Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 22:18   #1261
ekspresjah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 76
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Dziękuję za odpowiedzi Jeszcze nie wiem, co zrobię, ale zastanowię się na pewno. Kosmetyczka proponowała mi też jakieś inne zabiegi, np. z kwasami (150 zł), pewnie lepiej byłoby dołożyć i wziąć coś mocniejszego. Pytanie, czy jeśli w środę zrobię mocniejszy zabieg (np. z kwasami - niestety nie znam się na nich i nawet nie potrafię powtórzyć, o które chodziło i w jakim stężeniu) to czy w czwartek i piątek nie będę miała podrażnionej skóry i będę mogła normalnie nałożyć podkład?
ekspresjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 22:44   #1262
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez ekspresjah Pokaż wiadomość
Cerę mam tłustą, z rozszerzonymi porami, czasami pojawia się pryszcz. Codziennie wykonuję pełny makijaż, używam kosmetyków zarówno nawilżających, jak i matujących, czasami wysuszających, gdy akurat mam więcej problemów. Zawsze wieczorem oczyszczam cerę, tonizuję, nakładam krem, to samo rano przed makijażem

na tłustą cere napewno ten zabieg nie pomoże, a może nawet zaszkodzić




Cytat:
Napisane przez ekspresjah Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi Jeszcze nie wiem, co zrobię, ale zastanowię się na pewno. Kosmetyczka proponowała mi też jakieś inne zabiegi, np. z kwasami (150 zł), pewnie lepiej byłoby dołożyć i wziąć coś mocniejszego. Pytanie, czy jeśli w środę zrobię mocniejszy zabieg (np. z kwasami - niestety nie znam się na nich i nawet nie potrafię powtórzyć, o które chodziło i w jakim stężeniu) to czy w czwartek i piątek nie będę miała podrażnionej skóry i będę mogła normalnie nałożyć podkład?
Tego nikt Ci nie zagwarantuje jeżeli jest mocne stężenie i nie miałas wcześniej kwasów to skóra może być podrazniona. Ale jeżeli to pierwszy raz z kwasami to pewnie kosmetyczka zacznie od słabszego. No i trzeba pamiętać o ochronie przed słońcem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 21:02   #1263
ekspresjah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 76
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Postanowiłam jednak Was posłuchać i zrezygnowałam z zabiegu o2 lift. A zaoszczędzone pieniądze wydałam na kosmetyki do twarzy Wstyd się przyznać, ale chyba nigdy jeszcze nie miałam żadnego dermokosmetyku. Zdecydowałam się na serum zwężające pory z Dermedic oraz krem eliminujący niedoskonałości z Iwostinu. Tak więc dziś domowe spa dla twarzy - delikatne oczyszczanie naturalnym mydłem, delikatny pilling enzymatyczny z efektem mikrodermabrazji, serum przeciw rozszerzonym porom i - jeszcze się zastanawiam - albo krem nawilżający, albo ten z Iwostinu, w zależności, co podpowie mi skóra.

Dziękuję za pomoc!
ekspresjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 15:53   #1264
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez ekspresjah Pokaż wiadomość
Postanowiłam jednak Was posłuchać i zrezygnowałam z zabiegu o2 lift. A zaoszczędzone pieniądze wydałam na kosmetyki do twarzy Wstyd się przyznać, ale chyba nigdy jeszcze nie miałam żadnego dermokosmetyku. Zdecydowałam się na serum zwężające pory z Dermedic oraz krem eliminujący niedoskonałości z Iwostinu. Tak więc dziś domowe spa dla twarzy - delikatne oczyszczanie naturalnym mydłem, delikatny pilling enzymatyczny z efektem mikrodermabrazji, serum przeciw rozszerzonym porom i - jeszcze się zastanawiam - albo krem nawilżający, albo ten z Iwostinu, w zależności, co podpowie mi skóra.

Dziękuję za pomoc!
To tylko nazwa a tak na prawde niczym sie nie roznia te kosmetyki od tych co sa sprzedawane w drogerii. Nie mowie ze sa zle, ale bez przesady i spiewaniu im hymnów
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 08:18   #1265
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=Copykat;45997936]na tłustą cere napewno ten zabieg nie pomoże, a może nawet zaszkodzić

Myślę, że ten zabieg nie tylko nie zaszkodziłby, ale także dobrze podziałał na Twoja skórę. Wprawdzie nie znam tej marki, ale skład, który podałaś jest dość ciekawy, np. lukrecja, która działa antyalergicznie, ma też działanie immunostymulujące, przeciwłojotokowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, antyoksydacyjne i łagodzące, następnie szarotka o działaniu przeciwbakteryjnym, antyseptycznym, przeciwgrzybiczym itd. itd..... Jak już napisałam nie znam tej marki i nie widziałam Twojej skóry, ale te składniki dobrze działają na tłusta cerę....

