1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 18:16   #61
martucha03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 5
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Nie jem słodyczy i fast food'ów od wakacji, tamtego roku. ;DD

Było ciężko, ale już nawet mnie nie ruszają. ;D
martucha03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:46   #62
Becia0d
Raczkowanie
 
Avatar Becia0d
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 176
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Mnie się dzisiaj zachciało jakiegoś fast fooda w moim wykonaniu to sobie sporządziłam tortille z sałata, pomidorkiem, papryką, ogórkiem i majonezem;D uwielbiam smażyć sama placki bo z reszty co mi zostanie robię sobie macę idealną do przegryzania a to sama woda, mąka i odrobina smalcu to aż zadziwiające, że można zdrowo się odżywiać nie rezygnując z ulubionych smaków, a przy tym zachowywać odpowiednią linie
__________________

My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej- na miotle!
Becia0d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 08:28   #63
Klementyna84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Z tą zdrową dietą, to ja bym nie przesadzała. Smalec, z powodu obróbki termicznej, jaką przechodzi w czasie produkcji posiada w sobie trójglicerydy i wysoko nasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki temu, jest jednym z najbardziej "nie zdrowych" tłuszczów, a zwłaszcza wtedy gdy ponownie poddajemy go obróbce termicznej -np. podczas smażenia. Żeby tortilla była "zdrowa" użyj dowolnego oleju roślinnego, tłoczonego na zimno.

Kolejna zasada to taka, że jeżeli masz na coś ochotę to po prostu zjedz to z umiarem. W innym przypadku zjesz podwójną porcję.
Ja od 3 tygodni, 3 razy w tygodniu śmigam na siłownie. W zależności od samopoczucia robi 20 lub 40 minutową rozgrzewkę, potem trening siłowy: brzuch+ ramiona+ plecy, lub brzuch+nogi+pupa. Jem raczej dużo białka, mało węglowodanów. To co zauważam, to mniej centymetrów w pasie, oraz silniejsze mięśnie .

Edytowane przez Klementyna84
Czas edycji: 2009-06-19 o 14:45
Klementyna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 15:44   #64
Becia0d
Raczkowanie
 
Avatar Becia0d
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 176
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Niestety tortilla bez smalcu nie wyjdzie ale jest go tylko łyżka na pół kilo mąki. Poza tym smalec może zawierać nawet 40% tłuszczów nienasyconych i zawiera bardzo mało cholesterolu, skoro już się bawimy w chemię A trójglicerydy to też główny budulec nienasyconych kwasów tłuszczowych. Więc nie siejmy paniki skomplikowaną terminologią nie znając jej pełnych znaczeń. Z resztą udowodniono, że jednonienasycone tłuszcze sprzyjają rozwojowi raka piersi, podwyższają poziom złego cholesterolu i ryzyko wystąpienia zawału serca. Mało tego, niedawno dowiedziono również, że niektóre kwasy wysokonasycone mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wszystko jest potrzebne organizmowi, ale w umiarze, więc nie bójmy się tak panicznie tych nasyconych kwasów tłuszczowych. One i tak same powstaną z węglowodanów i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Generalnie taka tortilla jest o niebo zdrowsza niż energetyczne batony i dietetyczne koktajle
__________________

My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej- na miotle!

Edytowane przez Becia0d
Czas edycji: 2009-06-19 o 16:04
Becia0d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 14:11   #65
Olllllciaa
Rozeznanie
 
Avatar Olllllciaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 647
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Witam Ja też sie dołącze na diecie jestem już 3 dni i o dziwo nie zjadłam nic słodkiego jestem z siebie dumna ... ciekawe tylko jak długo to potrwa mam nadzieje że do końca wakacji uda mi się schudnąć
Za was też trzymam kciuki dziewczyny damy rade
Olllllciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 22:23   #66
Klementyna84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Co do trójglicerydów to nie do końca tak...
"...są one związkami chemicznymi złożonymi z trzech reszt kwasów tłuszczowych i glicerolu. Trójglicerydy tworzą większość zwierzęcych i roślinnych tłuszczy i są głównymi lipidami przenoszonymi przez układ krwionośny. Są przyłączane do białka tworząc lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL - "dobry" cholesterol) oraz lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL - "zły" cholesterol). Ich poziom może być obniżony przez dietę niskocholesterolową. Zawarte w spożywanym tłuszczu trójglicerydy są wchłaniane w jelicie i dostają się jako chylomikrony do krwi. W magazynowanym tłuszczu trójglicerydy stanowią rezerwę energetyczną..."


Poza tym, od dawna wiadomo, że żywność wysoko przetworzona jest największym wrogiem zdrowia i szczupłej sylwetki...


