Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 11:46   #3271
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ciezko powiedziec, mnie zupelnie nie wysuszal. Uzywasz go 2 razy dziennie? Nie zmienialas nic poza tym, nie zaczynalas nic innego nowego stosunkowo niedawno?
tak dwa razy dziennie, zawsze używałam samego żelu (żadnych kremów i toników) a teraz muszę kupić sobie dobry nawilżacz bo skóra mi schodzi
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 12:04   #3272
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A wczesniej tez nie uzywalas zadnych kremow i tonikow tylko sam zel do mycia i bylo ok?

U mnie po kazdym zelu jesli nie uzyje choc toniku to skora jest sucha i sciagnieta
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 12:08   #3273
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A wczesniej tez nie uzywalas zadnych kremow i tonikow tylko sam zel do mycia i bylo ok?

U mnie po kazdym zelu jesli nie uzyje choc toniku to skora jest sucha i sciagnieta
Dokładnie. Zadaniem toniku, badz hydrolatu jest przywrocenie skórze odpowiedniego ph po oczyszczeniu detergentem.
Na pierwszy rzut oka tego nie widac, ale po oczyszczeniu - nawet czyms łagodnym- skóra jest lekko " w szoku" i trzeba ja uspokoic, ze tak powiem Inaczej odpłaci się przesuszem, szaroscia etc...

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-11-07 o 12:09
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 12:11   #3274
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A wczesniej tez nie uzywalas zadnych kremow i tonikow tylko sam zel do mycia i bylo ok?
tak było OK, może skóra w końcu zbuntowała się i chce czegoś więcej?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 12:27   #3275
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja dziś zamówiłam tonik z kwasem 10 % z BU. I liczę na cud..
moja cera, po tym jak się poprawiła, znów popadła w ruinę.. :/
mnóstwo na niej grudek, śladów ( zmora) jest zaczerwieniona i zanieczyszczona..
mam nadzieję,że ten tonik coś poradzi
poza tym używam borasolu, humaktanu, dermogalu , żelu aleosowego, i masek argitlez. Do tej pory było dobrze... a tu nagle takie pogorszenie..
stosuję też witaminy e i c , maskę aspirynową a do mycia żelu babydream.oczywiscie nie wszystkiego rownoczesnie tylko partiami. przez cale wakacje bylo super ( na wsi) wrocilam do warszawy i zaczal sie koszmar..
moze to przez wodę tez.. :/
a moze to te rybki dermagol Cie zpaychaja ? w recenzjach bardzo często dziewczyny pisza,że na pozcatku jest rewelacja a potem jest gorzej.

Woda tez ma bardzo duże znaczenie. Ja,bedąc na wsi musze myc wodą mineralną z butelki bo woda z kranu jest dziwna.Odrazu mnie wysypuje jakimiś podskórnymi gulami jak umyję nią twarz.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 14:05   #3276
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewuszki, czy jest możliwość żeby połączyć Hydroskin i Silicę?
Podam skład obu suplementów, ale z tego co widziałam, to chyba żadna witaminka się nie będzie powtarzać więc nie muszę się martwić o przedawkowanie czegoś.

Silica:
niacyna (witamina PP)10 mg (55,5% d.z.s.*)
kwas p-aminobenzoesowy (PABA) 10 mg
kwas pantotenowy (witamina B5) 7,5 mg (125% d.z.s.*)
biotyna (witamina H) 0,16 mg (106,6% d.z.s.*)
wapń 46 mg (5,75%d.z.s.*)
fosfor 37 mg (4,6% d.z.s.*)
krzem 5 mg
żelazo (II) 3 mg (21,4% d.z.s.*)
L-lizyna 21 mg,
L-metionina 10 mg
skrzyp polny 30 mg
pokrzywa zwyczajna 20 mg
workoliść członowaty 20 mg

Substancje dodatkowe:
mikrokrystaliczna celuloza (sub.wypełniająca), szelak i talk (sub. do stosowania na powierzchnię).

