praca i pokoje na wakacje w Londynie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 16:17   #1
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230

praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)


Cześć dziewczyny, mam pytanie skierowane do kobietek z Londynu. A więc zacznę od skrótu mojej sytuacji - 27 czerwca lecę do Londynu z koleżanką, obydwie mamy po 18 lat, tam do 14-15 lipca będziemy miały zapewnione praktycznie darmowe mieszkanie (znajomi Polacy robią sobie wakacje), w okolicy Richmond. Mam nadzieję, że uda mi się tam znaleźć pracę na miesiąc, i w tym wypadku będę miała właśnie problem - koleżanka może u tych znajomych mieszkać do woli, ile chce, ja natomiast maksymalnie 15 muszę się wynieść. Jeśli udałoby mi się znaleźć pracę, to minimalny jej okres trwałby pewnie miesiąc, a więc w najlepszym wypadku (gdybym znalazła ją od razu 2 dnia pobytu) musiałabym dokupić sobie 2-3 tyg zamieszkania GDZIEŚ. No i tu w moim wypadku zaczynają się schody, bo nie do końca wiem jak do szukania takiego miejsca podejść. Ok, są np. studenci poszukujący współlokatora, ale to wszystko sprowadza się do mieszkania na miesiące. A mnie interesuje pokoik, nawet sama kanapa, ze wspólną łazienką, jak nasza polska stancja u jakiejś rodzinki, oby było jak najtaniej. Dodatkowo wiem, że byłoby mi 100x raźniej, jakby właścicielem był polak. I dochodząc do mojego pytania - czy orientujecie się czy są ludzie z Polski którym zdarza się wynajmować pokoje właśnie np. studentom na wakacje do pracy, na dni/tygodnie a nie całe miesiące?
Inna sprawa, czy myślicie że znalezienie pracy w Londynie na MIESIĄC, pracy w zasadzie jakiejkolwiek, przy komunikatywnej całkiem niezłej znajomości j. angielskiego i dużym zapale do pracy będzie możliwe?
I kolejne - wiem, że będzie ta cała olimpiada, a więc ceny pójdą w górę - jak sądzicie, ile może kosztować tydzień wynajmowania pokoju?
Już nawet nie szukam konkretnych okolic Londynu, potem będę kombinowała, teraz zajmuję się ogólnym rozeznaniem, bo niestety nie mam tego szczęścia i znajomości wśród ludzi, którzy przyjęliby mnie za jedyne dorzucenie się do czynszu + babysitting wieczorami z ich dzieckiem (jak moja szczęściara koleżanka )
Ach, przepraszam za długość i dziękuję z góry za odpowiedzi
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 18:36   #2
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

A co powiesz na pracę jako au pair? Wtedy masz zapewnione mieszkanie.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 20:30   #3
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

tak wiem, ale właśnie będę miała te 2 pierwsze tygodnie za prawie darmo (naprawdę opłata minimalna, nawet jak na nasze polskie warunki to prawie nic, ot symbolicznie), a jednak jako au pair z tego co się orientuję w miesiąc zarobię mniej niż w jakiejś "klasycznej" (mam na myśli np. jako kelnerka) pracy, do tego jednak mieszkałabym u rodziny która byłaby moim pracodawcą, więc np. nie wchodziłoby w grę opijanie 18 mojej koleżanki, co mamy w planach w pierwszym tygodniu poza tym to chyba mniej wolności jednak, a na miesiąc też mało ofert widziałam.
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 00:11   #4
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

Żeby znaleźć pracę tak szybko to trzeba mieć szczęście. Tak więc ryzyk fizyk...nikt nie da Ci gwarancji na zasadzie: tak jedź od razu dostaniesz pracę... wiem z własnego doświadczenia i wielu znajomych w tym TŻta, który obecnie przebywa w Irlandii, że aby znaleźć pracę trzeba mieć szczęście. A z tymi mieszkaniami, pokojami to jest różnie, po prostu przeglądając ogłoszenia trzeba sprawdzać, bo jedni chcą wynająć na tydzień bez kaucji, a inni na pół roku...wiadomo najłatwiej mieszkać u znajomych dopóki nie znajdzie się pracy.
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:51   #5
bunny_tsukino
Przyczajenie
 
Avatar bunny_tsukino
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Londyn-Kent
Wiadomości: 5
Send a message via Skype™ to bunny_tsukino
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

Wg mnie to zmarnujesz tylko czas. Znalezienie pracy na meisiac w Londynie raczej graniczy z cudem ,przy czym ty na dodatek planujesz znalezienie jej zaraz po przyjezdzie. Zostawalaby ci praca na czarno co wiadomo jest ryzykowne, bo nigdy nie wiadomo ile i czy w ogole ktos ci zaplaci itd.
OGOLNIE rzecz biorac- na znalezienie pracy potrzeba kilka tygodni bez wzgledu na to czy jest to praca kelnerki czy architekta.Chyba ze bedziesz miala BARDZO DUZO szczescia to uda ci sie gdzies zalapac-ale porponowalabym wykorzystac to szczescie do grania w lotka niz szukania pracy
Do tego wiele firm nie zatrudni ludzi bez NIN- numer ubezpieczenia.

