siła kawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 12:05   #1
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161

siła kawy


po pierwsze: mam na myśli kawę sypką, którą zalewam wrzątkiem a następnie przecedzam przez siteczko a następnie piję taka tymczasowa metoda z konieczności.

po drugie: mam na myśli kawę typu jacobs, tchibo itp, z kofeiną, cukrem i mleczkiem (wiem, że zamula! i że jej nie trawię, ale co to znaczy nie wiem? co się dzieje z tą kawą w moim organizmie?)

po trzecie: piję kawę w normalnej szklance (pełną), nie w jakiejś śmiesznej filiżaneczce mniejszej od małego paluszka.


Słyszałam:

żeby nie pić kawy która długo stoi, bo tworzą się w niej szkodliwe substancje (pytanie jakie?),

żeby w ogóle nie pić kawy, bo zżera sole mineralne (które i ile na ile kawy?)

żeby nie pić więcej niż 300 mg kofeiny dziennie (kurde! a to jak wyliczę?! szybki przegląd: herbaty ani coli nie piję, gdzie jeszcze jest kofeina? czy stężenie kofeiny w różnych kawach jest różne? czy zmienia sie w zależności od sposobu przyrządzania kawy?)

żeby pić bezkofeinową (bo kofeina szkodzi - na co?),

żeby nie pić bezkofeinowej, bo ta to dopiero szkodzi! (oczywiście nie pamiętam na co ale chodziło o sposób produkcji takiej kawy przy pomocy trujących substancji),

im więcej wiem, tym mniej wiem.
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:37   #2
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: siła kawy

Wybieram opcję: nie pić w ogóle

Wyjątek - długie, intensywne zakuwanie :/
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:55   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: siła kawy

Niestety też słyszałam o tym, że kawa nie idzie w parze ze zdrowym trybem życia Jako jednostka kochająca kawę, nauczyłam się ją ograniczać do jednej filiżanki dziennie (piję rozpuszczalną, delikatną Maxwell House, taką pomarańczową Obowiązkowo z mlekiem).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:24   #4
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: siła kawy

Cytat:
Napisane przez loneliness
Wybieram opcję: nie pić w ogóle

Wyjątek - długie, intensywne zakuwanie :/
kiedy szkoda mi sprzętów - tych o które się obijam nieprzytomna bez kawy

a poza tym złości mnie ile czasu tracę siedząc przed kompem bez żadnej twórczej myśli, podczas gdy po kawie wszystko zaczyna robić się samo
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:26   #5
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: siła kawy

o! o tych rozpuszczalnych też złe rzeczy słyszałam. Tutaj są chyba te trucizny,a nie w tych bezkofeinowych, chyba mi się pomyliło. A może w obu są?

bardziej interesuje mnie jak zminimalizować szkodliwość kawy (i wogóle jak duża ta szkodliwość jest) niż jak odrzucić kawę bo myślę, że to drugie jest w moim przypadku niewykonalne. Odkąd piję kawę próbuję ją rzucić a ta wraca i wraca
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:46   #6
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: siła kawy

Cytat:
Napisane przez Ulotka
kiedy szkoda mi sprzętów - tych o które się obijam nieprzytomna bez kawy

a poza tym złości mnie ile czasu tracę siedząc przed kompem bez żadnej twórczej myśli, podczas gdy po kawie wszystko zaczyna robić się samo
Ja często tez tak mam bez kawy siedzę w takim półśnie Musze wtedy wyglądac komicznie

Ja myślę,że odzwyczaić się od kawy dała bym radę Mam jeszcze na tyle młody organizm że łatwiej by się odzwyczaił. Tyle,że ja za bardzo ją lubię i pewno tego nie zrobię
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:56   #7
Liwka
Raczkowanie
 
Avatar Liwka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 37
Dot.: siła kawy

Też się podpisuję pod uzależnieniem od kawy- bez niej strasznie boli mnie głowa i ogólnie jestem "nie do życia" . Poza tym trudno byłoby mi z niej zrezygnować, bo strasznie mi smakuje (z mleczkiem, bez cukru)
Liwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 18:58   #8
blackmagicone
Rozeznanie
 
