Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 11:13   #511
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Na naturalisie pod tym linkiem do kwasu hialuronowego jest napisane "działanie liftingujace- nie łączyć z olejem"- czy ktoś wie o co chodzi
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 11:14   #512
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
sicilia, tak też zrobię. wymieszam olej z balsamem
kochana, gdzie kupowałaś sok do picia z aloesu santaverde? nie mogę znaleźć
Sok z aloesu - http://santaverde.shoper.pl/pl/c/Czysty-aloes/61
Wypiłam całą butelkę w styczniu i naprawdę postawił mnie na nogi po kuracji antybiotykowej Piłam na czczo codziennie.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 11:14   #513
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skład:Persea gratissima fruit oil*, Simmondsia chinensis seed oil*, Rosa canina fruit extract*, Punica granatum seed extract*, Hippophae rhamnoides fruit extract*

dwa oleje, awokadowy i jojoba rozrzedzone ekstraktami. Fajny skład, bo krotki i ma ekstrakt z granata. ale wg mnie za drogo, jak na serum olejowe.
Ja mam to serum i jestem zadowolona, ale wydaje mi sie, ze gdyby robila je BU kosztowaloby polowe ceny...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 11:16   #514
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44991558]Na naturalisie pod tym linkiem do kwasu hialuronowego jest napisane "działanie liftingujace- nie łączyć z olejem"- czy ktoś wie o co chodzi [/QUOTE]

Chyba o to, że jeśli chce się mieć działanie liftingujące, to używa się HA solo.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 11:18   #515
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie lubiłam olejowania włosów, bo udawało mi się pozbyć uczucia "tłustości" dopiero przy drugim myciu, ale od niedawna stosuję odżywkę Burt's Bees pre-shampoo i jestem nią wprost zachwycona. Nakładam wieczorem na wilgotne włosy i idę z tym spać. Nie dość, że odżywka ma bardzo fajną konsystencję (taka lekko tłusta guma, która doskonale oblepia włos) to zapach mnie całkowicie zniewala. Na dobranoc na poduszce jest uroczy
A olej arganowy wymieszaj z balsamem do ciała, będzie odżywczy antycelulitowy balsam


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
skład nie zmienili stara i nowa wersja różni się tylko opakowaniem
stara wersja dostępna za 124 zł, więc nie opłaca się nowej za 170 zł
A więc to tak, skład taki sam, a cena prawie o połowę wyższa. a niech się gonią z takimi nowościami

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44991558]Na naturalisie pod tym linkiem do kwasu hialuronowego jest napisane "działanie liftingujace- nie łączyć z olejem"- czy ktoś wie o co chodzi [/QUOTE]

Może, żeby nie łączyć z olejami, jeśli nam zależy na efekcie liftingu

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Ja mam to serum i jestem zadowolona, ale wydaje mi sie, ze gdyby robila je BU kosztowaloby polowe ceny...
No właśnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 11:21   #516
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Chyba o to, że jeśli chce się mieć działanie liftingujące, to używa się HA solo.
A... to chodzi o taki lifting doraźny
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 11:34   #517
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Sok z aloesu - http://santaverde.shoper.pl/pl/c/Czysty-aloes/61
Wypiłam całą butelkę w styczniu i naprawdę postawił mnie na nogi po kuracji antybiotykowej Piłam na czczo codziennie.

super sprawa

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A więc to tak, skład taki sam, a cena prawie o połowę wyższa. a niech się gonią z takimi nowościami
cenę podwyższyli za zamianę opakowania na szklane i przezroczyste
same sobie ukręcimy takie serum i wyjdzie taniej
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 12:38   #518
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44991731]A... to chodzi o taki lifting doraźny [/QUOTE]

Olej zawsze tą skórę trochę będzie tak jakby rozluźniał, w sensie fizyki, a bez niego efekt pewnie jest takiej napiętej skóry

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
cenę podwyższyli za zamianę opakowania na szklane i przezroczyste
same sobie ukręcimy takie serum i wyjdzie taniej
A propos granata. Kocham ten owoc, samodzielnie nałożona papka z niego, nawet sam sok robi prawdziwe cuda ze skórą
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 12:47   #519
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olej zawsze tą skórę trochę będzie tak jakby rozluźniał, w sensie fizyki, a bez niego efekt pewnie jest takiej napiętej skóry



