Niewybaczalne zachowania gości - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 09:21   #2251
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No ja np. nigdy nie praktykuję opcji klin klinem, bo zwyczajnie na drugi dzień na widok alko mam ochotę puścić pawia, więc niezbyt
Dokładnie.
Nienawidzę poprawin i od kiedy na weselach nie jestem uzależniona od rodziców to nie chodzę, albo idę na obiad i wracam. Sama na 100% nie zorganizuje, wole się wyspać i wypocząć.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 09:25   #2252
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Ano właśnie, a już jako Pmka sobie totalnie nie wyobrażam poprawin

Ja pamiętam, że wstaliśmy ok. 9:00, ale zanim prysznic, śniadanie, spakowanie itp., czekalismy na kumpla aż po nas przyjedzie, potem pakowanie całego tego żarcia do auta, jazda do domu. Pod blokiem - wynoszenie tego wszystkiego na III piętro Potem pakowanie do lodówki, przyniesienie prezentów itd.

Dopiero koło 18-19 się umówiliśmy w najbliższym gronie na małą posiadówkę.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 09:44   #2253
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się niedawno, że osoba zaproszona na nasze wesele pochwaliła się przyszłym teściom, że już ma kupione dwie sukienki. Na pytanie po co dwie, odpowiedziała, że na wesele i poprawiny.
Została wyprowadzona z błędu, że wesele jest jednodniowe i nie planujemy poprawin.
Spotkało się to z oburzeniem, że jak to tak, że ona już sukienkę drugą ma, a jej mama (też proszona), ojcu dwie koszule kupiła itp itp.
Śmiesznie to wygląda - zorganizujcie poprawiny, bo X. kupiła sobie dwie sukienki na tę okazję.
Oburzenia nie rozumiem - dziewczę sukienkę przebierze na weselu (często spotykana sprawa), ojcu nie zaszkodzi, jak przebierze przepoconą koszulę.

Teraz odchodzi się od tego, że po weselu MUSZĄ być poprawiny. Jak są, to zwykle ogłaszane wcześniej lub wypisane w zaproszeniach. Ja bym puściła informację pocztą pantoflową i nie przejmowała się oburzeniem.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 10:45   #2254
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

A ja lubię poprawiny

W sobotę byliśmy na weselu, poprawiny w niedzielę to była impreza na luzie, na działce, grille, ogniska, wesoła atmosfera
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 10:48   #2255
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Bo te poprawiny to zbędny wydatek Zauważyłam, że sporo młodych robi tylko takie spotkanie np. dla znajomych, jakiś grill już tak na luzie, dowolny strój.
Też bym chyba coś takiego zrobiła. Ubrać dresy, zjeść kiełbaskę, wypić flaszkę ze znajomymi i pogadać, pośmiać się i w dobrym humorze rozejść się do domów.

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2015-08-24 o 07:42
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 11:43   #2256
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No ja np. nigdy nie praktykuję opcji klin klinem, bo zwyczajnie na drugi dzień na widok alko mam ochotę puścić pawia, więc niezbyt
No, ja zazwyczaj też nie "klinuję", to był wyjątek, bardzo opłacalny. Ale ogólnie na poprawinach, na których bywałam zjawiali się prawie wszyscy goście i każdy wychodził kiedy chciał - ci, dla których jednodniowa impreza to max - po obiedzie, a ci, którzy preferują cygańskie wesela siedmiodniowe - wieczorem.

