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy III :)

Chodziło mi, ze w kwestii zabawek dla dzieci stawiamy na tradycje

Przyznam sie bez bicia, ze od 2 miesięcy mam iPhone, ale nie najnowszy model, tylko starszy, bo był w promocji mam aplikacje, żeby dzwonić i smsowac ze znajomymi z PL i FR za friko, wiec za tel płace grosze
I gps tez używam, bo w nowym mieście jeszcze zdarzy mi sie zagubic
Wcześniej miałam jakiś przedpotopowy model nokii, sprzed kilku lat bez żadnych bajerow
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:13   #4967
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy III :)

Że ja dinozaurem? O nie, nie... wypraszam sobie Ja mam dopiero 27 lat

A ja mam smartfona, już drugiego i kupiłam tylko po to żeby mieć navi, bo jak przyjechałam do DE to się gubiłam w Kolonii Ale przyznam szczerze ze taki internet w telefonie to przyjemny dodatek
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:26   #4968
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy III :)

Bo zabawki powinny być dobierane według wieku, mniejsze dzieci prostsze zabawki a my starsze dzieci mamy bardziej skomplikowane i droższe
Nie zrozumiem po co 6 czy 7 latkowi tablet, jestem w tym przypadku też tradycjonalistką i się z tego cieszę

Sama mam spartfona z internetem i jestem bardzo zadowolona, nawigacja, whatsApp- tu mamy nawet grupę Aldiego do pogadania, ebay i inne aplikacje bardzo użyteczne, jak gdzieś jadę, nawet na zakupy i np. pani w drogerii chce mnie przekonać do jakiegos kosmetyku to sprawdzam go w necie przed zakupem bo nie chce wywalić kasy w błoto
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:15   #4969
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Mnie tam moga przekonywac, ja i tak wiem lepiej hihihihi Wiekszosc robie sobie sama, wiec juz drogeria odpada. pare rzeczy mam gotowych, ale to natura i w drogerii nie do kupienia, wiec mnie babka moze namawiac ;o)

Kupilam dzis sobie w tureckim sklepie Muskatnuss ale mielony( maja bardzo tanie przyprawy), dodal do tego miodu i wit. E i robie dzis maseczke

na innym forum dziewczyna podala linka do tego bloga i ja ta maseczke chce zrobic, a ze mam Muskatnuss ale w calosci i sie meczyc nie chcialam z mieleniem( moze i by nawet lyzeczki po zmieleniu nie bylo) to kupilam caly sloik u turka, miod dam zwykly, bo mi manuka szkoda. Kupilam wczoraj maluskie 50g za prawie 5€ na wyporbowanie. Dwie kanapki i juz polowy nie ma, wiec dam zwykly miod.

http://beautybybritanie.com/2013/02/...ne-prone-skin/
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 18:46   #4970
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy III :)

kosmetyki i perfumy w kupuję w perfumeriach, choć ostatnio jak tak pisałyście o tych naturalnych samorobionych i olejach to mnie chęć naszła na takie prawdę mówiąc kolorowe kosmetyki poprostu uwielbiam kupować, mój chłoak się śmeje, że mam tyle ale na dobrą sprawę on lubi jak ładnie wyglądam więc i czasem coś przysponsoruje
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:59   #4971
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Ja perfum nie moge, smiedza mi, a jak zapach mi sie podoba, to mi za mocne, wiec wole albo delilkatne EDT ktore nie sa drogie i po ok 2h juz ich nie czuc, albo wole zrobis sobie sama czy kupic naturalne gotowe( chodz nie zawsze na bazie olejkow eterycznych moge byc na olejkach perfumowanych jak moje ukochane Blue No 1) W kazdym badz razie zapach musi byc delikatny, dlatego z perfumerii juz dawno zrezygnowalam.
W perfumerii to ja moja maskare Clinique kupuje i to wszystko ;o)

A , niech mi ktos powie czy ktoras z was zna kosmetyki Cleopatra( kupic mozna w Rossmannie i mysle ze w dm tez)? Dostalam od kochanej cioci mojego meza, zestaw : mydlo w kostce, mleczko nawilzajace do ciala i zel/plyn do kapieli/pod prysznic. Pieknie zapakowane w przezroczysta forlie z kokardka, ale nie bede umiala tego uzywac. Zapach nawet, ale za intensywny dla mnie. Szybciej padne zanim to zuzyje. Wyprobowalam na reke krople mleczka nawilzajacego, reszta jest nieotwierana.
Jak by ktoras chciala, to prosze pisac, oddam chetnie w dobre rece.