Hydroskin:
Olej z nasion ogórecznika 400mg
spirulina (alga morska) 100mg
Witamina E 10mg a-TE (100% zalecanego dziennego spożycia)
Witamina A 300mcg RE (3,5% zalecanego dziennego spożycia)
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 15:07   #3277
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, od prawie 2 miesięcy używam effaclaru K....wiązałam z nim wielkie nadzieje...a tu nic...na początku może polepszył stan mojej cery...a teraz zero...

jak sądzicie, czego teraz powinnam użyć ? ( zaskórniki to moja wielka ogromna zmora )
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-07, 18:21   #3278
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
a moze to te rybki dermagol Cie zpaychaja ? w recenzjach bardzo często dziewczyny pisza,że na pozcatku jest rewelacja a potem jest gorzej.

Woda tez ma bardzo duże znaczenie. Ja,bedąc na wsi musze myc wodą mineralną z butelki bo woda z kranu jest dziwna.Odrazu mnie wysypuje jakimiś podskórnymi gulami jak umyję nią twarz.
Nie wiem.. Czy używam dermogalu czy nie, pryszcze pojawiają się.
A co do wody fakt, trzeba to zmienić
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 23:03   #3279
kirkewrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Zgadnijcie, z jakim problemem przybywam
W związku z tym, że ostatnio jak spojrzałam w lustro, moją pierwszą myślą było "jak ja wyglądam", to intensywnie zabrałam się za poprawianie mojej urody. Nigdy specjalnie się o nią nie martwiłam. Mam 23 lata, nie znam się w ogóle na kosmetykach, nie mam bladego pojęcia, jaką mam cerę. Od kilku dni wczytuję się w wizaż i chociaż nadal się waham, jaką mam cerę, ale podejrzewam, że mieszaną. Nawet teraz jestem zła, bo czuję coś na czole, jakieś sebum czy inne świństwo...Ale wracając do wątku. Zainspirowana waszymi radami zapisałam sobie plan działania. Do tej pory podstawą dla mnie był żel oczyszczający, czasami tonik i krem nawilżający na noc (AA Therapy dla cery trądzikowej - podejrzewam, że źle dobrany). Zanim wczytałam się w wizaż uznałam, że muszę po prostu zaopatrzyć się w jakiś dobry fluid, który mnie zmatuje i ukryje czerwone miejsca. Ale ja nie znoszę żadnych podkładów, grrr. Okropnie się w nich czuję. Może pomoże to, co wymyśliłam. I proszę was bardzo o radę, czy nie przegapiłam czegoś w tym moim planie. No i czy nie jest on zbyt minimalny? Prawdę mówiąc, zależy mi właśnie na tym, żeby jak najdelikatniej obchodzić się ze skórą.

Rano:
Babydream Rossman
Puder mineralny dla cery tłustej i trądzikowej Jadwiga (dziewczyny z cerą mieszaną też chwaliły ten puder na KWC; poza tym ma w sobie prawie same glinki, żadnej chemii)

Wieczorem:
olejek do oczyszczenia twarzy
żel (no i nie wiem właśnie jaki...)
tonik (myślałam nad jakimś naturalnym, np. sama zrobię różany; ewentualnie Eris nawilżająco-łagodzący, bo mam wrażenie, że skóra go lubi)
Hipp krem do twarzy i ciała

Od czasu do czasu tonik cytrynowy i piling enzymatyczny


Nie wiem, czy te dwa nawilżacze (rano i wieczorem) są tak potrzebne. Jeśli chodzi o oczyszczanie wieczorne, to zainspirował mnie wątek o urodzie Japonek Nie wiem, może ten olejek nie jest potrzebny?

Będę wdzięczna za sugestie, bo z tego co widzę, to jesteście rozgarnięte w temacie

Edytowane przez kirkewrozka
Czas edycji: 2009-11-08 o 14:25
kirkewrozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 06:45   #3280
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Podoba mi się,ale co to za żel wieczorem ? Jeśli oczyścisz skórę olejkiem myjącym to wystarczy, Bo chyba o taki olejek Ci chodzi ?
Co do toniku naturalnego to ok, może być też hydrolat.
Krem babydream- ok, jeśli Cię nie zapcha.
Może zaopatrz się też w coś pod oczy i na powieki
A minimalistyczne plany są najlepsze!
Polecam też maseczkę aspirynową ;>
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 08:28   #3281
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a co do tego pudru to nie masz przypadkiem na myśli Jadwigi?
__________________


