Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 20:08   #1471
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jak nie mają wpływu. Są z nią od maleńkości. Od maleńkości pokazywali jej świat. Teraz pewnie zbierają owoce swojej pracy wychowawczej Bycie rodzicem nie jest łatwe. Tu nie wolno iść na łatwiznę Trzeba przemyśleć każdy krok, każdą decyzję, ważyć każde słowo.

Wiesz, dla mnie to wygląda tak, że rodzic może przejrzeć się w swoim dziecku jak w lustrze. Obserwując swoje dziecko, odnajdzie tam siebie.
Jeżeli rodzic nie potrafi poradzić sobie sam ze sobą, a nie ma drugiego rodzica, to dziecko jest pozostawione same sobie. Od maleńkości. Wychowuje się na podwórku, pali papierpsy w wieku lat kilku (rodzic tego także uczy, pokazując, że sam robi to co 3 sekundy, a wcześniej chowając przed własną matką papierosy w wózku dziecka).
To się nazywa margines. I rodzice nie mają wpływu, a jeśli już to negatywny - w tym wypadku.
Powyżej opisałam znajomy mi przykład. O normalnych rodzinach nie piszę, normalnym - gratuluję. Trudno jest w tych czasach wychować porządnie dziecko.
Jestem bardzo szczęśliwa jak widzę normalne, kulturalne dzieci. Myślę sobie, że muszą mieć fantastyczną rodzinę.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:09   #1472
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Tulip zdjecia cudo!
Zazdroszcze Lush'owych zakupow- mialam okazje w te wakacje byc w ich sklepie, ale dostalam oczoplasu, slinotoku itd i zglupialam- wyszlam z niczym. pod koniec pazdziernika bede miala okazje to nadrobic
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:12   #1473
iziz08
Zadomowienie
 
Avatar iziz08
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Tucson,Arizona
Wiadomości: 1 007
GG do iziz08
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

dzis 360 perry ellis
__________________
Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna...

iziz08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:12   #1474
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jak nie mają wpływu. Są z nią od maleńkości. Od maleńkości pokazywali jej świat. Teraz pewnie zbierają owoce swojej pracy wychowawczej Bycie rodzicem nie jest łatwe. Tu nie wolno iść na łatwiznę Trzeba przemyśleć każdy krok, każdą decyzję, ważyć każde słowo.

Wiesz, dla mnie to wygląda tak, że rodzic może przejrzeć się w swoim dziecku jak w lustrze. Obserwując swoje dziecko, odnajdzie tam siebie.
Święta racja Iwonko To rodzice wpajają dziecku wartości i uczą zachowań, postrzegania świata. Nawet codzienne nastroje przekazujemy swoim dzieciom i tak jak piszesz - możemy się przejrzeć w swoich dziecieć jak w lustrze...
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:13   #1475
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Jeżeli rodzic nie potrafi poradzić sobie sam ze sobą, a nie ma drugiego rodzica, to dziecko jest pozostawione same sobie. Od maleńkości. Wychowuje się na podwórku, pali papierpsy w wieku lat kilku (rodzic tego także uczy, pokazując, że sam robi to co 3 sekundy, a wcześniej chowając przed własną matką papierosy w wózku dziecka).
To się nazywa margines. I rodzice nie mają wpływu, a jeśli już to negatywny - w tym wypadku.
Powyżej opisałam znajomy mi przykład. O normalnych rodzinach nie piszę, normalnym - gratuluję. Trudno jest w tych czasach wychować porządnie dziecko.
Jestem bardzo szczęśliwa jak widzę normalne, kulturalne dzieci. Myślę sobie, że muszą mieć fantastyczną rodzinę.
Rodzice rodzicami, ale wszystkie grupy rówienicze maja wpływ na młoda jednostkę, ja studiuję pedagogike resocjalizacyjną i wiele przypadków patologii znam nie tylko z teorii.
Jezeli jednostka nie ma silnego oparcia w rodzicach podda sie grupie która ja zdemoralizuje. Oczywiscie sa takie przypadki ze z rodziny patologicznej wyrosnie naprawde madry szanujacy sie czlowiek.
Nie wrzucajmy wszystkich i wszystkiego do jednego worka, kazda rodzina to inne warunki wychowawcze.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:19   #1476
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Dokładnie, zgadzam się.
Ale jest też druga strona. Czasem rodzice w ogóle nie mają wpływu na swoje dzieci i wtedy te wychowywane są przez rówieśników (np. moja kuzynka :/).
A cóż to znowu za sloganik? Jak to nie mają wpływu? Chyba że są na Antylach, a dziecko w Polsce, wtedy zgoda.

