Mikrodermabrazja a solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-09, 20:56   #1
iga z
Raczkowanie
 
Avatar iga z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 88

mikrodermabrazja a solarium


mikrodermabrazja a solarium - jakie macie doświadczenia i jaką robicie przerwę od solarium po jej zastosowaniu
bardzo proszę o odp
iga z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 06:40   #2
iga z
Raczkowanie
 
Avatar iga z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 88
Dot.: mikrodermabrazja a solarium

bardzo proszę o odp dodam że chodzi o zabieg robiony w domu

Edytowane przez iga z
Czas edycji: 2006-05-10 o 09:06
iga z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 09:41   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: mikrodermabrazja a solarium

ja bym nie łączyła tych zabiegów. ale nie rozumiem, po co w ogóle robić mikrodermabrazję, a później niweczyć jej działanie opalaniem się?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:30   #4
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: mikrodermabrazja a solarium

Albo jedno albo drugie...
Mikrodermabrazja to bardzo intensywne ścieranie naskórka, wykonuje się ją głównie wiosną albo jesienią, by jak najmniej na skóre po zabiegu działały promienie UV, więc solarium wykluczone............
Radziłabym unikać promeni przez nawet pół roku..Pisze tutaj o mikrodermabrazji jako o zabiegu w gabinecie kosmetycznym
Co do domowej mikrodermabrazji mam mieszane uczucia i chyba nawet bym nie spróbowała...
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:44   #5
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Smile Dot.: mikrodermabrazja a solarium

domowej nie robilam, mialam zabiegi u kosmetyczki, ale glebokie zluszczanie naskorka < mocniejsze niz domowa mikro> czyli neoderme i peeling ziolowy Jadwigi. Na slonce po takim zluszczaniu mozna wyjsc z buzka dopiero po miesiacu bo regeneracja naskorka trwa okolo 30 dni, az powstanie nowiutki. wczesniej nie mozna bo moga porobic sie na skorze nieodwracalne plamy. nie wiem czy masz tradzik czy normalna skore i tylko chcesz sobie polepszyc ten wyglad.dziewczyny ktore nie maja tradziku nie rozumieja czemu niby laczyc te zabiegi. zluszczasz naskorek, po to aby miec ladniejsza cere i mniej widocznych blizenek i plamek po syfkach i natruralne jest ze potem sie chce opalic ta buzie by wyrownac koloryt. co do domowej mikro to musisz wiedziec jakie ma dzialanie i jakie stezenie i to zalezy wszystko od tego. mikrodermabrazja wykonana u specjalisty kosztuje ok 2000 - 3000 tys o ile dobrze pamietam i wowczas na pol roku musisz konieczne zrezygnowac ze slonca kazdego rodzaju. Pamietaj ze mozesz zawsze lekko wysmarowac twarz samoopalczem, buziaki pozdrawiam
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:33   #6
iga z
Raczkowanie
 
Avatar iga z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 88
Dot.: mikrodermabrazja a solarium

Azylek widzę ze mnie rozumiesz - buziak dla Ciebie
ja mam z lirene - erisa i tam piszę że mam zrobić 5 dni przerwy od słońca i solariu ale wiesz wolę się upewnić bo boję się plam
iga z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:31   #7
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez iga z
Azylek widzę ze mnie rozumiesz - buziak dla Ciebie
ja mam z lirene - erisa i tam piszę że mam zrobić 5 dni przerwy od słońca i solariu ale wiesz wolę się upewnić bo boję się plam
rozumiem doskonale, bo mam podobne problemy ja w tym przypadku bym odczekala 7 dni, pelen tydzien, pamietaj ze musisz troche unikac sloneczka nie tylko przez opalanie, ale wogole wystawiania dluzszego buzki na slonce. to nie jest takie glebokie i silne jak neoderma wiec ze spokojem, plamy sie nie porobia, jak juz pisalam naskorek sie odbudowuje w trakcie ok 30 dni wiec sama widzisz ze 5 dni na tym erisie to musi byc mniejsza aktywnosc preparatu (nie mowie ze nieskuteczna) zabiegi trzeba powtarzac i robic systematycznie, na wiosne i wczesna zime polecam Tobie neoderme badz Peeling Jadwigi, tylko cholerstwo masakrycznie boli jakby CI ktos szklem rozbitym tarl buzke, ale co sie nie robi dla ladnej cery chyba tez wyprobuje ta mikro. ile kosztowala ? slyszalam ze avon ma b fajna. buziaki 3maj sie cieplutko i powodzenia
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 13:14   #8
iga z
Raczkowanie
 
