Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-10, 11:38   #901
Kiriko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pytanie! Proszę panią Betę Krajnik o odpowiedź!

Witam dziewczyny Mam pytanko - w sumie nie mam mojej cerze nic do zarzucenia oprócz sporej ilości zaskórników na nosie i brodzie oraz minimalnie roszerzonym porom w okolicy kości policzkowych. Zastanawiam się, czy jakieś oczyszczanie dałoby radę temu zaradzić? Tylko broń boże nie chcę już więcej oczyszczania manualnego. Moje ostatnie skończyło się wręcz zmasakrowanym czołem, na którym pozostały mi paskudne blizny - zniknęły dopiero po ok. pięciu latach. Dlatego polećcie mi proszę jakiś inny sposób - może peeling kwasowy? Mimo wszystko trochę bym się bała, bo nie wiem, czy dosłownie kilka zaskórników jest warte takiej walki...
Kiriko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:02   #902
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Pytanie! Proszę panią Betę Krajnik o odpowiedź!

Poczytaj sobie o peelingu kawitacyjnym.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 13:26   #903
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pytanie! Proszę panią Betę Krajnik o odpowiedź!

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Pani Beatko, a także inne wizażanki.
Pod koniec marca byłam u kosmetyczki na manualnym czyszczeniu twarzy, jakieś parę tygodni potem dokładnie już nie pamiętam, na jednym policzku zaczęły wyskakiwać mi krostki. Raz są zupełnie w kolorze skóry a innym razem są różowe lub czerwonawe.

Czy to mogło być spowodowane czyszczeniem u kosmetyczki? Chcę dodać, że kosmetyczka jest doświadczona i już od baaardzo dawna prowadzi swój salon.
Proszę o jakieś odpowiedzi!
Jeśli to było parę tygodni po oczyszczaniu to mało prawdopodobne że ona zrobiła coś źle. Radzę się wybrać do dermatologa.

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Bo manualne oczyszczanie twarzy to w ogole jakis zabieg ze sredniowiecza. Zupelnie nie rozumiem, dlaczego to sie jeszcze praktykuje.
A masz jakiś inny cudowny sposób na oczyszczanie skóry z zaskórników???? może peeling kawitacyjny
Gdybym mojego męża regularnie nie oczyszczała tymi wg Ciebie "średniowiecznymi" metodami to jego warz przypominała by jeden wielki stan zapalny. I nie tylko jemu manualne oczyszczanie bardzo dobrze zrobiło na cerę.

Cytat:
Napisane przez Kiriko Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny Mam pytanko - w sumie nie mam mojej cerze nic do zarzucenia oprócz sporej ilości zaskórników na nosie i brodzie oraz minimalnie roszerzonym porom w okolicy kości policzkowych. Zastanawiam się, czy jakieś oczyszczanie dałoby radę temu zaradzić? Tylko broń boże nie chcę już więcej oczyszczania manualnego. Moje ostatnie skończyło się wręcz zmasakrowanym czołem, na którym pozostały mi paskudne blizny - zniknęły dopiero po ok. pięciu latach. Dlatego polećcie mi proszę jakiś inny sposób - może peeling kwasowy? Mimo wszystko trochę bym się bała, bo nie wiem, czy dosłownie kilka zaskórników jest warte takiej walki...
Jeśli zaskórniki są "czarne" to żaden peeling kawitacyjny czy kwas nie da sobie z nimi rady. Można spróbować mikrodermabrazję.
Wielokrotnie pisałam że po prawidłowo wykonanym zabiegu oczyszczania twarzy (bez oszczędzania na ampułce, na maseczkach które odpowiedni czas powinny leżeć, czy o rękawiczkach i przyciętych paznokciach kosmetyczki nie wspomnę) takiego co Tobie się przytrafiło nie powinno mieć miejsca. Mnie schodzi na cały zabieg oczyszczania manualnego włącznie z peelingkiem kawitacyjny ect 2,5 do 3 godzin. W zakładzie w którym pracowałam wcześniej musiałam go wykonać w 1,5 godziny. Oczywiście bez ampułki, tylko z jedną maską która zamiast leżeć na twarzy klientki co najmniej 20 minut była około 10, bo moja szefowa wchodziła mi do pokoju u pokazywała zegarek że już czas skończyć.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-09-10 o 13:28
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 13:30   #904
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Pytanie! Proszę panią Betę Krajnik o odpowiedź!

