Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 20:20   #3571
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Właśnie zaczynany się wykańczać Elewacja -mam nadzieję już w marcu Zdjęcia na chwilkę wkleję
Tu były zdjęcia...
nie zdążyłam zobaczyć
może kiedyś się pochwalisz na dłużej
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 15:02   #3572
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Mnie znowu z Klasą do końca nie odpowiada, a z Fasonem jest prawie idealny
Nawet pokusiłam się o zapytanie do ów projektantów, o zrealizowanie dla nas projektu indywidualnego, ale cena, którą mi podali za wykonanie takiego projektu, wbiła mnie w ziemię 200zł netto/ m2 ... uważam, że to gruba przesada
Szukamy więc dalej, chociaż dom z fasonem śni mi się po nocach
Jeśli już dojdzie do budowy domu, to przeraża mnie perspektywa na przyszłość- kto będzie sprzątał te metry?

iza, a na jakim etapie jest Wasz domek? Macie już elewację? Pochwal się
A coś Ty się tak uparła na projekt indywidualny? Powiem ci tylko tyle,że po pierwsze jest to droga impreza, po drugie gotowe projekty mają zazwyczaj projekt wszystkich instalacji itp za które musiałabyś dodatkowo płacić. Moja siostra też zapragnęła własnej wizji,ale na podstawia innego projektu i bujała sie z tym miesiącami,żeby potem iść do kogoś innego i dopłacać.Dodatkowo musieli wiele obliczeń robić samemu.
Znajdź sobie projekt podobny do tego w Twojej głowie i wprowdź poprawki. Duuuuużo taniej i spokojniej


My budujemy ten http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-jaspis_3.php tylko ciut mniejszy. Ruszamy na wiosnę
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 17:43   #3573
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
A coś Ty się tak uparła na projekt indywidualny? Powiem ci tylko tyle,że po pierwsze jest to droga impreza, po drugie gotowe projekty mają zazwyczaj projekt wszystkich instalacji itp za które musiałabyś dodatkowo płacić. Moja siostra też zapragnęła własnej wizji,ale na podstawia innego projektu i bujała sie z tym miesiącami,żeby potem iść do kogoś innego i dopłacać.Dodatkowo musieli wiele obliczeń robić samemu.
Znajdź sobie projekt podobny do tego w Twojej głowie i wprowdź poprawki. Duuuuużo taniej i spokojniej


My budujemy ten http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-jaspis_3.php tylko ciut mniejszy. Ruszamy na wiosnę
Porządne biuro projektowe robi projekt od A do Z, od koncepcji do uzyskania pozwolenia na budowę, plus nadzór autorski (który przydaje się BARDZO jeśli nie ma się zbyt wielkiego doświadczenia w budownictwie).

A że ktoś musiał sam coś wyliczać?? To już się w głowie nie mieści. Po prostu ostrzegajmy ludzi przed partaczami, a nie przed projektami indywidualnymi. Ja sobie taką współpracę z architektami bardzo chwalę, dom już stoi i zdecydowanie jest taki, jaki sobie wymarzyliśmy.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 08:58   #3574
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
A coś Ty się tak uparła na projekt indywidualny? Powiem ci tylko tyle,że po pierwsze jest to droga impreza, po drugie gotowe projekty mają zazwyczaj projekt wszystkich instalacji itp za które musiałabyś dodatkowo płacić. Moja siostra też zapragnęła własnej wizji,ale na podstawia innego projektu i bujała sie z tym miesiącami,żeby potem iść do kogoś innego i dopłacać.Dodatkowo musieli wiele obliczeń robić samemu.
Znajdź sobie projekt podobny do tego w Twojej głowie i wprowdź poprawki. Duuuuużo taniej i spokojniej


My budujemy ten http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-jaspis_3.php tylko ciut mniejszy. Ruszamy na wiosnę
Uparłam się? To nie o to chodzi. Chcę mieć dom taki, jaki sobie wymarzyłam, a nie taki, który przypomina dom z moich marzeń To nie jest para butów, czy samochód, które za rok można zmienić.
Poza tym, my mamy działkę z wjazdem od południa i bardzo mało jest projektów gotowych z takim ustawieniem domu.
Tak, czy siak, walczymy dalej

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3897009 0]Porządne biuro projektowe robi projekt od A do Z, od koncepcji do uzyskania pozwolenia na budowę, plus nadzór autorski (który przydaje się BARDZO jeśli nie ma się zbyt wielkiego doświadczenia w budownictwie).

