Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-30, 22:18   #61
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o sklepy, ktoś pisał, że kaufland jest tani. To ja stwierdzam, że Auchan jest tani.
Robie zakupy w Tesco i jak mają produkty na promocji to cena jest w miarę ok, ale Auchan wiele produktów ma dużo taniej jako cenę regularną, wiec jak jeszcze doloza promocję to już w ogóle tanio. Żałuję bardzo, że Auchan nie dowodzi zakupów w moim mieście.
Zgadzam się, w Auchan jest dużo taniej niż w Tesco czy nawet dyskontach. Trochę się muszę tam najeździć, ale warto.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 22:35   #62
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja robię zakupy w leclercu. Mogę stamtąd i z Tesco, ale wydaje mi się że leclerc jest tańszy. Jedynie warzyw nie kupuję. Muszę sama zobaczyć, pomacać, powąchać. Zazwyczaj mi przywożą albo zwiędłe, albo na skraju wyczerpania. Dwa razy zamawiałam worek cebuli i dwa razy była zgniła. Poza tym najlepsze warzywa mają w Biedronce. Przynajmniej pomidory i bespestkowe winogrona.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 07:47   #63
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Nie ironizujesz ? Chusteczki mają chronić ubranie przed zafarbowaniem, nawet działają

http://farma-zony.blogspot.com/2012/...husteczki.html

Szczerze mówiąc, akurat tych nie polecam
Naprawdę pierwsze słyszę . Ale moim zdaniem to chyba zbędny wydatek . Ja za każdym razem przed praniem nowego ciucha wkładam go do wiadra z wodą i od razu widzę, czy farbuje. Zazwyczaj raz muszę wyprać rzecz ręcznie, a potem jest ok. A jeśli już mam rzecz, która puszcza kolor to na pewno nie wrzuciłabym do pralki z innymi rzeczami licząc że chusteczki załatwią problem .

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Ja robię zakupy w leclercu. Mogę stamtąd i z Tesco, ale wydaje mi się że leclerc jest tańszy. Jedynie warzyw nie kupuję. Muszę sama zobaczyć, pomacać, powąchać. Zazwyczaj mi przywożą albo zwiędłe, albo na skraju wyczerpania. Dwa razy zamawiałam worek cebuli i dwa razy była zgniła. Poza tym najlepsze warzywa mają w Biedronce. Przynajmniej pomidory i bespestkowe winogrona.
My mamy blisko teraz tylko carrefour i tesco. Inne sklepy są oddalone od nas ponad 10 km, więc się nie opłaca nawet przy dużych promocjach. I tesco moim zdaniem zdecydowanie wygrywa z z carrefourem jeśli chodzi o ceny.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 07:55   #64
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Zgadzam się, w Auchan jest dużo taniej niż w Tesco czy nawet dyskontach. Trochę się muszę tam najeździć, ale warto.
U mnie niedaleko teraz otworzyli Auchan, byłam raz ale tak tylko połazić. Kupiłam tam super szklaną deskę do krojenia warzyw za patr groszy i formy do ciasta. Lukałam mniej więcej na ceny i też wydaje mi się, że to tani sklep. Chyba będe tam robić regularnie zakupy, no i jeszcze w biedronce oczywiście

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Naprawdę pierwsze słyszę . Ale moim zdaniem to chyba zbędny wydatek . Ja za każdym razem przed praniem nowego ciucha wkładam go do wiadra z wodą i od razu widzę, czy farbuje. Zazwyczaj raz muszę wyprać rzecz ręcznie, a potem jest ok. A jeśli już mam rzecz, która puszcza kolor to na pewno nie wrzuciłabym do pralki z innymi rzeczami licząc że chusteczki załatwią problem .
Mnie one też nie przekonują, choć wiadomo żeby tak powiedzieć wypadałoby wypróbować. Niestety ja bałabym się zaryzykować i wrzucić farbiącą rzecz do pralki z jakąś chusteczką. Kurde gdyby nie zadziałała mogłaby załatwić mi wszystkie rzeczy w pralce a tego bym nie zniosła!
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:40   #65
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Co to jest żyła z klasą?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:17   #66
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;53295915]Co to jest żyła z klasą? [/QUOTE]



