*** Dukanie od 31.10.2010 *** - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-08, 08:41   #241
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
A mi się wydaje że zalewy w tych wszystkich konserwowych warzywach są sporo słodzone , ale nie wiem
To zależy, ja mam ogórki konserwowe, robione przez koleżanke, ona cukru nie dodaje.
Innym konserwowych (poza ogorkami) nie jem, wiec nie mam pojecia jak to jest
Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno...nie chce być jakaś hmm...niemiła, ale mam wrazenie że wiekszosc z Was nie przycztałam ani jednej ksiązki Dukana . A to podstawa przed rozpoczęciem diety moim zdaniem. Skad to wnioskuje...czytajac pytania dotyczące np otrębów korniszonów czy coli light...to są podstawy i w każdej ksiązce jest to powtarzane i wałkowane przez dr. Można miec watpliwości, ja też takie mam i pytam jak czegoś nie wiem ( np nie mam pojecia jak z tymi warzywami w zalewie...chociaz wydaje mi sie, ze nie są dozwolone)...ale o takie podstawy to chyba...
Tak, zdecydowanie sie z tobą zgadzam, jak mam wątpliwości zaglądam do książki. Ksiażka rozwiewa 95% moich wątpliwości.
Wystarczy poszukać,
ale dużo dziewczyn stosuje diete nie znajac tak naprawde zasad jej dzialania.
Np mysla ze jak przeczytaja w internecie to juz im wystarczy wiedzy, tylko w internecie strony sa rozne, przepis przepisowi obcy, np spotkałam siejuż kilka razy z przepisem z mąką kukurydzianą zamiast skrobii, budyniem z proszku, galaretką z proszku.
I osoby piszące to twierdzą, że wszystko jest ok.


Cytat:
Napisane przez monias_wawa Pokaż wiadomość
moniczorek - moja Droga! w ksiąsce zarówno o podstawach diety jak i książce dotyczącej przepisów jest wiele zapisów niezrozumiałych ...lub może lepiej niekonsekwentnych.



ale jest ratunek, wyszła ksiązka polskiego autora o przepisach dukanowych dla polaków!!!
http://selkar.pl/nie_potrafie_schudn..._p_161087.html
Jakich zapisów nie rozumiesz???


A ksiażka którą proponujesz jest beznadziejna.
Więcej lepszych przepisów jest na naszym forum.
Myślałam, ze jak przeczytam ksiażkę dla polaków będę wiedzieć co dodatkowego można jeść, co jest na rynku polskim popularnego, zaś we Francji nie bardzo.
A tu ten pan daje takie przepisy, że szkoda słów.
Naprawdę, uważam, że nie warto wydać tych paru złotych.
Ja najpierw pożyczyłam od koleżanki i po przeczytaniu zrezygnowałam z kupna.
Na palcach jednej ręki mogę policzyc przepisy, które są fajne i nieznane, bądź mało znane.
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 09:25   #242
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez monias_wawa Pokaż wiadomość
moniczorek - moja Droga! w ksiąsce zarówno o podstawach diety jak i książce dotyczącej przepisów jest wiele zapisów niezrozumiałych ...lub może lepiej niekonsekwentnych.

light - napisane w książce
korniszony w książce
możęsz spożywać dozwolone produkty po mało kalorycznej obróbce / pieczarki, buraki można a w zalewie to zgadzam się z argumentem Trele_Morele dot. cukru. Faktycznie o tym nie pomyślałam/
w książce nei możemy oleju oliwy itd. w przepisach jest to dopuszczalne w minimalnych ilościach.

ale jest ratunek, wyszła ksiązka polskiego autora o przepisach dukanowych dla polaków!!!
http://selkar.pl/nie_potrafie_schudn..._p_161087.html
Ok...zgodze sie z Toba, ale nie calkiem. Rzeczywiście są pewne niejasności ( nie aż tak wiele) i po to jest forum żeby o to zapytać. Ja np na poczatku sie zastanawialam co z ta maka kukurydziana, bo w ksiazce jest napisane maka...ale juz wiem, ze to błąd.

Ale ja miałam na myśli PODSTAWY diety...