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jak nie mają wpływu. Są z nią od maleńkości. Od maleńkości pokazywali jej świat. Teraz pewnie zbierają owoce swojej pracy wychowawczej Bycie rodzicem nie jest łatwe. Tu nie wolno iść na łatwiznę Trzeba przemyśleć każdy krok, każdą decyzję, ważyć każde słowo.

Wiesz, dla mnie to wygląda tak, że rodzic może przejrzeć się w swoim dziecku jak w lustrze. Obserwując swoje dziecko, odnajdzie tam siebie.
Zgadza się. Jeśli rodzic nie ma wpływu na dziecko gdy to ma lat naście tzn. że naście lat wychowania spierniczył od a do z.
Brak wpływu na córkę i wychowywanie jej przez znajomych świadczy tylko i wyłącznie o tym jak fatalnymi rodzicami są jej matka i ojciec.

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Jezeli jednostka nie ma silnego oparcia w rodzicach podda sie grupie która ja zdemoralizuje.
Oczywiscie sa takie przypadki ze z rodziny patologicznej wyrosnie naprawde madry szanujacy sie czlowiek.
Tylko że oba ww. zdania wzajemnie sobie przeczą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:26   #1477
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Rodzice rodzicami, ale wszystkie grupy rówienicze maja wpływ na młoda jednostkę, [...]
Pierwsza grupa do jakiej trafia dziecko to rodzina, a wydaje mi się, że w procesie wychowawczym największą rolę odgrywa właśnie pierwsze pięć - sześć lat życia dziecka. Więc to głównie od rodziców zależy, jakie będzie dziecko.

Grupy rówieśnicze w życiu dziecka pojawiają się później.

Nadmienię, że w tych rozważaniach podpieram się głównie własnym doświadczeniem. Tak mówi mi też intuicja.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 20:33   #1478
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jeśli kogoś uraziłam poprzednim wywodem to przepraszam, nie chciałam. To nie było nic osobistego. Ale już skończmy.
.
Fenris, przecież wiesz, że to nie musi być nic osobistego, żeby kogoś osobiście dotknąć
ja też mam swoje poglądy, wcale nie popularne, jestem prawicującąkatoliczką

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jak nie mają wpływu. Są z nią od maleńkości. Od maleńkości pokazywali jej świat. Teraz pewnie zbierają owoce swojej pracy wychowawczej Bycie rodzicem nie jest łatwe. Tu nie wolno iść na łatwiznę Trzeba przemyśleć każdy krok, każdą decyzję, ważyć każde słowo.

Wiesz, dla mnie to wygląda tak, że rodzic może przejrzeć się w swoim dziecku jak w lustrze. Obserwując swoje dziecko, odnajdzie tam siebie.
Homyku
moje dziecko jest sobą, absolutnie odrębną osobą, inną niż ja, mój mąż cała nasz rodzina i nasi przyjaciele
ale jeśli na to to Kim jest, jeśli już ma ktoś wpływ, to w piewszej kolejości mamy my, my Rodzice, a nie koleżanki
i to jest ok

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Tulipanko, witaj Piękne zdjęcia a szczególnie te flaszki


Ja muszę już iść spać, jutro wstaję o 3.30 żeby o 4 wyruszyć w bory tucholskie na grzybobranie. Wieczorem czeka mnie obróbka a w niedzielę wekowanie Nie będe jutro pachnieć - będę rozkoszować sie zapachem grzybni w lesie i rozgrzanych igiełek

Miłego łikendu wszystkim życzę
witaj Tulipanko zazdroszczę wakacji
Tymeno zazdroszczę grzybobrania
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:34   #1479
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A cóż to znowu za sloganik? Jak to nie mają wpływu? Chyba że są na Antylach, a dziecko w Polsce, wtedy zgoda.


