Callanetics czy Pillates? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 21:18   #1
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647

Callanetics czy Pillates?


Co polecacie?
Co jest bardziej efektywne, a zarazem nie obciążające stawów?
Co jest bardziej skuteczne na poprawe kondycji i spadek masy ciała?

Czekam na propozycje
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 02:16   #2
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Niej jestem zadna specjalistka w tej kwestii ale probowalam jednego i drugiego. Jak dla mnie zdecydowaniej fajniejsze bylo callantetics jednakze slyszalam o nim negatywne opinie 'fachowcow'. Jesli chodzi o pilates to jedno jest pewne, ze wykonujac cwiczenia poprawnie pod okiem dobrego trenera, nie 'uszkodzisz' sie z zaden sposob. Callanetics jest bardziej energiczne, wielokrotnie powtarzasz dane cwiczenie natomiast w pilates nie liczy sie ilosc tylko jakosc wykonywanego cwiczenia. Jesli mialabym wrocic do obu z nich to do callanetics wystarczy plytka dvd, do pilates dobry trener.
pozdr.
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 08:37   #3
NATALENKA100
Raczkowanie
 
Avatar NATALENKA100
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 413
GG do NATALENKA100
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Zdecydowanie pilates jak napisała Strus przy cwiczeniach pilatesu innych niż podstawowe powinno się poradzic trenera ale pilates jest zdecydowanie skuteczniejszy niż calanetics..wymaga tylko więcej zachodu.Cwicze ponad 2 lata..jestem zachwycona.
NATALENKA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 13:37   #4
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez strus2001 Pokaż wiadomość
Niej jestem zadna specjalistka w tej kwestii ale probowalam jednego i drugiego. Jak dla mnie zdecydowaniej fajniejsze bylo callantetics jednakze slyszalam o nim negatywne opinie 'fachowcow'. Jesli chodzi o pilates to jedno jest pewne, ze wykonujac cwiczenia poprawnie pod okiem dobrego trenera, nie 'uszkodzisz' sie z zaden sposob. Callanetics jest bardziej energiczne, wielokrotnie powtarzasz dane cwiczenie natomiast w pilates nie liczy sie ilosc tylko jakosc wykonywanego cwiczenia. Jesli mialabym wrocic do obu z nich to do callanetics wystarczy plytka dvd, do pilates dobry trener.
pozdr.
nie pomogę w wątku, bo nie cwiczyłam nigdy pilates ale strus2001 - mogłabyś napisać jakie to opinie?? bo ćwiczę od czasu do czasu callanetics a teraz zaczelam miec watpliwosci
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 14:08   #5
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Mi chodzi głownie, żeby troche schudnąć i wyrzeźbic sobie sylwetke. Więc , pewnie lepszy by był callanetics bo jest bardziej intensywny. aczkolwiek boje się, że nie dam rady z ćwiczeniami bo nie jestem dobrze rozciągnięta i wysportowana. Z drugiej strony pillates wydaje mi sie byc dobry na ukształtowanie sylwetki, poprawienie kondycji a nie na wyrzeźbienie czy zrzucenie kilogramów..
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 14:13   #6
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Mi chodzi głownie, żeby troche schudnąć i wyrzeźbic sobie sylwetke. Więc , pewnie lepszy by był callanetics bo jest bardziej intensywny. aczkolwiek boje się, że nie dam rady z ćwiczeniami bo nie jestem dobrze rozciągnięta i wysportowana. Z drugiej strony pillates wydaje mi sie byc dobry na ukształtowanie sylwetki, poprawienie kondycji a nie na wyrzeźbienie czy zrzucenie kilogramów..
na pewno dasz radę oczywiście że na początku nie będziesz potrafiła wszystkiego zrobić ale po paru godzinach (callanetics, bo na temat pilates nie mogę się wypowiedziec) będzie Ci szło coraz lepiej.
Mowi Ci to osoba z kondycją gorszą niż dno
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 14:58   #7
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość
na pewno dasz radę oczywiście że na początku nie będziesz potrafiła wszystkiego zrobić ale po paru godzinach (callanetics, bo na temat pilates nie mogę się wypowiedziec) będzie Ci szło coraz lepiej.
Mowi Ci to osoba z kondycją gorszą niż dno
haha, nie widziałaś mnie. moje miesnie sie tak zastały, ze nie potrafie juz dotknąć głowa kolan na wyprostowanych nogach
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 00:47   #8
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Callanetics czy Pillates?