Skoro z pełną świadomością rezygnujesz z drożdżówek czy pączków..to skąd pomysł na smalec?!


Jasne, tłuszcze są niezbędne. Jedząc produkty light można sobie narobić dużo szkody. Pełnowartościowe produkty znacznie lepiej są trawione..ale nie wysokoprzetworzone.
__________________
Mam fabrykę marzeń i Ciebie
Klementyna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 09:57   #67
Becia0d
Raczkowanie
 
Avatar Becia0d
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 176
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Cytat:
Napisane przez Klementyna84 Pokaż wiadomość
Co do trójglicerydów to nie do końca tak...
"...są one związkami chemicznymi złożonymi z trzech reszt kwasów tłuszczowych i glicerolu. Trójglicerydy tworzą większość zwierzęcych i roślinnych tłuszczy i są głównymi lipidami przenoszonymi przez układ krwionośny. Są przyłączane do białka tworząc lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL - "dobry" cholesterol) oraz lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL - "zły" cholesterol). Ich poziom może być obniżony przez dietę niskocholesterolową. Zawarte w spożywanym tłuszczu trójglicerydy są wchłaniane w jelicie i dostają się jako chylomikrony do krwi. W magazynowanym tłuszczu trójglicerydy stanowią rezerwę energetyczną..."
No to dokładnie tak samo tylko powiedziane inaczej -encyklopedycznie, z dodatkowymi informacjami o wykorzystaniu.. i wyszło masło maślane

Poza tym smalec nie należy do wysokoprzetworzonych, a jedynie do poddanych obróbce termicznej, co nie jest takie najgorsze.. Bardziej przetwarzane są jogurty, że o wszystkim 'light' nie wspomne.

I jeśli chodzi o to świadome rezygnowanie, to ja po prostu nienawidzę fast foodów i taka tortilla to jest szczyt możliwości A słodyczy specjalnie nigdy nie lubiłam więc drożdżówki i pączki zwyczajnie mnie nie kręcą i z niczego nie muszę z bólem rezygnować.

Pragnę znów przypomnieć, że wątek nie jest o odchudzaniu tylko o zdrowym odżywianiu. Reżim w odrzucaniu tego co organizm potrzebuje, więc jak się nam bardzo chce drożdżówki, też nie jest rozwiązaniem. Ja od niedoboru cukru mdleję i czasem z grymasem ,na siłę muszę coś zjeść..
__________________

My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej- na miotle!
Becia0d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 08:29   #68
Klementyna84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: 1 czerwca 2009 r. - zero słodyczy i fast food - ów!!! Ktoś ze mną?

Cytat:
Napisane przez Becia0d Pokaż wiadomość
No to dokładnie tak samo tylko powiedziane inaczej -encyklopedycznie, z dodatkowymi informacjami o wykorzystaniu.. i wyszło masło maślane

Poza tym smalec nie należy do wysokoprzetworzonych, a jedynie do poddanych obróbce termicznej, co nie jest takie najgorsze.. Bardziej przetwarzane są jogurty, że o wszystkim 'light' nie wspomne.

I jeśli chodzi o to świadome rezygnowanie, to ja po prostu nienawidzę fast foodów i taka tortilla to jest szczyt możliwości A słodyczy specjalnie nigdy nie lubiłam więc drożdżówki i pączki zwyczajnie mnie nie kręcą i z niczego nie muszę z bólem rezygnować.

Pragnę znów przypomnieć, że wątek nie jest o odchudzaniu tylko o zdrowym odżywianiu. Reżim w odrzucaniu tego co organizm potrzebuje, więc jak się nam bardzo chce drożdżówki, też nie jest rozwiązaniem. Ja od niedoboru cukru mdleję i czasem z grymasem ,na siłę muszę coś zjeść..
No dyskusje, która tu prowadzimy jak najbardziej dotyczy prawidłowej diety, czyli inaczej mówiąc zdrowego odżywiana.

Pewnie, jeść można wszystko, tylko z umiarem.

Jogurty to przeważnie białko - więc do kategorii tłuszczy nie należą.
Smalec powstaje przy obróbce termicznej słoniny - czyli to jest podgrzany i roztopiony tłuszcz, a zatem wysoko przetworzony .

Jeżeli chodzi o białko, to oczywiście najlepsze jest ekologiczne Tylko niestety takie jogurty - wytwarzany w sposób naturalny, bez dodatku antybiotyków np., są bardzo drogie.

Pozostaje zatem mleko ryżowe
__________________
Mam fabrykę marzeń i Ciebie
Klementyna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.