Sens zycia wg. 30tek - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-31, 15:39   #91
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Aaaa no to nic dzienwgo ze nie pamietam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:00   #92
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

A ja myslę ,że niektore osoby moga poprostu martwic sie takim stanem rzeczy. Jak kobieta nie pracuje , to niestety jest uzalezniona od męża. Moze być to uklad ktory odpowiada obojgu i wtedy jest OK ale...róznie w zyciu bywa. Niekoniecznie musi to byc zdrada , czy odejscie partnera... W zyciu bywaja choroby, moze zdazyc sie smierć lub jakies inne nieszczęscie... Wtedy taka kobieta zostaje sama, ze wszystkim i dopiero zaczyna się tragedia. Oczywiscie wcale tak byc nie musi ale rznie bywa.. Co do emerytury to tez problem , bo jak potem zyc na stare lata tylko z emerytury męza??? I pewnie o to tu chodzi osoba takim jak mama, siostra czy kolezanka.. Nie odbierala bym tego jak zazdrość...

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci



No juz jestem calkiem fit, wirusa przegonilam, a dzis to normalnie skacze pod sufit! Musze sie z Wami podzielic moja radoscia
Jakies 2-3 miesiace temu powiedzialam do mojgo meza, ze chyba najlepsza praca jaka moge sobie w tej chwili wyobrazic, to tlumaczenie ksiazek z niemieckiego na polski. I na tym stanelo. Dalej nic nie robilam A dzis nagle, ni z tego ni z owego, napisala do mnie znajoma Niemka, ktora pracuje dla roznych firm jako tlumacz, w tym tez dla jakiegos wydawnictwa, i spytala, czy mialabym ochote przetlumaczyc kilka ksiazek dla dzieci z niemieckiego na polski, bo ich tlumacz to starszy pan, ktory niebardzo orientuje sie w slownictwie dzieciecym Mowie Wam, jak ja sie ciesze! Jak dziecko I powiem jeszcze tylko, ze coraz bardziej jestem przekonana, ze metody J. Vitale i jemu podobnych dzialaja! Trzeba tylko chciec
i to jest cudowne trzeba tylko chcieć i pomału zacząc ,wyjśc do ludzi zobaczysz jak sie ulozy
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:17   #93
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
ja już mam dyńkę... ma piękne 3 ząbki prawie jak ten emot
jakie bedziesz robić smakołyki? ja wczoraj zrobiłam placuszki z dyni, ale pychota...
Oj narobiłam tego troche dynia oczywiście też była. Ja to taki maniak halloweenowy jestem. Co roku robilam party dla dzieciaków, a w tym roku byłam trochę "przemęczona" i stwierdziłam, że nic nie robię. Ale wyszło inaczej. Zrobiło się z tego mojego niczego party na kilkanaście osób... Przypadkiem i bez przygotowania. Ja głównie słodkości porobiłam, bo to dla dzieci. Ale dorośli też wcinali Np. paluchy wiedźmy, gałki oczne, amerykańskie lizaki z ciasta Załączam zdjęcia. Potem jeszcze hotdogi-mumie na kolację.
I do dziś sprzątam po imprezie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kobieto czys ty oszalala? ja ksiazke? Matko pewnie by cenzury nie przeszla, ja to prosta baba, tutaj na forum sie powstrzymuje czasami nappisac co mysle, bo by mi bana dali heheheh. Jak bym tak zaczela rzucac miesem, to by same gwiazdki byly i jak tu czytac? Kto by to zrozumial? ;o)
....

kobietka a tak wogole to wiesz... juz koniec miesiaca, niedlugo zglosze sie po namiary na konto. ja chce tem labradoryt czy jaki to kamien byl? sni mi sie zawieszony na moim srebrnym lancuszku , co to go ostatnio w PL kupilam ;o) a jak mi sie sni, tzn ze musze go miec hihihihi.
E, no od razu oszalałam.... Jak patrze czasem na półki z ksążkami w sklepach i widze kto pisze teraz książki, to jestem przekonana, że każdy może No a tym bardziej, jeśli przekazuje rzeczy ważne w taki prosty i zrozumiały sposób jak Ty
No a labradoryt czeka Mi się rzeczy nie śnią, ale czasem też tak mam, ze jakaś konkretna rzecz na mnie "czeka" gdzieś aż ją kupię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF6317 - Copy.jpg (62,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6319.jpg (63,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6320-800.jpg (56,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6323.jpg (51,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6301.jpg (23,1 KB, 15 załadowań)
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:34   #94
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

