Aparaty ortodontyczne cz. III - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 06:51   #1
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462

Aparaty ortodontyczne cz. III


kontynuacja wątku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=109966
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 07:32   #2
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

trzecia część o mamo

Z tymi gumeczkami myślę, że orto nie robiłaby problemu

Z pierścieniem to nie jest niebezpieczne, po prostu albo kiepski cement albo jakoś tak samo z siebie Ci wypadło

Buziaki, dziś piękny dzień
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 08:11   #3
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

No to włączę subskrypcję
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 08:54   #4
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam aparatki w nowym watku Ciesze sie, ze udalo mi sie zalapac jeszcze na II edycje Ciekawe, do ktorej edycji bede nosic aparat? Dziewczyny - weteranki wypowiadac sie, czy tkwicie z zelastwem w zebach od pierwszego watku na temat aparatow?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 11:35   #5
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ha chyba bylam w 1 watku nie pamietam ale chyba tak bo mam jeszcze w subskrypcji ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 11:43   #6
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam w nowym wątku, ja byłam w I części Ale coraz mniej się udzielam bo nie nadążam za postami no i u mnie nic szczególnego się z aparatem nie dzieje ;P Obecnie nic mnie nie boli ani nie obciera - czasem petelka haczy o policzek a poza tym jest ok Cieszę się pięknym słońcem i z okazji wiosny kupiłam sobie czerwone butki ;D
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 13:07   #7
ANA100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam dziewczyny! Za niedługo dołączę do waszego grona tzn. 12 kwietnia. Mam obecnie separacje ,trochę przeszkadza ale da sie wytrzymać.Muszę wyrwać dwie 5 u góry i lewą dolna 1 trochę mnie to przeraza ale co sie nie robi dla pięknego usmiechu!
ANA100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 13:16   #8
ANA100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam dziewczyny! Za niedługo dołączę do waszego grona tzn. 12 kwietnia. Mam obecnie separacje ,trochę przeszkadza ale da sie wytrzymać.Muszę wyrwać dwie 5 u góry i lewą dolna 1 trochę mnie to przeraza ale co sie nie robi dla pięknego usmiechu!
ANA100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 13:23   #9
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ANA100 przebolejesz, to tylko 3 zęby później nie dasz wiary, że je miałaś. witamy w naszym gronie
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 13:25   #10
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no i mamy trzecią część
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 13:29   #11
ANA100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dzięki za wsparcie .Niektórzy nie uważają że to jest dobry pomysł z ta jedynką no ale cóż to mój wybór.Moim problemem jest "zgryz otwarty" noi trochę krzywe ząbki,więc czekają mnie 2 latka drucików.A oto moje ząbki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0498.JPG (12,3 KB, 532 załadowań)
ANA100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 15:10   #12
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ANA100 Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie .Niektórzy nie uważają że to jest dobry pomysł z ta jedynką no ale cóż to mój wybór.Moim problemem jest "zgryz otwarty" noi trochę krzywe ząbki,więc czekają mnie 2 latka drucików.A oto moje ząbki
Cześć ANA Rzeczywiście,trochę nietypowo z wyrywaniem tej jedynki,ale widocznie tak musi być.

Może to głupio zabrzmi,ale ja nie mogę się doczekać wyrwania 2 zębów Jeden był leczony kanałowo,ale niezbyt udanie :/,a drugi do takiego leczenia się nadaje i teraz oba mnie bolą,dlatego muszę się ich szybko pozbyć(szczęśliwie to te,a nie zdrowe zęby ortodontka "wytypowała" do usunięcia).
Może mi się uda w czwartek iść wyrwać jednego,w końcu już coraz mniej czasu mi zostało do założenia aparatu.