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
To zależy, ja mam ogórki konserwowe, robione przez koleżanke, ona cukru nie dodaje.
Innym konserwowych (poza ogorkami) nie jem, wiec nie mam pojecia jak to jest

Tak, zdecydowanie sie z tobą zgadzam, jak mam wątpliwości zaglądam do książki. Ksiażka rozwiewa 95% moich wątpliwości.
Wystarczy poszukać,
ale dużo dziewczyn stosuje diete nie znajac tak naprawde zasad jej dzialania.
Np mysla ze jak przeczytaja w internecie to juz im wystarczy wiedzy, tylko w internecie strony sa rozne, przepis przepisowi obcy, np spotkałam siejuż kilka razy z przepisem z mąką kukurydzianą zamiast skrobii, budyniem z proszku, galaretką z proszku.
I osoby piszące to twierdzą, że wszystko jest ok.




Jakich zapisów nie rozumiesz???


A ksiażka którą proponujesz jest beznadziejna.
Więcej lepszych przepisów jest na naszym forum.
Myślałam, ze jak przeczytam ksiażkę dla polaków będę wiedzieć co dodatkowego można jeść, co jest na rynku polskim popularnego, zaś we Francji nie bardzo.
A tu ten pan daje takie przepisy, że szkoda słów.
Naprawdę, uważam, że nie warto wydać tych paru złotych.
Ja najpierw pożyczyłam od koleżanki i po przeczytaniu zrezygnowałam z kupna.
Na palcach jednej ręki mogę policzyc przepisy, które są fajne i nieznane, bądź mało znane.
Fajnie, że ktoś się ze mną zgadza
Polecam do przepisów zwlaszcza forum...zreszta wcześniej podawałam linki do wątków.
Ja dużo korzystam też z :

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/p...ie-dukana.html
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 10:14   #243
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno...nie chce być jakaś hmm...niemiła, ale mam wrazenie że wiekszosc z Was nie przycztałam ani jednej ksiązki Dukana . A to podstawa przed rozpoczęciem diety moim zdaniem. Skad to wnioskuje...czytajac pytania dotyczące np otrębów korniszonów czy coli light...to są podstawy i w każdej ksiązce jest to powtarzane i wałkowane przez dr. Można miec watpliwości, ja też takie mam i pytam jak czegoś nie wiem ( np nie mam pojecia jak z tymi warzywami w zalewie...chociaz wydaje mi sie, ze nie są dozwolone)...ale o takie podstawy to chyba...
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:16   #244
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Hej Zaczynam dziś dietę. Czy wobec tego mogę się dołączyć? Bo łatwo nie będzie, a tutaj sporo motywacji w postaci Waszych zgubionych kilogramach Poza tym w kupie raźniej

Jestem już po śniadaniu- wieśniak z cynamonem i trzy łyżki otrąb owsianych (zalałam wrzątkiem, chciałam na ciepło).
Na obiad planuję duszoną wątróbkę drobiową.

Wg strony dr Dukana pierwsza faza ma u mnie trwać do środy, ważę teraz 58 kg (165cm wzrostu),waga na której mam skończyć to 51kg. Chociaż chciałoby się więcej
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:22   #245
monias_wawa
Raczkowanie
 
Avatar monias_wawa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 444
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Dzięki za informacje dot. książki, zapewne jej nie kupię.

Co do reszty to doprawdy raczej jestem osobą czytającą ze zrozumieniem, dobrze gotującą i nie mam problemu z przygotowywaniem posiłków jak mam listę produktów i przypraw oraz czas. Jednak tego czasu nie mam i całymi kwadransami przesiaduję przed półkami z jedzeniem by wybrać właściwy produkt. Czy spożywacie jakikolwiek produkt, który nie ma węgli? - NIE
chodzi oczywiście o jego proporcje wzz. białek.

I jak ma się ta informacja -
korniszony 0g białek, 0g tłuszczy 9,5 g węgli /100g
marynowane pieczarki 2g białek, 0g tłuszczy 5 g węgli /100g

nie przypominam sobie by w booksie było napisane, że jak produkt węglowy to ok a jak juz mix to nie.

poza tym jak Panna stosuje dietę bez książki to jej sprawa. Efekty będzie miała kiepawe albo rozwali sobie całkowice nery.
Nikt nie każe reagować na powielane, elementarne i nudne pytania.

