Zabezpieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-05, 21:09   #1
CrimsonLady
Przyczajenie
 
Avatar CrimsonLady
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Question

Zabezpieczenie


Witam wszystkie użytkowniczki!

Chciałam prosić Was o radę. Planujemy zacząć z TŻ uprawiać seks. Największym problemem jednak dla mnie jest wybranie odpowiedniej metody antykoncepcji. Przeczytałam sporo artykułów itd na ten temat ale dalej nie wiem co będzie dla mnie najlepsze. Na pewno użyjemy prezerwatyw + mniej więcej obliczenie dni płodnych metodą kalendarzykową. Ale nie mam pojęcia co oprócz tego! Nie, same te dwie metody nie są dla mnie gwarancją nie zajścia w ciążę. Może jestem przewrażliwiona ale dziecko teraz to w moim przypadku katastrofa.
Problem polega na tym, że branie tabletek uważam za bezsens. W najlepszym razie będziemy się kochać 2-3 razy w miesiącu (ze względu na mieszkanie z rodzicami itd), a ja będę musiała codziennie je łykać, pamiętać o tym i oczywiście utrzymać to przed rodziną w tajemnicy... Jeszcze dochodzą ewentualne problemy wynikające z odstawienia ich :/

Dlatego pytam: co polecacie dodatkowo?

Dziękuję za wszelką pomoc!
CrimsonLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:25   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CrimsonLady Pokaż wiadomość
[...] mniej więcej obliczenie dni płodnych metodą kalendarzykową.
To ma taką skuteczność jak horoskop
Jak już chcesz mieć drugą sensowną metodę to wybierz NPR, a nie zgadywanie kiedy masz dni płodne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:40   #3
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Zabezpieczenie

Skoro tak panicznie boisz się ciązy to proponuje szklankę zimnej wody zamiast.

A tak poważniej to same prezerwatywy są naprawdę wystarczającym środkiem. Chyba,że boisz się,że pęknie to bierz hormony.

My używamy gumek i w ciązy nie jestem. W ciągu 2 lat tylko raz mieliśmy przygodę (pękła) (ps: a nie kochamy się raz w miesiącu ;P)
__________________
My road. My life. My dream.

Edytowane przez lady17
Czas edycji: 2012-01-05 o 21:42
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:45   #4
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zabezpieczenie

Ja właśnie niedawno odstawiłam tabletki i nie widzę bym miała w związku z tym jakieś problemy :P
No ale do rzeczy - prezerwatywy są same w sobie dobrą metodą, ale zakładam że oboje jesteście niedoświadczeni, a więc pojawia się ryzyko, że zanim nauczycie się je dobrze zakładać to przytrafi się pęknięcie (wynikające własnie z nieprawidłowego zakładania). Także może na początek tak jak radzi Chatul oprócz prezerwatyw wziąć się za NPR i wtedy nawet jak gumiszcze pęknie to będziesz wiedziała, że bez obaw bo są dni niepłodne (kalendarzyk można sobie potłuc o kant... stołu).
Chociaż jak tak bardzo panikujesz i jeszcze byś się z ewentualną antykoncepcją ostro kitrała przed rodzicami to faktycznie może szklanka wody zamiast, na seks jesteś dość dorosła, a żeby pogadać z matką jak z człowiekiem o takich sprawach (co za moich czasów było normą, a nie od razu pędzić do internetu) to już nie?
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:46   #5
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Zabezpieczenie

też polecam jako dodatek npr - sama nauczylam sie obliczac dni plodne tylko z neta, takze mozna bo kalendarzyk to faktycznie horoskop są jeszcze globulki patentex oval, ale pieni sie to dziadostwo i jest strasznie duzy poślizg, już lepiej żel nawilżający durex (ale on nie jest absolutnie w zaden sposob antykoncepcyjny) - ulatwia poslizg przez co gumka ma mniejsza szanse pęknąć.
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 22:28   #6
CrimsonLady
Przyczajenie
 
Avatar CrimsonLady
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Zabezpieczenie

lady17: Próbowałam ze szklanką wody przez ponad rok ale nie wytrzymałam, co przy ciele mojego TŻ nie powinno dziwić

kluska: Cieszę się, że nie masz problemów, jednak z tego co zdążyłam zaobserwować to jednak organizmy ludzi nieco różnią się od siebie. Matki brak, jeżeli już muszę sprostować taki zarzut. A 16 lat też nie mam, więc "twoje czasy" zapewne nie są dla mnie taką prehistorią (ale mogę się mylić). Pędzić do internetu? Żadna z osób, z którymi rozmawiałam nie potrafiła mi udzielić dobrej odpowiedzi więc zwróciłam się do Was.

rzapek: Dziękuję za sugestie!