kobietka - ale zaszalałaś, z czego są te palce czarownicy? jakiś masa, marcepan?
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 15:23   #95
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
kobietka - ale zaszalałaś, z czego są te palce czarownicy? jakiś masa, marcepan?
Nie, to zwykłe ciasteczka maślane Pycha!
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:50   #96
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Ale ci sie chcialo piec... U mnie chlop ciasto piecze z dzieckiem jak im sie chce, bo ja nie lubie za pracochlonne dla mnie,. Ja wole gotowac i to szybkie potrawy.
A te zeby z dziaslami to z czego? I te kosci obok?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:16   #97
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale ci sie chcialo piec... U mnie chlop ciasto piecze z dzieckiem jak im sie chce, bo ja nie lubie za pracochlonne dla mnie,. Ja wole gotowac i to szybkie potrawy.
A te zeby z dziaslami to z czego? I te kosci obok?
Te zęby to się przypadkiem na zdjęciu zaplątały, są kupione Kości za to robiłam, paluszki słone, na to nadziałam marshmallows, i to wszystko zamoczyłam w w stopionej białej czekoladzie.
Ja natomiast powoli odkrywam pasję w pieczeniu Tzn. piekę już od dłuższego czasu, jak widać na mojej stronce, ale im dłużej to robię, tym bardziej to lubię Wczoraj zrobiłam 2 torty dla mojego męża na urodziny i wcale się nie zmęczyłam Ostatno w ogóle z kuchni nie wychodzę, dlatego i marudzić nie mam czasu
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 10:25   #98
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Te zęby to się przypadkiem na zdjęciu zaplątały, są kupione Kości za to robiłam, paluszki słone, na to nadziałam marshmallows, i to wszystko zamoczyłam w w stopionej białej czekoladzie.
Ja natomiast powoli odkrywam pasję w pieczeniu Tzn. piekę już od dłuższego czasu, jak widać na mojej stronce, ale im dłużej to robię, tym bardziej to lubię Wczoraj zrobiłam 2 torty dla mojego męża na urodziny i wcale się nie zmęczyłam Ostatno w ogóle z kuchni nie wychodzę, dlatego i marudzić nie mam czasu
uwielbiam gotować, ale piec nie trawię...

ostatnio zaś szalałam z zupami, przy gulaszowej z kaszą, mięsem i pieczarkami po prostu się rozpływałam, a jeszcze znajomi mieli okazję skosztować, nie krzywili się i zjedli do ostatniej kropelki więc domniemywam, że była dobra
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:49   #99
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja wole gotowac i to szybkie potrawy.
To tak jak janajlepiej jednogankowe

Kobietka a nie myślałaś zeby cukiernię otworzyć z takimi innymi ciastkami?rzadko można takie kupić a Ty masz i pomysły i potencjał
Albo sprzedawać do cukierni
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 18:57   #100
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja wole gotowac i to szybkie potrawy.
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
To tak jak janajlepiej jednogankowe
na codzień tez gotuję szybko, ale od czasu do czau uwielbiam, mieszać, mieszać i mieszać... kapusta, rosół, sosy, gulasze są zawsze lepsze jak się pyrkoczą długi czas... dobrze, że jest wizaż, to ja tu piszę, a w garnku się gotuje
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 20:31   #101
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Kobietka a nie myślałaś zeby cukiernię otworzyć z takimi innymi ciastkami?rzadko można takie kupić a Ty masz i pomysły i potencjał
Albo sprzedawać do cukierni
Ano nawet przez chwilę myślałam, ale za dużo czasu kosztowałoby mnie kształcenie się na cukiernika. A bez wykształcenia to nic nie zrobię.
Zresztą hobby zawsze jest przyjemniejsze niż obowiązek
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 13:53   #102
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Ano nawet przez chwilę myślałam, ale za dużo czasu kosztowałoby mnie kształcenie się na cukiernika. A bez wykształcenia to nic nie zrobię.
Zresztą hobby zawsze jest przyjemniejsze niż obowiązek
To prawda ale jeśli za hobby dostaje się kasę to nie mam nic przeciwko
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 14:16   #103
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
To prawda ale jeśli za hobby dostaje się kasę to nie mam nic przeciwko
Czasem zarabiam
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:48   #104
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Czasem zarabiam
JUż widzę u Ciebie uśmiechyczy to znaczy że trochę lepiej się czujesz?w sensie że już nie ma takiej beznadzieji jak wczesniej?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 20:04   #105
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

