Informatyka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-26, 19:34   #31
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
fajny dlatego poszłam
Możesz napisać coś więcej? Rozumiem, że głównie zajęcia z grafiki będą, tak? A jak z matematyką? No i jakie możliwości dalsze, praca, studia z podobną specjalizacją tak?
Przepraszam, że tak duzo pytań, ale też mnie to interesuje bardzo
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 20:00   #32
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: Informatyka

Pozwolisz Claire ze podszyje sie pod temat. Otoz studiowanie informatyki zawsze bylo moim marzeniem, jednak z matematyki orlem nie jestem, (pewnie po czesci z lenistwa ) wiec nawet nie probowalam spelniac swojego marzenia. Obecnie studiuje na uniwerku kierunek scisly, jednak marzy mi sie chociaz technik-informatyk w trybie zaocznym. I tutaj kieruje do Was pytanie, czy w ogole sie oplaca robic tego technika? W sensie jesli w przyszlosci robilabym dodatkowo jakies kursy, to czy wystarczy to pracodawcy z branzy inf.? Czy potrzebne sa koniecznie studia?
__________________

natii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 20:09   #33
Mortyshja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 876
Dot.: Informatyka

Ja poszłam na socjalny... Ale moim marzeniem iść na informatykę... i chyba na studia takie się wybiore... Bo uwielbiam wszystko co związane z tym zawodem...

Żałuje, że od razu na to nie poszłam
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... bo nie jesteś sam...


Mortyshja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 20:35   #34
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Możesz napisać coś więcej? Rozumiem, że głównie zajęcia z grafiki będą, tak? A jak z matematyką? No i jakie możliwości dalsze, praca, studia z podobną specjalizacją tak?
Przepraszam, że tak duzo pytań, ale też mnie to interesuje bardzo
Wiem tylko ze po 3 latach dostane od nich jakiś papierek że byłam w szkole z grafiką komp. no i że wiem o co tam kaman w tych komputerach
Nie wiem jak lekcje z matematyką będa wyglądały babka mi powiedziała że dopiero we wrześniu się wszystkiego dowiem
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 21:19   #35
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Informatyka

Ja jestem aktualnie po 3roku studiow na informatyce na polibudzie no i... poszlam tam po liceum z profilem ogolnym (zabojstwo) ale poki co daje rade a na roku mamy 12dziewczyn/110osob
jesli kogokolwiek interesuje informa to powinien isc bez zastanowienia bo np. ja nie mialam zero pojecia na co ide ale podoba mi sie to bardzo!
po znajomych wiem zre Ci co sa po profilu info z liceum/technikum to maja duuuuzo latwiej na studiach
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 12:03   #36
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Dodam cos jeszcze od siebie bo informatyka dla mnie to temat rzeka
Moge o tym pisac i pisac..
Jesli pojdziesz do klasy informatycznej masz w 100% pewne ze bedziesz miala 80% chlopakow w klasie.W 50% przemadrzalych i wyznajacych zasady:baby do garów.

Mam przedmioty zawodowe w tym pare programowań typu:C++ i Turbo Pascal,chetnie bym tu wkleila swoje dzielo ale ma rozszerzenie .exe. a tu tylko gify i jpgi.
O, widze, ze nie jestem sama.. ((;... Ja osobiscie jestem 3 rok w gimnazjum, klasa informatyczna... w 1. klasie mielismy DOSa, a od 2. klepiemy pascala...
A co do skladu klasy: 5 dziewczyn i 21 chlopakow.. (; no, praktycznie 22-zapomnialam o wychowawcy..
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 14:47   #37
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez heavenly Pokaż wiadomość
A są jakieś panie Informatyczki, które już pracują w branży? Jestem ciekawa co robicie, jak się przygotowałyście do zawodu
Podpinam się do pytania

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Ja jestem aktualnie po 3roku studiow na informatyce na polibudzie no i... poszlam tam po liceum z profilem ogolnym (zabojstwo) ale poki co daje rade a na roku mamy 12dziewczyn/110osob
jesli kogokolwiek interesuje informa to powinien isc bez zastanowienia bo np. ja nie mialam zero pojecia na co ide ale podoba mi sie to bardzo!
po znajomych wiem zre Ci co sa po profilu info z liceum/technikum to maja duuuuzo latwiej na studiach
Też idę w tym roku na informatykę po klasie ogólnej W liceum nie miałam informatyki tylko technologie informacyjną . Nie programowaliśmy niestety. Tylko wspomniano nam coś o algorytmach.
Interesują mnie komputery od podszewki jak to wszystko działa, zaczęłam sobie programować jakieś proste rzeczy w Pascalu. Od czegoś trzeba zacząć
Ale boję się, że przeżyję szok na studiach, że będą jedyną osobą która ma takie małe pojęcie o tym wszystkim...
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 02:24   #38
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Informatyka