Chatul: Ok, dzięki, spróbuję

Ogólnie moralizatorskie gadki nie są mi do szczęścia potrzebne.
CrimsonLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 23:30   #7
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Zabezpieczenie

Mówisz, że hormony nie, że trzeba się chować... Bo w sumie plastry też nie są złą metodą antykoncepcji Ale jeśli nie to, a nie jesteś po porodzie, to np. taka wkładka domaciczna raczej odpada.... Bo Nuva-Ring to też hormony...
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 23:30   #8
Mariilenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 141
Dot.: Zabezpieczenie

Ja też od czterech lat...stosuję prezerwatywy...tylko i wyłącznie...
Mamą nie jestem...
Mariilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 08:35   #9
Rosseline_
Raczkowanie
 
Avatar Rosseline_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 67
Dot.: Zabezpieczenie

hej koleznko nade mna mozna zapytac czy tych firmy na d czy moze innych,ale ez dobrych?
Rosseline_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 10:12   #10
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Rosseline_ Pokaż wiadomość
hej koleznko nade mna mozna zapytac czy tych firmy na d czy moze innych,ale ez dobrych?
możesz tutaj pisać pełnymi nazwami

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez CrimsonLady Pokaż wiadomość
mniej więcej obliczenie dni płodnych metodą kalendarzykową.

mniej więcej dni płodnych nie obliczysz. Tu potrzebna jest szwajcarska precyzja i...cierpliwość.

A nie myślałaś o plastrach anty ? No chyba że masz jakieś "ale" co do nich.
Wtedy polecałabym prezerwatywy w połączeniu z globulkami, ale to wtedy najlepiej iść do apteki i poprosić farmaceutę by dobrał gumki i globulki, które się "nie gryzą".
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 10:52   #11
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
możesz tutaj pisać pełnymi nazwami

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------




mniej więcej dni płodnych nie obliczysz. Tu potrzebna jest szwajcarska precyzja i...cierpliwość.

A nie myślałaś o plastrach anty ? No chyba że masz jakieś "ale" co do nich.
Wtedy polecałabym prezerwatywy w połączeniu z globulkami, ale to wtedy najlepiej iść do apteki i poprosić farmaceutę by dobrał gumki i globulki, które się "nie gryzą".
Na polskim rynku to i tak chyba są tylko jedne globulki antykoncepcyjne Patentex Oval dostępne, innych nie ma, no i one moga być bezpiecznie stosowane z lateksem Są też prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym ewentualnie.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 10:58   #12
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CrimsonLady Pokaż wiadomość
lady17: Próbowałam ze szklanką wody przez ponad rok ale nie wytrzymałam, co przy ciele mojego TŻ nie powinno dziwić

kluska: Cieszę się, że nie masz problemów, jednak z tego co zdążyłam zaobserwować to jednak organizmy ludzi nieco różnią się od siebie. Matki brak, jeżeli już muszę sprostować taki zarzut. A 16 lat też nie mam, więc "twoje czasy" zapewne nie są dla mnie taką prehistorią (ale mogę się mylić). Pędzić do internetu? Żadna z osób, z którymi rozmawiałam nie potrafiła mi udzielić dobrej odpowiedzi więc zwróciłam się do Was.
Jakoś tak sama sobie zaprzeczasz, bo mówisz że 16 lat nie masz, a z drugiej tabletek nie bo przed rodzicami się trzeba będzie kryć... To dość zabawne.

Poza tym, skoro panicznie boisz się ciąży, to nie rozumiem po co rozpoczynasz współżycie. Prawidłowo użyte prezerwatywy są wystarczająca ochroną same w sobie.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:04   #13
CrimsonLady
Przyczajenie
 
Avatar CrimsonLady
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Jakoś tak sama sobie zaprzeczasz, bo mówisz że 16 lat nie masz, a z drugiej tabletek nie bo przed rodzicami się trzeba będzie kryć... To dość zabawne.

Poza tym, skoro panicznie boisz się ciąży, to nie rozumiem po co rozpoczynasz współżycie. Prawidłowo użyte prezerwatywy są wystarczająca ochroną same w sobie.
Moi rodzice mają bardzo konserwatywne poglądy. Seks przed ślubem? Koniec świata.