Co do Twojej pielęgnacji domowej to bardzo dobrze, że codziennie rano i wieczorem zmywasz twarz, tonizujesz i nakładasz krem. Dobrze byłoby gdybyś jednak nie myła twarzy mydłem, które bardzo wysusza skórę. Powinnaś mieć preparat do mycia twarzy dla skóry tłustej, a później tonik i krem nawilżająco - matujący ( czyli dla cery tłustej, regulujący prace gruczołów łojowych, który ma też składniki nawilżające). No i jestem za tym, żeby stosować produkty danej linii łącznie bo działają w synergii.

Ja akurat pracuję w gabinecie na marce Phytoceane, która bardzo ściśle ukierunkowana jest na dany problem cery i właściwą pielęgnację, również w domu. Są tam fajne produkty do mycia twarzy, m.in. oczyszczający kremowy peeling do codziennego mycia twarzy skóry tłustej i kilka innych skutecznych preparatów.

No i jeszcze coś... są również preparaty z AHA do stosowania w domu. Piszę to, bo kilka dziewczyn, które nie są kosmetyczkami / kosmetologami pisało kilka postów wyżej, że chcą sobie zrobić zabiegi w domu. Z tego co zrozumiałam preparatami gabinetowymi. Dziewczyny, odradzam Wam zdecydowanie. Są na rynku skuteczne preparaty do pielęgnacji cery. Poszukacie i znajdziecie. Nakładanie "kwasów' samemu w domu to naprawdę bardzo ryzykowne.

Pozdrawiam wszystkich i życzę pięknych buziek na święta
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 15:13   #1266
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=Ango8;46021539]
Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
na tłustą cere napewno ten zabieg nie pomoże, a może nawet zaszkodzić

Myślę, że ten zabieg nie tylko nie zaszkodziłby, ale także dobrze podziałał na Twoja skórę. Wprawdzie nie znam tej marki, ale skład, który podałaś jest dość ciekawy, np. lukrecja, która działa antyalergicznie, ma też działanie immunostymulujące, przeciwłojotokowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, antyoksydacyjne i łagodzące, następnie szarotka o działaniu przeciwbakteryjnym, antyseptycznym, przeciwgrzybiczym itd. itd..... Jak już napisałam nie znam tej marki i nie widziałam Twojej skóry, ale te składniki dobrze działają na tłusta cerę....

Co do Twojej pielęgnacji domowej to bardzo dobrze, że codziennie rano i wieczorem zmywasz twarz, tonizujesz i nakładasz krem. Dobrze byłoby gdybyś jednak nie myła twarzy mydłem, które bardzo wysusza skórę. Powinnaś mieć preparat do mycia twarzy dla skóry tłustej, a później tonik i krem nawilżająco - matujący ( czyli dla cery tłustej, regulujący prace gruczołów łojowych, który ma też składniki nawilżające). No i jestem za tym, żeby stosować produkty danej linii łącznie bo działają w synergii.

Ja akurat pracuję w gabinecie na marce Phytoceane, która bardzo ściśle ukierunkowana jest na dany problem cery i właściwą pielęgnację, również w domu. Są tam fajne produkty do mycia twarzy, m.in. oczyszczający kremowy peeling do codziennego mycia twarzy skóry tłustej i kilka innych skutecznych preparatów.

No i jeszcze coś... są również preparaty z AHA do stosowania w domu. Piszę to, bo kilka dziewczyn, które nie są kosmetyczkami / kosmetologami pisało kilka postów wyżej, że chcą sobie zrobić zabiegi w domu. Z tego co zrozumiałam preparatami gabinetowymi. Dziewczyny, odradzam Wam zdecydowanie. Są na rynku skuteczne preparaty do pielęgnacji cery. Poszukacie i znajdziecie. Nakładanie "kwasów' samemu w domu to naprawdę bardzo ryzykowne.

