Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 10:31   #1
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45

Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?


Witajcie,

zainspirowana tym zdjęciem:
http://kliczek.pl/395

nabrałam ochoty aby wybrać się do Boliwii - nigdy tam nie byłam, ale słyszałam że jest super. Ktoś może potwierdzić?
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:08   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

jest super, potwierdzam. sama nie bylam, ale poznalam ludzi, ktorzy byli i sobie chwalili.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 07:42   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

To jest chyba ta pustynia solna? Ja chętnie bym się wybrała, tylko na to zapewne potrzeba wielu pieniędzy. Podróze sa moja pasja i marzeniami od dawna, mam nadzieje ze kiedys sie wybiore i w to miejsce, a Ty, autorko tematu, porób zdjecia, jak tam bedziesz i wrzuc na forum
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:36   #4
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
To jest chyba ta pustynia solna? Ja chętnie bym się wybrała, tylko na to zapewne potrzeba wielu pieniędzy. Podróze sa moja pasja i marzeniami od dawna, mam nadzieje ze kiedys sie wybiore i w to miejsce, a Ty, autorko tematu, porób zdjecia, jak tam bedziesz i wrzuc na forum
Jadę tam w październiku - na pewno zrobię zdjęcia!
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 11:32   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Cytat:
Napisane przez cetiax Pokaż wiadomość
Jadę tam w październiku - na pewno zrobię zdjęcia!
Mega Ci zazdroszcze jedziesz tam na wycieczke zorganizowana, czy sama zalatwilas sobie przelot i nocleg?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:47   #6
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mega Ci zazdroszcze jedziesz tam na wycieczke zorganizowana, czy sama zalatwilas sobie przelot i nocleg?
Z noclegiem nie mam problemu bo moja bliska przyjaciółka tam mieszka, ale nie miałam kiedy się tam wybrać. Przelot sama zabukowałam Jadę na własną rękę, korzystanie z biur podrozy jest bezsensowne
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 20:10   #7
womanontheway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

baw sie dobrze
Salta jest moim najwiekszym marzeniem, ale zeby pojechac do Boliwii potrzebuje co najmniej 3 tygodni takze jeszcze poczekam
__________________
podróze http://womanontheway.wordpress.com/


fitness blog: http://elizasylwia.blogspot.ie/
TRENUJE...WSZYSTKO CO SIE DA
bylo: 82kg, jest 58kg
womanontheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 13:58   #8
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Cytat:
Napisane przez womanontheway Pokaż wiadomość
baw sie dobrze
Salta jest moim najwiekszym marzeniem, ale zeby pojechac do Boliwii potrzebuje co najmniej 3 tygodni takze jeszcze poczekam
Porobie dużo zdjęć dzięki
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 22:32   #9
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Chciałam tylko napisać, że z przyczyn osobistych.... musiałam wyruszyć tam wcześniej ;-)

Właśnie szykuję się na lot, codziennie będę wklejała zdjęcia dla wizaz.pl

Pozdrawiam cieplo!!
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 15:25   #10
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Byłam w Boliwii w tym roku, nad jeziorem Titicaca i w La Paz. Znam też parę osób, które tam były. Ja nie chcę tam więcej wracać. Jest fajnie, ciekawie, pełno folkloru, dużo indianek w tradycyjnych strojach, więcej niż w Peru, gdzie spędziłam dużo więcej czasu. Ale stopień zacofania, biedy, brudu jest przerażający. Wiecie, że choć już nie mają dostępu do morza, wciąż utrzymują flotę wojenną na jeziorze Titicaca? Nie mają dostępu do morza od stuleci, a w La Paz, gigantycznym, "nowoczesnym" mieście w centrum stoi wielki billboard: "Boliwia zawsze miała i zawsze będzie miała dostęp do morza". Taka mentalność mnie przeraża, bo pewnego dnia po prostu rozpętają wojnę z Chile o to morze. A Chile na nich kichnie i zabawa dla Boliwii się skończy.

Nie zrozumcie mnie źle, wycieczka bardzo mi się podobała, jezioro jest cudowne i zapierające dech w piersiach, La Paz także piękne i niezwykłe, zwłaszcza panorama miasta i bazary czarownic... Ale ma też wiele wad.