Fajnie,że mamy nowy wątek
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 15:26   #13
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ANA100 Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie .Niektórzy nie uważają że to jest dobry pomysł z ta jedynką no ale cóż to mój wybór.Moim problemem jest "zgryz otwarty" noi trochę krzywe ząbki,więc czekają mnie 2 latka drucików.A oto moje ząbki
w zyciu bym sobie nie dala jedynki usunac makaskra byla o tym mowa w 2 czesci z tego co widze u ciebie stripping zalatwilby sprawe ale twoj wybor twoje zeby zebys pozniej nie zalowala jak bedziesz miec kosmiczna asymetrie ;/ moze idz gdzies indziej na konsultacje z tego co wiem zgryz otwarty nie jest zbyt skomplikowany do wyleczenia ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 15:47   #14
ANA100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

kasiek87 ortodontka mi powiedziała ze nie poleca stippingu wiec jej zaufam z tego wzgledu musze usunąc jedynke bo nie ma możliwosci usunac innego zeba bo kiedys miałam usuniete 2 siódemki (i to wszystko komplikuje).Mówiła ze to bardzo dobre leczenie i ma paru takich pacjentów.A co do mojego leczenia to konsultowała sie z innym ortodontami wiec nie ma chyba sensu chodzić do innych.Kiedyś jak by mi powiedział ktoś że musze usunąc 1 to powiedziałabym "nigdy" ale jak przychodzi co do czego to się człowiek decyduje.Mam nadzieje ze nie będę żałować.
ANA100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 16:15   #15
kate_lol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 120
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja mam miec stripping na dole, nkie widze w tym nic zlego ^^
__________________
12.07.2014
kate_lol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 16:37   #16
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ale fajnie Witam w III części. U mnie nic specjalnego się nie dzieje,nic mnie nie boli ani nie obciera. A po prawie 2-och tygodniach nie widze rożnicy w prostości zębów.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 16:46   #17
Sylwia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylwia0404
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ANA100: Ja bym jednak pochodziła po innych orto. Pytałaś o specjalistów od DAMONA? Podobno istnieje często możliwość uniknięcia ekstrakcji właśnie w systemie bezligaturowym.
Jakoś ze zdjęcia nie widać po jakiego grzyba masz usuwać trzy zęby...
Ja sama mam wszystkie ósemki więc zeby u dołu są bardzo mocno skleszczone (foty na drugiej cześci watku) a u góry nie mam obu szóstek i jakoś nic nie usuwam. A moja sis kiedyś trafiła na taką specjalistkę, że ją określiła jako beznadziejny przypadek - do usunięcia 3 zęby a pierścieni niby nie było jak założyć. A tymczasem ma 8 pierścieni (zęby orto wyciągnęła ze szczęki) usunęła tylko jedną czwórkę (i tak już leczoną kanałowo więc nie szkoda). Ząbki ma super równe przodozgryz już prawie zlikwodowany (zamki narazie przeszkadzają mimo podwyższonego zwarcia) i 10.04 zdejmuje już dół, za kilka m-cy górę
OCZYWIŚCIE WITAM W GRONIE ODWAŻNYCH


emi: No to ja założyłam dokładnie tego samego dnia U mnie też żadnej różnicy a ciągle oglądam i oceniam. Chyba powinnyśmy nie patrzeć w zęby przez jakiś czas żeby widzieć poprawę
__________________
aparat góra - 19.03.2008

Edytowane przez Sylwia0404
Czas edycji: 2008-03-31 o 17:32
Sylwia0404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 17:24   #18
DeKa
Przyczajenie
 
Avatar DeKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 21
GG do DeKa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ANA100 naprawde nie masz strasznie stłoczonych zebów zeby wyrywac jedynke zreszta jak ona sie bedzie stykac z 2? przeciez to zupełnie inny ząb przemysl to albo naprawde przedyskutuj to jeszcze ze zwoja ortodontką
ja byłam u 4 ortodontow i kazdy mowil cos innego wyrwac 4 czworki chociaz mam na dole proscitkie ząbki wyrwac 5 na gorze albo wogole nie wyrywac no i skonczylo sie na tym ze tylko 8 sie pozbyłam (ała) no i bede nosci tylko na gorny łuk tez zakładam za 2 tyg to bedziemy cierpiec prawie w tym samym czasie
zobacz sobie filmik DAMONA naprawde czasami warto dopłacic bo jak to moja dentystka mowi ze kazda ekstrakcja zeba podowuje niepozadane zmiany jesli nie zadziala potem ortodonta dla porownania zmieszczam zdjecie moich zębisków jak sie uda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg STA71338.JPG (38,9 KB, 406 załadowań)
__________________
APARATKA
14.04.08 - GORA metalowe mini zameczki
DeKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:00   #19
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ana100 my mamy podobna wade tylko ja troche gorsza ale tak jak pisza dziewczyny wzielabym pod uwage inne rozwiazania.

