Wyjazd na Safari - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-13, 20:14   #1
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34

Wyjazd na Safari


Cześć dziewczyny nie wiem czy ktoś już taki wątek rozpoczął; co sądzicie o wyjździe na Safari? Czy któraś z was była i mogłaby podzielić się opinią wskazówkami i opowiedzieć jak było? Byłoby mi miło

Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 12:08   #2
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: Wyjazd na Safari

Cytat:
Napisane przez Ewelina_V Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny nie wiem czy ktoś już taki wątek rozpoczął; co sądzicie o wyjździe na Safari? Czy któraś z was była i mogłaby podzielić się opinią wskazówkami i opowiedzieć jak było? Byłoby mi miło

safari to super sprawa! ogladanie zwierzakow, wypatrywanie ich to wielki fun. nie wiem, o jak zorganizowanym safari myslisz.
ja bylam raz na tzw. self-drive czyli "safari" wlasnym samochodem (w tym wypadku oczywiscie z wypozyczalni) w RPA w Parku Krugera. to wielki obszar, ktory mozna objezdzac samodzielnie i na wlasna reke "polowac" na zwierzeta. w Parku jest swietna infrastruktura (mozliwosc noclegu na kempingach, ale takze i rozne opcje o wyzszym standardzie; restauracje, male stacje benzynowe). Pozwala to na spedzenie w parku kilku dni, bez koniecznosci wyjezdzania z niego co dzien, a jednoczesnie masz swietna okazje do robienia tego, na co masz ochote. Jesli czujesz potrzebe podgladania natury z przewodnikiem, mozna wykupic sobie to jako dodatkowa wycieczke.
Bylam takze na 3-dniowym safari w Tanzanii - kupilam je na miejscu z dnia na dzien. Jezdzilismy grupa (pierwszego dnia 2 osoby, drugiego - 4, trzeciego - 6), bylismy w 3 parkach na polnocy kraju. Musze przyznac, ze nie bylo juz takiego dreszczu emocji, jak w RPA za pierwszym razem, ale bylo b. interesujaco. Kierowca byl jednoczesnie przewodnikiem i dzieki niemu na pewno zobaczylismy duzo wiecej (lwy atakujace antylopy w oddali etc.).
Na safari na pewno warto miec lornetke, bo sporo dzieje sie w duzej odleglosci. Podgladanie zwierzat jest fascynujace. Jesli masz mozliwosc takiego wyjazdu, nie wahaj sie ani chwili!
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 06:19   #3
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wyjazd na Safari

Jej bardzo dziękuję za odpowiedź przepraszam, że tak późno odpisuję. Bardzo bardzo mnie zachęciłaś, w afryce jeszcze nie byłam ale jestem w niej zakochana od początku życia! od kiedy pamiętam Jak narazie jestem w trakcie studiów i finanse nie pozwalają ale przeżyć zycie i tam nie pojechać nie wyobrazam sobie Jak to u Ciebie ogólnie z kosztami i organizacją wyglądało?
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 09:34   #4
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: Wyjazd na Safari

hej
organizacja za kazdym razem byla dosc spontaniczna.
W RPA na miejscu wypozyczony samochod osobowy, nie pamietam za ile, ale byly to jakies ogarnialne koszty + koszty wjazdu do parku i bytnosci tam (tez nie jakies kosmiczne). Mysle, ze kilka dni zamknelo sie w kwocie max kilkaset zl. To byla tylko czesc mojej miesiecznej podrozy po RPA, wiec kosztow specjalnie nie zakonotowalam
w Tanzanii (i Kenii) safari jest zdecydowanie drozsze. Cena negocjowana na miejscu (po targowaniu) to 150-160 USD / os/ dzien (w cenie wszystko - transport, wstepy do parkow, wyzywienie, przewodnik). Do Tanzanii pojechalam wchodzic na Kilimandzaro, na safari zdecydowalam sie w trakcie wyjazdu, zalatwilam z dnia na dzien. Biur to robiacych na miejscu nie brakuje.
jesli safari to twoje marzenie, to na pewno je - predzej czy pozniej - spelnisz. powodzenia!!
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 20:22   #5
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wyjazd na Safari

Bardzo dziękuje! Czyli u Was było to bardziej tak że decyzja podjęta i na własną rękę samolotem do RPA itd? Nie że wycieczka do jakiegoś TUI czy innych pośredników? Mam nadzieję że je spełnie wtedy będę mogła spokojnie umierać Już po tym jak wrócę moje życie będzie spełnione
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 18:25   #6
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Wyjazd na Safari

Ja byłam na Safarii raz jeden i ostatni... Zostawiam to emerytom ( z niemiec) ale ja mam życiowe adhd więc może nie warto mnie słuchać. My byliśmy w Parku Serengeti w Tanzanii. Sam wyjazd zorganizowany był ( safarii na miejscu bo hotel załatwialiśmy sami) przez niemiecką organizację turystyczną i nie mogę się przyczepić. Widoki fajne, zwierzaki piękne ale mnie troche nudziło to wszystko i generalnie drugi raz nie pojadę.

Jeśli chodzi o koszty to na nas czekał już samochód i mieliśmy plan eskapady zanim wyjechaliśmy. Koszt takiej zabawy to ( bez pośrednika taniej! Na miejscu można spokojnie sobie wszystko zorganizować jeśli masz ochotę) to ok 1300 euro za 5 dni za samo safarii ,jechałam z chłopakiem

W koszt wchodzi nocleg w Parku ( można nocować , wynając dom lub w tamszej opcji kemping)
Samochód z przewodnikiem , no i u nas wszedł w cene niemiecki pośrednik. Lornetki dostaliśmy na miejscu.

Przyroda piękna , zwierzaki super, ale trochę nuda... Warto jechać, warto zobaczyć, ale wolę jechać na narty
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-06-20 o 18:30
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-20 19:25:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.