wyćwiczyyysz
ale jeśli nie jesteś osobą która kocha sport to myslę że callanetics szybko Ci się znudzi. wiem po sobie.
może i te ćwiczenia dają efekty ale są strasznie monotonne i zabieraja dużo czasu...
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 09:00   #9
NATALENKA100
Raczkowanie
 
Avatar NATALENKA100
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 413
GG do NATALENKA100
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Mi chodzi głownie, żeby troche schudnąć i wyrzeźbic sobie sylwetke. Więc , pewnie lepszy by był callanetics bo jest bardziej intensywny. aczkolwiek boje się, że nie dam rady z ćwiczeniami bo nie jestem dobrze rozciągnięta i wysportowana. Z drugiej strony pillates wydaje mi sie byc dobry na ukształtowanie sylwetki, poprawienie kondycji a nie na wyrzeźbienie czy zrzucenie kilogramów..
Podczas pilatesu raczej nie spalasz to prawda,spala sie dopiero na poziomie super zaawansowanym kiedy wszystkie ruchy są szybkie i płynne.ale co do rzeżbienia sylwetki pilates jest fenomenalny.Callanetics pozwoli Ci spalac jeśli czujesz się za mało rozciągnięta poprostu przed właściwym treningiem porozciągaj się.

3mam kciuki
NATALENKA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 10:45   #10
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Callanetics czy Pillates?

nie ćwiczyłam callanectocsu ale z samej teorii wydaje mi się pilates lepszy
rozciąga wzmacnia ciała ujędrniając je

i jest ciekawszy ma więcej ćwiczeń które można w zestawy komponować

ps pilatesa nie wykonuje się szybko bo to nie ta teoria
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:01   #11
NATALENKA100
Raczkowanie
 
Avatar NATALENKA100
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 413
GG do NATALENKA100
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
nie ćwiczyłam callanectocsu ale z samej teorii wydaje mi się pilates lepszy
rozciąga wzmacnia ciała ujędrniając je

i jest ciekawszy ma więcej ćwiczeń które można w zestawy komponować

ps pilatesa nie wykonuje się szybko bo to nie ta teoria
Pilates na poziomie zaawansowanym wykonywac mozna szybko
NATALENKA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 12:34   #12
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Matko dziewczyny, dziekuje ze próbujecie mi pomóc ale nie mam pojecia co wybrać.
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:27   #13
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Matko dziewczyny, dziekuje ze próbujecie mi pomóc ale nie mam pojecia co wybrać.
może poćwicz i to i to i zobaczysz co Ci się bardziej podoba

Cytat:
Napisane przez NATALENKA100 Pokaż wiadomość
Podczas pilatesu raczej nie spalasz to prawda,spala sie dopiero na poziomie super zaawansowanym kiedy wszystkie ruchy są szybkie i płynne.ale co do rzeżbienia sylwetki pilates jest fenomenalny.Callanetics pozwoli Ci spalac jeśli czujesz się za mało rozciągnięta poprostu przed właściwym treningiem porozciągaj się.

3mam kciuki
NATALENKA to znaczy że np. jak ktoś ma trochę za duży brzuch i chce poprawić sobie sylwetkę, to pilates nic mu nie da? jak można rzeźbic sylwetkę bez spalania? w tym pytaniu nie ma sarkazmu ani nic, ja serio nie wiem
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:42   #14
NATALENKA100
Raczkowanie
 
Avatar NATALENKA100
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 413
GG do NATALENKA100
Dot.: Callanetics czy Pillates?

NATALENKA to znaczy że np. jak ktoś ma trochę za duży brzuch i chce poprawić sobie sylwetkę, to pilates nic mu nie da? jak można rzeźbic sylwetkę bez spalania? w tym pytaniu nie ma sarkazmu ani nic, ja serio nie wiem[/quote]

