Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-22, 08:54   #1
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21

Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?


Witam,
jestem nowa na tym forum a korzystając z okazji chciałabym zasięgnąć Waszych opinii.
Otóż, kilka dni temu skończyłam czytać książkę "Czarna Samica Kruka: Lot Nad Krawędzią Świadomości".
Książka jest bardzo pasjonująca (polecam szczególnie miłośnikom thrillerów psychologicznych), i po jej przeczytaniu bardzo ciekawi mnie jedna rzecz.
Jak myślicie, czy to co nazywamy opętaniem możemy rozpatrywać tylko w kategorii wiary w takie rzeczy, siły nadprzyrodzone, czy też jakiejś choroby psychicznej? Wierzycie w takie rzeczy? Miałyście jakieś własne doświadczenia z czymś paranormalnym?

Autor to jakoś tak niesamowicie przedstawił, że te pytanie chodzi za mną już od jakiegoś czasu.
Pozdrawiam,
Dagmara.
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:50   #2
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość
Witam,
jestem nowa na tym forum a korzystając z okazji chciałabym zasięgnąć Waszych opinii.
Otóż, kilka dni temu skończyłam czytać książkę "Czarna Samica Kruka: Lot Nad Krawędzią Świadomości".
Książka jest bardzo pasjonująca (polecam szczególnie miłośnikom thrillerów psychologicznych), i po jej przeczytaniu bardzo ciekawi mnie jedna rzecz.
Jak myślicie, czy to co nazywamy opętaniem możemy rozpatrywać tylko w kategorii wiary w takie rzeczy, siły nadprzyrodzone, czy też jakiejś choroby psychicznej? Wierzycie w takie rzeczy? Miałyście jakieś własne doświadczenia z czymś paranormalnym?

Autor to jakoś tak niesamowicie przedstawił, że te pytanie chodzi za mną już od jakiegoś czasu.
Pozdrawiam,
Dagmara.
Ja nie wierzę w żadne opętania itp. W sąsiedniej miejscowości chłopak dostał napadu nagłej schizofrenii, ale jego bardzo religijna matka zrzuciła to na opętanie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 10:01   #3
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę w żadne opętania itp. W sąsiedniej miejscowości chłopak dostał napadu nagłej schizofrenii, ale jego bardzo religijna matka zrzuciła to na opętanie.
Też nie wierzę w opętania, żadne egzorcyzmy (jedyne "dowody" to zeznania księży;p). Wg mnie to po prostu różne różniste problemy z głową
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 10:45   #4
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Też mi się wydaje, że to różne problemy z głową. Ale z drugiej strony nigdy nie spotkałam nikogo "opętanego", może zmieniłabym zdanie, gdybym zobaczyła na własne oczy.
BTW zauważyłam, że generalnie schizofrenicy są bardzo religijni. Przynajmniej wszyscy, których ja znam. Miałam "znajomą", która cierpiała na tę chorobę, była najcięższym przypadkiem który widziałam i jedyną osobą chorującą na to, której się trochę bałam. Też była bardzo religijna, potrafiła wypalić z opowieścią, że pojechała w Tatry czy Sudety, chodziła po górach, szatan do niej przemawiał, a ona ryczała. W ogóle dla własnego bezpieczeństwa lepiej było nie wypowiadać w jej towarzystwie słów "szatan", "diabeł", "opętanie", itp.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2015-09-22 o 10:46
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:08   #5
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Jestem ateistka. W żadne opętania nie wierze, za to w choroby psychiczne owszem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:41   #6
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Ja co prawda jestem wierząca, ale też skłaniam się ku temu, że to najczęściej przyczyną różnych widzeń schizofrena, choroba dwubiegunowa czy inne nieleczone choroby psychiczne. Głowa jak ciało, wymaga także często leczenia, nie ma się czego wstydzić. Wykorzystujemy tylko kilka % naszego mózgu, pozostałe jest nadal nie zbadane i stanowi wielką tajemnicę.

A co do religijności schizofreników kładłabym to na karb, że naturalne jest, że człowiek chory, skłania się ku religii, szukając po prostu pomocy wszędzie gdzie się da.