Odwyk od zakupów kosmetycznych!
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 08:36   #3282
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dokladnie, minimalistyczny plan jest najlepszym rozwiązaniem

Ja odkad odstawilam kremy, tonik i żel ktore defacto wysuszaly mi skórę, czuje sie o niebo lepiej. Skora z tlustej przeszla w normalna, lekko mieszaną! Uzywalam np. kiedys gruszkowej Perfecty i poczatek uzywania byl SUPER. piekny zapach itp.. ale z czasem duzo wiecej niespodzianek, cera sie pogorszyla. Odstawilam i znow wszystko bylo jak powinno

Ja bym na Twoim miejscu, jesli olejek Cie zapcha albo cos, dala szansę Plynowi micelarnemu Ziaja SPA. Jak dla mnie jest tak samo dobry jak Bioderma H2O. No i kosztuje z 7zł.

Jesli masz cerę mieszana/tlusta to lepiej zamiast wysuszajacych rzeczy, nakladac nawilzajace (nie natluszczajace). Poniewaz jak wysuszasz skore, to ona wydziela wiecej sebum i tak w kolko.
Nie mniej na zime najlepszy jest krem natluszczajacy, ale ja np. obchodze sie bez zadnego kremu i jestem bardzo zadowolona.

Opisze Ci co ja uzywam, bo generalnie mam podobna cere z opisu do Twojej.

RANO:
Myje twarz mydełkiem grapefruit'owym.
Nakładam podklad mineralny (EDM, EGM, Lili Lolo, itd.)

Czasami nakladam pod podklad filtr Lirene 50+, dlatego ze mnie nie zapycha i jest fajna bazą dla mineralow.
Kremow nie uzywam bo najzwyczajniej w swiecie mnie zapychaja. Choc jeden jest naprawde fajny na zime - babydream rumiankowy.

WIECZOREM:
Demakijaż plynem ZIAJA SPA.

Jak widac minimum z minimum Mnie to jednak BARDZO sluzy, bo w koncu zniknal mi tradzik (pielegnacja nie byla przyczyna tradziku, ale odkad odstawilam fluid to moja cera oddycha i jest ZUPELNIE inna), nie mam smalcu na twarzy.

Nigdy nie robie peelingow, raz zrobilam jakis enzymatyczny bo niby nie powinien mi zrobic "Bubu" a jednak.. wiec jestem na NIE dla peelingow. Maseczek tez nie, czasami uzywalam Argiletz'u, glinek, ale nie widzialam roznicy, wiec nie bede na darmo wydawac kasy. U mnie sie jeszcze sprawdzil fajny tonik robiony w aptece, musze znalezc tą recepture i poprosic o jeszcze jedna buteleczke akurat na jesien
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-11-08 o 08:38
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 09:30   #3283
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny po tym żelu LRP zauważyłam że mam takie małe grudki , a jak umyję twarz żelem Ziaji to połowa tych grudek znika, co jest ? nie chce następnego kosmetyku wyrzucać do kosza
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 11:09   #3284
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kasia, to moze byc uczulenie. uzywalas juz kosmetykow z kwasem salicylowym? sporo ludzi ma na niego uczulenie. nie musisz wyrzucac, sporo ludzi sobie go chwali, wiec moze ktos z twoich okolic odkupi
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 11:57   #3285
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

czesc Dziewczeta, moze i mnie pomozecie . moj problem polega na tym, ze mam skore tradzikowa, makabrycznie przesuszona, delikatna, wrazliwa. i zapychaja mnie wszystkie kremy nawilzajace, jakich uzywalam do tej pory (hydrabio, aa therapy, effaclar h, hydreane, garnier do skory wrazliwej, babydream, clean ac). nie zapychaja mnie z reguly kremy matujace, ale nie sa mi one potrzebne. pani dermatolog przepisala mi niezla masc na pryszcze - locacid i mam wrazenie, ze autentycznie dziala (stosuje co 4 dni), ale musze znalezc cos nawilzajacego. moze znacie krem, ktory nie zapycha nawet tych, ktorych zapycha wszystko?