Avatar blackmagicone
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 764
Dot.: siła kawy

Podobno najbardziej szkodliwa jest rozpuszczalna...
blackmagicone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:58   #9
(:Weroniczka:)
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar (:Weroniczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 331
Dot.: siła kawy

piłam pare dobrych lat ,nawet 3 dziennie i jak sie dowiedzialam ze wzmagają pocenie i powodują kamień na zębach to jak palcem odjął -już nie pije
(:Weroniczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:03   #10
Liwka
Raczkowanie
 
Avatar Liwka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 37
Dot.: siła kawy

A co myślicie o takiej z ekspresu??? Też jest tak samo szkodliwa???
Liwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:14   #11
jędzunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KIELCE
Wiadomości: 2
Dot.: siła kawy

Najlepsza kawka to taka mocna i sypana, a niejakaś tam rozpuszczalna
Kawa rozpuszczalna to dla dzieci,więć jeśli już jakąś pić to tylko dobrą i mocną !!!
jędzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 20:25   #12
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: siła kawy

jędzunia, ale my dyskutujemy o tym, co zdrowsze
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:35   #13
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: siła kawy

Ja czytałam ostatnio, że umiarkowane picie kawy przyśpiesza przemianę materii

Znalazłam nawet potwierdzenie w necie:

"Kawa, a właściwie kofeina, przyspiesza przemiany metaboliczne w organizmie, a szczególnie przemianę tłuszczów. Filiżanka kawy może "pomóc" szczególnie osobom, które mają problemy z trawieniem. Ze względu na wyniki badań wykazujące, iż kofeina powoduje przyspieszenie spalania tłuszczy, stwierdzono, że umiarkowane spożycie kawy (oczywiście bez cukru i bez śmietanki) może stanowić korzystny składnik kuracji odchudzającej. Kawa jest także stosowana jako składnik nowej generacji kosmetyków, wpływających na "modelowanie" sylwetki."

Ze strony: http://www.tchibo.pl więc nie wiem czy to wiarygodne źródło

No ale skoro kofeina pobudza, więc w małej ilości pewnie może pobudzić naszą przemianę materii Ale spotkałam się też ze stwierdzeniem, że picie kawy przyczynia się do powstawania celulitisu.

Ja ostatnio piję codziennie kawę Najbardziej lubię wypić sobie tak z rana na pusty żołądek Wiem, że to niezdrowe, ale jakoś ostatnio nie mogę się powstrzymać
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:40   #14
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: siła kawy

Jeśli chodzi o szkodliwość kawy:

"Niestety picie kawy ma także skutki uboczne. Powoduje je przede wszystkim obecność tłuszczu, w którym zawarte są diterpeny – cafestol i kahweol – wpływające na podwyższenie poziomu cholesterolu. Szkodliwe działanie tych substancji można jednak zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować w zależności od sposobu, w jaki parzymy kawę. Najbardziej szkodliwa pod tym względem jest kawa po turecku, zaś najmniej kawa parzona w ekspresie przelewowym z filtrem bibułowym oraz kawa rozpuszczalna. Zawartość diterpenów jest także zależna od rodzaju samej kawy – arabika zawiera ich prawie trzykrotnie więcej niż robusta."

Kawa parzona po turecku - to taka kawa, którą wsypujemy do tygielka, zalewamy wrzącą wodą i ogrzewamy.

