Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 13:14   #301
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
aby poblokować to wchodzisz w "settings" potem w "privacy". pojawia ci sie cos na wzór ala tabelki; a tam zaznaczasz od kogo chcesz dostawać wiadomości, w jakim wieku, i kogo chcesz poblokować (jakie kraje).

aby odszukać osoby z danego państwa, wchodzisz w "search" i tam pod wiekiem masz słowo "location"- naciskasz jego - pojawiają ci sie kontynenty, a po prawe stronie "country" naciskasz "+country" i zaznaczasz które państwo

a gdy chcesz znaleźć osobę z danego mista wchodzisz w "search" i w polu "interests, keywords"- wpisujesz dane miasto...
Bardzo dziękuje
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 13:53   #302
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

To ja zrobię mały update, bardzo Cię przepraszam Paseczkowa, że nie odpisałam na wiadomość, ale zaczęłam pracę w Macu ( ) i naprawdę mam mało czasu, wizaż sprawdzam w przerwach i mało co piszę. W każdym razie bardzo dziękuję za pamięć

A więc - dostałam się tam, gdzie chciałam, czyli na studia w języku angielskim Rozmowa była bardzo krótka, dziekan był pod wrażeniem moich wyników z matury i powiedział, że jesli chcę, to mogę papiery zostawić od razu, tak też zrobiłam
Teraz tylko nauczyć się niemieckiego i siup na magisterkę w Niemczech. Są takie fajne stypendia
Z językami niestety nie zaszalałam, mam zaawansowany angielski i hiszpański, ale bałam się wziąć niemiecki, bardzo go lubię, ale nienawidzę, gdy ktoś mnie zmusza do nauki, szczególnie przy początkowych poziomach. Dalszą naukę francuskiego odkładam na jakieś 2 lata niestety
Rzuciłam także włoski, stwierdziłam, że to, co potrzebuję, ogarniam dzięki znajomości hiszpańskiego i francuskiego, a sam język mi się nie podoba.

Bardzo serdecznie witam nowe dziewczyny, daję motywacyjne kopy i baciki na zachętę ))))
To tyle, miłego weekendu, do napisania
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 15:17   #303
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
To ja zrobię mały update, bardzo Cię przepraszam Paseczkowa, że nie odpisałam na wiadomość, ale zaczęłam pracę w Macu ( ) i naprawdę mam mało czasu, wizaż sprawdzam w przerwach i mało co piszę. W każdym razie bardzo dziękuję za pamięć

A więc - dostałam się tam, gdzie chciałam, czyli na studia w języku angielskim Rozmowa była bardzo krótka, dziekan był pod wrażeniem moich wyników z matury i powiedział, że jesli chcę, to mogę papiery zostawić od razu, tak też zrobiłam
Teraz tylko nauczyć się niemieckiego i siup na magisterkę w Niemczech. Są takie fajne stypendia
Z językami niestety nie zaszalałam, mam zaawansowany angielski i hiszpański, ale bałam się wziąć niemiecki, bardzo go lubię, ale nienawidzę, gdy ktoś mnie zmusza do nauki, szczególnie przy początkowych poziomach. Dalszą naukę francuskiego odkładam na jakieś 2 lata niestety
Rzuciłam także włoski, stwierdziłam, że to, co potrzebuję, ogarniam dzięki znajomości hiszpańskiego i francuskiego, a sam język mi się nie podoba.

Bardzo serdecznie witam nowe dziewczyny, daję motywacyjne kopy i baciki na zachętę ))))
To tyle, miłego weekendu, do napisania
Nic się nie stało Gratulacje, zresztą byłam pewna, że się dostaniesz
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 22:01   #304
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witam, nie wiem czy to nie będzie zły wątek ale napiszę może mnie nikt nie skai tutaj ;D
Ptóż siedzę na wakacjach do października gdzie wtedy zaczynam studia I rok, jako że w szkole się uczyłem niemieckiego którego nie mogę znieść, no i nauczyciel uczył nas tak żebyśmy mieli łatwo efekt taki że po tych 4 latach umiem same podstawy, coś tamw przeszłym powiedzieć. Zero słuchania a o pisaniu nie wspominając czy mówieniu.