a, jeszcze zapomnialam dodac, ze zastanawiam sie nad humektanem, emolium, i cetaphilem. jak myslicie, ktory z nich powinien sie nadac? generalnie irytuje mnie to, ze wydaje pieniadze na dosc drogie kosmetyki, ktore potem koncza jako kremy do rak

Edytowane przez nesquiki
Czas edycji: 2009-11-08 o 12:02
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 12:15   #3286
kirkewrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Parsifal, oczywiście, że Jadwigi To wina późnej pory
W sumie ten puder jest mi potrzebny tylko i wyłącznie do matu, żeby zbierał sebum. Może cera będzie wyglądać ładniej.

Babydreamu nigdy nie używałam, chcę się właśnie przekonać, jak na niego zareaguję. Mam nadzieję, że nie zapcha, ale ochroni skórę przed wiatrem.

A ten płyn micelarny Ziaja SPA to nie pogorszy niczego? Już dawno mnie zainteresował, ale jest ponoć dla trzydziestek i właśnie nie wiem, czy muszę to tak brać do siebie

Anecka, po twoim poście przewartościowałam plan i teraz myślę nad tym:
Rano Babydream (niech no będzie w ramach zimowej ochrony), na to puder Jadwigi.
Wieczorem płyn micelarny, ewentualnie krem Hipp (też go jeszcze nie używałam).

A jeśli zechcę jeszcze użyć wieczorem jakiegoś delikatnego żelu, to przed czy po płynie? Chociaż w sumie się zastanawiam nad sensem tego żelu. Mam po prostu wrażenie, że im dokładniej oczyszczę skórę, tym lepiej. Teraz używam kremu myjącego Marokańska Róża z glinką i niby jest ok, ale nie podoba mi się, że wpakowali do niego SLS, który koniecznie chcę wyeliminować.
Na szczęście mój plan nie wygląda drogo więc pozwolę sobie na ten ekseryment.

Dzięki dziewczyny za pomoc
kirkewrozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 12:48   #3287
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nesquiki Pokaż wiadomość
czesc Dziewczeta, moze i mnie pomozecie . moj problem polega na tym, ze mam skore tradzikowa, makabrycznie przesuszona, delikatna, wrazliwa. i zapychaja mnie wszystkie kremy nawilzajace, jakich uzywalam do tej pory (hydrabio, aa therapy, effaclar h, hydreane, garnier do skory wrazliwej, babydream, clean ac). nie zapychaja mnie z reguly kremy matujace, ale nie sa mi one potrzebne. pani dermatolog przepisala mi niezla masc na pryszcze - locacid i mam wrazenie, ze autentycznie dziala (stosuje co 4 dni), ale musze znalezc cos nawilzajacego. moze znacie krem, ktory nie zapycha nawet tych, ktorych zapycha wszystko?

a, jeszcze zapomnialam dodac, ze zastanawiam sie nad humektanem, emolium, i cetaphilem. jak myslicie, ktory z nich powinien sie nadac? generalnie irytuje mnie to, ze wydaje pieniadze na dosc drogie kosmetyki, ktore potem koncza jako kremy do rak

Skoro wszystko Cię zapycha to może nie nawilżaj nie kremami tylko olejami, albo hydlolat plus mocznik.
Mnie też coś zapchało.. Humektan albo Dermogal :/
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 13:25   #3288
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kirkewrozka Pokaż wiadomość
(...)
A ten płyn micelarny Ziaja SPA to nie pogorszy niczego? Już dawno mnie zainteresował, ale jest ponoć dla trzydziestek i właśnie nie wiem, czy muszę to tak brać do siebie

Anecka, po twoim poście przewartościowałam plan i teraz myślę nad tym:
Rano Babydream (niech no będzie w ramach zimowej ochrony), na to puder Jadwigi.
Wieczorem płyn micelarny, ewentualnie krem Hipp (też go jeszcze nie używałam).

