Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-10, 20:09   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?


Cześć

Nie mam pomysłu na siebie (nie zdziwcie się, jeśli pojawi się tu jeszcze jakiś mój wątek dot. kierunku studiów ). Bardzo lubię kontakt z naturą, przebywanie na świeżym powietrzu. Kocham zwierzęta. Swoje pasje chciałabym jakoś pogodzić z pracą.

I tak sobie pomyślałam, że skoro nie kierunku 'zwierzęce' (weterynaria i zootechnika odpadają) to może coś bardziej 'roślinnego'? Ogrodnictwo czy coś w tym stylu. Podobno mam dobrą rękę do roślin. Tylko czy to się opłaca? Czy jest po tym jakieś zatrudnienie sensowne?

Jaką uczelnię polecacie w rejonie Polski południowej, tzn. Śląsk, małopolska, dolnośląskie itp.? Chodzi mi o studia zaoczne.

A może lepiej poczekać rok, w tym czasie zapisać się na jakiś kurs rysunku technicznego (w liceum realizowałam rozszerzoną matematykę - słyszałam, że jest potrzebna na architekturę) i spróbować dostać się na architekturę krajobrazu?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:30   #2
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Co do ogrodnictwa- zawsze możesz zostać ogrodnikiem u królowej Elżbiety II i pieścić jej ogrody
W leśnictwie opłaca sie pracować poza Polską.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:53   #3
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

podobno ostatnio jest deficyt na pszczelarzy w polsce
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:12   #4
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

O nieee, bezpośrednio z pszczołami chyba nie chciałabym pracować

Chodzi mi o pracę w Polsce - nie mam zamiaru opuszczać naszej pięknej ojczyzny (bez sarkazmu)
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:28   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
podobno ostatnio jest deficyt na pszczelarzy w polsce
biorąc pod uwagę chorobę trapiącą większość uli, że pszczoły nie wracają do nich (podobno przez gmo/sieci telefoniczne/środki owadobójcze) to chyba bardziej jest deficyt na pszczoły niż pszczelarzy
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:32   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Czemu nie kontynuujesz poprzedniego tematu, tylko zakładasz nowy?

Czemu zootechnika odpada, skoro w poprzednim wątku napisałaś, że gdyby tylko była zootechnika zaoczna w Krakowie to siadasz do biologii i na nią idziesz, a tę zootechnikę zaoczną Ci znalazłyśmy?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:05   #7
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
biorąc pod uwagę chorobę trapiącą większość uli, że pszczoły nie wracają do nich (podobno przez gmo/sieci telefoniczne/środki owadobójcze) to chyba bardziej jest deficyt na pszczoły niż pszczelarzy
pszczołom grozi całkowite wyginięcie tak właściwie. A jak pszczołom to podobno i nam.
Dlatego też się trochę zdziwiłam, kiedy u mnie w okolicy otworzyli (w policealnej szkole) kierunek technik pszczelarz, ale zrobili to podobno dlatego, że obecnie w Polsce mimo wszystko pszczelarzy brakuje i jest zapotrzebowanie na tego typu kierunki.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 22:20   #8
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Czemu nie kontynuujesz poprzedniego tematu, tylko zakładasz nowy?

Czemu zootechnika odpada, skoro w poprzednim wątku napisałaś, że gdyby tylko była zootechnika zaoczna w Krakowie to siadasz do biologii i na nią idziesz, a tę zootechnikę zaoczną Ci znalazłyśmy?
Mam już naprawdę dość twoich komentarzy, więc proszę cię grzecznie po raz kolejny: czy mogłabyś z łaski swojej NIE odpowiadać na moje posty? Chyba, że to zadanie przerasta twoje umiejętności i/lub IQ.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
pszczołom grozi całkowite wyginięcie tak właściwie. A jak pszczołom to podobno i nam.
Dlatego też się trochę zdziwiłam, kiedy u mnie w okolicy otworzyli (w policealnej szkole) kierunek technik pszczelarz, ale zrobili to podobno dlatego, że obecnie w Polsce mimo wszystko pszczelarzy brakuje i jest zapotrzebowanie na tego typu kierunki.
No cóż: cywilizacja niszczy wszystko