Jezu, dopiero przeczytałam tytuł wątku... Buahahahaha
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:19   #67
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Jezu, dopiero przeczytałam tytuł wątku... Buahahahaha
Przecież poprzedni miał taki sam tytuł
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 09:26   #68
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Przecież to nie chodzi o 'żyłę z klasą' tylko o 'nie bycie żyłą' i 'życie z klasą'
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:26   #69
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Przecież poprzedni miał taki sam tytuł


W telefonie (a tylko tak korzystam) wyświetla mi się tylko początek tytułu, żyły nie widziałam, serio dzięki, widzę że dużo straciłam, teraz będę się mogła za każdym razem cieszyć zaglądając tu



Piszecie o praniu - u nas tylko płyny piorące kupowane na zapas w promocji. Za to o tych orzechach czytałam, że równie dobrze mozna prać w samej wodzie - nic nie dają. Zniechęciło mnie to więc nie próbowałam.
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:42   #70
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
W telefonie (a tylko tak korzystam) wyświetla mi się tylko początek tytułu, żyły nie widziałam, serio dzięki, widzę że dużo straciłam, teraz będę się mogła za każdym razem cieszyć zaglądając tu
Piszecie o praniu - u nas tylko płyny piorące kupowane na zapas w promocji. Za to o tych orzechach czytałam, że równie dobrze mozna prać w samej wodzie - nic nie dają. Zniechęciło mnie to więc nie próbowałam.
Mnie w ogóle słabo przekonują te wszystkie metody eko, nie wiem czemu, ale śmiać mi się chce jak pomyśle o orzechach piorących
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:51   #71
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Teraz te butle po 4 litry są przecenione o 44%. A Perwoll o 34%. Wychodzą po 23 zl. Tych dwóch używam, bo Woolite nie ma chyba w wersji do tkanin białych, a Perwoll ma.
Kupiłabym gdyby nie to, że jeszcze mam zapasy
2 litrowe Perwolle też są teraz przecenione ;-) myślałam, żeby wziąć ten 4 litrowy, ale nie miałabym gdzie go postawić :-P
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 10:05   #72
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Red face Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
U mnie niedaleko teraz otworzyli Auchan, byłam raz ale tak tylko połazić. Kupiłam tam super szklaną deskę do krojenia warzyw za patr groszy i formy do ciasta. Lukałam mniej więcej na ceny i też wydaje mi się, że to tani sklep. Chyba będe tam robić regularnie zakupy, no i jeszcze w biedronce oczywiście


Mnie one też nie przekonują, choć wiadomo żeby tak powiedzieć wypadałoby wypróbować. Niestety ja bałabym się zaryzykować i wrzucić farbiącą rzecz do pralki z jakąś chusteczką. Kurde gdyby nie zadziałała mogłaby załatwić mi wszystkie rzeczy w pralce a tego bym nie zniosła!
Kiedyś mnie one też nie przekonywały ale w końcu kupiłam i jestem zadowolona. Ale uwaga: żaden dr beckman czy chusteczki z biedry, bo to są szmaty. One nie mogą być takie dziurkowane, z taką jakby siateczkowatą strukturą, takie są do niczego mają być gładkie i grube, jak chusteczki Dylon.
Ja rzeczy niepewne najpierw moczę w occie, albo w wodzie z jego dodatkiem, a do prania wciskam o kilka chusteczek można tak robić i nic się nie dzieje z praniem. Jeżeli kupicie DOBRE chusteczki, to one nie są zbednym wydatkiem. Można ich używać nawet z 10 razy, bo się łatwo nie zniszczą
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:06   #73
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Jeśli chodzi o kosmetyki, oszczędzać się nie da. Mam AZS i mydło w kostce mnie uczula, szare wysusza. Uzywam żelu do higieny intymnej Ziaja, za 7 zł, ale to na dłuższą metę nie zdaje egzaminu. Dla mnie żele są po 30-50 zł. Takze tego... Na szczęście zamiast. drogich balsamów kupuję maść robioną za 9 zł na receptę. Ufff. Na i nie używam kosmetyków kolorowych, maseczki i peelingi robię sama (koszt wychodzi około 100-200 zł na pół roku)

Jednak wydaję sporo na ubrania, jakieś wyjazdy. Jedzenie aż tak drogo mnie nie wychodzi. Na wsi (gdy nie mialam dostępu do marketów, tylko wiejski sklep) to 400-600 (wliczam w to jedzenie kota). To zalezy czy był ojciec i jeździliśmy do sklepu, czy nie i musiałam sobie radzić sama. Chemia tez nie dużo, 50-100 zł (czasem kupiłam płyn do naczyń i papier a czasem kończyło się wszystko co mogło sie kończyć).

