Babcia i moje kolczyki.Co zrobić? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 22:45   #61
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Masz w rodzinie kogoś, z kim jesteś w dobrych kontaktach? Może zacznij po cichu mówić, że jest Ci przykro, bo bez Twojej zgody i wpływu zostały pożyczone Twoje kolczyki, nie były Ci potrzebne przez x lat, więc olałaś, bo niech się babcia cieszy, ale teraz są Ci potrzebne i nie wiesz jak się zwrócić do babci, a ona sama najwyraźniej nie pamięta.

Przygotuj sobie taką bazę w rodzinie, żeby potem nikt nie krzyczał, że jak to babci zabierasz "jej" kolczyki. Chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi było poinformowanych że to Twoja własność i chcesz sprawę załatwić sympatycznie i kulturalnie.

Potem czy na osobności, czy w gronie rodzinnym, uprzejmie poinformuj babcię, że pragniesz odzyskać swoją własność, ponieważ w tym momencie jest Ci potrzebna. Na krzyki, argumenty za nieoddawaniem czy wręcz argumenty świadczące o tym, że kolczyki należą do babci, możesz publicznie spytać mamę. "Mamo, pamietasz, kiedy byłam w podstawówce pożyczyłaś babci moje kolczyki, nie były mi potrzebne, teraz są i jak pamiętasz, poruszałam już z Tobą temat ich zwrotu. Sama powiedz czyje one są".

O ile Twoja mama nie chce się podlizać babci i ceni sobie stosunki rodzinne, powinna przyznać Ci rację, że
1-kolczyki są twoje
2-Ona je pożyczyła bez Twojej zgody
3-starałaś się "wyczuć" teren i poruszałaś z nią tę kwestię

W razie wielkiej awantury można babci wyrzucić niesprawiedliwe i krzywdzące traktowanie, np. wręczanie siostrze prezentu w dniu Twojego święta (o ile Twój prezent był dużo mierniejszy, a siostra nie miała specjalnej okazji do traktowania, bądź wręcz nie dostałaś niczego, choć w to wątpię ).

Jeśliby rodzina się pluła, możesz powiedzieć, że nie miałaś wpływu na to co się dzieje z Twoją własnością, nierówne traktowanie masz w nosie, bo nikogo już nie oświeci, ale swoją własność chcesz odzyskać, bo Ci się najzwyczajniej w świecie należy

Mam nadzieję, że wszystko poukłada się po Twojej myśli, bo widać, że nie jesteś rozpuszczoną jak dziadowski bicz dziewuchą, tylko chcesz nie raniąc nikogo, chociaż odzyskać swoją własność i to nie ze złośliwości, tylko zwyczajnie z powodu zapotrzebowania na tę rzecz
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 23:41   #62
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Ja bym raczej położyła krzyżyk na kolczykach. Dla własnego świętego spokoju i spokojnego sumienia.

Wiem co to znaczy być czarną owcą w rodzinie. Wiem co to znaczy mieć babcię, która faworyzuje innych wnuków, a samej nie doczekać się nawet telefonu z życzeniami na urodziny. Wiem nawet co to znaczy mieć wyrzuty sumienia, ze się ma zal za traktowanie [absurd, nie? ]. Mój brat i jesteśmy dziećmi niechcianej synowej, które w dodatku są wychowane w mieście - więc z automatu złymi. Sporo razy w życiu płakałam przez tę babcię ze względu na to jak zostałam potraktowana ja, mój Brat, Mama czy dlatego, ze szkoda mi było mojego Taty, który był pomiędzy nami. Właśnie ze względu na Tatę nauczyłam sie wiele rzeczy odpuszczać, olewać, bo ważniejszy był dla mnie jego spokój niż moje 5 minut triumfu.
Szczęściem mam jeszcze drugą babcię, dla której Brat i ja jesteśmy przysłowiowym oczkiem w głowie i dostaliśmy od niej i od Dziadka podwójną dozę miłości i uwagi.


