Czego tak naprawde chcę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 10:08   #1
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760

Czego tak naprawde chcę?


Cześć Dziewczyny
Dzisiaj wychodząc z toalety, nagle pojawiło mi się w głowie pewne zapytanie. Czy ja naprawde potrzebuje schudnąć. Nie chodzi o to, że nie mam z czego, ale o to czy tego potrzebuje do szczęścia. Od prawie 6lat moje życie opiera się na odchudzaniu, to jest celem nadrzędnym. Jestem już zmęczona. Nie udaje mi się, a skoro tak to znaczy, że albo nie jest mi to pisane w tym momencie,albo nie pragnę tego tak bardzo. Zagubiłam się. I właśnie po tym zwaliła się na mnie lawina pytań, jakim człowiekiem chce być, jak chce żyć, czego potrzebuje, jak ma wyglądać moje szczęście..
Za 3miesiące skończe 21 lat, może w tym wieku takie pytania są normalne, poszukiwanie siebie?
Zapraszam wszystkich, którzy przeżywają podobne chwile i tych, których podobne myśli dotyczyły, żeby podzieliły się swoimi doświadczeniami
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 11:47   #2
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Ja bede miala 22 i nie wiem czego chce w zyciu. Mam takiego lenia, ze nawet studiow nie skonczylam. Pracowalam, ale ostatnio sie zwolnilam. nie wiem, zaczynam miec wrazenie, ze czas leci coraz szybciej a ja nic w zyciu nie osiagnelam
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 15:28   #3
AnnGabi
Zakorzenienie
 
Avatar AnnGabi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 438
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Wspaniałe pytanie widnieje w tytule Często mnie dręczy.
Niedługo mam 18 lat. Nie wiele, ale najwyższy czas (jak twierdzą inni...) by wybrać studia. Chociażby. Ale nie wiem co chcę robić w życiu. Zastanawiam się nad tym.
Choć ostatnio błahe pytanie zabłysło w mojej głowie... Czy tak naprawdę potrzebuję iść do fryzjera Jestem okropna, wiem.


Pozdrawiam serdecznie!
__________________
“Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.”

single woman. double life.

- Serce mi mówi, że się mylisz...
- Ale rozum wie, że mam rację.

AnnGabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:43   #4
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

"dziś wychodząc z toalety.." - wybacz, ale rozwałił mnie ten tekst

a co do tematu- ja mam prawie 23 lata, studiuje i srednio co dwa miesiace mam doła pod tytułem "a po co to wszystko" i zastanawiam się intensywnie nad sensem życia. Na studiach mam wrażenie zatrzymania się w rozwoju, wszyscy w okół pracują, żenią się, rodzą dzieci... Ale z drugiej strony mam ostatnie chwile swoistej beztroski i chyba żal je spędzić na umartwianiu się. W każdym razie moja huśtawka nastroju jest aktualnie w górze, wrócę jak będzie w dołku
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:49   #5
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Odpowiedź na pytanie z wątku: nie mam zielonego pojęcia.

Akurat teraz jestem na etapie tego, że coś popsułam i muszę podjąć jakąś decyzję. Nawet nie jedną, kilka.

Chociaż nie. Wiem, czego chcę. Chcę być szczęśliwa, ale nie wiem, jak to osiągnąć.
Zazdroszczę osobom, które wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Zazdroszczę bardzo.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 17:33   #6
AnnGabi
Zakorzenienie
 
Avatar AnnGabi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 438
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Odpowiedź na pytanie z wątku: nie mam zielonego pojęcia.

Akurat teraz jestem na etapie tego, że coś popsułam i muszę podjąć jakąś decyzję. Nawet nie jedną, kilka.

Chociaż nie. Wiem, czego chcę. Chcę być szczęśliwa, ale nie wiem, jak to osiągnąć.
Zazdroszczę osobom, które wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Zazdroszczę bardzo.
Być szczęśliwą.. Tego pragnę od kiedy tylko sięgam pamięcią...
Powodzenia Ci życzę i 3mam kciuki, bo podjęcie nowych decyzji po porażce jest chyba jednym z najtrudniejszych wyborów
__________________
“Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.”

single woman. double life.

- Serce mi mówi, że się mylisz...
- Ale rozum wie, że mam rację.

AnnGabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:51   #7
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Fajnie, że napisałyście

Cytat:
Napisane przez mag_rat Pokaż wiadomość
"dziś wychodząc z toalety.." - wybacz, ale rozwałił mnie ten tekst

a co do tematu- ja mam prawie 23 lata, studiuje i srednio co dwa miesiace mam doła pod tytułem "a po co to wszystko" i zastanawiam się intensywnie nad sensem życia. Na studiach mam wrażenie zatrzymania się w rozwoju, wszyscy w okół pracują, żenią się, rodzą dzieci... Ale z drugiej strony mam ostatnie chwile swoistej beztroski i chyba żal je spędzić na umartwianiu się. W każdym razie moja huśtawka nastroju jest aktualnie w górze, wrócę jak będzie w dołku
Hehe, czasem wielkie rzeczy rodzą się z błahostki
Ja mam taki czas codziennie od miesiąca, tz. nie mam ochoty na nic, na wyjście gdzieś, na zadbanie o siebie, tylko bym spała. Ale myśl czego tak naprawdę chce, przeplata się od ponad roku.
To lepiej nie wracaj

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Odpowiedź na pytanie z wątku: nie mam zielonego pojęcia.