Mieszkam z rodzicami, więc rachunki wynoszą mnie 150-200 zl na miesiąc, plus 40 zł karta do telefonu. I co? Nie oszczędzam wcale, czasem nawet pozyczam od rodziców. No wiecie, mam już swoje lata i żeby tak nie umieć odłożyć?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:10   #74
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Kiedyś mnie one też nie przekonywały ale w końcu kupiłam i jestem zadowolona. Ale uwaga: żaden dr beckman czy chusteczki z biedry, bo to są szmaty. One nie mogą być takie dziurkowane, z taką jakby siateczkowatą strukturą, takie są do niczego mają być gładkie i grube, jak chusteczki Dylon.
Ja rzeczy niepewne najpierw moczę w occie, albo w wodzie z jego dodatkiem, a do prania wciskam o kilka chusteczek można tak robić i nic się nie dzieje z praniem. Jeżeli kupicie DOBRE chusteczki, to one nie są zbednym wydatkiem. Można ich używać nawet z 10 razy, bo się łatwo nie zniszczą
ale ona mają tylko funkcje żeby pochałaniać ewentualnie jak coś puści farbę czy żeby np. unikać poszarzania białych rzeczy czy utraty intensywności kolorów też ??

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kosmetyki, oszczędzać się nie da. Mam AZS i mydło w kostce mnie uczula, szare wysusza. Uzywam żelu do higieny intymnej Ziaja, za 7 zł, ale to na dłuższą metę nie zdaje egzaminu. Dla mnie żele są po 30-50 zł. Takze tego... Na szczęście zamiast. drogich balsamów kupuję maść robioną za 9 zł na receptę. Ufff. Na i nie używam kosmetyków kolorowych, maseczki i peelingi robię sama (koszt wychodzi około 100-200 zł na pół roku)

Jednak wydaję sporo na ubrania, jakieś wyjazdy. Jedzenie aż tak drogo mnie nie wychodzi. Na wsi (gdy nie mialam dostępu do marketów, tylko wiejski sklep) to 400-600 (wliczam w to jedzenie kota). To zalezy czy był ojciec i jeździliśmy do sklepu, czy nie i musiałam sobie radzić sama. Chemia tez nie dużo, 50-100 zł (czasem kupiłam płyn do naczyń i papier a czasem kończyło się wszystko co mogło sie kończyć).

Mieszkam z rodzicami, więc rachunki wynoszą mnie 150-200 zl na miesiąc, plus 40 zł karta do telefonu. I co? Nie oszczędzam wcale, czasem nawet pozyczam od rodziców. No wiecie, mam już swoje lata i żeby tak nie umieć odłożyć?
Wiesz no na to rady nie ma, musisz sama się w sobie zaprzeć i przestać rozwalać kasę. Jesli za dużo wydajesz na ubrania i przeszkadza Ci to to musisz z tym walczyć, na to jedyna rada to kupować mniej. Nic innego się zrobić nie da
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:14   #75
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
ale ona mają tylko funkcje żeby pochałaniać ewentualnie jak coś puści farbę czy żeby np. unikać poszarzania białych rzeczy czy utraty intensywności kolorów też ??
Raczej to pierwsze jak się w nich wybierze coś co mocno farbuje, to ten kolor na chusteczce zostaje, ale lotem to ubranie już praktycznie przestaje farbować ale na wszelki wypadek ja i tak je prawie zawsze wrzucam do pralki
Chociaż takie chusteczki chroniące białe ubrania też gdzieś chyba widziałam, musisz w necie pomyszkować, coś znajdziesz
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:22   #76
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Raczej to pierwsze jak się w nich wybierze coś co mocno farbuje, to ten kolor na chusteczce zostaje, ale lotem to ubranie już praktycznie przestaje farbować ale na wszelki wypadek ja i tak je prawie zawsze wrzucam do pralki
Chociaż takie chusteczki chroniące białe ubrania też gdzieś chyba widziałam, musisz w necie pomyszkować, coś znajdziesz
Dzięki, poszperam w internetach

