Uczulenie na alkohol ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 19:51   #31
haneczka1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Witajcie
Mam problem i to spory a mianowicie kiedyś lubiłam ostro wypić, ale z tego wyrosłam jakiś czas nic a nic nie piłam bo nawet nie miałam ochoty. Od jakiegoś czasu mam problemy zdrowotne: po zapaleniu papierosa miałam od razu odruch wymiotny więc rzuciłam palenie ale w dalszym ciągu nic nie piłam. Kilka miesięcy temu poszłam na imprezę i wypiłam 4 piwa w ciągu 6h tańcząc i śpiewając wszystko było ok ale nagle strasznie zaczął mnie boleć brzuch wróciłam do domu i położyłam się do łóżka zasnęłam, rano obudziłam się i do godziny 16 wymiotowałam ( kwasem żołądkowym) myślałam, że po prostu się czym strułam, porzuciłam spożywanie alkoholu z jasnych przyczyn. Kilka tygodni temu poszłam ze znajomymi do pubu i wypiłam jedno piwo ta sama reakcja organizmu co wcześniej !! Ale żeby było ciekawiej dwa dni temu wypiłam jeden kieliszek kukułczanki ( domowa robota z dobrej wódki) i żeby tradycji stało się za dość znów miła poranna niespodziankę trwającą do godzin popołudniowych …. !! Czy ktoś mi może powiedzieć dla czego mój organizm tak reaguje nawet nie mogę wypić piwa a o drinku czy czystej już nie wspomnę !! Nigdy nic mi nie było po alkoholu aż do czasu . Może wrzody ?? Nietolerancja pokarmowa ??
haneczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 09:05   #32
divinee1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 4
GG do divinee1
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Ostatnio wypiłam 1 lieliszek wódki, chłopak się na mnie popatrzył i pyta co mi jest... ja nie wiem o co mu chodzi (nie czyłam nic) patrzę w lustro i cała byłam wysypana... miałam czerwoną buzię ale tak bardzo nierównomiernie... jeden policzek bardziej drugi mniej... nawet czoło miałam czerwone..

nie mam pojęcia o co tu chodzi, nigdy wcześniej tak nie miałam..
divinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 19:33   #33
margoem1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Wyczytałam ostatnio że przyczyną wszelkich uczuleń jest odwodnienie.
Głupio to brzmi bo medycyna boryka sie z tym problemem a sprawa bylaby prosta, ale powiem na swoim przykladzie.
jesyem uczulona na kofeinę. Okropnie, Wyskakuje mi niby tradzik (a pojawil sie w klasie maturalnej, kiedy zaczelam pic kawe- powienno mi to dac do myslenia). Nie pije juz kawy.
Tera zpo wypicu alkoholu mam plamy na twarzy, swedzace, podobne do ugryznienia komara.

Jakby sie zastanowić, to kawa odwadnia, i kazdy to wie, alkochol tez odwadnia. Po wypiciu alkocholu czasami budze sie z oczami jak wieloryb, a to byla tylko lampka wina!

proponuje, zeby pamietac, na prawde pamietac, zeby pijac alkochol zapijac go dużymi ilościami wody. Mi narazie pomaga, ale jestem na poczatku eksperymentu.

Jesli zrobimy to wspolnie to albo teze obalimy, albo potwierdzimy, a można sprobowac i uratowac siebie i tysiace istnien ludzkich, ktore nawet w sylwestra nie moga sie napic szampana.
margoem1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 22:07   #34
druid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Cytat:
Napisane przez margoem1986 Pokaż wiadomość
Wyczytałam ostatnio że przyczyną wszelkich uczuleń jest odwodnienie.
można zapytać gdzie t wyczytałaś? bo alergia to nadmierna reakcja obronna organizmu na wystąpienie bodźca, w moim przypadku alkoholu. Organizm szaleje wytwarza zbędne substancje które powodują obrzęki i opuchliznę, u mnie Obrzęk Qunickego
Cytat:
Głupio to brzmi bo medycyna boryka sie z tym problemem a sprawa bylaby prosta, ale powiem na swoim przykladzie.
jesyem uczulona na kofeinę. Okropnie, Wyskakuje mi niby tradzik (a pojawil sie w klasie maturalnej, kiedy zaczelam pic kawe- powienno mi to dac do myslenia). Nie pije juz kawy.
<- widzisz, czytałas gdzieś o trądziku jako reakcji alergicznej?
Cytat:
Tera zpo wypicu alkoholu mam plamy na twarzy, swedzace, podobne do ugryznienia komara.
ale zupełnie inne niż przy kawie, po ajkimc zasie amsz te lamy? jak długo się utrzymują?

Cytat:
Jakby sie zastanowić, to kawa odwadnia, i kazdy to wie, alkochol tez odwadnia. Po wypiciu alkocholu czasami budze sie z oczami jak wieloryb, a to byla tylko lampka wina!

proponuje, zeby pamietac, na prawde pamietac, zeby pijac alkochol zapijac go dużymi ilościami wody. Mi narazie pomaga, ale jestem na poczatku eksperymentu.
To teraz jak wygląda moje "uczulenie" po wypiciu 100 ml mieszaniny 50% sprite 50% martini czyli jakieś 9% alkoholu w ciągu 3 dostaję wypieków na twarzy, "wory pod oczami" + czoło, po 5 minutach robię się fioletowy na twarzy (całej) puchną mi wargi, zaczerwienienie rąk, pleców klatki, szyi (intensywne) ręce raczej pokrzywka, uszy kolor fioletowy
dochodzą duszności.

dodam, że posiłek duży jadłem 2h wcześniej, wypiłem bardzo dużo herbaty (było zimno 13 lutego więc się ogrzewałem wieczorem herbata, a drink mial być jeden na sen).

całość znikła po 50 minutach.
sprite sam piłem potem, i nie było efektu.

badania ogólne jak do tej pory nie wykazały nic. Wczesniej miałem wypieki po piwie, wódce, winie: tylko twarz równei szybko się pojawiały i same znikały i mogłem pić dalej.