Nie upominałabym się o kolczyki - chyba, ze miałby dla mnie dużą wartość sentymentalną [ale w tej sytuacji chyba tak nie jest, skoro chcesz je przetopić]. Jakoś tak moja duma i honor nie pozwoliłby mi się o nie prosić, szczególnie, ze babcia używa ich X lat i uważa za swoje. Nie uznałabym ich za warte pretensji do mnie, kłótni i wpędzanie mnie w wyrzuty sumienia, ze starej, schorowanej babci chcę wszystko zabrać...
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 05:38   #63
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ja bym raczej położyła krzyżyk na kolczykach. Dla własnego świętego spokoju i spokojnego sumienia.

Wiem co to znaczy być czarną owcą w rodzinie. Wiem co to znaczy mieć babcię, która faworyzuje innych wnuków, a samej nie doczekać się nawet telefonu z życzeniami na urodziny. Wiem nawet co to znaczy mieć wyrzuty sumienia, ze się ma zal za traktowanie [absurd, nie? ]. Mój brat i jesteśmy dziećmi niechcianej synowej, które w dodatku są wychowane w mieście - więc z automatu złymi. Sporo razy w życiu płakałam przez tę babcię ze względu na to jak zostałam potraktowana ja, mój Brat, Mama czy dlatego, ze szkoda mi było mojego Taty, który był pomiędzy nami. Właśnie ze względu na Tatę nauczyłam sie wiele rzeczy odpuszczać, olewać, bo ważniejszy był dla mnie jego spokój niż moje 5 minut triumfu.
Szczęściem mam jeszcze drugą babcię, dla której Brat i ja jesteśmy przysłowiowym oczkiem w głowie i dostaliśmy od niej i od Dziadka podwójną dozę miłości i uwagi.


Nie upominałabym się o kolczyki - chyba, ze miałby dla mnie dużą wartość sentymentalną [ale w tej sytuacji chyba tak nie jest, skoro chcesz je przetopić]. Jakoś tak moja duma i honor nie pozwoliłby mi się o nie prosić, szczególnie, ze babcia używa ich X lat i uważa za swoje. Nie uznałabym ich za warte pretensji do mnie, kłótni i wpędzanie mnie w wyrzuty sumienia, ze starej, schorowanej babci chcę wszystko zabrać...
Ojejku jejku, jakie to wzruszające No jasne, niech odpuszcza, niech pozwala na nieliczenie się z jej zdaniem, z pewnością będzie szczęśliwa żyjąc w ten sposób
Autorko, albo się walczy o swoje (i ponosi konsekwencje tejże walki) albo się jest dupą wołową i pozwala innym by mieli cię za nic. Nie odpuszczaj dla "świętego spokoju" - ten święty spokój jest złudny, bo to jedynie spokój dla babci, a nie dla ciebie, przecież ciebie wciąż będzie dręczyć poczucie krzywdy.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 07:05   #64
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Autorko, nie wiem ile masz lat (może pisałaś, a ja przeoczyłam), ale w życiu czekają Cię o wiele gorsze sytuacje, w których będziesz musiała walczyć o swoje. jeśli zaczniesz odpuszczać w tym momencie, to będziesz prawdopodobnie odpuszczać już zawsze. co z tego, że to Twoja babcia? przecież nie musisz jej tych kolczyków wyrywać z uszu. idziesz i kulturalnie mówisz, że chciałabyś swoją własność z powrotem i tyle. naprawdę utrudniasz sobie moim zdaniem bardzo łatwą sytuację.