Oczywiscie, ze znam: peeling kawitacyjny (tak, tak), kwasy, mikrodermabrazja, odpowiednie kosmetyki nie zapychajace porow i pielegnacja w domu itd., itp. No ale wiadomo, ilu kosmetologow tyle opinii. Moja jest akurat taka.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 12:04   #905
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

mam nadzieje ze na tym watku uzyskam odpowiedz...otoz mam mieszana cere i zdarzaja mi sie pojedyncze wypryski ...kosmetyczka namowila mnie na mikrodermabrazje....i teraz jestem po 2 seansie i mam straszne bolace pryszcze na policzkach;[[[[ czy to normalne????? czy tylko mi sie pogorszyla cera i juz tak bedzie??? prosze o odpowiedz gdyz nie mam zielonego pojecia...a zaczynam sie martwic i jeszcze jedno...czy po mikrodermabrazji.....mozn a uzywac samoopalacza lub kremu brazujacego??? z groy dziekuje za odpowiedz
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 12:23   #906
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze na tym watku uzyskam odpowiedz...otoz mam mieszana cere i zdarzaja mi sie pojedyncze wypryski ...kosmetyczka namowila mnie na mikrodermabrazje....i teraz jestem po 2 seansie i mam straszne bolace pryszcze na policzkach;[[[[ czy to normalne????? czy tylko mi sie pogorszyla cera i juz tak bedzie??? prosze o odpowiedz gdyz nie mam zielonego pojecia...a zaczynam sie martwic i jeszcze jedno...czy po mikrodermabrazji.....mozn a uzywac samoopalacza lub kremu brazujacego??? z groy dziekuje za odpowiedz
W żądnym wypadku jest to delikatnie mówiąc nie wskazane. Kiedy byś wogóle chciała użyć ten samoopalacz?

Co do zmian które Ci się pojawiły, ciężko powiedzieć czy to wina kosmetyczki jak nie widziało się twojej cery. Zasada jest taka że jeśli na twarzy występują właśnie tego typu bolące lub nie daj boże ropne stany zapalne to jest to przeciwskazanie do zrobienia mikrodermabrazji. Możliwe że miałaś coś takiego na twarzy może jeszcze nie był to stan zapalny i kosmetyczka podczas zabiegu rozprowadziła ci to po całej twarzy. Idź do niej pokaż co masz na cerze i spytaj się co masz robić.

Istnieje też możliwość że wszystko zostało dobrze przez kosmetyczkę, twoja cera w danym momencie nadawała się do tego typu zabiegów ale miałaś ją zanieczyszczona głęboko pod skórą które nie było widoczne pod lampą i nie wyczuwalne. Po dwóch zabiegach kiedy naskórek został zcieńczony te zmiany znalazły się bliżej naskórka i są bardziej widoczne. I to jest normalne, zdarza się (jeśli to jeszcze wystąpiło przed okresem, to normalne).

Ogólnie jestem zwolenniczką przed zrobieniem mikrodermabrazji zrobienie oczyszczania manualnego pod warunkiem że jest taka potrzeba.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-11-08 o 12:41
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 12:35   #907
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

