Stephen King - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-18, 16:12   #211
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez kinnka Pokaż wiadomość
tez bardzo mi się podobała.
W ogóle jestem wielką fanką Kinga (wszystko zaczęłao się od "TO", najpierw filmu, potem książki) i z chęcią przyłączę sie do Waszego kółka zainteresowań.
Oooo, piękny początek...nie czytałam jeszcze wszystkiego, ale To jest zdecydowanie moim numerem jeden

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Hostel zamierzalam wypozyczyc,ale skoro piszesz,ze dno...to sobie chyba podaruję
Ja Hostela nie oglądałam, natomiast jako miłosniczka kina, czytam dużo na ten temat. Wiem, że film nie prezentuje żadnych walorów, oprócz silnych (dla normalnego człowieka) doznań wizualnych (choć jednocześnie doskonale zdaje sobie sprawę, że gatunek, do którego ten film bardzo chciałby należeć, pokazuje po stokroć bardziej szokujące rzeczy...). Niemniej, z ciekawością (o dziwo!) czytam bloga Eli Rotha na myspace

Cytat:
I po przeczytaniu waszych opinii o Komorce nie wiem czy czytac,czy nie,a raczej kupic czy nie-bo w bibliotece to chyba nie slyszeli o Kingu
Słyszeli, słyszeli Nie sugeruj się opiniami! Wyrobisz sobie swoją.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 18:55   #212
kwiateczek
Przyczajenie
 
Avatar kwiateczek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 24
GG do kwiateczek Send a message via Skype™ to kwiateczek
Dot.: Stephen King

uwielbiam Jego książki, najbardziej chyba Sklepik z marzeniami i Miasteczko Salem przypadły mi do gustu. Obecnie zabieram się za Marzenia i koszmary
kwiateczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 11:44   #213
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Stephen King

i jak wrażenia po tej lekturze?????
o ile przeczytałaś juz
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 01:35   #214
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Stephen King

Ostatnio czytałam z jego twórczości "Zieloną milę " -najbardziej utkwiła mi w pamięci, wzruszyła -mozliwe,ze zbyt realna . Teraz przymierzam sie do jego najnowszej pozycji /odłozona na półce / "Historia Lisey" - podobno najbardziej osobista powieśc pisarza .Czy ktos juz czytał ? Ciekawa jestem spostrzeżeń .
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 08:32   #215
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Stephen King

kiedyś zaczytywałam się Kingiem, teraz ostatnio nic nie wpadło mi w łapki. Ale zamierzam to nadrobić i w przyszłym miesiącu zakupić coś z jego twórczości, tym bardziej że jak zauważyłam, można go dostać w taniej serii Literka wyd. Albatros
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 14:06   #216
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Stephen King

To na kulturze jest wątek o moim najukochańszym, najlepszym, najwspanialszym i najcudowniejszym pisarzu a ja dopiero teraz go zauważyłam ? Pozdrawiam wszystkie wielbicielki Stephena Kinga. Bedę tu wpadać. Jego książek przeczytałam mnóstwo tak, że nie raz mi się niestety mylą bo nie mogę wszystkich tytułów spamiętać
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 16:15   #217
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Stephen King

Stephen King, ehh

W liceum sie nim zaczytywalam, teraz rowniez cenie jego wygimnastykowana wyobraznie i jezyk, choc jak wiadomo nie jest to literatura wysokich lotow

Uwielbiam 'Miasteczko Salem', 'Carrie', 'Lsnienie', 'Christine', 'Rose Madder' czyli raczej te jego najslawniejsze i moim zdaniem najlepsze pozycje
Wstrzasnely tez mna 'Wielki Marsz' --- schiz straszny, nie wpadlabym na taki motyw i 'Desperacja'---koszmar.

Za to nie moglam zmeczyc 'Worka kosci', 'Bezsennosci' i ' Serc Atlantydow'

A czytalyscie moze 'Gre Geralda' ? Bo brzmi dosc ciekawie....
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-09, 16:20   #218
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
Wstrzasnely tez mna 'Wielki Marsz' --- schiz straszny, nie wpadlabym na taki motyw i 'Desperacja'---koszmar.
Muszę w końcu "zaliczyć" ten Wielki Marsz, dużo "dobrego" o nim słyszałam. Desperacja to mój początek z Kingiem, więc mam do niej sentyment
Gra Geralda jest częścią cyklu, więc nie ma co czytać ze środka wyjętej treści, jeśli się nie czytało wcześniejszego
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 16:39   #219
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Muszę w końcu "zaliczyć" ten Wielki Marsz, dużo "dobrego" o nim słyszałam. Desperacja to mój początek z Kingiem, więc mam do niej sentyment
Gra Geralda jest częścią cyklu, więc nie ma co czytać ze środka wyjętej treści, jeśli się nie czytało wcześniejszego
Wielki Marsz warto przeczytac, choc tak jak pisalam, dla mnie to straszna ksiazka.
W sumie jak bylam gowniara taka rzeczy nie robily na mnie wrazenia, im jestem starsza tym wrazliwsza