Cieszcie się dziewczyny, że was cokolwiek o kompach/programowaniu/systemach uczą. Ja mimo, że byłam w LO mat-inf to informatykę miałam na poziomie podstawówki... Przez dwa lata bawiliśmy się Officem, a tylko w 2 klasie mieliśmy wprowadzenie do programowania i bawiliśmy się Pascalem. Aaa, no i było trochę kryptologii... Teraz jestem po I roku informatyki i często żałowałam że nie byłam w technikum chociaż elektronicznym - przynajmniej miałaby jakieś podstawy na elektronicznych przedmiotach, a tak lipa. Ale daje radę, na pewno mam ciężej niż osoby które wcześniej liznęły chociaż po trochu to i tamto, bo wykładowcy uznają, że podstawy wszyscy znają i lecą z materiałem często omijając początki :/

Independent Women na jakiej uczelni będziesz studiować?
Podejrzewam, że pewien szok będzie. Ja na początku czułam się jak imbecyl, bo myślałam że tylko ja jestem taka ciemna, ale jak odkryłam, że jest tylko kilku tych 'wybitnych' a ja jestem na początku tak samo małosprytna jak cała masa innych ludzi to się uspokoiłam i po prostu zaczęłam normalnie studiować
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 08:35   #39
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Cieszcie się dziewczyny, że was cokolwiek o kompach/programowaniu/systemach uczą. Ja mimo, że byłam w LO mat-inf to informatykę miałam na poziomie podstawówki... Przez dwa lata bawiliśmy się Officem, a tylko w 2 klasie mieliśmy wprowadzenie do programowania i bawiliśmy się Pascalem. Aaa, no i było trochę kryptologii... Teraz jestem po I roku informatyki i często żałowałam że nie byłam w technikum chociaż elektronicznym - przynajmniej miałaby jakieś podstawy na elektronicznych przedmiotach, a tak lipa. Ale daje radę, na pewno mam ciężej niż osoby które wcześniej liznęły chociaż po trochu to i tamto, bo wykładowcy uznają, że podstawy wszyscy znają i lecą z materiałem często omijając początki :/

Independent Women na jakiej uczelni będziesz studiować?
Podejrzewam, że pewien szok będzie. Ja na początku czułam się jak imbecyl, bo myślałam że tylko ja jestem taka ciemna, ale jak odkryłam, że jest tylko kilku tych 'wybitnych' a ja jestem na początku tak samo małosprytna jak cała masa innych ludzi to się uspokoiłam i po prostu zaczęłam normalnie studiować
Na AGHu
Ja na pewno będę się też tak czuć, ale nie wolno się poddawać

A Ty na jakiej uczelni jesteś? Politechnika czy uniwerek?
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 10:54   #40
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Informatyka

WAT - na informatykę nie chciałam iść na uniwerek, wolałam typowo techniczną uczelnię.
AGH jest raczej też techniczna, tak? Ile będziesz mieć ćwiczeń i laborek w porównaniu do wykładów? Tyle samo/mniej/więcej?

No mnie najbardziej walnęło w twarz to, że mam braki we wszystkim. Wiedziałam jak będzie [siostra szwagier i chłopak na polibudzie też techniczne, to mi poopowiadali] ale zetknięcie się z tym samemu na pierwszy rzut jest trochę przerażające. Ale przez to, że wiedziałam że skończył się dzień dziecka, to już nie jest szkoła średnia i są zupełnie inne zasady było w miarę ok. Bo co niektórzy jeszcze przez caly pierwszy semestr zachowywali się jakby byli w szkole średniej. To już nie to samo, trzeba się przestawić
Ja się teraz obawiam 3 semestru - mam bardzo trudne przedmioty i to jeszcze z ostrymi wykładowcami... Jak to mówią: na wacie pierwszy rok na informatyce jest najtrudniejszy, a każdy kolejny jeszcze gorszy
no ale zobaczymy jak to będzie...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:58   #41
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
WAT - na informatykę nie chciałam iść na uniwerek, wolałam typowo techniczną uczelnię.
AGH jest raczej też techniczna, tak? Ile będziesz mieć ćwiczeń i laborek w porównaniu do wykładów? Tyle samo/mniej/więcej?

