Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-18, 17:16   #901
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Początki są trudne. Pamietam,z ę ja siedziałam z lusterkiem i ćwiczyłam. A dzień po otrzymaniu soczewek wstałam aż godzinę wcześniej niż zwykle, ale dałam radę. Załzawiona wyszłam z łazienki. Praktyka czyni mistrza
__________________

Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 19:15   #902
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

dziś męczyłam się 45 minut by je założyć mam nadzieje ze jutro pójdzie lepiej ściąganiem się tak nie martwię, bo pierwszy raz udało mi się dość szybko, wiec i dziś sobie poradzę.

w lewym oku soczewki nie czuje ale w prawym czasem tak, nie wiem czy aż tak podrażniłam sobie oko tym uciążliwym wkładaniem, ale chyba tak bo aż pękła mi maleńka żyłka rano w tym oku.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 21:15   #903
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

To na pewno z podrażnienia. Możesz zakroplić i będzie dobrze. Masz może uczucie suchości?
__________________

Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 08:44   #904
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

nie nie mam uczucia suchości, chociaż raz miałam w prawym oku gdy długo siedziałam przy komputerze.
Teraz się zastanawiam czy nie powinnam tych szkieł wyrzucić bo prawie przez 1,5 dnia miałam je w płynie wczoraj założyłam je po takiej przerwie, ponieważ byłam w podroży i nie wiedziałam ze w płynie mogą być tylko jedna dobę. Przeczytałam ze środki na chorobę lokomocyjna mogą powodować nietolerancje wiec wolałam nie ryzykować (aby ich nie ściągać w niesterylnych warunkach), bo i tak biorę tabletki antykoncepcyjne, które również mogą mieć wpływ na nietolerancje szkieł.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 14:29   #905
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nie musisz ich wyrzucać! Pisałaś, ze masz miesięczne... wyrzucasz je wtedy, kiedy minie miesiąc od otworzenia pudełeczka z nimi. Możesz je założyć 3 razy w ciagu miesiąca, ale jeśli termin minie to dopiero wtedy wyrzucasz.
Soczewki w płynie mogą być ile chcesz byleby miesięcznych nie używać pół roku ! nawet jak miesięczne przedłużysz o ten tydzień to też tragedii nie będzie.
__________________

Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 15:38   #906
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

tylko ja czytałam o soczewkach miesięcznych ze codziennie trzeba wymieniać płyn a moje były w nim trochę dłużej niż dobę. Mam je na oczach i nic się nie dzieje, tylko w prawym oku czuje , ze mam soczewkę ale tez nie cały czas, zależy w która stronę patrze lub gdzie jestem. W domu, na zewnątrz, na uczelni jest ok. w samochodzie musiałam prawie wyłączyć klimatyzacje i w centrum handlowym nie czułam się z nimi najlepiej ale w tym centrum to i bez soczewek klimatyzacja daje mi po oczach.

Dziś już nie zakładałam ich 45 minut, zajęło mi to jakieś 10 minut
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 16:20   #907
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nie trzeba codziennie wymieniać płynu jeśli leżą i ich nie używasz. Musisz wlewać do pojemniczka nowy płyn, kiedy wkładasz tam soczewki (jak je zdejmujesz).

A jakiego płynu używasz? Hmm skoro czujesz soczewkę na jednym oku, to weź ją połóż na dłoni, polej płynem i okrężnymi ruchami delikatnie ją wyczyść. Może pomoże, a na pewno nie zaszkodzi. A może po prostu za długo na początku je nosisz. Oczy powinny się powoli przyzwyczajać do soczewek, zwłaszcza, że są osłabione po jeszcze nieumiejętnym wkładaniu soczewek. Ile w nich godzin chodzisz? Bo ja nosze soczewki już 3 lata i nosze je max. 10h dziennie, chyba że coś sie przytrafi, to dłużej. I w weekendy lub inne wolne dni robię odpoczynek od nich.
__________________


Edytowane przez Deixisss
Czas edycji: 2010-10-19 o 16:21
Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 18:44   #908
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

To dopiero mój drugi dzień w soczewkach, bo po wizycie u okulisty ściągnęłam po jakiś dwóch godzinkach.

