co jeść karmiąc piersią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 11:54   #1
beatka2117
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Lightbulb

co jeść karmiąc piersią


Witam wiem że tematów takich jest pełno ale ja bym chciała się dowiedzieć co dokładnie jadłyście karmiąc piersią a dziecku nic nie było
proszę żeby były to wypisane od - konkretne produkty które można kupić w sklepie. Ja jem np:
-banany
-nektarynki
-mięso oczywiście gotowane drobiowe i szynki też z drobiu
-ziemniaki
-bułki
beatka2117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:03   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Ja jem wszystko i dziecku nic nie jest.Wszystkie owoce i warzywa,lacznie z niby uczulajacymi czyli truskawki,cytrusy i wzdymajacymi jak fasola,kapusta.Jadam czosnek i cebule,ryby,bigos i czekolade.Jem tak od poczatku i Mlody nie mial ani razu bolu brzuszka.
Przy corce nie jadlam prawie nic,taka bezsensowna diete narzucili mi w Polsce,a ona mimo to ciagle miala kolki.Doszlam do wniosku,ze dieta nie ma nic wspolnego z kolkami.No chyba,ze dziecko ma alergie na cos,no to wiadomo trzeba tego unikac.Ale nie ma co unikac ,bo MOZE miec alergie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:16   #3
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Cytat:
Napisane przez beatka2117 Pokaż wiadomość
Witam wiem że tematów takich jest pełno ale ja bym chciała się dowiedzieć co dokładnie jadłyście karmiąc piersią a dziecku nic nie było
proszę żeby były to wypisane od - konkretne produkty które można kupić w sklepie. Ja jem np:
-banany
-nektarynki
-mięso oczywiście gotowane drobiowe i szynki też z drobiu
-ziemniaki
-bułki
Z mandarynkami to bym uważała, bo cytrusy lubią uczulać. Ja jadłam prawie wszystko poza mocno wzdymającymi rzeczami-kapusta, fasola. Jadłam m.in: brokuły, gotowaną marchewkę, ryż, mięso drobiowe i wieprzowe (wołowiny nie lubię), wątróbkę, dużo nabiału, oczywiście ziemniaki, bo kocham ziemniaki Tylko położna mnie przestrzegała przed owocami pestkowymi, więc przez dłuższy czas ich jednak unikałam.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:25   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Beatko, ale to, że np. ja mogłam jeść banany nie znaczy że ty też będziesz mogła jednym szkodzi wszystko innym nic, takie wypisywanie i opieranie się na tym jest bez sensu trochę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:30   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Polecam mój wątek o karmieniu piersią.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=613347

Ja jem fasolę i żadnych negatywnych efektów nie zaobserwowałam. Ta dieta dla karmiących to jest trochę ściema. Trzeba jeść wszystko i obserwować dziecko, a nie stosować jakieś ubogie diety, na których nikt normalny długo nie wytrzyma . A z tym kurczakiem też bym uważała, są szprycowane hormonami.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:35   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Vixen, no właśnie. Mam koleżankę, która co zjadłą, dziecko miało kolki i w efekcie był ryż, marchewka i chleb z dżemem. Inna jadła i je wszystko. Smażone, pieczone, cięzkostrawne - dziecku nie dzieje się nic. Dwa skrajne przypadki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 13:19   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Cytat:
Napisane przez beatka2117 Pokaż wiadomość
Witam wiem że tematów takich jest pełno ale ja bym chciała się dowiedzieć co dokładnie jadłyście karmiąc piersią a dziecku nic nie było
proszę żeby były to wypisane od - konkretne produkty które można kupić w sklepie. Ja jem np:
-banany
-nektarynki
-mięso oczywiście gotowane drobiowe i szynki też z drobiu
-ziemniaki
-bułki
Jadłam wszystko. Nie przesadzałam z kapustą, czekoladą, cebulą.


A chleba to już nie jesz ?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 19:54   #8
amilcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amilcia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 297
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Przy starszej miałam drastyczną dietę, mimo to miała kolki do 4 miesiąca.
Przy młodszej jadłam wszystko włącznie z kapustą, czekoladą, schabowymi ale z umiarem, nie miała kolek

Myślę, że można jeść wszystko z umiarem, chyba, że dziecko jest alergiczne to trzeba uważać, czasem dzieci uczulone na białko mleka krowiego nie tolerują też innych rzeczy.
__________________
"Kiedy pomnażają się cierpienia, pomnaża się też siła do ich zniesienia."

