Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 10:30   #4891
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Szukała któraś z Was praktyk/stażu, w taki sposób, że dzwoniła po firmach/instytucjach i pytała? Bo ja mam chyba za słabą psychikę, jeśli chodzi o takie napraszanie się, niektórzy są tacy chamscy, jak powiem o co chodzi. Chyba dam sobie spokój i zajmę się szukaniem pracy w sklepie lub jako sprzątaczka, widzę że takich ofert jest sporo. Mam dość tego siedzenia, mam wrażenie, że tracę czas podczas, gdy inni zdobywają albo doświadczenie, albo pieniądze.
Ja kiedyś w ten sposób szukałam Kilka osób powiedziało mi , że mam osobiście przyjść z CV, raz dostałam zaproszenie na rozmowę. Nic z tego jednak nie wyszło, ale uważam, że to dobry sposób, żeby dzwonić i pytać
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 11:14   #4892
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Jak wiecie ostatnio pracowałam przez niecałe 2 miesiące w sklepie internetowym jako Koordynator sprzedaży. Teraz szukam nowej pracy i mam pytanie:
Czy mam wpisywać poprzednie stanowisko pracy biorąc pod uwagę, że był to bardzo krótki okres czasu?
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 11:42   #4893
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Tak, wpisz jeśli aplikujesz na podobne stanowisko.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 14:02   #4894
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Hej dziewczyny, mam pytanie. Dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do placówki partnerskiej pewnego banku na stanowisko doradcy klienta. Wszystko by było fajnie i cudownie, gdyby nie fakt, że zaczynam mieć pewne podejrzenia co do funkcjonowania tej placówki a dokładniej na czym tam miała by polegać moja praca. W ogłoszeniu było wiele pkt odnośnie tego czym bym się tam miała zajmować, ale we wszystkich ogólnie chodziło o to samo: pozyskiwanie klientów, sprzedaż usług bankowych, aktywny marketing itp. Któraś pracowała i może powiedzieć coś więcej na ten temat?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 14:08   #4895
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Teraz w bankach to norma, ze doradcy klienta w rzeczywistości wciskają kredyty i inne produkty...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 14:10   #4896
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Teraz w bankach to norma, ze doradcy klienta w rzeczywistości wciskają kredyty i inne produkty...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tylko, że to prowadzi chyba osoba prywatna bo to nie jest oddział banku tylko placówka partnerska a taką może każdy założyć.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 14:27   #4897
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
tylko, że to prowadzi chyba osoba prywatna bo to nie jest oddział banku tylko placówka partnerska a taką może każdy założyć.
Placówki partnerskie działają pod patronatem banku.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 15:13   #4898
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Hej Miło że znalazłam taki wątek
mogę się wygadać
Byłam dziś na trzecim teście wstępnym w Urzędzie Skarbowym. Niby dobrze... potem rozmowa... i mnie zatkało. Test wypełnię dobrze, ale jak przychodzi, żeby o tym opowiedzieć to mnie zatyka
Szukam pracy w administracji publicznej.... ale chyba ciężko mi będzie.
Ogólnie marzy mi się dział HR.
Niestety nie mam doświadczenia i nie wiem jak się dostać
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:27   #4899
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Podłamałam się . Wypełniam formularz. A tu takie coś W jaki sposób dowiedziała się Pani o tej rekrutacji z a) polecenia pracownika b) z pracuj.pl c) inne . W naszej firmie rozwijamy program poleceń pracowniczych, gdyż wierzymy, że nasi pracownicy są najlepszymi ambasadorami pracy w .... . Jeśli o naszej ofercie dowiedział/a się Pan/Pani z polecenia pracownika ...., bardzo prosimy o podanie jego/jej imienia i nazwiska.
Ogłoszenie do Rzeszowa. Firma znana, duża. Nie żadna krzak.
Wysłałam formularz ze CV, ale na nic nie liczę.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:38   #4900
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Podłamałam się . Wypełniam formularz. A tu takie coś W jaki sposób dowiedziała się Pani o tej rekrutacji z a) polecenia pracownika b) z pracuj.pl c) inne . W naszej firmie rozwijamy program poleceń pracowniczych, gdyż wierzymy, że nasi pracownicy są najlepszymi ambasadorami pracy w .... . Jeśli o naszej ofercie dowiedział/a się Pan/Pani z polecenia pracownika ...., bardzo prosimy o podanie jego/jej imienia i nazwiska.
Ogłoszenie do Rzeszowa. Firma znana, duża. Nie żadna krzak.
Wysłałam formularz ze CV, ale na nic nie liczę.
napisz mi jaka bo jestem ciekawa. moze byc pw.
wiele firm tak robi. dzisiaj to juz zadna nowosc.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:39   #4901
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Podłamałam się . Wypełniam formularz. A tu takie coś W jaki sposób dowiedziała się Pani o tej rekrutacji z a) polecenia pracownika b) z pracuj.pl c) inne . W naszej firmie rozwijamy program poleceń pracowniczych, gdyż wierzymy, że nasi pracownicy są najlepszymi ambasadorami pracy w .... . Jeśli o naszej ofercie dowiedział/a się Pan/Pani z polecenia pracownika ...., bardzo prosimy o podanie jego/jej imienia i nazwiska.
Ogłoszenie do Rzeszowa. Firma znana, duża. Nie żadna krzak.
Wysłałam formularz ze CV, ale na nic nie liczę.
Ale to norma. Pracuje w duzej firmie, zachecaja nas bysmy "reklamowali" firme wsrod znajomych... Jesli taka osoba poda nasz numer w formularzu i przepracuje minimum trzy miesiące, to dostaje się "bonusa" za polecenie. Motywacją tego programu jest fakt, że skoro my jesteśmy dobrymi pracownikami to zapewne otaczamy się ludźmi o podobnych cechach/wykształceniu. Mimo wszystko nie ma problemu z dostaniem się na rozmowę i dostaniem pracy bez podania osoby polecającej, w końcu i ja tam jakoś się dostalam . Nie nastawiaj się negatywnie tylko dlatego, że firma ma widocznie program tego typu.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 15:42   #4902
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Podłamałam się . Wypełniam formularz. A tu takie coś W jaki sposób dowiedziała się Pani o tej rekrutacji z a) polecenia pracownika b) z pracuj.pl c) inne . W naszej firmie rozwijamy program poleceń pracowniczych, gdyż wierzymy, że nasi pracownicy są najlepszymi ambasadorami pracy w .... . Jeśli o naszej ofercie dowiedział/a się Pan/Pani z polecenia pracownika ...., bardzo prosimy o podanie jego/jej imienia i nazwiska.
Ogłoszenie do Rzeszowa. Firma znana, duża. Nie żadna krzak.
Wysłałam formularz ze CV, ale na nic nie liczę.
Ja już się dawno z tym spotykałam i to tylko w dużych firmach.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:49   #4903
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cyanide wysłałam ci wiadomość.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:59   #4904
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