Dlatego postanowiłem że teraz będe się uczył rosyjskiego sam w sobie jest przyjemny no i moim marzeniem jest zacząc czytać Dostojewskieg w oryginale [no tak za 50 lat może się uda ;p) w podstawówce kolega mnie uczył cyrylicy więc pomalutku coś łatwego przeczytam drukwanymi literami no i bez akcentu i nie zawsze jak trzeba.
Z drugiej jednak strony sam nie wiem czy to jest sens skoro i tak nie będę go miał kiedy i jak wykorzystać.
Coraz częściej myślę też nad jednym ze skandynawskich tu głównie norweski jako że mógłbym na wakacje skoczyć pozwiedzać, do pracy czy kiedyś się osiedlić nawet. Tutaj ciężko bo na necie nie ma ciekawych stron i żadnych podrećzników nie znalazłem ba nawet szkoły językowe nie prowadzą takich zajęc z norweskiego.
Meritum sprawy myślałem teraz rozpocząc naukę rosyjskiego ot w domu codziennie chwilkę poznac alfabet, podstawowe zwroty tak żebym na uczelni miał "łatwiej" a w Łodzi o ile się znajdzie jakaś szkoła i będe mógł pogodzić z nauką zapisać się na norweski. Zobaczyłbym czy mam predyspozycje do niego czy mi się spodoba wogóle
Czy waszym zdaniem iść uczyć się ros. i w szkole i na uczelni a o nor. zapomnieć?

Ok koniec już tylo się zapytam jeszcze jakie polecacie książki do poznania podstawy z rosyjskiego? Słyszałem że ponoć start.ru 1 jest fajne
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 22:19   #305
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
A więc - dostałam się tam, gdzie chciałam, czyli na studia w języku angielskim Rozmowa była bardzo krótka, dziekan był pod wrażeniem moich wyników z matury i powiedział, że jesli chcę, to mogę papiery zostawić od razu, tak też zrobiłam
Teraz tylko nauczyć się niemieckiego i siup na magisterkę w Niemczech. Są takie fajne stypendia
gratuluje kochana! i mocno trzymam kciuki za Twoje plany, musi się udać
Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy to nie będzie zły wątek ale napiszę może mnie nikt nie skai tutaj ;D
Ptóż siedzę na wakacjach do października gdzie wtedy zaczynam studia I rok, jako że w szkole się uczyłem niemieckiego którego nie mogę znieść, no i nauczyciel uczył nas tak żebyśmy mieli łatwo efekt taki że po tych 4 latach umiem same podstawy, coś tamw przeszłym powiedzieć. Zero słuchania a o pisaniu nie wspominając czy mówieniu.

Dlatego postanowiłem że teraz będe się uczył rosyjskiego sam w sobie jest przyjemny no i moim marzeniem jest zacząc czytać Dostojewskieg w oryginale [no tak za 50 lat może się uda ;p) w podstawówce kolega mnie uczył cyrylicy więc pomalutku coś łatwego przeczytam drukwanymi literami no i bez akcentu i nie zawsze jak trzeba.
Z drugiej jednak strony sam nie wiem czy to jest sens skoro i tak nie będę go miał kiedy i jak wykorzystać.
Coraz częściej myślę też nad jednym ze skandynawskich tu głównie norweski jako że mógłbym na wakacje skoczyć pozwiedzać, do pracy czy kiedyś się osiedlić nawet. Tutaj ciężko bo na necie nie ma ciekawych stron i żadnych podrećzników nie znalazłem ba nawet szkoły językowe nie prowadzą takich zajęc z norweskiego.
Meritum sprawy myślałem teraz rozpocząc naukę rosyjskiego ot w domu codziennie chwilkę poznac alfabet, podstawowe zwroty tak żebym na uczelni miał "łatwiej" a w Łodzi o ile się znajdzie jakaś szkoła i będe mógł pogodzić z nauką zapisać się na norweski. Zobaczyłbym czy mam predyspozycje do niego czy mi się spodoba wogóle
Czy waszym zdaniem iść uczyć się ros. i w szkole i na uczelni a o nor. zapomnieć?