Dziecko to by była katastrofa, dlatego rozważam najlepszą opcję zabezpieczeń.
Przestańcie już z tym 'po co w ogóle zaczynasz' bo to żadna rada, tylko moja decyzja. Pytanie brzmiało co uważacie za dobrą metodę w tym przypadku, a nie jak oceniacie moją postawę i czy ją rozumiecie.
CrimsonLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:09   #14
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CrimsonLady Pokaż wiadomość
Moi rodzice mają bardzo konserwatywne poglądy. Seks przed ślubem? Koniec świata.
Więc na dobrą sprawę każdy środek antykoncepcyjny musiałabyś ukrywać przed rodzicami. Tabletki, prezerwatywy, globulki, termometr do NPR-u...
No, spirali byś nie musiała ukrywać, bo byłaby w Tobie

Cytat:
Dziecko to by była katastrofa, dlatego rozważam najlepszą opcję zabezpieczeń.
Przestańcie już z tym 'po co w ogóle zaczynasz' bo to żadna rada, tylko moja decyzja. Pytanie brzmiało co uważacie za dobrą metodę w tym przypadku, a nie jak oceniacie moją postawę i czy ją rozumiecie.
Wiesz co, nikt nie chce być tutaj dla Ciebie złośliwy czy niemiły. Po prostu jak ktoś panicznie boi się ciąży, że chce łączyć prezerwatywy, dni niepłodne i coś jeszcze, to i podczas seksu będzie panikował. A to skutecznie zabija przyjemność ze współżycia.
Wiele osób radzi Ci wstrzymanie się z seksem pochwowym właśnie dlatego. Zwłaszcza, że sama mówisz, że dziecko byłoby teraz katastrofą.

Niemniej oczywiście, nikt Ci nie zabroni współżyć. Dobrze o Tobie świadczy to, że chcesz się skutecznie zabezpieczyć.

Ze swojej strony polecam prezerwatywy + NPR (a nie kalendarzyk). A jeśli chodzi o NPR to oczywiście metodę objawowo-termiczną
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:36   #15
CrimsonLady
Przyczajenie
 
Avatar CrimsonLady
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Zabezpieczenie

Tak, każdy musiałabym ukrywać, ale takie np prezerwatywy są dużo łatwiejsze do zatajenia. A codzienne łykanie tabletek jednak szybko by zostało odkryte :/

Metody te są właśnie po to, żebym w czasie seksu nie musiała o tym myśleć i mogła oddać się przyjemności, zamiast rozważać 'czy gumka na pewno jest na swoim miejscu'.

Jeżeli już o gumkach mowa, to którą firmę i rodzaj uważacie za najlepsze?
CrimsonLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 13:08   #16
CrimsonLady
Przyczajenie
 
Avatar CrimsonLady
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Zabezpieczenie

Tak, każdy musiałabym ukrywać, ale np prezerwatywy są dużo łatwiejsze w zatajeniu niż codzienne łykanie tabletek o tej samej porze (plus ich kupowanie).

Te metody są właśnie po to, żebym w trakcie mogła oddać się przyjemności, a nie myśleć 'czy gumka na pewno jest na swoim miejscu'.

A skoro już o gumkach mowa to jakie firmy i rodzaj polecacie?
CrimsonLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:28   #17
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Mówisz, że hormony nie, że trzeba się chować... Bo w sumie plastry też nie są złą metodą antykoncepcji
Plastry to też hormony!
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:16   #18
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Zabezpieczenie

Dlatego mówię, że tak samo jak Nuva-Ring to hormony
I, że gdyby nie to, że są "nafaszerowane" to byłyby dobrą metodą antykoncepcji...
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:27   #19
kika86
Raczkowanie
 
Avatar kika86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 181
Dot.: Zabezpieczenie

proponuje kochać sie w gumkach, w dni niepłodne i niech partner konczy nie w tobie , tak na wszelki wypadek. Szansa ciaży BARDZO mała.
__________________
znalazła tego jedynego, najlepszego, najwspanialszego Księcia


175cm
70kg-66,5kg-65kg-63kg
kika86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 19:18   #20
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez kika86 Pokaż wiadomość
proponuje kochać sie w gumkach, w dni niepłodne i niech partner konczy nie w tobie , tak na wszelki wypadek. Szansa ciaży BARDZO mała.
Tylko dla faceta niekoniecznie będzie miłe takie wieczne kontrolowanie się „żeby tylko nie skończyć w partnerce”. Dla wielu facetów jest to bardzo stresujące i bardzo nieprzyjemne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 09:21   #21
kika86
Raczkowanie
 
Avatar kika86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 181
Dot.: Zabezpieczenie

[QUOTE=Chatul;31453599]Tylko dla faceta niekoniecznie będzie miłe takie wieczne kontrolowanie się „żeby tylko nie skończyć w partnerce”. Dla wielu facetów jest to bardzo stresujące i bardzo nieprzyjemne.[/QUOTE
facetowi jest przyjemnie tak czy siak, uwierz mi

mojemu akurat nie robi roznicy gdzie skonczy, a wszyscy sa spokojniejsi, że nie zaskoczy nas ewentualna ciąża

albo woz albo przewóz
__________________
znalazła tego jedynego, najlepszego, najwspanialszego Księcia