Ja najbardziej lubię rozpuszczalną
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:09   #15
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: siła kawy

Kachulec --> z odzwyczajaniem od kawy to jest tak, że to się da zrobić. Oczywiście. Praktycznie po tygodniu odstawienia, już Cie nie ciągnie. Ale jest jedno ale. Przychodzi jesień, ciśnienie sobie spada na łeb na szyję, głowa zaczyna Cię boleć a Ty musisz się przygotować do rozmowy z panią z ZUS/skarbówką/,...* wstawić właściwe. I tutaj kawa wygrywa bo rozsądek wygrywa. I odwyk należy zaczynać od początku

Liwka --> ciągle jestem na tropie poszukiwania alternatywnych źródeł energii, np. odpowiednia dieta. Ostatnio wróciłam na chwilę do diety Diamondów, czyli te owocki do południa, i powiem, że faktycznie, energia jest bez kawy, natomiast jestem taka głodna w okolicy 11, że z zegarkiem w ręku czekam na 12, żeby móc się rzucić na chleb
Blackmagicone --> myślę, że wszystko co sztuczne jest szkodliwe, nawet jeśli tego na początku nie widać. A kawę rozpuszczalną zaliczam do tworów nienaturalnych.

Weroniczka --> gratuluję silnej woli

Milka --> ja zkolei słyszałam że z tym przyspieszaniem materii jest odwrotnie. że kawa najpierw sztucznie pobudza bo rozgrzewa coś tam (zabij mnie, nie pamiętam co, musiałabym pogrzebać w moich obfitych materiałach ), a później ją spowalnia. No i co to znaczy "umiarkowane spożycie"?


Cytat:
Napisane przez Milka19
Najbardziej szkodliwa pod tym względem jest kawa po turecku, zaś najmniej kawa parzona w ekspresie przelewowym z filtrem bibułowym oraz kawa rozpuszczalna.
Ja najbardziej lubię rozpuszczalną
Czy mój sposó parzenia kawy można uznać za namiastkę ekspresu przelewowego? Sypką kawę zalewam wrzątkiem w dzbanku, później przecedzam przez sitko do kubka
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:53   #16
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: siła kawy

Cytat:
Napisane przez Ulotka
Milka --> ja zkolei słyszałam że z tym przyspieszaniem materii jest odwrotnie. że kawa najpierw sztucznie pobudza bo rozgrzewa coś tam (zabij mnie, nie pamiętam co, musiałabym pogrzebać w moich obfitych materiałach ), a później ją spowalnia. No i co to znaczy "umiarkowane spożycie"?



Czy mój sposó parzenia kawy można uznać za namiastkę ekspresu przelewowego? Sypką kawę zalewam wrzątkiem w dzbanku, później przecedzam przez sitko do kubka
A wiesz, że mi się też o uszy obiło, że picie kawy spowalnia metabolizm i utrudnia odchudzanie

Umiarkowane spożycie - jak dla mnie to w małej ilości i niezbyt często

Nie wiem czy takie siteczko zatrzymuje to co w kawie szkodliwe Jak dla mnie filtr bibułowy wydaje się być bezpieczniejszym rozwiązaniem

Jak będę miała trochę więcej czasu poszukam informacji na temat kawy i przemiany materii Trzeba koniecznie rozwiać te wątpliwości
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:25   #17
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: siła kawy

Cytat:
Napisane przez Ulotka
Kachulec --> z odzwyczajaniem od kawy to jest tak, że to się da zrobić. Oczywiście. Praktycznie po tygodniu odstawienia, już Cie nie ciągnie. Ale jest jedno ale. Przychodzi jesień, ciśnienie sobie spada na łeb na szyję, głowa zaczyna Cię boleć a Ty musisz się przygotować do rozmowy z panią z ZUS/skarbówką/,...* wstawić właściwe. I tutaj kawa wygrywa bo rozsądek wygrywa. I odwyk należy zaczynać od początku
Ulotka, racje masz Tylko dochodzi jeszcze to,że za bardzo ją lubię, kiedyś nie znosiłam po czym nagle mi się wszystko poprzekręcało i poprostu ja uwielbiam No i jak tu rzucać jak się coś tak bardzo lubi?
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:42   #18
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: siła kawy