Trochę "tolerancji" dziewczyny!
monias_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:39   #246
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Jestem teraz na PP do wtorku, robię 3/3, bo 1/1 to za mało, a 5/5 za dużo

Właśnie zrobiłam naleśniczki, pyyyycha, po dwóch już się najadłam, że nie wiem

Przepis:
Cytat:
Napisane przez Berlinianka Pokaż wiadomość
Naleśniki żadnego tam Dukana, tylko Berlinianki, a co
ilość: 6 szt.

2 jajka (dość duże)
1/2 szkl. mleka
1 łyżka skrobi kukurydzianej
1 łyżka zmielonych otrąb owsianych - bez nich jednak dziady się łatwiej rozwalają
Kilka ziarenek soli, bo szczypta to to nie była
szczypta cynamonu (jeśli mają być na słodko)


Pomieszać energicznie, trzepaczką, co by nieco ruchu zaliczyć i na gorący teflon. Ciasto wyszło bardzo rzadkie, ale nie ma się czym przejmować, bo ładnie się ścina. Cieniutkie brzegi trzeba podważyć i jak całość się zetnie przewrócić(odrywałam ręką, bałam się, że łopatka je rozwali), ładnie podrumienić. Są elastyczne

Farsz:

kostka twarogu (250g)
5 t. słodzika
cynamon
2-3 łychy jogurtu nat.
Ja dałam otręby pszenne- stąd ciemniejszy kolor naleśników niż normalnie :P
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:50   #247
monias_wawa
Raczkowanie
 
Avatar monias_wawa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 444
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

mniami ten fotos))

poza tym naleśnioki też muszą być mniam mniam
monias_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 13:24   #248
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez monias_wawa Pokaż wiadomość
mniami ten fotos))

poza tym naleśnioki też muszą być mniam mniam
Nieśmiało i nieskromnie przyznam, że są pyszne. Smakują lepiej niż wyglądają

To pierwsza [!] rzecz, która wyszła mi na dukanie, a robiłam już:
*spaghetti- nie dało się jeść
*sos pomidorowy z kurczakiem-ohyda, smakowało jak pomidorówka z piersią z kurczaka
*paluszki krabowe zamiast makaronu-masakra
*bezy- były niedobre, może dlatego, że z płynnym słodzikiem robiłam
*ciasto jogurtowe- nie dopiekłam

I jeszcze pewnie ze 100 innych rzeczy.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 13:33   #249
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Smakowicie wyglądają
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 14:12   #250
monias_wawa
Raczkowanie
 
Avatar monias_wawa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 444
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

zatem tak, ja mam jeszcze dziś i jutro uderzeniówkę. dam rade)
monias_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 14:13   #251
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Jestem teraz na PP do wtorku, robię 3/3, bo 1/1 to za mało, a 5/5 za dużo

Właśnie zrobiłam naleśniczki, pyyyycha, po dwóch już się najadłam, że nie wiem

Przepis:
Ja dałam otręby pszenne- stąd ciemniejszy kolor naleśników niż normalnie :P
Witajcie
ja też wybrałam 3/3. Po 5 dniach -1,7 kg, bez grzeszków, jestem zadowolona, tymbardziej, że to moje drugie podejście i waga spada wolniej niż poprzednio.

Też zrobiłam te naleśniki, ale chyba jestem naleśnikowym antytalentem bo wyszło mi ich zaledwie 4. Trochę nie lubię tych naleśników dukanowych za to że są bardzo jajeczne.
Dzisiaj ostatni dzień PW, zaserwowałam sobie naleśniki ze szpinakiem i chudym twarogiem przyprawione gałką muszkatołową i czosnkiem w proszku.
Zrobiłam też sernik z przepisu zamieszczonego wyżej,muszę przyznać, że całkiem niezły. Jednak dałam więcej skrobi, zależało mi na tym, żeby był zbliżony do oryginału, w końcu i tak całego nie zjem na raz.
Słodzik Sussina Gold w proszku do pieczenia jest super, smakuje zupełnie jak cukier
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 14:42   #252
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Ja już po wątróbce Nawet dobra była. Nie czuję się ani głodna, ani w sklepie nic nie kusiło

Nie mam pomysłu na kolację...
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 15:40   #253
Watorzynka
Raczkowanie
 