175cm
70kg-66,5kg-65kg-63kg
kika86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 09:24   #22
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez kika86 Pokaż wiadomość
facetowi jest przyjemnie tak czy siak, uwierz mi
W tej kwestii wolę wierzyć temu, co mówią faceci I nie, nie wszyscy lubią stosunek przerywany Dla wielu jest to bardzo stresujące.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 18:05   #23
LilAli
Raczkowanie
 
Avatar LilAli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 245
Dot.: Zabezpieczenie

Darujcie sobie z tymi szklankami wody ;/ dziewczyny

Ile masz lat że tak boisz się, że ktoś odkryje że je bierzesz? :/ Z ich odstawieniem nie ma żadnych problemów....
To mimo wszystko najlepsza metoda, zwłaszcza jak masz taki paniczny strach przed dzieckiem. Do tego prezerwatywa i spokój. Bo bez hormonów za jakiś czas, jak już sie zdecydujesz kochać , będziesz się doszukiwała sie oznak ciąży bo może z gumką coś nie tak było, bo może coś innego...
A w czasie seksu stresowanie się, że coś pójdzie nie tak to też kiepski pomysł...
poza tym ;D bez dodatkowych gum jest przyjemniej dla obojga
__________________
Alice
LilAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 18:13   #24
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez LilAli Pokaż wiadomość
Ile masz lat że tak boisz się, że ktoś odkryje że je bierzesz? :/ Z ich odstawieniem nie ma żadnych problemów....
Z odstawieniem nie ma. Ale po odstawieniu zdarzają się i przez pół roku różne zawirowania hormonalne.

Cytat:
Bo bez hormonów za jakiś czas, jak już sie zdecydujesz kochać , będziesz się doszukiwała sie oznak ciąży bo może z gumką coś nie tak było, bo może coś innego...
Przy hormonach też można się doszukiwać oznak ciąży Są osoby, które i skutki uboczne brania tabletek biorą za objawy ciąży.
Jak ktoś ma schizować, to będzie schizował nawet przy najlepszym zabezpieczeniu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 18:47   #25
LilAli
Raczkowanie
 
Avatar LilAli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 245
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Z odstawieniem nie ma. Ale po odstawieniu zdarzają się i przez pół roku różne zawirowania hormonalne.



Przy hormonach też można się doszukiwać oznak ciąży Są osoby, które i skutki uboczne brania tabletek biorą za objawy ciąży.
Jak ktoś ma schizować, to będzie schizował nawet przy najlepszym zabezpieczeniu.
Zdarzają się, ale nie muszą.
Ja zakładałam że autorka postu nie będzie schizowała jak będzie miała pewne metody antykoncepcji.
__________________
Alice
LilAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 18:52   #26
NiefortunneZdarzenie
Raczkowanie
 
Avatar NiefortunneZdarzenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 106
Dot.: Zabezpieczenie

Ja przez jakiś rok stosowałam gumki + globulki.
Gumki jak to gumki - ok - nigdy nie pękla Natomiast globulki - pienią sie, ale da się wytrzymac i przyzwyczaic, jednak ręcznik pod tyłkiem się przydaje Jeśli nie chcesz tabletek, no to cóż... radzę do tych gumek zacząc stosować panatex oval.

Są bez recepty ( jak coś).
__________________
  • 20.02.2011r - Razem przez życie!
  • Chudniemy !!! - 68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-55.

    ... studentka resocjalizacji ...
NiefortunneZdarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:25   #27
CrimsonLady
Przyczajenie
 
Avatar CrimsonLady
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Zabezpieczenie

Dzięki za pomoc wszystkim!

Po głębszych przemyśleniach zdecydowałam się na prezerwatywy+ nauka NPR (metoda objawowo-termiczna)

A czy ktoś z was wie coś na temat testu owulacyjnego (dostępny np w Rossmanie) ?
CrimsonLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:07   #28
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CrimsonLady Pokaż wiadomość
A czy ktoś z was wie coś na temat testu owulacyjnego (dostępny np w Rossmanie) ?
Nie wiem czy w Rossmannie są takie testy, ale na pewno można je kupić przez internet.
Tylko... Po co Ci one? Bo do metody objawowo-termicznej nie będą Ci potrzebne. One i tak dnia owulacji nie wskażą (a szkoda ).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:30   #29
LilAli
Raczkowanie
 
Avatar LilAli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 245
Dot.: Zabezpieczenie

W rossmanie są takie testy przynajmniej w moim mieście w każdym je widziałam tuż obok ciążowych.
__________________
Alice
LilAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:34   #30
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Zabezpieczenie

Eh same problemy i zmartwienia wynikają z twoich postówA seks to ma być przyjemność, a nie zamartwianie. Skoro jesteś dorosła to wrzuć na luz i nie ukrywaj się przed rodzicami.
Osobiście schizowałam jadąc na gumkach, ale może tobie podpasują
Obserwacja cyklu nie zaszkodzi.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.