A że ktoś musiał sam coś wyliczać?? To już się w głowie nie mieści. Po prostu ostrzegajmy ludzi przed partaczami, a nie przed projektami indywidualnymi. Ja sobie taką współpracę z architektami bardzo chwalę, dom już stoi i zdecydowanie jest taki, jaki sobie wymarzyliśmy.[/QUOTE]
Powiem tylko tak, miałaś duuuuuuuuuuuuuuuuuużo szczęścia, że trafiłaś na ludzi kompetentnych. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, jak o to trudno.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 13:15   #3575
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3897009 0]Porządne biuro projektowe robi projekt od A do Z, od koncepcji do uzyskania pozwolenia na budowę, plus nadzór autorski (który przydaje się BARDZO jeśli nie ma się zbyt wielkiego doświadczenia w budownictwie).

A że ktoś musiał sam coś wyliczać?? To już się w głowie nie mieści. Po prostu ostrzegajmy ludzi przed partaczami, a nie przed projektami indywidualnymi. Ja sobie taką współpracę z architektami bardzo chwalę, dom już stoi i zdecydowanie jest taki, jaki sobie wymarzyliśmy.[/QUOTE]

W ogólnym rozrachunku DLA MNIE sie nie opłaca. Biur projektowych jest wiele, porządnych mało.Jednemu zrobi dobrze, innybędzie niezadowolony.
Nikomu nic nie narzucam,ale uważam,że jest tyle projektów,że można coś ciekawego znaleźć. Coraz częściej jest tak,że jeden projekt(np nasz ) ma wiele wersji.

Co do działek to zalezy też od architekta adaptującego dom. ja mam działkę bardzo daleko odbiegającą od normalnej (duży spad) i nie było problemu.Więcej jazdy było z warunkami zabudowy, dokładnie z kątem dachu.
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 18:46   #3576
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

My od razu wiedzieliśmy, które biuro chcemy, bo po prostu znaliśmy ich wcześniejsze projekty. Co najlepsze - oni nie specjalizują się w domach jednorodzinnych a w obiektach usługowych. Jednak takie świeże spojrzenie w ich projektach zawsze nam się podobało i nawet się nie zastanawialiśmy. Proponowałabym zorientować się w swojej okolicy, może ktoś akurat buduje/zbudował dom i będzie mógł kogoś polecić, jednak taka reklama z ust do ust chyba najlepiej działa.

My chcieliśmy mieć swój wyjątkowy, wymarzony i jedyny w swoim rodzaju dom i taki mamy. Mamy też pewność, że nikt takiego samego nie postawi Naprawdę polecam nie rezygnować z projektu indywidualnego
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:44   #3577
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