Kochane , czy ktos mi moze przetlumaczyc co to jest Triphala Powder? Tlumacz w goole przetlumaczyl tylko powder, tak jak bym nie wiedziala ze to puder, ale triphala zostawil bez zmian i nie wiem co to.
tu dziewczyna piekny link o tym napisala i poza ayurweda i puder , amla itd to nic nie rozumie. Czego mam szukac z tej ayurwedy?
http://beautybybritanie.com/2012/10/...wonder-fruits/

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-01-08 o 19:04
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:12   #4972
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie domowy rytuał hammam, nasmarowalam sie savon noir, potem zdzieranie rękawica i na koniec specjalne masło do ciała z tej samej serii co mydło. Powiem wam, ze skory zdałam masakrycznie dużo, od razu lżejsza sie czuje teraz jestem gladziutka
Ponoć raz na miesiąc takie coś można robić. Zobaczę jak to będzie z moim zapałem
o fajnie..tez musze zrobic jak bylam ostatnio w Marokko to bylam z siostra mojego A. w Hamam 2x i ona wynajela specjalna kobiete ktora mnie ta rekawica i czarnym mydlem wrecz wyszorowala...normalnie brud i naskorek ze mnie schodzily tak, ze wszscy wokol sie smiali ale czulam sie suuuper..moj A. w domu robi raz w tygodniu sobie ja juz dawno nie robilam...

ja nie mam smartfonu...kiedys A. mi podarowal, ale mi literki ciagle uciekaly jka chcialam sms napisac i w koncu mu oddalam ... mam normalny z guziczkami

gps w nim mam, bo mam aplikacje endomondo, ale to ze wzgledu ze sobie jezdrze rowerem i zapisuje mi fajnie czas i km zrobione

a internet w komorce mi nie potrzebny jak mam czas gdzies poza domem na czytanie to zawsze mam ksiazke ze soba
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:39   #4973
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak masz taki zapal jak ja , to ci krzyzyk na droge stawiam hihihihi. Zdecydowanie czesciej uzywalam tego mydla do geby ;o)

A Smartfony to uzywacie? Jesli tak to zadne z was dinozaury, tylko ja nim jestem. Bronie sie przed tym telefonem nogami i rekami, a jeszcze internet w telefonie? O co to to nie, wystarczy ze reszta populacji jadac U-Bahna siedzi i suwa paluchami po telefonach, ja tak nie kcem i koniec ! ;o)
Ponad rok temu też tak myślałam
A teraz nie wyobrażam sobie dnia bez mojego Iphone
Przyznam się szczerze że są dni kiedy w domu nawet nie odpalam laptopa tylko wszystko sprawdzam w telefonie, znacznie mi ułatwiło to urządzenie życie

Czy u was też wiosna za oknem? Mam nadzieję że śnieg już nie spadnie
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:11   #4974
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja perfum nie moge, smiedza mi, a jak zapach mi sie podoba, to mi za mocne, wiec wole albo delilkatne EDT ktore nie sa drogie i po ok 2h juz ich nie czuc, albo wole zrobis sobie sama czy kupic naturalne gotowe( chodz nie zawsze na bazie olejkow eterycznych moge byc na olejkach perfumowanych jak moje ukochane Blue No 1) W kazdym badz razie zapach musi byc delikatny, dlatego z perfumerii juz dawno zrezygnowalam.
W perfumerii to ja moja maskare Clinique kupuje i to wszystko ;o)

A , niech mi ktos powie czy ktoras z was zna kosmetyki Cleopatra( kupic mozna w Rossmannie i mysle ze w dm tez)? Dostalam od kochanej cioci mojego meza, zestaw : mydlo w kostce, mleczko nawilzajace do ciala i zel/plyn do kapieli/pod prysznic. Pieknie zapakowane w przezroczysta forlie z kokardka, ale nie bede umiala tego uzywac. Zapach nawet, ale za intensywny dla mnie. Szybciej padne zanim to zuzyje. Wyprobowalam na reke krople mleczka nawilzajacego, reszta jest nieotwierana.
Jak by ktoras chciala, to prosze pisac, oddam chetnie w dobre rece.


