Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 14:15   #1591
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja widzialam w aptece klorane 40(spray- bo o takim mysle) 100ml za 40zł. To dobra cena? Bo na KWC jest podana 34... Podrozal?
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 15:02   #1592
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Shee`naz stosowałam Soraye na buzię? Ja jakos nie mam zaufania do tej marki, choć w sumie nigdy nie sięgałam po jej kremy, może raz czy dwa dawno? Avene mi służy, ale jest jej niewiele i jak do tego dojdzie dosmarowywanie sie gdy wszytko spływa z potem na słoneczku, to bardzo szybko ubywa
Ktoś pytał o Iwostin? Chyba juz o tym pisałam. Stosowałam Iwostin Emulsje 40 a potem 50 chyba przez rok, przekonana, że znalazłam filtr idealny. Był to mój pierwszy i jesli (bo tyle się naczytałam) się nie ważył, nie robił ciasta na twarzy i nie wyglądał jak smalec (tylko masło) to uznałam, że nie mam co szukać. W porównaniu z Lirene bielił i błyszczał się (choc Lirene na 99% mnie zapchała). Avene na ich tle, nie zapycha (na razie), nie bieli, tylko wyrównuje plamki, matuje i błyskawicznie się wchłania. Po tak pozytywnych doświadczeniach z emulsją, chcę sięgnac po mleczko albo tę Soraję jako tanszą alternatywę.
A propo...ostatnio spaliłam sobie nogi z tyłu i plecy (chwila na słońcu bez filtra) po kilku dniach wyszłam na słonko, ale nogi z tyłu zachowawczo posmarowałam Lirene 50, i okazało się, że maź spłynęła mi na nogi z przodu i opaliłam się w esy floresy z zaciekami Tam gdzie popłunęła smuga świeżo nałożonego filtra z wodą zostały białe zacieki.
Lirene i Iwostin odpadaja . Iwostinów nie lubie bardzooo. We wszystko pchaja Isopropyl Palmitate, ktory mnie strasznie zapycha (równiez do serii anty uv Solecrin).
Polecam Ci wyprobowac Soraye. Tez nie mialam zaufania do tej firmy, ale teraz sie przekonuje. Zrobie taka mała analize porownawcza z Avene:

Avene nie zapycha, skutecznie chroni i dzieki zawartosci wody termalnej fajnie pielegnuje.
Mysle jednak, ze Soraya dla dzieci 60 moze stac sie idealnym zamiennikiem. Jest mniej klejaca od Avene, rowneiz nie zapycha (za to dorbze nawilza), po delikatnym wklepaniu bielenie znika.
Do tego cena , w promocji niecałe 18 zł za 100 ml, Avene 50-60 zł za 50 ml.
Oba filtry zawieraja kontrowersyjny ethylhexyl methoxycinnamate, nie maja za to parsolu wiec nadaja sie pod kazda kolorowke.

Wedlug informajci producenta, deklarowana protekcja Sorayi 60 z fotostabilnym filtrem uvinul a plus, wynosi UVB 60/UVA 30.
W przypadku Avene z fotostabilnym tinosorbem, jest to UVB 50, PPD (wskaznik anty uva) szacowane na 18-25.
Ciezko stwierdzic ile tu tak naprawde zgadza sie z rzeczywistoscia.
Istotna dla niektorych moze byc tez informacja, ze filtr Sorayi jest na silikonach, w Avene ich nie uzyto.
Cóz, wybor nalezy do nas, dla mnie te dwa filtry sa bardzo porownywalne.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 15:07   #1593
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

cat, przejdz sie na dobrego pasterza. zapisz sobie jakie probki chcesz innych kosmetykow ,bo oni maja je mnostwo i chetnie daja.