Avatar iga z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 88
Dot.: mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez azylek
rozumiem doskonale, bo mam podobne problemy ja w tym przypadku bym odczekala 7 dni, pelen tydzien, pamietaj ze musisz troche unikac sloneczka nie tylko przez opalanie, ale wogole wystawiania dluzszego buzki na slonce. to nie jest takie glebokie i silne jak neoderma wiec ze spokojem, plamy sie nie porobia, jak juz pisalam naskorek sie odbudowuje w trakcie ok 30 dni wiec sama widzisz ze 5 dni na tym erisie to musi byc mniejsza aktywnosc preparatu (nie mowie ze nieskuteczna) zabiegi trzeba powtarzac i robic systematycznie, na wiosne i wczesna zime polecam Tobie neoderme badz Peeling Jadwigi, tylko cholerstwo masakrycznie boli jakby CI ktos szklem rozbitym tarl buzke, ale co sie nie robi dla ladnej cery chyba tez wyprobuje ta mikro. ile kosztowala ? slyszalam ze avon ma b fajna. buziaki 3maj sie cieplutko i powodzenia
dałam za nią 39 zł - zobaczyłam recenzje na wizażu ją chwalą więc czas i mi sprawdzić jej skuteczność
iga z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 22:58   #9
patricia__88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 55
Mikrodermabrazja a solarium

Cześć. Chciałabym zacząć chodzić na solarium przed weselem, chciałabym również wykonać mikrodermabrazję. Jednak czy przez ten zabieg nie zejdzie mi przypadkiem cała ładnie opalona skórka z twarzy? Czy może lepiej najpierw pójść na mikro, a dopiero później na solarium? Tylko po jakim czasie po zabiegu można zacząć się opalać na solarium?
patricia__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 08:42   #10
kasiula199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 68
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Siemka. Nie jestem specem od solarium i mikrodermabrazji, ale z własnego doświadczenia mogę Ci odpowiedzieć na pytanie. Mam ciemną karnację i na solarium chodzę co 2 tyg (niestety, wiem że to niezdrowe ale lubię brąz). Jak pójdziesz przed mikro to podczas zabiegu może nie, że całkowicie pozbędziesz się opalenizny, ale na pewno w jakimś stopniu Cię "wybieli". Mikro trzeba powtórzyć w ciągu miesiąca. Powiem tak, ja w tym odstępie pomiędzy zabiegami chodziłam na opalanko, bo akurat u mnie solarium nie zapycha porów, ale dermatolog mówił mi, że czasami bywa tak, że na początku opalanie pomaga na skórę, a potem jest gorzej...