Apropo kupowania ciuchów to ja jestem jakaś inna chyba Ja mam wieczne ubraniowe braki i nie dlatego że nie mam na nie kasy a dlatego że nie lubię zakupów ciuchowych. No nienawidze kupować, przymierzać. Wkurza mnie jak coś na mnie źle leży hahaha Bez kitu od 3 tygodni wybieram się po buty zimowe, od miesiąca ponad po stanik i jakiś żakiet i ja się wybrać nie mogę
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:27   #77
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Zakupy robię zwykle w kauflandzie, biedronce albo auchan. Ten ostatni sklep uwielbiam głównie za bakalie na wagę, kaufland często odwiedzam wieczorami i trafiam na dodatkowe przeceny warzyw i owoców. Kiedyś do tych 3 sklepów jeszcze często odwiedzaliśmy lidla, ale ostatnio mnie jakoś irytuje ten sklep

Co do prania - polecam zdecydowanie płyny, po proszkach miałam często podrażnioną skórę, mam wrażenie że nie wypłukiwały sie dobrze. W zeszłym tygodniu kupowałam persil w kauflandzie dużą butlę za 25 zł. Ostatnio spróbowałam też biedronkowych kapsułek do ciemnego prania i jestem pozytywnie zaskoczona - dobrze dopiera i ma przyjemny, nie nachalny zapach
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:32   #78
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
ale ona mają tylko funkcje żeby pochałaniać ewentualnie jak coś puści farbę czy żeby np. unikać poszarzania białych rzeczy czy utraty intensywności kolorów też ??

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------



Wiesz no na to rady nie ma, musisz sama się w sobie zaprzeć i przestać rozwalać kasę. Jesli za dużo wydajesz na ubrania i przeszkadza Ci to to musisz z tym walczyć, na to jedyna rada to kupować mniej. Nic innego się zrobić nie da
Wiem, wiem. Od paru miesięcy prowadzę tabelki wydatków, dlatego wiem ile i na co wydaję. Na kompie mam program taki do kontrolowania wydatków. Zobaczymy jaki będzie. Aby wiedzieć na czym moge oszczędzić, musze wiedzieć ile wydaję, nie?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 10:33   #79
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Wiem, wiem. Od paru miesięcy prowadzę tabelki wydatków, dlatego wiem ile i na co wydaję. Na kompie mam program taki do kontrolowania wydatków. Zobaczymy jaki będzie. Aby wiedzieć na czym moge oszczędzić, musze wiedzieć ile wydaję, nie?
No zdecydowanie
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 11:01   #80
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Dzięki, poszperam w internetach

Apropo kupowania ciuchów to ja jestem jakaś inna chyba Ja mam wieczne ubraniowe braki i nie dlatego że nie mam na nie kasy a dlatego że nie lubię zakupów ciuchowych. No nienawidze kupować, przymierzać. Wkurza mnie jak coś na mnie źle leży hahaha Bez kitu od 3 tygodni wybieram się po buty zimowe, od miesiąca ponad po stanik i jakiś żakiet i ja się wybrać nie mogę
Ja mam to samo nienawidzę ciuchowych zakupów A w tym roku musiałam kupić dużo rzeczy i jeszcze troche jest na liście.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 11:04   #81
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
2 litrowe Perwolle też są teraz przecenione ;-) myślałam, żeby wziąć ten 4 litrowy, ale nie miałabym gdzie go postawić :-P
Znam ten problem, swoje w końcu upchałam w szafce pod umywalką. Mam zostawione mniejsze butle po jakichś innych płynach i sobie przelewam, bo nalewanie do korka płynu z butli 4-litrowej przekracza moje możliwości
Trochę mnie tylko denerwuje, że przez to te płyny mi zajmują miejsce "podwójnie", ale trudno. Pocieszam się, że pranie wychodzi tanio
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 11:59   #82
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Raczej to pierwsze jak się w nich wybierze coś co mocno farbuje, to ten kolor na chusteczce zostaje, ale lotem to ubranie już praktycznie przestaje farbować

Naprawdę przestanie ciuch farbować? Mam śliczny sweterek, który niestety farbuje i postanowiłam się go pozbyć, bo nie chce mi się go ciągle prać w ręku . Zresztą 2 inne ciuchy też takie mam, ale ich mniej mi szkoda bo nie są aż tak ładne .
To podsumowując: jakiej firmy kupić te chusteczki?

I tak w temacie prania:
Jakie macie doświadczenia odnośnie płyn do prania kontra proszek lub kapsułki? Co jest lepsze i bardziej wydajne?
Słyszałam, że do czarnych rzeczy lepiej używać płynu, bo wtedy lepiej się wypłukuje i nie zostają ślady od proszku.
Już się nie mogę doczekać aż skończy się wreszcie ten proszek który mamy (już kilka lat ) i będę mogła wypróbować coś innego .