a my budujemy

http://extradom.pl/projekt-domu-z281-WAE1380
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 08:23   #3578
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Bardzo fajny Brakuje mi tam duuużej garderoby przy sypialni, pralni, ale i tak jest ok
Zazdroszczę domu parterowego.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 20:06   #3579
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Bardzo fajny domek,ale ja już bym go nie mogła wybudować, bo warunki zabudowy pozwalają na kąt dach 40 st +/- 5 stopni a ten ma 24.No i na skarpie parterówki nie postawię
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 07:33   #3580
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ładny dom, ale mnie jak i poprzedniczce brakuje garderoby, pralni, drugiej łazienki i jeszcze jednego pokoju na hobby. Patrzę pod swoim kątem, bo mam dwóch chłopaków dlatego brakowałoby mi drugiej łazienki oraz dodatkowego pokoju, ponieważ szyję i mam inne rozliczne zainteresowania.
Osobiście dodałabym jeszcze okno w kuchni nad zlewem.
Sama tez mam parterowy dom, który jest bardzo wygodny, ale niestety z ogrzewaniem jest gorzej, bo łatwiej i taniej jest ogrzać piętrowy dom. W budowie parterowy też jest droższy, bo większy dach, no i więcej wszystkich przewodów, rur itp.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 10:44   #3581
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Ładny dom, ale mnie jak i poprzedniczce brakuje garderoby, pralni, drugiej łazienki i jeszcze jednego pokoju na hobby. Patrzę pod swoim kątem, bo mam dwóch chłopaków dlatego brakowałoby mi drugiej łazienki oraz dodatkowego pokoju, ponieważ szyję i mam inne rozliczne zainteresowania.
Osobiście dodałabym jeszcze okno w kuchni nad zlewem.
Sama tez mam parterowy dom, który jest bardzo wygodny, ale niestety z ogrzewaniem jest gorzej, bo łatwiej i taniej jest ogrzać piętrowy dom. W budowie parterowy też jest droższy, bo większy dach, no i więcej wszystkich przewodów, rur itp.
ja mam troszke inna sytuacje jestesmy pol roku po slubie wiec jest nas jeszcze dwoje, więc mniejsze mamy potrzeby
Moj tata ma firme budowlaną, ktora robi tez cała blacharkę, także myślę że źle nam nie doradził, dodatkowo w rodzinie mamy elektryka, i wujka ktory ma firme wykonczeniową, więc jest szansa że dom nie będzie aż tak kosztowny.

nie mniej jednak dziekuje za rady

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Bardzo fajny Brakuje mi tam duuużej garderoby przy sypialni, pralni, ale i tak jest ok
Zazdroszczę domu parterowego.
no fakt, tez bym wolala z garderoba, ale nie jest to priorytet, dotad jej nie mialam i jakos zyłam, warunkiem koniecznym byl dom parterowy z garażem na dwa stanowiska, ten jest stosunkowy nieduży, garderoby były w innych projektach ktore nam sie podobały ale domy te zwykle nam sie nie miescily na działce. NIestety działke mamy jaką mamy i możemy postawic dom który zmieści sie na działce 24 m szerokości, Domy parterowe są dosc rozłożyste a nasza działka jest dość wąska

jestesmy bardzo młodzi i wiadomo jak to jest z pieniedzmi dlatego też nie możemy poszaleć
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:58   #3582
Mini2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ponawiam pytanie o Stylowego 2
Możecie coś doradzić? Zwariować można z tym wybieraniem. Niby tyle tego jest a tak naprawdę każdemu coś brakuje
Mini2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:12   #3583
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Mini2312 Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o Stylowego 2
Możecie coś doradzić? Zwariować można z tym wybieraniem. Niby tyle tego jest a tak naprawdę każdemu coś brakuje
Mnie się bardzo podoba bryła tego domu, te przeszklenia
Z mojego punktu widzenia brakuje mi tam: spiżarni, pralni, jest za mała kuchnia, zdecydowanie za mała jadalnia i za mały garaż (mamy duże samochody) Salon jest bardzo duży, a jadalnia maciupeńka Mnie to średnio odpowiada. Jest też gabinet na dole, którego my nie potrzebujemy. No i skosy, których ja w domu nie chcę mieć.
Ale żeby nie było, dom jest fajny.
Każdemu odpowiada co innego.
A to prawda, jest tyyyyyle projektów gotowych, ale każdy ma coś, co nam nie odpowiada
Jeśli jednak zdecydowałabyś się na ten projekt, a chcesz nanieść jakieś zmiany, to warto napisać do tej firmy, oni mogą Ci w tym pomóc
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:24   #3584
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Post Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Mini2312 Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o Stylowego 2
Możecie coś doradzić? Zwariować można z tym wybieraniem. Niby tyle tego jest a tak naprawdę każdemu coś brakuje
Mini,a dlaczego nie zdecydujesz się na piętrowy dom? Stylowy,to fajny dom,ale dach dość skomplikowany,co za tym idzie drogi,następnie-skosy-po co utrudniać sobie dodatkowo życie?Spokojnie sądzę,że w tych pieniądzach,wybudujecie nowoczesny,piętrowy domek!Choćby ten:
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-fasonem-1 bardzo podobny wewnątrz do Stylowego,a idę o zakład, że pełne piętro lepiej się spełni
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 13:37   #3585
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Mini,a dlaczego nie zdecydujesz się na piętrowy dom? Stylowy,to fajny dom,ale dach dość skomplikowany,co za tym idzie drogi,następnie-skosy-po co utrudniać sobie dodatkowo życie?Spokojnie sądzę,że w tych pieniądzach,wybudujecie nowoczesny,piętrowy domek!Choćby ten:
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-fasonem-1 bardzo podobny wewnątrz do Stylowego,a idę o zakład, że pełne piętro lepiej się spełni
My w tym stylu będziemy mieli dom Zresztą wklejałam Wam z fasonem 2, że mi się podoba
Pod względem dachu, to akurat kiepski przykład podałaś, bo dom z fasonem ma też skomplikowany dach