A propos granata. Kocham ten owoc, samodzielnie nałożona papka z niego, nawet sam sok robi prawdziwe cuda ze skórą
A co takiego robi granat i jak dokładnie robisz taką papkę? Mam akurat w domu, więc chętnie wypróbuję
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:04   #520
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A co takiego robi granat i jak dokładnie robisz taką papkę? Mam akurat w domu, więc chętnie wypróbuję
Z ćwiartki takiego większego granata po prostu robimy papkę widelcem, albo w moździerzu. Taka papka nie jest zbyt urokliwa i wygodna w użyciu, można do niej coś dodać, co ją zagęści, można też pozbyć się pestek, ale nie ma konieczności, nie w tym rzecz. Ja tak nie robię, nakładam sam granat. Cudownie koi, goi, nawilża, odmładza, ujędrnia i wygładza, a sam sok wchłania się całkowicie w skórę, nie ma prawa zapchać. Można tak z 20-30 minut z nią pochodzić, ale jak już mam granata to sobie dla niego znajduję cały wieczór i trzymam taką maseczkę dopóki mam czas i tylko co paręnaście minut dokładam kolejną warstwę. To jest dla mojej skóry bomba antyoksydantów. Jak już czasu braknie, to zmywam delikatnie przegotowaną wodą, nie szoruję twarzy. Mogłabym ten sok cały czas mieć na twarzy i właśnie się zastanawiam, jak to zrobić, żeby mieć taką mgiełkę z samego soku z granata, czym to zakonserwować

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-02-05 o 13:15
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:16   #521
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z ćwiartki takiego większego granata po prostu robimy papkę widelcem, albo w moździeżu. Taka papka nie jest zbyt urokliwa i wygodna w użyciu, można do niej coś dodać, co ją zagęści, można też pozbyć się pestek, ale nie ma konieczności, nie w tym rzecz. Ja tak nie robię, nakładam sam granat. Cudownie koi, goi, nawilża, odmładza, a sam sok wchłania się całkowicie w skórę, nie ma prawa zapchać. Można tak z 20-30 minut z nią pochodzić, ale jak już mam granata to sobie dla niego znajduję cały wieczór i trzymam taką maseczkę dopóki mam czas i tylko co paręnaście minut dokładam kolejną warstwę. To jest dla mojej skóry bomba antyoksydantów. Jak już czasu braknie, to zmywam delikatnie przegotowaną wodą, nie szoruję twarzy. Mogłabym ten sok cały czas mieć na twarzy i właśnie się zastanawiam, jak to zrobić, żeby mieć taką mgiełkę z samego soku z granata, czym to zakonserwować
Brzmi bosko Szykuje się wieczór z granatem, dzięki
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 13:18   #522
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Brzmi bosko Szykuje się wieczór z granatem, dzięki
Daj znać, jak wrażenia i efekty
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:25   #523
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Nie strasz. Ja jutro tam idę. Chyba sobie listę zrobię. Te mydełka to faktycznie mają dobry skład, czy to tylko taki chwyt marketingowy?
Na szczęście w moim Rossie dużo rzeczy było wykupionych i nie miałam szansy wydać więcej kasy
Wiesz, tak naprawdę to nie wiem jak jest ze składem tych 'jeleniowych' mydełek.
Kiedyś na KWC naczytałam się recenzji (tam też są składy) i postanowiłam je przetestować, a że akurat jest promocja... to wiadomo
Za długo nie myślałam
Daj znać czy coś upolowałaś