A jeśli zechcę jeszcze użyć wieczorem jakiegoś delikatnego żelu, to przed czy po płynie? Chociaż w sumie się zastanawiam nad sensem tego żelu. Mam po prostu wrażenie, że im dokładniej oczyszczę skórę, tym lepiej. Teraz używam kremu myjącego Marokańska Róża z glinką i niby jest ok, ale nie podoba mi się, że wpakowali do niego SLS, który koniecznie chcę wyeliminować.
Na szczęście mój plan nie wygląda drogo więc pozwolę sobie na ten ekseryment.

Dzięki dziewczyny za pomoc
ziaja sopot spa niczego ci nie uszkodzi nie ma tam niczego, co mialoby sluzyc skorze tylko po 30tce. jesli chcesz uzyc zelu do mycia, to mysle, ze raz dziennie, wieczorem, spokojnie mozesz sobie na to pozwolic, o ile zel jest delikatny. czyli np. zel babydream czy hipp. zastosuj go przed plynem micelarnym, tym sposobem tez mniej go bedziesz zuzywac, bo "doczyscisz" nim tylko skore po zelu.
jedna uwaga jeszcze - na poczatek najlepiej skup sie na jednym kremie. jesli oba to po prostu lekko natluszczajace nawilzacze, to nie widze sensu uzywania obu. i uzywajac jednego bedziesz miala wieksza pewnosc, na ktory kosmetyk zwalic wine w razie niekorzystnego wplywu na skore
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 13:39   #3289
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam dziewczyny, mozna prosić o radę?Jestem posiadaczką cery mieszanej w stronę tłustej. Od dawna szukam właściwego kremu do swojej cery, nosiłam się z zamiarem kupna Humektanu, jednak żadna z pobliskich aptek go nie miała, więc postawiłam na Clinique, Moisture Surge Extended Thirst Relief (Żel - krem nawilżający) .

Co o nim myślicie? Jest dobry? jak skład? czy jest odpowiedni na jesienno/zimowe pory?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 14:25   #3290
kirkewrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję cloche, już podczas czytania rad czuję, że moja skóra się zmienia

Wątki o kosmetykach naturalnych, hydrolatach i olejkach także bardzo mnie zainspirowały. Także teraz grzebię w tamtym wątku. Kurczę, ale będę mądra Odwiedziłam też stronę BU, podoba mi się perspektywa jak najbardziej naturalnych kosmetyków, z pudrem włącznie (fluidy i pudry zawsze mnie zniechęcały, wydają mi się strasznie ciężkie i zapychające brrr).
Grunt to kombinować, ale też wiedzieć, co w trawie piszczy. Kilka dni temu nie miałam pojęcia, że istnieje takie coś jak sls, pędzej do nakładania pudru mineralnego czy hydrolat. Dzięki dziewczyny
kirkewrozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 16:53   #3291
daisyxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 833
GG do daisyxx
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny polecicie mi jakis podkład i puder matujacy na tłusta cere
bo przy tym który ma teraz bardzo sie swiece
__________________
"Musisz pocałować wiele zab by wreszcie trafic na ksiecia"
...To Nie Był Czasto Nie Było Miejsce...
3.09.2009
[*]
daisyxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 18:54   #3292
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hey Dziewczyny wlasnie zastanawialam sie nad jakims plynem miceralnym bo do tej pory uzywalam uniwersalnego plynu do demakijazu ziaji. Kusiciwe tym ziaja spot tylko on nadaje sie dla 18-stki,ktora sie nie filtruje ? chce tylko nim zmywac makijaz,potem zel BD i tonik hm ?

A co do pudru probowala ktoras pudru Jadwiga?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:12   #3293
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
kasia, to moze byc uczulenie. uzywalas juz kosmetykow z kwasem salicylowym? sporo ludzi ma na niego uczulenie. nie musisz wyrzucac, sporo ludzi sobie go chwali, wiec moze ktos z twoich okolic odkupi
hmm...chyba masz racje bo wcześniej miałam żel z kwasem salicylowym i moja skóra zachowywała się podobnie
sprzedać raczej nie będę miała komu
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:20   #3294
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
hey Dziewczyny wlasnie zastanawialam sie nad jakims plynem miceralnym bo do tej pory uzywalam uniwersalnego plynu do demakijazu ziaji. Kusiciwe tym ziaja spot tylko on nadaje sie dla 18-stki,ktora sie nie filtruje ? chce tylko nim zmywac makijaz,potem zel BD i tonik hm ?
Pewnie, że się nadaje. Jak tylko się nadaje to na którymś z wątków o składach, dziewczyny stwierdziły, że nie ma żadnych składników specjalnie dla 30-latek, które mogą zaszkodzić młodszej skórze. Zresztą trzymasz go na twarzy tylko chwilę, więc nic nie zdąży zdziałać w tym czasie. Mam 20 lat i zużyłam kilka butelek, bardzo go lubię.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:23   #3295
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