dziekuej za dopowiedz. jezeli chodzi o samoopalacz to chcialam go uzyc na drugi dzien po zabiegu...
a jezeli chodzi o moja cere to rzadko pojawialy mi sie krostki...jedynie jakies wagry czy zaskorniki....nie uzywam fluidow ani pudrow od dwoch lat wiec przezucilam sie na samoopalac lub krem brazuacy....no ale teraz jak mam takie pryszce to nie wiem czy nadal chodzic na to oczyszczanie, czy dac sobie spokoj???
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 12:46   #908
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Samoopolacza na drugi dzień!! żartujesz sobie. Chyba kosmetyczka uświadomiła ci co ci wolno po mikro, czego mam się wystrzegać i jakie rezultaty możesz osiągnąć? O samoopalaczu to możesz pomyśleć za dobry miesiąc nie wcześniej.
Idź do niej i spytaj sie co masz robić. Tak prawdę mówiąc 2 pryszcze to jeszcze nie tragedia. Te wągier prawdę mówiąc mógł głęboko tkwić w twojej skórze a po kolejnej mikro jest bliżej powierzchni i się uwidocznił w pełnej krasie. Ciężko doradzać cos przez internet A jak nie spodoba ci się rozwiązanie twojej kosmetyczki idż do innej i spytaj się o poradę.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-11-08 o 13:00
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 13:21   #909
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

chyba najwiekszy problem jest w tym ze nic na ten temat mi nie powiedziala procz tego ze oczyscze buzie...gdy zapytalam jaki krem poleca powiedziala ze kazdy sam ma sobie dopasowac...ech....a swoja droga jezeli moge zapytac dlaczego nie wolno uzywac samoopalaczy lub brazujacych kremow????dziekuje za odpowiedzi

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

co by bylo gdybym uzyla samoopalacza????? mogloby mnie wtedy bardziej wysypac krostaami????
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 13:26   #910
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
chyba najwiekszy problem jest w tym ze nic na ten temat mi nie powiedziala procz tego ze oczyscze buzie...gdy zapytalam jaki krem poleca powiedziala ze kazdy sam ma sobie dopasowac...ech....a swoja droga jezeli moge zapytac dlaczego nie wolno uzywac samoopalaczy lub brazujacych kremow????dziekuje za odpowiedzi
Jejku co mam ci napisać. Tak na prawdę gdybym chciała tutaj wszystko opisać powstał by artykuł. Mikro ma baardzo duże spektrum działania m.in,. oczyszczanie, zmniejszanie bądź likwidacja przebarwień, mobilizacja skóry do odbudowy, spłycenie zmarszczek, zwężenie porów skóry, wyrównanie kolorytu, zwiększenie sprężystości skóry itd. Ogólnie cera odbudowuje się po tym zabiegu przez miesiąc aczkolwiek jeśli wykonuje się ją w serii odległość między jedną a drugą nie powinna być mniejsza niż 10 dni. Jeśli ma ona spełnić swoje dobroczynne działanie należy odpowiednio dbać o skórę po tym zabiegu m.in. odpowiednia ją odżywiać, nawilżać (BARDZO WAŻNE) nakładać krem nawet kilkakrotnie w ciągu dnia (jeśli ktoś ma cere suchą), unikać zadymionych pomieszczeń, SŁOŃCA !! (bo można sobie zafundować przebarwienia), solarium ect. I dbać o cerę. Po mikro skóra się przez parę pierwszych dnia sama dołuszcza, powstają mikro strupki, nawet czasem nie widoczne dla naszych oczu. Skóra się "goi", odbudowuje włókna kolagenowe itd. I ostatnią rzeczą jaką potrzebuje w tym czasie to zmuszanie jej do wydzielania dodatkowej melaniny, co może spowodować pojawieniem się przebarwień i to sporych, możliwość uczulenia, wysypki. A uwierz mi że walka z "pryszczami" to pikuś likwidacją przebarwień. I tak na marginesie mikro wykonuje się tylko w okreśłonym czasie podczas roku, nie jest to zabieg całosezonowy!
To w baaaardzo wieeelkim skrócie.
Jeśli kosmetyczka nie powiedziała Ci nawet o tym to radzę zmienić kosmetyczkę.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-11-08 o 13:29
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 15:00   #911
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