Ok koniec już tylo się zapytam jeszcze jakie polecacie książki do poznania podstawy z rosyjskiego? Słyszałem że ponoć start.ru 1 jest fajne
Ogólnie jestem zdania, że każdy język obcy ma sens, po prostu nie zawsze go widzimy Jeśli bierzesz pod uwagę wyjazd do Norwegii to norweski jak najbardziej, rosyjski zresztą też ma sens, wraca obecnie do łask i często widuję, że jednak jest poszukiwany. Odradzam jednak rzucanie się na oba języki jednocześnie, jeśli nie masz za dużego doświadczenia, wystartuj najpierw z jednym, a za minimum 2-3 miesiące sięgnij po drugi.

Do norweskiego ponoć fajny jest podręcznik "Pa vei", poza tym polecam stronę www.nocnasowa.pl . Jeśli chodzi o rosyjski to z podręczników szkolnych bardzo podobał mi się Успех, ale jeśli zamierzasz się uczyć samodzielnie to lepiej jednak rozejrzeć się za samouczkiem, bo ciężko przerabiać podręcznik szkolny bez nauczyciela.
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 22:26   #306
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Coraz częściej myślę też nad jednym ze skandynawskich tu głównie norweski jako że mógłbym na wakacje skoczyć pozwiedzać, do pracy czy kiedyś się osiedlić nawet. Tutaj ciężko bo na necie nie ma ciekawych stron i żadnych podrećzników nie znalazłem ba nawet szkoły językowe nie prowadzą takich zajęc z norweskiego.
Meritum sprawy myślałem teraz rozpocząc naukę rosyjskiego ot w domu codziennie chwilkę poznac alfabet, podstawowe zwroty tak żebym na uczelni miał "łatwiej" a w Łodzi o ile się znajdzie jakaś szkoła i będe mógł pogodzić z nauką zapisać się na norweski. Zobaczyłbym czy mam predyspozycje do niego czy mi się spodoba wogóle
Czy waszym zdaniem iść uczyć się ros. i w szkole i na uczelni a o nor. zapomnieć?
Jest szkoła językowa w Łodzi, która uczy norweskiego i z tego co z nimi rozmawiałam to zawsze się jakaś grupa zbierze Tylko nie jest ona niestety usytuowana w centrum
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 16:41   #307
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 252
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Nathalie1989 Pokaż wiadomość
Ja uczę się z SuperMemo z tej serii bez problemu. Mam program i książkę, ale korzystam praktycznie tylko z programu. Idzie mi jak po grudzie, ale to chyba nie wina SM tylko mojego wyjątkowego braku talentu do rosyjskiego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
na początek polecam tą stronkę http://www.rosyjski.ang.pl/nauka

Ja obecnie korzystam z programu Anki do nauki słówek, chociaż muszę się przyznać, że ostatnio nie ogarniam wszystkich słówek

No i ta stronka jeszcze jest bardzo fajna, bo są ćwiczenia do danego tematu. Nie wiem, czy do wszystkich, ale przynajmniej do tych, które ja potrzebowałam
http://www.russianforeveryone.com/

Dziękuję Dziewczyny, to było na prośbę znajomej. Zaczęłam przeglądać te strony i sama zaczęłam się zastanawiać nad rosyjskim, bo mógłby mi się przydać, ale coś mi nie podchodzi. Nie podoba mi się i nic na to nie poradzę. Może kiedyś...
Tymczasem staram się ruszyć z miejsca z moim niemieckim, ale leży i nie chce wstać Całe szczęście powtórki z angola idą do przodu..
woven_by_wind jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 17:04   #308
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Tymczasem staram się ruszyć z miejsca z moim niemieckim, ale leży i nie chce wstać Całe szczęście powtórki z angola idą do przodu..
Woven, jak powtarzasz sobie angola :P? Domyślam się, że jesteś na poziomie zaawansowanym Też chciałabym nad tym popracowac przez wakacje, ale w sumie nie wiem od czego zacząć
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 17:36   #309
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wie któraś z was może gdzie znajdę podkasty po francusku?
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:29   #310
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Nathalie1989 Pokaż wiadomość
Wie któraś z was może gdzie znajdę podkasty po francusku?
http://www.francaisauthentique.com/