Jaki wg Was jest dobry metraż pokoju dla dziecka?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 13:43   #3586
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
My w tym stylu będziemy mieli dom Zresztą wklejałam Wam z fasonem 2, że mi się podoba
Pod względem dachu, to akurat kiepski przykład podałaś, bo dom z fasonem ma też skomplikowany dach

Jaki wg Was jest dobry metraż pokoju dla dziecka?
10 m2 (powierzchni użytkowej) to absolutne minimum dla każdego pokoju, wszystko wzwyż jest zależne od tego co zamierzasz w tym pokoju umieścić, np. czy meble na ubrania również, czy może ubrania są trzymane w zewnętrznej garderobie, a to będzie pokój do nauki i do zabawy. Oczywiście im większy tym rzecz jasna wygodniejszy
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 13:48   #3587
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
My w tym stylu będziemy mieli dom Zresztą wklejałam Wam z fasonem 2, że mi się podoba
Pod względem dachu, to akurat kiepski przykład podałaś, bo dom z fasonem ma też skomplikowany dach

Jaki wg Was jest dobry metraż pokoju dla dziecka?
Generalnie chodziło mi o dom piętrowy.
Mnie to by wystarczył taki
http://www.domoweklimaty.pl/projekty...-2936_kasjopea
byle by nie było skosów,których nie znoszę (dlatego mam wygodną parteróweczkę,ale gdybym była ograniczona rozmiarami działki z pewnością byłaby niewielka piętrówka!
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2013-02-05 o 13:52
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 14:10   #3588
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
10 m2 (powierzchni użytkowej) to absolutne minimum dla każdego pokoju, wszystko wzwyż jest zależne od tego co zamierzasz w tym pokoju umieścić, np. czy meble na ubrania również, czy może ubrania są trzymane w zewnętrznej garderobie, a to będzie pokój do nauki i do zabawy. Oczywiście im większy tym rzecz jasna wygodniejszy
Mam taki plan, żeby pokój dzieci (na razie mamy jedno dziecko ) był połączony, dopóki będą małe. Później je przedzielimy. I teraz tak. Póki dzieci małe, to dużo miejsca jest wskazane, bo się bawią w pokoju. Jak są dzieci większe, to najczęściej przebywają poza domem, a jak już są w domu, to metry im nie są do niczego potrzebne, a już na pewno nie do sprzątania I tak właśnie się zastanawiam, jakie metraże pokoi dzieci zrobić.

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Generalnie chodziło mi o dom piętrowy.
Mnie to by wystarczył taki
http://www.domoweklimaty.pl/projekty...-2936_kasjopea
byle by nie było skosów,których nie znoszę (dlatego mam wygodną parteróweczkę,ale gdybym była ograniczona rozmiarami działki z pewnością byłaby niewielka piętrówka!
Fajny ten domek, ale brakuje mi kilku pomieszczeń gospodarczych
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 07:48   #3589
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Mini2312 Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o Stylowego 2
Możecie coś doradzić? Zwariować można z tym wybieraniem. Niby tyle tego jest a tak naprawdę każdemu coś brakuje
Cytat:
Napisane przez Mini2312 Pokaż wiadomość
A co myślicie o projekcie : Stylowy 3 i Doskonały 2 pracowni DOMY Z WIZJĄ
My budujemy Stylowego 3, jest on bardzo podobny do stylowego 2, jeśli coś chcecie wiedzieć, to śmiało pytajcie
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 08:04   #3590
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Może mi przy okazji doradzicie,planuje teraz (w promocji )zakupić duże drewniane donice na taras,o takie jak w załączniku,ale nie wiem jaką powinny mieć wysokość takie donice,bo są i na 25 cm i 40 cm żeby były odpowiednie dla kwiatów/iglaków?