dajac ok 1,2 ml na twarz i dosc dlugo rozsmarowywuje to scieram filtr? daje filtr z nadwyzka,wiec raczej nie obnizam filtra przez rozsmarowywanie? :/ powiedzcie,ze nie..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 17:46   #1594
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Istotna dla niektorych moze byc tez informacja, ze filtr Sorayi jest na silikonach, w Avene ich nie uzyto.
Cóz, wybor nalezy do nas, dla mnie te dwa filtry sa bardzo porownywalne.
No i ja się własnie boję, że mnie silikony zapychają. Przynajmniej jako laik podejrzewałam ze to napakowanie Lirene silikonami było przyczyną zapychania. Podobnie stowoanie Colorstaya z silikonami. Może się skuszę, 18zł to nie majątek, ale poczytam głębiej o mleczku Avene, albo jakiejś barwionej Avence zamiast podkłądu na zimę, skoro ta emulsja mi tak służy, to może inne Avenki też
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 17:57   #1595
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Ja widzialam w aptece klorane 40(spray- bo o takim mysle) 100ml za 40zł. To dobra cena? Bo na KWC jest podana 34... Podrozal?
To chyba zależy od apteki, różnie jest z tymi ich marżami. Mimo wszystko cena jest w porządku (za 40ml vichy płacę ok 60 zł)

dagna,
dziękuję
Co do aplikacji filtra... Na ten temat słyszałam różne opinie, ponoć najlepiej delikatnie wklepać krem. Filtr powinien tworzyć na buzi swojego rodzaju "ekran", który ma za zadanie chronić przed promieniowaniem. A my uparcie kombinujemy, żeby się wchłonął w jak największej ilości. Cóż, nie można mieć wszystkiego.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 20:58   #1596
filolozyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Smerfny_Paczus Pokaż wiadomość
Mogę się mylić, bo znawczynią filtrów stanowczo nie jestem, ale wydaje mi się, że jeśli nie stosuje się na niego żadnego pudru z talkiem, miką i innymi substancjami które destabilizują to powinno być ok. Ja stosuję ten filtr, matuję pudrem bambusowym z BU, ale zazwyczaj w ciągu dnia raz myję twarz i jeszcze raz nakładam (mam taką możliwość). Jeśli się mylę to proszę o korektę, bo tez jestem zainteresowana
a to prawie jak ja, tylko ze z pudrem perłowym więc teoretycznie destabilizacji nie ma, btw muszę opanowac metodę kładzenia korektora pod oczy pod filtr
chciałabym sie filtrować no i teraz nie wiem. byłam nieziemsko szczęśliwa, kiedy znalazłam ten krem, nawet moja mama, która twierdzi ze przesadzam, stwierdziła, ze wygląda dobrze... a teraz sama nie wiem.
filolozyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:09   #1597
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, jako poczatkująca filtromaniaczka czytam i czytam i wiem już, że są filtry fotostabilne i nie. Wiem, że nie wolno destabilizować filtra np. podkładem z talkiem i miką. Ale jak to jest z podkładami mineralnymi? Czy możemy jakoś oddzielić filtr od takich podkładów aby go nie destabilizować? Pytam, bo któraś z Wizażanek - błagam o wybaczenie, ale nie mogę znaleźć wątku- pisała, że na filtry kładzie np. puder bambusowy i na to minerały, że to niby nie destabilizuje filtra. To jak to jest? I jeszcze, czy żel hialuronowy zmieszany z filtrem destabilizuje go?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 20:35   #1598
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jako poczatkująca filtromaniaczka czytam i czytam i wiem już, że są filtry fotostabilne i nie. Wiem, że nie wolno destabilizować filtra np. podkładem z talkiem i miką. Ale jak to jest z podkładami mineralnymi? Czy możemy jakoś oddzielić filtr od takich podkładów aby go nie destabilizować? Pytam, bo któraś z Wizażanek - błagam o wybaczenie, ale nie mogę znaleźć wątku- pisała, że na filtry kładzie np. puder bambusowy i na to minerały, że to niby nie destabilizuje filtra. To jak to jest? I jeszcze, czy żel hialuronowy zmieszany z filtrem destabilizuje go?
Ta Wizażanka ma rację - podkład mineralny nie zdestabilizuje filtra gdy wpierw nałoży się puder bambusowy, który w tym wypadku pełni funkcję primera i oddziela podkład od filtra.
Natomiast co do mieszania filtra z czymkolwiek to już wspominałam, że jest to zakazane. Filtra z niczym nie łączymy, bo to wiąże się nie tylko z destabilizacją, ale przede wszystkim ze zmniejszeniem protekcji do minimum. Chcesz nałożyć HA to nałóż, ale pod filtr a nie na.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:46   #1599
cornellia33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