Magudku, wrzucisz do pierwszego posta?
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:31   #311
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Baaaardzo ślicznie dziękuję!
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 21:03   #312
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie SM: posiadam kurs na płycie, ale chciałabym go zainstalować na netbooku, który nie ma napędu CD. Da się to jakoś zrobić? Próbowałam skopiować plik autorun, ale nie działa
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:38   #313
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie SM: posiadam kurs na płycie, ale chciałabym go zainstalować na netbooku, który nie ma napędu CD. Da się to jakoś zrobić? Próbowałam skopiować plik autorun, ale nie działa
Musisz zrobić obraz płyty w formacie iso (np. programem PowerISO, UltraISO lub Alcohol 120%), przekopiować go na pendrive, na netbooku zainstalować sobie program Daemon Tools (jest bezpłatny), utworzyć wirtualny napęd, zamontować do niego obraz płyty z pendrive'a i możesz instalować
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:41   #314
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
Musisz zrobić obraz płyty w formacie iso (np. programem PowerISO, UltraISO lub Alcohol 120%), przekopiować go na pendrive, na netbooku zainstalować sobie program Daemon Tools (jest bezpłatny), utworzyć wirtualny napęd, zamontować do niego obraz płyty z pendrive'a i możesz instalować
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 08:40   #315
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Alez sie zagapilam! Melduję sie w wątku ! mój portugalski będzie wystawiony na próbę, jadę na miesiąc do dziadków którzy polskiego nie znają i zobaczymy codziennie trenuje na aplikacjach tylko więc zobaczymy czy realnie coś dają
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 08:45   #316
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Barboletta Pokaż wiadomość
Alez sie zagapilam! Melduję sie w wątku ! mój portugalski będzie wystawiony na próbę, jadę na miesiąc do dziadków którzy polskiego nie znają i zobaczymy codziennie trenuje na aplikacjach tylko więc zobaczymy czy realnie coś dają
Jakich aplikacjach?
Chętnie bym spróbowała, strasznie mi się podoba ten język

A jeśli dziadkowie nie znają polskiego, to za miesiąc będziesz bardzo mocno posunięta w portugalskim - nic tak nie wymusza nauki, jak właśnie absolutny brak możliwości użycia polskiego. Nie powiesz w języku obcym = nie powiesz w ogóle. Sprawdzone


Dziewczyny, a macie może coś sprawdzonego do włoskiego?
Najlepiej online, bo pod ręką podręczniki jakieś dwa mam, ale potrzebuję czegoś multimedialnego.
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 08:52   #317
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez violino Pokaż wiadomość
Jakich aplikacjach?
Chętnie bym spróbowała, strasznie mi się podoba ten język

A jeśli dziadkowie nie znają polskiego, to za miesiąc będziesz bardzo mocno posunięta w portugalskim - nic tak nie wymusza nauki, jak właśnie absolutny brak możliwości użycia polskiego. Nie powiesz w języku obcym = nie powiesz w ogóle. Sprawdzone


Dziewczyny, a macie może coś sprawdzonego do włoskiego?
Najlepiej online, bo pod ręką podręczniki jakieś dwa mam, ale potrzebuję czegoś multimedialnego.
Tu pisałam o aplikacjach na smartfona i tablet : http://makemyplace.blogspot.com/2013...zykow.html?m=1

Z reszta link jest w podpisie. Kurcze zaczynam sie trochę bać ale mam cały tydzień jeszcze