Mam płyn Płyn Solo Care Aqua Ciba Vision a soczewki Biomedics 55 Evolution maja 55% uwodnienia.

Wczoraj miałam 12 godzin na oczach, dziś może ściągnę szybciej. O chigiene dbam bardzo mocno zarówno przy ściąganiu jak i zakładaniu. Na lewym nie czuje ze ja mam, a na prawym czuje w miejscu gdzie soczewka styka się z maleńka pęknięta żyłka w oku, to pewnie od tego. Oczu nie mam zaczerwienionych ogólnie jest dobrze, widzę dobrze. Najlepiej czuje się gdy o nich nie myślę


Chciałam kupić sobie jednodniowe BIOMEDICS 1-DAY maja 52% uwodnienia i są nawet tańsze od tych miesięcznych, ale dostępne o krzywiźnie 8,7 wiec nie wiem czy mogę je kupić, mimo ze okulista dal mi jakie popadnie (krzywizna 8,6 i średnicy aż 14,2) byle do mojej wady pasowały. Nie wiem na razie kupie takie jakie mam, albo po prostu o takich parametrach jak te co mam. Wizytę u innego okulisty mam za ponad miesiąc.

Myślałam o AIR OPTIX AQUA, ale maja tylko 33% uwodnienia.

Jak to jest z tym uwodnieniem?? im większe tym soczewki delikatniejsze dla oczu??

Edytowane przez ewelline
Czas edycji: 2010-10-19 o 18:49
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 02:06   #909
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
tylko ja czytałam o soczewkach miesięcznych ze codziennie trzeba wymieniać płyn a moje były w nim trochę dłużej niż dobę. Mam je na oczach i nic się nie dzieje, tylko w prawym oku czuje , ze mam soczewkę ale tez nie cały czas, zależy w która stronę patrze lub gdzie jestem. W domu, na zewnątrz, na uczelni jest ok. w samochodzie musiałam prawie wyłączyć klimatyzacje i w centrum handlowym nie czułam się z nimi najlepiej ale w tym centrum to i bez soczewek klimatyzacja daje mi po oczach.

Dziś już nie zakładałam ich 45 minut, zajęło mi to jakieś 10 minut
Plyn trzeba codziennie wymieniać,jezeli si,e używa soczewek,jeśli stoją w pojemniczku,co miesiąc i wyedy czy używasz czy nie co 30 dni trzeba wymienić płyn
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 18:24   #910
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

i co 3 miesiące pudełeczko.

Ewelline: Lepiej zaczekaj z doborem soczewek do następnej wizyty. Okulista (mam nadzieję, ze trafisz na duuużo lepszego) dobierze Ci odpowiednie soczewki. Na własną rękę bym nie próbowała.
__________________

Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 00:47   #911
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

znalazłam inne jednodniowe o tych parametrach co mam teraz, chociaż na 100% nie wiem czy mam dobrze dobrane szkła przez okulistę u którego byłam, mimo, ze ich nie czuje na oczach, no ale mam nadziej ze mam dobrze dobrane. chociaż w prawym oku , po całym dniu noszenia mnie drażni i miałam te naczynko powiększone no ale zeszło. Kiedyś naczynka mi popękały jak przeczytałam 400 stronna książkę jednego wieczoru przy nocnej lampce, niestety była taka ciekawa ze poświeciłam wtedy swój wzrok na nią.

Zastanawiam się czy pod wpływem niewprawionego użytkowania soczewek może soczewka się zniszczyć. Moj pierwszy dzień był trudny, potem tez zdarzało mi się wywracać soczewkę z jednej na druga stronę bo nie mogłam rozróżnić strony. Oczywiście utrzymywałam przy tym wysoka higienę. Po prostu teraz jak tak patrze na ta soczewkę mimo, ze jest na właściwej stronie wydaje mi się ze nie jest idealnie równa, tak jak wtedy gdy była nowa , na wszelki wypadek już ich chyba nie będę używała i otworze nowe opakowanie.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 22:46   #912
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nic raczej się z nią nie stało. To jest ta prawa, która uwiera?
Gdybyś ją zmaltretowała, bo byś to bardzo odczuwała, wręcz nie mogłabyś chodzić w tej soczewce. Kilka razy też założyłam wywinięta, zdjęłam i nic się nie stało. Ale jeśli chcesz to zmień
__________________

Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 17:08   #913
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ale to że jest trochę nierowna,nieświadzy że jest zepsuta,czy zniszczona,to normalne że może byc odrobinkę "krzywa",dlatego że jeżeli ją wyjmujesz swieżo z pojemniczka, jest idealnie nawilżona ,natomiast na oku już bywa różnie
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:36   #914
judip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 18
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lukrecja0 Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubię chodzić w soczewkach, szczególnie latem, pnieważ moge wtedy kupowac różnokolorowe okulary słoneczne, w których czuje się rewelacyjnie. Obecnie kupuję soczewki johnson & johnson i jestm z nich naprawdę zadowolona.
też by, chciała sobie założyć wreszcie okulary przeciwsłoneczne dlatego w tym roku zamierzam sobie zakupić takie soczewki Mam tylko pytanie bo naczytałam się różnych opinii na temat soczewek kontaktowych i nie wiem czy warto je kupić i zastanawiam się nad tym czy to na pewno jest taki zdrowe że oko jest odcięte od tlenu na dłuższy czas... podobno przy dłuższych okresach stosowania soczewek są takie problemy czy któraś z Was miała takie problemy?
judip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:36   #915
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja bardzo polecam soczewki PureVision sa bardzo dobre w ogole nie uwieraja sa bardzo uwodnione i przepuszaja duzo tlenu nie czuc ich na oczach mam porownia do air optix tamte po 6 h czuc na oczach terzeba kropic i troche widac je na oku. Wiec jak macie problem ze zdecydowaneim z jakiej filmy chcecie to te zdecydowanie polecam
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:45   #916
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Jeśli chodzi o zakładanie soczewek, to polecam ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=bft7X...eature=related

P.S. swoją drogą - jak on mógł Ci nie pokazać jak się zdejmuje soczewki?! Skandal!
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:31   #917
poziomkowa76
Raczkowanie
 
Avatar poziomkowa76
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 30
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

To nieprawdopodobne zaniedbanie ! Jak można nie poinstruować o sposobie wyjmowania kontaktów. Ja nawet instrukcję w mini książeczce dostałam do domu.
(Polecam Jonsona Advance Hydraclear).
poziomkowa76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 22:31   #918
BeautifulShe
Zakorzenienie
 
Avatar BeautifulShe
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej

Widzę, że się znacie i macie jakieś doświadczenia odnośnie noszenia soczewek W związku z tym mam pytanko takie jedno. Od jakiś 4 czy 5 dni mój chłopak nosi soczewki (przerzucił się z okularów). Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że na prawe oko (z założonymi soczewkami) zaczął czasami widzieć "jak przez mgłę" Na lewe oko widzi normalnie, taka mgiełka zrobiła się tylko na prawym oku. Czego to może być wynikiem?

Będę wam bardzo wdzięczna za pomoc
__________________


Od 24.08.2005 z Nim...



94 - 93 - 92 - 91 - 90 - 89 - 88 - 87 - 86 cm

BeautifulShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 01:31   #919
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez BeautifulShe Pokaż wiadomość
Hej

Widzę, że się znacie i macie jakieś doświadczenia odnośnie noszenia soczewek W związku z tym mam pytanko takie jedno. Od jakiś 4 czy 5 dni mój chłopak nosi soczewki (przerzucił się z okularów). Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że na prawe oko (z założonymi soczewkami) zaczął czasami widzieć "jak przez mgłę" Na lewe oko widzi normalnie, taka mgiełka zrobiła się tylko na prawym oku. Czego to może być wynikiem?

