Czy mogę się do niego wprowadzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-19, 08:19   #1
skolita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13

Czy mogę się do niego wprowadzić?


Witam i bardzo proszę o radę.
Jestem z moim facetem od ponad roku, coraz częściej zaczynamy planować wspólną przyszłość, mojemu TŻtowi marzy sie kiedyś kupić albo wybudować dom bo od urodzenia mieszkał bloku i ostatnio non stop pokazuje mi jakieś wizualizacje które mu się podobają. Jednak dużo mówi o wspólnym zamieszkaniu kiedyś tam w naszym domku, a ja wolałabym ednak najpierw pomieszkać z nim żeby zobaczyć jak nam się razem będzie zyło, a nie od razu pakować się w taką inwestycję. Oboje mieszkamy w jednym mieście, TŻ mieszka w sporej kawalerce która należy do jego dziadków (mieszka sam), a ja wynajmuję pokój w mieszkaniu studenckim. Myślicie, że wypada zapytać TŻta wprost czy moglibyśmy zamieszkać razem w jego mieszkaniu? Nie chcę żeby wyszło że się narzucam, czy że chcę mu się zwalić na mieszkanie żebym sama nie musiała za swoje płacić, oczywistym jest dla mnie to że dokładałabym się do wspólnego życia. Tylko czy pasuje mi wyjść z inicjatywą zamieszkania w jego mieszkaniu? Nie chcę się wpraszać na siłę... obecnie spędzam u niego średnio 3 noce w tygodniu.
skolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:25   #2
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez skolita Pokaż wiadomość
Witam i bardzo proszę o radę.
Jestem z moim facetem od ponad roku, coraz częściej zaczynamy planować wspólną przyszłość, mojemu TŻtowi marzy sie kiedyś kupić albo wybudować dom bo od urodzenia mieszkał bloku i ostatnio non stop pokazuje mi jakieś wizualizacje które mu się podobają. Jednak dużo mówi o wspólnym zamieszkaniu kiedyś tam w naszym domku, a ja wolałabym ednak najpierw pomieszkać z nim żeby zobaczyć jak nam się razem będzie zyło, a nie od razu pakować się w taką inwestycję. Oboje mieszkamy w jednym mieście, TŻ mieszka w sporej kawalerce która należy do jego dziadków (mieszka sam), a ja wynajmuję pokój w mieszkaniu studenckim. Myślicie, że wypada zapytać TŻta wprost czy moglibyśmy zamieszkać razem w jego mieszkaniu? Nie chcę żeby wyszło że się narzucam, czy że chcę mu się zwalić na mieszkanie żebym sama nie musiała za swoje płacić, oczywistym jest dla mnie to że dokładałabym się do wspólnego życia. Tylko czy pasuje mi wyjść z inicjatywą zamieszkania w jego mieszkaniu? Nie chcę się wpraszać na siłę... obecnie spędzam u niego średnio 3 noce w tygodniu.
Jesteście ze sobą od roku a nie wiesz jak i czy porozmaiwac z TŻ-em na dany temat?

Ty go znasz jeśi nie ma spiny na życie to spokojnie wyjdź z propozycją. Jeśli boisz się, że on uzna że sie narzucasz to po prostu zacznij z nim ogólną rozmowę na temat przyszłości. Powiedz mu że chcesz z nim zamieszkać, ale na razie boisz się tak wiążącej inwestycji, jaką jest budowa domu. Powiedz że chciałabyś najpierw trochę pomieszkać a potem pakować się we wspólny kredyt czy inwestycje i zapytaj go co on o tym sądzi i jaki miałby pomysł na rozwiazanie tej kwesti..
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:27   #3
Fleurcia
Przyczajenie
 
Avatar Fleurcia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Dziwne, ze jeszcze sam tego nie zaproponował...
__________________
Don't wait for a perfect moment...Take the moment and make it perfect!

https://www.youtube.com/watch?v=an4ySOlsUMY&hl=en&fs=1&">https://www.youtube.com/watch?v=an4ySOlsUMY&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">
Fleurcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:42   #4
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Tak, powinnaś powiedzieć, zaproponować sama.
Możesz zacząć "Kochanie, jak już tak planujemy przyszłość, w której razem będziemy mieszkać, to może zaczniemy teraz? Zobaczymy jak nam jest, jak sobie poradzimy. Kupno czy wybudowanie domu, to spory i długi wydatek, więc trzeba to najpierw wypróbować "
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:49   #5
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez Fleurcia Pokaż wiadomość
Dziwne, ze jeszcze sam tego nie zaproponował...
Dlaczego?
Nie każdy ma parcie na mieszkanie ze sobą przed ślubem. Znam sporo par, ktore zdecydowały się na to dopiero właśnie kupując wspólnie mieszkanie / dom. Nie wszyscy są zwolennikami, że najpierw ,,trzeba wypróbować".

Może facet zwyczajnie potrzebuje przestrzeni. Ja też nie wiem, czy chciałabym mieszkać w kawalerce (nawet dużej, ale zawsze to tylko jeden pokój) z drugą osobą non-stop. Potrzebuję swojego miejsca gdzie mogę pobyć tylko sama, więc mieszkanie z partnerem rozpatrywałabym w przynajmniej 2-pokojowym mieszkaniu.

