Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 10:04   #1
agusik
Przyczajenie
 
Avatar agusik
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Post

Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!


Witam! Od pewnego czasu mam problem ze skórą wokół ust. Każdego ranka nad ustami pojawia mi się twarda skorupa która w ciągu dnia się kruszy i się odrywa, a pod ustami skóra jest bardzo przesuszona. Gdy skorupka juz się skruszy pozostaje czerwona plama która mnie swędzi i wypływa biała woda. Nastepnego ranka znowu mam to samo od początku. Żadne kremiki ani pomadki tutaj nie pomagają, wręcz pogarszają. Byłam już z tym problemem u lekarz ogólnej, dwóch dermatologów i alergolog. Lekarze przepisywali mi rózne kremy i maści. Każda z nich działala niestety na którko, potem znów było to samo. Ostatnio robiłam nawet testy mikrologiczne (lecz wyniku jeszcze nie mam) , lekarz przepisała mi krem antygrzybiczny którego sie używa przez 7 dni, niestety problem dalej jest i chyba tak prędko nie ulegnie. Zmieniałam juz kremy do twarzy. Teraz używam już tylko tych dla skóry wrażliwej bardzo delikatnej. Podkład do twarzy mam z seri bezzapachowej dla alergików. Problem ze skórą mam już od ponad roku i mam wrażenie że to się powiększa, bo na początku było to bardzo malutkie. Proszę bardzo Państwa o pomoc i poradę, chcę wkoncu normalnie wyglądać.

PS. Niżej link do zdjęcia na którym widoczny jest moj problem ze skórą.

http://img19.imageshack.us/my.php?image=dsc04751i.jpg

Edytowane przez agusik
Czas edycji: 2009-04-13 o 10:05 Powód: brak obrazka
agusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:26   #2
LaLaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

Muszę Cię zmartwić, ale u mnie właśnie tak zaczęły się objawy Atopowego Zapalenia Skóry... Przez rok nie wiedziałam co to, chodziłam po dermatologach i w sumie nigdy nie powiedzieli mi dokładnie co to jest. Wreszcie trafiłam do odpowiedniego lekarza i powiedział, że niestety często AZS objawia się właśnie wokół ust. Może miałaś kiedyś problemy ze skórą w dzieciństwie ( czerwona, łuszcząca skóra na zgięciach łokci i kolan, szyja, powieki)? Mi bardzo pomógł Elidel...na recepte, drogi bo ok 80 zł. Ale doskonale Cię rozumiem... nie da sie nawet uśmiechać, bo skóra pęka. To wygląda właśnie tak jak wyglądało u mnie. Spróbuj też nie jeść soli-ogranicz, mi pomogło. Okłady z siemienia lnianego ( co 2-3h na ok.10 minut)-kupisz w aptece lub spożywczym- i krem Bepanthen na podrażnienia. Warto zrobić też badania na alergie na roztocza kurzu domowego- to one moga powodować taki stan skóry wokół ust. Ale w pierwszej kolejności siemie lniane,Bepanthen i nie jedz soli. Życzę zdrowia
LaLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:39   #3
agusik
Przyczajenie
 
Avatar agusik
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

I pomogło Ci to? czy dalej się z tym męczysz? marzę żeby znalazło się coś, co wyleczy to świństwo całkowicie...
agusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:57   #4
LaLaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

Czasami jeszcze wraca, ale przeważnie sama do tego doprowadzam oblizując usta... Ale mija po 1-2 dniach i na pewno nie jest takie nasilone. Radziłabym Ci iść do alergologa/dermatologa i niech się zastanowi czy to nie AZS-wtedy dostaniesz na pewno jakieś leki antyalergiczne w tabletkach. Elidel -nie jest może całkowicie bezpiecznym kremem, ale sama na sobie przetestowałam, że jak się nie wyleczy tego stanu zapalnego do końca to problem będzie cały czas powracał. Ogólnie w takiej dawce w ogóle nie szkodzi. Współczuje, bo pamiętam ile razy płakałam przez to... Nie chciałam z domu wychodzić. Bardzo ograniczyłam sól( nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie problem nasilał się np. od solonego słonecznika). Okłady z siemienia lnianego(ten kisiel wcierałam)-później Bepanthen(krem na podrażnienia). I właśnie Elidel-3 dni i problem znika. Wiadomo, ze czasami wraca, ale szybciej da sie załagodzić. Spróbuj siemie lniane(zalewasz wrzątkiem, ostygnie i powcieraj)-a na to Bepanthen-ja używam go z 2 razy w ciągu dnia na usta i poważnie nie mam już z tym problemu. Trzymam kciuki, pisz jak Ci idzie
LaLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 20:40   #5
agusik
Przyczajenie
 