SzatAnka71, dziękuję za pytanie Ostatnio rzeczywiście jakoś mi lepiej. Odkąd tu napisałam, zaczęłam jakoś pozytywniej podchodzić do życia, dzięki WAM! Tak fajnie spotkać kobiety, które rozumieją, o co chodzi... No i tak jak pisałam, mam ciągle cos do roboty, tłumaczenia, torty i inne takie więc nawet nie mam za bardzo czasu rozmyślać. A do tego prawie codzień widzę, że prawo przyciągania działa i jestem w takiej jakiejś ciągłej fazie podekscytowania tym.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:10   #106
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez Maurentynka Pokaż wiadomość
A ja nie sądze, że to takie szczęście siedzieć w domu i zajmować się wyłacznie rodziną i domem. Osobiście bym zwariowała. W dodatku człowiek się nie rozwija, nie idzie do przodu. W życiu najfajniejsze mieć pracę, która jest naszą pasją, wtedy już nigdy nie trzeba pracować Mam to szczęście dlatego czuję się w życiu spełniona
No cóż, wydaje mi się, że już wcześniej doszłyśmy do wniosku, że każdemu szczęście przynosi coś innego. I nikomu nic do tego. Nie można uogólniać.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:16   #107
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
No cóż, wydaje mi się, że już wcześniej doszłyśmy do wniosku, że każdemu szczęście przynosi coś innego. I nikomu nic do tego. Nie można uogólniać.

Dokladnie ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 17:22   #108
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

to po co ten watek skoro nikomu nic do tego????
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 19:40   #109
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
to po co ten watek skoro nikomu nic do tego????
Po to, żeby każda tu obecna osoba mogła się wypowiedzieć, ale nie oceniając innych w sposób: "takie życie jest dobre, a takie złe, i tylko ja mam świętą rację".
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 15:15   #110
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Po to, żeby każda tu obecna osoba mogła się wypowiedzieć, ale nie oceniając innych w sposób: "takie życie jest dobre, a takie złe, i tylko ja mam świętą rację".
DOKŁADNIE!!!

monisiu gdzie jesteś?
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 09:42   #111
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
DOKŁADNIE!!!

monisiu gdzie jesteś?

Chodzi o mnie?
Jestem, jestem. Komputer zastrajkowal. Derfragmentacja zrobila sie tylko do pewnego miejsca i chlop stwierdzil ze sie cos popsulo, oddal Festplate( kobietka jak sie ta czesc po polsku nazywa?) do firmy gdzie reperuja komputery i rzekomo wszystko ok, oni zrobili defragmentacje w calosci i ma byc ok. Zobaczymy ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 12:46   #112
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
... oddal Festplate( kobietka jak sie ta czesc po polsku nazywa?)
Dysk twardy
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:30   #113
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Dysk twardy

Ano wlasnie dysk twardy ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 12:39   #114
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
SzatAnka71, dziękuję za pytanie Ostatnio rzeczywiście jakoś mi lepiej. Odkąd tu napisałam, zaczęłam jakoś pozytywniej podchodzić do życia, dzięki WAM! Tak fajnie spotkać kobiety, które rozumieją, o co chodzi... No i tak jak pisałam, mam ciągle cos do roboty, tłumaczenia, torty i inne takie więc nawet nie mam za bardzo czasu rozmyślać. A do tego prawie codzień widzę, że prawo przyciągania działa i jestem w takiej jakiejś ciągłej fazie podekscytowania tym.
Bo czasem fajnie jak ktoś, kto jest z boku coś podpowie a i samo wygadanie się też czasem pomaga