Trudno generalizować, każdy przypadek jest inny. Mimo wszystko, mimo swojej racjonalności, zdaję sobie sprawę (a raczej dopuszczam taki fakt do siebie), że mogą istnieć rzeczy, o którym się nie śniło filozofom
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 12:37   #7
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Moim zdaniem istnieje możliwość opętania, ale nie łączyłabym tego z religią. Problemy z głową to jedno, ale wydaje mi się, że jakieś siły nieczyste jednak kręcą się po tym świecie, aczkolwiek mogę się mylić
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 13:12   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Wykorzystujemy tylko kilka % naszego mózgu, pozostałe jest nadal nie zbadane i stanowi wielką tajemnicę.
To akurat mit. Ludzie wykorzystują prawie cały mózg. Tyle, że w danej chwili jednocześnie nie cały, chociaż większość. Gdyby ludzie wykorzystywali tylko kilka % mózgu to jego uszkodzenie nie wiązałoby się z żadnymi konsekwencjami, a jest przecież zupełnie inaczej. To wymysł jeszcze z XIX wieku, dawno już obalony.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 13:19   #9
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Wykorzystujemy tylko kilka % naszego mózgu, pozostałe jest nadal nie zbadane i stanowi wielką tajemnicę.
A która część jest niewykorzystywana wg ciebie? Każda część za coś odpowiada, za widzenie, słyszenie (+ milion innych rzeczy niezależnych od nas)
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 13:40   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A która część jest niewykorzystywana wg ciebie? Każda część za coś odpowiada, za widzenie, słyszenie (+ milion innych rzeczy niezależnych od nas)

Oj różnie to bywa z tymi "częściami"
w USA "wykryto" mężczyznę który żył, i świetnie sobie radził mając jednie połowę mózgu. Wykształcony, inteligentny, świetnie zarabiający mężczyzna uzdolniony w kierunku przedmiotów ścisłych.
Że "nie ma mózgu" odkryto jak już dorosły polazł do lekarza z migreną, a lekarzowi jakoś nie spodobał się kształt czaszki i wysłał pana na prześwietlenie podejrzewając lekkie wrodzone wodogłowie.

Owszem, człowiek wykorzystuje cały mózg, tyle ze nie wiadomo do czego. Co robi i po co właściwie jest znaczna część tego mega żarłoka (mózg jest cholernie nieekonomicznym narządem, tylko by żarł i żarł a potem konfabulował), jest ciągle tajemnicą.

To jest extra fascynujący temat, autorce wątku polecam eseje i prozę Petera Wattsa, oraz tropienie przypisów. Watts hojnie nimi okrasza swoje teksty tropami opracowań, artykułów, badań, literatury fachowej itp., można ta ścieżką wędrować przez oszałamiający świat potwierdzonych przez naukę niesamowitości, generowanych na poziomie ludzkiego mózgu i świadomości.

A tak jeszcze bardziej literacko , podróż po umyśle i świecie oczami/zmysłami? schizofreniczki: "Tonąca dziewczyna" Caitlin R. Kiernan
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 23:01   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Nie wierzę w opętania, ale staram się mieć otwarty umysł. Nie wykluczam, że opętanie może zaistnieć.
Jednak większość szanujących się egzorcystów najpierw stara się wykluczyć zaburzenia psychiczne, zanim podejmą się egzorcyzmowania.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 10:16   #12
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Poszperałam trochę ( co prawda tylko w necie ) w poszukiwaniu przypadków, których ani nauka ani kościół nie są w stanie w 100% wyjaśnić. Trafiłam na przypadek Annelise Michel (dość słynny, jak się okazuje. Na podstawie tego opętania czy też choroby, powstał film "Egzorcyzmy Emilly Rose). Ten przypadek jest bardzo przerażający. Lekarze nie byli w stanie postawić diagnozy i stwierdzić, co właściwie tej dziewczynie jest a po odprawieniu egzorcyzmów Annelise zmarła. Opętanie czy choroba? Osobiście skłaniam się☠chyba jednak ku temu, że jest to coś, czego nauka jeszcze nie potrafi wyjaśnić ... chociaż kto wie? Co sądzicie?
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 10:45   #13
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

nie wierzę w żadne opętania
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:52   #14
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość
Poszperałam trochę ( co prawda tylko w necie ) w poszukiwaniu przypadków, których ani nauka ani kościół nie są w stanie w 100% wyjaśnić. Trafiłam na przypadek Annelise Michel (dość słynny, jak się okazuje. Na podstawie tego opętania czy też choroby, powstał film "Egzorcyzmy Emilly Rose). Ten przypadek jest bardzo przerażający. Lekarze nie byli w stanie postawić diagnozy i stwierdzić, co właściwie tej dziewczynie jest a po odprawieniu egzorcyzmów Annelise zmarła. Opętanie czy choroba? Osobiście skłaniam się☠chyba jednak ku temu, że jest to coś, czego nauka jeszcze nie potrafi wyjaśnić ... chociaż kto wie? Co sądzicie?
Ja generalnie jestem ostrożna z tymi wszystkimi "nauka nie potrafi wyjaśnić". Bo nauka nie potrafi wyjaśnić TERAZ. Nauka cały czas idzie do przodu. Kiedyś tęcza czy piorun też były niemożliwe do wyjaśnienia. Nie wiemy czego nie wiemy, może za 100 lat będzie naukowe wyjaśnienie, a dzieci będą się uczyć tego w szkole, tak samo jak teraz robi się te krzyżówki dziedziczenia koloru oczu.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 20:20   #15
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