Ta większa w załączniku ma takie wymiary
:
długość - 63 cm
wysokość - 25 cm

szerokość - 25 cm

Są długie i na 1,00 m i 1,30

Mniejsza donica
:
długość - 33 cm
wysokość - 35 cm
szerokość - 33 cm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg donica.jpg (32,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg donica 2.jpg (109,3 KB, 7 załadowań)
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 08:12   #3591
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
My budujemy Stylowego 3, jest on bardzo podobny do stylowego 2, jeśli coś chcecie wiedzieć, to śmiało pytajcie
wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 08:47   #3592
Mini2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Mini,a dlaczego nie zdecydujesz się na piętrowy dom? Stylowy,to fajny dom,ale dach dość skomplikowany,co za tym idzie drogi,następnie-skosy-po co utrudniać sobie dodatkowo życie?Spokojnie sądzę,że w tych pieniądzach,wybudujecie nowoczesny,piętrowy domek!Choćby ten:
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-fasonem-1 bardzo podobny wewnątrz do Stylowego,a idę o zakład, że pełne piętro lepiej się spełni
Właśnie nie chcę takiego domu. Każdy taki dom kojarzy mi się z kostkami które budowano kiedyś. Wystarczy zmienić elewację i jest to samo. Na ulicy gdzie mieszkam to co drugi jest taki. A tam gdzie mam działkę są osiedla. I właśnie każdy jeden dom jest w tym stylu

Znalazłam jeszcze taki: San Francisco 2 Lipińskich. Tam trzeba zrobić drzwi z garażu przez pomieszczenie gospodarcze. I zamiast garderoby nad garażem taką niby pralnię i suszarnię na zimę
Mini2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 14:18   #3593
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam!

Mam ogromna prośbe - juz kiedys chyba ten projekt wklejałam i nawet ktos podsunał mi pomysł przeniesienia dolnej łazienki w niejsce przejścia do garażu i powiększenie wiatrołapu - super

Myślimy intensywnie nad tym projektem, ale mam dwie wątpliwości -
Pierwsza - czy kuchnia nie jest za mała? Nie mam porównania, nikt tego domku w okolicy chyba nie buduje ( sprawdzałam fora internetowe, znalazłam budujących w pomorskim i warminsko - mazurkim, a ja z drugiego końca Polski).
Ewentualnie gdyby zlikwidować spiżarnie koło wiatrołapu, czy dobrym pomysłem byłoby zrobienie jej pod schodami? Gdzie wtedy jakiś schowek na szczotki czy cuś?

I pytanie czy lepsza wersja z oknami dachowymi czy ta z balkonem od frontu?

Wklejam linki:

1. http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-chaber_2.php

2. http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-chaber_3.php

Z góry dziękuję
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:52   #3594
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agawoo Pokaż wiadomość
Witam!

Mam ogromna prośbe - juz kiedys chyba ten projekt wklejałam i nawet ktos podsunał mi pomysł przeniesienia dolnej łazienki w niejsce przejścia do garażu i powiększenie wiatrołapu - super

Myślimy intensywnie nad tym projektem, ale mam dwie wątpliwości -
Pierwsza - czy kuchnia nie jest za mała? Nie mam porównania, nikt tego domku w okolicy chyba nie buduje ( sprawdzałam fora internetowe, znalazłam budujących w pomorskim i warminsko - mazurkim, a ja z drugiego końca Polski).
Ewentualnie gdyby zlikwidować spiżarnie koło wiatrołapu, czy dobrym pomysłem byłoby zrobienie jej pod schodami? Gdzie wtedy jakiś schowek na szczotki czy cuś?

I pytanie czy lepsza wersja z oknami dachowymi czy ta z balkonem od frontu?