Przede wszystkim jest bardzo niebezpiecznie, jeśli chodzi o kradzieże. Przeczytajcie to proszę, a może się ustrzeżecie jakoś:

Jestem osobą ostrożną i mam świra na punkcie pilnowania swoich rzeczy, gwoli wyjaśnienia. Jednak w Boliwii ukradziono mi wartościowy aparat. Jak to się stało? Musiałam się długo zastanawiać, żeby przypomnieć sobie moment, w którym mogli to zrobić i wychodzi na to, że okradła mnie policja, służby celne albo ktoś kto się pod nich podszywał. Jechaliśmy autobusem z La Paz w stronę granicy z Peru. Jako że podróż miała trwać długo i mieliśmy kilka razy zmieniać autobusy, a zdjęć już robić nie chciałam, schowałam aparat do plecaka, żeby nie kusić - głęboko, wciśnięty między ubrania. Nie chciałam się obnosić z wielkim aparatem. W pewnym momencie policja zatrzymała autobus, niedaleko granicy, bo chcieli przeprowadzić wstępną kontrolę paszportów czy coś. Kazali nam wysiąść, powiedzieli że to potrwa tylko chwile. Chciałam wziąć plecak ze sobą ale powiedzieli żeby zostawić rzeczy. Z policją się kłócić nie będę. Wróciłam do autobusu za minutę. Nic nietknięte, wszystkie nasze plecaki pozostawione tak, jak były, pozapinane. Dopiero w Peru chciałam wyjąć aparat i zorientowałam się, że go nie ma. Skubańcy musieli mi go zakosić wtedy, bo nie było innego momentu żebym spuściła plecak z zasięgu wzroku. Zawodowcy...

I historia nr 2:
Znajome były w tym samym miejscu w zeszłym roku. Jechały we dwie dziewczyny autobusem. Siedzą, plecaki mają schowane między nogami, rozmawiają i nagle zasnęły. Ani spać im się nie chciało, ani nie były jakieś chore - ktoś je uśpił, musieli coś rozpylić w powietrzu czy co. W każdym razie obudziły się, plecaki ogołocone ze wszelkich wartościowych sprzętów.

Witamy w Boliwii... tam tak jest ze względu na biedę, niestety... Dodam, że byłam w Peru 3 miesiące, moja znajoma była tam 4 razy po 3 miesiące, byliśmy w Kolumbii... i nic takiego nam się nie wydarzyło, jak w tej nieszczęsnej Boliwii.

I nie łudźcie się, że jak się wam cokolwiek stanie, to policja wam pomoże. a Albo was oleją, albo zażądają łapówki. Może będziecie mieć szczęście i traficie akurat na kogoś, kto jednak pomoże, ale może nie - trzeba się z tym liczyć.

Dodam też że w Boliwii jest potwornie zimno w rejonach górskich (nad Titicaca spałam w polarze, czapce, rękawiczkach pod trzema kocami w hostelu), a indianie są dość ponurzy i surowi. Dużo bardziej polecam Kolumbię, albo Peru (ale raczej północne). No, chyba że ktoś lubi góry
No i jest tam bardzo bardzo tanio
A no i jeśli myślicie, że się dogadacie jakoś po angielsku - nie ma mowy. Oni nie umieją, nie próbują, nawet nie powiedzą "heloł". Wszyscy. Tak samo jest w Peru. Także przynajmniej podstawowa znajomość hiszpańskiego jest moim zdaniem potrzebna.
Pozdrawiam i uczulam, uważajcie na siebie BARDZO.