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Więc czasami może być tak, że wrócisz do stanu sprzed zabiegu. U mnie akurat nie było takiego problemu
kasiula199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 09:22   #11
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez patricia__88 Pokaż wiadomość
Cześć. Chciałabym zacząć chodzić na solarium przed weselem, chciałabym również wykonać mikrodermabrazję. Jednak czy przez ten zabieg nie zejdzie mi przypadkiem cała ładnie opalona skórka z twarzy? Czy może lepiej najpierw pójść na mikro, a dopiero później na solarium? Tylko po jakim czasie po zabiegu można zacząć się opalać na solarium?
Witaj Jak byłam na mikro, babeczka mi powiedziała, żebym nie chodziła na solarium przez ok 2 tyg, a kolejną mikro powtarzałam po 2tyg, z tym, że miałam strasznie zanieczyszczoną skórę, więc może dlatego.
Myślę, że najlepiej jakbyś wybrała się do kosmetyczki na konsultacje, niech zobaczy Twoją cerę i oceni, do tego dopytaj o to solarium.
Pozdrawiam
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 14:06   #12
patricia__88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 55
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Ja nie mam większych problemów z cerą poza pękającymi naczynkami i suchą skórą, nie mam żadnych wyprysków, no czasem może z 1 lub 2 przed okresem. Byłam już kiedyś na mikro, bo strasznie schodziła mi skóra z twarzy, dosłownie płatami. Po mikro jest o niebo lepiej, ale ostatnio znowu zauważyłam skórki na czole. Dlatego chcę powtórzyć zabieg, od ostatniego minęło kilka miesięcy. Nie potrzebuję powtarzać zabiegu co miesiąc, tylko okazyjnie gdy jest taka potrzeba. Skoro twierdzicie że opalenizna może troszkę zejść po mikro, to chyba lepiej najpierw pójść na zabieg, a dopiero po około 2 tygodniach zacząć chodzić na solarium. Dzięki wielkie za pomoc.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiula199 Pokaż wiadomość
... dermatolog mówił mi, że czasami bywa tak, że na początku opalanie pomaga na skórę, a potem jest gorzej.
Co masz na myśli, że jest gorzej? Bo chyba nie zrozumiałam
patricia__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:04   #13
kasiula199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 68
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Kiedyś dermatolog mi powiedział, że początkowo opalanko pomaga na niedoskonałości skóry, ale w większej ilości może powodować więcej szkody niż pożytku
kasiula199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:09   #14
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez patricia__88 Pokaż wiadomość
Cześć. Chciałabym zacząć chodzić na solarium przed weselem, chciałabym również wykonać mikrodermabrazję. Jednak czy przez ten zabieg nie zejdzie mi przypadkiem cała ładnie opalona skórka z twarzy? Czy może lepiej najpierw pójść na mikro, a dopiero później na solarium? Tylko po jakim czasie po zabiegu można zacząć się opalać na solarium?
Nie rób takich głupot jak złuszczanie skóry, a potem opalanie ( i to jeszcze na solarium). Po mikro powinno się chronić skórę kremem z filtrem na codzień, a tym bardziej celowo się nie wystawiać na UV. Możesz się nabawić przebarwień, które będzie widać dopiero za kilka lat.
Nie mówiąc już o tym jaka to jest tortura dla skóry.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:16   #15
patricia__88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 55
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

astray w takim razie jaka jest bezpieczna przerwa według Ciebie między mikro a solarium? miesiąc, dwa? To co zalecacie nie isc jednak na ten zabieg? Bo chcialabym byc ladnie opalona na weselu. Mam taki peeling enzymatyczny, może tylko jego używać i nie decydować się narazie na mikrodermabrazje? Dopiero np na jesien kiedy nie bedzie juz nawet słonka.
patricia__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 11:33   #16
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Po mikro trzeba uważać i chronić się przed słońcem do 2-4 tygodni.
Nie ma problemu pójść po tym czasie się opalać.
Gorzej jeśli chodzi o pękające naczynka i solarium?
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:02   #17
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

myslalam, ze to zart, jak przeczytalam mikro + solarium
Absolutnie nie opala sie po mikrodermabrazji. Malo tego, ze wzgledu na pore roku kosmetyczki odmawiaja mikro zamieniajac to np na kawitacje.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 14:14   #18
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
myslalam, ze to zart, jak przeczytalam mikro + solarium
Absolutnie nie opala sie po mikrodermabrazji. Malo tego, ze wzgledu na pore roku kosmetyczki odmawiaja mikro zamieniajac to np na kawitacje.
Nie odmawiamy, tylko nakazujemy stosowanie filtrów 25+ minimum i nie opalanie się plackiem do 3-4tyg po zabiegu.
A tak poza tym kiedy widzę, że dziewczyna ewidentnie nie dostosuje się do moich zaleceń to odmawiam wykonania zabiegu.
Nie każdemu pomoże peeling kawitacyjny jako jednorazowy zabieg, raczej jako przystosowywanie się skóry do głębszych złuszczań zarówno przed zabiegiem w tym samym dniu jak i przez zabiegiem który wykonuje się za parę tygodni.
Mikrodermabrazja to jest powierzchowne złuszczanie naskórka, a nie głębokie jak dermabrazja więc nie ma zakazu wykonywania jej latem, chyba że tak jak piszę- klientka nie ma zamiaru stosować się do zaleceń.
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.