A mi się wydaje, patrząc na mojego TŻ,że kawa to chyba jednak przyspiesza tą przemiane materii. On taki szczupły, a mało nie je. Ale wypija przez cały dzień ze trzy kubki kawy z mlekiem, nie słabej! Sporo osób, razem ze mną, po kawce szybciutko też do kibelka leci, więc może?
A jak nazywa się ten sposób parznia kawki w kafeterii?? Ja we Włoszech pokochałam tą kawę tyle,że robiłam jedną z dwuch, bo oni tam takie małe piją. No i mleczko pół na pół z kawką. Mniam.
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:43   #19
girl.of.glass
Raczkowanie
 
Avatar girl.of.glass
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 122
Dot.: siła kawy

powiem Wam, ze mnie po kawie to od razu do ubikacji goni wiec cos jest z ta przemiana
girl.of.glass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 11:37   #20
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: siła kawy

DZiewczyny! Jedna czy dwie filiżanki kawy dziennie nie szkodzą, a wręcz pomagają (na trawienie no i na senność). Nie mozna jednak popadać w skrajności i pić jedną kawę za drugą (to samo dotyczu czarnej herbaty - duża ilość szkodzi)

Wszelkie używki maja podobne działanie jak leki: jedna tabletka aspiryny pomaga, ale 10 wywoła zatrucie, Tak więc jeśli ktoś lubi, to czemu sobie odmawiać?

Ja piję kawę raz dziennie- rano (bez tego nie funkcjonuję), kiedys piłam więcej, ale jakoś samoistnie przeszła mi taka potrzeba. najbardziej lubie z włoskiego ekspresiku, ale odkąd mam kuchenke elektryczną to nie wychodzi juz taka dobra jak na gazie, więc zadowalam sie filterkiem

To rozpuszczalne "coś" natomiast, to dla mnie nie zasługuje na miano kawy, ma smak bulionu
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:59   #21
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: siła kawy

dziewczyny to chyba jest tak, że od razu po kawie gonimy do wc ale już później np. normalnie byśmy poszły ale nie idziemy bo kawa nie dawa Taka teoria
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:19   #22
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: siła kawy

W moim przypadku kawa przyspiesza przemianę materii. I to bardzo. Kilka razy (wypita od razu po posiłku) nawet mnie nieźle przeczyściła
Dlatego od jakiegoś miesiąca [albo nawet dwóch!] jej nie piłam
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:28   #23
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: siła kawy

Ja jestem maniaczką kawy, pije tylko z mlekiem bez cukru i tylko rozpuszczalną albo inke Cafea - pyszna jest.
I super wpływa na przemianę materii
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 21:55   #24
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: siła kawy

Uwielbiam kawkę Choc wogóle ona na mnie nie działa Mam tak niskie ciśnienie że nic mnie nie rusza Ale nie wyobrażam sobie dnia bez kawki Najchętniej pije z expresu cisnieniowego (takiego 15 bar a nie 3 ). Do tego troche cukru i mleczko Co dzien rano - jedna
A jesli tylko mam okazje funduje sobie kawy smakowe lub na zimno w takich fajnych kafeteriach ktorych całe szczęście pełno w moim miescie
Otatnio po raz pierwszy zrobiłam w niedziele sama mrożona kawę wyszła boska Az mąz sie skusił, choc on kawy wogole nie pija
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 22:13   #25
Kasia710
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 176
GG do Kasia710
Dot.: siła kawy

A jak to jest z kawą zbozową? Wiem, że to troszkę poza tematem, bo kofeiny wniej nie ma. Ale jednak pozwole soie zapytać
Kasia710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 22:44   #26
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: siła kawy

A ja pije capuccino (bez cukru) ale tylko raz na tydzien jak sie wybieramy z TZ w niedzele rano do Starbucksa na sniadanie Uwielbiam frapuccino bananowe z toffi ale to bomba kaloryczna wiec juz dlugi okres nie pilam. TZ do marca pil 9 kaw dziennie, ograniczylam do 1
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 07:09   #27
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: siła kawy