Kochane , czy ktos mi moze przetlumaczyc co to jest Triphala Powder? Tlumacz w goole przetlumaczyl tylko powder, tak jak bym nie wiedziala ze to puder, ale triphala zostawil bez zmian i nie wiem co to.
tu dziewczyna piekny link o tym napisala i poza ayurweda i puder , amla itd to nic nie rozumie. Czego mam szukac z tej ayurwedy?
http://beautybybritanie.com/2012/10/...wonder-fruits/
Kleopatrę moja mama używa a ja czasem, więc ja chętnie bym przygarnęła jeśli można. oczywiście nie za darmo. napisz co byś chciała w zamian

Triphala proszek, prosze link http://www.indyjskie-recepty.com/zio...0g-powder.html
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:29   #4975
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Aaaa teraz rozumiem, to mieszanka tych trzech slynnych ziol indyjskich. Hmmm tak mi nawet przyszlo do glowy jak bralam prysznic z mialam maseczke na pysku z tej galki muszkatolowej i miodu( swoja droga miodzio, bardzo fajna). teraz sie zastanawiam czy ja ta mieszanke tutaj dostane... a nawet mi przez mysl pod prysznicem przeszlo, ze kupie czysta amle i wymieszam z reszta skladnikow, albo jak sie uda to te ziola oddzielnie i zrobic mieszanke.

pannaatopowa to chodz przeniesiemy sie na PW z dogadywaniem ok? ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 21:00   #4976
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczyny, piszecie o prezentach na komunie, a co myslicie o prezentach na slub cywilny? Mam byc swiadkowa kolezanki i jej narzeczonego. Znamy sie krotko, ale mocno sie zzylysmy. Obie dopiero zaczynamy zycie tutaj w DE (jej przyszly maz to tez Polak, ale z niemieckimi papierami), wiec wiadomo ze sie nam nie przelewa, ale jak sadzicie - jaki prezent bylby odpowiedni? Za jaka kwote? Zastanawiam sie czy nie lepiej dac po prostu kasy, ale nie wiem ile bedzie dobrze. Nie chce dac za malo, a za duzo nie moge... Tym bardziej ze musimy szybko kupic auto, bo swoje zostawiamy w PL i jestesmy teraz bez. Slub ma byc tylko cywilny, bez zadnego wesela, jedynie obiad w chinskiej knajpie. Co myslicie?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 22:54   #4977
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Cool Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszecie o prezentach na komunie, a co myslicie o prezentach na slub cywilny? Mam byc swiadkowa kolezanki i jej narzeczonego. Znamy sie krotko, ale mocno sie zzylysmy. Obie dopiero zaczynamy zycie tutaj w DE (jej przyszly maz to tez Polak, ale z niemieckimi papierami), wiec wiadomo ze sie nam nie przelewa, ale jak sadzicie - jaki prezent bylby odpowiedni? Za jaka kwote? Zastanawiam sie czy nie lepiej dac po prostu kasy, ale nie wiem ile bedzie dobrze. Nie chce dac za malo, a za duzo nie moge... Tym bardziej ze musimy szybko kupic auto, bo swoje zostawiamy w PL i jestesmy teraz bez. Slub ma byc tylko cywilny, bez zadnego wesela, jedynie obiad w chinskiej knajpie. Co myslicie?
Może Geschenkkarte do jakiegoś meblowego (tak, zeby im na komodę czy fajny żyrandol starczyło) im nabić a do tego jakieś dobre winko ????? Ja miałam też tylko taki mały cywilny i z tego co pamiętam to dostałam tylko kasę (choć jak dla mnie to takie rzeczy na ślubie z weselem się daje raczej) i od jednej pary zegar ścienny ceramiczny, ręcznie robiony, bardziej taka ozdoba to była

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2014-01-08 o 22:57
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 23:19   #4978
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy III :)

My dostaliśmy ręczniki i walizkę ze sztuccami.
Możecie coś w tym stylu albo pościel jakaś fajna. Widziałam, ze czasem można kupić ręczniki i wyhaftowac imiona małżonków. W auchanie to robią np. MoZe i tutaj tez coś takiego działa?
Albo jak dziewczyny mówią kartę upominkowa do jakiegoś sklepu z wyposażeniem wnętrz czy coś.
Liczy sie gest, a nie wartość prezentu.
Możesz nawet jakieś dwie ładne filiżanki gustownie zapanować na pewno bedą mieli miła pamiątkę.
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 05:58   #4979
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy III :)

A może warto zapytać się koleżanki, co im się przyda, wtedy wiesz że prezent będzie trafiony i wykorzystany.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 08:50   #4980
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Niemcy III :)

Dzieki za Wasze pomysly Troche mnie uspokoilyscie, bo czulam ze jako swiadkowa musze dac prezent o duzej wartosci, a moze wcale nie powinnam czuc takiego parcia. Pomysle, glownie nad wyposazeniem domu tak jak mowicie. Jakies ozdoby, posciel czy szklo.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.