Będę wam bardzo wdzięczna za pomoc
Ale widzi caly czas jak przez mgłę ,czy chwilami?
Myślę że chwilami raczej i to się zdarza,powodem może być jakas drobinka na oku,zanieczyszczenie soczewki ,itp Powinno pomóc od razu zakroplenie oka (choćby płynem do przechowywania i czyszczenia soczewek -z reguły można ich używać do tego również)
Po prostu jeszcze się n ie przyzwyczaił

Natomiast jeżeli przez kilka dni widzi żle i płukanie soczewki nie pomaga to może byc kwestia żle dobranego rozmiaru(soczewka wtedy przesuwa sie po oku) albo w ogole dioptrie są zle dobrane
Normalnie powinno pomóc zwykłe wypłukanie soczewki ,bo na 90% to jest ta kwestia.Ręce trzeba dokładnie umyć wytrzeć w ręcznik papierowy (nie ma "kłaczkow") i dobrze jest nakroplic kilka kropli plynu na soczewke zanim założymy,i naczej jest za sucha i daje właśnie taki efekt
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 15:25   #920
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nosze jednodniowe.Pani okulistka dała mi jako próbke "Dailies Aqua Comfort Plus".
dziewczyny czym różna si one od np :
"Focus Dailies all day comfort" bo mam wrazenie ,ze tylko ceną..

Czy okulistka podała Wam średnice i krzywizne (DIA i BC) ...bo mi powiedziala,że przy +1 nie ma znaczenia

A moze polecicie mi jakeis inne jednodniowe , ktore są dobre bo okulista zawsze daje próbki firmy ,ktora mu sponsoruje...
Musze jednodniowe bo czasami mam alergie i chce takie
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2011-02-12 o 16:27
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 07:38   #921
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

hej dziewczyny. jestem tu nowa i bardzo prosze Was o rade w zeszlym tygodniu byłam u okulisty gdyż chciałam zacząc przygodę z soczewkami. pani okulistka powiedziala ze moge miec wrazenie suchych oczu gdyz biore tabletki anty.i rzeczywscie tak mi sie dzieje.polecila mi jakis plyn za ok 35 zl...mozecie polecic mi jednak cos znacznie tanszego?nie wiem jeszcze czy na pewno bede nosic soczewki wiec nie chce wydawac 35 zl i moze uzyje plynu 2,3 razy. poki co mam soczewki jednodniowe firmy J&J. dziekuje
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 10:42   #922
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

http://szkla.com/239_clean-active-dr...ml-nowosc.html Może taki płyn?
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 11:41   #923
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Noszę dwutygodniowe, sprawdzają się super.
Wszystkim mającym wątpliwości polecam soczewki. Koniec problemów z okularami, zaparowaniem itp. Tylko trzeba dobrze dobrać, z lekarzem oczywiście.
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:07   #924
tuberoza_
Przyczajenie
 
Avatar tuberoza_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 10
GG do tuberoza_ Wyślij wiadomość przez MSN do tuberoza_
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. jestem tu nowa i bardzo prosze Was o rade w zeszlym tygodniu byłam u okulisty gdyż chciałam zacząc przygodę z soczewkami. pani okulistka powiedziala ze moge miec wrazenie suchych oczu gdyz biore tabletki anty.i rzeczywscie tak mi sie dzieje.polecila mi jakis plyn za ok 35 zl...mozecie polecic mi jednak cos znacznie tanszego?nie wiem jeszcze czy na pewno bede nosic soczewki wiec nie chce wydawac 35 zl i moze uzyje plynu 2,3 razy. poki co mam soczewki jednodniowe firmy J&J. dziekuje
Ja osobiście polecam krople nawilżające AQUIFY. Nie należą też do najtańszych, zapłaciłam za nie 22,95.


Ja używam soczewek z fimy Ciba Vision Aix Optix. W miarę mi odpowiadają Za to NIE POLECAM soczewek tej samej firmy FOCUS'ów. Nie dość że są wycofane z rynku to można je znaleźć na np. allegro. Kupiłam 3 pary miesięcznych po czym zostały mi one na 3 tyg. Są bardzo niekomfortowe. Przez zaledwie parę godzin noszenia oczy zaczeły mi się zaczerwieniać, i przy każdym ruchu czułam kłucie oka. I tak co tydzień. Pieniądze poszły w błoto.
tuberoza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:51   #925
martha3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 38
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Jeżeli chodzi o kropelki na suche oczy - Najzwyklejszy Lacrimal z apteki za 8-9 zł. Ja używam i wszystko jest ok. Pani w aptece mi poleciła. Okuliści sprzedają te droższe, bo mają jakieś tam ciche umowy z producentami i nas naciągają na "firmowe" super, hiper nowoczesne...