Mieszkam na wsi, więc z tego co wiem (nie interesuję się tym za bardzo, także nie mogę się szerzej na ten temat wypowiadać) u nas z pszczołami nie jest aż tak źle. I chyba nadal jest tutaj więcej pszczół niż pszczelarzy
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:24   #9
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

z glowa do interesow i duzym parciem na kase zawsze cos wykombinujesz
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:29   #10
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

To forum, będę się wypowiadać gdzie mam ochotę, zwłaszcza, że robię to grzecznie

Kazałaś sobie na poprzednim wątku znaleźć zaoczną zootechnikę, która jakoby była twoim marzeniem. Znalazłyśmy. I nagle zaczęłaś zupełnie ignorować ten wątek, bo co? Bo musiałabyś się określić i przysiąść do książek?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:01   #11
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Ogrodnictwo bardzo ciezki kierunek... Polecany glownie facetom...
Sadzilas kiedys ogrod? Trzeba duzo sily. Noszenie tych wszystkich workow, drzewek i innych. Oczywiscie przydatne w zyciu, ale ciezko jest.

Skoro lubisz nature i kwiatki, moze architektura krajobrazu? Troche podszkolisz sie z matematyki, pojdziesz na roczny kurs z rysunku przygotowujacego i masz ogromne szanse sie dostac. To nie sa studia, gdzie trzeba byc utalentowanym z rysunku, taki kurs wystarczy, jak bedziesz sie przykladac. A potem mozesz pracowac w firmie gdzie planujesz ludziom ogrody, a twoi ogrodnicy sadza wszystko za ciebie

z doswiadczenia wiem, ze polacy coraz czesciej zatrudniaja firmy ogrodnicze do sadzenia swoich ogrodow...kiedys kasy nam bylo zal, skoro mozna samemu to zrobic.

ps: uwazaj jak odpowiadasz, bo tutaj dostaje sie kare za takie teksty
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 23:13   #12
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Bawitching Pokaż wiadomość
Ogrodnictwo bardzo ciezki kierunek... Polecany glownie facetom...
Sadzilas kiedys ogrod? Trzeba duzo sily. Noszenie tych wszystkich workow, drzewek i innych. Oczywiscie przydatne w zyciu, ale ciezko jest.

Skoro lubisz nature i kwiatki, moze architektura krajobrazu? Troche podszkolisz sie z matematyki, pojdziesz na roczny kurs z rysunku przygotowujacego i masz ogromne szanse sie dostac. To nie sa studia, gdzie trzeba byc utalentowanym z rysunku, taki kurs wystarczy, jak bedziesz sie przykladac. A potem mozesz pracowac w firmie gdzie planujesz ludziom ogrody, a twoi ogrodnicy sadza wszystko za ciebie

z doswiadczenia wiem, ze polacy coraz czesciej zatrudniaja firmy ogrodnicze do sadzenia swoich ogrodow...kiedys kasy nam bylo zal, skoro mozna samemu to zrobic.

ps: uwazaj jak odpowiadasz, bo tutaj dostaje sie kare za takie teksty
O tym nie pomyślałam... Faktycznie, siły raczej nie mam za dużo

Idąc do liceum byłam przekonana, że pójdę właśnie na architekturę krajobrazu (dlatego wybrałam profil matematyczno-informatyczny). Niestety, rozszerzona matma niekoniecznie przypadła mi do gusta.

Mam nadzieję, że matura z matematyki (piszę tylko podstawę) pójdzie mi dobrze - tym bardziej, że mam korki i sporo ostatnio pracowałam nad tym przedmiotem

Koleżanka, która wybiera się na architekturę i urbanistykę powiedziała, że nie ma szans, żeby nauczyć się rysunku w 1 rok. Dlatego właśnie mam wątpliwości
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:22   #13
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Architekture? Czy architekture krajobrazu? Bo to KOLOSALNA roznica.
Na architekture krajobrazu dasz sobie spokojnie rade. w jakim miescie mieszkasz? Najczesciej jest mnostwo takich kursow, wszystkie sa roczne bo to idealny czas zeby sobie poradzic. Znam dziewczyne, ktora ledwo zdawala z matmy w I i II klasie, jak na poczatku III pocisnela dala rade sie dostac na architekture krajobrazu.
Nie wiem jaka potrzeba matematyke, jezeli podstawowa to tez masz spore szanse. w zeszlym roku matura byla prosciutka, gimnazjalista by sobie poradzil...przecietny gimnazjalista.