powodzenia!
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 07:45   #65
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Twoja mama rozporzadza sie nie swoją wlasnoscią, wiec niech ona odbierze, co pozyczyla. Babcia tez powinna pomyslec sama o zwrocie, nie widze w tym nic, co mialoby jej zrobic przykrosc. Przeciez to pozyczone, nic dziwnego, ze chcesz, zeby zwrocila, tym bardziej, ze ich nie pozyczalas.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 08:16   #66
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Właśnie mi też się wydaje, że skoro Twoja mama pożyczyła Twoje kolczyki bez Twojej zgody to teraz ona powinna porozmawiać z babcią. To nie Ty je pożyczałaś nie miałaś wtedy prawa głosu (straszne jak dla mnie, ile byś nie miała wtedy lat, to była Twoja własność) więc nie na Tobie spoczywa teraz odpowiedzialność za odzyskanie ich tylko na Twojej mamie która postąpiła bezmyślnie. Też mam mnóstwo wielkiej złotej biżuterii którą dostałam jak byłam mała (wiadomo, złoto to najlepsza waluta a trzeba dziecko jakoś zabezpieczyć) która była kiedyś bardzo "modna" i popularna ale mimo to leżała sobie w szafeczce aż ja dorosnę i zdecyduję co chcę z tym zrobić. Nawet jeśli komuś się bardzo podobała.
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 08:50   #67
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Powiedz babci tak - babciu jakie ładne kolczyki nosisz....pożyczysz mi ?
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 09:35   #68
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Ja na ogół nie odpuszczam w takich sytuacjach, lecz nie wiem czy w tej bym nie odpuściła. Skoro babcia taka jest, to pewnie nie odda kolczyków, a siłą jej chyba nie zerwiesz..
No, ale zawsze można spróbować, w końcu to Twoja własność, masz do niej pełne prawo i współczuję Ci, że tak traktuje Ciebie Twoja rodzina.
Niestety często z rodziną dobrze, to wychodzi się tylko na zdjęciach.
Zacznij po prostu przy kawce, że chciałabyś odzyskać kolczyki. I tyle.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:32   #69
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
powiedz babci tak - babciu jakie ładne kolczyki nosisz....pożyczysz mi ?:d
o! No wlasnie
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:35   #70
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Wybacz, ale argument matki "bo babci będzie przykro" jest głupi i tyle. W ten sposób "hoduje" córkę, która nigdy nie upomni się o swoje (nie oczekujesz babci, ale SWOICH kolczyków), zawsze potulnie stuli uszy po sobie- nic tylko taką osobę wykorzystywać i jeździć po niej jak po łysej kobyle.
A teraz pytanie: CZY na to pozwolisz?
Tak, a później w pracy weźmie bezpłatnie większą robotę do domu, bo koleżanka prosiła i będzie jej przykro.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:55   #71
martek87
Raczkowanie
 
Avatar martek87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 108
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Masz w rodzinie kogoś, z kim jesteś w dobrych kontaktach? Może zacznij po cichu mówić, że jest Ci przykro, bo bez Twojej zgody i wpływu zostały pożyczone Twoje kolczyki, nie były Ci potrzebne przez x lat, więc olałaś, bo niech się babcia cieszy, ale teraz są Ci potrzebne i nie wiesz jak się zwrócić do babci, a ona sama najwyraźniej nie pamięta.

Przygotuj sobie taką bazę w rodzinie, żeby potem nikt nie krzyczał, że jak to babci zabierasz "jej" kolczyki. Chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi było poinformowanych że to Twoja własność i chcesz sprawę załatwić sympatycznie i kulturalnie.

Potem czy na osobności, czy w gronie rodzinnym, uprzejmie poinformuj babcię, że pragniesz odzyskać swoją własność, ponieważ w tym momencie jest Ci potrzebna. Na krzyki, argumenty za nieoddawaniem czy wręcz argumenty świadczące o tym, że kolczyki należą do babci, możesz publicznie spytać mamę. "Mamo, pamietasz, kiedy byłam w podstawówce pożyczyłaś babci moje kolczyki, nie były mi potrzebne, teraz są i jak pamiętasz, poruszałam już z Tobą temat ich zwrotu. Sama powiedz czyje one są".

