Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 16:42   #1
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Exclamation

Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?


Dziewczyny. Po godzinach robię makijaże okolicznościowe. Od 3 lat wykonuję makijaże ślubne i do tych makijaży uzywam podkładów i kamuflaży z Kryolan, bo sprawdzone, dobre, fantastyczne dla potrzeb fotografii itp, no i "bezpieczne".
Do tej pory nigdy nic się nie działo. Klientki zadowolone z makijażu i kosmetyków do wczoraj. Wykonałam dziewczynie próbny makijaż ślubny. POdkład, kamuflaż, puder z Kryolan. Klientka zadowolona, nawet dała zaliczkę w poczet makijażu ślubnego. Umówiłyśmy się na makijaż ślubny, a dzis rano telefon, że ona dostała alergii, że wieczorem piekła ją twarz i pojawiły się krostki na twarzy. I zostałam w szoku. Kosmetyki profesjonalne w terminie i aż mi się nie chce wierzyć, że to z Kryolan.
Dziewczyna za dużo korzysta z solarium, miała nienaturalną, mocną opaleniznę, rozszerzone naczynka. Myślicie, że skóra mogła być podrazniona przez solorium i tak zaaregowała na te kosmetyki?

Czy komuś z Was przytrafiło się, że Kryolan uczulił klientki?
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 17:11   #2
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Po godzinach robię makijaże okolicznościowe. Od 3 lat wykonuję makijaże ślubne i do tych makijaży uzywam podkładów i kamuflaży z Kryolan, bo sprawdzone, dobre, fantastyczne dla potrzeb fotografii itp, no i "bezpieczne".
Do tej pory nigdy nic się nie działo. Klientki zadowolone z makijażu i kosmetyków do wczoraj. Wykonałam dziewczynie próbny makijaż ślubny. POdkład, kamuflaż, puder z Kryolan. Klientka zadowolona, nawet dała zaliczkę w poczet makijażu ślubnego. Umówiłyśmy się na makijaż ślubny, a dzis rano telefon, że ona dostała alergii, że wieczorem piekła ją twarz i pojawiły się krostki na twarzy. I zostałam w szoku. Kosmetyki profesjonalne w terminie i aż mi się nie chce wierzyć, że to z Kryolan.
Dziewczyna za dużo korzysta z solarium, miała nienaturalną, mocną opaleniznę, rozszerzone naczynka. Myślicie, że skóra mogła być podrazniona przez solorium i tak zaaregowała na te kosmetyki?

Czy komuś z Was przytrafiło się, że Kryolan uczulił klientki?
Ja napiszę tylko że jestem uczuleniowcem a kamuflaż np mnie nie uczula
__________________


Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 17:21   #3
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

Ja sie makijazem profesjonalnie nie zajmuje, ale sama mam sporo produktow Kryolan, bo sa trwale i niedrogie. Korzysta z nich rowniez moja siostra i ani razu zaden z nich nas nie uczulil.
Aczkolwiek jesli dziewczyna przesadzila z solarium, mogla miec mocno wysuszona skore, a sama wiem na sobie, ze produkty Kryolana na suchej skorze nalezy stosowac z umiarem albo na dobry krem nawilzajacy. Proponuje umowic sie z dziewczyna jeszcze raz na taki makijaz jak jej zejda krostki, zeby sie upewnic, ze to wina kosmetykow. Szczegolnie, ze mocno opalona skora jest bardziej narazona na podraznienia.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 00:06   #4
MoccACaffE
Rozeznanie
 
Avatar MoccACaffE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: W pomieszczeniu pełnym kolorowych cieni ;)
Wiadomości: 535
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

Mojej buzi wystarczy godzinka z kamuflażem Kryolanu aby została podrażniona. Nakładam (minimalną ilośc) zawsze na dobrze odżywioną buzię i dobry krem nawilżający...mimo to wyskakują drobniutkie, czerwone, swędzące placuszki. Kiedyś dużo korzystałam ze słoneczka(obecnie bardziej bladzioszek), moja cera jest cerą naczynkową jednak bez skłonności do alergii i itp. Taki produkt jest jednak bardzo ciężki a wiadomo, że nie nakłada się go tylko i wyłącznie, kto wie może u klientki nastąpiła podobna reakcja(większe jest ryzyko do przesuszeń i innych przypadłości po solarium).
Wydaje mi się, że powinna teraz bardzo intensywnie odżywic skórę, może wspólnymi siłami sprawdzicie ponownie, na ustalonym obszarze buzi... czy to jest wina akurat Kryolanu.
Kto wie, może to reakcja na inny kosmetyk
MoccACaffE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 10:01   #5
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

jeśli reakcja zaszła bezpośrednio po makijażu próbnym to nie ryzykowałabym użycia tych kosmetyków drugi raz. Stan cery swoją drogą, ale każdy indywidualnie reaguje na potencjalne alergeny.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 10:51   #6
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

myśle, że to nie wina kosmetyków a skutki solarki..niech nawilża i chroni skóre twarzy kremami UV..a po pewnym czasie zrób jeszcze raz makijaż próbny tymi samymi kosmetykami i wtedy sie okaże..
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:21   #7
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

tez mysle ze to solarka.. moze w miedzyczasie sobie poszla na 20 minut ja maluje na kamuflazach kryolana i jeszcze nigdy nikt nie marudzil ze uczula ;>
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 11:38   #8
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

Jak dziewczyna tak intensywnie korzysta z solarium, to wątpię że nic z kolorówki nie używa. Więc IMO to wina Kryolanu, widać ma jakiś składnik który podrażnia akurat jej skórę.
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 12:18   #9
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

Dziekuje za odpwiedzi.
Dziewczyna przyznala mi się, że wogóle nigdy nie uzywała podkładów tylko opalenizna z solarium zastępuje jej podkłady ...
Pierwszy raz coś takiego mi się przytarfiło ... normalnie nie chce mi się wierzyć że to Kryolan.
No nic zobaczymy co będzie dalej z innymi podkładami
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 15:54   #10
lirka
Raczkowanie
 
Avatar lirka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 95
Dot.: Makijaż ślubny. Uczulenie na Kryolan?

Też mi się raz coś takiego wydarzyło u klientki z naczynkową, bardzo przesuszoną cerą: wieczorem lekkie zaczerwienienie i drobna kaszka, która znikła na drugi dzień. Z tymże obstawiałam raczej odżywczy krem o dość ciężkiej konsystencji, który nałożyłam pod spód. Być może to jednak Kryolan (nakładałam znikomą ilość cienką warstwą rzecz jasna).
lirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.