Edytowane przez lanavera
Czas edycji: 2012-07-27 o 15:28
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 09:02   #11
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Lanavera, sytuacja, ktora opisujesz mogla zdarzyc sie takze w Peru, Ekwadorze, Kolumbii czy Wenezueli..akurat wydarzyla sie w Boliwii. generalnie w Ameryce Pd trzeba uwazac wszedzie, bo turysci sa lakomym kąskiem (dla tych biednych ludzi bedziesz zawsze bogata - chocby z powodu faktu, ze stac cie na przyjazd tam). nie mozna dac sie jednak zwariowac i stracic calej radosci z podrozowania. Boliwia jest najbiedniejszym krajem kontynentu, ale nie stwierdzilabym, ze stopień zacofania, biedy, brudu jest przerażający. po prostu jest biednie, ale i pieknie. mysle, ze malo kto moze pozostac obojetnym na piekno boliwijskiej przyrody. a Indianie andyjscy (czy to w Boliwii, czy w Peru, czy w Ekwadorze) po prostu trzymaja dystans do obcych - tyczy to nie tylko turystow, ale i metysow z ich wlasnego kraju...nie trudno to zrozumiec ze wzgledu na uwarunkowania historyczne i spoleczne. wymaganie od wszystkich znajomosci angielskiego tez mnie bawi. przeciez w Polsce (w wielu miastach i na wsi) na "heloł" chyba nie doczekałabyś się odpowiedzi Nie chce sie wymadrzac, bo nie o to chodzi, ale apeluje o lepsze poznanie kraju przed wyjazdem, zeby potem nie miec oczekiwan nie przystajacych do rzeczywistosci. i o wiecej zrozumienia dla odmiennosci. mamy tendencje do stosowania naszych europejskich kryteriow do swiatow, w ktorych one nie obowiazuja...
a propos Salaru de Uyuni, od ktorego rozpoczal sie watek - jak lustro wyglada w porze deszczowej. zima (czy naszym latem) sol wyglada jak zmrozony snieg. jest wspaniale - widoki nieziemskie. goraco polecam
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 10:30   #12
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Cytat:
Napisane przez Curitiba Pokaż wiadomość
Lanavera, sytuacja, ktora opisujesz mogla zdarzyc sie takze w Peru, Ekwadorze, Kolumbii czy Wenezueli..akurat wydarzyla sie w Boliwii. generalnie w Ameryce Pd trzeba uwazac wszedzie, bo turysci sa lakomym kąskiem (dla tych biednych ludzi bedziesz zawsze bogata - chocby z powodu faktu, ze stac cie na przyjazd tam). nie mozna dac sie jednak zwariowac i stracic calej radosci z podrozowania. Boliwia jest najbiedniejszym krajem kontynentu, ale nie stwierdzilabym, ze stopień zacofania, biedy, brudu jest przerażający. po prostu jest biednie, ale i pieknie. mysle, ze malo kto moze pozostac obojetnym na piekno boliwijskiej przyrody. a Indianie andyjscy (czy to w Boliwii, czy w Peru, czy w Ekwadorze) po prostu trzymaja dystans do obcych - tyczy to nie tylko turystow, ale i metysow z ich wlasnego kraju...nie trudno to zrozumiec ze wzgledu na uwarunkowania historyczne i spoleczne. wymaganie od wszystkich znajomosci angielskiego tez mnie bawi. przeciez w Polsce (w wielu miastach i na wsi) na "heloł" chyba nie doczekałabyś się odpowiedzi Nie chce sie wymadrzac, bo nie o to chodzi, ale apeluje o lepsze poznanie kraju przed wyjazdem, zeby potem nie miec oczekiwan nie przystajacych do rzeczywistosci. i o wiecej zrozumienia dla odmiennosci. mamy tendencje do stosowania naszych europejskich kryteriow do swiatow, w ktorych one nie obowiazuja...
Ok, nie wiem, czy to co napisałaś, tyczy się konkretnie mnie, ale tak czy siak sprostuję. To mogło się zdarzyć wszędzie w Ameryce Południowej, niemniej to nie jest tylko moja opinia, że w Boliwii nadzwyczaj łatwo o taka sytuację. Byłam tam 3 miesiące z ludźmi którzy byli tam wiele razy, a jeden z nich 20 lat życia spędził w Ameryce Południowej więc oprócz swoich doświadczeń powtarzam zdanie bardziej doświadczonych w tej w materii.
Nie wymagam od nikogo znajomości angielskiego, to oczywiste, nie jestem ignorantką, chciałam tylko zwrócić uwagę, że warto opanować parę hiszpańskich słów przed wyjazdem, bo inaczej nie ma opcji dogadać się i to nie tylko we wsiach, ale i dużych miastach. Nie każdy o tym wie.
Wiem doskonale skąd wynika dystans indian andyjskich, miałam okazję mieszkać w wiosce na zadupiu w wysokich górach gdzie biały człowiek wciąż jest sensacją (niekoniecznie pozytywną). Niemniej zwracam tylko uwagę, że taki dystans istnieje, bo ludzie często wyobrażają sobie Am. Płd. jako "latynosi, wino, kobiety i śpiew" oraz "mi amigo!". Boliwia jest specyficznych krajem i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. A że piękna jest, to owszem, nie mówię, że nie.
A co do poznania kraju przez wyjazdem żeby się nie rozczarować - nie pojechałam tam na wakacje, więc niezależnie czego bym się dowiedziała, nie zrezygnowałabym z wyjazdu.