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z ćwiartki takiego większego granata po prostu robimy papkę widelcem, albo w moździerzu. Taka papka nie jest zbyt urokliwa i wygodna w użyciu, można do niej coś dodać, co ją zagęści, można też pozbyć się pestek, ale nie ma konieczności, nie w tym rzecz. Ja tak nie robię, nakładam sam granat. Cudownie koi, goi, nawilża, odmładza, ujędrnia i wygładza, a sam sok wchłania się całkowicie w skórę, nie ma prawa zapchać. Można tak z 20-30 minut z nią pochodzić, ale jak już mam granata to sobie dla niego znajduję cały wieczór i trzymam taką maseczkę dopóki mam czas i tylko co paręnaście minut dokładam kolejną warstwę. To jest dla mojej skóry bomba antyoksydantów. Jak już czasu braknie, to zmywam delikatnie przegotowaną wodą, nie szoruję twarzy. Mogłabym ten sok cały czas mieć na twarzy i właśnie się zastanawiam, jak to zrobić, żeby mieć taką mgiełkę z samego soku z granata, czym to zakonserwować
Chyba zacznę sobie kupować granata nie tylko w celach spożywczych
Korah, świetny pomysł, nie wpadłabym na to
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:35   #524
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Na szczęście w moim Rossie dużo rzeczy było wykupionych i nie miałam szansy wydać więcej kasy
Wiesz, tak naprawdę to nie wiem jak jest ze składem tych 'jeleniowych' mydełek.
Kiedyś na KWC naczytałam się recenzji (tam też są składy) i postanowiłam je przetestować, a że akurat jest promocja... to wiadomo
Za długo nie myślałam
Daj znać czy coś upolowałaś

Chyba zacznę sobie kupować granata nie tylko w celach spożywczych
Korah, świetny pomysł, nie wpadłabym na to
Ja coś kojarzę, że te jelenie nie są naturalne, ale mogę się mylić, może nie wszystkie z tej linii.
Granat warto wypróbować w ten sposób, zwłaszcza, jeśli go lubimy i kupujemy, to nic nie stoi na przeszkodzie, a może się okazać naprawdę super kosmetykiem, tak jak u mnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:49   #525
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

korah, świetny przepis na granata i na pewno też wypróbuję
poza tym kocham jeść granaty

byłam dziś w rossie i mój rozbudowują. będzie dział winnica , więc ross wprowadza też i u mnie alkohole. Chociaż wciąż brak pasztetów i takich uszek wegetariańskich, co Anula kupuje. Oby też do mnie je wprowadzili
Natomiast zapomniałam spojrzeć na te jelenie to innym razem ocenię, czy faktycznie naturalne czy nie

Po testach firmy Less Naturals jestem na "nie". Balsam do ust farbuje mi usta na bardzo intensywną czerwień i słabo nawilża, a chwilami mam wrażenie, że mi je wysusza. Nie znoszę, jak mi balsamy farbują usta, bo lubię bezbarwne. Dodatkowo to ciężko go aplikować bez lusterka, więc mało wygodny. A mydło indian mango po użyciu zmieniło zapach i już nie pachnie świeżo mango, a takimi kadzidłami, a ja nie lubię zapachów kadzidlanych. Jedyny plus marki to, że produkty są tanie, więc nie ma, co płakać aż tak bardzo, choć szkoda, bo liczyłam, że balsam do ust będzie fajny.
Obecnie mam 6 otwartnych balsamów i wszystkie nie spełniły moich oczekiwać i do nich już nie wrócę. Mam nadzieję, że ten balsam a Maurelii będzie super, bo cena 29 zł.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2014-02-05 o 13:58
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:52   #526
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Wydaje mi się, bardzo mi się wydaje, że te jelenie nie są naturalne

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Też mam u siebie winnicę Ale jeszcze wina stamtąd nie brałam. Dziwne, jestem w końcu winopijcą Ale jedzonko eko mają na poziomie, kilka rzeczy mogę z ręką na sercu polecić
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 13:58   #527
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Na kwc znalazłam składy dwóch tych mydeł: https://wizaz.pl/search/index.php?ca...&szukaj=Szukaj

Nienaturalne, wręcz kiepskie, omijać.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
korah, świetny przepis na granata i na pewno też wypróbuję
poza tym kocham jeść granaty
Ja z maseczką na twarzy jem, zwykle tak to wygląda
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:02   #528
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, bardzo mi się wydaje, że te jelenie nie są naturalne

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Też mam u siebie winnicę Ale jeszcze wina stamtąd nie brałam. Dziwne, jestem w końcu winopijcą Ale jedzonko eko mają na poziomie, kilka rzeczy mogę z ręką na sercu polecić
polecaj na razie testowałam rodzynki, słonecznik, suszone mango. pychota wszystko i był jeszcze ocet z jabłek kupiony przez pomyłkę, bo myślałam, że to sok z jabłek