A co bylo przed i po 'Grze Gerlada' ?
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 22:52   #220
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Gra Geralda jest częścią cyklu, więc nie ma co czytać ze środka wyjętej treści, jeśli się nie czytało wcześniejszego
Czytałam kilka miesiecy temu "Grę Gerarda" i moim zdaniem jest zupełnie niezależną tematycznie powieścią . Jest to przerazająca , erotyczna gra małżeńska z kajdankami w trakcie której Gerard umiera ,a jego zona nie ma mozliwości wezwania pomocy .Wiecej nie streszczam bo zniechece do czytania .Moim zdaniem jest to świetne studium psychologiczne pełne lęków, elementów grozy ,siegania do retrospekcji w warunkach ekstremalnych .
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 10:45   #221
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Stephen King

Nie wydaje mi się, żeby Gra Geralda była częścią jakiegoś cyklu. Książka bardzo dobra, na pewno wywołuje niepokój głównie w czytelniczkach, bo Jessie, główna bohaterka, jest kobietą i ofiarą (jak się okazuje-nie tylko męża).

Wielki Marsz bardzo mi się podobał. Na pewno sięgnę jeszcze po tą książkę (tak jak po wiele innych Kinga )

Cytat:
Za to nie moglam zmeczyc 'Worka kosci', 'Bezsennosci' i ' Serc Atlantydow'
Worka Kości chyba nie czytałam, ale Serca Atlantydów próbowałam, chciałam przez to przebrnąć, ale nie dało rady Za to zaliczyłam Bezsenność, choć z niejakim trudem. Strasznie pokiklana fabuła. Zaczęłam też Rolanda, pierwszą część cyklu Mroczna Wieża, ale jakoś nie mogłam się... hm, wczuć w tą książkę. Przeczytałam tylko kilka rozdziałów, ale na forum fanów Kinga czytałam, że ten cykl jest niezły, ale właśnie trzeba umieć się w to zagłębić. Mam w każdym razie zamiar spróbować jeszcze raz z MW.
__________________
Cytat:
The truth is I've never fooled anyone. I let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was...
Marilyn Monroe

DORÓB SOBIE! http://pl.☠☠☠☠☠☠☠☠☠2surf.com/?ref=93594

siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-10, 10:57   #222
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Stephen King

Worek kości jest przecudowny To akurat moja ostatnia lektura, teraz czytam Szkieletową Załogę. Naprawde polecam, pomimo iz jest troche długa ale za to fabuła jest fascynująca
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 13:22   #223
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Normalnie coraz częściej mi się to zdarza. Coś mi się wydaje, a właściwie jestem przekonana, że tak jest. Do tego stopnia, że nie muszę, a raczej wiem, że nie muszę, "bo mam rację", tego sprawdzać, tymczasem się okazuje, że nie mam racji.
Przepraszam, faktycznie Gra Geralda nie jest częścią cyklu. Chodziło mi o Mroczną Wieżę, byłam przekonana, że Gra jest jedną z części! Skąd mi się to uroiło?

Seemore, Szkieletowa Załoga jako taka nie jest długa, w końcu to zbiór opowiadań Jakie opowiadania najbardziej Ci się spodobały? Na mnie największe wrażenie wywarły: Małpa, Mgła, Jaunting...
Najdłuższa jest Mgła, która jeszcze w tym roku w Stanach wchodzi do kin (reżyseruje Frank Darabont, ten sam, który wyreżyserował Skazanych na Shawshank i Zieloną Milę na podstawie Kinga; także jest na co czekać miejmy nadzieję!)
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 15:54   #224
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Stephen King

Czytałam "Historię Lisey" i dla mnie to była piekna książka, choć bardzo mało czytałam książęk Kinga, a mimo to lubię tego autora. Teraz nabyłam sobie takie małe wydania i leżą sobie spokojnie na półce, aż będę miała czas i nadrabiam zaległości.
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 08:52   #225
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Seemore, Szkieletowa Załoga jako taka nie jest długa, w końcu to zbiór opowiadań Jakie opowiadania najbardziej Ci się spodobały? Na mnie największe wrażenie wywarły: Małpa, Mgła, Jaunting...
Najdłuższa jest Mgła, która jeszcze w tym roku w Stanach wchodzi do kin (reżyseruje Frank Darabont, ten sam, który wyreżyserował Skazanych na Shawshank i Zieloną Milę na podstawie Kinga; także jest na co czekać miejmy nadzieję!)
Rzeczywiście, Mgła i Małpa królują ale szczerze moge przyznać, że wyjątkowo mi się nie chce tego czytać. Chyba oddam tą książkę i wypożyczę, kiedy będę miała ochotę bo to obraza dla Stephena czytać niechętnie jego książkę
Mnie się z twórczości Stephena Kinga najbardziej podobają i szcególnie polecam:
1. Wielki marsz
2. Cujo
3. Christine
4. Rose Madder
5. Worek kości
6. Pokochała Toma Gordona
Kolejność nie gra roli. Ostatnia pozycja była tak dziwna, że jak skończyłam czytać to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać z powodu zakończenia
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:30   #226
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Stephen King