Akurat zrozumienia dla odmienności to mam sobie niezmierzone pokłady I sama w podobnych słowach nieraz tłumaczę to innym ludziom. Europejskie kryteria to ostatnia rzecz, przez jaką miałabym patrzeć w podróży.

Może po prostu nie mam takiego wielkiego sentymentu do Boliwii, jako że zdecydowanie jestem dziewczyną morską aniżeli górską i nie lubię zimna Zresztą w samej Boliwii spędziłam mało czasu więc może nie miałam okazji żeby poznać więcej jej lepszych obliczy.

Edytowane przez lanavera
Czas edycji: 2012-08-01 o 10:34
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:31   #13
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Lanavera, napisalam zainspirowana twoim pierwszym postem, ale nie w kontekscie czepialskim..napisalas na poczatku kategorycznie, ze nie chcesz tam wiecej wracac i wlasciwie kazde kolejne stwierdzenie to potwierdzalo..w kazdym razie dzieki za sprostowania, fajnie napisane
a propos bezpieczenstwa mam wrazenie, ze na negatywnego lidera w Ameryce Łacinskiej systematycznie wyrasta Wenezuela. Caracas to teraz jedno z najniebezpieczniejszych miast swiata, a poziom zdegenerowania sluzb typu policja jest tez zatrwazajacy. czasem nie maja zadnych skrupulow w pozbawianiu pieniedzy czy cennych przedmiotow osob zatrzymanych na rzekoma kontrole. zabieraja to smiejac ci sie prosto w twarz...ale to juz temat na inne rozwazania
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 17:45   #14
reisebus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

Na zdjeciu pustynia solna jak nic! kraj warty odwiedzenia, szczegolnie za te wszystkie bogactwa matki natury!
reisebus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:57   #15
modnamariola
Przyczajenie
 
Avatar modnamariola
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Pustynia wyglądająca jak lustro - Boliwia/warto?

zgadzam się z Tobą Curitiba. nieszczęścia mogą się zdarzyć wszędzie. w Ameryce Pd i Centralnej trzeba być wszędzie bardzo ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy. wraz z narzeczonym jesteśmy w trakcie podróży. przejechaliśmy Am Pd i Cent. i uwierzcie są miejsca, gdzie po zmroku nie wychodziliśmy z hostelu, bo niebezpiecznie - tyczyło się to głównie wielkich miast. prawda wg mnie jest taka, że frycowe trzeba zapłacić, w mniej lub bardziej bolesny sposób - od naciągnięcia przez taksówkarza, bo "gringo" nie wiedział, że trzeba ustalić cenę przed odbyciem kursu, po kradzież, bo byłaś w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie lub po prostu nie pilnujesz swoich wartościowych rzeczy. my też zapłaciliśmy frycowe, co bardzo na nas wpłynęło i mogło zaważyć na zakończeniu podróżowania. nie jestem jeszcze gotowa o tym pisać, może kiedyś...
ale wracając do Boliwii to dla nas jest to przepiękny kraj, fakt - zimny jak 150, ale jeszcze surowy, dziewiczy i globalizacja tu raczkuje. bardzo polecam, zwłaszcza Pustynię Solną (Salar de Uyuni), Copacabanę nad J. Titicaca, zjazd Death Road w LaPaz. CUDO
BTW
zapraszam na swój kanał yt, gdzie można znaleźć babskie relacje z podróży po świecie, ootd, kulinaria, porady,etc.
https://www.youtube.com/user/modnamariola
wraz z narzeczonym prowadzimy również bloga - pamiątkę z naszej podróży:
http://mariolawpodrozy.pl/
pozdrawiam gorąco z Malezji
modnamariola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.