A tak jeszcze bardziej literacko , podróż po umyśle i świecie oczami/zmysłami? schizofreniczki: "Tonąca dziewczyna" Caitlin R. Kiernan[/QUOTE]
Zamówiłam ją już wczoraj i czekam teraz na przesyłkę

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie wierzę w opętania, ale staram się mieć otwarty umysł. Nie wykluczam, że opętanie może zaistnieć.
Jednak większość szanujących się egzorcystów najpierw stara się wykluczyć zaburzenia psychiczne, zanim podejmą się egzorcyzmowania.
Ciekawe, czy jest też tak, że lekarze, którzy nie potrafią wyjaśnić co dolega pacjentowi proszą o pomoc kościół ew. egzorcystów?

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;52923930]Ja generalnie jestem ostrożna z tymi wszystkimi "nauka nie potrafi wyjaśnić". Bo nauka nie potrafi wyjaśnić TERAZ. Nauka cały czas idzie do przodu. Kiedyś tęcza czy piorun też były niemożliwe do wyjaśnienia. Nie wiemy czego nie wiemy, może za 100 lat będzie naukowe wyjaśnienie, a dzieci będą się uczyć tego w szkole, tak samo jak teraz robi się te krzyżówki dziedziczenia koloru oczu.[/QUOTE]
Oczywiście, że za 100 lat będziemy wiedzieć dużo więcej niż teraz. Ciekawe, czy w tak bogatej już w wiedzę ludzkości będziemy stawać przed podobnymi pytaniami.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem istnieje możliwość opętania, ale nie łączyłabym tego z religią. Problemy z głową to jedno, ale wydaje mi się, że jakieś siły nieczyste jednak kręcą się po tym świecie, aczkolwiek mogę się mylić
No ale opętanie jako działanie siły nieczystej, diabła czy czegoś tam to chyba jest powiązane z religią?

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;52856100]To akurat mit. Ludzie wykorzystują prawie cały mózg. Tyle, że w danej chwili jednocześnie nie cały, chociaż większość. Gdyby ludzie wykorzystywali tylko kilka % mózgu to jego uszkodzenie nie wiązałoby się z żadnymi konsekwencjami, a jest przecież zupełnie inaczej. To wymysł jeszcze z XIX wieku, dawno już obalony.[/QUOTE]
JA kiedyś czytałam to samo co Luna - że tylko część mózgu jest wykorzystywana

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę w żadne opętania itp. W sąsiedniej miejscowości chłopak dostał napadu nagłej schizofrenii, ale jego bardzo religijna matka zrzuciła to na opętanie.
No i co z nim? Tak jak pisze Mijanou ksiądz musi chyba najpierw wykluczyć zaburzenia psychiczne? Nawet wbrew temu, co sądziła matka tego chłopaka.
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 14:52   #16
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Jedno i drugie.

O ludzkim mózgu i ludzkich zdolnościach wiadomo bardzo mało. Wychodzę z założenia, że to, co nazywamy opętaniem równie dobrze może być chorobą, jak i jakimś zjawiskiem, którego po prostu jeszcze nie wytłumaczono naukowo (jak z zaćmieniem słońca). Co wcale nie musi się wykluczać
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 15:19   #17
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość

No i co z nim? Tak jak pisze Mijanou ksiądz musi chyba najpierw wykluczyć zaburzenia psychiczne? Nawet wbrew temu, co sądziła matka tego chłopaka.
Psychiatra a nie ksiądz. Leczono go u psychiatry i ,,opętanie" minęło.

Pamiętam, że na studiach do profesora(neurolog, psycholog) przyszedł student i opowiadał o swoich jakiś tam uwagach, bo razem jeździli na konsultacje do ofiary rzekomego opętania i okazało się, że to choroba i guz mózgu odpowiadały za zachowanie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 16:06   #18
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość
Poszperałam trochę ( co prawda tylko w necie ) w poszukiwaniu przypadków, których ani nauka ani kościół nie są w stanie w 100% wyjaśnić. Trafiłam na przypadek Annelise Michel (dość słynny, jak się okazuje. Na podstawie tego opętania czy też choroby, powstał film "Egzorcyzmy Emilly Rose). Ten przypadek jest bardzo przerażający. Lekarze nie byli w stanie postawić diagnozy i stwierdzić, co właściwie tej dziewczynie jest a po odprawieniu egzorcyzmów Annelise zmarła. Opętanie czy choroba? Osobiście skłaniam się☠chyba jednak ku temu, że jest to coś, czego nauka jeszcze nie potrafi wyjaśnić ... chociaż kto wie? Co sądzicie?
nie chodziło tu czasem o chłopca ?
opętany był chłopiec, film nakręcili o dziewczynce,
chłopiec żył po egzorcyzmach
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 16:27   #19
Manami
Wtajemniczenie
 
Avatar Manami
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 471
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Nie, chodzilo o Anelise Michel. Czytalam ksiazke o niej, bylo zalaczone mnostwo jej zdjec, ciarki mi przechodza po plecach do tej pory jak o tym pomysle, a jestem dosc sceptycznie nastawiona do takich rzeczy.