Według mnie poprawiny to po prostu takie dopełnienie imprezy weselnej. Para młoda ma wtedy okazję pogadać na spokojnie z gośćmi, jeśli nie piją na weselu to wtedy mogą się napić itp. No ale, jeden lubi kaszankę, a drugi jak mu nogi śmierdzą.
__________________
lubię knedle


Edytowane przez olaaa99
Czas edycji: 2015-08-19 o 11:45
olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 12:05   #2257
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Nie wiem, czy w dyskusji na temat poprawin zwrócono uwagę na fakt, że poprawiny zaczynają się w porze obiadowej, właśnie od jego podania. Po całonocnej zabawie sporo osób śpi do południa, a potem nie ma ochoty na jego przygotowanie. Obiadu z dnia poprzedniego też nie ma, bo idzie się na wesele raczej z pustym, a nie z pełnym brzuchem. I wtedy fajna wydaje się opcja spotkania przy takim obiedzie z resztą rodziny.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 12:38   #2258
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

No fajna opcja, ale omówmy się, fajna nie znaczy obowiązkowa
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 13:07   #2259
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

U mnie poprawiny beda,ale tylko ze wzgledu na fakt ze mamy gosci przyjezdnych.Na poprawinach bedzie rodzenstwo,rodzice ,dziadkowie,goscie przyjezdni i te osoby ktore nie moga byc na weselu,bliscy sasiedzi,znajomi rodzicow i tesciow.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 14:06   #2260
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ano właśnie, a już jako Pmka sobie totalnie nie wyobrażam poprawin

Ja pamiętam, że wstaliśmy ok. 9:00, ale zanim prysznic, śniadanie, spakowanie itp., czekalismy na kumpla aż po nas przyjedzie, potem pakowanie całego tego żarcia do auta, jazda do domu. Pod blokiem - wynoszenie tego wszystkiego na III piętro Potem pakowanie do lodówki, przyniesienie prezentów itd.

Dopiero koło 18-19 się umówiliśmy w najbliższym gronie na małą posiadówkę.

Eee, u nas były poprawiny, w tym samym lokalu co wesele.
Wstaliśmy też koło 9, prysznic i na salę (taksówką) Pozostałe żarcie odebraliśmy dopiero po poprawinach, za dużo tego nie było na szczęście; prezenty ogarnęliśmy tuż po powrocie z wesela i z głowy No ale wesele mieślimy w mieście, gdzie mieszkamy, więc odpadły nam wszelkiej maści dojazdy.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 14:37   #2261
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

U nas też wesele było w naszym mieście, ale na drugim jego końcu, stąd dojazd.

I no po prostu JA sobie nie wyobrażam robić poprawić. W tym samym lokalu, blisko, obiad, można pogadać, napić się, bla bla bla, dla mnie to nie argumenty, ja jestem na nie, dlatego na poprawiny nie chodzę i u siebie nie robiłam
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 16:14   #2262
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

My też nie robimy poprawić, będziemy odpoczywać po weselu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 20:48   #2263
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Bardzo lubie poprawiny. Nie jestem jakas wypoczeta super, ale tez nie konam ze zmeczenia. Swietna okazja do pogadania z mlodymi, reszta gosci, bo nie zawsze sie ma na to czas. W moim regionie sa zazwyczaj na pietnasta i nie ma informacji w zaproszeniach, tylko zazwyczaj zespol mowi przez mikrofon do wszystkich, ze na poprawiny zapraszaja na taka i taka godzine. Nigdy sie nie spotkalam z sytuacja, ze informacja na zaproszeniu
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 21:41   #2264
Clio_99
Zadomowienie
 
Avatar Clio_99
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 218
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Ja nie przepadam za poprawinami. My zrobiliśmy tak pół na pół.
Spalismy na sali ( tylko PM) wstalismy ok 11 i na 14:00 mieliśmy obiad na który przyjechali przyjezdni, rodzice i rodzenstwo. Zjedlismy obiad, deser wypilismy po lampce wina pogadalismy. I potem się każdy rozjechal.
Przyjezdni do rodziców ( tam sobie biesiadowali dalej bo wiadomo, okazją do spotkania) a my do siebie.
Do nas o 19:00 wpadli znajomi i była impreza na luzie do rana. Wypilismy pół alkoholu który zostaliśmy zamiast kwiatów :p i bylo super ! Jak byśmy mieli ogród to na pewno byłby grill.
I taka opcja mi się podoba :p
Clio_99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 22:28   #2265
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
U nas też wesele było w naszym mieście, ale na drugim jego końcu, stąd dojazd.