o sorayce już słyszałam i zawsze ja kupuje na początku lata poniewaz na początku sierpnia w zeszłym roku jej nie mogłam dostać prawie nigdzie.A jestem napalona na ta AVENKE tylko niedoczytałam gdzie ja kupie.??
cornellia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:47   #1600
H567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

czy ktoras z was powie mi ile wynosi w ml jedno nacisniecie, filtru avene 50spf z aplikatorem (w tubce)? lub ile trzeba przycisniec aby naniesc 1-1,5 ml?

bo na stronie avene pisze ze jeden caly palec wskazujacy ale to mi sie nigdy nie wchlonie
H567 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:50   #1601
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1338212 4]Ta Wizażanka ma rację - podkład mineralny nie zdestabilizuje filtra gdy wpierw nałoży się puder bambusowy, który w tym wypadku pełni funkcję primera i oddziela podkład od filtra.
Natomiast co do mieszania filtra z czymkolwiek to już wspominałam, że jest to zakazane. Filtra z niczym nie łączymy, bo to wiąże się nie tylko z destabilizacją, ale przede wszystkim ze zmniejszeniem protekcji do minimum. Chcesz nałożyć HA to nałóż, ale pod filtr a nie na.[/QUOTE]
Dzięki, a czy podobnie działa Dry-flo? bo na ten puder mam uczulenie
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 20:55   #1602
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Dzięki, a czy podobnie działa Dry-flo? bo na ten puder mam uczulenie
Tak
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:59   #1603
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1338262 6]Tak[/QUOTE]
Dzięki. No to mam nadzieję, że ona mnie nie uczuli
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:00   #1604
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Dzięki, a czy podobnie działa Dry-flo? bo na ten puder mam uczulenie
U mnie Dry-flo sprawuje się znacznie lepiej niż puder bambusowy (który swoją drogą także mnie uczulił).
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:11   #1605
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
U mnie Dry-flo sprawuje się znacznie lepiej niż puder bambusowy (który swoją drogą także mnie uczulił).
No właśnie pamiętam, że i u Ciebie spowodował duszności i ucisk przy szyi. Właśnie zdecydowałam o oddaniu go w dobre ręce .

Ps. A ja mam 2 kociaki

Edytowane przez salomi
Czas edycji: 2009-07-22 o 21:13 Powód: dopisek
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:01   #1606
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
No właśnie pamiętam, że i u Ciebie spowodował duszności i ucisk przy szyi. Właśnie zdecydowałam o oddaniu go w dobre ręce .

