Cera sucha czy mieszana ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-07, 12:20   #1
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest

Cera sucha czy mieszana ???


Mam problem z rozpoznaniem swojej cery. Przeczytałam artykuł pani Beaty Krajnik i dalej nie wiem czy zaliczać swoją cerę do suchej czy mieszanej. Mam cerę jasną, nie widać rozszerzonych naczynek krwionośnych, nie łuszczy się, ale czuję, że jest sucha (zwłaszcza po umyciu, gdy jest bardzo napięta). Mam 21 lat i pod oczami są już widoczne pierwsze małe zmarszczki Skóra pod nosem często jest wysuszona i zaczerwieniona. Czasami na brodzie, nosie lub czole wyskakują małe "syfki". Skóra w strefie T nie jest tłusta, ale na zdjęciach widać, że się świeci. Ja juz nie wiem jakich kremów mam używać Czy tych do suchej skóry? Czy może traktować ją jak mieszaną? Proszę o pomoc
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 21:38   #2
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: Cera sucha czy mieszana ???

Up
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 10:28   #3
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: Cera sucha czy mieszana ???

Czy nikt nie potrafi mi pomóc?
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:38   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Cera sucha czy mieszana ???

Chyba mam podobną cerę i określam ją jako mieszaną, z tym, że u mnie jest ona jeszcze wrażliwa i naczynkowa Generalnie jest tak, że podobnie jak u Ciebie jakieś niespodzianki zdarzają się najczęściej w strefie T, którą tłustą ciężko nazwać, ale świecić się świeci Pozostała część twarzy jest raczej sucha, szczególnie pod oczami (jakieś małe zmarszczki też już mam ) Zatem w takim wypadku jak mój, czy Twój, najlepiej używać kremów do cery mieszanaj, z tym że trzeba sobie dobrać taki, który nie będzie za bardzo wysuszał, a z drugiej strony nie spowoduje nadmiernego wydzielania sebum. I to może być największy problem, niestety... Oprócz tego stosuję też kremy do cery naczynkowej, więc u mnie nadmierne wysuszenie czy łuszczenie nie występuje, ale w razie czego warto zakupić też jakiś lekki nawilżający kremik czy maseczkę i stosować doraźnie. Do tego łagodny żel do mycia twarzy, tonik (ja wolę jakiś zwężający pory czy coś w tym stylu) i maseczki oczyszczające w miarę potrzeby.
Mam nadzieję, że jakoś CI pomogłam
Pozdrawiam
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:38   #5
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Cera sucha czy mieszana ???

Chyba mam podobną cerę i określam ją jako mieszaną, z tym, że u mnie jest ona jeszcze wrażliwa i naczynkowa Generalnie jest tak, że podobnie jak u Ciebie jakieś niespodzianki zdarzają się najczęściej w strefie T, którą tłustą ciężko nazwać, ale świecić się świeci Pozostała część twarzy jest raczej sucha, szczególnie pod oczami (jakieś małe zmarszczki też już mam ) Zatem w takim wypadku jak mój, czy Twój, najlepiej używać kremów do cery mieszanaj, z tym że trzeba sobie dobrać taki, który nie będzie za bardzo wysuszał, a z drugiej strony nie spowoduje nadmiernego wydzielania sebum. I to może być największy problem, niestety... Oprócz tego stosuję też kremy do cery naczynkowej, więc u mnie nadmierne wysuszenie czy łuszczenie nie występuje, ale w razie czego warto zakupić też jakiś lekki nawilżający kremik czy maseczkę i stosować doraźnie. Do tego łagodny żel do mycia twarzy, tonik (ja wolę jakiś zwężający pory czy coś w tym stylu) i maseczki oczyszczające w miarę potrzeby.
Mam nadzieję, że jakoś CI pomogłam
Pozdrawiam
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:55   #6
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Cera sucha czy mieszana ???

witaj
Pierwsze zmarszczki - cera sucha najszybciej si ę starzeje, więc to by się u Ciebie zgadzało. Jeśli skóra jest zaczerwieniona i sucha - powinno sie regularnie ją uspakajac poprzez solidnme nawilżanie. Wydaje mi się, że powinnaś bardziej kierować się ku skórze suchej - masz może i nie typową, ale ona wymaga szczegolnej pielęgnacji. Może się tak zdarzyć, że jak będziesz używała preparatów przeznaczonych dla cery mieszanej, skórę odwodnisz i będzie sucha, napięta i nie przyjemna. Możesz zrobić tak, że np na dzień stosować nawilżający krem do buźki matujący dla mieszanej, a nna noc silidną dawkę kremu nawilżającego dla cery suchej - wtedy wprowadzić bilans. A jeśli chcesz stosowac jeden krem - to ja radzę dla suchej, najwyżej potem używać podkładu matującego, bibułek do strefy T - i wtedy nosek świecić się nie będzie
Może coś Ci to pomoże
Pozdrawiam
Ana
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 13:13   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Cera sucha czy mieszana ???