Wklejam linki:

1. http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-chaber_2.php

2. http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-chaber_3.php

Z góry dziękuję
Ten dom ma bardzo małą część wejściową. Zdecydowanie trudną do sensownej aranżacji. Nie masz tam miejsca na kurtki i buty.
Obawiam się, że pod schodami będzie dość nisko i trudno będzie zaaranżować sensowną toaletę. Musiałabyś to sprawdzić na przekrojach.
Zlikwidowanie spiżarni jest kuszące, ale z drugiej strony przy niedużej kuchni przydaje się takie pomieszczenie na zapasy i większe garnki, patelnie, roboty kuchenne.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 07:24   #3595
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ten dom ma bardzo małą część wejściową. Zdecydowanie trudną do sensownej aranżacji. Nie masz tam miejsca na kurtki i buty.
Obawiam się, że pod schodami będzie dość nisko i trudno będzie zaaranżować sensowną toaletę. Musiałabyś to sprawdzić na przekrojach.
Zlikwidowanie spiżarni jest kuszące, ale z drugiej strony przy niedużej kuchni przydaje się takie pomieszczenie na zapasy i większe garnki, patelnie, roboty kuchenne.
Elfia, własnie tą część wejściową chcę powiększyć przenosząc toaletę w miejsce przejścia do garażu, a przejście do garażu zrobić w wiatrołapie, który będzie wtedy przestronniejszy i z oknem.
Spiżarnię chcę koniecznie, tylko myśle własnie czy nie zrobić jej pod schodami.
No i kusi mnie ten ten balkon nad wejściem, bo nie jestem fanką okien dachowych :/
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 09:41   #3596
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Exclamation Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agawoo Pokaż wiadomość
Witam!

Mam ogromna prośbe - juz kiedys chyba ten projekt wklejałam i nawet ktos podsunał mi pomysł przeniesienia dolnej łazienki w niejsce przejścia do garażu i powiększenie wiatrołapu - super

Myślimy intensywnie nad tym projektem, ale mam dwie wątpliwości -
Pierwsza - czy kuchnia nie jest za mała? Nie mam porównania, nikt tego domku w okolicy chyba nie buduje ( sprawdzałam fora internetowe, znalazłam budujących w pomorskim i warminsko - mazurkim, a ja z drugiego końca Polski).
Ewentualnie gdyby zlikwidować spiżarnie koło wiatrołapu, czy dobrym pomysłem byłoby zrobienie jej pod schodami? Gdzie wtedy jakiś schowek na szczotki czy cuś?

I pytanie czy lepsza wersja z oknami dachowymi czy ta z balkonem od frontu?

Wklejam linki:

1. http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-chaber_2.php

2. http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-chaber_3.php

Z góry dziękuję

Ja właśnie na Twoim miejscu bym pojechała nawet tam! Ja wybierając projekt też przeszłam drogę przez mękę Rok wybieraliśmy. Mieliśmy końcowe 3 projekty. Wyszukałam na necie kto gdzie wybudował ten,który najbardziej nam się z tej trójki podobał i pojechaliśmy (ok 200km)i... pojechałabym nawet tysiąc km ,bo dom okazał się zuupełanie nie w naszym stylu,a najbardziej nie podobał nam się na zewnątrz a i w środku inaczej sobie wyobrażałam To odpadł. Następny w listy- ok 100 km odemnie-mnie się podobał,ale mąż znalazł coś co mu nie odpowiadało i też odpadł.W końcu ostatni z listy (ten był nr 3 ponieważ miał dach kopertowy,ale my się baliśmy,że będzie zbyt kosztowny)Wyszperałam na necie i był-ok 200 km dalej.Umówiłam się na wizytę,okazuje się małżeństwo w moim wieku.Oczywiście jedziemy-moim oczom już na pierwszy rzut z daleka ukazał domek moich marzeń Pogadaliśmy o kosztach-dach nie okazał się potwornie drogi,wewnątrz ideał. Od razu wiedzieliśmy,że kupujemy ten projekt.I tak się stało-Zielona Równia ,projekt z Muratora stoi sobie już i w wakacje planuję przeprowadzkę
A z tym małżeństwem do tej pory utrzymujemy kontakt,doradzamy sobie ,wiele rzeczy w trakcie budowy nam podpowiedzieli.
I dlatego uważam,że trzeba jechać choćby na drugi koniec kraju,żeby się przekonać czy to jest TO - ŻEBY POTEM NIE ŻAŁOWAĆ!
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2013-02-12 o 09:42
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:11   #3597
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Ja właśnie na Twoim miejscu bym pojechała nawet tam! Ja wybierając projekt też przeszłam drogę przez mękę Rok wybieraliśmy. Mieliśmy końcowe 3 projekty. Wyszukałam na necie kto gdzie wybudował ten,który najbardziej nam się z tej trójki podobał i pojechaliśmy (ok 200km)i... pojechałabym nawet tysiąc km ,bo dom okazał się zuupełanie nie w naszym stylu,a najbardziej nie podobał nam się na zewnątrz a i w środku inaczej sobie wyobrażałam To odpadł. Następny w listy- ok 100 km odemnie-mnie się podobał,ale mąż znalazł coś co mu nie odpowiadało i też odpadł.W końcu ostatni z listy (ten był nr 3 ponieważ miał dach kopertowy,ale my się baliśmy,że będzie zbyt kosztowny)Wyszperałam na necie i był-ok 200 km dalej.Umówiłam się na wizytę,okazuje się małżeństwo w moim wieku.Oczywiście jedziemy-moim oczom już na pierwszy rzut z daleka ukazał domek moich marzeń Pogadaliśmy o kosztach-dach nie okazał się potwornie drogi,wewnątrz ideał. Od razu wiedzieliśmy,że kupujemy ten projekt.I tak się stało-Zielona Równia ,projekt z Muratora stoi sobie już i w wakacje planuję przeprowadzkę
A z tym małżeństwem do tej pory utrzymujemy kontakt,doradzamy sobie ,wiele rzeczy w trakcie budowy nam podpowiedzieli.
I dlatego uważam,że trzeba jechać choćby na drugi koniec kraju,żeby się przekonać czy to jest TO - ŻEBY POTEM NIE ŻAŁOWAĆ!
Zgadzam się z pogrubionym. Coś co może dobrze wyglądać na papierze, w rzeczywistosci może już nie być takie rewelacyjne.
Ale w naszej sytuacji to jest po prostu niewykonalne. Pojechać 200 km - ok, ale 500 czy 700 to już gorzej. W jeden dzień nie objedziemy.
Mamy roczne dziecko, nie możemy jej zostawić na dwa dni, bo nie mamy z kim. Brać dzidziusiaw taką podróż to już jest większa wyprawa.
Będę jeszcze szukała, może znajdzie się ktoś bliżej z tym domkiem. A jak nie, to pewnie zaryzykujemy

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------


Aha, Twój domek bardzo ładny Nam sie parterówka nie zmieści w działce, bo może też byśmy się nad jakąś zastanawiali
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 11:42   #3598
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agawoo Pokaż wiadomość
Zgadzam się z pogrubionym. Coś co może dobrze wyglądać na papierze, w rzeczywistosci może już nie być takie rewelacyjne.
Ale w naszej sytuacji to jest po prostu niewykonalne. Pojechać 200 km - ok, ale 500 czy 700 to już gorzej. W jeden dzień nie objedziemy.
Mamy roczne dziecko, nie możemy jej zostawić na dwa dni, bo nie mamy z kim. Brać dzidziusiaw taką podróż to już jest większa wyprawa.
Będę jeszcze szukała, może znajdzie się ktoś bliżej z tym domkiem. A jak nie, to pewnie zaryzykujemy

Aha, Twój domek bardzo ładny Nam sie parterówka nie zmieści w działce, bo może też byśmy się nad jakąś zastanawiali

pewnie przeczesujesz neta w poszukiwaniu tych chabrów i już się natknęłaś
ale jeżeli jakimś cudem nie, to podsyłam
http://www.chaber3.mojabudowa.pl/
sporo zdjęć
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 10:00   #3599
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
pewnie przeczesujesz neta w poszukiwaniu tych chabrów i już się natknęłaś
ale jeżeli jakimś cudem nie, to podsyłam
http://www.chaber3.mojabudowa.pl/
sporo zdjęć
Tak, znalazłam to już
Dziękuję
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 10:04   #3600
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://projekty.muratordom.pl/projek...a,2314,1,0.htm

Co myślicie? Szukam w ogóle czegoś takiego ale z 3-ma sypialniami...
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.