Co do studiow to kilka osob u mnie na roczniku wiedzialo co chce robic. sama zmienialam profil kilka razy. Znam ludzi ktorzy kilka lat po maturze zacynali wszystko od nowa, bo stwierdzali ze chca robic w zyciu cos kompletnie odmiennego. Wazne, zeby robic to co lubisz. Jak masz mozliwosc to zmieniaj do skutku az znajdziesz cos swojego.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

Moze kolezanka eliminuje konkurencje tak mowiac
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:24   #14
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

wild_horse, dlaczego zootechnika odpada? W poprzednim wątku napisałaś, że gdyby tylko była zootechnika zaoczna w Krakowie to siadasz do biologii i na nią idziesz. Wizażanki znalazły ci zootechnikę zaoczną.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:35   #15
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
wild_horse, dlaczego zootechnika odpada? W poprzednim wątku napisałaś, że gdyby tylko była zootechnika zaoczna w Krakowie to siadasz do biologii i na nią idziesz. Wizażanki znalazły ci zootechnikę zaoczną.
Wiem, wiem. Ale przemyślałam to sobie jeszcze raz. No ok, to tłumaczę od początku

Doszłam do wniosku, że po zootechnice praca (jeśli w ogóle udałoby mi się jakąś załapać, co jest bardzo trudne) jest w gospodarstwach, na fermach itp. Tam hoduje (właściwie chowie) się zwierzęta w dużej mierze po to, żeby potem sprzedać je na rzeź. A ja traktuję rzeźnie i ogólnie zabijanie zwierząt jako zło absurdalne, przemoc po prostu... Nie chcę więc przykładać do tego ręki.

Chociaż znalazłam przed chwilą ciekawą specjalizację na zoo .

Ogólnie to nie wiem, czy od tego roku pójdę na studia. Chyba zrobię sobie rok przerwy (boję się tej przerwy ), a w przyszłym roku spróbuję napisać maturę z biologii, która, bądź co bądź, przyda mi się na każdy kierunek przyrodniczy.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:50   #16
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cholerko, chcesz o coś jeszcze zapytać?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:50   #17
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Idz na studia, chociaz po to zeby miec legitymacje studencka. Strasznie drogie sa normalne bilety
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:50   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:58   #19
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Wiem, wiem. Ale przemyślałam to sobie jeszcze raz. No ok, to tłumaczę od początku

Doszłam do wniosku, że po zootechnice praca (jeśli w ogóle udałoby mi się jakąś załapać, co jest bardzo trudne) jest w gospodarstwach, na fermach itp. Tam hoduje (właściwie chowie) się zwierzęta w dużej mierze po to, żeby potem sprzedać je na rzeź. A ja traktuję rzeźnie i ogólnie zabijanie zwierząt jako zło absurdalne, przemoc po prostu... Nie chcę więc przykładać do tego ręki.

Chociaż znalazłam przed chwilą ciekawą specjalizację na zoo .

Ogólnie to nie wiem, czy od tego roku pójdę na studia. Chyba zrobię sobie rok przerwy (boję się tej przerwy ), a w przyszłym roku spróbuję napisać maturę z biologii, która, bądź co bądź, przyda mi się na każdy kierunek przyrodniczy.
Jak wybierzesz rozważaną weterynarię, to zajęcia w rzeźni, z tego co wiem, też będziesz miała. Pomijając oczywiście fakt, że jednym z przykrych zadań weterynarza jest także usypianie zwierząt. To samo na anatomii, będziesz się uczyła na zwłokach zwierzaków.