bardzo dziekuje ....goraco pozdrawiam. mam ostatnie pytanko to co mam robic z tymi pryszczami??? czekac az same zejda??? i czy nadal chodzic na zabiegi??
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 21:15   #912
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje ....goraco pozdrawiam. mam ostatnie pytanko to co mam robic z tymi pryszczami??? czekac az same zejda??? i czy nadal chodzic na zabiegi??
nic ci nie poradzę na odległość, bo musiałabym je zobaczyć. Poczekaj parę dni jak się nic nie zmieni idź do kosmetyczki ale sprawdzonej. A jeśli sprawa się pogorszy zrobią się duże zmiany ropne to do dermatologa. Czasem nie używaj kosmetyków na te zmiany z dodatkiem spirytusu. Możesz spróbować maść termentiol punktowo.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:47   #913
Motil19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

oczyszczanie skóry u kosmetyczki jest bardzo dobrym sposobem na "naprawienie" swej cery. Sama byłam na ok 7 takich zabiegach i widzę ogromną poprawę. Zabieg polega na wyciskaniu wszystkich niedoskonałości i nie należy do zbyt przyjemnych. Bardzo ważne jest znalezienie dobrej,kompetentnej i dokładnej kosmetyczki. Skłamałabym gdybym powiedziała że zabieg jest bezbolesny, jednakże naprawdę warto się na niego udać. Moja skóra była w okropnym stanie, odwiedziłam z 3-4 dermatologów ale dopiero zabieg oczyszczający przyniósł efekt. Jednak dziewczyny nie spodziewajcie się odrazu cudów po pierwszym zabiegu ponieważ potrzeba ich o wiele więcej by zauważyć poprawę. Jeżeli się decydujesz na pierwszy to bądz pewien tego że na drugi,trzeci i czwarty również nie zabraknie Ci zapału,kasy i chęci. Ja za każdy jednorazowy zabieg zapłaciłam 100 zł. Robi się je z około miesięcznymi,półtora miesięcznymi przerwami,najlepiej na wiosnę lub jesień by nie było zbyt dużego słońca ani mrozu. Po każdym takim zabiegu zeczywiście występują zaczerwienienia i drobna opuchlizna, jest to jednak kwestia jednego-dwóch dni. Opuchliznę można złagodzić okładami z szałwii. Dla lepszego efektu proponuję zakupić sobie oczyszczający żel do twarzy i jakiś tonik do przemywania. To wszystko z mojej strony
Motil19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:29   #914
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Dziewczyny a co jeśli po takim oczyszczaniu kosmetyczka wniesie jakąś infekcję?
Ja rok temu byłam na oczyszczaniu i od tej pory na jednym policzku ciągle co jakiś czas wyskakują mi krostki i duże pryszcze ropne. Niestety zostawiają po sobie bardzo długo znikające ślady.

Możliwe, że to przez mechaniczne czyszczenie? Da się to jakoś zwalczyć? Może miałyście podobny problem?
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 13:34   #915
gosiaczek0395
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Re: pyt do p.Beaty