Zgadza się. Jeśli rodzic nie ma wpływu na dziecko gdy to ma lat naście tzn. że naście lat wychowania spierniczył od a do z.
Brak wpływu na córkę i wychowywanie jej przez znajomych świadczy tylko i wyłącznie o tym jak fatalnymi rodzicami są jej matka i ojciec.


Tylko że oba ww. zdania wzajemnie sobie przeczą.
Wiecie co, dajmy spokój, bo znowu wyniknie kłutnia, rodzice ponoszą odpowiedzialnośc i to w wiekszosci, ale co z tego jak np dziecko do klasy 6 było super, a poszło do gimnazjum i dopiero jazda, duzo jest takich przypadków, ja sama skonczyłam gim i wiem ze tam jest taka presja,ze osoby które nie chodziły nie zdaja sobie sprawy z tego. Jak sie nie podporzadkujesz jestes nikim. Ja byłam nikim w 3 kl gim, wyzywano mnie od suk, ku..., szmat a to dlatego że powiedziałam swoje zdanie nt picia alkoholu, ja nie piłam i byłam gorsza, inni poddaja sie presji i pija, nawet jesli sa z tzw dobrego domu. Po 3 m-cach byłam strzepem nerwów, jakby nie psycholog to nie wiem...wiec dajcie spokoj ze swoimi wywodami o rodzicach.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:38   #1480
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Moja latorośl ma 12 lat. Poddalam obserwacji wstecz wychowanie syna.
Przez 4 pierwsze lata byliśmy w domu razem.Potem przedszkole, szkola i tu spierdz..... ostatni rok wychowywania syna.
Rzuciłam się w wir pracy, nie bylo mnie w domu. Słabsze oceny, kombinacje alpejskie i błędy moje i naszego syna.

Obudziłam się na wakacjach kiedy odkryłam że syn jest fajnym kompanem, trzeba go trochę zrozumiec, wyciągnąć dłoń, zainteresować czymś co razem robimy.
Odkrylam jak świetnie jest jeździć na rowerach razem i ścigac się
Mam mniej etatów teraz. Teraz jest cudownie!!!!




Rodzic też musi coś dostrzec. Ja popełniłam błąd i dobrze że naprawiam to. Chce mieć większy kontakt z dzieckiem i chrzanie większe pieniądze.

A w temacie pachne cudowną Theoremą. Testuje rozświetlacz Armaniego i jestem zachwycona i zmartwiona -te ceny
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:38   #1481
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Pierwsza grupa do jakiej trafia dziecko to rodzina, a wydaje mi się, że w procesie wychowawczym największą rolę odgrywa właśnie pierwsze pięć - sześć lat życia dziecka. Więc to głównie od rodziców zależy, jakie będzie dziecko.

Grupy rówieśnicze w życiu dziecka pojawiają się później.

Nadmienię, że w tych rozważaniach podpieram się głównie własnym doświadczeniem. Tak mówi mi też intuicja.
Ok, rozumiem.
Z tego co sie uczyłam, to w pewnym momencie rodzice jako jedna z grup odchodza na dalszy plan, a na 1 wchodzi własnie grupa rowiesnicza (teoria a nie moje zdanie).
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 20:43   #1482
Lipglossjunkie
Zakorzenienie
 
Avatar Lipglossjunkie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8 241
GG do Lipglossjunkie
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Moja latorośl ma 12 lat. Poddalam obserwacji wstecz wychowanie syna.
Przez 4 pierwsze lata byliśmy w domu razem.Potem przedszkole, szkola i tu spierdz..... ostatni rok wychowywania syna.
Rzuciłam się w wir pracy, nie bylo mnie w domu. Słabsze oceny, kombinacje alpejskie i błędy moje i naszego syna.

Obudziłam się na wakacjach kiedy odkryłam że syn jest fajnym kompanem, trzeba go trochę zrozumiec, wyciągnąć dłoń, zainteresować czymś co razem robimy.
Odkrylam jak świetnie jest jeździć na rowerach razem i ścigac się
Mam mniej etatów teraz. Teraz jest cudownie!!!!






Rodzic też musi coś dostrzec. Ja popełniłam błąd i dobrze że naprawiam to. Chce mieć większy kontakt z dzieckiem i chrzanie większe pieniądze.