Emless dziekuje za pytasz a jak u Ciebie?
Ja niestety nie mogla przyczepic go na protefix poniewaz za duzo mialam na zebach cementu. Dzis zalozyla mi hassa i niestety musze robic przykrecenia od poczatku cala praca poszla na marne ale poniewaz jest to wszystko swieze mam robic 2 razy dziennie przez 14dni.
Wiesz ona mi kaze nosic jeszcze pozniej hassa 3 msc, to strasznie dlugo. Ona mowi ze to tez przez maske. Mam pecha z aparatem ale co zrobic

pozdrawiam wszystkie aparatki
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 18:00   #20
madziaa189
Raczkowanie
 
Avatar madziaa189
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 331
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

No to ja również witam U mnie jak na razie wielkich zmian nie widać, męczę się z wyciągami a stripping mam zapowiedziany na tą wizytę, kurde nie lubię tego. Dół podoba mi się coraz bardziej, natomiast góra pozostawia wiele do życzenia Dlatego zazdroszczę weterankom (kasiek87, emeczka) że już właściwie są na finiszu No i oczywiście niechcący uszkodziłam mój aparat więc znowu zawitam u orto Na pewno się ucieszy jak mnie zobaczy.
Poza tym, chyba zgłębię doświadczenie w sprzętach na podniebienie... Ledwo zdjęłam hassa a już mowa o łuku podniebiennym. Masakra
Pozdrawiam wszystkie nowe, i te starsze aparatki
__________________
Summer aupair we Fracji? We'll see...

Aparatka od:
20.11.07- dół, metal
06.03.08-góra, metal


madziaa189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:07   #21
zlosnica85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 139
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hehe ja też byłam w pierwszym wątku

ciekawe do ilu wątków rozrośnie się ten temat.
Będzie jak w amerykańskich filmach o tym jak anonimowi ludzie potrafią się łączyć przez internet

Powiem wam tyle, że cieszę się że trafiłam na ten wątek i mam styczność z tyloma świetnymi dziewczynami i chłopakami
Jakoś mnie sentymentalnie naszło dzisiaj

a powiem wam dzisiaj że moja obsesja dotyczaca dbania o ząbki rozszerzyła się na moją rodzinę. Wczoraj dałam siostrzeńcowi w prezencie urodzinowym najnowsza szczoteczkę elektryczną Professional Care. To dzieciak jeszcze jest (11 lat) ale niech się uczy od młodości . O dziwo bardzo się ucieszył i od razu poleciał umyć zęby
zlosnica85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:09   #22
Sylwia101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 15
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam Wczoraj pisłam o problemie z jednym pierścieniem,chociaż wizyte mam za 2tygodnie,to już dziś pobiegłam z tym do orto.Jest mi przykro,bo właściwie nic kompletnie mi nie poradziła,wszystko zargumentowała trudnym przypadkiem zgryzu,dlatego pierścień który mi przeszkadza jest dość nisko osadzony,w dodatku w pozycji pod skosem,a ten haczyk z pierścienia przeszkadzać musi i póki co będe sobie go nagryzać dolnymi ząbkami(przypominam od 2tyg.mam aparat na górnej).Moja orto powiedziała,co wiedziała,a mnie ten dyskomfort dobija,ale co mi pozostaje jak jej nie ufać.
Ps.Głównym celem u mnie jest wprowadzić lewą,górną szóstkę do łuku,bo poza łuk wyszkoczyła sobie na skutek wyrwania górnej ósemki,ogólnie to też należę do osób ze stłoczonymi ząbkami
Sylwia101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:26   #23
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez madziaa189 Pokaż wiadomość
No to ja również witam U mnie jak na razie wielkich zmian nie widać, męczę się z wyciągami a stripping mam zapowiedziany na tą wizytę, kurde nie lubię tego. Dół podoba mi się coraz bardziej, natomiast góra pozostawia wiele do życzenia Dlatego zazdroszczę weterankom (kasiek87, emeczka) że już właściwie są na finiszu No i oczywiście niechcący uszkodziłam mój aparat więc znowu zawitam u orto Na pewno się ucieszy jak mnie zobaczy.
Poza tym, chyba zgłębię doświadczenie w sprzętach na podniebienie... Ledwo zdjęłam hassa a już mowa o łuku podniebiennym. Masakra
Pozdrawiam wszystkie nowe, i te starsze aparatki
Po co sie zaklada luk podniebienny po hassie? i z jakiego powodu bedziesz miec stripping? mialas to wszystko wczesniej zapowiedziane?
Wybacz mi tyle pytan ale jestem ciekawa czy mnie tez to czeka po hassie
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:45   #24
wujekdaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Widzę że ani jednego faceta na tym forum nie ma w związku z czym witam drogie panie. Dzisiaj właśnie wróciłem od ortodonty, pożegnałem ją fafloczącym "Do widzenia" i uboższy o 1700 zł (Hass na górę + zamek na dół).
Ja nie wiem co mi chłopaki powiedzą :| masakra ale dobra będzie trochę śmiechu, ale do rzeczy, poczytałem trochę waszych wypowiedzi ... a musze powiedzieć że jak sie baby rozgadają to nie idzie ich zatrzymać ... i nigdzie nie widziałem wpisów na temat tego co jecie.