Cytat:
Napisane przez Maurentynka Pokaż wiadomość
A ja nie sądze, że to takie szczęście siedzieć w domu i zajmować się wyłacznie rodziną i domem. Osobiście bym zwariowała. W dodatku człowiek się nie rozwija, nie idzie do przodu. W życiu najfajniejsze mieć pracę, która jest naszą pasją, wtedy już nigdy nie trzeba pracować Mam to szczęście dlatego czuję się w życiu spełniona
Każda z nas jest inna i lubi/potrzebuje czegoś innego, grunt to to znaleźć

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Po to, żeby każda tu obecna osoba mogła się wypowiedzieć, ale nie oceniając innych w sposób: "takie życie jest dobre, a takie złe, i tylko ja mam świętą rację".
: ehem:

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Chodzi o mnie?
Jestem, jestem. Komputer zastrajkowal. Derfragmentacja zrobila sie tylko do pewnego miejsca i chlop stwierdzil ze sie cos popsulo, oddal Festplate( kobietka jak sie ta czesc po polsku nazywa?) do firmy gdzie reperuja komputery i rzekomo wszystko ok, oni zrobili defragmentacje w calosci i ma byc ok. Zobaczymy ;o)
Moniś czyżbyś zapominała językMiałam kiedyś kolegę który mieszka tam gdzie Ty i jak z Nim rozmawiałam to też często się pytał:jak to po polsku bedzie?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:14   #115
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Troche, mam w domu slazaka i wiekszosc znajomych to tez slazacy z niemieckim pochodzeniem, wiec mowia jak mowia i ja to od nich przejelam, wiec czesto mieszam oba jezyki w jednym zadaniu i sie czasami to o owo zapomni, trzeba dluzej pomyslec, ale jak potrzeba to akurat nie chce sie przypomniec heheheh
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:21   #116
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Troche, mam w domu slazaka i wiekszosc znajomych to tez slazacy z niemieckim pochodzeniem, wiec mowia jak mowia i ja to od nich przejelam, wiec czesto mieszam oba jezyki w jednym zadaniu i sie czasami to o owo zapomni, trzeba dluzej pomyslec, ale jak potrzeba to akurat nie chce sie przypomniec heheheh
Moja koleżanka ma córkę która jak była mała to mówiła trzema językami w jednym zdaniu
Można zapomnieć
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 14:52   #117
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Ja mówię po polsku a czasem po łacinie
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 18:07   #118
kajtecek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 175
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

Dziewczyny,musze wam podziekować za tak fantastyczny wątek !!! Trafilam przypadkiem,a przeczytałam cały-zachwycona,w dodatku dzisiaj kiedy na mojej drodze stanął mały dołek,ale po przeczytaniu od razu humor mi sie poprawił


Jestem w takim momencie życia kiedy zastanawiam sie jak dalej żyć, i co jest w tym życiu najważniejsze. Kiedyś,całkiem zresztą niedawno uważałam że liczy sie tylko życie zawodowe,awanse,liczne znajomości i dobra zabawa. Dzisiaj dochodze do wniosku że życiu nadają sens inne rzeczy-szczęśliwy zwiazek,udane życie rodzinne,macierzyństwo (nie odkładane aż będzie za poźno ),życie w zgodzie z samym sobą.

Niestety częściej łatwiej powiedzieć niż wcielić w życie. Wiele lat (i niestety w dalszym ciagu,choć pracuje nad tym ) miałam obsesje mijajacego czasu,upływu lat,wiecznej paniki w zwiazku z nadchodząca trzydziestką.Zwłaszcza porównując się z innymi-np. wszystkie kolezanki mają juz dzieci ,niektóre nawet całkiem duże ,tylko nie ja,inne kolezanki mają już męża lub własnie wychodza za mąż tylko nie ja,i znów powód do frustracji.A jednocześnie przekonanie że w tym wieku najlepiej zająć sie zyciem zawodowym,ambicjami,awans ami,i znów w głowie koleżanki które awansowały,albo znają 5 języków a ja żadnego porządnie i jestem d... wołowa,albo że koleżanki bujają sie furami za 200 tys. i ciekawe skąd na to mają-zazdrość,czasem nawet zawiść (kogo to nie spotyka ?)