Pani Beatko mam do Pani wielką prośbę...
czy ma może Pani jakieś znajomości kosmetyczne (koleżanki, może jakieś inne znajomości) co do miasta Chełm??
szukam dobrej kosmetyczki właśnie w Chełmie i nie mogę na nikogo natrafić a sama na własną rękę boję się iść bo martwię się że trafię w nie powołane ręce ;/
Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc!
pozdrawiam ;*
gosiaczek0395 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 16:50   #916
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Jak powinno się dbać o cerę po oczyszczaniu by zachować jak najdłużej efekt ? (wiek 17 lat) można stosować kwas migdałowy po wizycie u kosmetyczki na drugi dzień?
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 22:57   #917
doma1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Salon Piękność dnia na ul. Rumiana 108a oferuje szeroką gamę przeróżnych zabiegów na skórę twarzy. Cena atrakcyjna i super atmosfera
doma1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 17:15   #918
Ag nie sza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez niezdecydowana_dusza Pokaż wiadomość
Jak powinno się dbać o cerę po oczyszczaniu by zachować jak najdłużej efekt ? (wiek 17 lat) można stosować kwas migdałowy po wizycie u kosmetyczki na drugi dzień?
Kwas migdałowy jest bardzo dobry dla cery tłustej, bo ma działanie antybiotyczne. Ale najlepiej będzie, jak pozostawisz jego aplikację doświadczonej kosmetyczce. Fajne są zabiegi np. 50% kwasu i 50% czegoś innego. Taki zabieg miałam robiony w Szczecinie przy ul. Dunikowskiego; http://www.gabineturody.szczecin.pl/...-kosmetyczny,3
Na ich stronie można sobie poczytać o działaniu kwasu migdałowego. Profesjonalny gabinet, bardzo miła obsługa, a efekty zabiegu z kwasem - mega! Miałam wyraźnie wygładzoną skórę, matową i bez rozszerzonych porów. Polecam!
Ag nie sza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 13:45   #919
Nastolatka000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny !
Mam problem z trądzikiem ,a zwłaszcza z bliznami po nim na czole, które są czerwone i niestety mocno widoczne. Od pewnego czasu myślę nad mikrodermazją, tylko nie wiem czy ten zabieg mi pomoże usunąć te blizny - możecie mi doradzić? Wybrać tą metodę, czy też laser ?
Dodaje zdjęcia mojego czoła.
http://imageshack.us/photo/my-images/14/x63p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/202/2k5u.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/194/iuzb.jpg/
Z góry dziękuje za pomoc
Nastolatka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 13:09   #920
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nastolatka000 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Mam problem z trądzikiem ,a zwłaszcza z bliznami po nim na czole, które są czerwone i niestety mocno widoczne. Od pewnego czasu myślę nad mikrodermazją, tylko nie wiem czy ten zabieg mi pomoże usunąć te blizny - możecie mi doradzić? Wybrać tą metodę, czy też laser ?
Dodaje zdjęcia mojego czoła.
http://imageshack.us/photo/my-images/14/x63p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/202/2k5u.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/194/iuzb.jpg/
Z góry dziękuje za pomoc
Podobno dobry jest laser fraxel, a także peelingi chemiczne. Najlepiej byłoby byś zasiegnela porady dermatologa. Mikro może być za słaba do tego typu blizn.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:35   #921
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Podobno dobry jest laser fraxel, a także peelingi chemiczne. Najlepiej byłoby byś zasiegnela porady dermatologa. Mikro może być za słaba do tego typu blizn.
dobrze powiedziane.

Co do mikrodermabrazji, jesli zmiany jeszcze nie sa wyleczone, lub wystepuje jakis stan zapalny, mikro na pewno odpada.
Lasery moga pomoc, ale lasery u dermatologa.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 21:53   #922
Gahla
Raczkowanie
 
Avatar Gahla
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 133
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Poszłam do "nowej" kosmetyczki na oczyszczanie manualne i ta po demakijażu nałożyła mi na twarz folię, taką jak spożywcza (na szczęście nie zakryła nosa ), i na tę zafoliowaną twarz puściła parę. Leżałam tak pewnie z 15-20 minut i czułam, jak moja skóra się dusi. Potem oczyszczała nakłuwając igłą, a na koniec nałożyła jakiś preparat w żelu, który po powrocie do domu zaczął się koszmarnie łuszczyć. Przez kilka dni po zabiegu wyglądałam jak zombie.
Mam pytanie do profesjonalistek: po co ta folia?
Do tej pory nigdy się z taką metodą nie spotkałam, (ale też nikt mnie nigdy nie pokłuł, a po wyjściu z gabinetu zawsze wyglądałam po prostu świetnie...)
Gahla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 17:41   #923
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gahla Pokaż wiadomość
Poszłam do "nowej" kosmetyczki na oczyszczanie manualne i ta po demakijażu nałożyła mi na twarz folię, taką jak spożywcza (na szczęście nie zakryła nosa ), i na tę zafoliowaną twarz puściła parę. Leżałam tak pewnie z 15-20 minut i czułam, jak moja skóra się dusi. Potem oczyszczała nakłuwając igłą, a na koniec nałożyła jakiś preparat w żelu, który po powrocie do domu zaczął się koszmarnie łuszczyć. Przez kilka dni po zabiegu wyglądałam jak zombie.
Mam pytanie do profesjonalistek: po co ta folia?
Do tej pory nigdy się z taką metodą nie spotkałam, (ale też nikt mnie nigdy nie pokłuł, a po wyjściu z gabinetu zawsze wyglądałam po prostu świetnie...)
Nie wiem po co folia, trzeba było od razu kosmetyczki zapytać Po demakijażu robie się peeling, zmywa, później maskę rozpulchniającą i wapozon (bez foli), albo maskę elektryczną. Po około 20 minutach się wyciską, bez igieł, Igły mozna używąc tylko do prosaków. Po trzeba zdezynfekować skóre, następnie darsonwal, ampułka wtłoczoną sonoforezą albo wklepana, na to maską ściągająca i ja jeszcze póxniej kładę maske algowo. Na koniec krem z filtrem.
Nie wygląda się jak zombi, ale po paru dniach u niektórych osób skóra się lekko złuszcza.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 17:57   #924
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

