Utrzymanie wagi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-05, 21:00   #1
bigstar02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 18

Utrzymanie wagi


Cześć, dziewczyny

Chciałabym się podpytać bardziej doświadczonych ode mnie osób, jak utrzymać wagę po zrzuceniu paru kg Mam 170cm i przez dłuższy czas ważyłam ok. 53-54kg, ale nie czułam się za dobrze i postanowiłam pozbyć się paru kg Obecnie ważę 50kg i planuje zejść tak do 48-49kg-proszę, nie oceniajcie, doskonale wiem, że jestem szczupła, ale przy tej niższej wadze mam zdecydowanie lepsze samopoczucie, poza tym każdy ma inną budowę i ja nie wyglądałam jakoś przerażająco chudo Jak już osiągnę wymarzoną wagę, to jak ją utrzymać? Bo teraz jem bardzo rozsądnie, niewiele: obfite śniadania, na obiad zupę lub rzadziej jakąś sałatkę i ewentualnie na kolacje tak samo, chociaż często już ją sobie odpuszczam, bo zawsze w ciągu dnia walnę sobie kawkę lub dwie, soki, smoothie... Kolejną rzeczą, jest fakt, że mam 17 lat i jestem troszkę opóźniona fizycznie (tak z 2 lata, ludzie dają mi 14-15), i czy niższa waga bedzie miała wpływ na mój rozwój, który jeszcze troszkę, niewiele, ale myślę, że jednak, potrwa?

Z góry dziękuje życzliwym osobom za wskazówki, rady )
Pozdrawiam, K.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bigstar02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 17:05   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Utrzymanie wagi

Cytat:
Napisane przez bigstar02 Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny

Chciałabym się podpytać bardziej doświadczonych ode mnie osób, jak utrzymać wagę po zrzuceniu paru kg Mam 170cm i przez dłuższy czas ważyłam ok. 53-54kg, ale nie czułam się za dobrze i postanowiłam pozbyć się paru kg Obecnie ważę 50kg i planuje zejść tak do 48-49kg-proszę, nie oceniajcie, doskonale wiem, że jestem szczupła, ale przy tej niższej wadze mam zdecydowanie lepsze samopoczucie, poza tym każdy ma inną budowę i ja nie wyglądałam jakoś przerażająco chudo Jak już osiągnę wymarzoną wagę, to jak ją utrzymać? Bo teraz jem bardzo rozsądnie, niewiele: obfite śniadania, na obiad zupę lub rzadziej jakąś sałatkę i ewentualnie na kolacje tak samo, chociaż często już ją sobie odpuszczam, bo zawsze w ciągu dnia walnę sobie kawkę lub dwie, soki, smoothie... Kolejną rzeczą, jest fakt, że mam 17 lat i jestem troszkę opóźniona fizycznie (tak z 2 lata, ludzie dają mi 14-15), i czy niższa waga bedzie miała wpływ na mój rozwój, który jeszcze troszkę, niewiele, ale myślę, że jednak, potrwa?

Z góry dziękuje życzliwym osobom za wskazówki, rady )
Pozdrawiam, K.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tak niska waga, odbije się na Twoim zdrowiu i rozwoju organów wewnętrznych, osłabi kości i doprowadzi do osteopenii a kiedyś do osteoporozy, zniszczy serce, obniży zdolności mózgu, byc moze zniszczy system hormonalny i płodność, + tak neidoborowa dieta pewnie juz zrujnowała i bardzo spowolniła Twój metabolizm.
Problem jest tym większy, ze jesteś bardzo młodziutka, a metabolizm _zawsze_ i tak zwalnia z wiekiem.

Głodzisz się.
Zamiast zbijać wagę jeszcze, zastanów się po co Ci tkwienie w niedowadze, co Ci to rekompensuje.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 08:40   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Utrzymanie wagi

masz jakiś spaczony obraz siebie w głowie i potrzebujesz pomocy. chude nie znaczy ładne czy zdrowe, a ty zdecydowanie robisz sobie krzywdę.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 12:57   #4
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Utrzymanie wagi

Dążysz do bardzo niskiej wagi. Moim zdaniem jesz za mało. Myślę, że 53 kg przy wzroście 170cm to bardzo mało. Nie kombinuj z odchudzaniem a skup się na zdrowym, racjonalnym odżywianiu i nauce
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 21:54   #5
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Utrzymanie wagi

Chudnąć już nie masz z czego, ale jeśli uważasz, że Twój organizm tego wymaga to bardzo proszę.

Ja również jestem po diecie, schudłam 5 kg i staram się po prostu zachować zdrowe nawyki żywieniowe, by waga stanęła na tym poziomie bądź jeszcze zmalała. Stosuję przede wszystkim regularność posiłków, mniejsze niż dotychczas porcje, staram się omijać szerokim łukiem tzw. śmieciowe jedzenie i owoce jeść do południa. Poza tym, kolację zjadam 3 godziny przed snem i rano wypijam szklankę wody z cytryną, by poprawić metabolizm.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 21:56   #6
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Utrzymanie wagi

Przerażające. Wiem jak się wygląda z wagą 50 kg przy 174 cm. TO JEST CHUDOSC NA GRANICY CHOROBY

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 10:33   #7
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Utrzymanie wagi

masz 17 lat, a więc jeszcze jestes w fazie rozwoju fizycznego. nie warto się tak odchudzać, bo będą z tego niemiłe problemy.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-12, 10:48   #8
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Utrzymanie wagi

to, że wyglądasz na 2lata mniej nie znaczy, że jesteś opóźniona
ja mam 30lat, ludzie dają mi często 25 i zawsze to brałam za plus, a nie objaw opóźnienia
co do wagi - jestem ciekawa jak wyglądasz, bo wydaje mi się, że waga 53kg przy 170cm to tak optymalnie. ale ja mowie na swoim przykladzie bo tez mam tyle wzrostu co ty
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-12 11:48:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.