Edytowane przez Gringoo
Czas edycji: 2012-06-09 o 14:15
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 14:44   #19
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez Gringoo Pokaż wiadomość
Nie odmawiamy, tylko nakazujemy stosowanie filtrów 25+ minimum i nie opalanie się plackiem do 3-4tyg po zabiegu.
A tak poza tym kiedy widzę, że dziewczyna ewidentnie nie dostosuje się do moich zaleceń to odmawiam wykonania zabiegu.
Nie każdemu pomoże peeling kawitacyjny jako jednorazowy zabieg, raczej jako przystosowywanie się skóry do głębszych złuszczań zarówno przed zabiegiem w tym samym dniu jak i przez zabiegiem który wykonuje się za parę tygodni.
Mikrodermabrazja to jest powierzchowne złuszczanie naskórka, a nie głębokie jak dermabrazja więc nie ma zakazu wykonywania jej latem, chyba że tak jak piszę- klientka nie ma zamiaru stosować się do zaleceń.
ja nie mam az takiego zaufania do klientek
U nas jest tak, iz jesli klientka chce teraz mikrodermabrazje to podpisuje iz wie czym grozi dany zabieg latem.Dodatkowo dodajemy maly kremik filtr 50+. Ale i tak odradzamy robienie teraz tego zabiegu. Tak mnie uczono

Ale nie o tym tu mowa. Mikro + solarium = absolutnie nie.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-06-09 o 14:49
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 14:50   #20
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
ja nie mam az takiego zaufania do klientek
U nas jest tak, iz jesli klientka chce teraz mikrodermabrazje to podpisuje iz wie czym grozi dany zabieg latem.Dodatkowo dodajemy maly kremik filtr 50+
W większości salonów wypełnia się kartę klienta z przeciwwskazaniami i zaleceniami, ale z doświadczenia wiem że nawet gdy klientka nie może nic mi zrobić bo mam jej zgodę i podpis, to dla samego jej uchronienia i możliwością wystawienia przez nią złej opinii na salon wolę nie wykonywać
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 16:39   #21
patricia__88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 55
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

No ok przekonałyście mnie, odpuszcze sobie narazie ten zabieg, zdecyduje się może na jesień, gdy nie będzie już takiego słońca.
A co do pękających naczynek i solarium no to cóż jak się opale to przynajmniej nie będą tak widoczne
patricia__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 19:14   #22
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Gdy masz cere naczynkowa to unikaj slonca, goracej wody itp. Naczynka nie lubia przegrzania, mozna sobie wtedy jeszcze gorzej narobic.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 10:55   #23
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Cytat:
Napisane przez patricia__88 Pokaż wiadomość
No ok przekonałyście mnie, odpuszcze sobie narazie ten zabieg, zdecyduje się może na jesień, gdy nie będzie już takiego słońca.
A co do pękających naczynek i solarium no to cóż jak się opale to przynajmniej nie będą tak widoczne
Pozostawię bez komentarza.
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:04   #24
ClinicVivien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mikrodermabrazja a solarium

Mikrodermabrazja + opalanie = przebarwienia i zniszczona skóra.
Po zabiegu złuszczania mikrodermabrazją skóra potrzebuje około 14 dni na pełną regenerację i odbudowę warstwy ochronnej, dlatego też wcześniejsze opalanie jest wykluczone. Co więcej nawet jeśli się nie opalamy, jednak wchodzimy z domu i przechodzimy z punktu do punktu należy stosować wysokie filtry ochronne. Na ogół opalanie przyspiesza procesy starzenia i przyczynia się do powstawania różnych chorób skóry, ale to z pewne każdy wie. Ja w takiej sytuacji zaleciłabym najpierw wykonanie mikrodermabrazji, poznieważ niesie ona za sobą wiele dobrego i ewentualnie później opalanie natryskowe ( oczywiście w sprawdzonym punkcie) kilka dni po zabiegu mikro, kiedy już ewentualne łuszczenie dobiegnie końca i na wesele skóra będzie piękna, zdrowa i opalona poecam Clinic Vivien; http://vivienclinic.pl/
ClinicVivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-07 11:04:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.