Chodzi mi o to że aby ogólnie schudnąc potrzebne są nieco intensywniejsze cwiczenia...Co do samego brzuszka to pilates go napewno spłaszczy i zdecydowanie poprawi wygląd wszystkich parti ciala (objetych treningiem).Jeśli jednak chce się zdecydowanie schudnąc to można się rozczarowac pilatesem(bo bedzie to przy rozsadnej diecie trwac dłuzej niż gdy np biegamy).Pilates wyszczupla bo kształtuje mięśnie które sa bardziej smukłe mniej *rozlazłe* ...Pilates jest cudowny sama cwicze już długi czas niedlugo bede instruktorem(o ile zdam egzamin)Spalasz naturalnie ale nie jest to takie spalanie jak podczas aerobów dlatego przy planie większego chudnięcia powinno się postawic na coś co dodatkowo pomoze nam spalac zeby efekt był szybszy
NATALENKA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:28   #15
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Callanetics czy Pillates?

no to może faktycznie warto? dzięki za odpowiedź i powodzenia na tym egzaminie
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:50   #16
NATALENKA100
Raczkowanie
 
Avatar NATALENKA100
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 413
GG do NATALENKA100
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość
no to może faktycznie warto? dzięki za odpowiedź i powodzenia na tym egzaminie
Warto.Dziekuje bardzo
NATALENKA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 12:35   #17
Ateneum
Raczkowanie
 
Avatar Ateneum
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Callanetics czy Pillates?

próbowałam zarówno jednego jak i drugiego, i bardziej pochłonął mnie pilates
(chociaż mimo wszystko jak dla mnie zbyt nużący )
__________________

Kobieta jest najsłabsza gdy kocha,
a najsilniejsza, gdy jest kochana...


[ Erich Osterfield ]




Bartek
Ateneum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 10:50   #18
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Ja nie próbowałam wprawdzie callanetics ale na pilates chodzę od 2 miesięcy i jestem bardzo na tak zapisałam się właściwie z ciekawości i po pierwszych zajęciach myślałam, że szybko zrezygnuję bo ćwiczenia były bardzo proste i nie sądziłam, żeby pomogły mi w jakikolwiek sposób.

Teraz widzę jak bardzo się myliłam. Poziom jest coraz trudniejszyUwierzcie mi, że ćwiczenia, mimo, że wydawać się mogą statyczne- potrafią nieźle zmęczyć

Pilates przede wszystkim uczy zdrowych nawyków w czasie jakichkolwiek ćwiczeń. Nie wyobrażam sobie teraz, jak ja kiedyś mogłam ćwiczyć brzuszki bez tej świadomości prawidłowego oddechu i prawidłowego "zachowania się brzucha podczas oddechu" czego nauczył mnie właśnie pilates.

Poza tym dobrze rozciąga i wzmacnia, poprawia kondycję mięśni brzucha oraz mięśni tzw "kobiecych"- jesli któras z Was ma problemy np z trzymaniem moczu lub chciałaby wzmocnić mięśnie Kegla- pilates jest dla Was . Poza tym wzmacnia i odciąża kręgosłup.

Gorąco polecam
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 11:09   #19
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Ja próbowałam i jednego i drugiego. Callanetics mi lepiej odpowiada, ładnie wysmukla ciało, ujędrnia mięśnie. W callaneticsie zaczyna sie ćwiczyć od tylu powtórzeń od ilu daję się radę, powoli zwiększając powtórzenia.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 22:20   #20
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Callanetics czy Pillates?

Stoję przed wyborem zajęć w ramach WF i nie mam zielonego pojęcia na co się zdecydować. Jestem dosyć szczupła, a jedyne, co mi na dzień dzisiejszy 'ciąży', to brzuch, który ostatnimi czasy zrobił się troszkę wydatniejszy. Dlatego zależy mi głównie na płaskim brzuchu, ale oczywiście nie obrażę się, gdy ciało mi się dodatkowo wymodeluje

Biorę pod uwagę pilates, callanetics i ABT - które z nich przyniesie najlepsze efekty przy 90 minutowym treningu raz w tygodniu? (oczywiście nie spodziewam się wielkich zmian, ale liczę chociaż na odrobinę poprawy)
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 20:08   #21
makkapakka
Rozeznanie
 
Avatar makkapakka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 821
Dot.: Callanetics czy Pillates?

ja parę lat temu ćwiczyłam pilatesa codziennie w domu (filmik nazywa się Winsor Pilates - Advanced Body Slimming) . efekty były już po dwóch tygodniach. ciało się wysmukliło, brzuch spłaszczył. zamierzam do niego wrócić po skończeniu turbo fire

uwielbiam pilatesa z a. winsor
makkapakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.