na wizazu jest jakis watek wymiankowy. moglabys sprobowac - moze ktos sie zamieni, najlepiej z okolicy - wowczas nie byloby problemow niepotrzebnych z wysylkami itp. ja jeszcze na wymiankowym niczego nie probowalam zamienic, ale przez prywatne wiadomosci zgadalam sie z jedna stala bywalczynia wizazu i wymieniamy sie probkami, odlewamy sobie niektore kremy na probe. swietna sprawa - radocha uzywania nowego kremu, a jak nie pasi, to nie boli portfela
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:33   #3296
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, mozna prosić o radę?Jestem posiadaczką cery mieszanej w stronę tłustej. Od dawna szukam właściwego kremu do swojej cery, nosiłam się z zamiarem kupna Humektanu, jednak żadna z pobliskich aptek go nie miała, więc postawiłam na Clinique, Moisture Surge Extended Thirst Relief (Żel - krem nawilżający) .

Co o nim myślicie? Jest dobry? jak skład? czy jest odpowiedni na jesienno/zimowe pory?
hej, ja używałam ten krem przez jakiś czas. I powiem szczerze, że nie byłam zadowolona. Żałuję, bo mam słoiczek 75ml i nie mam co z nim zrobić!
Nie odradzam kremu - najlepiej pójść do Sephora i poprosić o próbkę, bo Twoja cera może inaczej zareagować. Oby!! Mnie akurat potrafi wszystko zapchać - zauważyłam, że on jakby "rozpulchnił" mi pory. Zrobiłam test, czyli posmarowałam krem na wysokości kości żuchwy i cała linia była zasypana drobnymi krostkami. Głupia byłam, że nakładałam go potem na twarz mimo wszystko - myślałam, że taka galaretka nic złego nie zrobi . Potem zrobiły mi się gule w okolicach ust i na policzkach. Po odstawieniu nie pojawiło się nic nowego, ale leczyłam to 2 miesiące.
Ja stosowałam po 3 krokach i ja po nałożeniu miałam wrażenie, że nic nie położyłam na buzię, że w ogóle nie nawilża.

Radzę spróbować najpierw z perfumerii zanim otworzysz opakowanie. 3mam kciuki, żeby Ci przypasował!
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:53   #3297
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Pewnie, że się nadaje. Jak tylko się nadaje to na którymś z wątków o składach, dziewczyny stwierdziły, że nie ma żadnych składników specjalnie dla 30-latek, które mogą zaszkodzić młodszej skórze. Zresztą trzymasz go na twarzy tylko chwilę, więc nic nie zdąży zdziałać w tym czasie. Mam 20 lat i zużyłam kilka butelek, bardzo go lubię.
Dziekuje juz kiedys sie na niego czailam ale napisane bylo ze 30+ i ma hydro retinol czy jakos tak i sie wystraszylam
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 20:12   #3298
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nesquiki Pokaż wiadomość
czesc Dziewczeta, moze i mnie pomozecie . moj problem polega na tym, ze mam skore tradzikowa, makabrycznie przesuszona, delikatna, wrazliwa. i zapychaja mnie wszystkie kremy nawilzajace, jakich uzywalam do tej pory (hydrabio, aa therapy, effaclar h, hydreane, garnier do skory wrazliwej, babydream, clean ac). nie zapychaja mnie z reguly kremy matujace, ale nie sa mi one potrzebne. pani dermatolog przepisala mi niezla masc na pryszcze - locacid i mam wrazenie, ze autentycznie dziala (stosuje co 4 dni), ale musze znalezc cos nawilzajacego. moze znacie krem, ktory nie zapycha nawet tych, ktorych zapycha wszystko?