Pozdrawiam wszystkich i życzę pięknych buziek na święta
Ja troszke nie na temat, ale czy moglabys polecic jakis krem nawilzajaco - matujacy?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 07:50   #1267
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=ckin2u;46028403]
Cytat:
Napisane przez Ango8 Pokaż wiadomość

Ja troszke nie na temat, ale czy moglabys polecic jakis krem nawilzajaco - matujacy?
Oczywiście. Polecam krem nawilżająco -matujący z detoksykującą morską glinką marki Phytoceane.

Składniki aktywne:
JANIA RUBENS: ultra nawilża
DETOKSYKUJĄCA MORSKA GLINKA: dezynfekuje, detoksykuje,
oczyszcza, matuje, absorbuje i działa antybakteryjnie
LAMINARIA DIGITATA: reguluje sebum, działa antybakteryjnie, koi
CHLORELLA VULGARIS: regeneruje

W składzie jest dużo alg jak widać, które rewelacyjnie działają na skórę. Gdybyś jednak chciała alternatywne rozwiązanie, np. ze składnikami roślinnymi to polecam krem oczyszczający marki Fleur-s linia Equavie. W składzie jest zielona herbata działajaca przeciwzapalnie i regulująca sebum, wyciąg z nagietka. On również działa nawilżająco.
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 07:59   #1268
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=Ango8;46038000]
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

Oczywiście. Polecam krem nawilżająco -matujący z detoksykującą morską glinką marki Phytoceane.

Składniki aktywne:
JANIA RUBENS: ultra nawilża
DETOKSYKUJĄCA MORSKA GLINKA: dezynfekuje, detoksykuje,
oczyszcza, matuje, absorbuje i działa antybakteryjnie
LAMINARIA DIGITATA: reguluje sebum, działa antybakteryjnie, koi
CHLORELLA VULGARIS: regeneruje

W składzie jest dużo alg jak widać, które rewelacyjnie działają na skórę. Gdybyś jednak chciała alternatywne rozwiązanie, np. ze składnikami roślinnymi to polecam krem oczyszczający marki Fleur-s linia Equavie. W składzie jest zielona herbata działajaca przeciwzapalnie i regulująca sebum, wyciąg z nagietka. On również działa nawilżająco.
nic nie chce mówić ale moim zdaniem to jest reklama.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:01   #1269
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=gazelaa;46038080]
Cytat:
Napisane przez Ango8 Pokaż wiadomość

nic nie chce mówić ale moim zdaniem to jest reklama.
Czyli trzeba zamknac 3/4 watkow bo w kazdym sa polecane kosmetyki
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:06   #1270
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=ckin2u;46038099]
Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość

Czyli trzeba zamknac 3/4 watkow bo w kazdym sa polecane kosmetyki
No tak ale dziewczyna wcześniej napisała ze pracuje w gabinecie tej marki i zaproponuje ci tylko te kosmetyki. Lowczyni jakoś nie reklamuje tylko swoich kosmetyków na jakich pracuje tylko doradzi ci skład jaki powinien być
hmm i patrząc po cenach kremu który poleciła nie wiem czy przeciętna Kowalska stać na krem za 160-180 zł? Poza tym ciężko kupić kosmetyk jak nie umie znaleźć opinii na KWC nie ma ani jednego ich produktu, sama nie wiem czy kupiłabym w ciemno krem za tyle kasy tylko z polecenia kosmetyczki.

Edytowane przez gazelaa
Czas edycji: 2014-04-15 o 08:18
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:20   #1271
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=gazelaa;46038164]
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

No tak ale dziewczyna wcześniej napisała ze pracuje w gabinecie tej marki i zaproponuje ci tylko te kosmetyki. Lowczyni jakoś nie reklamuje tylko swoich kosmetyków na jakich pracuje tylko doradzi ci skład jaki powinien być
Ja nie byłabym w stanie reklamować kosmetyków bo nie pracuje na jednej marce Jeszcze przez tyle lat żadna marka nie miała zrobionych kosmetyków do każdego problemu na najwyższym poziomie. I tak do cery tłustej, trądzikowej mam jedną sprawdzoną (mimo że próbowałam róznych) markę, inną do cer dojrzałych,ze zmarszczkami, inna do mieszanych itd
Kwasy też mam z różnych firm inne glikolowy o różnym stężeniu, od kogoś innego pirogronowy, migdałowy, mlekowy itd.
Ja staram się tutaj nie podawać konkretnych kremów bo nie widać waszych cer a ponadto kremy z lini gabinetowych do tanich nie należą i moim zdaniem lepiej zrobic sobie porządny zabieg za tę kasę. A połowe mniejsza cene kupić sobie krem z drogeri gdzie też są dobre kosmetyki i jeszcze np skorzystać z promocji. Bo przykro się robi jak ktoś wydał za krem około 60 zł i po 3 uzyciach stwierdził że nie nadaje sie dla niego, mimo że jest zalecany do danego problemu czy typu skóry. Od tego są próbki w drogeriach, aptekach żeby wypróbować i wtedy z pełna świadomością zdecydować się na krem drogi.
W salonach kosmetycznych z próbkami jest różnie, czasem można je dostać a czasem nie i najczęściej jest to nie zależne od kosmetyczki tylko firmy czasem nie niedostarczają, albo sa to małe ilości nie każdego rodzaju kosmetyku itp.
Nie twierdze że powyższe kosmetyki wymienione przez wizażanke sa złe. Ale do są jej pierwsze wypowiedzi na wizażu i od razu reklamuje konkretny produkt, wtedy wydaje się to podejrzane i tyle.