Avatar Watorzynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 229
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

suchajcie ja dzisiaj miałam kurczaka w przyprawach w woreczku w piekarniku z pieczarkami i czerwona kapustka pychotka tylko mi sie jakos mało dietetyczne wydaje na śniadanie jadłam jajecznice z pomidorkami i szyneczka z indyka w biegu gdzies po drodze wiesniaczka już nawet przywykłam i go nie dosładzam ja wg czuje się nie jak an diecie jem ile chce cudo i nie wiem skad u mnie ta silna wola

dziewczyny gdzie wy kupujecie ta skrobie kukurydziana, bo do jakiego sklepu nei wejde jest tylko ziemniaczana i tak moj serniczek oddala sie w czasie a mam taka ochote....

a i jeszcze jedno pytanko jakiego wy sera uzywacie do tego sernika? bo raz czytałam przepis z twarozkiem i ze go przemielic z 2 razy, a poźniej któraś z was pisąła ze homogenizowany waniliowy odtluszczony co polecacie???

wg jak humory? ja jutro mam dzien wazenia i mierzenia nie mogę się doczekać bo tak ukradkiem podwazam sie czasami i juz 55 sie łądnie pojawia ale poczekam do jutra bo moj brzuszek-> przyjaciel od dzieciecych lat dalej jest wytrwale jest a jak u was rezulaty?

malenka146
witamy:P a robiłaś sobie już test? jejku ty przy wzroscie 165cm to Ty chudzinka jestes:P:P i sie odchudzasz wariatko:P:P
__________________
1 maj 2015
Watorzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 15:49   #254
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez Watorzynka Pokaż wiadomość
suchajcie ja dzisiaj miałam kurczaka w przyprawach w woreczku w piekarniku z pieczarkami i czerwona kapustka pychotka tylko mi sie jakos mało dietetyczne wydaje na śniadanie jadłam jajecznice z pomidorkami i szyneczka z indyka w biegu gdzies po drodze wiesniaczka już nawet przywykłam i go nie dosładzam ja wg czuje się nie jak an diecie jem ile chce cudo i nie wiem skad u mnie ta silna wola

dziewczyny gdzie wy kupujecie ta skrobie kukurydziana, bo do jakiego sklepu nei wejde jest tylko ziemniaczana i tak moj serniczek oddala sie w czasie a mam taka ochote....

a i jeszcze jedno pytanko jakiego wy sera uzywacie do tego sernika? bo raz czytałam przepis z twarozkiem i ze go przemielic z 2 razy, a poźniej któraś z was pisąła ze homogenizowany waniliowy odtluszczony co polecacie???

wg jak humory? ja jutro mam dzien wazenia i mierzenia nie mogę się doczekać bo tak ukradkiem podwazam sie czasami i juz 55 sie łądnie pojawia ale poczekam do jutra bo moj brzuszek-> przyjaciel od dzieciecych lat dalej jest wytrwale jest a jak u was rezulaty?

malenka146
witamy:P a robiłaś sobie już test? jejku ty przy wzroscie 165cm to Ty chudzinka jestes:P:P i sie odchudzasz wariatko:P:P
Co do skrobi to ja kupiłam w delikatesach Delima firmy BEZGLUTEN 5,99 zł za 0,5kg, widziałam też w Almie.
Do sernika użyłam wiaderko Oetkera
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 16:11   #255
Watorzynka
Raczkowanie
 
Avatar Watorzynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 229
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

No właśnie do Almy ciągle mi nie po drodze ale musze sie w koncu wybrac i spróbować zrobic ten specjał jutro wam powiem co z tego wyszło
__________________
1 maj 2015
Watorzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 17:16   #256
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez Watorzynka Pokaż wiadomość

malenka146
witamy:P a robiłaś sobie już test? jejku ty przy wzroscie 165cm to Ty chudzinka jestes:P:P i sie odchudzasz wariatko:P:P
Jasne, że robiłam, no i wg testu powinnam schudnąć do 51kg. Chudzinka? Widzę że wagę początkową mam taką samą jak Ty A Ty ile masz wzrostu?
__________________


Edytowane przez malenka146
Czas edycji: 2010-11-08 o 17:17
malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 17:22   #257
Watorzynka
Raczkowanie
 
Avatar Watorzynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 229
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