A w temacie pachne cudowną Theoremą. Testuje rozświetlacz Armaniego i jestem zachwycona i zmartwiona -te ceny

Neonko Milo sie to czyta Na pewno jestes wspaniala mama
Lipglossjunkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:44   #1483
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Wiecie co, dajmy spokój, bo znowu wyniknie kłutnia, rodzice ponoszą odpowiedzialnośc i to w wiekszosci, ale co z tego jak np dziecko do klasy 6 było super, a poszło do gimnazjum i dopiero jazda, duzo jest takich przypadków, ja sama skonczyłam gim i wiem ze tam jest taka presja,ze osoby które nie chodziły nie zdaja sobie sprawy z tego. Jak sie nie podporzadkujesz jestes nikim. Ja byłam nikim w 3 kl gim, wyzywano mnie od suk, ku..., szmat a to dlatego że powiedziałam swoje zdanie nt picia alkoholu, ja nie piłam i byłam gorsza, inni poddaja sie presji i pija, nawet jesli sa z tzw dobrego domu. Po 3 m-cach byłam strzepem nerwów, jakby nie psycholog to nie wiem...wiec dajcie spokoj ze swoimi wywodami o rodzicach.
A te dzieci wywołujące presję na swoich rówieśnikach skąd się wzięły? Ich rodzice musieli się gdzieś zagubić na wychowawczej ścieżce



Neonko Tak trzymać

za wszystkich rodziców
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:44   #1484
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Wiecie co, dajmy spokój, bo znowu wyniknie kłutnia, rodzice ponoszą odpowiedzialnośc i to w wiekszosci, ale co z tego jak np dziecko do klasy 6 było super, a poszło do gimnazjum i dopiero jazda, duzo jest takich przypadków, ja sama skonczyłam gim i wiem ze tam jest taka presja,ze osoby które nie chodziły nie zdaja sobie sprawy z tego. Jak sie nie podporzadkujesz jestes nikim. Ja byłam nikim w 3 kl gim, wyzywano mnie od suk, ku..., szmat a to dlatego że powiedziałam swoje zdanie nt picia alkoholu, ja nie piłam i byłam gorsza, inni poddaja sie presji i pija, nawet jesli sa z tzw dobrego domu. Po 3 m-cach byłam strzepem nerwów, jakby nie psycholog to nie wiem...wiec dajcie spokoj ze swoimi wywodami o rodzicach.
prawda nie kłóćmy się, ale ja jestem na bieżąco z gimnazjum i z liceum, masz siłę (pewnie z domu) nikt Ci krzywdy nie zrobi
I tak trzymajmy, bądźmy silne i pachnące , my i nasze dzieci
moja córka buszuje w moich perfumach, a ja w jej

pokój, siła i perfumy
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:47   #1485
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
pokój, siła i perfumy
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:55   #1486
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Rodzic też musi coś dostrzec. Ja popełniłam błąd i dobrze że naprawiam to. Chce mieć większy kontakt z dzieckiem i chrzanie większe pieniądze.
Neonko i tak trzymaj
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:55   #1487
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Dziękuje blyszcąca buźko. Wiesz, kiedy w zeszlym roku syn powiedzial do mnie

"mamo Ty mnie nie rozumiesz" nogi mi się ugięły
Do kogo mogłam mieć pretensje? Tylko do siebie.

Nie chce tego więcej usłyszeć . Dlatego też, na maksa wykorzystujemy wolne dni- trudno znajomi niech sie obrażają, razem gotujemy( uwielbia syn), ogladamy filmy, kupujemy książki, gramy, szalejemy, spacerujemy-grzybobranie.

I jeszcze co stwierdzilam bolesnego, szkoła niszczy zainteresowania dziecka. Nasz system nie ukierunkowuje w strone tego co kocha najbardziej. Jak ma poszerzyć swoje zainteresowania jeśli nawet kółka zainteresowań nie ma np. z kucharzenia, fotografowania. Myśle o zainteresowaniach innych niż np. sport. A w malych miastach niestety nie ma możliwości. Jednym slowem KASZANA.
Poza tym nauczyciele nie rozumieją, że przyczyną problemów w szkole są problemy w domu. Sama ucze w szkole ( 2 rok) i słysze o czym mówi się na radach pedagogicznych. Jak nauczyciele podkopują dołki uczniom np. wychodzącym z narkomanii.