Przejrzałam wcześniejsze wypowiedzi na innych forach Ango8 i wszędzie właśnie reklamuje kosmetyki na których pracuje i dla mnie to świadczy o reklamie.

A i jeszcze jedno trzymajmy się dziewczyny tematu wątku czyli "Oczyszczanie twarzy-ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja" bo inaczej zrobi się tutaj śmietnik.
Jak komuś odpowiadają kogoś wypowiedzi, porady zawsze może napisać do tej osoby na priv żeby polecił konkretny krem, żel, tonik itd
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2014-04-15 o 08:37
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 08:44   #1272
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

[QUOTE=Lowczyni;46038336]
Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość

Ja nie byłabym w stanie reklamować kosmetyków bo nie pracuje na jednej marce Jeszcze przez tyle lat żadna marka nie miała zrobionych kosmetyków do każdego problemu na najwyższym poziomie. I tak do cery tłustej, trądzikowej mam jedną sprawdzoną (mimo że próbowałam róznych) markę, inną do cer dojrzałych,ze zmarszczkami, inna do mieszanych itd
Kwasy też mam z różnych firm inne glikolowy o różnym stężeniu, od kogoś innego pirogronowy, migdałowy, mlekowy itd.
Ja staram się tutaj nie podawać konkretnych kremów bo nie widać waszych cer a ponadto kremy z lini gabinetowych do tanich nie należą i moim zdaniem lepiej zrobic sobie porządny zabieg za tę kasę. A połowe mniejsza cene kupić sobie krem z drogeri gdzie też są dobre kosmetyki i jeszcze np skorzystać z promocji. Bo przykro się robi jak ktoś wydał za krem około 60 zł i po 3 uzyciach stwierdził że nie nadaje sie dla niego, mimo że jest zalecany do danego problemu czy typu skóry. Od tego są próbki w drogeriach, aptekach żeby wypróbować i wtedy z pełna świadomością zdecydować się na krem drogi.
W salonach kosmetycznych z próbkami jest różnie, czasem można je dostać a czasem nie i najczęściej jest to nie zależne od kosmetyczki tylko firmy czasem nie niedostarczają, albo sa to małe ilości nie każdego rodzaju kosmetyku itp.
Nie twierdze że powyższe kosmetyki wymienione przez wizażanke sa złe. Ale do są jej pierwsze wypowiedzi na wizażu i od razu reklamuje konkretny produkt, wtedy wydaje się to podejrzane i tyle.

Przejrzałam wcześniejsze wypowiedzi na innych forach Ango8 i wszędzie właśnie reklamuje kosmetyki na których pracuje i dla mnie to świadczy o reklamie.

A i jeszcze jedno trzymajmy się dziewczyny tematu wątku czyli "Oczyszczanie twarzy-ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja" bo inaczej zrobi się tutaj śmietnik.
Jak komuś odpowiadają kogoś wypowiedzi, porady zawsze może napisać do tej osoby na priv żeby polecił konkretny krem, żel, tonik itd
Faktycznie też pozwoliłam sobie spojrzeć na inne wątki i ostra reklama.

W sumie mam pytanie do ciebie Lowczyny skończyłam na razie z kwasami tydzień temu robiłam ostatni mogę do potrzymania efektu stosować krem z kawsem migdałowym?Kwasy miałam AHA, tylko problem w tym czy mnie nie przesuszy bo na policzkach bardziej pod oczami mam małe placki suche pomaga mi krem z ziaji do AZS ale nie wiem czy może czymś innym spróbować, próbowałam tez olejku kokosowego ale chyba za słaby.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:51   #1273
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Pracuję na tych kosmetykach, wiem, że są dobre i polecam. Tym bardziej, że ktoś pyta, więc czemu nie?. Sprzedaję je również swoim klientkom.