O ile Twoja mama nie chce się podlizać babci i ceni sobie stosunki rodzinne, powinna przyznać Ci rację, że
1-kolczyki są twoje
2-Ona je pożyczyła bez Twojej zgody
3-starałaś się "wyczuć" teren i poruszałaś z nią tę kwestię

W razie wielkiej awantury można babci wyrzucić niesprawiedliwe i krzywdzące traktowanie, np. wręczanie siostrze prezentu w dniu Twojego święta (o ile Twój prezent był dużo mierniejszy, a siostra nie miała specjalnej okazji do traktowania, bądź wręcz nie dostałaś niczego, choć w to wątpię ).

Jeśliby rodzina się pluła, możesz powiedzieć, że nie miałaś wpływu na to co się dzieje z Twoją własnością, nierówne traktowanie masz w nosie, bo nikogo już nie oświeci, ale swoją własność chcesz odzyskać, bo Ci się najzwyczajniej w świecie należy

Zgadzam się z Kociaakiem Możesz też wysłać matkę po te kolczyki, w końcu to ona je pożyczyła. A komentarzami rodziny i babki się nie przejmuj. W końcu i tak nic od niej nie dostałaś. Upomnij się o swoją własność.
martek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 17:11   #72
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

a od kogo te kolczyki?? tzn kto Ci je podarował????
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:47   #73
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Właśnie mi też się wydaje, że skoro Twoja mama pożyczyła Twoje kolczyki bez Twojej zgody to teraz ona powinna porozmawiać z babcią. To nie Ty je pożyczałaś nie miałaś wtedy prawa głosu (straszne jak dla mnie, ile byś nie miała wtedy lat, to była Twoja własność) więc nie na Tobie spoczywa teraz odpowiedzialność za odzyskanie ich tylko na Twojej mamie która postąpiła bezmyślnie. Też mam mnóstwo wielkiej złotej biżuterii którą dostałam jak byłam mała (wiadomo, złoto to najlepsza waluta a trzeba dziecko jakoś zabezpieczyć) która była kiedyś bardzo "modna" i popularna ale mimo to leżała sobie w szafeczce aż ja dorosnę i zdecyduję co chcę z tym zrobić. Nawet jeśli komuś się bardzo podobała.

Zgadzam się w sumie z Tobą, ale niestety autorka nie zmusi matki, by ta odebrała jej kolczyki. Autorka napisała, że mama sprzeciwiła się temu, by wyegzekwować od babci biżuterię, więc wątpię czy sama wezmie na siebie to zadanie.
Jedyne co można zrobić, to wziąć sprawy w swoje ręce.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:09   #74
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

A czy tu w ogóle nikt nie zdaje sobie sprawy, że koszt przetopienia złota na pierścionek- samej robocizny- to tak z 200 zł i to zakładając, że autorka nie ma jakiegoś wyrafinowanego projektu na myśli. I zakładając, że druga babcia nie zakosiła jej rodowych brylantów, to pewnie w pierścionek zostanie wprawione szkiełko- a taki pierścień, to można kupić poniżej ceny samej robocizny.
Chyba, że sama będziesz przetapiać, to wybacz.

No i wartość kolczyków jako kolczyków jest jednak trochę inna niż wartość kolczyków jako złomu. Sprzedawać na złom, to się opłaca popsutą biżuterię, przetapiać- jak się planuje zrobić coś dużego i ma się naprawdę dużo złota na ten cel.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:35   #75
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
A czy tu w ogóle nikt nie zdaje sobie sprawy, że koszt przetopienia złota na pierścionek- samej robocizny- to tak z 200 zł i to zakładając, że autorka nie ma jakiegoś wyrafinowanego projektu na myśli. I zakładając, że druga babcia nie zakosiła jej rodowych brylantów, to pewnie w pierścionek zostanie wprawione szkiełko- a taki pierścień, to można kupić poniżej ceny samej robocizny.
Chyba, że sama będziesz przetapiać, to wybacz.

