Unieruchomienie po wypadku-jak nie utyć! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-11, 17:56   #1
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91

Unieruchomienie po wypadku-jak nie utyć!


Prosze was bardzo radę.
Otóż 3 miesiące temu uległam wypadkowi i od tego czasu nie moge chodzić. I tak szykuje się kolejne 6 miesiecy. Wiadomo w bezruchu szybko nie dosć, że mięśnie traca jędrność to wszystko źle pracuje, zaczyna sie tyć, pogarsza sie kondycja skóry.
Mogę leżec i robić brzuszki, moge robić ćwiczenia rękoma, ale typowych aerobowych gdzie sie chodzi i skacze niestety nie.
Pomóżcie proszę dobrać mi program żywienia. jak tylko zauważyłam, że mi sie zbiera więcej tkanki tłuszczowej przeszłam na dietę Soutch Beach, ale guzik, wcale nie widzę oczekiwanych efektów, nawet w połowie.
Co robić?! Czy są w ogóle jakieś metody na utrzymanie linii i zdrowego wyglądu w częściowycm unieruchomieniu.
Już wiarę w siebię tracę powoli. Jak już jestem chwilowo "kaleka" to nie chcę być tłusta i zapuszczona.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:56   #2
grazia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 109
Dot.: Unieruchomienie po wypadku-jak nie utyć!

Moim zdaniem nie powinnaś stosować diet (szczególnie tego typu), gdyż nie zawierają one pełnowartościowych składników potrzebnych teraz Tobie. W szczególności podczas rehabilitacji. Polecam raczej zbilansowana diete, której podstawą byłaby zwiększona ilość 4-5 posiłków dziennie, w małych porcjach, najlepiej o stałych godzinach (chyba nie bedzie to zbytnią trudnością). Zajżyj na stronki fitness i kulturystyczne tam można znaleźć dużo profesjionalnych porad. Dodatkowo proponuje suplementacje polegającą na dodatkowej ochronie mięśni i stawów. Natomiast jezeli chodzi o stan skóry zbawinne moga okazac się masaże jest to przecież podstawa rehabilitacji (domyślam się że masaż nóg odpada, ale masując brzyszek również możesz pobudzać krążenie). Mam nadzieje że chociaz troche pomogłam
grazia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:07   #3
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: Unieruchomienie po wypadku-jak nie utyć!

Oj bardzo pomogłaś. Nie zdawałam sobie nawet sprawy, że masaże pobudzą ąz tak przemiane materi. Poszperam w necie, dzięki.
Czy ktoś jeszcze może coś poradzić?
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:18   #4
grazia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 109
Dot.: Unieruchomienie po wypadku-jak nie utyć!

Masaże nie tyle pobudzą przemiane materii (chociaz robiąc okrężne ruchy zgodnie ze wskazówkami zegara ułatwisz prace jelit), ale krążenie limfy między komórkami, co zpobiegnie obwisłej skórze, a nawet callulitowi (tutaj troche inny rodzaj masażu).
grazia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.