dziewczyny czy któraś z Was pracowała na stacji paliw?
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 17:12   #4905
mira_belle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 106
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Hej Miło że znalazłam taki wątek
mogę się wygadać
Byłam dziś na trzecim teście wstępnym w Urzędzie Skarbowym. Niby dobrze... potem rozmowa... i mnie zatkało. Test wypełnię dobrze, ale jak przychodzi, żeby o tym opowiedzieć to mnie zatyka
Szukam pracy w administracji publicznej.... ale chyba ciężko mi będzie.
Ogólnie marzy mi się dział HR.
Niestety nie mam doświadczenia i nie wiem jak się dostać
W HR liczą się w dużej mierze kompetencje społeczne, przynajmniej w miękkim, więc tu dobre wrażenie na rozmowie to podstawa. Chyba, że celujesz w kadry i twardy HR to co innego.

Jest masa staży/praktyk w agencjach rekrutacji, na które nietrudno się załapać, niestety często jest to charytatywne zdobywanie doświadczenia. Każda większa firma ma dział HR, więc można pisać maile odnośnie możliwości stażu. Tylko dobrze przemyśl czy chcesz się w to pchać, bo konkurencja spora i też dziedzina nie taka bajkowa jak się wielu osobom wydaje
mira_belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 17:38   #4906
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ale to norma. Pracuje w duzej firmie, zachecaja nas bysmy "reklamowali" firme wsrod znajomych... Jesli taka osoba poda nasz numer w formularzu i przepracuje minimum trzy miesiące, to dostaje się "bonusa" za polecenie. Motywacją tego programu jest fakt, że skoro my jesteśmy dobrymi pracownikami to zapewne otaczamy się ludźmi o podobnych cechach/wykształceniu. Mimo wszystko nie ma problemu z dostaniem się na rozmowę i dostaniem pracy bez podania osoby polecającej, w końcu i ja tam jakoś się dostalam . Nie nastawiaj się negatywnie tylko dlatego, że firma ma widocznie program tego typu.
Dokładnie, dla mnie to też nic dziwnego, międzynarodowe firmy często to praktykują.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 18:40   #4907
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ja myślałam, że takie rzeczy to bardziej w małych firmach praktykują, a nie w dużych.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 18:45   #4908
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