Violino, Duolingo ma tez włoski więc jeśli nie jesteś na bakier z ang to polecam
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 09:29   #318
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej
Czy któraś z Was miała romans z eTutorem? Muszą odświeżyć sobie język na wszystkich frontach - od A1 a jak Używam go na co dzień rozmawiam na wiele różnych tematów, ale zanikła u mnie gramatyka. Prawda jest, że co chcesz powiedzieć po angielsku możesz to zrobić maksymalnie w 3 czasach.... i własnie na 3 czasach się zatrzymałam, lepiej, ja się do nich cofnęłam Mogłybyście mi polecić jakieś książki do gramatyki typu ""from zero to hero"?

A tak żeby nie odbiegać od tematu wątku, moim drugim językiem jest norweski bokmål, w którym więcej rozumiem słowa pisanego, niż mówionego Szczególnie, że mieszkam na terenie gdzie używa się nynorsk... Niestety muszę powiedzieć, że pozycje dostępne w Polsce są bardzo średnie; szczególnie kursy Edgara - nie wypowiadam się o fiszkach i gramatyce. Może honor ratuje jedynie SM. A i to tak naprawdę za mało Ale z fajnych pozycji mogę polecić Ny i Norge oraz Norsk nå! - z tego ostatniego będę się uczyć na kursie i jest niczego sobie

A w marzeniach pozostaje niemiecki.....
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 10:12   #319
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Hej
Czy któraś z Was miała romans z eTutorem?
Miałam, ale chociaż wracam co jakiś czas, to nie dla mnie. Nienawidzę regularności, zwyczajnie mi nie wychodzi.
Ale ogólnie polecam - bardzo fajny system, zwłaszcza powtórek - szukasz czegoś w słowniku, dodajesz do powtórek (całe zdania też) albo zwyczajnie tworzysz własną listę do powtórek.
Gramatyki nie pamiętam już, bo zbyt dużo nie testowałam.

Do gramatyki jako takiej Vince'a polecam. Ja mam FCE i bardzo mi pomaga usystematyzować wiedzę.
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 10:25   #320
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Hej
Czy któraś z Was miała romans z eTutorem? Muszą odświeżyć sobie język na wszystkich frontach - od A1 a jak Używam go na co dzień rozmawiam na wiele różnych tematów, ale zanikła u mnie gramatyka. Prawda jest, że co chcesz powiedzieć po angielsku możesz to zrobić maksymalnie w 3 czasach.... i własnie na 3 czasach się zatrzymałam, lepiej, ja się do nich cofnęłam Mogłybyście mi polecić jakieś książki do gramatyki typu ""from zero to hero"?
A może strony busuu.com lub livemocha.com? Albo program Anki
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 12:25   #321
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
A może strony busuu.com lub livemocha.com? Albo program Anki
Zdecydowałam się jednak na eTutora, znalazłam akurat na gruperze kupon i wykupiłam na cały rok. Busuu mnie jakoś do siebie nie przekonuje, nie wiem sama dlaczego
Na razie pomysł z niemieckim odchodzi do września - co za dużo to niezdrowo a w tedy prawdopodobnie skuszę się na busuu albo livemocha, może do tego czasu przekonają mnie do siebie
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 12:34   #322
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Hej
Czy któraś z Was miała romans z eTutorem?
Ja jestem wielką miłośniczką tutora i mam nadzieję, że stworzą kiedyś również wersję do rosyjskiego albo hiszpańskiego, bo to dotąd najlepsza metoda nauki, z jaką się zetknęłam. Tutaj szczegóły: http://www.kreatywa.net/2012/12/opin...go-etutor.html

Sama teraz testuję Pimsleur rosyjski i naprawdę ciekawie korzysta się z tej metody, choć nauka rosyjskiego po angielsku nie do końca wydaje mi się trafna dla Polaków. Nie lubię tłumaczenia tego, co dla nas jest oczywiste
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:11   #323
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 252
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Woven, jak powtarzasz sobie angola :P? Domyślam się, że jesteś na poziomie zaawansowanym Też chciałabym nad tym popracowac przez wakacje, ale w sumie nie wiem od czego zacząć
Hm.. może słowo "powtarzam" nie jest najtrafniejsze, raczej "pracuję" nad angolem Przede wszystkim książki i filmy w oryginale.
Zamiast na Pudelka czy innego Kozaczka wchodzę codziennie na Dailymaila i inne anglojęzyczne plotkarskie portale i czytam "kto, z kim i dlaczego" u zagranicznych gwiazd
Przeglądam przeróżne blogi językowe.
I tak jak pisałam wcześniej rozwiązuje Edgarowe testy.