Ale ludzie są naprawdę rózni. Jedni chcą zamieszkać za sobą po paru miesiacach znajomości, inni dopiero po ślubie. Jeden może z kimś dzielić pokój, inny nie.

A może zwyczajnie po ludzku, nie siedzi w głowie Autorki i nie ma pojęcia, że ona chciałaby z nim mieszkać. Bardzo możliwe że koszty kawalerki (jak Autorka napisała - sporej) dzielone na dwa będą wyższe niż koszty dzielenia mieszkania studenckiego.

Trzeba jak najbardziej porozmawiać z chłopakiem i zobaczyć jaki jest jego punkt widzenia. Zaproponować, zapytać co myśli i ewentualnei potem kminić.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2015-03-19 o 08:54
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:58   #6
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Jak bedzie Ci pokazywal te domy to zacznij rozmowe o wspolnym zamieszkaniu jesCze zanim fundamenty powstana. Nie proponuj, ze to juz, nie mow nic o wprowadzeniu sie do niego tylko normalnie powiedz, ze przed budowa chcialabys razem zamieszkac. I porozmawiajcie o tym.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:02   #7
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez skolita Pokaż wiadomość
Witam i bardzo proszę o radę.
Jestem z moim facetem od ponad roku, coraz częściej zaczynamy planować wspólną przyszłość, mojemu TŻtowi marzy sie kiedyś kupić albo wybudować dom bo od urodzenia mieszkał bloku i ostatnio non stop pokazuje mi jakieś wizualizacje które mu się podobają. Jednak dużo mówi o wspólnym zamieszkaniu kiedyś tam w naszym domku, a ja wolałabym ednak najpierw pomieszkać z nim żeby zobaczyć jak nam się razem będzie zyło, a nie od razu pakować się w taką inwestycję. Oboje mieszkamy w jednym mieście, TŻ mieszka w sporej kawalerce która należy do jego dziadków (mieszka sam), a ja wynajmuję pokój w mieszkaniu studenckim. Myślicie, że wypada zapytać TŻta wprost czy moglibyśmy zamieszkać razem w jego mieszkaniu? Nie chcę żeby wyszło że się narzucam, czy że chcę mu się zwalić na mieszkanie żebym sama nie musiała za swoje płacić, oczywistym jest dla mnie to że dokładałabym się do wspólnego życia. Tylko czy pasuje mi wyjść z inicjatywą zamieszkania w jego mieszkaniu? Nie chcę się wpraszać na siłę... obecnie spędzam u niego średnio 3 noce w tygodniu.
Tak. Powinnaś zapytać wprost
Tylko z dwa razy zastanów się czy chcesz zamieszkać z facetem bez pewności, że naprawdę myślicie o ślubie.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 09:03   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez skolita Pokaż wiadomość
Witam i bardzo proszę o radę.
Jestem z moim facetem od ponad roku, coraz częściej zaczynamy planować wspólną przyszłość, mojemu TŻtowi marzy sie kiedyś kupić albo wybudować dom bo od urodzenia mieszkał bloku i ostatnio non stop pokazuje mi jakieś wizualizacje które mu się podobają. Jednak dużo mówi o wspólnym zamieszkaniu kiedyś tam w naszym domku, a ja wolałabym ednak najpierw pomieszkać z nim żeby zobaczyć jak nam się razem będzie zyło, a nie od razu pakować się w taką inwestycję. Oboje mieszkamy w jednym mieście, TŻ mieszka w sporej kawalerce która należy do jego dziadków (mieszka sam), a ja wynajmuję pokój w mieszkaniu studenckim. Myślicie, że wypada zapytać TŻta wprost czy moglibyśmy zamieszkać razem w jego mieszkaniu? Nie chcę żeby wyszło że się narzucam, czy że chcę mu się zwalić na mieszkanie żebym sama nie musiała za swoje płacić, oczywistym jest dla mnie to że dokładałabym się do wspólnego życia. Tylko czy pasuje mi wyjść z inicjatywą zamieszkania w jego mieszkaniu? Nie chcę się wpraszać na siłę... obecnie spędzam u niego średnio 3 noce w tygodniu.
To Twój partner, z którym planujesz wspólne życie, więc dlaczego miałoby być Ci głupio zapytać go o wspólne mieszkanie w jego aktualnej kawalerce?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:12   #9
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Nie każdy ma parcie na mieszkanie ze sobą przed ślubem. Znam sporo par, ktore zdecydowały się na to dopiero właśnie kupując wspólnie mieszkanie / dom. Nie wszyscy są zwolennikami, że najpierw ,,trzeba wypróbować".