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na kwc znalazłam składy dwóch tych mydeł: https://wizaz.pl/search/index.php?ca...&szukaj=Szukaj

Nienaturalne, wręcz kiepskie, omijać.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------



Ja z maseczką na twarzy jem, zwykle tak to wygląda
i sprawa z jeleniami rozwiązana

oo nabrałam ochoty na granata, jutro trzeba kupić
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:14   #529
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja coś kojarzę, że te jelenie nie są naturalne, ale mogę się mylić, może nie wszystkie z tej linii.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, bardzo mi się wydaje, że te jelenie nie są naturalne
Nie ma odwrotu, jużem kupiła
Ale zużyję wszystkie, gdyż czerpię radość z użytkowania mazideł określanych mianem 'mydła'

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
byłam dziś w rossie i mój rozbudowują. będzie dział winnica , więc ross wprowadza też i u mnie alkohole. Chociaż wciąż brak pasztetów i takich uszek wegetariańskich, co Anula kupuje. Oby też do mnie je wprowadzili
Natomiast zapomniałam spojrzeć na te jelenie to innym razem ocenię, czy faktycznie naturalne czy nie
Oceń, oceń

Chyba we wszystkich Rossach robią jakieś zmiany, przemeblowanki... ja się wczoraj trochę pogubiłam; najpierw kręciłam się w poszukiwaniu pumeksu, potem nie mogłam znaleźć myjki...
A szukając 'swoich' rzeczy, trafiałam na inne i stówa poszła
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 14:17   #530
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na kwc znalazłam składy dwóch tych mydeł: https://wizaz.pl/search/index.php?ca...&szukaj=Szukaj

Nienaturalne, wręcz kiepskie, omijać.
Czyli dobrze pamiętałam. One mają gorszy skład niż zwykły Biały Jeleń.


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
polecaj na razie testowałam rodzynki, słonecznik, suszone mango. pychota wszystko i był jeszcze ocet z jabłek kupiony przez pomyłkę, bo myślałam, że to sok z jabłek
Polecam:
masło orzechowe - jest pomiędzy crunchy a gładkim, mnie to się bardzo podoba i smaczne jest, ma mało cukru (trzcinowy, na końcu składu, za solą nawet), nie kosztuje dużo
suszone śliwki i morele - jedyne jakie znalazłam bez konserwantu dwutlenku siarki
ciacha - z mąki pełnoziarnistej, słodzone cukrem trzcinowym, jak na kupne ciacha mają naprawdę niezłe składy
wafle ryżowe w czekoladzie - pychota, ja uwielbiam takie coś
kostki rosołowe - szkoda, że jest tylko wersja wege, warzywna. Mięsne kostki kupuję z Bio Oazy.
nie z EnerBio, ale też z Rossmanna - przyprawy Dary Natury, jak ktoś nie ma dostępu do nich w innym sklepie (najlepiej zaopatrzone są zielarskie, mam swój ulubiony i pan mi sprowadza wszystko co tylko zechcę, tani olej kokosowy ma ) to polecam bardzo Mamy 20 różnych przypraw z tej firmy, mieszanki są naprawdę, naprawdę dobre, bez soli, bogate w składniki różnego rodzaju, nie takie ubogie jak mieszanki typu Kamis czy Prymat. Są tak smaczne, że mamy tylko przyprawy z Darów Natury i balijskie
Kupuję też słonecznik, ale to testowałaś.
Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam, a to sobie przypomnę
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:22   #531
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na kwc znalazłam składy dwóch tych mydeł: https://wizaz.pl/search/index.php?ca...&szukaj=Szukaj

Nienaturalne, wręcz kiepskie, omijać.
No bez sensu.... po jaką cho.lerę więc tytułować coś mianem naturalnego, jeśli takie nie jest...
Chyba po to, żeby jelenie takie jak ja się na to łapały
Trudno... odpakowuję i idę się mydlić