No mnie najbardziej walnęło w twarz to, że mam braki we wszystkim. Wiedziałam jak będzie [siostra szwagier i chłopak na polibudzie też techniczne, to mi poopowiadali] ale zetknięcie się z tym samemu na pierwszy rzut jest trochę przerażające. Ale przez to, że wiedziałam że skończył się dzień dziecka, to już nie jest szkoła średnia i są zupełnie inne zasady było w miarę ok. Bo co niektórzy jeszcze przez caly pierwszy semestr zachowywali się jakby byli w szkole średniej. To już nie to samo, trzeba się przestawić
Ja się teraz obawiam 3 semestru - mam bardzo trudne przedmioty i to jeszcze z ostrymi wykładowcami... Jak to mówią: na wacie pierwszy rok na informatyce jest najtrudniejszy, a każdy kolejny jeszcze gorszy
no ale zobaczymy jak to będzie...
Tak, AGH jest uczelnią techniczną
Na pierwszym semestrze mam tyle samo godzin wykładów co ćwiczeń/laborek zarówno z przedmiotów matematycznych jak i informatycznych.

Powiem Ci, że Twoje posty mnie trochę podniosły na duchu, zwłaszcza to, że nadal studiujesz

Mam jeszcze takie pytania odnośnie kolegów i koleżanek; nie spotkałaś się z jakimiś uszczypliwościami, nieprzyjemnymi tekstami? Bo ja się boję, że super mądrzy, a wręcz przemądrzali koledzy mogą miec wątpliwości co do mojej obecności na tych studiach... :P Że co tam robię skoro mam takie braki, a oni już robią to i tamto...
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 16:20   #42
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Informatyka

Dziewczyny, ale się ucieszyłam, że znalazłam ten wątek Już się bałam, że jestem jedyną informatyczką na naszym wizażu Obecnie męczę się na 4 roku informatyki no ale co tam, uwielbiam to Głównie programowanie chociaż mój kierunek funduje mi też bardziej hardware'owe przedmioty A informatykę doceniam podwójnie, bo najpierw studiowałam na kierunku bardzo technicznym (po ogólniaku ) i po 3 semestrach udało mi się przenieść na obecny kierunek i mimo, że bywa ciężko to jestem nim zachwycona No może trochę żal mi, że matematyczne przedmioty tak szybko się skończyły
Na roku mam dosłownie kilka dziewczyn, z żadna kontaktu bliższego nie utrzymuje, więc byłabym zachwycona, gdybym chociaż na Wizażu mogła się powymieniać doświadczeniami z kobietami-informatykami
A propos - właśnie męczę się okropnie z opensource'ową biblioteką dla Javy JGraph - gdyby któraś z Was miała za soba jakies z nia doświadczenia to koniecznie niech sie pochwali
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:38   #43
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Informatyka

u mnie na pierwszym roku było dużo osób które nawet z pascalem nie miały do czynienia a studiują nadal i nie najgorzej sobie radzą choć wiele osób odpadło- ale to przez przedmioty matematyczne i olewanie nauki bardziej. Wszystkiego da się nauczyć

u mnie na roku nawet sporo jest dziewczyn- coś koło 20

kierunek nie jest najłatwiejszy, ale można sobie radzić, literatury dużo jest dostępnej a i pomoc nie cięzko znaleźć
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:46   #44
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
u mnie na pierwszym roku było dużo osób które nawet z pascalem nie miały do czynienia a studiują nadal i nie najgorzej sobie radzą choć wiele osób odpadło- ale to przez przedmioty matematyczne i olewanie nauki bardziej. Wszystkiego da się nauczyć
No muszę przyznać, że znam na roku osobę, która po 3 latach na informatyce dalej nie za bardzo programować umie Ale tak jak napisałaś, to wszystko to tak naprawdę kwestia "chcenia"
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:04   #45
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Informatyka

Dziewczyny nie poddawajcie się i realizujcie swoje marzenia!! Prowadzę wspólnie z mężem (programistą) firmę komputerową, ale niestety ja jestem bez wykszt. kierunkowego - w liceum pan od informatyki chciał mnie przenieść do swojej klasy, bo byłam w tym dobra, później zdawałam na informatykę, ale ... nie poszłam na egzamin ze strachu teraz obracam się w środowisku i udowadniam facetom, że kobieta też się może liczyć na rynku, chociaż nie mam wykształcenia, ale kocham to co robię. Cały czas noszę się z zamiarem pójścia na studia, ale cały czas brak czasu... Wy nie rezygnujcie, ja cały czas się zastanawiam czy bym sobie dała radę...
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 14:54   #46
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
Tak, AGH jest uczelnią techniczną
Na pierwszym semestrze mam tyle samo godzin wykładów co ćwiczeń/laborek zarówno z przedmiotów matematycznych jak i informatycznych.