Ps. A ja mam 2 kociaki
Ja bym chętnie komuś oddała, ale nie mam komu.
Ja ma pieska!
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 07:51   #1607
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1338212 4]Ta Wizażanka ma rację - podkład mineralny nie zdestabilizuje filtra gdy wpierw nałoży się puder bambusowy, który w tym wypadku pełni funkcję primera i oddziela podkład od filtra.
Natomiast co do mieszania filtra z czymkolwiek to już wspominałam, że jest to zakazane. Filtra z niczym nie łączymy, bo to wiąże się nie tylko z destabilizacją, ale przede wszystkim ze zmniejszeniem protekcji do minimum. Chcesz nałożyć HA to nałóż, ale pod filtr a nie na.[/QUOTE]
A ja mam takie pytanie, bo staram się, ale nie jestem jakas ortodoksyjna w filtrowaniu, tym bardziej,że cały dzien spędzam w murach, co innego na słoneczko. Ale filtruje się dzielnie codziennie rano. czasem nałoże filtr a na to zamiast podkładu, który chcę rozjaśnic, kłądę delikatnie podkład zmieszane z filtrem. To chyba może być, skoro nakładam tę mieszankę na filtr?
Musze się poważnie zastanowić na jakims pudrem bambusowym. Buzia wprawdzie mi sie nie świeci i latem lubię taki lekki glow, ale zima wole mat. Avene spisuje sie rewelacyjnie. Zero nowych wyprysków od prawie 2 tygodni. Kropki na nosie nadal są, ale byłyby pewnie nawet, gdybym się niczym nie smarowała, może tą metodą uda mi się ich pozbyć kwaszeniem jesienią.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 09:41   #1608
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, bo staram się, ale nie jestem jakas ortodoksyjna w filtrowaniu, tym bardziej,że cały dzien spędzam w murach, co innego na słoneczko. Ale filtruje się dzielnie codziennie rano. czasem nałoże filtr a na to zamiast podkładu, który chcę rozjaśnic, kłądę delikatnie podkład zmieszane z filtrem. To chyba może być, skoro nakładam tę mieszankę na filtr?
Musze się poważnie zastanowić na jakims pudrem bambusowym. Buzia wprawdzie mi sie nie świeci i latem lubię taki lekki glow, ale zima wole mat. Avene spisuje sie rewelacyjnie. Zero nowych wyprysków od prawie 2 tygodni. Kropki na nosie nadal są, ale byłyby pewnie nawet, gdybym się niczym nie smarowała, może tą metodą uda mi się ich pozbyć kwaszeniem jesienią.
Jeżeli dobrze zrozumiałam to kładziesz najpierw filtr a potem "mieszankę" filtra i podkładu - popraw mnie jeśli źle zrozumiałam. Teoretycznie ok - mówisz, że jest to filtr Avene, więc nie ma Parsolu, czyli skład podkładu nie jest za bardzo istotny i nie dochodzi do destabilizacji. Jeżeli nakładasz odpowiednią ilość filtra pod tą "mieszankę" to raczej protekcja nie powinna ulec zmniejszeniu - oczywiście nigdy nie mamy gwarancji, że nie ścieramy filtra nakładając cokolwiek na wierzch. Na pewno jednak nałożenie podkładu wiąże się z większym ryzykiem starcia filtra niż nałożenie pudru - chociaż wiele zależy też od samej metody nakładania.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:11   #1609
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mam pytanko co do waznosci filtrow i jak sie zachowuja po dacie waznosci. Uzywam filtra klorane 50 +, ktoremu waznosc konczy sie w sierpniu. Poki co uzywam do twarzy. Planowalam pozniej zuzyc do ciala, bo pol opakowania mi zostalo. Co prawda nie chodze jakos specjalnie po sloncu, ale zdarza mi sie bywac na dworze po pol godzinki - godzine w sloncu. Czy w ogole mnozna stosowac filtr po uplywie best before? Czy ochrona bardzo sie zmniejsza? I ogolnie jak to jest?

A i jeszcze zapomnialam dodac ze przyjmuje aknenormin 10(jakby nie bylo to retinoid, ktory uwrazliwia skore na promieniowanie).

