Zwolnienie lekarskie z basenu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 20:37   #1
xvnbq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3

Zwolnienie lekarskie z basenu


Witam. Dowiedziałam się, że w tym roku szkolnym w ramach zajęć wf-u przewidziany jest dla mojej klasy basen. Mam powody, dla których nie będę na niego chodzić:

1. Skręcenie kolana (a właściwie rzepki) z wysiękiem 4 miesiące temu - do tej pory do końca się nie zagoiło, a w wodzie jeszcze bardziej mnie boli.

2. Kompleksy - nie jestem zbyt chuda, reszta osób w mojej klasie ma figury modelek.

3. Strach i obrzydzenie przed pływaniem z innymi - basen ten nie jest zbyt czysty.

4. Powolność - nie zdążę się "ogarnąć" w czasie na to przewidzianym.

5. Nie zrezygnuję z normalnych zajęć wf-u - chce na nie jak najbardziej uczęszczać, zrezygnuję tylko z samego basenu.

Gdzie powinnam się udać i co powiedzieć lekarzowi, aby takie zwolnienie mieć?
xvnbq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:40   #2
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Jak masz faktycznie jakieś problemy z nogami to Twój ortopeda powinien Ci wystawić, reszta to Twoje fanaberie, więc nie powinnaś dostać na nie zwolnienia.
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:17   #3
nieszka89
Przyczajenie
 
Avatar nieszka89
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Zgadzam sie z koleżanką wyżej.
Idź do ortopedy, nie powinno być problemu ze zwolnieniem z basenu.
Reszty punktów nawet nie skomentuję
nieszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 08:32   #4
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Tak jak wyżej, ortopeda. Dobrze, że chociaż na pozostałe zajęcia chcesz chodzić, bo coraz więcej otyłych nastolatków widać. Tylko chipsy, słodycze, a ruchu prawie w ogóle i rosną takie borsuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 22:24   #5
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

U nas był basen i w podstawówce i w gimnazjum. Dziewczyny, które nie chciały pływać bez problemu załatwiały sobie zwolnienia. Wystarczyło iść do lekarza i poskarżyć się na problemy skórne po basenie. Od razu było uczulenie na chlor i zwolnienie. Nie pochwalam tego, ale już wolę, żeby nie ćwiczyły niż jęczały na basenie jak to im źle.
W Twoim przypadku te problemy z nogami mogą być faktycznym powodem do zwolnienia, bez żadnych kombinacji.

Jeśli masz normalne koleżanki w klasie, brak figury modelki nie będzie problemem. Z kompleksów trzeba wychodzić, zaakceptować siebie, albo zacząć jakoś działać (na przykład pływając). Po basenie możesz się wykąpać, da się przeżyć. I nie ma co panikować jeśli chodzi o czas. Wszystkie dziewczyny będą się kąpać, przebierać, suszyć włosy, to dlaczego akurat Ty masz się nie wyrobić?
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 14:16   #6
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

ja się tam autorce wcale nie dziwię, Ja, jak miałam 15 lat miałam mega kompleksy na punkcie figury i owłosienia, miałam bujne owłosienie okolic łonowych i na nogach, mieszkałam z babcią która nie pozwalała mi się golić bo to " nie moralne" jak się dowiedziałam, że w LO będzie basen na wf, to chciałam rzucić szkołę, rozebranie się nie na basenie przed koleżankami nie wchodziło w grę, mimo, że były sympatyczne, a przed kolegami do tego w dzieciństwie się o mało nie utopiłam i panicznie bałam się wody.....na szczęście pogadałam z ciocią która załatwiła mi zwolnienie lekarskie z basenu dzięki niej skończyłam LO. teraz ma 43 lata, żadnego zbędnego włoska na ciele ( wydepilowałam się laserowo), lepszą figurę niż w liceum, wody też przestałam się bać, teraz piszę z motorówki kumla, którą właśnie sobie pływamy po Odrze
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 14:38   #7
Malwina44
Przyczajenie
 
Avatar Malwina44
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 25
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Proponuję jednak mimo wszystko WALCZYĆ ze swoimi słabościami i wszystkimi wymienionymi fanaberiami bo jednak basen, ruch, pływanie to tylko same plusy dla zdrowia, więc jeżeli jeszcze towarzyszy Ci większa waga to czemu tego nie wykorzystać, pokochaj swoje ciało takie jakim jest , nie przejmuj się nikim i nie szukaj czy inni patrzą na Ciebie, bądź sobą i żyj według swojego scenariusza a nie tak jak Ci go napiszą inni ludzie... Wydawało by się że w twojej sytuacji, jeżeli chodzi o nogę to basen to najlepsze z możliwych sportów...
Malwina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-11, 15:27   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Taa... już widzę jak każda nastolatka walczy dzielnie ze swoimi kompleksami PRZY RÓWIEŚNIKACH, zwłaszcza w grupie koedukacyjnej Serio, nigdy nie mieliście 16 lat?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 18:09   #9
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Dokładnie dlatego dzieci i nastolatki nie chcą ćwiczyć na WFie, bo każdy próbuje popchnąć ich do dyscypliny, której nie lubią lub w której nie czują się komfortowo. Na pewno wiele osób chętniej by ćwiczyło jakby miało wpływ na wybór dyscypliny i poziomu.
Pierwszy powód jak najbardziej nadaje się do zwolnienia od lekarza. Ale jak dla mnie reszta też jest istotna. Przecież nie próbuje się wymigać od każdej aktywności fizycznej? A jak ją kiedyś problemy zdrowotne nie będą ograniczać, to sama na basen też sobie może pochodzić
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:36   #10
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

mnie szkoda było czasu na basen w szkole (zajęcia były na drugim końcu miasta) i zwolnienie bez problemu dostałam od lekarza - powiedziałam mu wprost, że po prostu nie chcę na niego chodzić. że mam inne aktywności sportowe.
nie byłam jedyną osobą ze zwolnieniem, nie ma z tym problemów
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 21:51   #11
maibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Skąd ja to znam, ile ja się nameczylam, żeby się z basenu wymigac mój ortopeda zgodził się wystawić mi zwolnienie, ale pod warunkiem, że będę chodziła na rehabilitację jedna moja znajoma dostała zwolnienie od lekarza z powodu uczulenia na chlor, ale na ile to była prawdziwa wersja, nie mam pojęcia
maibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 19:37   #12
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Zwolnienie lekarskie z basenu

Cytat:
Napisane przez maibu Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam, ile ja się nameczylam, żeby się z basenu wymigac mój ortopeda zgodził się wystawić mi zwolnienie, ale pod warunkiem, że będę chodziła na rehabilitację jedna moja znajoma dostała zwolnienie od lekarza z powodu uczulenia na chlor, ale na ile to była prawdziwa wersja, nie mam pojęcia
U mnie często połowa klasy była uczulona na chlor. Ale to nie przeszkadzało wielu z nich w przyjściu na odkryty basen na wakacjach.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 20:37:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.