I no po prostu JA sobie nie wyobrażam robić poprawić. W tym samym lokalu, blisko, obiad, można pogadać, napić się, bla bla bla, dla mnie to nie argumenty, ja jestem na nie, dlatego na poprawiny nie chodzę i u siebie nie robiłam
Ja tez tak uwazam. Poza tym to duze dodakowe koszta.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 01:34   #2266
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

nie wiem, czy było wymienione, przypomniało mi się przy okazji innego wątku.
nie jest to na pewno zachowanie "niewybaczalne" ale imho co najmniej nieeleganckie. mianowicie kompletna olewka samego ślubu, albo poprzez stanie pod kościołem przez cały czas albo zjawianie się specjalnie pod kościołem już po wszystkim.
i jednego i drugiego byłam świadkiem (w drugim przypadku była to ta sama osoba, i to jedna z lepszych koleżanek PMek).
dla mnie to ślub jest clue całego dnia, wesele jest po to aby go świętować. a tak to wygląda, jakby ktoś przyjechał się tylko nażreć.
wiem, wiem, nie jest to takie istotne dopoki sa najwazniejsze osoby ale dla mnie, osoby "z boku" to trochę dziwne...

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2015-08-21 o 04:06
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 07:56   #2267
pannaEcia
Raczkowanie
 
Avatar pannaEcia
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 142
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
nie wiem, czy było wymienione, przypomniało mi się przy okazji innego wątku.
nie jest to na pewno zachowanie "niewybaczalne" ale imho co najmniej nieeleganckie. mianowicie kompletna olewka samego ślubu, albo poprzez stanie pod kościołem przez cały czas albo zjawianie się specjalnie pod kościołem już po wszystkim.
i jednego i drugiego byłam świadkiem (w drugim przypadku była to ta sama osoba, i to jedna z lepszych koleżanek PMek).
dla mnie to ślub jest clue całego dnia, wesele jest po to aby go świętować. a tak to wygląda, jakby ktoś przyjechał się tylko nażreć.
wiem, wiem, nie jest to takie istotne dopoki sa najwazniejsze osoby ale dla mnie, osoby "z boku" to trochę dziwne...
Uważam to za bardzo nieeleganckie. Byłam ostatnio na ślubie znajomej, była jej koleżanka, która jest zdeklarowana ateistką i jakoś wytrzymała te godzinkę w kościele. Jak komuś zależy to "się przemęczy".

Edytowane przez pannaEcia
Czas edycji: 2016-04-26 o 07:45
pannaEcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 09:00   #2268
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Ostatnio na Wizażu była dziewczyna, która pisała, że nie poszła na ślub siostry, bo był kościelny, a ona jest ateistką, a poza tym w kościele to nuda i jej szkoda czasu (powaga). I była bardzo z siebie zadowolona, że jest tak wierna swoim przekonaniom. Na weselu oczywiście była
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 10:08   #2269
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ostatnio na Wizażu była dziewczyna, która pisała, że nie poszła na ślub siostry, bo był kościelny, a ona jest ateistką, a poza tym w kościele to nuda i jej szkoda czasu (powaga). I była bardzo z siebie zadowolona, że jest tak wierna swoim przekonaniom. Na weselu oczywiście była
Jak ktoś ma tak mega mocne przekonania, to na wesele tym bardziej nie powinien iść, bo jak to tak? Świętować i weselic się z powodu przysięgi w kościele?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-21, 13:26   #2270
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bo te poprawiny to zbędny wydatek Zauważyłam, że sporo młodych robi tylko takie spotkanie np. dla znajomych, jakiś grill już tak na luzie, dowolny strój.
Też bym chyba coś takiego zrobiła, bo mój narzeczony pochodzi z bardzo malowniczej miejscowości i można by było w pobliżu rzeki zrobić ognisko/grill. Ubrać dresy, zjeść kiełbaskę, wypić flaszkę ze znajomymi i pogadać, pośmiać się i w dobrym humorze rozejść się do domów.
Jak dla kogo Ja cale 2 lata planowania mialam za zle mezowi, ze je chcial. Koniec koncow je mielismy i nie oddalaym ich za skarby swiata :P Raz, ze musialam tylko rano wstac i po prostu tam na 14 jechac, bo obluga wszystko z wesela sprzatnela i zalatwila, a dwa, ze dopiero na poprawinach sie wybawilam do upadlego :P Na weselu tez tanczylam cala noc, ale bylo mi malo - poprawiny byly dla mnie samej, jako PMki taka kropka nad i i dopelnieniem tego waznego w zyciu wydarzenia
I szczerze? Nawet nie zwrocilam uwagi, kto przyszedl a kto nie i kto wczesniej sie zmyl - 10 osob na koniec bawilo sie do 22 - lacznie z 80letnia babcia mojego meza Rewelacja. Ale to jest kazdego indywidualna sprawa

