Szkoły ponadgimnazjalne Lublin . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-01, 08:57   #1
Bella13814
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1

Szkoły ponadgimnazjalne Lublin .


Cześć w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się jaka szkołę wybrać. Myślałam nad tzw Elsnerem liceum jak i technikum , vetterami , 23 czy 5 . Wiem niezły rozrzut ale zalezy mi na w miare dobrym poziomie, fajnej atmosferze. Po za tym co bardziej polecacie lo czy technikum, jak na razie wybieram sie na studia w kierunku turystyka. Wiec tez zastanawiam sie czy jezeli wybiore technikum obslugi turystycznej to bedzie mi łatwiej xD Z gory dziekuje za każda odpowiedz .
Bella13814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 11:38   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne Lublin .

Tyle osób idzie na studia po liceum i radzi sobie bardzo dobrze. Także nie wiem czy warto kierować się tym, że po technikum będzie Ci łatwiej. Będzie może na I roku, później będziesz miała do czynienia z materiałem, jakiego w technikum nie było.

Aczkolwiek technikum da Ci zawód i zaznajomi Cię nieco z dziedziną turystyki, bardzo możliwe, że po takich doświadczeniach nie będziesz szukała studiów związanych z tym kierunkiem - nic nie zakładam, przywołuje tylko przykłady znajomych, którzy diametralnie zmienili swoje plany dotyczące przyszłego zawodu po tym, jak zasmakowali technikum i praktyk.

Jedyne co jest w Twoim przypadku pewne to to, że wybierasz się na studia. Zatem wybrałabym taką szkołę, która dobrze przygotuje Cię do matury, najlepiej z uniwersalnych przedmiotów, takich, które umożliwią Ci dostanie się na różne kierunki (opłaca się mieć zdany rozszerzony język obcy, geografię/WOS i czasem matematykę).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 18:31   #3
Jagodowa97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne Lublin .

Cytat:
Napisane przez Bella13814 Pokaż wiadomość
Cześć w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się jaka szkołę wybrać. Myślałam nad tzw Elsnerem liceum jak i technikum , vetterami , 23 czy 5 . Wiem niezły rozrzut ale zalezy mi na w miare dobrym poziomie, fajnej atmosferze. Po za tym co bardziej polecacie lo czy technikum, jak na razie wybieram sie na studia w kierunku turystyka. Wiec tez zastanawiam sie czy jezeli wybiore technikum obslugi turystycznej to bedzie mi łatwiej xD Z gory dziekuje za każda odpowiedz .
Bella13814 ja bardzo bardzo polecam ci wybierz ELSNERA . Ja osobiście żałuje iż na początku zmarnowałam 3 miesiące w sławetnym 5 lo trafiłam na beznadziejną klasę tylko szpan i chwalenie sie zawartością portfela, na pierwszym zebraniu nauczycielka zaczęła mówić rodzicom że powińśmy chodzić na korki a matematyczka to było zło wcielone do tego szkoła jest stara i jest dość brudno no dobra toalety były ok.Od razu mówię że nie wszystko było złe i moga być osoby ktorym tak szkoła sie podoba ja po prostu chyba źle trafiłam. Przeniosłam się do Elsnera bo namówiła mnie koleżanka i to był bardzo dobry wybór nauczyciele są super no dobra zdarzają się też okropni którzy nie powinni uczyć ale raczej nauczyciele ci chetnie pomagaja mozesz rozwijac swoje zainteresowania chyba nie ma rzeczy w ktorej ta szkoła nie bierze udziału xD do tego ogólna atmosfera jest fajna uczniowie spoko a klase mam przecudowna żaluje ze nie jestem w technikum bo została bym tu jeszcze rok . Do tego szkoła jest czysta , nowoczesna sa fajne obiekty sportowe . Jak dla mnie jedyny minus to ze w sumie mozesz konczyc dosc pozno zwlaszcza w technikum ale tylko przez 1 klase i nie każdego dnia xD Dlatego z czystym sumieniem polecam ci tę szkołę a i jeżeli chodzi o poziom to raczej nie tolerują obijania się i nie uczenia trzeba się starać ale wyniesiesz bardzo dużo z lekcji . Przyjdź na dni otwarte to wszystko sobie ogarniesz .

Edytowane przez Jagodowa97
Czas edycji: 2016-01-01 o 18:39
Jagodowa97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 19:30   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne Lublin .

TiR to raczej nie są studia tak trudne, żeby wymagały jakiejś wiedzy tajemnej na starcie, a technikum też nie zapewni Ci w tym wypadku uprawnień dających coś konkretnego. Skup się na poziomie z przedmiotów rozszerzonych, jeśli "na razie" się zmieni to w dobrej szkole nie będzie powodów do paniki.
ps. polecam szkoły z jakimś poziomem j. polskiego. Takie, w których stosuje się, na przykład, interpunkcję .
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 21:44   #5
Hrysiu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne Lublin .

Witam
Ukończyłem w tym roku gimnazjum. Miałem spory problem z wyborem liceum. Wybrałem Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Byłem zadowolony ze swojego wyboru. Niestety powoli zaczynam się zastanawiać czy to była dobra decyzja. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej na temat tej szkoły, najlepiej od ucznia/uczennicy bądz absolwenta tej szkoły. Interesuje mnie głównie poziom nauki, czy jest dobre przygotowanie do matury i czy nie ma tam takiego luzu, że można się nie przykładać i zdawać wszystko. Najbardziej interesuje mnie poziom przygotowania do matury i czy nie ma problemu z dostaniem się na dobre studia. Bardzo zależy mi na dobrych wynikach z matury i na dostanie się na dobre studia. Dlatego chcę się dowiedzieć czy warto iść do tej szkoły . Proszę o szczere i jak najszybsze opinie
Hrysiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-13 22:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.