Nie jestem po studiach pedagogicznych,ale tak sie nie robi. Nie można wbijać ostatniego gwoździa do trumny młodego człowieka, którego matka nie kocha, ojciec leje a rodzeństwo G to obchodzi. Przecież ten czlowiek szuka wsparcia, zrozumienia , miłości a wlaściwie to nawet nie zna takich wartości, bo kto miał nauczyć.
Cóż może za pare lat będę taka jak inni nauczyciele w moim Ośrodku Szkolno-Wych. Może zobojętnieje...oby nie
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:59   #1488
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
A te dzieci wywołujące presję na swoich rówieśnikach skąd się wzięły? Ich rodzice musieli się gdzieś zagubić na wychowawczej ścieżce



Neonko Tak trzymać

za wszystkich rodziców
Znam rodziców tych osób które mnie napietnowały, jedna jest moja była nauczycielka, druga tez raczej ok, trzecia fakt patologia.

Z mamą zawsze miałam dobry kontakt, nie jest idealna ale jest szczera.

Badzmy silne i oby nasze dzieci tez takie były, nie opuszczajmy ich nigdy chodzby miały juz 20lat (ja nie mam jeszcze dzieci dla wyjasnienia)
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:03   #1489
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Wiecie co, dajmy spokój, bo znowu wyniknie kłutnia, rodzice ponoszą odpowiedzialnośc i to w wiekszosci, ale co z tego jak np dziecko do klasy 6 było super, a poszło do gimnazjum i dopiero jazda, duzo jest takich przypadków, ja sama skonczyłam gim i wiem ze tam jest taka presja,ze osoby które nie chodziły nie zdaja sobie sprawy z tego. Jak sie nie podporzadkujesz jestes nikim. Ja byłam nikim w 3 kl gim, wyzywano mnie od suk, ku..., szmat a to dlatego że powiedziałam swoje zdanie nt picia alkoholu, ja nie piłam i byłam gorsza, inni poddaja sie presji i pija, nawet jesli sa z tzw dobrego domu. Po 3 m-cach byłam strzepem nerwów, jakby nie psycholog to nie wiem...
Przy takim tonie faktycznie o kłótnię łatwo.

A na co to jest argument? Na wpływ rodziców czy przeciwnie?

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
wiec dajcie spokoj ze swoimi wywodami o rodzicach.
Ciekawa "rozmowa".

Neonko

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Znam rodziców tych osób które mnie napietnowały, jedna jest moja była nauczycielka, druga tez raczej ok, trzecia fakt patologia.
Znaczy jak nauczycielka to dobry dom, tak?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 21:03   #1490
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Lipglossjunkie Pokaż wiadomość
Neonko Milo sie to czyta Na pewno jestes wspaniala mama
Chciałam napisac to samo
Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
pokój, siła i perfumy
Dobrze powiedziane
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:05   #1491
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

pokój, siła i perfumy- PSiP EXTRA
oby nie coś podobnego( patryjotycznie)
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:08   #1492
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Przy takim tonie faktycznie o kłótnię łatwo.

A na co to jest argument? Na wpływ rodziców czy przeciwnie?


Ciekawa "rozmowa".

Neonko


Znaczy jak nauczycielka to dobry dom, tak?
Znam tą nauczycielke i ona jest ok, 2 lata mnie uczyła, chociaz moze w domu przybiera inna postac.
Prosze nie szukaj dziury w calym, nigdy zapewne nie byłas w takiej sytuacji jak ja i ciesz sie z tego.
Chciałam tylko powiedziec ze obecnie rola rodzicow znaczaco maleje w procesie wychowaniai to jest straszne.