Amelka - 07.12.2006
Aniołek - 30.11.2010
Daria - 29.01. 2012

Edytowane przez amilcia
Czas edycji: 2012-07-21 o 21:06
amilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 23:50   #9
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Ja jem wszystko, podobnie jak jadlam wszystko bedac w ciazy. Wyjatkami byly: sushi, krwisty stek i produkty niepasteryzowane.
Uznalam, ze zmienie diete, jesli sie okaze, ze to co jem szkodzi dziecku. Tak sie jednak nie stalo, wiec sie nie ograniczam.
Pomyslalam po prostu, ze skoro dziecko je ze mna przez 9mcy siedzenia u mnie w brzuchu, potem nie powinno byc problemu.
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:14   #10
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Od lat jem zdrowo. Jestem także wegetarianką.
W ciązy i teraz, gdy karmię (7 miesiąc) jem WSZYSTKO.
Otatnio przez tydzień miałam fazę na fasolę i wcinałam z sosem pomidorowym codziennie na obiad. Truskawki też jadłam, choć podobno, ja jako niemowlę byłam na nie uczulona.
Jednakże- warzywka zdrowe od zaprzyjaźnionych ludzi z bazarku, unikam wysoko przetworzonych, a fast fooda jadłam przez cały okres karmiania raz.
Nie piję kawy, alku, nie palę, ale to chyba jasne
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:20   #11
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: co jeść karmiąc piersią

A ja na początku dałam się zwariować dietom i temu, że prawie nic nie wolno (mama i teściowa tak mnie nakręciły)... moja Hania w którymś momencie zaczęła płakać niesamowicie i po miesiącu (drugi miesiąc życia Hani) próbowania wprowadzania nowych potraw i bólów brzuszka mimo, że nic nowego nie jadłam... po trzech tygodniach diety bezmlecznej (położna zasugerowała skazę białkową), doczytałam o nietolerancji laktozy i podałam (po konsultacji z zaprzyjaźnionym pediatrą) laktazę (delicol) i bóle brzuszka minęły jak ręką odjął - po drugim podaniu widać było efekty.Hania ma już trzy miesiące i powoli odstawiamy kropelki i jest dobrze
Teraz powolutku wprowadzam nowe potrawy i nie ma problemów - choć jeszcze nie jem smażonego... ale ostatnio nie mogłam się powstrzymać i zjadłam kawałek pizzy i też było wszystko OK. Więc coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to nie kwestia diety - choć na początek rzeczywiście warto jeść zdrowo i lekkostrawnie i przede wszystkim dużo pić... a jeśli co do jakiegoś składnika mamy wątpliwoście, to jeść po odrobince... a mój sposób to próbowanie nowych rzeczy na noc (po ostatnim karmieniu) - bo od 19 do 4 to już się strawi i nie zaszkodzi... i jak do tej pory się sprawdza i brak problemów
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 23:19   #12
Today_Tommorow
Wtajemniczenie
 
Avatar Today_Tommorow
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mój Śliczny Apartment
Wiadomości: 2 598
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Ja rowniez jadlam wszytsko, jakos nie zwracalam wiekszej uwagi.

Gdzie popelnilam jedynie BLAD, jadlam z duzo nabialu kochalam jogurty i serki grani, prez co nabawilam synka skazy bialkowej wiec tylko przed tym bym uczulala a tak sadze jak juz jedna z kolezanek tu napisala, jedynie co moze wyjsc to alergia a tak nic sie maluszkowi nei stanie jak zjesz truskawek, fasolki czy kapusty.
__________________
Świat Stał Się Piękniejszy

Today_Tommorow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 01:35   #13
jimka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 63
Dot.: co jeść karmiąc piersią

Jem wszystko, w tym: smażone, fasolę, kapustę, czosnek, cytrusy, czekoladę, sushi, pizzę, fastfoodowego gyrosa, raz zdarzyły się chipsy.
Frytki dostałam w szpitalu na obiad po porodzie, truskawki na śniadanie następnego dnia. Tu gdzie rodziłam o diecie karmiących nikt nie słyszał. Dzieci i matki mają się świetnie.
jimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.