Pielęgnacja cery to mój "konik'. Większość problemów z cerą wynika ze złej pielęgnacji. Wystarczy czasem 1 zabieg, odpowiednia pielęgnacja domowa i są świetne efekty. Patrzę na składy, bo to bardzo ważne. Przeciez w kosmetykach sa składniki aktywne, które działają na skórę. Stąd m. in. mój post, że kosmetyczka zaproponowała dziewczynie bardzo dobry zabieg. Szkoda, że nikt się nie wypowiedział o składnikach aktywnych, a każdy problem z cerą sprowadzony zostaje do mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego i kwasów.

Ja uzasadniłam dlaczego taka pielęgnacja a nie inna i podałam skład. To może koleżanki, które odradziły zabieg niech się wypowiedzą, dlaczego go odradziły , i na jakiej podstawie poleciły inny zabieg czy kosmetyk. Co wy na to?
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:18   #1274
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Ango8 Pokaż wiadomość
Pracuję na tych kosmetykach, wiem, że są dobre i polecam. Tym bardziej, że ktoś pyta, więc czemu nie?. Sprzedaję je również swoim klientkom.

Pielęgnacja cery to mój "konik'. Większość problemów z cerą wynika ze złej pielęgnacji. Wystarczy czasem 1 zabieg, odpowiednia pielęgnacja domowa i są świetne efekty. Patrzę na składy, bo to bardzo ważne. Przeciez w kosmetykach sa składniki aktywne, które działają na skórę. Stąd m. in. mój post, że kosmetyczka zaproponowała dziewczynie bardzo dobry zabieg. Szkoda, że nikt się nie wypowiedział o składnikach aktywnych, a każdy problem z cerą sprowadzony zostaje do mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego i kwasów.

Ja uzasadniłam dlaczego taka pielęgnacja a nie inna i podałam skład. To może koleżanki, które odradziły zabieg niech się wypowiedzą, dlaczego go odradziły , i na jakiej podstawie poleciły inny zabieg czy kosmetyk. Co wy na to?
Ja się wypowiedziałam dlaczego odradzam zabieg nie mówiłam że to zły zabieg sam w sobie. (moze niebyt dokładnie) Nie mam zamiaru a tak na prawdę to czasu rozpisywać wszystko na czynniki pierwsze i udowadniać na każdym etapie zabiegu co ma sens w danych przypadku a co nie.
Wiesz pisze tutaj już parę lat i gdyby ktoś chciał dokładnie przejrzeć to napisałam na któreś stronie dlaczego się wykonuje mikro co się dzieje ze skóra, tak samo dokładnie krok po kroku opisałam oczyszcznie twarzy, kwasy. A polecam mikro czy kwasy to efekty są na prawdę widoczne i tyle, a po peeling enzymatycznym który tylko"pomizia" skórę to gdybyś na nia połozyła niewiadomo "CO" i z czym to i tak to nie wniknie w skórę.
Pisze tutaj żeby pomóc, wyjaśnić a nie forsować konkretnych kosmetyków. Trochę lat siedzę w tym zawodzie i uważam że czym więcej, dłużej tym większa mam pokorę dla skóry człowieka i jego problemów i tego zawodu.
Mnie po postu dziwią twoje wypowiedzi że polecasz tylko jedną firmę, jeśli uważasz że to nie reklama to twoje zdanie dla mnie reklamą to jest.
Będzie ktoś chciał skorzystać z twoich rad jego wolna wola.

Już nie będę prowadziła polemiki z toba gdyż klientki czekają a jak mam wolną chwile wole na privie komuś coś doradzić, wyjaśnić dokładnie
Powodzenia życzę z marką Phytoceane

gazela dam ci odpowiedź na priv
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2014-04-15 o 09:22
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:20   #1275
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Doradzaj do woli

Ekspresjah napisała, że ma cerę tłustą, na której czasami pojawiają się pryszcze.

Zabiegi pielęgnacyjne dla cery tłustej u osób młodych ograniczają się do zabiegów oczyszczających i właściwej pielęgnacji w domu. U osób "dojrzałych" zabiegi w gabinecie polegają na nawilżeniu i dotlenieniu, czyli pobudzeniu mikrokrążenia.