Powiem Ci, że Twoje posty mnie trochę podniosły na duchu, zwłaszcza to, że nadal studiujesz

Mam jeszcze takie pytania odnośnie kolegów i koleżanek; nie spotkałaś się z jakimiś uszczypliwościami, nieprzyjemnymi tekstami? Bo ja się boję, że super mądrzy, a wręcz przemądrzali koledzy mogą miec wątpliwości co do mojej obecności na tych studiach... :P Że co tam robię skoro mam takie braki, a oni już robią to i tamto...
przepraszam, że dopiero teraz, ale nie zauważyłam wcześniej...

co do uszczypliwości to raczej raczej jest tak, że ci wspaniali geniusze są tematem żarcików - nie jakichś chamskich, wszystko jest takie że jest śmieszne dla obu stron. ja raczej sie trzymam z ludźmi normalnymi, a nie tymi wrośniętymi w krzesło przed kompem i mówiącymi w zerojedynkowym. Jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś mi powiedział coś niemiłego - wręcz przeciwnie, większość osób jak tylko może to sobie pomaga, jak ktoś czegoś nie rozumie to się tłuamczy, wspolnie się pisze sprawka czy inne rzeczy.
W tym semestrze miałam okazje spotkać kilku prowadzących szowinistycznych buców, którzy walili texty typu "nie no, jak na dziewczynę to nie jest tak tragcznie", albo "no proszę, to ty umiesz połączyć tranzystory...?" dodam że to była podstawa żeby zrobić laborkę myślałąm że wykituję, ale jakoś dałam radę.
nic oczywiście co tu piszę nie jest regułą - zależy na jakic ludzi się trafi.

no a jak u ciebie? jak przed pierwszą sesją?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2009-01-05 o 14:57
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 10:06   #47
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Informatyka

Odświeżam bo wątek w sam raz dla mnie.
Jeszcze niedawno myślałam żeby iść na architekturę ale mi się odwidziało i zachciało informatyki. Co do mojej wiedzy na ten temat - zerowa ALE bardzo mnie tam ciągnie mimo wszystko. Pocieszam się, że na początku jest w 90% matematyka a z tym u mnie nie najgorzej . Strasznie chciałabym studiować ten kierunek bo wiem, że jest teraz bardzo duże zapotrzebowanie na informatyków, można sporo kasy zarobić jak się człowiek zna na rzeczy, przy okazji informatyka to dziedzina ciągle się rozwijająca i obecna właściwie w każdym zawodzie. Mnie ciągnie na wszystkie techniczne kierunki ale ten uważam za wybitnie ciekawy mimo, że nie mam pojęcia o programowaniu, algorytmach itd. JESZCZE podkreślam JESZCZE I właśnie na studiach chciałabym się tego nauczyć. Wiem, że studia właściwie tylko naprowadzają a uczyć się trzeba samemu ale pocieszyłyście mnie trochę, że wszyscy sobie pomagają. Co do faktu, że dziewczyn studiuje bardzo znikoma ilość to w sumie nie jestem tym jakoś zachwycona... Boję się tego seksistowskiego podejścia i wychodzenia z założenia, że jak dziewczyna to pewnie się na tym nie zna. Ale cóż, jeśli będziemy dobre to może uda nam się, pci pięknej , zmienić stereotypy.
A co myślicie o pracy grafika komputerowego? Czy ciężko jest znaleźć zatrudnienie po takich studiach?
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:30   #48
olcia00500
Rozeznanie
 
Avatar olcia00500
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 767
GG do olcia00500
Dot.: Informatyka

Fajnie, że odświeżyłaś ten wątek, bo akurat ostatnio dużo o tym myślałam.

Mnie też bardzo interesuje informatyka, co prawda jestem jeszcze młoda () i może mi się "odmienić", ale nie sądzę. Chciałabym zostać programistką i ostatnio nawet troszkę próbowałam C++, zresztą bardzo mi się podobało. Uwielbiam matematykę, więc tym bardziej myślę, że informatyka to kierunek dla mnie.