P.S.
Po ostatniej reakcji następnego dnia po 1 kawałku 100g tortu z biszkoptu z rumem dostałem wypieków na twarzy.

odwodnienie odpada bo spożywam dziennie ponad 2 litry wody (herbata+woda)
Jesli zrobimy to wspolnie to albo teze obalimy, albo potwierdzimy, a można sprobowac i uratowac siebie i tysiace istnien ludzkich, ktore nawet w sylwestra nie moga sie napic szampana.[/QUOTE]
druid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 07:22   #35
margoem1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Opuchlizna oczu pojawia się rano nastepnego dnia po alkoholu. Plamy jak ugryzienia komarów pojawiają się spontanicznie, niedrapane spontanicznie bledną i znikaja po kilku godzinach. (czoraj mialam taką, nie pilam, nie wiem what's up!) Ropne wypryski na twarzy po kofeinie pojawiają się po 2 dniach... wczesniej zadnych obiawów... Znikają po 2 tyg? Po miesiącu? Roznie. Co do wody zaobserwowalam na ta chwile, ze pijac litr wody mineralnej przed zasnieciem po imprezie, rano nie mam kaca, czyli w sumie normalne, ale nei wpadlam wczesniej na to zeby pic butle wody mineralnej do snu po bibie Opuchlizna oczu nie pojawila sie od tego czasu. Moze dzieki wodzie? nie wiem, za krotki czas uplynal. Na uczulenie kofeinowe działa... nikotyna... Znacznie zmniejszajac reakce uczuleniowa kiedy to pijac kawe palę sobie do niej. Moze do alkoholu istnieje tez antidotum? Nie wiem ile prawdy jest w tej wodzie, ale probuje i narazie raczej pomaga niz szkodzi. Czy herbata ma dzialanie odwadniające, nie wiem. Jest wiele teorii. Nie wierzę juz w zadna teorię, tym bardziej w zadne nowinki. Sprawdzam na sobie co rozsądniejsze, reszty nie tykam (w tym herbaty, bo ma kofeinę).
margoem1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 20:31   #36
druid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Droga margoem1986 nie chce Cię przerażać ale reakcja po 24h to raczej nie uczulenie... z tego co wiem od alergologa 6h to bardzo długi czas reakcji.

Właśnie sprawdzam czy reakcja nastąpi. wypiłem już łyk piwa (Heineken) i od 10 minut odczuwam tylko palenie w przełyku oraz żołądku, nie puchnę, potem na piszę, co się działo kiedy kontynuowałem, chyba że przerwę...

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

No i lipa, dostaję wypieków... zobaczymy co się wydarzy dalej.
druid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:29   #37
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Nie mozna byc uczulonym na alkohol jako taki.

Mozna byc uczulonym na inne skladniki, charakterystyczne dla danego trunku (winogrona, rozne rodzaj zboz, chmiel). Alkohol i siarczany moga zaostrzac reakcje alergiczne (w tym astme).

Azjaci czesto cierpia na niedobor enzymow watrobowych metabolizujacych alkohol (ALDH2, dehydrogenaza acetaldehydowa) - objawy moga byc "podobne" do Twoich, druid. Moze warto to sprawdzic?

http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_flush_reaction
__________________

Edytowane przez Juliszka
Czas edycji: 2011-03-06 o 21:31
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 07:26   #38
druid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na alkohol ?

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Nie mozna byc uczulonym na alkohol jako taki.
To już wiem. I top nie jest raczej uczulenie.objaw jest ta ten sam, ale: 1) robiłem panele i nam 0 reakcji na podstawowe alergeny, 2) jeśli reaguje i mam palenie po połknięciu, 50 ml piwa, to nie powinno mi się udać go dopić, natomiast wczoraj się udało.pierwsze od miesiąca. Powolutku, i od połowy objawy w zasadzie ustąpiły. Butelkę piłem godzinę. Mam poparzone (piwo było chłodne, trochę chłodniejsze niż temp. pokojowa) gardło, i dostałem mocnych wypieków po gorącej kąpieli (30 minut po zaskoczeniu spożywania), ale pozatym żyje

Cytat:
Mozna byc uczulonym na inne skladniki, charakterystyczne dla danego trunku (winogrona, rozne rodzaj zboz, chmiel). Alkohol i siarczany moga zaostrzac reakcje alergiczne (w tym astme).
<- To odpada reakcja była już po: martini ze sprite, tort z rumem, listerine (tylko płukanie ust), no i piwko. Charakterystyczne ze czuje wtedy palenie i pojawiają się oparzenia...

Cytat:
Azjaci czesto cierpia na niedobor enzymow watrobowych metabolizujacych alkohol (ALDH2, dehydrogenaza acetaldehydowa) - objawy moga byc "podobne" do Twoich, druid. Moze warto to sprawdzic?
<- jak to sprawdzić? Musiał bym zrobić na to badanie bezpośrednio po spożyciu alkoholu.

Ja podejrzewam ze to jest jakoś związane z krążeniem i sercem.

Edytowane przez druid
Czas edycji: 2011-03-07 o 07:30
druid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.