To nie jest takie polecenie, że wciskasz na stołek jakiegoś pociotka, który nic nie umie. Do dużej firmy nie polecisz byle kogo, bo możesz beknąć za to.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 18:56   #4909
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie. Dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do placówki partnerskiej pewnego banku na stanowisko doradcy klienta. Wszystko by było fajnie i cudownie, gdyby nie fakt, że zaczynam mieć pewne podejrzenia co do funkcjonowania tej placówki a dokładniej na czym tam miała by polegać moja praca. W ogłoszeniu było wiele pkt odnośnie tego czym bym się tam miała zajmować, ale we wszystkich ogólnie chodziło o to samo: pozyskiwanie klientów, sprzedaż usług bankowych, aktywny marketing itp. Któraś pracowała i może powiedzieć coś więcej na ten temat?
Spodziewaj się chodzenia z ulotkami po mieście
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 19:03   #4910
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Spodziewaj się chodzenia z ulotkami po mieście
ew. CC z wciskaniem ludziom kredytów.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 19:36   #4911
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Nawet CC nie musi być. Jak ktokolwiek dzwoni z mojego banku to pani, która normalnie siedzi przy biurku i obsługuje klientów. Kojarzę ją, bo ma bardzo charakterystyczne nazwisko. Nie wiem na czym to polega, jak nie ma ludzi to dzwoni z propozycjami kredytowymi czy jak? Z kolei koleżanka była na rozmowie na doradcę w banku i dowiedziała się, że musi założyć własną DG
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 19:53   #4912
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dzwonią doradcy w godzinach, w których akurat nie obsługują klientów. Przecież różne godziny obsługi są. Też kojarzę mojego doradcę po głosie i wiem, że różne rzeczy obsługuje stacjonarnie.

Ale miałam dzisiaj ciężki dzień. Trudni klienci. Dobrze, że nie obsługuję ich bezpośrednio, bo nie wyobrażam siebie prowadzącą trudną rozmowę na żywo.

W ogóle jak jakiś czas temu byłam w jednym ze sklepów budowalnych i czekałam w kolejce do kasy, byłam świadkiem okropnej rozmowy klienta ze sprzedawczynią, która mu jakiś zły towar sprzedała. Wydzierał się na nią strasznie, bezczelnie, a ona nic nie mogła zrobić, bo nie miała takich uprawnień, aby przyjąć tę reklamację i od razu rozwiązać. Klient chciał juz i teraz rozwiązanie, a kierowniczki nie było, miała być kilka dni później. Okropnie żal mi było tej dziewczyny.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 20:32   #4913
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Kosmos jakiś. To co opisałaś.

A co w ogłoszeniu było?
W ogłoszeniu napisali,że potrzebują Pracownika Biurowego.
Ja taka przejęta byłam, się odpicowałam jak w struś w Boże Ciało, poszłam, wszystko super- szef uśmiechnięty (przystojny w miarę), miły, prawi komplementy,że ładnie wygladam i wogóle,że mam super kwalifikacje i wogóle ma nadzieję na współpracę.
Ten chłopak z którym chodziłam po tych domach, to w garniturze odpicowany, zachwala tą firmę pod niebiosa,że super i wogóle.
Trochę przystopował jak mu wyjawiłam,że mam w rodzinie mnóstwo prawników i bransolety na nogach nie dostaje się z powodów które on wymienił. Musiałby popełnić kolejny raz przestępstwo,żeby sąd "założył" mu bransolete.
Ściemniłam szefowi,że mam inną ofertę pracy, na którą odpowiedz czekam i jesli ja dostanę to pójdę tam i zwiałam z ich biura w podskokach z prędkością światła. Ironia losu,że w tym samym budynku w którym oni mają/mieli siedzibę, pracuje mój bliski znajomy - prawnik
Pożnej do mnie wydzwaniał i pisał : "Hej! Pracujesz już tam gdzie chciałaś, czy jeszcze szukasz pracy? "

Brrr, masakra jakaś.
Którejś wizażance z mojego miasta wysyłałam ich ogłoszenie,żeby broń boże nie odpowiadała na ich ogłoszenie bo to oszuści.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 21:47   #4914
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Mam pytanie: od 27 stycznia mam umowę zlecenie <podpisywaną co miesiąc, na miesiąc>. Zgodnie z moją decyzją, od wynagorodzenia potrącane jest też chorobowe.
Teraz jestem chora i zastanawiam się czy jest sens proszenia lekarza o L4, czy dostanę z tego tytułu kasę? Gdzieś w jakimś artykule przeczytałam że kase i tak dostaje sie dopiero po nieprzerwanym płaceniu przez 90 dni tego chorobowego u jednego pracodawcy.
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 21:50   #4915
biedronka29
Raczkowanie
 