Anastazja napisał(a):
> witaj
> Pierwsze zmarszczki - cera sucha najszybciej si ę starzeje, więc to by się u Ciebie zgadzało.
Z tym się zgodzę, ale nie zawsze sucha skóra pod oczami i zmarszczki tamże oznaczają suchą skórę na całej twarzy.
>Jeśli skóra jest zaczerwieniona i sucha - powinno sie regularnie ją uspakajac poprzez solidnme nawilżanie.
To dyskusji nie podlega
>Wydaje mi się, że powinnaś bardziej kierować się ku skórze suchej
W sumie napisałam, że to wg mnie cera mieszana, ale z tym też się zgodzę. W bardziej rozwinięty sposób określam bowiem moją jako mieszaną skłonną do przesuszania
>masz może i nie typową, ale ona wymaga szczegolnej pielęgnacji
Nie wiem czy taka nietypowa, ale trudna w pielęgnacji to na pewno. Zwariować można przy takiej
>Może się tak zdarzyć, że jak będziesz używała preparatów przeznaczonych dla cery mieszanej, skórę odwodnisz i będzie sucha, napięta i nie przyjemna. Możesz zrobić tak, że np na dzień stosować nawilżający krem do buźki matujący dla mieszanej, a nna noc silidną dawkę kremu nawilżającego dla cery suchej - wtedy wprowadzić bilans.
Też się zgodzę. U mnie to wychodzi samo przez się, bo używam i takich kremików do cery mieszanej i takich do naczynkowej, a te raczej mocno nawilżają.
>A jeśli chcesz stosowac jeden krem - to ja radzę dla suchej, najwyżej potem używać podkładu matującego, bibułek do strefy T - i wtedy nosek świecić się nie będzie
Hmm... Ja bym odradzała stosowanie tylko i wyłącznie kremu do cery suchej, chyba że będzie super lekki, bardziej kremo-żel niż krem. Ale te z kolei nie nadają się na jesień-zimę U mnie stosowanie non-stop kremu do cery suchej powoduje nadmierną produkcję sebum i jeszcze do tego zatkanie porów (trudno wśród takich znaleźć krem bez zapychaczy). Ja już wolę mieć 2 kremy, a oprócz tego i tak jakiś podkład czy puder do zmatowania.
> Może coś Ci to pomoże
> Pozdrawiam
> Ana
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 13:30   #8
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Cera sucha czy mieszana ???

MagJa napisał(a):
> Anastazja napisał(a):
> > witaj
> > Pierwsze zmarszczki - cera sucha najszybciej si ę starzeje, więc to by się u Ciebie zgadzało.
> Z tym się zgodzę, ale nie zawsze sucha skóra pod oczami i zmarszczki tamże oznaczają suchą skórę na całej twarzy.

no i ja w cale nie twierdzę, że skóra sucha jest na całkej buźce - ale to są miejsca, które wskazują, że trzeba używac tez kremu o wskazaniu na skórę suchą.

> >Jeśli skóra jest zaczerwieniona i sucha - powinno sie regularnie ją uspakajac poprzez solidnme nawilżanie.
> To dyskusji nie podlega
> >Wydaje mi się, że powinnaś bardziej kierować się ku skórze suchej
> W sumie napisałam, że to wg mnie cera mieszana, ale z tym też się zgodzę. W bardziej rozwinięty sposób określam bowiem moją jako mieszaną skłonną do przesuszania

tak to jest cera mieszana - ale bardziej w pielęgnacji kierowac się ku suchej - bo ona wg mnie wymaga większej pielęgnacji niż mieszana

> >masz może i nie typową, ale ona wymaga szczegolnej pielęgnacji
> Nie wiem czy taka nietypowa, ale trudna w pielęgnacji to na pewno. Zwariować można przy takiej


> >Może się tak zdarzyć, że jak będziesz używała preparatów przeznaczonych dla cery mieszanej, skórę odwodnisz i będzie sucha, napięta i nie przyjemna. Możesz zrobić tak, że np na dzień stosować nawilżający krem do buźki matujący dla mieszanej, a nna noc silidną dawkę kremu nawilżającego dla cery suchej - wtedy wprowadzić bilans.
> Też się zgodzę. U mnie to wychodzi samo przez się, bo używam i takich kremików do cery mieszanej i takich do naczynkowej, a te raczej mocno nawilżają.
> >A jeśli chcesz stosowac jeden krem - to ja radzę dla suchej, najwyżej potem używać podkładu matującego, bibułek do strefy T - i wtedy nosek świecić się nie będzie
> Hmm... Ja bym odradzała stosowanie tylko i wyłącznie kremu do cery suchej, chyba że będzie super lekki, bardziej kremo-żel niż krem. Ale te z kolei nie nadają się na jesień-zimę U mnie stosowanie non-stop kremu do cery suchej powoduje nadmierną produkcję sebum i jeszcze do tego zatkanie porów (trudno wśród takich znaleźć krem bez zapychaczy). Ja już wolę mieć 2 kremy, a oprócz tego i tak jakiś podkład czy puder do zmatowania.

czasem trzeba wybrać mniejsze zło ja własnie tez bym proponowała bardziej program zróżnicowany w którym by były zawarte i kremy dla suchej i dla mieszanej - matujące. Ale podałam tez drugą propozycje - kazdy woli coś innego
Też bym polecała na noc maseczki nawilżające ...
> > Może coś Ci to pomoże
> > Pozdrawiam
> > Ana
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:23   #9
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: Cera sucha czy mieszana ???

Dziękuję dziewczyny za pomoc chyba skuszę się na dwa kremy
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.