Co do wyskokow gosci - bylam na slubie cywilnym z malym przyjeciem dla najblizszych - stol w podkowe i sala mala wiec wszystko bylo slychac - zwlaszcza matke pana mlodego, ktora narzekala, jakie to jedzenie dziwne i niedobre :P Kuchnia wegierska, ja osobiscie uwielbiam, ale jakby mi nawet nie smakowalo to bym sie slowem nie odezwala A co dopiero matka mlodego

Inne faux pas - ojciec PMki ktory nie zjawia sie na slubie ani weselu, bo nie dostal zaproszenia
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 19:22   #2271
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ostatnio na Wizażu była dziewczyna, która pisała, że nie poszła na ślub siostry, bo był kościelny, a ona jest ateistką, a poza tym w kościele to nuda i jej szkoda czasu (powaga). I była bardzo z siebie zadowolona, że jest tak wierna swoim przekonaniom. Na weselu oczywiście była
Ciężko skomentować. sKĄD, ja się pytam skąd tacy ludzie się biorą
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 19:26   #2272
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez pannaEcia Pokaż wiadomość
Uważam to za bardzo nieeleganckie. Byłam ostatnio na ślubie znajomej, była jej koleżanka, która jest zdeklarowana ateistką i jakoś wytrzymała te godzinkę w kościele. Jak komuś zależy to "się przemęczy".

Jak już jestem przy tym ślubie to była jedna sprawa, która mnie zirytowała. Ślub był w niedużym drewnianym kościółku. W ławce za nami siedziała pani z dzieckiem, na oko trzylatek. Przez większość mszy dziecko latało przez cały kościół od mamy do taty. Dziecko całe ucieszone, a mamusia okiem nie spojrzy. W końcu w czasie przysięgi, kiedy przez jego śmiechy niewiele słyszałyśmy (może w większym kościele by tak nie było) koleżanka się odwróciła i zwróciła pani uwagę, że mogłaby dziecko przypilnować, bo chciałybyśmy chociaż w tym najważniejszym momencie coś słyszeć. Tatuś wrócił do ławki, zabawa się skończyła i nagle jakoś dziecko dało się ujarzmić i siedziało do końca mszy cicho. Dorośli ludzie powinni sami wiedzieć jak się zachować, a jak dziecko ma cięższą chwilę, albo jak wiedzą, że nie umie się zachować w kościele, to można usiąść w ostatniej ławce żeby w razie czego mieć bliżej do wyjścia.
To ja już wolę jak tacy ludzie stoją ja zewnątrz, a nie w kościele, gdzie tylko przeszkadzają.