Neonko
zeby wszystkie mamy takie były a nie wyscig szczurów w firmie, a dla dzieci brak czasu, tylko kasa, kasa, kasa...ech.....
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:13   #1493
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Smile Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Nevado,no co Ty?Teraz to się nieźle zmartwiłam.Nigdy nie miałam z tym problemów(tj. z bólem brzucha),ale co będzie jak się pojawią

Pachnę koktajlem Lacoste PF i Zieonej herbaty a na łapkach mam pachnący krem Johnson's Baby Bed Time-zapach tak somo świetny ale jest dużo bardziej treściwy od mleczka
Jak będą się pojawiać to są takie specjalne tableteczki na bóle okresowe, te wszystkie nurofeny nic nie dają ,a ten lek ,który dostałam w aptece bez recepty jest super jakby co to podam nazwę jak go znajdę (mam takie porządki ,że głowa boli heh)

Dzisiaj testowałam Omnię Amethyste - oczarował mnie ten zapach, mega trwały - chyba najtrwalszy z wszystkich Omni, pachnie lekko jak Merveilles ,ale w połączeniu z klasyczna Omnią, śliczny i ten flakonik

Po za tym nabyłam dwa pędzle w Sephorze, jest promocja -30% na wszystkie pędzle prócz tej najnowszej ,,srebrnej'' linii...
Widziałam zapachy w promocji takie jak Hypnose Legere (czy jakoś tak) ,Tresor Printemps, Herrera Splash, Escada Sunset Heat i coś tam na pewno jeszcze było ale pamięć zbyt krótka

Co do aktualnego tematu forumowego to chodziłam do szkoły-liceum z mundurkami, w sumie było fajnie ,bo nie było dylematu w co się ubrać ,ale tak na poważnie to moim zdaniem bez sensu wprowadzać mundurki, bo tak naprawdę taka zasada nie tyle wprowadza agresję co BUNT...
Nie mniej jednak w moim osobistym przypadku swój mundurek pokochałam po pierwsze mogłam spokojnie skupić się wyłącznie na nauce, ubranie przestało mieć znaczenie, wiedziałam w co się ubiorę następnego dnia, do sklepów zaczęłam chodzić wręcz sporadycznie(przedtem to była taka trochę moja mania) po za tym szczerze mówiąc w mundurku człowiek czuje się inaczej, jednak biała koszula z kołnierzykiem w dzisiejszych czasach dla nastolatka to ,,strój galowy'' i wprowadza w tak zwany stan powagi
Obecne wprowadzenie mundurków jest nieco przesadzone, po pierwsze kroje tych mundurków są zupełnie jak codzienne ciuchy tylko w innych kolorach, jedynym celem jaki w tym widzę to to aby nie było ''rozwarstwienia'' pomiędzy uczniami,ale czy jest to potrzebne? takie wartości powinni wkładać rodzice dzieciom do głowy, aby istniała tolerancja, poszanowanie dla innego człowieka, mundurki w takiej kwestii stają się nawet złem ,bo zabierają funkcję wychowawczą rodzicom ... w życiu problemy są potrzebne ,aby móc je rozwiązywać i przez to się rozwijać.

Jeżeli chodzi o twierdzenie ,że dzieci są odzwierciedleniem rodziców to ok... ja jestem odzwierciedleniem tego co przez nich przeżyłam, tego wszystkiego co się przez nich w moim życiu wydarzyło, myślę ,że jestem odzwierciedleniem ich metod wychowawczych lub ich braku, tak myślę najpewniej...

Co do sprawy wielonarodowościowej to nie potępiam innych narodowości, myślę ,że ludzie co przyjerzdzają do naszego kraju są w stanie bardziej docenić jego dobrodziejstwa, zauważyłam również ,że niejednokrotnie potrafią być bardziej życzliwi od Polaków.
Niestety polityka niektórych państw nie pozwala na normalne życie, nie dziwie się tym ludziom, bo sama rozważam pomysł wyjazdu do innego państwa, jednak jestem jeszcze młoda ,a uważam ,że do takiej decyzji trzeba w pełni dojrzeć aby ona była najwłaściwsza i w pełni zgodna z sumieniem.

Ale się rozgadałam uff
Ta Omnia Amethyste tak ślicznie pachnie, ja chcem flakonik
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:15   #1494
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Rodzice mają wpływ na swoje dziecko CAŁY CZAS. Bo nawet jeśli nie ma ich przy nim, to bardzo na nie wpływają. Swoją nieobecnością.


Tulip, witaj
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:17   #1495
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Znam tą nauczycielke i ona jest ok, 2 lata mnie uczyła, chociaz moze w domu przybiera inna postac.
Nie żartuj. Nie masz pojęcia kim jest Twój nauczyciel. Jakim jest rodzicem nawet Ci się nie śniło.