Zabieg, który doradziła kosmetyczka widząc Ekspresjah na własne oczy był prawdopodobnie dobry dla niej.

Pojawianie się pryszczy wskazuje, że ekspresjah źle pielęgnuje cerę w domu. Prawdopodobnie nadmiernie ja wysusza powodując zachwianie płaszcza lipidowego skóry i/lub nie stosuje preparatów antybakteryjnych do demakijażu. To się potwierdza w wypowiedzi o myciu mydłem twarzy. Zakazem pielęgnacyjnym dla cery tłustej, który jest opisany w każdym podręczniku do kosmetyki i kosmetologii jest: mycie twarzy wodą z mydłem i stosowanie preparatów na bazie alkoholu. Demakijaż to bardzo ważny element codziennej pielegnacji, który jest często lekceważony. W przypadku tłustej cery to absolutnie podstawa sukcesu, żeby dobrze wyglądać. Tym bardziej, jak wykonuje się codziennie pełny makijaż. Ekspresjah napisała, że umyje twarz mydłem a później nałoży peeling, czyli nie wykonuje prawidłowo demakijażu. Powinna użyć żelu antybakteryjnego dla cery tłustej i toniku, którego zadaniem jest przywrócenie właściwego ph skórze.
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 18:52   #1276
monsoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Ferulac a przerwa przed oczyszczaniem manualnym

Cześć,
W środę pierwszy raz miałam nałożony na twarz kwas Ferulac (trzymałam 11 godzin zgodnie z zaleceniem kosmetyczki). Skóra schodziła aż do wczoraj. Efekt po kwasie super - spłycona lwia zmarszczka, mniejsze pory i przebarwienia. Chcę pójść kolejny raz . Pory mialam dotąd zatkane i duuuże. Po zabiegu są zwężone ale nie jest jeszcze idealnie - trudno żeby po pierwszym zabiegu tak się stało . Korci mnie żeby wybrać się na oczyszczanie manualne - czy w poniedziałek będzie już ok., czy za szybko? Ile potrzeba przerwy między Ferulac a oczyszczaniem manualnym?
Po kwasie było trochę podrażnień ale zeszly wczoraj. Stosowałam po zabiegu tylko kremy i filtr (zero opalania), podkład tylko raz - wczoraj.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i przepraszam jeśli powielilam wątek (ale na moje usprawiedliwienie dodam, że nie znalazłam podobnego pytania)

Edytowane przez monsoon
Czas edycji: 2014-07-27 o 19:01 Powód: za szybkie wysłanie postu ;-(
monsoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:59   #1277
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Hej dziewczynki
Słyszałam że można kupić w aptece żel do usg i wprowadzać go sonoforezą ( ultradźwiękami ) i w związku z tym interesuje mnie to czy mogę go połączyć z sokiem wyciśniętym z aloesu albo z jakimiś ampułkami witaminowymi które można nawet kupić w rossmannie ? Albo kosmetyk który się nazywa "żel " i nie ma tłustej konsystencji ?
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 17:10   #1278
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Mozna.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 06:30   #1279
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
Słyszałam że można kupić w aptece żel do usg i wprowadzać go sonoforezą ( ultradźwiękami ) i w związku z tym interesuje mnie to czy mogę go połączyć z sokiem wyciśniętym z aloesu albo z jakimiś ampułkami witaminowymi które można nawet kupić w rossmannie ? Albo kosmetyk który się nazywa "żel " i nie ma tłustej konsystencji ?
Możesz, a jeśli chodzi i ampułki to zwróc uwage czy są pod sonoforeze. Bo może się okazać że nie bedziesz widziała efektów, gdyż wewnątrz substancję będą miał zbyt duża cząsteczkę i żadna sonoforezą jej nie wtłoczy w głąb skóry.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 13:49   #1280
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

dziekuje za odpowiedź
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 22:18   #1281
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

mam zamiar wykonac pierwszy raz peeling kawitacyjny i czy mozecie i powiedziec, jaka minimum powinna byc tego cena? Jakie ceny sa podejrzanie niskie?
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 22:59   #1282
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Sama kawitacja bez wprowadzania ampułki,bez maski okolo 40-50zl. Pełny zabieg ponad 100zl. Zależy też od produktów jakie używa salon. U mnie są kosmetyki z troszkę wyższej półki,więc taki zabieg kosztuje 180zl. Ale jesli klientka mówi,ze troszkę za drogo, to daje zamiennik ampułki na tańszą i wychodzi np 110zl.