Myśląc o ogrodach zoologicznych chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak ciężko tam jest o pracę, jaka ona jest ciężka (z siedzeniem z chorym czy rodzącym zwierzakiem w nocy, odchowywanie młodych porzuconych przez matki - zależnie od pełnionej funckji) i przy okazji wcale niedobrze płatna. Koleżanka mojej chrzestnej pracuje po zootechnice w ogrodzie zoologicznym, zajmuje się właśnie młodymi zwierzakami. Jak jakiś zwierzak, bodajże hipopotam, zaczął rodzić młode w Wigilię, to pani przesiedziała praktycznie całe święta w pracy. Że nie dostała z tego tytułu nic poza podziękowaniami nie muszę wspominać - ogrody zoologiczne są w złej sytuacji finansowej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 00:58   #20
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Wink Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Cholerko, chcesz o coś jeszcze zapytać?
Nie, ale dzięki, następnym razem jak będę chciała o coś zapytać autorkę i uzyskać odpowiedź to wyślę Ci PW
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 07:46   #21
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Bawitching Pokaż wiadomość
Idz na studia, chociaz po to zeby miec legitymacje studencka. Strasznie drogie sa normalne bilety
Hm... niby i drogie, ale jak zmienisz kierunek studiów po roku (bo wybierzesz coś, co ci nie przypadnie do gustu), to trzeba za semestr zapłacić
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 09:48   #22
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Klaudyskaaaa Pokaż wiadomość
Hm... niby i drogie, ale jak zmienisz kierunek studiów po roku (bo wybierzesz coś, co ci nie przypadnie do gustu), to trzeba za semestr zapłacić
Wcale nie. Nie wprowadzaj w blad.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 09:49   #23
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Zamiast zakładać nowy wątek - poszukaj odpowiedzi w już istniejących wątkach.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post37776060 post o perspektywach (a raczej ich braku) po architekturze krajobrazu

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post35387103 wątek o architekturze krajobrazu

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Wcale nie. Nie wprowadzaj w blad.
To jak to jest w końcu? Ja też nie wiem, a na wątku o drugim płatnym kierunku wyszło na to, że po wykorzystaniu ECTSów przez rok i zmianie kierunku, trzeba będzie dopłacać za studia

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2013-04-11 o 09:52
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:02   #24
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Od koleżanki na ogrodnictwie usłyszałam wczoraj, że z semestru na semestr jest coraz ciężej. Niekoniecznie pod względem trudności przedmiotów (choć to też) ale ich ilości do nauczenia. Więc weź to pod uwagę. Trzeba być systematycznym, bo jak odpuścimy sobie tydzień nauki, to w następnym polecą dwóje, bo materiał wcześniejszy jest potrzebny do zrozumienia materiału późniejszego. Częste są wejściówki.

Pamiętam, że mieli pogrom z dendrologii, na zaliczenie prowadzący prowadził ich do największego parku we Wrocławiu, pokazywał na drzewo, a oni mieli po łacinie powiedzieć jak się ono nazywa Koleżanka zdała za 17 razem

Wczoraj znowu przytachała na zajęcia słoik z błotem, bo na laborkach badali glebę

Czy odpowiada Ci coś takiego?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:39   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
podobno ostatnio jest deficyt na pszczelarzy w polsce
ale do tego wcale nie trzeba studiów
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:45   #26
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale do tego wcale nie trzeba studiów
ale autorce (biorąc pod uwagę tematy które zakłada) też raczej na stuadiach nie zależy, po prostu chce robic coś co a) brzmi fajnie b) najlepiej żeby było przyrodnicze i jednocześnie c) ale żeby nie trzeba bylo do matury z biologii przysiąść.
Serio, znam szołę policealną, autorko, w której mają ciekawe przyrodnicze kierunki w stylu pszczelarza czy rybaka, może o tym pomyśl.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:58   #27
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;40251695]Zamiast zakładać nowy wątek - poszukaj odpowiedzi w już istniejących wątkach.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post37776060 post o perspektywach (a raczej ich braku) po architekturze krajobrazu

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post35387103 wątek o architekturze krajobrazu


To jak to jest w końcu? Ja też nie wiem, a na wątku o drugim płatnym kierunku wyszło na to, że po wykorzystaniu ECTSów przez rok i zmianie kierunku, trzeba będzie dopłacać za studia [/QUOTE]

No właśnie, po wykorzystaniu ectsów, niektóre kierunki nie mają z góry ustalonych np. 60 ects za rok, tylko mniej ,albo możesz sobie sama dobrać przedmioty

No i zawsze masz 1 semestr na "sprawdzenie" i wtedy możesz uciec bezkarnie.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 15:16   #28
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Wcale nie. Nie wprowadzaj w blad.