Wysłane przez Tapatalk
__________________
"Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą."
Wisława Szymborska
I ostatnią.


PM 2018


Manami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 16:32   #20
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Oglądałam ten dokument o Anneliese. Chyba w I liceum, ksiądz nam to puścił. Pamiętam widok takich taśm i puszczone nagrania. Wtedy było to dla mnie przerażające i w to wierzyłam. Teraz - nie wiem, jak bym do tego podeszła

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2015-10-12 o 19:42
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 17:04   #21
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Jedno i drugie.

O ludzkim mózgu i ludzkich zdolnościach wiadomo bardzo mało. Wychodzę z założenia, że to, co nazywamy opętaniem równie dobrze może być chorobą, jak i jakimś zjawiskiem, którego po prostu jeszcze nie wytłumaczono naukowo (jak z zaćmieniem słońca). Co wcale nie musi się wykluczać
Czyli, też nie jesteś pewna tak jak ja?
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 17:08   #22
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Psychiatra a nie ksiądz. Leczono go u psychiatry i ,,opętanie" minęło.

Pamiętam, że na studiach do profesora(neurolog, psycholog) przyszedł student i opowiadał o swoich jakiś tam uwagach, bo razem jeździli na konsultacje do ofiary rzekomego opętania i okazało się, że to choroba i guz mózgu odpowiadały za zachowanie.
Straszne Mam nadzieję, że go wyleczono .
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 17:09   #23
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;52954026]nie chodziło tu czasem o chłopca ?
opętany był chłopiec, film nakręcili o dziewczynce,
chłopiec żył po egzorcyzmach[/QUOTE]

Nie, to była dziewczyna. Lekarze nie potrafili jej wyleczyć i w związku z tym rodzice zwrócili się o pomoc do kościoła. Niestety, krótko po egzorcyzmach zmarła.
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 17:12   #24
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Oglądałam ten dokument o Anneliese. Chyba w I liceum, ksiądz nam to puścił. Pamiętam widok tych takich taśm i puszczone nagrania. Wtedy było to dla mnie przerażające i w to wierzyłam. Teraz - nie wiem, jak bym do tego podeszła
Ten? https://pl.wikipedia.org/wiki/Egzorc...neliese_Michel
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 17:15   #25
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość
Chyba ten. Nie pamiętam dokładnie
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 11:17   #26
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość
Czyli, też nie jesteś pewna tak jak ja?
Podchodzę ze sporym dystansem, bo uważam, że niczego nie można wykluczyć.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 11:26   #27
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Takie zjawiska są zawsze do wyjaśnienia naukowo, medycznie, ale niektórzy wierzą w opętania, bo tak im zakodowano na religii w szkołach.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 11:46   #28
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Zainteresowałam się tematem po tym, jak byłam na wycieczce szkolnej z panią katechetką i w sali obok odprawiano akurat egzorcyzm. Brr. Straszne przeżycie dla dziecka. Kiedyś wierzyłam, teraz niekoniecznie. Psychiatrzy sami niekiedy przyznają, że egzorcyzmy działają, ale z innych względów, niż uważają księża. Według mnie to po prostu jedna ze spraw dotyczących psychiki, które trzeba jeszcze zbadać i nie ma tu udziału żadnych sił nieczystych aczkolwiek ze mnie ogólnie sceptyk w sprawach wiary.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 19:26   #29
DagmaraTr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Oglądałam wczoraj. Robi wrażenie.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Chyba ten. Nie pamiętam dokładnie
Obejrzałam wczoraj. Robi wrażenie.
DagmaraTr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 19:28   #30
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Cytat:
Napisane przez DagmaraTr Pokaż wiadomość
Obejrzałam wczoraj. Robi wrażenie.
W sumie nie wiem, czy teraz by na mnie zrobił wrażenie. Możliwe.
Wtedy zrobił
Pamiętam, że jeszcze znaleźliśmy te nagrania na youtube. Nie wiem, czy nadal są dostępne

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2015-10-12 o 19:34
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-16 07:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.