A co do niemieckiego, to nabyłam dzisiaj SuperMemo. Ale że nie mam słuchawek z mikrofonem, to mam kolejny powód, żeby tylko do niego nie usiąść
woven_by_wind jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:11   #324
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się jednak na eTutora, znalazłam akurat na gruperze kupon i wykupiłam na cały rok. Busuu mnie jakoś do siebie nie przekonuje, nie wiem sama dlaczego
Na razie pomysł z niemieckim odchodzi do września - co za dużo to niezdrowo a w tedy prawdopodobnie skuszę się na busuu albo livemocha, może do tego czasu przekonają mnie do siebie
No jasne, najważniejsze żeby się Tobie podobało Musi być lekko i przyjemnie, żeby się chciało kontynuować naukę
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 07:16   #325
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ja jestem wielką miłośniczką tutora i mam nadzieję, że stworzą kiedyś również wersję do rosyjskiego albo hiszpańskiego, bo to dotąd najlepsza metoda nauki, z jaką się zetknęłam. Tutaj szczegóły: http://www.kreatywa.net/2012/12/opin...go-etutor.html
To właśnie Twój blog i wpis Helineth przekonały mnie do eTutora; dodatkowo próbny dostęp jak i cały wygląd mi się spodobał Jak na razie jestem bardzo zadowolona, jeśli moje "och ach" się utrzyma, to z pewnością zdecyduję się na niemiecki .

chyba się uzależniam
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 18:20   #326
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Hm.. może słowo "powtarzam" nie jest najtrafniejsze, raczej "pracuję" nad angolem Przede wszystkim książki i filmy w oryginale.
Zamiast na Pudelka czy innego Kozaczka wchodzę codziennie na Dailymaila i inne anglojęzyczne plotkarskie portale i czytam "kto, z kim i dlaczego" u zagranicznych gwiazd
Przeglądam przeróżne blogi językowe.
I tak jak pisałam wcześniej rozwiązuje Edgarowe testy.

Też tak muszę robić!!!!
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 18:48   #327
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć wam!

Przyjmiecie mnie do swojego grona?
Chcę w końcu polepszyć swój angielski, dlatego biorę się (w końcu) za systematyczną naukę.
Niemiecki również wymaga odświeżenia
Przebywanie z Wami, mam nadzieję, mnie zmotywuje
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 19:10   #328
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Też tak muszę robić!!!!

Dobry patent! Właśnie miałam pytać o jakąś angielską strone plotkarską
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 22:57   #329
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dobry patent! Właśnie miałam pytać o jakąś angielską strone plotkarską
Również polecam Daily Mail To nie tylko plotki, często pojawiają się tam newsy z GB o szalonych Polakach, którym odbija na emigracji
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 06:21   #330
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Przekazuję choć trochę przez komputer



Mam dwie książki Deja vu, do liceum, które zostały mi ze szkoły A oprócz tego słownik z rozmówkami i jakaś książeczka z ćwiczeniami z gramatyki z jakiegoś pchliego targu Niewiele ale na początek wystarczy, muszę ogarnąć chociaż podstawy tego języka żeby próbować ruszyć dalej



Gratuluję! Od czegoś trzeba zacząć



Wooooooooow, trzeba być mega zdesperowanym, żeby próbować nawet przez internet...
Ja tak na bezczela zapytam- masz płyty do deja vu? Zapodziałam gdzieś, na chomiku niet a francuski odłogiem leży
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.