Avatar biedronka29
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 49
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy któraś z Was pracowała na stacji paliw?
Praca zazwyczaj zmianowa/ zmiany po 12h i dzien wolny. Nocek raczej dziewczyny nie dostają. Generalnie wszystkie świątki itp pracujące, bo stacja zawsze czynna. Do tego ciskanie klientom hot doga /coli lub plynu do spryskiwaczy . Musisz, bo za to są premie.
Generalnie dużo zależy jaka stacja, miejsce itp .
biedronka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 21:59   #4916
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Dzwonią doradcy w godzinach, w których akurat nie obsługują klientów. Przecież różne godziny obsługi są. Też kojarzę mojego doradcę po głosie i wiem, że różne rzeczy obsługuje stacjonarnie.

Ale miałam dzisiaj ciężki dzień. Trudni klienci. Dobrze, że nie obsługuję ich bezpośrednio, bo nie wyobrażam siebie prowadzącą trudną rozmowę na żywo.

W ogóle jak jakiś czas temu byłam w jednym ze sklepów budowalnych i czekałam w kolejce do kasy, byłam świadkiem okropnej rozmowy klienta ze sprzedawczynią, która mu jakiś zły towar sprzedała. Wydzierał się na nią strasznie, bezczelnie, a ona nic nie mogła zrobić, bo nie miała takich uprawnień, aby przyjąć tę reklamację i od razu rozwiązać. Klient chciał juz i teraz rozwiązanie, a kierowniczki nie było, miała być kilka dni później. Okropnie żal mi było tej dziewczyny.
Niestety to norma są,ludzie i parapety ,przykład z dzisiaj: włożyłam karte do terminala no i czasami nie czyta to trzeba włożyć i wyciągnąć i baba z wątem do mnie: ile razy będzie pani to wkładać i wyciągać ...no k..zębami mam jej to zeskanowac ...
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 22:52   #4917
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ale to norma. Pracuje w duzej firmie, zachecaja nas bysmy "reklamowali" firme wsrod znajomych... Jesli taka osoba poda nasz numer w formularzu i przepracuje minimum trzy miesiące, to dostaje się "bonusa" za polecenie. Motywacją tego programu jest fakt, że skoro my jesteśmy dobrymi pracownikami to zapewne otaczamy się ludźmi o podobnych cechach/wykształceniu. Mimo wszystko nie ma problemu z dostaniem się na rozmowę i dostaniem pracy bez podania osoby polecającej, w końcu i ja tam jakoś się dostalam . Nie nastawiaj się negatywnie tylko dlatego, że firma ma widocznie program tego typu.
W mojej ostatniej firmie bonus dostawało się po 6 m-cy. Ale polecenie przez pracownika nie oznaczało, że przyjmą ciebie z automatu. Trzeba było normalnie brać udział w rekrutacji.

co do dzwonienia pracowników banku, to kiedyś miałam rozmowę w pewnym banku, gdzie niby praca miała być stacjonarna w oddziale banku, ale pani mnie pytała, czy zgodziłabym się na pracę poza bankiem i nawet nie chciała powiedzieć, na czym by taka praca polegała. w internecie potem znalazłam na forum pracowników banków różnych, że wynagrodzenie w tym banku to najniższa krajowa. oprócz tego miałam jeszcze 2 rozmowy w bankach, jedna spoko, ale nie dostałam pracy, na drugiej rozmawiałam z taką idiotką (sorry, ale nie da się tego określić inaczej), że po rozmowie szukałam informacji o niej w necie. okazało się, że pracowała w HR w banku od razu po pracy jako kelnerka i co najważniejsze była studentką 3 roku studiów zaocznych. nie rozumiem jak ci ludzie dostają takie prace! Jak???
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 05:17   #4918
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
W mojej ostatniej firmie bonus dostawało się po 6 m-cy. Ale polecenie przez pracownika nie oznaczało, że przyjmą ciebie z automatu. Trzeba było normalnie brać udział w rekrutacji.
O tym nawet nie wspominałam bo uznałam toza oczywiste
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 07:37   #4919
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
O tym nawet nie wspominałam bo uznałam toza oczywiste
No niby takie oczywiste, ale niektórzy mylą takie polecanie z zatrudnieniem po znajomości
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 07:49   #4920
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Mój błąd, bo do tej pory po prostu raczej celowałam w duże firmy
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.