Właśnie zaczęłam czytać po raz drugi chyba Szkieletową Załogę. Obecnie Mgła Uwielbiam Kinga
__________________
Cytat:
The truth is I've never fooled anyone. I let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was...
Marilyn Monroe

DORÓB SOBIE! http://pl.☠☠☠☠☠☠☠☠☠2surf.com/?ref=93594

siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:38   #227
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Stephen King

Czy ktos juz widzial film na podstawie ksiazki "Desperacja"??
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:34   #228
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Stephen King

Przeczytałam Szkieletową Załogę, aż mam ochotę walnąć się w łeb jak sobie przypomnę, jak to chciałam oddać tą książkę nie kończąc jej. Najbardziej mi się podobały: Mgła, Małpa, Skrót pani Todd, Jaunting, Weselna Chałtura, Tratwa, przy edytorze tekstu strasznie się rozmarzyłam fajna maszyna, Człowiek, który nigdy nie podawał ręki, Świat plaży, Nona, Szkoła przetrwania- boskie, Ciężarówka Wuja Otto, Babcia, Ballada o Celnym Strzale. Hehe, chyba bardziej opłacało się wymienić, co mi się NIE podobało Bardzo polecam. Świetne opowiadania
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 22:41   #229
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Stephen King

Zaczęłam "Historię Lisey " i odłozyłam po kilku rozdziałach -na potem, nie mam jakos w te upały nastroju do Kinga .Zauwazyłam,że jego ksiązki wymagają specyficznego skupienia i wewnetrznego nastawienia na chwile grozy . Nie lubię odkładac rozpoczetych książek ,ale zrobiłam to ,w końcu lato w pełni !
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-15, 20:56   #230
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Stephen King

Dołączam się do fanek Kinga
Jak dotąd moje ulubione jego książki to Lśnienie, Miasteczko Salem, Carrie, Christine.
Kilka miesięcy temu zaczęłam czytać "To" ale w którymś momencie nie mogłam dalej przejść, nie wciągnęła mnie choć nastawiałam się iż będzie to najlepsza książka Kinga jaką przeczytam. Czy któraś z Was też tak miała? Oczywiście nie odpuszczę i przeczytam do końca; tyle entuzjastycznych opinii się naczytałam o tej książce, że cały czas jestem ciekawa czy coś ciekawego się dalej wydarzy

buziaki i pozdrawiam
Niestety przy "Grze Geralda" nie dałam rady i po kilkunastu stronach odpuściłam; jak dla mnie jedna z mniej udanych pozycji.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 22:45   #231
zdeptany_mech
Przyczajenie
 
Avatar zdeptany_mech
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 24
GG do zdeptany_mech
Dot.: Stephen King

Swego czasu namiętnie czytałam wszystko co wyszło od Kinga i Bachmana
Za najlepszą ekranizację uważam "Misery" ,natomiast baaardzo rozczarowałam się filmem "Chudszy"
Moja przygodę z horrorami zaczęłam od G.Mastertona (polecam "Rytuał"),potem był King ...
..aktualnie wolę Cortazara ,Baudelaira,Verlain`a czy biografie S.Dali
__________________
. . . T o o L . . .
zdeptany_mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 13:10   #232
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Stephen King


Pare lat temu uzbierałam prawie całą kolekcję, sukcesywnie dokupuję jeszcze brakujące pozycje. Nie przeczytałam jeszcze wszystkiego, nawet połowy chyba ale klimat Kinga wciąż mnie urzeka.