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-07-23 o 10:14
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 10:44   #1610
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak kładę filtr a na to mieszankę. Kiedyś nie wyobrażałam sobie życia bez podkładu, teraz juz tak, ale czasem jak mam zaczerwieniona skóre to nakładam. Dlatego myslę o jakims tonujacym filtrze, by lekko wyrównywał koloryt, a na plamki korektor (póki mam) używam podkładu mineralnego EDM, nakładam punktowo na wypryski i plamki. Mam jeszcze jeden problem, bo w taki upał, gdy siedzi sie na słoneczku, albo w innych sytacjach, mnie strasznie poci się broda i pod nosem i przeciez jak to wycieram to cały ten filtr jest starty? Ostatnio na basenie musiałam chyba z 6 razy dosmarowywac się avenką bo ten filtr spływał z potem. A maziać się filtrem po takiej spoconej twarzy tez nie jest ok, więc pryskałam termalną, chusteczka i filtr....tylko to strasznie niewydajne jest. Czy samo odciśnięcie sebum do chusteczki z twarzy zetrze mocno filtr? Jak wy robicie?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 11:03   #1611
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Tak kładę filtr a na to mieszankę. Kiedyś nie wyobrażałam sobie życia bez podkładu, teraz juz tak, ale czasem jak mam zaczerwieniona skóre to nakładam. Dlatego myslę o jakims tonujacym filtrze, by lekko wyrównywał koloryt, a na plamki korektor (póki mam) używam podkładu mineralnego EDM, nakładam punktowo na wypryski i plamki. Mam jeszcze jeden problem, bo w taki upał, gdy siedzi sie na słoneczku, albo w innych sytacjach, mnie strasznie poci się broda i pod nosem i przeciez jak to wycieram to cały ten filtr jest starty? Ostatnio na basenie musiałam chyba z 6 razy dosmarowywac się avenką bo ten filtr spływał z potem. A maziać się filtrem po takiej spoconej twarzy tez nie jest ok, więc pryskałam termalną, chusteczka i filtr....tylko to strasznie niewydajne jest. Czy samo odciśnięcie sebum do chusteczki z twarzy zetrze mocno filtr? Jak wy robicie?
No niestety jak jest gorąco to często filtr po prostu "spływa"...
W przypadku filtrów trudno mówić o wydajności, a w lecie to już w ogóle i niestety bez reaplikacji się nie obejdzie. Oczywiście możesz przyłożyć do twarzy chusteczkę, ale na pewno zetrzesz część filtra, więc po takim zabiegu nałożenie kolejnej warstewki filtra i tak jest konieczne.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Mam pytanko co do waznosci filtrow i jak sie zachowuja po dacie waznosci. Uzywam filtra klorane 50 +, ktoremu waznosc konczy sie w sierpniu. Poki co uzywam do twarzy. Planowalam pozniej zuzyc do ciala, bo pol opakowania mi zostalo. Co prawda nie chodze jakos specjalnie po sloncu, ale zdarza mi sie bywac na dworze po pol godzinki - godzine w sloncu. Czy w ogole mnozna stosowac filtr po uplywie best before? Czy ochrona bardzo sie zmniejsza? I ogolnie jak to jest?

A i jeszcze zapomnialam dodac ze przyjmuje aknenormin 10(jakby nie bylo to retinoid, ktory uwrazliwia skore na promieniowanie).
Na skuteczność filtrów wpływ ma nie tylko upływ daty ważności, ale nawet nieprawidłowe przechowywanie (np. wysoka temp.), więc radzę zaopatrzyć się w nowy filtr - tym bardziej, że jak sama piszesz stosujesz retinoidy.
----------------
edit: Doczytałam, że Twój filtr jest ważny do sierpnia - w takim razie możesz go jeszcze trochę poużywać, no a w sierpniu możesz w ostateczności wykorzystać pozostałą resztę do ciała.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-07-23 o 11:10
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 12:08   #1612
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1339031 5]

Na skuteczność filtrów wpływ ma nie tylko upływ daty ważności, ale nawet nieprawidłowe przechowywanie (np. wysoka temp.), więc radzę zaopatrzyć się w nowy filtr - tym bardziej, że jak sama piszesz stosujesz retinoidy.
----------------
edit: Doczytałam, że Twój filtr jest ważny do sierpnia - w takim razie możesz go jeszcze trochę poużywać, no a w sierpniu możesz w ostateczności wykorzystać pozostałą resztę do ciała.[/QUOTE]

Filtr jest ok, nic sie z nim nie dzieje(ostatnio jak uzywalam klorane w tamte wakacje to rzeczywiscie po pobycie na plazy filtr sie rozwarstwil wiec po wakacjach go wyrzucialam). Rozpoczelam gdzies w maju i czekal od poprzednich wakacji na dnie szafy. Nie zauwazylam ze ma taka date waznosci i uzywalam innych ktore mialam na stanie
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 12:39   #1613
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Mam pytanko co do waznosci filtrow i jak sie zachowuja po dacie waznosci. Uzywam filtra klorane 50 +, ktoremu waznosc konczy sie w sierpniu. Poki co uzywam do twarzy. Planowalam pozniej zuzyc do ciala, bo pol opakowania mi zostalo. Co prawda nie chodze jakos specjalnie po sloncu, ale zdarza mi sie bywac na dworze po pol godzinki - godzine w sloncu. Czy w ogole mnozna stosowac filtr po uplywie best before? Czy ochrona bardzo sie zmniejsza? I ogolnie jak to jest?

A i jeszcze zapomnialam dodac ze przyjmuje aknenormin 10(jakby nie bylo to retinoid, ktory uwrazliwia skore na promieniowanie).