No własnie i to mnie dziwi, bo ja mam 160cm i wg tego testu powinnam ważyć 52,4 hahah xD ale nic wazyłam 51 i sie dobrze czułam wiec po woli do celu zmierzam teraz jest 55 wiec juz blisko ale mi ogolnie zalezy na tym zeby zrzucic brzuszek wiec chodze tez regularnie na siłownie i mam nadzieje że sie z nim uporam
__________________
1 maj 2015
Watorzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 17:26   #258
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Watorzynka, mi też głównie o tą część ciała chodzi No i widzisz jakieś zmiany w brzuchu gdzie ćwiczenia+dukan?
Tej skrobi w Carrefour nie ma?
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 18:15   #259
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Watorzynka, mi też głównie o tą część ciała chodzi No i widzisz jakieś zmiany w brzuchu gdzie ćwiczenia+dukan?
Tej skrobi w Carrefour nie ma?
O to witam w klubie Ja to ciążówka jestem Ja zjeżdżam do Polski to nie mówią .. oh! ale przytyłaś tylko ; oh! Gratulacje Na początku było mi głupio , na każdej rozmowie kwalifikacyjnej do pracy musiałam na wstępie tłumaczyć że nie jestem w ciąży i nie wybiorę się za chwilkę na macierzyńskie :P A kiedyś u ortopedy musiałam podpisać papier że nie jestem w ciąży , mimo że zapewniałam , bo inaczej nie dostałabym skierowania na prześwietlnie To dopiero co nie ?
Jeśli chodzi o moje brzucho to dla mnie i tak dużo że nie piję gazowanego , i nie jem groszku , kukurydzy itp. Po tym to tak 8 miesiąc A tak wstaję rano i mimo tego że narzie tylko 1.5 kg mniej , brzuszek ładniejszy i uśmiecham się do niego
U mnie dziś rybka w occie . Pychotka
Zmieliłam filet dodałam troszkę przypraw , troszeczkę zielonej cebulki i czerwonej papryki i uformowałam kuleczki . Teraz leżą sobie w zalewie occtowej z cebulka .. już nie umiem sie doczekać .
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 18:18   #260
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
O to witam w klubie Ja to ciążówka jestem Ja zjeżdżam do Polski to nie mówią .. oh! ale przytyłaś tylko ; oh! Gratulacje Na początku było mi głupio , na każdej rozmowie kwalifikacyjnej do pracy musiałam na wstępie tłumaczyć że nie jestem w ciąży i nie wybiorę się za chwilkę na macierzyńskie :P A kiedyś u ortopedy musiałam podpisać papier że nie jestem w ciąży , mimo że zapewniałam , bo inaczej nie dostałabym skierowania na prześwietlnie To dopiero co nie ?
Jeśli chodzi o moje brzucho to dla mnie i tak dużo że nie piję gazowanego , i nie jem groszku , kukurydzy itp. Po tym to tak 8 miesiąc A tak wstaję rano i mimo tego że narzie tylko 1.5 kg mniej , brzuszek ładniejszy i uśmiecham się do niego
Leżę i kwiczę... To ja Ci powiem że mój brzuszek też budzi kontrowersje. Nie mieszkam w domu rodzinnym- kiedy przyjechałam do domu, cała miejscowość mówi że w ciąży jestem
__________________


Edytowane przez malenka146
Czas edycji: 2010-11-08 o 18:19
malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:33   #261
bzyka_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

dobry wieczór.
ja dzisiaj na śniadanie otrąbianka z ancymonem. później kilka plasterków szynki z chrzanem. danio na osłodę życia, bo mnie pierońsko ciągnie do słodyczy.
na obiadek 2 kotlety z indyka. na deser po obiedzie 2 godziny na siłowni, z moim ukochanym i za razem koszmarnym trenerem.
a kolacja, to łosoś z wieśniakiem i koperkiem.
a na dobranoc herbata.