Ale moja koleżanka za pelny zabieg z dobrymi kosmetykami już ma za 95zl,bo to malutki osiedlowy salonik.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-08-25 o 23:03
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 06:25   #1283
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
mam zamiar wykonac pierwszy raz peeling kawitacyjny i czy mozecie i powiedziec, jaka minimum powinna byc tego cena? Jakie ceny sa podejrzanie niskie?
Wszystko zalezy na jakich kosmetykach ktoś pracuje a ponadto tez jak bardzo wypasiony jest lokal. Tak jak napisała koleżanka wyżej, w osiedlowym salonie (nie żadko o wiele lepszym od tych "wypasionych")możesz ten zabieg zrobić o wiele taniej na niezłej marki kosmetykach.
Ale też nie oszukujmy się niektóry ampułki z niektórych firm przynajmniej jak dla mnie są baaardzo kiepskie i nie widziałam po nich rezultatów.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 22:01   #1284
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

aleksjaaa W Poznaniu najtańszy zabieg samej kawitacji robiłam za 50 zł (przy jakiejś promocji chyba), w mniejszych salonach widziałam ceny w granicach 70-100 zł plus ampułki i maski. Podzwoń i popytaj się, jak dokładnie wygląda taki zabieg i jakie kosmetyki stosują.
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 20:57   #1285
KamillaDeMon
Przyczajenie
 
Avatar KamillaDeMon
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Parczew
Wiadomości: 7
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Dziewczyny,
mam cerę wrażliwą, naczynkową, z wypryskami przede wszystkim na czole.
Nie wiem czy stosować serię peelingu kawitacyjnego czy mezoterapię bezigłową. Miałam jak dotąd peeling, mezo, oczyszczanie manualne+peeling - raz w tyg.
Co dalej?
Widzę, że kosmetyczka nie chce mnie naciągać, bo bardzo sceptycznie podchodzę do efektów zabiegów.
Do tej pory nie bardzo dbałam o twarz, mam cerę wrażliwą, alergiczną i nikt nie umiał mi dobrać produktów do pielęgnacji w domu. Dermatolog doradził wizytę u dobrej kosmetyczki.
Teraz zaczęłam stosować preparaty z Clareny do skóry wrażliwej i jest OK. Żadnych reakcji alergicznych, skóra mniej wrażliwa i reaktywna.
Tak szczerze - co jest lepsze?
KamillaDeMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 06:35   #1286
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez KamillaDeMon Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
mam cerę wrażliwą, naczynkową, z wypryskami przede wszystkim na czole.
Nie wiem czy stosować serię peelingu kawitacyjnego czy mezoterapię bezigłową. Miałam jak dotąd peeling, mezo, oczyszczanie manualne+peeling - raz w tyg.
Co dalej?
Widzę, że kosmetyczka nie chce mnie naciągać, bo bardzo sceptycznie podchodzę do efektów zabiegów.
Do tej pory nie bardzo dbałam o twarz, mam cerę wrażliwą, alergiczną i nikt nie umiał mi dobrać produktów do pielęgnacji w domu. Dermatolog doradził wizytę u dobrej kosmetyczki.
Teraz zaczęłam stosować preparaty z Clareny do skóry wrażliwej i jest OK. Żadnych reakcji alergicznych, skóra mniej wrażliwa i reaktywna.
Tak szczerze - co jest lepsze?
I co tu ci napisać tak na prawdę bo po twojej wypowiedzi to mi ręce sie załamały. Chodzi mi o kolejność wykonywanych zabiegów przez twoją "dobra kosmetyczkę".
Po pierwsze żelazna zasada jest taka że najpierw jest oczyszczanie twarzy (przed nim zawsze peeling) i dopiero po tym może iśc mezoterapia a nie odwrotnie !!. Bo mezoterapia ma za zadanie wtłoczyć ampułkę nałożoną na twarz jak najgłębiej w skórę (robi to lepiej niż same ultradźwięki czyli sonoforeza). Nie widzę żadnego sensu a wręcz dla mnie to głupota robić odwrotnie. Jak się mylę to może ktoś mnie oświeci w tej kwestii.
Ponadto po co po mezoterapi jeszcze peeling ?? kolejna głupota. Chyba żeby zetrzeć ampułkę wcześniej nałożoną?
I ostatnia sprawa: raz w tygodniu taki zabieg z manualnym oczyszczaniem to STANOWCZO za często. Nawet przy cerze trądzikowej bym się na to nie zdecydowała. Wolałabym miesiąc po oczyszczaniu zrobić serii kwasów i byłby lepszy efekt i za 3 miesiące znów oczyszczanie manualne. Ale oczywiście nie pisze tutaj o takiej cerze jaką ty masz.