Może facet zwyczajnie potrzebuje przestrzeni. Ja też nie wiem, czy chciałabym mieszkać w kawalerce (nawet dużej, ale zawsze to tylko jeden pokój) z drugą osobą non-stop. Potrzebuję swojego miejsca gdzie mogę pobyć tylko sama, więc mieszkanie z partnerem rozpatrywałabym w przynajmniej 2-pokojowym mieszkaniu.
Dokładnie np. ja mimo długiego stażu związku nie planowałam wspólnego zamieszkania z Tż przed zaręczynami. I właśnie drugą sprawą było to, że z własnej woli nie zamieszkałabym z nim gdybyśmy mieli do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie. Potrzebuję miejsca dla siebie gdzie nikt mi się nie będzie "panoszył" kiedy tego nie chcę, dlatego w moim przypadku na studiach odpadało nawet mieszkanie w jednym pokoju z współlokatorką.

Co do ciebie, Autorko - po prostu go spytaj przy okazji pokazywania tych domów/snucia planów na przyszłość
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:19   #10
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Fakt że planujecie budowę wspólnego domu a nie potraficie rozmawiać o swoich oczekiwaniach, pomijam.

Musisz go zapytać, a jak - to już ty wiesz, bo to ty go znasz, wiesz jakim jest człowiekiem, jak widzi waszą przyszłość, jakie ma poglądy na wspólne mieszkanie przed ślubem, w jakiej przestrzeni lubi przebywać i tak dalej.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:38   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Absolutnie nie wypada sie wlasnego faceta o to pytac. Fuj. Chyba oszalalas.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 10:02   #12
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Zapytać jak njbardziej można, ale nie każdy chce mieszkać w dwie osoby w kawalerce, bo to tylko jeden pokój. ja nie zamieszkałabym z facetem, gdybyśmy mieli tylko jeden pokój. Więc może zapytaj po prostu jak on to widzi. Poza tym skoro mieszka u dziadków i jest to ich mieszkanie, a dziadkowie jak rozumiem żyją, to ich też wypadałoby zapytać.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 10:11   #13
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Zapytać zawsze można jak to własny facet, ale nie uważam żeby pokazywanie wizualizacji domku miało być powodem. Gdyby chciał to by to by to zaproponował, a takie luźne rozmowy o domku po roku związku to jeszcze nie wspólne plany.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 11:39   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Niech on zaproponuje mieszkanie bo to u niego mielibyscie mieszkac. Nie podejmuj tematu domkow itd.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 13:08   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Zapytać zawsze można jak to własny facet, ale nie uważam żeby pokazywanie wizualizacji domku miało być powodem. Gdyby chciał to by to by to zaproponował, a takie luźne rozmowy o domku po roku związku to jeszcze nie wspólne plany.
Również tak uważam. Na razie to taka gadka-szmatka w sumie. Ja bym kiedyś chciała mieć jacht i co z tego wynika? Nic.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 13:43   #16
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Jasne, ze mozesz zaproponowac. W koncu to Twoj facet!
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 14:53   #17
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez Fleurcia Pokaż wiadomość
Dziwne, ze jeszcze sam tego nie zaproponował...
O tym samym pomyślałam.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:26   #18
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4 689
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Również uważam, że taka szczera rozmowa o tym by się Wam przydała. Jesteście razem, macie wspólne plany, więc takie rozmowy nie powinny być takim problemem. Powiedz mu co o tym myślisz, jak to wszystko widzisz i zapytaj jakiego on jest zdania.
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:40   #19
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

ja bym sie nie pytala
a jak powie nie jak sie bedziesz czula?
mozesz podsunac taki pomysl ze zanim wybudujecie dom to by bylo dobrze pomieszkac razem ale nie sugeruj ze chcesz sie wprowadzic.
to jego dom i decyzja powinna wyjsc od niego.
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 17:01   #20
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

też bym nie pytała. Ale zasugerowała, że przed budową czegos wiekszego chętnie zamieszkałabym w czymś mniejszym, ale od zaraz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 21:14   #21
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

ja też bym się nie pytała, czy moge u niego zamieszkac, tylko kiedy on mniej więcej chciałby zamieszkać ze mną.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 13:19   #22
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Zapytaj kiedy chciałby zamieszkać z tobą. Wtedy się dowiesz jakie on w ogole ma plany.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 14:39   #23
aleksandra_88
Raczkowanie
 
Avatar aleksandra_88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 189
Dot.: Czy mogę się do niego wprowadzić?

Cytat:
Napisane przez Fleurcia Pokaż wiadomość
Dziwne, ze jeszcze sam tego nie zaproponował...
Też tak uważam zwłaszcza, że to on chce zamieszkać razem. Przecież kupić dom bez ślubu to jakiś kosmos. Razem będą żyć na kocią łapę a kredyt na pół? Czy ona ma zamiar ten kredyt wziąć a dziewczyna tylko się dorzuci w kwocie podobnej jak teraz płaci za pokój?

Moim zdaniem skoro on myśli o budowie/kupnie domu to myśli też o wspólnym mieszkaniu a zatem naprawdę ni widzę tu jak można nie wpaść aby to zaproponować dziewczynie. Chyba, że ma za ciasno dla 2 osób (w końcu to kawalerka) albo się boi, że dziewczyna nie jest gotowa.

Proponuję najlepszą metodę rozmowy w trudnych sytuacjach - pół żartem, pół serio
aleksandra_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-20 15:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.