intryguje mnie czy odlewacie z wieśniaków śmietankę czy tą całą zalewę, w której jest twaróg??
bzyka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 21:05   #262
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

laseczki czytam Was codziennie i próbuje się zmotywować tym bardziej że wiem, że ta dieta jest na bank skuteczna jak ktoś chce ... (czytaj - TŻ, teściowa, przyjaciółka)
mój problem to też brzusio, dzisiaj przymierzyłam chyba z 30 par spodni i dupa - na dupci leżą ok a na brzuszku cisną, a rozmiar większy już z tyłka zjeżdża
powoli dojrzewam żeby dołączyć
zadam pytanie, może głupie, bo niby odpowiadałam za dietę TŻ - co macie na myśli mówiąc wieśniak ??? serek wiejski czy te placki z otrębów , jajka i serka (bo na niektórych forach wieśniak to te placki)
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 21:30   #263
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez bzyka_87 Pokaż wiadomość
intryguje mnie czy odlewacie z wieśniaków śmietankę czy tą całą zalewę, w której jest twaróg??
Ja jem całość
Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
serek wiejski czy te placki z otrębów , jajka i serka (bo na niektórych forach wieśniak to te placki)
Serek wiejski.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 21:54   #264
Watorzynka
Raczkowanie
 
Avatar Watorzynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 229
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
O to witam w klubie Ja to ciążówka jestem Ja zjeżdżam do Polski to nie mówią .. oh! ale przytyłaś tylko ; oh! Gratulacje Na początku było mi głupio , na każdej rozmowie kwalifikacyjnej do pracy musiałam na wstępie tłumaczyć że nie jestem w ciąży i nie wybiorę się za chwilkę na macierzyńskie :P A kiedyś u ortopedy musiałam podpisać papier że nie jestem w ciąży , mimo że zapewniałam , bo inaczej nie dostałabym skierowania na prześwietlnie To dopiero co nie ?
Jeśli chodzi o moje brzucho to dla mnie i tak dużo że nie piję gazowanego , i nie jem groszku , kukurydzy itp. Po tym to tak 8 miesiąc A tak wstaję rano i mimo tego że narzie tylko 1.5 kg mniej , brzuszek ładniejszy i uśmiecham się do niego
.
hahah Xd dobre ja wam powiem ze widze zmiany duze jutro bede sie wazyc i miezyc to wam powiem co i jak ja sie staram byc 5 dni w tygodniu na siłowni i jade areoby przez godzine i dieta.. no wydaje mi sie ze jest dobrze jestem 6 dzien i 3kg, wiec chyba fajnie
__________________
1 maj 2015
Watorzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 22:00   #265
Missi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 160
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Heyka .Mozna dolaczyc do Was??Dzis koncze pierwsza faze .Zaczelam dukac jakies trzy tygodnie temu ale trwalo to tylko tydzien bo lezalam w szpitalu wiec postanowilam zaczac od nowa .Pierwsza faza bez grzechow choc ciezko bylo bo bylam na urodzinach u bratowej a tam salateczki,chipsy,ciasta, ciasteczka .Dalam rade .Przynioslam ze soba butelke coca-coli zero i cala wydydnilam .Hmm az dwa litry ale lepsze to niz zjedzenie czegos niedozwolonego .
__________________
Na diecie od 7 kwietna 2010

Bylo ponad 100kg jest 67kg bedzie 62kg
Missi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 22:03   #266
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Missi1989-Twój podpis, łał, gratuluję!

A ja mam pytanie, mam jakiś 12-14 dzień cyklu, to normalne, że wtedy zawsze jestem jakaś taka napompowana? Waga nie spada, brzuch rośnie... mimo trzymania diety
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 22:16   #267
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Missi1989-Twój podpis, łał, gratuluję!

A ja mam pytanie, mam jakiś 12-14 dzień cyklu, to normalne, że wtedy zawsze jestem jakaś taka napompowana? Waga nie spada, brzuch rośnie... mimo trzymania diety
w 2 fazie cyklu wzrasta poziom progesteronu - on powoduje, że wzmaga się apetyt, no ale skoro trzymasz się diety to może zatrzymuje Ci sie woda
wiele z tych objawów pojawia sie dopiero w ciązy gdy progesteron ma już dużo wyższy poziom ale niektóre są odczuwalne przed @
Progesteron to „hormon prorodzinny” – jego zadaniem jest utrzymanie ciąży. O kobietę się raczej nie troszczy – jest odpowiedzialny za większość ciążowych dolegliwości.
Przykre skutki uboczne
  • Powoduje rozluźnienie mięśni nie tylko układu rozrodczego, ale też pokarmowego, czego efektem są zaparcia i wzdęcia. Rozluźnienie zwieracza między przełykiem a żołądkiem jest przyczyną zgagi.
  • Rozszerzając żyły, powoduje zwolniony przepływ krwi. Może sprzyjać krwawieniom z nosa i żylakom.
  • Spadek poziomu progesteronu w połogu wywołuje wahania nastroju, a nawet depresję poporodową.
  • Zatrzymuje wodę, co jest przyczyną obrzęków.
  • Pobudzone do produkcji mleka piersi są tkliwe, czyli nadwrażliwe na dotyk, który często sprawia ból.
  • Pod jego wpływem intensywniej pracują gruczoły łojowe i potowe, przez co szybciej przetłuszczają się włosy, a na skórze mogą pojawić się wypryski.