Akurat teraz jestem na etapie tego, że coś popsułam i muszę podjąć jakąś decyzję. Nawet nie jedną, kilka.

Chociaż nie. Wiem, czego chcę. Chcę być szczęśliwa, ale nie wiem, jak to osiągnąć.
Zazdroszczę osobom, które wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Zazdroszczę bardzo.
Właśnie...

Cytat:
Napisane przez AnnGabi Pokaż wiadomość
Być szczęśliwą.. Tego pragnę od kiedy tylko sięgam pamięcią...
Powodzenia Ci życzę i 3mam kciuki, bo podjęcie nowych decyzji po porażce jest chyba jednym z najtrudniejszych wyborów
Mhm, chyba dlatego, że tracisz nadzieje i pojawiają się wątpliwości, już nie stoisz twardo na nogach.


Taki czas trzeba chyba przeczekać ;> Przecież nie da się zmusić do czegoś. Zastanawiam się co takiego musi się stać, żeby mnie w końcu olśniło, co ma mi dać kopa w pupe i zmotywować do życia. Chciałabym być aktywna, zadowolona z siebie i szczęśliwa. Ale jestem słaba, przynajmniej teraz. Łudziłam się, że po sesji mając więcej czasu dla siebie zaczne żyć lepiej, a tu paradoksalnie nastąpił kryzys. Eh.
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 19:12   #8
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

ja mam 24 lata (chociaż często mam wrażenie, że wcale tyle nie mam) 4 lata temu wiedziałam czego chcę, chciałam skończyć magistra, potem otworzyć przewód doktorancki, zmienić profil ekonomii, heal the world the sprawy - niestety paskudnie się zakochałam, w sensie nie, że moja miłość była paskudna tylko osobnik, któremu oddałam swoje serce. Fakt mgr skończyłam, jednak przewodu dr nie otworzyłam - teraz szukam podyplomówki (akurat w nauce się spełniam więc nie stanowi to dla mnie czegoś co muszę zrobić, tylko co chcę zrobić...), szukam pracy (tu gorzej bo jestem wybredna), chcę żeby moi bliscy i moje zwierzaki były zdrowe (ale na to nie mam wpływu), chcę być chudsza (zaczęłam dzisiaj ćwiczyć a6w a od kilku tygodni odżywiam się w sposób bardziej racjonalny niż jeszcze pół roku temu), chcę być pewną siebie blondynką, która któregoś pięknego dnia odbierze nagrodę nobla
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:26   #9
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Od prawie 6lat moje życie opiera się na odchudzaniu, to jest celem nadrzędnym. Jestem już zmęczona. Nie udaje mi się, a skoro tak to znaczy, że albo nie jest mi to pisane w tym momencie,albo nie pragnę tego tak bardzo.
Skoro 6 lat próbujesz i nic to nie daje, to znaczy jedynie, że nie potrafisz.
Proponuję iść do dietetyczki. Nie jest to wcale duży wydatek, a pod jej okiem napewno się uda.

A co do tematu wątku... i Twoich pytań. Będziesz takim człowiekiem jak będziesz postępować. Albo pójdziesz za stadem albo będziesz sobą. Co do szczęścia to chyba masz wizję tego szczęścia? Każdy ma.

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2010-01-27 o 20:28
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:34   #10
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Zastanawiam się co takiego musi się stać, żeby mnie w końcu olśniło, co ma mi dać kopa w pupe i zmotywować do życia. Chciałabym być aktywna, zadowolona z siebie i szczęśliwa. Ale jestem słaba, przynajmniej teraz.
Podobnie. Tylko ja właściwie dostałam już takiego kopa, uświadomiłam coś sobie i przystępuję do działania, ale nie idzie mi dobrze.
Ja też jestem słaba. Teraz, kiedyś byłam silna psychicznie, ale teraz się trochę zmieniłam, wiem, że to przejściowe, ale chciałabym powrócić do tego, jak było dawniej, chociaż teraz widzę, że dawniej też nie było dobrze.

I tak w ogóle: być może wejdą tu osoby i powiedzą, że to zależy jedynie od nas, że jesteśmy bierne, że trzeba brać życie we własne ręce. I jeżeli one to potrafią i tak żyją - bardzo, bardzo zazdroszczę i będę się starała być takie jak one. I tu nie użalamy się nad sobą, tylko piszemy o problemie, jakie siedzą w nas. I kiedyś to zmienimy Tylko do tego potrzeba czasu, bo nie każdemu wszystko w życiu się udaje albo nie każdemu łatwo jest naprawić błędy. Niektórzy gubią się po drodze.