Ja jestem przerażony po tym jak spróbowałem zmielić kromeczkę Chałki z masłem przecież tu nie idzie gryźć zębem o plastiki tego całego Hassa :/

Dziewczyny co wy jecie i jak?

Pozdrawiam
wujekdaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:48   #25
carla_87
Raczkowanie
 
Avatar carla_87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: teraz Wawa :)
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

W moim kochanym podręczniku do ortodoncji jest napisane, że łuki podniebienne służa przede wszystkim do utrzymania stabilizacji zębów trzonowych, można też poszerzyć łuk na wyskości 1 i 2 trzonowców,zwęzić łuk na wys trzonowców, zrotować zęby itd... Wszystko w zależności od tego jak zostanie aktywowany Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam

Dobrze, że juz mamy III częśc

wujekdaro witamy!!! Jesli chodzi o mnie, to gdy jestem od razu po wizycie, to wcinam samie miekkie rzeczy, zupki, kaszki czasem itd... no i jogurty... litry jogurtów nie jem skórki od chleba, kanapki kroję sobie na kawałki, bo tak łatwiej...a poźniej, gdy już tak mocno mnie nie boli, to staram sie normalnie jeść. No ale twardych rzeczy unikam. Pozdrawiam!!
__________________

Ex - aparatka

Edytowane przez carla_87
Czas edycji: 2008-03-31 o 18:53 Powód: dopisek
carla_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 18:57   #26
wujekdaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Jakbym wiedział że tak będzie z tym hassem to mocno bym się zastanowił
Też miałem aparat taki plastikowy na noc (cos ala smoczek) ale w nocy zawsze mi wypadał i okazał się nie skuteczny i teraz się trzeba pomęczyć. Swojemu dzieciakowi założę aparat jak tylko będzie trzeba nie będzie zwlekania.
wujekdaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 19:00   #27
madziaa189
Raczkowanie
 
Avatar madziaa189
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 331
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Po co sie zaklada luk podniebienny po hassie? i z jakiego powodu bedziesz miec stripping? mialas to wszystko wczesniej zapowiedziane?
Wybacz mi tyle pytan ale jestem ciekawa czy mnie tez to czeka po hassie
Ja jestem otwarta na pytania łuk podniebienny, z tego co zrozumiałam będzie po to, żeby ustawić szóstki które stoją jakoś nie tak jak trzeba, a są ważne przy prostowaniu. Ale z tym łukiem orto powiedziała że się wyjaśni na najbliższej wizycie, zależy od efektów po miesiącu(ja tam ich nie widzę). Stripping na dolne czwórki, bo nie wchodzą do łuku i w ogóle mają dziwny kształt. No ten łuk trochę mnie zaskoczył bo w ogóle nie było o nim mowy na konsultacji. Stripping, no właściwie zapowiedziany na ostatniej wizycie


do wujkadaro: nic tylko jogurciki, serki, przeciery itd, itp. Dieta protezowa przez jakiś tydzień
__________________
Summer aupair we Fracji? We'll see...