Avatar agusik
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

Kurcze pisałam Ci wiadomość prywatnie ale chyba nie doszła. No trudno. W każdym razie dziekuję za Twoje rady Polecę do apteki i kupję to co poradziłas. Zrobię ta płukankę i posmaruję kremem. ten za 80 zl - masz racje troche drogi. czytałam nawet na niektórych forach ze w jednych aptekach kosztuje ponad 100 zł!! To chyba taki typowy na AZS. Ale póki co skorzystam z tego lnu i kremiku ale to dopiero w piątek, bo za dwa dni mam umówioną wizytę u dermatologa i chciałabym zeby widziała ze to co mi przepisała wczesniej nie pomogło. Bede miec wyniki tego testu mikrologicznego, ale znając życie pewnie nic nie wykryje. Ciekawa jestem co tym razem mi lekarka przepisze... mam nadzieje ze cos skuteczniejszego. Jak narazie jedyny krem jaki mi pomógł to krem z witamina A z apteki za 2,70 zł !!! Może też kiedyś używałaś? Kupilam go sobie sama kiedyś zupełnie przypadkiem. Jak mam tak czasem że bardzo zaczerwienione jest to miejsce i piecze to nakładam grubą warstwę tego kremu i mi to łagodzi, ale nie nadaje się do stosowania cały czas bo pózniej przestaje działać. Wkurza mnie już to że męczę sie z tym od takiego długiego czasu i też doskonale Ciebie rozumiem. Nie raz też mialam takie chwile że miałam przez to zły humor. Teraz to już nawet nie potrafię tego zamaskować ani żadnym korektorem ani niczym innym, bo wygląda jeszcze gorzej. Poprostu wyglądam jak potwór z wielką czerwoną plamą przy ustach która łuszczy się i swedzi. Niech to sie już wkonccu skończy. Pozdrawiam. Buźki
agusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:28   #6
agusik
Przyczajenie
 
Avatar agusik
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

Jutro wizyta u dermatologa.
Odbieram tez testy. Napisze jak beda jakies efekty.

Czy ktoś jeszcze ma taki problem ze skorą jak ja?? Pisac!

A tak wygląda moja skóra dziś --> http://img18.imageshack.us/my.php?image=dsc04769s.jpg

TRAGEDIA!

Pozdrawiam - Agnieszka
agusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:02   #7
LaLaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

Agnieszka, jak tam wizyta u dermatologa? Napisz. Pozdrawiam
LaLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-18, 09:07   #8
agusik
Przyczajenie
 
Avatar agusik
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo uciążliwy problem ze skórą wokół ust!

Witam
Tak jak myślałam testy niczego nie wykazały tzn ze nie mam zadnej grzybicy ani nic. Lekarka tym razem przepisała mi lek stoSowany przy wskazaniach : atopowego zapalenia skóry, kontaktowego, wyprysku potnicowego, wyprysku niealergicznego, wyprysku u dzieci. Maść nazywa się Advantan i kosztuje mniej wiecej 20 zł. Kupiłam też to siemie o którym mówiłas.

Zaraz po przyjsciu zrobiłam okład a pożniej nałozylam maść. Juz po pierwszym zastowaniu skóra zrobiła się miększa. Znikła mi ta okropna "skorupa". jUPI JUPI

Teraz robię tak że raz w ciągu dnia okład a wieczorem i rano maść.
To ochydztwo powoli zaczyna znikać. Zaczerwienienie też staje się mniejsze. Kolejną wizyte mam mieć za tydzien. Oby tylko po odstawieniu tej kuracji nie powrócił znów ten sam problem.

Pozdrawiam - dziękuję za radę ))
agusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.