Jak to nie? Jeśli zacznie studia w tym / przyszłym roku i potem zmieni będzie musiała zapłacić. Darmowe punkty są tylko na studiowanie przez jeden semestr.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:45   #29
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
ale autorce (biorąc pod uwagę tematy które zakłada) też raczej na stuadiach nie zależy, po prostu chce robic coś co a) brzmi fajnie b) najlepiej żeby było przyrodnicze i jednocześnie c) ale żeby nie trzeba bylo do matury z biologii przysiąść.
Serio, znam szołę policealną, autorko, w której mają ciekawe przyrodnicze kierunki w stylu pszczelarza czy rybaka, może o tym pomyśl.
1. Nie chodzi mi o to, żeby nie przysiadać do matury z biologii. Po prostu zawaliłam, że nie piszę jej w tym roku (chociaż na jedno dobrze, bo teraz już brakuje mi czasu, a co dopiero gdybym miała zdawać dodatkowy przedmiot); jeśli zdecyduję się na jakiś kierunek przyrodniczy, ale naprawdę się zdecyduję, mogę tą maturą napisać za rok.

2. Mówiłam już, że szkoła policealna swoją drogą, ale i tak chciałabym zrobić mgr

3. Teraz ja Ciebie spróbuję zaszufladkować
a) nie czytasz moich postów
b) nie wyciągasz z nich wniosków, trwasz uparcie przy swoim
Napisałam już wyraźnie, że pszczelarstwo mnie nie interesuje. Pisałam też, że jestem wegetarianką - dlaczego więc miałoby mnie interesować rybactwo?

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Jak wybierzesz rozważaną weterynarię, to zajęcia w rzeźni, z tego co wiem, też będziesz miała. Pomijając oczywiście fakt, że jednym z przykrych zadań weterynarza jest także usypianie zwierząt. To samo na anatomii, będziesz się uczyła na zwłokach zwierzaków.

Myśląc o ogrodach zoologicznych chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak ciężko tam jest o pracę, jaka ona jest ciężka (z siedzeniem z chorym czy rodzącym zwierzakiem w nocy, odchowywanie młodych porzuconych przez matki - zależnie od pełnionej funckji) i przy okazji wcale niedobrze płatna. Koleżanka mojej chrzestnej pracuje po zootechnice w ogrodzie zoologicznym, zajmuje się właśnie młodymi zwierzakami. Jak jakiś zwierzak, bodajże hipopotam, zaczął rodzić młode w Wigilię, to pani przesiedziała praktycznie całe święta w pracy. Że nie dostała z tego tytułu nic poza podziękowaniami nie muszę wspominać - ogrody zoologiczne są w złej sytuacji finansowej.
1. Kiedyś bardzo chciałam pracować w zoo, ale po ostatniej 'wizycie' tam stwierdziłam (również ze względów pro-zwierzęcych), że to też nie praca dla mnie. Chociaż fakt, perspektywa zajmowania się zwierzętami, także tymi mniej lub bardziej egzotycznymi, bardzo mnie kusi . A co do opieki 24 na dobę to też już jakieś doświadczenie mam, z moim własnym zwierzyńcem

2. Usypianie zwierząt to inksza inkszość - robi się to dla ich dobra, a nie po to, żeby bezmyślni ludzie mogli je zeżreć - a to cholerna różnica.

3. Wiem o pracowaniu na zwłokach, niestety . Z drugiej strony myślę, że wszystko jest do przetrwania. W sumie myślę teraz nad studium weterynaryjnym, ale chciałabym to pogodzić z typowymi studiami (oczywiście nie z weterynarią ).
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 18:27   #30
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunki związane z roślinami - ogrodnictwo, leśnictwo - opłaca się?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Pisałam też, że jestem wegetarianką - dlaczego więc miałoby mnie interesować rybactwo?
Ale ryba to nie mięso Zresztą, czy to znaczy że masz jeść te ryby?
Choć nie potrafię sobie wyobrazić dziewczyny zajmującej się zawodowo rybactwem

A co z tym ogrodnictwem?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-04-11 o 18:30
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.