A czy dermoabrazje mozna robic tylko w zimie?niestety do pl przyjezdzam w sierpniu i szkoda mi placic we wloszech 100euro za zabieg jak moglabym wydac 100zl w polsce.jakosc tez na pewno jest w pl lepsza ...
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 19:31   #925
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4954398 7]A czy dermoabrazje mozna robic tylko w zimie?niestety do pl przyjezdzam w sierpniu i szkoda mi placic we wloszech 100euro za zabieg jak moglabym wydac 100zl w polsce.jakosc tez na pewno jest w pl lepsza ...[/QUOTE]


Ja bym nie ryzykowała mikro latem zwłaszcza w sierpniu. Nawet gdybym miała uzywać przez kolejne miesiące filtry 50.
A nie zastanawiałaś się nad kwasami? w lecie mogłabyś zrobić migdałowy.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2015-01-01 o 19:40
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:01   #926
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Myslalam nad kwasami ale najpierw chcialabym sobie zrobic kilka mikro i dopiero pozniej na odnowiona cere kilka serii z kwasami.wydaje mi sie ze tak by bylo lepiej.chyba jednak bede musiala sie poswiecic i wydac te 100euro za jeden zabieg.... dzieki za odp
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 20:29   #927
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4956028 0]Myslalam nad kwasami ale najpierw chcialabym sobie zrobic kilka mikro i dopiero pozniej na odnowiona cere kilka serii z kwasami.wydaje mi sie ze tak by bylo lepiej.chyba jednak bede musiala sie poswiecic i wydac te 100euro za jeden zabieg.... dzieki za odp [/QUOTE]

Wszystko zależy od tego jaki chcesz uzyskać rezultat, co ci przeszkadza, z czym masz problem itd.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 21:38   #928
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Mam troche przebarwien poslonecznych i pelno czerwonych kropek po pryszczach jak nie naloze podkladu to czuje sie paskudnie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 22:02   #929
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4956886 3]Mam troche przebarwien poslonecznych i pelno czerwonych kropek po pryszczach jak nie naloze podkladu to czuje sie paskudnie[/QUOTE]

Probowalas kremów z kwasami z apteki? Na przebarwienia świetnie działa glikol w kremie np glyco A z isispharmy lub coś na bazie kwasu azelainowego on pięknie wybiela nie podrażniając przy tym skóry. Teraz zima wiec idealna pora na kurację
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 06:54   #930
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4956886 3]Mam troche przebarwien poslonecznych i pelno czerwonych kropek po pryszczach jak nie naloze podkladu to czuje sie paskudnie[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
Probowalas kremów z kwasami z apteki? Na przebarwienia świetnie działa glikol w kremie np glyco A z isispharmy lub coś na bazie kwasu azelainowego on pięknie wybiela nie podrażniając przy tym skóry. Teraz zima wiec idealna pora na kurację
Nie zgodzę się z tym. Nie wolno używać kremów z kwasami jak są minusowe temperatury. A ogólnie kremy z kwasami polecam jesienią i wczesną wiosną kiedy jeszcze słoneczko tak nie przypieka. I mimo wszystko krem z filtrem przez cały rok radzę używać.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 00:48:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.