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Prosze nie szukaj dziury w calym, nigdy zapewne nie byłas w takiej sytuacji jak ja i ciesz sie z tego.
Nie skomentuję początku tej wypowiedzi...

Nie byłam w Twojej sytuacji, ani Ty w mojej, ale to nie mnie się cieszyć, gwarantuję Ci - nie zamieniłabyś się ze mną.

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Chciałam tylko powiedziec ze obecnie rola rodzicow znaczaco maleje w procesie wychowaniai to jest straszne.
A czemu maleje? Bo rodzic jest w pracy, przed telewizorem, na fitness, na naradzie, u znajomych, a dziecko zajmuje się sobą samo.
Ta rola nie maleje przypadkiem, maleje z winy rodziców.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:18   #1496
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

A ja juz po pysznicu jestem odrazu człowiek mysli inaczej a Oral Room nadal pachna.

A odnosnie nauczycielki to matka mojej kolezanki (tak ja jeszcze nazywam), czesto bywalam u nich w domu, nawet teraz po tych gimnazjalnych incydentach bywam, w koncu z ta dziewczyna teraz studiuje. Dlatego troche wiem o ich zyciu .
Bezpodstawnie napewno nic bym nie smiala twierdzic, wiem ze ta dziewczyna (kolezanka) byla wychowywana z zasadami, a gdzie potem sie one podziały tego nie wie i wnikac nie bede.

A rodzice Kropeczko sami sobie ten los zgotowali i w tym przypadku dzieciaczki sa bezradne.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:19   #1497
secco
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Tulipanko,miło Cię widzieć.Fotki fajne,gratuluję udanej wycieczki.
Tymeno,przyjemnego grzybobrania.

Stęskniona za Scentem zaaplikowałam go sobie nadgarstkowo.
secco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:22   #1498
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Jak myślicie który zapach jesienny będzie największym wydarzeniem perfumeryjnym?
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:25   #1499
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Neonko, wczoraj w Quality sprzedawca powiedzial,
ze do tytulu roku pretenduja perly Lalique.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:26   #1500
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XV

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
I jeszcze co stwierdzilam bolesnego, szkoła niszczy zainteresowania dziecka. Nasz system nie ukierunkowuje w strone tego co kocha najbardziej. Jak ma poszerzyć swoje zainteresowania jeśli nawet kółka zainteresowań nie ma np. z kucharzenia, fotografowania. Myśle o zainteresowaniach innych niż np. sport. A w malych miastach niestety nie ma możliwości. Jednym slowem KASZANA.
Poza tym nauczyciele nie rozumieją, że przyczyną problemów w szkole są problemy w domu. Sama ucze w szkole ( 2 rok) i słysze o czym mówi się na radach pedagogicznych. Jak nauczyciele podkopują dołki uczniom np. wychodzącym z narkomanii.

Nie jestem po studiach pedagogicznych,ale tak sie nie robi. Nie można wbijać ostatniego gwoździa do trumny młodego człowieka, którego matka nie kocha, ojciec leje a rodzeństwo G to obchodzi. Przecież ten czlowiek szuka wsparcia, zrozumienia , miłości a wlaściwie to nawet nie zna takich wartości, bo kto miał nauczyć.
Cóż może za pare lat będę taka jak inni nauczyciele w moim Ośrodku Szkolno-Wych. Może zobojętnieje...oby nie
Neonko, racja
ja, a właściwie mój mąż wybrał dla naszej córki szkołę podstaową, szkołę waldorfską, polecam, może nie nauczyli jej tam matematyki i fizyki, ale niczego w niej nie zabili
nauczyli jej tego co najważniejsze że jest wartościowym człowiekiem
nauczyciel jest dal niej człowiekiem i ona też czuje się w szkole człowiekiem potem dopiero uczniem
pamiętam jak opowidała mi o piewsrwszym dniu w gimnazjum, byli całą klasą na wycieczce i ona jedna rozmawiała z ich nową wychoawczynią, bo.... było było jej przykro, że nikt się do niej (wycowawczyni) nie odzywa


w temaciepachnę wędzonym łososiem z cytryną
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.