Cytat:
Napisane przez Kasia710
A jak to jest z kawą zbozową? Wiem, że to troszkę poza tematem, bo kofeiny wniej nie ma. Ale jednak pozwole soie zapytać
Był już dość długaśny wątek związany z kawą zbożową: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...kawa+zbo%BFowa

Ogólnie wynika z niego, że zbożówka zdrowsza niż zwykła Ale mimo wszystko ja ostatnio nie mogę sobie odmówić zwykłej małej czarnej
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 09:05   #28
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: siła kawy

jak już tak wchodzimy na temat kawy szeroko, to dodam, że gdy byłam czy raczej próbowałam być na diecie Montignaca, zakupiłam kawę zbożową Caro, uwaga BEZ Buraka, bo to ważne w tej diecie. Smakowała całkiem całkiem z mlekiem i fruktozą ale później doczytałam na forum tej diety, że nie wolno łączyć fruktozy z tłuszczem bo to grozi marskością wątroby a ja to mleko niestety miałam tłuste. Później też stwierdziłam, że mam po niej jakieś dziwne bóle brzucha, coś jakby objawy nadkwasoty i w tej chwili kawa mi stoi, wcale jej nie piję, wróciłam do czarnej.
Nie wiem czy widziałyście w sklepach coś takiego jak cykoria rozpuszczalna - dietetyczny środek spożywczy. Dodawałam tego do kawy. Podobno wspomaga odchudzanie, bodajże przyspieszając przemianę materii, i jest to możliwe - bo pijąc to latałam na stronę parę razy dziennie, przy czym ja zaatakowałam swoją tuszę z tylu stron na raz, że nie jestem w stanie stwierdzić, które tak naprawdę najbardziej pomogło
aha, co do capucino, to naprawdę odradzam. Skleroza nie boli, nie pamiętam dokładnie dlaczego jej się nie powinno pić, ale wiem, że odkąd poczytałam o cappucino już nigdy więcej po nią nie sięgnęłam chociaż bardzo mi smakowała
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 10:25   #29
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: siła kawy

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja czytałam ostatnio, że umiarkowane picie kawy przyśpiesza przemianę materii

Znalazłam nawet potwierdzenie w necie:

"Kawa, a właściwie kofeina, przyspiesza przemiany metaboliczne w organizmie, a szczególnie przemianę tłuszczów. Filiżanka kawy może "pomóc" szczególnie osobom, które mają problemy z trawieniem. Ze względu na wyniki badań wykazujące, iż kofeina powoduje przyspieszenie spalania tłuszczy, stwierdzono, że umiarkowane spożycie kawy (oczywiście bez cukru i bez śmietanki) może stanowić korzystny składnik kuracji odchudzającej. Kawa jest także stosowana jako składnik nowej generacji kosmetyków, wpływających na "modelowanie" sylwetki."

Ze strony: http://www.tchibo.pl więc nie wiem czy to wiarygodne źródło

No ale skoro kofeina pobudza, więc w małej ilości pewnie może pobudzić naszą przemianę materii Ale spotkałam się też ze stwierdzeniem, że picie kawy przyczynia się do powstawania celulitisu.

Ja ostatnio piję codziennie kawę Najbardziej lubię wypić sobie tak z rana na pusty żołądek Wiem, że to niezdrowe, ale jakoś ostatnio nie mogę się powstrzymać
No właśnie też słyszałam o tym, że kawa w rozsądnych ilościach jest zalecana przy diecie. Spójrzcie na jakieś przykładowe diety, zazwyczaj zaczyna się tak:
śniadanie, kawa bez mleka i cukru, 2 plaserki wędliny, 2 kromki pieczywa chrupkiego+ pomidor, albo inne podobne.....
Więc bez przesady, ja też nie potrafię żyć bez filiżanki kawy, już wystarczy, że piję gorzką i bez mleka. Ale rzucić nie rzucę!!!
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 10:49   #30
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: siła kawy

NAjpyszniejsza kawa jest w Pożegnaniu z Afryką - ze wszystkich kawowych zakątków świata
No i tamtejszy sklepik z kawą cudo!
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.