Co do pokoi- zobacz sobie gumtree, moze couchsurfing ale to chyba nie bedzie tak pomocne,spareroom itd- ewentualnie moze znajomi twojej koelzanki maja znajomych ktorzy mogli by cie jakos ''ugoscic''.

Wg mnie wyjazd do Londynu na miesiac w celu zarobkowym jest bez sensu i moja rada jest taka: daruj sobie,no chyba ze chcesz przyjechac w celach turystycznych.

Ale jezeli ,tak czy siak, zdecydujesz sie przyejchac to polecam prace jako kelnerka w restauracji gdzie mozesz sobie zatrzymac napiwki- bo z napiwkow to jest druga wyplata- zobacz frankie's and benny's .

Powodzenia i sorry za literowki.
__________________
It's nothing personal..... I just don't like you
bunny_tsukino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 01:11   #6
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

Pokoi poszukaj na londynek albo gumtree.

Co do lokalizacji - to akurat w londynie komunikacja miejska kosztuje fortune, wiec nie oplaca sie mieszkac daleko od miejsca pracy bo ci dojazd pozre znaczna czesc dniowki.


Praca na miesiac - moze byc ciezko. Chyba ze jakas praca przez agencje. co do kelnerstwa - ciezko bez doswiadczenia (angielskiego) i tez nie sadze by ktos chcial zatrudnic kogos tylko na miesiac-bo kazde miejsce ma swoja specyfike i trzeba takiego pracownika przeszkolic, musi nauczyc sie karty, obslugi kasy czasem obslugi expresu..wiec dla szefa taka osoba to strata czasu.

Na miesiac to sie oplaca jechac tylko na gotowe - czyli zalatwiona praca i chata.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:37   #7
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

Moim zdaniem to nie ma sensu jechac tutaj jesli chcesz pracowac miesiac. Mysle,ze przez miesiac, to nawet nie znajdziesz tu pracy, bo jest po prostu ciezko. Mi zajelo mnostwo czasu zeby znalezc prace, nameczylam i nazloscilam sie przy tym strasznie, wiec watpie zebys Ty, przyjezdzajac sobie tutaj od razu znalazla prace. Musisz miec naprawde duzo szczescia, czego Ci tez zycze.
Richmond akurat nie jest w okolicy miasteczka olimpijskiego, ale z tego co wiem, to tam chyba zbyt tanio nie jest,jesli chodzi o wynajem mieszkania.
Nie wiem, ja na Twoim miejscu powaznie bym sie zastanowila czy jest sens, zeby nie okazalo sie pozniej ze zamiast zarobic pieniadze,stracisz jeszcze wiecej niz planowalas.
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 18:17   #8
zarjah
Raczkowanie
 
Avatar zarjah
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: London
Wiadomości: 41
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

Również wybieram się do Londynu pod koniec czerwca, ale chcę tam zostać na dłużej. Chciałabym jednak wynająć pokój do końca września (cholerna olimpiada, kolosalne ceny!!!). No właśnie, poszukuję jakiegoś zakwaterowania, gdzieś we wschodnim Londynie na przykład. Chciałam ulokować się w Bayswater, ale ceny mnie przerażają, bo od 200-400 funtów za tydzień w zwykłym mieszkanku ('mieszkaneczku' nawet), więc rezygnuję i wyniosę się tam dopiero w październiku (TŻ ma mieszkanie w Bayswater, ale wyjeżdża na okres wakacji, a ja z pewnych powodów nie chcę u niego mieszkać, gdy nie będzie go w domu). W czerwcu kończę studia, więc na chwilę obecną jestem biedna jak mysz kościelna, zatem szukam czegoś naprawdę taniego, jak na londyńskie ceny. Nie wiem, dwuosobowy pokój, trzyosobowy; obojętnie, do października dam radę. Gdzie bezpiecznie szukać takich miejsc? A może ktoś szuka współlokatorki?

Help me.
__________________
She had
A heart—how shall I say?—too soon made glad,
Too easily impressed; she liked whate’er
She looked on, and her looks went everywhere.
zarjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:12   #9
rasta hime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 120
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

znalazłam kiedyś takie coś:
http://palmerslodges.com/
to są dwa hostele, można zostać na maksymalnie miesiąc z tym, że tylko wypożyczasz łóżko w dormitorium, na 15 dni wychodzi ok. 200 zł, z tym, że jest mało miejsc xd
rasta hime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:23   #10
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: praca i pokoje na wakacje w Londynie? :)

Dobrze dziewczyny piszą, na miesiąc się w ogóle nie opłaca ale to oczywiście Twoja decyzja jak zrobisz.
Londyn mimo wielu dobrych opinii jest otwarty na prace sezonowe, ale nie tak łatwo jest je znaleźć do tego w tydzień czy krócej.
Jeśli chodzi o wynajmy to róźnie to wygląda. Na miesiąc raczej rzadko ktoś chce wynajmować bo więcej z tym bałaganu jak pożytku z pieniędzy. W każdym razie życzę powodzenia, obyś jak najszybciej znalazła tę pracę i jakiś pokoik czy miejsce w pokoiku
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.