No i wartość kolczyków jako kolczyków jest jednak trochę inna niż wartość kolczyków jako złomu. Sprzedawać na złom, to się opłaca popsutą biżuterię, przetapiać- jak się planuje zrobić coś dużego i ma się naprawdę dużo złota na ten cel.
Nie tego tyczy się temat. Dla mnie to autorka może je nawet oddać na cele charytatywne. Moja mam kiedyś "pożyczyła" sobie mój łańcuszek który dostałam na chrzest. Ja się nie pieściłam, powiedziałam że to ja dostałam ten łańcuszek a że mam już swoje lata chciałabym go odzyskać i nosić. I choć mamie ten pomysł się nie podobał to wiedziała że jest mój i oddała. Też tak powinnaś zrobić, otwarcie, bez ceregieli.
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:39   #76
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
Nie tego tyczy się temat. Dla mnie to autorka może je nawet oddać na cele charytatywne. Moja mam kiedyś "pożyczyła" sobie mój łańcuszek który dostałam na chrzest. Ja się nie pieściłam, powiedziałam że to ja dostałam ten łańcuszek a że mam już swoje lata chciałabym go odzyskać i nosić. I choć mamie ten pomysł się nie podobał to wiedziała że jest mój i oddała. Też tak powinnaś zrobić, otwarcie, bez ceregieli.
Mylisz się- temat wcale nie dotyczy wyłącznie kwestii własności- bo tu sprawa jest oczywista, a autorka opisuje tło całej sytuacji i kalkuje z jakich to powodów kolczyki się babci nie należą.

I niestety wyłania się z tego taki oto obraz:
"Kolczyki są moje i chociaż nie są mi potrzebne, to je zabiorę i przetopię- i choćby miało, to kosztować więcej niż nowy pierścień, to i tak zabiorę i przetopię, bo to nie ja dostałam tego laptopa i 5 komórek, więc nie mogę ścierpieć, żeby ta wredna baba nosiła teraz moje kolczyki!"
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:44   #77
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Zgadzam się, przetapianie kolczyków na pierścionek uważam za bezsensowne na tym etapie życia, gusta się modyfikują i kolczyki moga Ci się podobać nie za 40 a za raptem 5 czy 10 lat; teraz chcesz wartościowy wyrób sprzedać po cenie złomu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:51   #78
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

rapunzel8 zwróciła uwagę na istotną kwestię, zgadzam się. Ale to nie zmienia faktu, że kolczyki powinny wrócić do właścicielki. Ewentualnie ich równowartość w innej formie.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:53   #79
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
I niestety wyłania się z tego taki oto obraz:
"Kolczyki są moje i chociaż nie są mi potrzebne, to je zabiorę i przetopię- i choćby miało, to kosztować więcej niż nowy pierścień, to i tak zabiorę i przetopię, bo to nie ja dostałam tego laptopa i 5 komórek, więc nie mogę ścierpieć, żeby ta wredna baba nosiła teraz moje kolczyki!"
inne tło też jest takie, że tak de facto zostały one jej zabrane bez jej zgody i woli, też bym się wkurzyła jakby ktos bez mojej wiedzy dysponował moim dobrem a potem jeszcze obruszony zakazywał odzyskania tego dobra, tło tłem ale nawet z nim ciężko się nie zgodzić...
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 19:54   #80
waker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 156
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

Nie żebym był chamski ale ile babcia ma wiosenek?
waker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:57   #81
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: Babcia i moje kolczyki.Co zrobić?

jak ktoś chce wnikać w koszta przetopienia/robocizny itd to osobny temat można założyć. Nie mamy doradzać czy ma je przetapiać czy nie tylko jak odzyskać kolczyki i choćby miała to robić by je oddać biednym tak jak pisałam ma do tego prawo. Nie przesadzajcie. Prawda taka że sa jej i chce je odzyskać.
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.