Ja właściwie popełniłam decyzję, która z jednej strony była dobra, bo zmieniłam coś w życiu, coś, co mi przeszkadzało. I byłam zadowolona, że zaczęłam próbować żyć po swojemu, ale niestety okazało się, że wpadłam jeszcze gorzej.
Ale już dość błędnych decyzji, mam nadzieję teraz na te dobre i trafione

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2010-01-27 o 20:36
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:37   #11
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Zawsze warto najpierw wykluczyć, czego sie na pewno NIE CHCE
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 20:41   #12
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
Zawsze warto najpierw wykluczyć, czego sie na pewno NIE CHCE
Ja na szczęście już wiem, czego nie chcę (ale już pisałam, w związku z tym popełniłam złą decyzję, złą z obecnego punktu widzenia, w przyszłości mam nadzieję, że okaże się dobra) i na szczęście w miarę wiem, co chcę. Bo kiedyś miałam z tym problemy

Gorzej z realizacją
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 07:07   #13
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Czego tak naprawde chcę?

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja mam 24 lata (chociaż często mam wrażenie, że wcale tyle nie mam) 4 lata temu wiedziałam czego chcę, chciałam skończyć magistra, potem otworzyć przewód doktorancki, zmienić profil ekonomii, heal the world the sprawy - niestety paskudnie się zakochałam, w sensie nie, że moja miłość była paskudna tylko osobnik, któremu oddałam swoje serce. Fakt mgr skończyłam, jednak przewodu dr nie otworzyłam - teraz szukam podyplomówki (akurat w nauce się spełniam więc nie stanowi to dla mnie czegoś co muszę zrobić, tylko co chcę zrobić...), szukam pracy (tu gorzej bo jestem wybredna), chcę żeby moi bliscy i moje zwierzaki były zdrowe (ale na to nie mam wpływu), chcę być chudsza (zaczęłam dzisiaj ćwiczyć a6w a od kilku tygodni odżywiam się w sposób bardziej racjonalny niż jeszcze pół roku temu), chcę być pewną siebie blondynką, która któregoś pięknego dnia odbierze nagrodę nobla
girlonthebridge Ty wiesz czego chcesz i co najważniejsze powoli to realizujesz!
Ja już zapomniałam jak to jest czuć satysfakcje, że coś mi się udało, że potrafie coś zmienić na lepsze, a to fajne uczucie.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Skoro 6 lat próbujesz i nic to nie daje, to znaczy jedynie, że nie potrafisz.
Proponuję iść do dietetyczki. Nie jest to wcale duży wydatek, a pod jej okiem napewno się uda.

A co do tematu wątku... i Twoich pytań. Będziesz takim człowiekiem jak będziesz postępować. Albo pójdziesz za stadem albo będziesz sobą. Co do szczęścia to chyba masz wizję tego szczęścia? Każdy ma.
Znam zasady, od dawna siedze tu, tz. na dietetyce. Chodzi o to, że ja jedzeniem często wyrażam swoje uczucia. Wiem to.
Dziękuje za to pogrubione.
Tak jak napisałam wyżej, chce żyć aktywnie, spotykać nowych ludzi (podróżować?), brać udział w jakiejś ważnej sprawie, w organizacji czegoś, mogłabym też pomagać, chciałabym mieć kogoś kochanego, śpiewać w jakiejś grupie i być zadowolona z siebie i odczuwać satysfakcje z tego co robię.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
I tak w ogóle: być może wejdą tu osoby i powiedzą, że to zależy jedynie od nas, że jesteśmy bierne, że trzeba brać życie we własne ręce. I jeżeli one to potrafią i tak żyją - bardzo, bardzo zazdroszczę i będę się starała być takie jak one. I tu nie użalamy się nad sobą, tylko piszemy o problemie, jakie siedzą w nas. I kiedyś to zmienimy Tylko do tego potrzeba czasu, bo nie każdemu wszystko w życiu się udaje albo nie każdemu łatwo jest naprawić błędy. Niektórzy gubią się po drodze.

Ja właściwie popełniłam decyzję, która z jednej strony była dobra, bo zmieniłam coś w życiu, coś, co mi przeszkadzało. I byłam zadowolona, że zaczęłam próbować żyć po swojemu, ale niestety okazało się, że wpadłam jeszcze gorzej.
Ale już dość błędnych decyzji, mam nadzieję teraz na te dobre i trafione
Ville, masz racje, wcale nie jest łatwo się zebrać i na nowo odnaleźć tę siłę. Ja się ciągle zastanawiam co takiego zrobić, że znów ją czuć.
I trzymam kciuki za powodzenie nowych decyzji!

Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
Zawsze warto najpierw wykluczyć, czego sie na pewno NIE CHCE
Ja nie chce żyć tak jak teraz
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.