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

A po ilu wizytach u okulisty dobrałyście odpowiednie soczewki, bo ja niedługo mam już trzecią, a miało byc więcej.. Na pierwszej wizycie sprawdzał różne rodzaje soczewek, czy pasują do moich oczu i oglądał mi oczy przez te wszystkie tajemne machiny, dostałam pierwszą parę soczewek. Druga wizyta po kilku dniach to czytanie z tablicy - czy oczy się przystosowały do soczewek i czy potrzebna jest większa korekcja. Kolejne miały być w odstępie tygodniowym i ostatnia za miesiąc - ale tu się zbuntowałam, bo ile można kasy wydawać na wizyty?! Teraz mam mieć już po miesiącu noszenia - czy wszystko z oczami ok. Jak to u was było? Ile kasy wydałyście na same wizyty?
martha3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 09:23   #926
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

krople nawilżające Lacrimal zawierają konserwanty i nie są zalecane jeżeli ma sie zamiar je stosować długoterminowo.
Poza tym zawierają akurat ten konserwant ( benzalkoniowy chlorek), który jest jednym z najczęściej powodujących podrażnienie oczu.
Nowsze preparaty nie zawierają tego konserwantu a niektóre nie zawierają ich w ogóle ( i te są najbardziej łagodne dla oka) poza tym zawierają kwas hialuronowy, który ma bardzo silne właściwości nawilżające i występuje naturalnie w filmie łzowym.
lacrimal niestety nie zawierają kwasu hialuronowego
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:06   #927
eliza2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Noszę soczewki miesięczne Bausch/Lomb Wcześniej miałam problemy związane z bakteriami które niestety przyplątały mi się już na początku ich noszenia Pojawiło się zaczerwienienie i łzawienie
Słyszałam o osobach które ze względów alergicznych nie mogą ich nosić Gdy je założą czują drapanie i to bez względu na stopień ich uwodnienia
Ja noszę swoje soczewki już kilkanaście lat Przy odpowiednim użytkowaniu i przy częstych kontrolach okulisty na pewno bez problemu można je nosić przez cały dzień A przy tym nie ma zmian rogówkowych, niedotlenienia czy tego typu problemów Cieszę się że je mam bo to naprawdę ułatwia życie
eliza2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:22   #928
k_ota
Raczkowanie
 
Avatar k_ota
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 149
GG do k_ota
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej;-)
Mniej więcej od roku noszę soczewki na zmianę z okularami. Do tej pory nosiłam jednodniówki J&J i 2 tygodniowe Acuvue Oasys polecone mi przez optyka Vision Express (badanie było gratis kiedy od razu sie wykupywało soczewki.

I teraz chciałabym przerzucić się na miesiączne. Zastanawiałam się pomiędzy Air Optix Agua albo PureVision.
Liczę na jakieś porady od was, bo jeśli o wizyty u specjalistów to na nie się nie zapowiada...
__________________
Pies myśli: Jaki mój pan jest dobry: daje mi jeść, bawi się ze mną, daje mi miejsce do spania... Chyba musi być Bogiem...
Kot myśli Jaki mój pan jest dobry: daje mi jeść, bawi się ze mną, daje mi miejsce do spania... Chyba muszę być Bogiem...
k_ota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 10:09   #929
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nie da się dopasować nowych soczewek bez wizyty u specjalisty.
Nikt przez internet nie potrafi stwierdzić które soczewki będą miały odpowiedni rozmiar dla twojego oka.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:17   #930
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

hej dziewczyny. znowu porzebuje Waszej pomocy obecnie nosze dwutygodniowe soczewki i jest bardzo ok mam jednak dylemat.niedawno kupilam sobie nowy duzy plyn. w pudeleczku ktore bylo do niego zalaczone mocze soczewki. jutro bede musiala zalozyc juz nowe soczewki...w zwiazku z tym czy ja moge je moczyc w tym samym pojemniczku?
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.