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Dzięki, poszperam w internetach

Apropo kupowania ciuchów to ja jestem jakaś inna chyba Ja mam wieczne ubraniowe braki i nie dlatego że nie mam na nie kasy a dlatego że nie lubię zakupów ciuchowych. No nienawidze kupować, przymierzać. Wkurza mnie jak coś na mnie źle leży hahaha Bez kitu od 3 tygodni wybieram się po buty zimowe, od miesiąca ponad po stanik i jakiś żakiet i ja się wybrać nie mogę
Ja nie nawidzę kupować butów bo nigdy ni mogę znaleźć takich jakie był chciała. Nie jestem wymagająca tylko jakoś obecna moda do mnie nie przemawia, a w sklepach jak to w sklepach - sprzedają to co modne a nie wygodne i dobre jakościowo.

Ciuchów nie kupuję praktycznie wcale (chyba że raz do roku wskoczę do jakiegoś lumpka). Tak czy inaczej mam ich zdecydowanie za dużo. Ale co uwielbiam kupować? Kosmetyki w moim ukochanym sklepie (gdyby nie mój rozsądek to mogłabym pół wypłaty jednorazowo wydać). A potem jak przychodzi paczuszka, to jestem tak szczęśliwa, że mam ochotę się do niej przytulić . Wiem, dziwna jestem .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2015-10-31 o 11:54
Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:06   #83
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja używam tylko płynów, choć zastanawiały mnie ostatnio kapsułki w biedronce. Generalnie nie lubię kupować chemii i babrać sie w tym bo strasznie mnie uczulenia prześladują.
Mamy jeden płyn do prania kolorowych rzeczy(teraz żel E) i pierzemy w tym zarówno białe jak i kolorowe(czarne) rzeczy. Do białego prania dodajemy co jakiś czas Vanisha do bieli, zeby odświeżyć koszule TZ i moim zdaniem to sie sprawdza. Mam jeszcze odplamiajace mydełko którego używam jeśli jest jakaś podejrzana plama i płatki mydlane do prania ciuchów z membrana.
Na tym koniec.

Do zmywania naczyń Ludwik lub kraft, do łazienki mleczko Cif. Mam jeszcze takie opakowanie po płynie do szyb i tam mam rozcieńczonego Ludwika do mycia lustra i blatów. I jakiś tani żel do kibla. Więcej nie kupuje, bo ja pisałem...rozcieńczonym Ludwikiem da sie załatwić wszystko . Do opornych zabrudzeń używam soli i sody.

Czytałam ze jaranie sie chemia gospodarcza jest typowe dla krajów które nie osiągnęły jeszcze odpowiednio wysokiego poziomu życia obywateli . Tzw czar chemii z Niemiec. Hehe
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:09   #84
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Naprawdę przestanie ciuch farbować? Mam śliczny sweterek, który niestety farbuje i postanowiłam się go pozbyć, bo nie chce mi się go ciągle prać w ręku . Zresztą 2 inne ciuchy też takie mam, ale ich mniej mi szkoda bo nie są aż tak ładne .
To podsumowując: jakiej firmy kupić te chusteczki?

I tak w temacie prania:
Jakie macie doświadczenia odnośnie płyn do prania kontra proszek lub kapsułki? Co jest lepsze i bardziej wydajne?
Słyszałam, że do czarnych rzeczy lepiej używać płynu, bo wtedy lepiej się wypłukuje i nie zostają ślady od proszku.
Już się nie mogę doczekać aż skończy się wreszcie ten proszek który mamy (już kilka lat ) i będę mogła wypróbować coś innego .