Nie da się odpowiedzieć na twoje pytanie co jest lepsze czy mezo czy kawitacja, bo obydwie te zabiegi mają co innego robić na twarzy. Wyżej napisałam ci co robi mezo.

Jeśli chodzi o wybór zabiegów to najlepiej jakby zrobiła ci peeling kawitacyjny a potem zrobiła mezoterapie na ampułce do cery naczynkowej (oczywiście pisze tutaj o jedyn zabiegu ułożonym w takiej kolejności), albo po kawitacji sonoforeza z ampułką do cery naczynkowej i na to maska algowa do cery naczynkowej, albo chociaż sama maska algowa po kawitacji.
W domu robisz peeling enzymatyczny?(taki jest najlepszy do cery naczynkowej)
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 15:33   #1287
KamillaDeMon
Przyczajenie
 
Avatar KamillaDeMon
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Parczew
Wiadomości: 7
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy.
Najpierw miałam peeling kaw., tydzień później mezoterapię bezigłową. Minął tydzień i kosmetyczka oczyściła mi twarz mechanicznie i zrobiła kawitację. Nie miałam tego wszystkiego w jednym dniu, tylko tydzień po tygodniu. Chciałabym zrobić serię zabiegów, coś co mi pomoże. Dzisiaj już znalazłam nowego dermatologa i chyba się wybiorę...
Zastanawiam się co dalej?
W domu nie robię peelingu. Czym go robić? Polecasz jakiś produkt?
KamillaDeMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 20:53   #1288
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez KamillaDeMon Pokaż wiadomość
Nie wiem czy się dobrze rozumiemy.
Najpierw miałam peeling kaw., tydzień później mezoterapię bezigłową. Minął tydzień i kosmetyczka oczyściła mi twarz mechanicznie i zrobiła kawitację. Nie miałam tego wszystkiego w jednym dniu, tylko tydzień po tygodniu. Chciałabym zrobić serię zabiegów, coś co mi pomoże. Dzisiaj już znalazłam nowego dermatologa i chyba się wybiorę...
Zastanawiam się co dalej?
W domu nie robię peelingu. Czym go robić? Polecasz jakiś produkt?
To widzę że nie do końca się zrozumiałyśmy
Ale i tak dla mnie to nie ta kolejność. Można zrobić jaki pierwszy peeling kawitacyjny, zaobserwować jak zachowa się cerza. Ale kolejny zabieg to oczyszczanie manualne a ampulką, algami itd (gdzieś kiedyś opisywałam cały zabieg jak powinien wyglądać i ile tak na prawdę trwać). A potem za jakiś czas mezoterapia.

Peelingów enzymatycznych na rynku już troche jest, więc nie polecę ci nic konkretnego Ach Clarena ma enzymatyczny peeling.

Napisałaś cyt: "Chciałabym zrobić serię zabiegów, coś co mi pomoże" ale z czym masz największy problem, co ci przeszkadza? Bo wszystkim na raz ciężko się zając
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:20   #1289
KamillaDeMon
Przyczajenie
 
Avatar KamillaDeMon
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Parczew
Wiadomości: 7
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Najbardziej to te moje pryszcze... Nie są czerwone. Są w kolorze skóry, całe czoło mam nimi zsypane. Brałam już na to hormony, ale nie pomogły(stosowałam je 3 lata). Nie chcę się nadal bez sensu nimi truć.
KamillaDeMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 21:12   #1290
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez KamillaDeMon Pokaż wiadomość
Najbardziej to te moje pryszcze... Nie są czerwone. Są w kolorze skóry, całe czoło mam nimi zsypane. Brałam już na to hormony, ale nie pomogły(stosowałam je 3 lata). Nie chcę się nadal bez sensu nimi truć.
Wiesz co ciężko powiedzieć nie widząc twojej cery. Bo pryszcz , pryszczowie nie rowny Ja bym ci doradzila serie kwasów. Na początek możesz spróbować kremów. Jak ci tak podpasowala Clarena to niech ci dadza próbki kremów z kwasami, maja na pewno dwa rodzaje i na pewno firma daje probki.Nie sa tanie, wiec lepiej wyprobuj czy i podpasuja i czy czujesz i widzisz jakis rezultat.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-21 19:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.