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czyli dobrze pamiętałam. One mają gorszy skład niż zwykły Biały Jeleń.
Ale ten jest jednak polecany przez lekarzy do mycia ran i blizn pooperacyjnych - ja właśnie z polecenia chirurga myję nim moją dość świeżą bliznę po operacji
Nie wiem co w nim jest, ale w tym przypadku jest ok.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2014-02-05 o 14:23
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:29   #532
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ale ten jest jednak polecany przez lekarzy do mycia ran i blizn pooperacyjnych - ja właśnie z polecenia chirurga myję nim moją dość świeżą bliznę po operacji
Nie wiem co w nim jest, ale w tym przypadku jest ok.
Coś specjalnego do mycia ran po operacji? Mój lekarz nic mi o tym nie mówił, a dwie operacje miałam (5 lat temu i 3,5 roku temu). Myłam normalnie jak zawsze, tym co zawsze.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:31   #533
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z ćwiartki takiego większego granata po prostu robimy papkę widelcem, albo w moździerzu. Taka papka nie jest zbyt urokliwa i wygodna w użyciu, można do niej coś dodać, co ją zagęści, można też pozbyć się pestek, ale nie ma konieczności, nie w tym rzecz. Ja tak nie robię, nakładam sam granat. Cudownie koi, goi, nawilża, odmładza, ujędrnia i wygładza, a sam sok wchłania się całkowicie w skórę, nie ma prawa zapchać. Można tak z 20-30 minut z nią pochodzić, ale jak już mam granata to sobie dla niego znajduję cały wieczór i trzymam taką maseczkę dopóki mam czas i tylko co paręnaście minut dokładam kolejną warstwę. To jest dla mojej skóry bomba antyoksydantów. Jak już czasu braknie, to zmywam delikatnie przegotowaną wodą, nie szoruję twarzy. Mogłabym ten sok cały czas mieć na twarzy i właśnie się zastanawiam, jak to zrobić, żeby mieć taką mgiełkę z samego soku z granata, czym to zakonserwować
Rewelacyjny pomysl! Dzis wlasnie widzialam aloes do picia i chce go nastepnym razem kupic na tonik. Tak sobie mysle o wzbogaceniu tego innym sokiem badz wyciagiem z ziol. Zauwazylam tez ze duzo naturalek jest zageszczanych xantan gum a ja to jakis czas kupilam do wypiekow i nie uzywalam nawet. Tylko jak to zmieszac czy rozpuscic? Daj znac kiedy znajdziesz odpowiedni konserwant. A nie wystarczyloby zmieszanie z zakonserwowana juz substancja np rzeczonym sokiem z aloesu?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:35   #534
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Polecam:
masło orzechowe - jest pomiędzy crunchy a gładkim, mnie to się bardzo podoba i smaczne jest, ma mało cukru (trzcinowy, na końcu składu, za solą nawet), nie kosztuje dużo
suszone śliwki i morele - jedyne jakie znalazłam bez konserwantu dwutlenku siarki
ciacha - z mąki pełnoziarnistej, słodzone cukrem trzcinowym, jak na kupne ciacha mają naprawdę niezłe składy
wafle ryżowe w czekoladzie - pychota, ja uwielbiam takie coś
kostki rosołowe - szkoda, że jest tylko wersja wege, warzywna. Mięsne kostki kupuję z Bio Oazy.
nie z EnerBio, ale też z Rossmanna - przyprawy Dary Natury, jak ktoś nie ma dostępu do nich w innym sklepie (najlepiej zaopatrzone są zielarskie, mam swój ulubiony i pan mi sprowadza wszystko co tylko zechcę, tani olej kokosowy ma ) to polecam bardzo Mamy 20 różnych przypraw z tej firmy, mieszanki są naprawdę, naprawdę dobre, bez soli, bogate w składniki różnego rodzaju, nie takie ubogie jak mieszanki typu Kamis czy Prymat. Są tak smaczne, że mamy tylko przyprawy z Darów Natury i balijskie
Kupuję też słonecznik, ale to testowałaś.
Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam, a to sobie przypomnę
u mnie nie ma Czyli mam braki. Trzeba jednak wybrać się do dużego Rossa w samym centrum po takie cuda wtedy upowlować uszak Anulowe

apsik, ja bym nie myła tej rany tym mydłem A co właściwie zdaniem chirurga ma robić to mydło z raną Przyspieszać gojenie? pytam, bo u mnie to też aktualny temat