Aparatka od:
20.11.07- dół, metal
06.03.08-góra, metal


madziaa189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 19:00   #28
Sylwia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylwia0404
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

wujekdaro: WITAM !!!
Ano mało odważnych facetów jest chyba, więcej z krzywymi ząbkami chodzi . Nic się nie martw, będzie gorzej
A tak poważnie to dieta na początek: budyń, jugurty bez kawałów owoców, obiadki dla niemowląt (to od 12mcy, nie mniej bo nie zawierają soli i nie więcej bo mają duże kawałki np makaronu), soki przecierowe, jakieś kaszki manny, kisiele i deserki dla maluchów, z mięska - pasztet, pasta rybna itp, niestety bez chleba (choć ja wyrywałam jak ptaszek Na pocieszenie -to tylko początek, kilka dni i będziesz jadł, choć dłużej niż zwykle zajmie Ci posiłek. A na następnej wizycie już wyraźnie się przywitasz. Pomyśl jaką będziesz miał piękną dykcję jak zdejmniesz aparat !!
__________________
aparat góra - 19.03.2008
Sylwia0404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 19:08   #29
wujekdaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Można z tymi drutami nurkować? Pić gorące napoje? Jak z lodami? Co z sauną chodzę też do kriokomory ale to chyba nie ma wpływu czy ma, może głupie pytania ale lepiej wiedzieć. Nie wypytałem się wszystkiego ortobabki bo zapomniało mi się
wujekdaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 19:12   #30
emless
Moderator
 
Avatar emless
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Emless dziekuje za pytasz a jak u Ciebie?
Ja niestety nie mogla przyczepic go na protefix poniewaz za duzo mialam na zebach cementu. Dzis zalozyla mi hassa i niestety musze robic przykrecenia od poczatku cala praca poszla na marne ale poniewaz jest to wszystko swieze mam robic 2 razy dziennie przez 14dni.
Wiesz ona mi kaze nosic jeszcze pozniej hassa 3 msc, to strasznie dlugo.
Lawinia, jesteś naprawdę dzielna
Obawiam się, że gdyby mi się hass dwa razy odkleił to bym sobie już spokój dała, a Ty wytrwale znosisz to ustrojstwo w buzi.
To tylko dam Ci radę cobyś przekręcała sobie hassa zamiast dwa razy za jednym zamachem, to po prostu rano i wieczorem mniej więcej w odstępach 12h - będzie łatwiej, ja tak robiłam na finiszu przekręcania bo byłam niecierpliwa

3 miesiące... Toż to wieczność. Ja ściągam za niespełna 4 tygodnie i już odliczam dni.

Co do łuku podniebiennego to mnie raczej też to czeka, nie powiem żebym się cieszyła, ale to jest na pewno mniej uciążliwe od naszego ulubionego hassa.


wujekdaro

Witamy mężczyznę w naszym babskim gronie.

Ja mam hassa od połowy lutego - na początku jadałam głównie zupy, tylko bez tego długiego makaronu bo się owijał wokół śruby. Jadłam też ryż, jogurty, serki, kisiele i budynie.
Co do chleba - odkrawam skórkę i zjadam samo "wnętrze" - kiedyś dodatkowo kroiłam je w drobną kosteczkę. Aktualnie jestem na etapie krojenia w paski bo nauczyłam się odgryzać miękkie rzeczy.

Teraz to w zasadzie jem już wszystko, wyeliminowałam tylko skrajnie twarde jedzenie, ostatnio zjadłam nawet zapiekankę, więc jak widzisz z czasem wszystko się normuje

Początki są trudne chociażby ze względu na nadmiar śliny, ale w końcu zauważysz różnicę i nawet kumple będą w stanie Cię zrozumieć.
__________________


emless jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.