W sobotę byliśmy na ślubie, w kościele milion stopni. Mój tż i jego rodzina bardzo źle znoszą upały, więc stali przed kościołem w cieniu, gdzie chociaż trochę wiało. Nie to co w środku nie uważam tego za faux pas, lepiej tak zrobić niż mdlec w środku mszy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 19:45   #2273
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Dla mnie tragiczne było, jak kilkoro znajomych pana młodego nie było na mszy, tylko poszli do pobliskiego sklepu po jakieś cole, a potem stali z tym na parkingu, palili i hahaha hihihi. Ludzie stali na dworze, a oni tak rechotali. Kolega poszedł im powiedzieć, żeby byli trochę ciszej, a jakaś dziewczyna , że co on chce od nich, wesele jest, to ma być wesoło
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 19:48   #2274
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Jak ktoś ma tak mega mocne przekonania, to na wesele tym bardziej nie powinien iść, bo jak to tak? Świętować i weselic się z powodu przysięgi w kościele?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Akurat to słaby argument bo zdecydowana większość ślubów w kościele to służy konkordatowe.
Ja przyznam, że na ślubach jestem na mszy, ale np na komuniach czekam pod kościołem
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 20:18   #2275
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Tez bylam na slubie gdzie chrzesnica pana mlodego zachecana przez swoja mamusie jeszcze latala po kosciele calym dla mnie bylo to mega nie fer i nie wiem co ta kobieta chciala osiagnac
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 20:39   #2276
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
W sobotę byliśmy na ślubie, w kościele milion stopni. Mój tż i jego rodzina bardzo źle znoszą upały, więc stali przed kościołem w cieniu, gdzie chociaż trochę wiało. Nie to co w środku nie uważam tego za faux pas, lepiej tak zrobić niż mdlec w środku mszy.
Ciężko byłoby uważać za faux pas.

Co do zachowania ateistów/ antyklerykałów. Nie razi mnie kiedy stoją pod kościołem. Spotkałam się z tym, że niektórzy zaczynają dość głośno rozmawiać/ śmiać się / komentować ceremonię. Wiem, że dla kogoś przyjście do kościoła bywa naprawdę ogromnym wyrzeczeniem, ale z szacunku dla młodych i osób przeżywających mszę, jednak bym spróbowała się powstrzymać z głośnymi rozmówkami.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 21:03   #2277
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Inne faux pas - ojciec PMki ktory nie zjawia sie na slubie ani weselu, bo nie dostal zaproszenia
A to już zależy od sytuacji... np. ojciec alkoholik, który może odwalić jakiś numer na weselu, tym bardziej jeśli to wesele z %%

Lub po prostu złe relacje w rodzinie. Jestem zdania, że powinno się zaprosić te osoby, które się chce a nie te, które powinno bo tata/chrzestny/babcia.
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 21:44   #2278
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Jak ktoś ma tak mega mocne przekonania, to na wesele tym bardziej nie powinien iść, bo jak to tak? Świętować i weselic się z powodu przysięgi w kościele?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Dlaczego? Weseliła się z powodu drugiej części ślubu - czyli cywilnego.
Kościelny sam w sobie żadnej mocy prawnej nie ma.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 21:53   #2279
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Może chodzi o to że był zaproszony ale nie dostał papierowego zaproszenia?

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

I dlatego nie chciał przyjść
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 23:08   #2280
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Niewybaczalne zachowania gości

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Akurat to słaby argument bo zdecydowana większość ślubów w kościele to służy konkordatowe.
Ja przyznam, że na ślubach jestem na mszy, ale np na komuniach czekam pod kościołem
Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Dlaczego? Weseliła się z powodu drugiej części ślubu - czyli cywilnego.
Kościelny sam w sobie żadnej mocy prawnej nie ma.
Nie do końca się z Wami zgodzę, ze to słaby argument. Jeśli ktoś może cieszyć się z cywilnej strony tej uroczystości, to równie dobrze może wziąć w niej udzial (i potraktować ją wlasnie tak samo jak slub cywilny).

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-22 22:31:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.