Dla mnie z dotychczas przeczytanych książek najlepsza to chyba 'Smętarz dla zwierzaków', najmniej urzekła mnie natomiast 'Mroczna Wieża'. Dobrnęłam bodajże do 3 tomu i nie dałam rady dalej, może jeszcze kiedys spróbuje, teraz już nawet wątek zgubiłam.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 13:27   #233
Black Katja
Raczkowanie
 
Avatar Black Katja
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 32
GG do Black Katja
Dot.: Stephen King

Dołączam do fanek Kinga Moja przygoda z tym autorem zaczęła się stosunkowo nie dawno, bo chyba miesiąc temu. Zdążyłam już 'zaliczyć' trzy książki: Desperacje, Bezsenność i Lśnienie.
Kinga uwielbiam za to, że nie pozwala na przeoczenie kilku stron i nie zgubienie się.
Lubię książki, które wciągają, a jego z pewnością do nich należą.
__________________
Człowiek umiera, a jego historia nie...
Black Katja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 15:03   #234
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Stephen King

Cheer, kochana, tak bardzo się z tą "Grą Gerarda" nie pomyliłaś Faktycznie, nie jest ona częścią cyklu powieściowego, ale wchodzi w skład takiej pseudo-trylogii Kinga: "Gra Gerarda", "Dolores Claiborne" i "Rose Madder" łaczą się tematyką i kreacją głównego bohatera - maltretowanej kobiety, która ma odwagę uwolnić się z patriarchalnego porządku świata.

King w ogóle hołduje kobiecości; zwróćcie uwagę, że jego kobiety są najczęściej silne, samodzielne i odważne, a przede wszystkim - interesujące i inteligentne, co w książkach pisanych przez mężczyzn spotyka się nieczęsto.
Siła kobiet to też jeden z wątków "Historii Lisey".

Ptaszysko - wielu krytyków zalicza Kinga do prawdziwych mistrzów współczesnego powieściopisarstwa; jego lekkość pióra i opowiadania sprawiają, że od dawna nie jest postrzegany wyłącznie jako autor horrorów; często docenia się jego wartość, zwracając uwagę na symboliczność i paraboliczność jego tekstów, spójną kingowską geografię świata przedstawionego, rozbudowane i uwiarygodnione psychologiczne wizerunki postaci itp. Tak naprawdę mało kto ośmieli się powiedzieć, że jego powieści to literatura niewysokich lotów - bo ciężko to udowodnić Z Kingiem problem jest jeden - za dobrze się sprzedaje. Gdyby pisał powieści nowoczesne, intertekstualne lub postmodernistyczne, eksperymentalne, zarobiły pewnie znacznie mniej pieniędzy, za to znacznie więcej krytyków literackich łasiłoby się do jego stóp

Acha - ja ostatnio połknęłam "Komórkę". Apokaliptyczne i dość krwawe, ale niestety słabsze od "Bastionu".
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 23:19   #235
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Stephen King

Moje ulubione ksiazki Kinga to Carrie, Lśnienie, Gra Geralda, Rose Madder i Dolores Claiborne. Aktualnie zabieram sie za Stukostrachy, czytalyscie?
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 11:34   #236
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Stephen King

Stukostrachy (The Tommyknockers) to taki miks horroru i science-fiction. Bardzo dobre. I film też godny uwagi.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 12:57   #237
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
spójną kingowską geografię świata przedstawionego, rozbudowane i uwiarygodnione psychologiczne wizerunki postaci itp.
To też sprawia, że książki Kinga są bardzo filmowe, tzn. są świetnym materiałem na film.

Selfish, bardzo lubię czytać Twoje wypowiedzi w tym wątku .
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 13:52   #238
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Stephen King


i ja dopiero dziś tu trafiłam????
pochłaniam Kinga kiedy tylko sie da!!
wczoraj przeczytałam Gre Geralda, było to moje drugie podejście, za pierwszym razem utknęłam na początku i odłożyłam książkę na bok, teraz jak sie zawzielam tak nie było przeproś - jest świetna!!
poza tym bardzo lubie Misery, po prostu genialna, momentami bałam sie czytać dalej, spodziewając sie co będzie w następnych linijkach
wcześniej przeczytałam Komórke - też niczego sobie

chciałabym skompletować wszystkie jego pozycje, i sukcesywnie dokupuje kolejne książki; ostatnio próbowałam dorwać III cz. Mrocznej Wieży, ale nigdzie nie moge jej dostać
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 18:36   #239
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość

i ja dopiero dziś tu trafiłam????
Ja tez

Kinga zaczęłam czytać w gimnazjum.Bardzo go lubię,przeczytałam kilka książek,potem przeżuciłam się na fantastykę.Dzięki niemu można powiedzieć,jestem z moim TŻ On uwielbia Kinga,ma większość jego książek i kilka DVD z ekranizacjami Nie raz prowadziliśmy długie rozmowy na temat jego twórczości.
Wielki pisarz
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 10:40   #240
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Stephen King

Nareszcie mam czas i poświęcam go na czytanie książek.. uff... jak ja to kocham Przeczytałam "Gra Geralda".. bardzo mi się podobało i czytałam z zapartym tchem Czekaja na mnie jeszcze z 5 książek, więc mam co nadrabiać
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 18:09:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.