PO upływie terminu best before zmienia sie skład chemiczny filtra - zachodza wtedy procesy chemiczne, które mogą obniżac jego skuteczność. jeżeli dodatkowo stosujesz leki oparte o witaminę A (retinoidy) to właściwa ochrona przeciwsłoneczna jest ci niezbędna. Dlatego lepiej zaopatrz się w nowy kosmetyk - obniżona skuteczność starego kremu oraz leki światłouczulające mogą przyczynić się do powstania przebarwień słonecznych. Tego, ja się domyslam, wolałabyś uniknąć
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 14:37   #1614
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
PO upływie terminu best before zmienia sie skład chemiczny filtra - zachodza wtedy procesy chemiczne, które mogą obniżac jego skuteczność. jeżeli dodatkowo stosujesz leki oparte o witaminę A (retinoidy) to właściwa ochrona przeciwsłoneczna jest ci niezbędna. Dlatego lepiej zaopatrz się w nowy kosmetyk - obniżona skuteczność starego kremu oraz leki światłouczulające mogą przyczynić się do powstania przebarwień słonecznych. Tego, ja się domyslam, wolałabyś uniknąć
O dziekuje za odpowiedz wlasnie cos takiego mi sie wydawalo o zmianie skladu chemicznego. Dzis zaopatrzylam sie w emulsje avene, dzieki milej Pani z apteki ktora podmienila w zestawie krem na emulsje mam tez balsam po opalaniu gratis
Ale jakby co to moge uzyc do ciala i na zakupy sie posmarowac? W koncu na cialo i tak stosuje zazwyczaj filtr 30.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-07-23 o 14:40
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 15:03   #1615
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Dzis zaopatrzylam sie w emulsje avene, dzieki milej Pani z apteki ktora podmienila w zestawie krem na emulsje mam tez balsam po opalaniu gratis
O jak fajnie, pożycz tą panią
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 15:56   #1616
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
O jak fajnie, pożycz tą panią
Chyba pozyczyc nie moge, ale zapraszam do wroclawia
Ostatnio jakos mam szczesci do w pan w aptekach. Wczoraj dostalam 10% rabatu w aptece, a dzis taka mial podmianka
Czy ktos stosowal kompakt avene spf 50+, bo ogladalam i nawet mnie kusil. Tylko jasniejszy kolor chyba torche ciemny. Czy ktoras baldolica miala i czy da sie tym umalowac bez efektu maski?
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 17:07   #1617
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Czy ktos stosowal kompakt avene spf 50+, bo ogladalam i nawet mnie kusil. Tylko jasniejszy kolor chyba torche ciemny. Czy ktoras baldolica miala i czy da sie tym umalowac bez efektu maski?
Chodzi o podkład w kompakcie? W opakowaniu najjaśniejszy kolor wydaje się być ciemny, ale na twarzy jest jasny i nie tworzy maski, wygląda bardzo naturalnie. Jednak cera po nim bardzo szybko zaczyna się świecić jak latarnia, więc na lato nie polecam.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 17:22   #1618
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Chodzi o podkład w kompakcie? W opakowaniu najjaśniejszy kolor wydaje się być ciemny, ale na twarzy jest jasny i nie tworzy maski, wygląda bardzo naturalnie. Jednak cera po nim bardzo szybko zaczyna się świecić jak latarnia, więc na lato nie polecam.
Dziekuje za odpowiedz czyli dobrze ze sie teraz nie zdecydowalam. Moze na jesien pomysle o nim.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:15   #1619
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

czy któraś z szanownych filtromaniaczek nie orientuje się może czy filtr Synchroline Acnicare SPF 30 migruje do oczu i szczypie?? ma alkohol dość wysoko w składzie więc obawiam się takich reakcji a bardzo kusi mnie ten kremik obecnie mam Avenkę emulsję i Biodermę Photoderm AKN Mat, z obu jestem bardzo zadowolona ale lubię nowości i przymierzam się do Synchroline
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 14:30   #1620
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Rossmann, Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50) na niego mozna klasc kolorowke? jezeli okaze sie,ze nie to czy skrobie mozna?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.