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Rewelacyjny pomysl! Dzis wlasnie widzialam aloes do picia i chce go nastepnym razem kupic na tonik. Tak sobie mysle o wzbogaceniu tego innym sokiem badz wyciagiem z ziol. Zauwazylam tez ze duzo naturalek jest zageszczanych xantan gum a ja to jakis czas kupilam do wypiekow i nie uzywalam nawet. Tylko jak to zmieszac czy rozpuscic? Daj znac kiedy znajdziesz odpowiedni konserwant. A nie wystarczyloby zmieszanie z zakonserwowana juz substancja np rzeczonym sokiem z aloesu?
gdzie???? poza Santaverde nie wiem nic o pitnym aloesie a bardzo chcę
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2014-02-05 o 14:34
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:36   #535
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czyli dobrze pamiętałam. One mają gorszy skład niż zwykły Biały Jeleń.

Polecam:
masło orzechowe - jest pomiędzy crunchy a gładkim, mnie to się bardzo podoba i smaczne jest, ma mało cukru (trzcinowy, na końcu składu, za solą nawet), nie kosztuje dużo
suszone śliwki i morele - jedyne jakie znalazłam bez konserwantu dwutlenku siarki
ciacha - z mąki pełnoziarnistej, słodzone cukrem trzcinowym, jak na kupne ciacha mają naprawdę niezłe składy
wafle ryżowe w czekoladzie - pychota, ja uwielbiam takie coś
kostki rosołowe - szkoda, że jest tylko wersja wege, warzywna. Mięsne kostki kupuję z Bio Oazy.
nie z EnerBio, ale też z Rossmanna - przyprawy Dary Natury, jak ktoś nie ma dostępu do nich w innym sklepie (najlepiej zaopatrzone są zielarskie, mam swój ulubiony i pan mi sprowadza wszystko co tylko zechcę, tani olej kokosowy ma ) to polecam bardzo Mamy 20 różnych przypraw z tej firmy, mieszanki są naprawdę, naprawdę dobre, bez soli, bogate w składniki różnego rodzaju, nie takie ubogie jak mieszanki typu Kamis czy Prymat. Są tak smaczne, że mamy tylko przyprawy z Darów Natury i balijskie
Kupuję też słonecznik, ale to testowałaś.
Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam, a to sobie przypomnę
Zwykły biały Jeleń ma sodium tallowate, czyli łój zwierzęcy ale z tego co kojarzę nie zawiera sls'ów i innych badziewi w przeciwieństwie do tej pseudo naturalnej serii.

Lubię markę Dary natury, herbatki, przyprawy są świetne. Przyprawy widziałam w sieci Lewiatan. One są z ekologicznych upraw, czasem dziko rosnących ziół na podlasiu bodajże.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
No bez sensu.... po jaką cho.lerę więc tytułować coś mianem naturalnego, jeśli takie nie jest...
Chyba po to, żeby jelenie takie jak ja się na to łapały
Trudno... odpakowuję i idę się mydlić

Ale ten jest jednak polecany przez lekarzy do mycia ran i blizn pooperacyjnych - ja właśnie z polecenia chirurga myję nim moją dość świeżą bliznę po operacji
Nie wiem co w nim jest, ale w tym przypadku jest ok.
No właśnie bezczelność, niestety, jawna kpina i robienie ludzi nie powiem w co

Jest polecany bo to najtańszy klasyk znany każdemu, ale nie jest niezastąpiony. Nie ma po prostu substancji zapachowych, a z tego co od dawna da się zauważyć, wszystko jest zwalane na zapach w kosmetykach, jeśli dochodzi do jakiś uczuleń. Dobrze jednak wiemy, że temat jest o wiele bardziej złożony.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:40   #536
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
u mnie nie ma Czyli mam braki. Trzeba jednak wybrać się do dużego Rossa w samym centrum po takie cuda wtedy upowlować uszak Anulowe

apsik, ja bym nie myła tej rany tym mydłem A co właściwie zdaniem chirurga ma robić to mydło z raną Przyspieszać gojenie? pytam, bo u mnie to też aktualny temat