.

ja też mam od kilku lat jeden proszek bo strasznie mi nie pasuje i używam go tylko do prania ręczników/ścierak. Potem przerzuciłam się na kapsułki i dość długo ich używałam ale wkurzało mnie jak przy mniejszych temperaturach pozostawały takie gluty w pralce + kapsułki zazwyczaj wychodzą 1zł za jedno pranie więc znowu wróciłam do płynów
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:13   #85
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Terha
kupuj buty małych polskich firm. Oni nie nadążają za moda a często robią porządne buty Ja mam 9lat kozaki ze skory firmy Jezioro z Krakowa, w tym roku kupiłam tej samej firmy zimowe botki i podejrzewam ze tez wytrzymają dobrych kilka lat. Nie sa modne, ale za to klasyczne, skórzane i wygodne...no i w moim ciezkim do kupienia rozmiarze (34-35).
Chciałabym kupić u nich jeszcze jakieś czółenka eleganckie, ale to pewnie na wiosnę będę szukać.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:17   #86
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

ja tylko proszek, nigdy nie stosowałam innych specyfików do prania. I zawsze kupuję proszek na promocji Wizir. Do tego płyn do płukania, tutaj różnie, choć póki co najbardziej zadowolona byłam z Lenora.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:21   #87
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Naprawdę przestanie ciuch farbować? Mam śliczny sweterek, który niestety farbuje i postanowiłam się go pozbyć, bo nie chce mi się go ciągle prać w ręku . Zresztą 2 inne ciuchy też takie mam, ale ich mniej mi szkoda bo nie są aż tak ładne .
To podsumowując: jakiej firmy kupić te chusteczki?

I tak w temacie prania:
Jakie macie doświadczenia odnośnie płyn do prania kontra proszek lub kapsułki? Co jest lepsze i bardziej wydajne?
Słyszałam, że do czarnych rzeczy lepiej używać płynu, bo wtedy lepiej się wypłukuje i nie zostają ślady od proszku.
Już się nie mogę doczekać aż skończy się wreszcie ten proszek który mamy (już kilka lat ) i będę mogła wypróbować coś innego .

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------



Ja nie nawidzę kupować butów bo nigdy ni mogę znaleźć takich jakie był chciała. Nie jestem wymagająca tylko jakoś obecna moda do mnie nie przemawia, a w sklepach jak to w sklepach - sprzedają to co modne a nie wygodne i dobre jakościowo.

Ciuchów nie kupuję praktycznie wcale (chyba że raz do roku wskoczę do jakiegoś lumpka). Tak czy inaczej mam ich zdecydowanie za dużo. Ale co uwielbiam kupować? Kosmetyki w moim ukochanym sklepie (gdyby nie mój rozsądek to mogłabym pół wypłaty jednorazowo wydać). A potem jak przychodzi paczuszka, to jestem tak szczęśliwa, że mam ochotę się do niej przytulić . Wiem, dziwna jestem .
Napiszę w punktach, będzie prościej
1. lepszy proszek albo płyn niż kapsułki
2. Chusteczki jak dla mnie najlepsze marki Dylon
3. Powinno przestać farbować, bo one wyłapią nadmiar barwnika, ale i tak lepiej dmuchać na zimne i potem też wrzucać chusteczki do pralki
4. Do czarnych rzeczy najlepszy płyn, chociaż ja i tak upieram się przy praniu w szarym mydle

To chyba wszystko na razie
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:21   #88
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja na studiach przestałam używać płynu do płukania i jakos mi go nie brakuje , dla mnie to już zbędna rzecz.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:30   #89
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Znam ten problem, swoje w końcu upchałam w szafce pod umywalką. Mam zostawione mniejsze butle po jakichś innych płynach i sobie przelewam, bo nalewanie do korka płynu z butli 4-litrowej przekracza moje możliwości
Trochę mnie tylko denerwuje, że przez to te płyny mi zajmują miejsce "podwójnie", ale trudno. Pocieszam się, że pranie wychodzi tanio
Eh, no właśnie, miejsca przydałoby się więcej. W szafce nad toaletą taka wielka butla mi się nie zmieści, ale i tak byłabym się, że któregoś dnia wszystko by runęło mi na głowę, trochę głupia śmierć przez chemię domową muszę jakoś lepiej miejsce rozplanować ;-)
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 12:31   #90
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Terha


kupuj buty małych polskich firm. Oni nie nadążają za moda a często robią porządne buty Ja mam 9lat kozaki ze skory firmy Jezioro z Krakowa, w tym roku kupiłam tej samej firmy zimowe botki i podejrzewam ze tez wytrzymają dobrych kilka lat. Nie sa modne, ale za to klasyczne, skórzane i wygodne...no i w moim ciezkim do kupienia rozmiarze (34-35).


Chciałabym kupić u nich jeszcze jakieś czółenka eleganckie, ale to pewnie na wiosnę będę szukać.


To Tobie muszę podziękować - kupiłam buty Jezioro i jestem absolutnie zachwycona takie marki warto polecać!
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 11:03:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.