Edytowane przez ry-bcia
Czas edycji: 2010-11-08 o 22:21
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 22:37   #268
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez Missi1989 Pokaż wiadomość
Heyka .Mozna dolaczyc do Was??Dzis koncze pierwsza faze .Zaczelam dukac jakies trzy tygodnie temu ale trwalo to tylko tydzien bo lezalam w szpitalu wiec postanowilam zaczac od nowa .Pierwsza faza bez grzechow choc ciezko bylo bo bylam na urodzinach u bratowej a tam salateczki,chipsy,ciasta, ciasteczka .Dalam rade .Przynioslam ze soba butelke coca-coli zero i cala wydydnilam .Hmm az dwa litry ale lepsze to niz zjedzenie czegos niedozwolonego .
Taaak , Twój podpis pozazdrościć

Cytat:
Napisane przez malenka146
Leżę i kwiczę... To ja Ci powiem że mój brzuszek też budzi kontrowersje. Nie mieszkam w domu rodzinnym- kiedy przyjechałam do domu, cała miejscowość mówi że w ciąży jestem
hehe .. U mnie to i mówili że do Londynu to pewnie usunąć pojechała (no to jak wrócę po Dukanie sucha jak słomka to będą miały o czym gadać ) .. Stare zacofane babska i się dziwiły co to za ciąża i w lato i w zimę chodzi z jednym i tym samym brzuchem i urodzić jakoś nie chce a ja tam siebie lubię , w ciąży czy nie
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI



Edytowane przez Trele_Morele
Czas edycji: 2010-11-08 o 22:42
Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 23:11   #269
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Cytat:
Napisane przez bzyka_87 Pokaż wiadomość
dobry wieczór.
ja dzisiaj na śniadanie otrąbianka z ancymonem. później kilka plasterków szynki z chrzanem. danio na osłodę życia, bo mnie pierońsko ciągnie do słodyczy.
na obiadek 2 kotlety z indyka. na deser po obiedzie 2 godziny na siłowni, z moim ukochanym i za razem koszmarnym trenerem.
a kolacja, to łosoś z wieśniakiem i koperkiem.
a na dobranoc herbata.

intryguje mnie czy odlewacie z wieśniaków śmietankę czy tą całą zalewę, w której jest twaróg??
Chrzan raczej nie jest dozwolony, większość takich gotowych ma w składzie cukier, sprawdź u siebie.
Co do Danio , to to samo:
"Skład:twaróg odtłuszczony, śmietanka, cukier, mleko odtłuszczone. Bez konserwantów. Wartość energetyczna w 100 g-134 kcal."

Zamiast Danio polecam serek homo naturalny ze słodzikiem (ja lubię w proszku) i aromat. Smakuje niewiele gorzej a jest zgodny z dietą.
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 07:08   #270
monias_wawa
Raczkowanie
 
Avatar monias_wawa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 444
Dot.: *** Dukanie od 31.10.2010 ***

Witam Dziewczyni!


Szczegolnie witam nowe Dzielne)

dla koleżanki Missi1989 i dla Was za dzielność i spadki to bardzo motywujące!!!

co do chrzanu do mam korzeń starty i skropiony cytryna w lodówce i jak potrzebuję to dodaję do niego ciut soli i jogurtu. Obleśny ale trzeba sobie radzić

co do mojego brzusia to jest napuchnięte po prostu po piwsku wakacyjnym i makaronach ze śmietanowymi sosikami. O zrozo! Faktycznie -typ ciąży spożywczej . Teraz po tych paru dniach jest znacznie lepiej)

wiesniaka jem z sosikiem ale dodaję sobie zazwyczaj w bi białkowe do niego trochę chudego białego sera.
monias_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.