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------



gdzie???? poza Santaverde nie wiem nic o pitnym aloesie a bardzo chcę
Ja w UK mieszkam a tu aloesu pelno do picia. Ten akurat znalazlam w Boys.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:41   #537
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Rewelacyjny pomysl! Dzis wlasnie widzialam aloes do picia i chce go nastepnym razem kupic na tonik. Tak sobie mysle o wzbogaceniu tego innym sokiem badz wyciagiem z ziol. Zauwazylam tez ze duzo naturalek jest zageszczanych xantan gum a ja to jakis czas kupilam do wypiekow i nie uzywalam nawet. Tylko jak to zmieszac czy rozpuscic? Daj znac kiedy znajdziesz odpowiedni konserwant. A nie wystarczyloby zmieszanie z zakonserwowana juz substancja np rzeczonym sokiem z aloesu?
No właśnie niby można popróbować w ten sposób, ale mnie się marzy po prosty czysty soczek taki przypuśćmy 98%. Ale pomysł niegłupi z tym aloesem

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
gdzie???? poza Santaverde nie wiem nic o pitnym aloesie a bardzo chcę
W aptece normalnie można kupić aloes do picia Tylko trzeba sprawdzić pochodzenie, bo różne firmy są, najlepszy aloes to barbadensis miller z kontrolowanych upraw. Np na e zikodermo teraz chyba było promo 26 zł za litr.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:48   #538
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Coś specjalnego do mycia ran po operacji? Mój lekarz nic mi o tym nie mówił, a dwie operacje miałam (5 lat temu i 3,5 roku temu). Myłam normalnie jak zawsze, tym co zawsze.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zwykły biały Jeleń ma sodium tallowate, czyli łój zwierzęcy ale z tego co kojarzę nie zawiera sls'ów i innych badziewi w przeciwieństwie do tej pseudo naturalnej serii.
Nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem
A tak na serio - polecono mi, kupiłam, myję, blizna powiedziałabym piękna i jest ok.
Z efektów gojenia jestem bardzo zadowolona, a bałam się, bo z reguły źle i długo się goję.

Cytat:
Lubię markę Dary natury, herbatki, przyprawy są świetne. Przyprawy widziałam w sieci Lewiatan. One są z ekologicznych upraw, czasem dziko rosnących ziół na podlasiu bodajże.
Też bardzo lubię
Wczoraj w Rossie kupiłam tę do twarożku, a drugą do kanapek
I generalnie obie lądują wszędzie, najczęściej w sałatkach

Cytat:
No właśnie bezczelność, niestety, jawna kpina i robienie ludzi nie powiem w co
Ja powiem, ale delikatnie - w balona
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:51   #539
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie niby można popróbować w ten sposób, ale mnie się marzy po prosty czysty soczek taki przypuśćmy 98%. Ale pomysł niegłupi z tym aloesem



W aptece normalnie można kupić aloes do picia Tylko trzeba sprawdzić pochodzenie, bo różne firmy są, najlepszy aloes to barbadensis miller z kontrolowanych upraw. Np na e zikodermo teraz chyba było promo 26 zł za litr.
W takim przypadku czysty sok musialby byc zakonserwowany jakims eco konserwantem. Moglabys do tego nakapac jakiegos ekstraktu np. Ja zrobilam eksperyment i wciwram sobie spozywczy ekstrakt z guarany pod oczy (straszna opuchlizne mam). Troche gliceryny to ma wiec i nawilza ciut. Chyba zmniejszylo mi wory ciut. Anula uzywa do wcierek jakiegos konserwantu - moze on sie tutaj nada. Poprobuje wymieszac to xantan gum z woda i zobacze jak z rozpuszczaniem i proporcjami. Jestem bardzo ciekawa. Bardziej mnie ostatnio rajcuje zrobienie czegos niz kupienie.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Czytam i nie wierze: maslo maslane napusalam. Mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzilo.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 14:52   #540
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Też bardzo lubię
Wczoraj w Rossie kupiłam tę do twarożku, a drugą do kanapek
I generalnie obie lądują wszędzie, najczęściej w sałatkach

Ja powiem, ale delikatnie - w balona
Też lubię to do kanapek, tą posypkę

Delikatnie, zabrzmiało wręcz jak komplement w porównaniu do tej drugiej bardziej dosadnej nazwy
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 18:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.