Ale ostatnio stanęłam przed dylematem - do jakiego pójść liceum? Najbardziej przekonuje mnie LO3 we Wrocławiu (Któraś chodziła albo chociaż kojarzy?) o profilu właśnie matematyczno-informatycznym, ale nie wiem czy się dostanę.

Myślicie, że powinnam iść do tego Liceum (kl. mat-inf), czy może do klasy ogólnej lub w ogóle do technikum?

__________________
The chances of finding someone like you.

http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/

olcia00500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:42   #49
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Informatyka

witam wydaje mi się, że jak będziesz wybierała szkołę, a chcesz iść potem na studia informatyczne to lepiej iść do technikum o takim własnie profilu, bądź też do klasy mat-fiz, bo bedziesz już miała jakies tam przygotowanie i będzie łatwiej. Ja w LO chodzilam do klasy ogólnej, i było mi na początku trochę ciężko na studiach, ale dałam rade
co do dziewczyn na takich technicznych kierunkach, to u mnie na uczelni nie było żadnego tępienia, czy pokazywania, że dziewczyna to gorsza poza tym teraz raczej promują akcje "dziewczyny na politechniki". Ogólnie chyba łatwiej znaleźć prace po kierunku technicznym, niż po humanistycznym.
a co do pacy grafika komputerowego, to raczej praca jest. Ogólnie jest sporo pracy dla informatyków, jak przeglądam oferty
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 09:25   #50
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Informatyka

Olcia - najlepiej idź do klasy mat-fiz albo mat-inf. Trójka ma rzeczywiście dobrą klasę z informatyką. Ja kończyłam wrocławską siódemkę, klasę mat-fiz-chem-inf Teraz już nie am tam takich dziwnych tworów
Nauczyciela z matematyki miałam genialnego i potem znalazło o swoje odbicie w bezproblemowym zaliczeniu studium talent i analizy na studiach. Natomiast informatyka to była jakaś porażka. Okropna baba powtarzająca w kółko, że prawie nikt z naszej klasy nie nadaje się na informatyka i każąca klepać kod w pascalu bez żadnej praktycznie pomocy z jej strony :| Dlatego też początkowo nie poszłam na inf i dopiero, gdy na studiach nauczyłam sie programować w C++ i Javie doszłam do wniosku, że bardzo to lubię i sie przeniosłam na Informatykę. Także wybór liceum też jest ważny, aczkolwiek mój przypadek pokazuję, że programowania można nauczyć się dopiero na studiach i bardzo to polubić
U mnie na roku jest jeszcze sporo ludzi z dwunastki z klasy informatycznej, więc możesz podać tamto liceum jako swój drugi wybór po trójce.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:10   #51
olcia00500
Rozeznanie
 
Avatar olcia00500
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 767
GG do olcia00500
Dot.: Informatyka

Dzięki, dziewczyny, bardzo mi pomogłyście .
Teraz muszę się tylko dostać do któregoś z tych liceów .
__________________
The chances of finding someone like you.

http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/

olcia00500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:41   #52
Bachata
Raczkowanie
 
Avatar Bachata
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 183
Dot.: Informatyka

Ja w tym roku kończę informatykę na uniwerku i jestem bardzo zadowolona z moich studiów. Poszłam po klasie ogólnej w LO, ale mieliśmy bardzo wysoki poziom z matematyki i dodatkowe zajęcia, nawet okazało się, że niektóre zagadnienia nie były przerabiane w mat-fiz. Nigdy nie spotkałam się z gorszym traktowaniem dziewczyn. Wręcz przeciwnie, byłam parę razy jedyną dziewczyną na zajęciach przez cały semestr i prowadzący byli bardzo sympatyczni.
Początki są trudne, bo jest dużo matmy i to może zniechęcić, ale jeśli trafi się na fajnych ludzi na roku, nic już nie będzie straszne. U mnie wszyscy sobie pomagają, a starsze roczniki są kopalnią wiedzy o prowadzących, egzaminach, projektach itp, więc zawsze zaczynałam nowy przedmiot wiedząc, czego się spodziewać. W trakcie studiów można poznać różne aspekty informatyki, np.: budowę kompa, systemy, sieci, bazy danych, programowanie, zarządzanie projektami itd, ale samemu trzeba sobie wybrać specjalizację i się dokształcać. U nas oferowane są też różne przedmioty-szkolenia przygotowane przez duże przedsiębiorstwa informatyczne, za które czasem trzeba płacić, ale po zakończeniu można otrzymać certyfikat uznawany przez pracodawców.
Przydaje się dobra znajomość angielskiego Piszę pracę mgr na temat, który po polsku jest opisany na stronę maxi i całą bibliografię mam anglojęzyczną.
Bachata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:46   #53
olcia00500
Rozeznanie
 
Avatar olcia00500
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 767
GG do olcia00500
Dot.: Informatyka

O właśnie. Przypomniałaś mi o tym, że na informatyce jest tak mało dziewczyn . Kurczę, w zasadzie nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie. Niby faceci są o wiele bardziej bezproblemowi itd. ale z drugiej strony... ech, no nie wiem .