Pomyślałam sobie ostatnio że to głupota marnować czas na takie myslenie,z którego nic przecież nie wynika. Że kupienie kolejnej "ekstra" kiecki i pokazanie sie w niej na ,imprezie uszczęśliwi tylko na chwilę, ale prawdziwego szczęścia nie da.Że nie będę umiec żadnego języka jeżeli dalej będę tylko stękać i nic z tym nie zrobię(jutro zapisuje sie na angielski )Zazdroszczenie innym nic nie daje z wyjatkiem wpadania w dołek, zresztą każdy z nas ma mniejsze i większe problemy, których często w ogóle po nas nie widać,myślę że nikt nie dostaje codziennie gwiazdki z nieba,trzeba patrzec na siebie i działać a nie zazdrościć że komuś coś sie w życiu udało.

Mam super pracę,trochę kiepskie życie prywatne,zwłaszcza w ostatnim czasie jestem samotna ale ciągle mam nadzieje,że niedługo bedzie inaczej,musze tylko uzbroic sie w cierpliwość

Mam TYLKO 29 lat i pozdrawiam serdecznie
kajtecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 19:45   #119
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

29 lat to siksa jesteś
Myślę,że powinnaś poważnie się zastanowić co dla Ciebie jest dobre i czego w życiu oczekujesz. Nawet jeśli koleżanki mają dzieci ,mężów... to co z tego??? Zastanów się czybędziesz szczęśliwa jako matka i żona?? Czy macierzyństwo ( pieluchy, karmienie,usypianie , choroby, zabawa, uśmiechy...) da ci satysfakcję?? Czy naprawdę pragniesz takiego właśnie stylu życia?? czy kierujesz się naciskiem otoczenia? Sama jestem pracującą na cały etat matką 2 dzieci i mi to sprawia przyjemność ale skoro Ty cały czas gonisz za awansem to czy byłabyś w stanie zrezygnować z tego na jakiś czas? Wiadomo -można robić karierę będąc matką (opiekunka itd ) ale dziecko potrzebuje bliskości..
Mam znajomą która niby świadomie zaszła w ciążę i teraz jej córeczka przebywa w żłobku 10 godz dziennie-tragedia!!! Jak decydowała się na dziecko to powinna wziąść pod uwagę to,że posiadanie dziecka to nie tylko spłodzenie, urodzenie i oddanie pod czyjąś opiekę..
Tak jak dziecko tak i mąż też wymaga poświęceń ( bo w sumie to jak drugie dziecko) - czy jesteś na to gotowa?
Olej to co inni mają !! ani im nie dodasz ani nie zabierzesz więc po co o tym myśleć.

Edytowane przez karolinaP103
Czas edycji: 2011-11-14 o 19:47
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:15   #120
kajtecek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 175
Dot.: Sens zycia wg. 30tek

KarolinaP103 dzięki za odpowiedź

Wiem że wychowywanie dziecka i założenie rodziny to ogromna odpowiedzialność,i takie decyzje nie mogą zapadać zbyt szybko-przynajmniej ja mam takie zdanie. Zawsze tak sadziłam nawet mając 16 lat. Może nie wypowiedziałam sie zbyt jasno w poprzednim poście...chodzi mi o to że ostatnie 6 lat poświęciłam pracy,która uwielbiam ale która pochłania czasem mnóstwo czasu i nerwów,awansowałam dwa razy z czego jestem dumna ale coraz czesciej zastanawiam sie kiedy założe rodzinę , nie chciałabym miec 40 lat (z całym szacunkiem dla 40 ek ) i wtedy rodzić pierwsze dziecko.


Kiedyś myslałam że tylko praca ma sens,nie było we mnie zrozumienia dla dziewczyn zostających w domu i wychowujących dzieci,byłam jedną z tych panieniek,które wyśmiewały taki styl życia. Ale z wiekiem człowiek dojrzewa i dochodzi do różnych wniosków.

Na razie czekam,odganiam głupie i toksyczne myśli,i z optymizmem patrze w przyszłość .Nie zawsze jest to łatwe ,grunt by nie popadać w dołki na dłużej
kajtecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.