a, jeszcze zapomnialam dodac, ze zastanawiam sie nad humektanem, emolium, i cetaphilem. jak myslicie, ktory z nich powinien sie nadac? generalnie irytuje mnie to, ze wydaje pieniadze na dosc drogie kosmetyki, ktore potem koncza jako kremy do rak
Ja rowniez mam taka skore jak opisujesz Do nawilzania stosowalam zel hialuronowy z panthenolem i alantoina z BU, nie zapchal mnie a wszystko inne zapychalo. Troche mi sie twarz nawilzyla, ale szczerze mowiac/piszac mnie dobrze nawilza filtr Lirene i juz nic innego nie stosuje.

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Skoro wszystko Cię zapycha to może nie nawilżaj nie kremami tylko olejami, albo hydlolat plus mocznik.
Mnie też coś zapchało.. Humektan albo Dermogal :/
Obstawiam Humektan

daisyxx, jesli nie boisz sie zagranicznych zakupow to polecam podklad Lumiere/EDM/Lily Lolo i puder jedwabny Haushki, lub inne pudry wkonczeniowe i primery mineralne.
Zachęcam do poczytania forum o kosmetykach mineralnych
Moja cera w pol roku, odkad zaczelam uzywac podkladow mineralnych/ z tlustej zrobila sie normalna w kierunku mieszanej. Tylko lekko sie swiece w strefie T. Moge szczerze napisac, ze mineraly mi niezle podleczyly cere.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 22:10   #3299
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam. Posiadam cere mocno przetluszczona. Posiadam juz: Oleje z zsk - jojoba, konopy, lniany, krokosz,Tamanu slonecznikowy, czarnuszka, pachotla, wiesiolek, szałwia, maceraty z arniki i ziellonej herbaty i wyciag z aloesu 10x zatezony. Mam takze z bu hydrolat oczarowy, zel hialurynowy 1%, tonika bha2%, olejek myjacy drzewo rozane. Stosuje juz prawie miesiac i efektow wiekszych nie widze, jedynie od tamanu widze, ze zredukowal blizny po syfkach. Stosuje na dzien zel h1% solo a na noc zel h1% duza kropla , tamanu maal kropla i lniany duza kropla, wklepuje to , ale nie wszystko wchlania moja cera. Co bedzie najlepszym polaczeniem? Posiadam takze probki z zsk witamina b3 -niacynamid, ekstrakt p/tradzikowy.Chce robic sobie gotowe serum i jakie macie propozycje byz zrobic sobie serum 2-4 olejowe i czy potrzebne sa mi jeszcze jakies inne dodatki typu kwas salicynowy, emulgator czy coskolwiek innego.Ogolnie jak laczyc czy potrzebny mi tez jakis mocniejszy tonik lub stosowac go czesciej niz 2-3 razy w tygodniu? Z gory dzieki za odpowiedzi
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 08:21   #3300
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Muszę pochwalić mój nowy zestaw: krem Babydream z nagietkiem z cynkiem i bez. Tego pierwszego używam tylko na noc, bo strasznie bieli, to już drugie opakowanie. Świetnie łagodzi zaczerwienienia i przy tym dobrze nawilża. Skóra jest miękka, pory nie zapchane, wręcz przeciwnie - pojawia się mniej krostek.
Krem bez cynku wchłania się praktycznie do matu, ma lekką konsystencję, nadaje się nawet pod makijaż. Bardzo dobrze nawilża, lekko ściąga pory.
Ten zestaw zdecydowanie poprawił mi stan buzi, mam mniej wyprysków, a przy tym jest gładka i nawilżona.

Na dzień pod makijaż używam krem Iwostin intensywnie nawilżający spf20. Obawiałam się czy nie będzie za ciężki, ale nie ma konsystencji typowej dla suchych cer. Jest lekki, szybko się wchłania, a przede wszystkim makijaż świetnie się na nim trzyma!

Ostatnio w doborze kremów mam nosa
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.