Bachata na 1 roku jest dużo matematyki, ale coś z czystej infy też? ;> Czy przez 1 rok trzymają Cię z dala od komputera?
__________________
The chances of finding someone like you.

http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/

olcia00500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 22:22   #54
Bachata
Raczkowanie
 
Avatar Bachata
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 183
Dot.: Informatyka

Teraz jest nowy program i trochę przestawili zajęcia. Generalnie na pierwszym roku masz 5-6 przedmiotów na każdym semestrze, z czego 2 informatyczne i potem ta proporcja się zmienia na korzyść tych drugich Zresztą niektóre przedmioty z teorii informatyki masz w salach bez komputerów, ale to raczej nie od razu. Poza tym przedmioty matematyczne mogą być trochę przerażające z początku, bo to jest zupełnie inne podejście niż w LO. Na niektórych w ogóle nie operuje się na liczbach tylko na symbolach, zmiennych itd.
Studiowanie z facetami jest rewelacyjne!!! Mam wprawdzie ok. 10 dziewczyn na roku, ale trzymam się tylko z kumplami i nie zamieniłabym ich na grono koleżanek. Aczkolwiek przed LO też sobie tego nie wyobrażałam
Bachata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 08:45   #55
pocz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 300
GG do pocz
Dot.: Informatyka

Witam koleżanki
Jestem w I kl. LO i też planuję kontynuować naukę na studiach informatycznych Najprawdopodobniej na PWr, coś związanego z programowaniem.

confused_girl, kogo miałaś z matmy ? Mogłabyś napisać mi na PW ?
pocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:04   #56
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Informatyka

Ehh sentymentalnie wspominam ten watek- pisalam tu 2 lata temu
Los mi sie tak potoczyl ze ukonczylam technikum informatyczne-specjalizacja :aplikacje internetowe.. w czerwcu mam egzamin na technika( i tu moge polec..zdawalnosc jest u nas mizerna)
Teoretycznego nie zdalam(probnego-chodz nie wiele braklo)
A praktyczny zdaly 4 osoby na klase(probny)-ja wtedy nie pisalam.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:09   #57
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Informatyka

A ja po maturze zrobiłam studium informatyczne, bo od kiedy pamiętam informatyka była moją wielką pasją. Mój TŻ jest informatykiem i te tematy mam na okrągło, jednak nie interesuje mnie to już tak bardzo. Teraz jestem kosmetyczką i wizażystką, z tego nie zrezygnuję
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:13   #58
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
A ja po maturze zrobiłam studium informatyczne, bo od kiedy pamiętam informatyka była moją wielką pasją. Mój TŻ jest informatykiem i te tematy mam na okrągło, jednak nie interesuje mnie to już tak bardzo. Teraz jestem kosmetyczką i wizażystką, z tego nie zrezygnuję
JA swojej przyszlosci tez raczej juz nie wiaze z informatyka- raczej wlasnie te kierunki zycia co Ty
Aczkolwiek grafika komputerowa jest interesujaca-moze kiedys na cos takiego pojde.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 19:13   #59
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Informatyka

Ale zrobić przynajmniej papierek było warto Ja teraz planuje kolejne, najpierw fryzjerstwo. Moja mama się śmieje, ze w LO mnie nie można było do nauki zagonić, a teraz mam nadmiar pomysłów na kolejne szkoły. Cóż, na każdego przychodzi czas i chęci
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 19:24   #60
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Ale zrobić przynajmniej papierek było warto Ja teraz planuje kolejne, najpierw fryzjerstwo. Moja mama się śmieje, ze w LO mnie nie można było do nauki zagonić, a teraz mam nadmiar pomysłów na kolejne szkoły. Cóż, na każdego przychodzi czas i chęci
Tylko ze ja mam na razie tylko papierek ukonczenia technikum.
Tytulu na razie nie mam- i ciezko bedzie zdac-pisalam wyzej jaka jest zdawalnosc -zerowa
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.